تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 1401

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد چگونه است؟ این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح میشود. لازم ب ذکر است بدانید ما تصمیم داریم در این مقاله اطلاعات دقیقی نبت به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد و زمان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار دهیم.

در گام اول بهتر است بدانید دانشجویانی که به هر دلیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه محل پذیرش را ندارند، می توانند نسبت به ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام نمایند. ورود به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد زمانی امکان پذیر است که در زمان تعیین شده مراجعه نمایند. شرایط ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد با توجه به آئین نامه های دانشگاه آزاد تعیین می گردد. متقاضیان ورود به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد جهت ثبت درخواست بهتر است هر چه سریع تر اقدام نمایند.

لازم به ذکر است ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به جز شرایط تعیین شده در آیین نامه موارد دیگری نیز دارد که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. هم چنین به یاد داشته باشید که انجام ثبت نام انتقالی و عضویت به عنوان دانشجوی مهمان دانشگاه آزاد برای دانشجویان ترم اول مهر و بهمن امکان پذیر نمی باشد. در نهایت اگر تصمیم دارید اطلاعات کامل نسبت به سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به دستبیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

 

اطلاعیه

افرادی که قصد انتقالی گرفتن به دانشگاه های دیگر را دارند باید وارد این سامانه شده و مراحل لازم را طی نمایند

 

فهرست محتوا

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در نیمسال اول

در گام اول بهتر است شما را با وب سایت منادا آشنا کنیم. این وب سایت برای افرادی که قصد دارند ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد انجام دهند بسیار کاربردی می باشد زیرا منادا سامانه ای است که در آن هر سال اطلاعیه ای برای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ثبت می شود. افرادی که قصد انتقالی گرفتن به دانشگاه های دیگر را دارند باید وارد این سامانه شده و مراحل لازم را طی نمایند.

برای ثبت مراحل گرفتن انتقالی در دانشگاه آزاد یک سری شرایط و ضوابطی وجود دارد که باید طی شود. به علاوه از آنجایی که ظرفیت این موضوع بسیار محدود است، بهتر است در اسرع وقت آن را انجام دهید. همچنین هر دانشجو تنها یک بار می تواند از این طرح استفاده نماید. به منظور ثبت درخواست خود مبنی بر انتقال به سایر واحدهای دانشگاه آزاد، می بایست ابتدا به سامانه منادا مراجعه کرده و مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، ادامه مراحل را طی کنید.

 

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در نیمسال اول

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در نیمسال اول

 

در این بخش از مقاله باید وارد وب سایت monada.iau.ir شوید. بعد از ورود به این سامانه با صحفه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. توجه داشته باشید در این صفحه یک سری شرایط و آیین نامه ها وجود دارد. باید تیک موافقت خود را بزنید و وارد مرحله بعد شوید.

 

سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد

سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد

 

در این قسمت از مقاله باید 3 قسمت را تکمیل کنید. در بخش اول به سراغ کد ملی بروید، توجه داشته باشید کد ملی باید بدون خط تیره در فرم قرار داده شود. از سوی دیگر اگر در ابتدا کد ملی شما صفر دوجد دارد باید تمام صفرها را وارد کنید. مرحله دوم مربوط به شماره دانشجویی می باشد. توجه داشته باشید قسمتی که شماره دانشجویی باید در آن وارد شود در تصویر زیر با عدد شماره 2 نشانه گذاری شده است. همانطور که میدانید در انتها باید کد امنیتی را در فرم وارد کنید، کد امنیتی در قسمتی که در تصویر زیر با عدد شماره 3 نمایش داده شده است باید وارد شود. در نهایت هم با کلیک بر روی گزینه ورود میتوانید وارد سامانه شوید. 

در ادامه شما با صفحه ای مواجه می شوید که از شما اطلاعاتی همچون، شامل اطلاعات فردی، اطلاعات آموزشی و اطلاعات تماس را می خواهد. در مرحله بعد دانشجو باید ماده انتخابی خود را مشخص  کنید و مدارک خواسته شده را آپلود نمایید. (امکان تغییر ماده انتخابی پس از ثبت درخواست وجود نخواهد داشت) بعد از آپلود کردن مدارک مدارک باید دانشگاه مقصد را انتخاب کرده و هزینه مورد نیاز را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب بریزید. بعد از طی تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را به عنوان “کد پیگیری” نمایش خواهد داد که دقت داشته باشید دریافت این کد به معنی تمام شدن مراحل ثبت نام نیست. شما با کلیک روی عبارت ثبت نهایی در نهایت مراحل را تمام کرده و شماره پرونده 13 رقمی را دریافت می کنید که به معنای تکمیل شدن مراحل است.

 

تکمیل فرم

تکمیل فرم

 

اطلاعیه

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف متفاوت است

 

 

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در نیمسال دوم

برای ثبت درخواست انتقالی در نیمسال دوم نیز باید همان مراحل گفته شده در نیمسال اول را طی نمایید. تنها تفاوت آن مربوط به تاریخ های شروع فرایند ثبت نام می شود. تاریخ شروع نیز در قسمت های بعدی مشخص شده است.

 

سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی – سامانه منادا

ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برای هر نیمسال ترم مهر و بهمن به صورت جداگانه و در زمان مجزا برگزار می گردد. به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد و یا اخذ مهمانی دانشگاه آزاد در واحد های دیگر می رسانیم ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد صرفا به صورت اینترنتی (الکترونیکی) بوده و فقط از طریق سایت سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی monada.iau.ac.ir صورت خواهد پذیرفت لذا دانشجویان گرامی که قصد اخذ انتقالی یا مهمانی در واحد های دیگر را دارند می توانند از طریق سامانه منادا نسبت به تکمیل درخواست دانشجویی خود اقدام نمایند.

ثبت نام نقل و انتقالات در سامانه منادا دانشگاه آزاد فقط در صورتی قابل رسیدگی خواهد بود که متقاضی محترم با رعایت تمامی شرایط و ضوابط مربوط به آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد درخواست خود را در ورود به سامانه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد ثبت نموده باشد به عبارتی دیگر می توان گفت رسیدگی به درخواست دانشجویان مبنی بر انتقالی وی از واحدی به واحدی دیگر یا مهمان شدن در واحد دیگری منوط به شرایط عمومی و اختصاصی داوطلب خواهد بود.

تمامی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد با توجه به جدول همترازی دانشگاه آزاد انجام خواهد گرفت و درخواست هایی که خارج از چهارچوب جدول همترازی باشند جنبه اجرایی نخواهند داشت. لذا به متقاضیان عزیز توصیه می شود حتما قبل از ثبت درخواست اینترنتی در سامانه منادا دانشگاه آزاد حتما جدول همترازی دانشگاه آزاد را دانلود و بررسی نمایند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نقل و انتقالات ارشد وزارت بهداشت وارد شوید.

 

 

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن

با توجه به سنوات گذشته می توان گفت بازه زمانی ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد دو بار در هر سال تحصیلی انجام می پذیرد. همچنین لازم به ذکر است زمان ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد و وقت ثبت نام مهمانی دانشگاه آزاد در یک بازه زمانی انجام می گیرد که متقاضیان محترم می توانند به صورت مجزا درخواست خود را در سامانه منادا ثبت نمایند.

با توجه به محدودیت زمانی در تاریخ ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد توصیه می نماییم متقاضیان گرامی در اولین ساعات باز شدن سایت ثبت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد نسبت به تکمیل درخواست خود اقدام نمایند. شایان ذکر است با توجه به محدودیت های موجود اولویت پذیرش انتقالی یا مهمانی با دانشجویانی خواهد بود که زودتر از دیگر متقاضیان در سامانه ثبت درخواست نموده باشند.

با توجه به آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت نیمسال اول سال تحصیلی یا همان ترم مهر از 15 تیر  ماه سال جاری شروع شده و تا 15 مرداد ماه ادامه خواهد داشت. لذا داوطلبان محترم می توانند از 15خرداد درخواست های خود را از طریق سامانه مذکور ثبت نمایند.

 

اطلاعیه

نقل و انتقالات و مهمانی نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1401 دانشگاه آزاد شروع شده است

 

زمان ثبت درخواست انتقال به واحد دانشگاهی الکترونیکی (مجازی) و میهمانی اضطراری به واحد دانشگاهی محل سکونت یا نزدیکترین واحد دانشگاهی محل سکونت، در نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1401، از تاریخ 15 فروردین ماه 1401 لغایت 25 فروردین ماه 1401 می باشد.

خوب است بدانید که نتایج ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد حداکثر ظرف 3 روز از همان سامانه ثبت درخواست قابل پیگیری خواهد بود. لذا شما باید در اسرع وقت اقدامات خود را انجام دهید. البته اگر شما هر گونه سوالی در مورد زمان ثبت نام جابجایی در دانشگاه آزاد داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

نیمسال تحصیلی زمان ثبت درخواست زمان تمدید ثبت نام
نیمسال اول 1401 – 1401 15 تیر ماه تا 15 مرداد ماه تا 22 مرداد ماه
نیمسال دوم 1401 – 1401 15 آذر ماه لغایت 30 آذر تا 3 دی ماه

 

 

اطلاعیه

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1401 تا تاریخ 22 مرداد تمدید شده است

 

 

مشاوره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

آیا به مشاوره ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه ازاد نیاز دارید؟ در این بخش قصد داریم مباحث کاربردی را مطرح کنیم. در گام اول بهتر است بدانید به طور کل امکان ثبت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای افرادی وجود دارد که به هر دلیلی امکان حضور در دانشگاه محل تحصیل خود را ندارند و مجبورند برای شعبه دیگر از محل تحصیل خود و یا دانشگاه دیگری انتقالی بگیرند. برای ثبت این درخواست حتماً باید در بازه های زمانی اعلام شده اقدام نمایید؛ زیرا در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. به علاوه نیز است از شرایط و هزینه ها نیز آگاه باشید. تمامی این موارد را ما در ادامه با جزییات کامل بررسی خواهیم کرد.

مشاوره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

مشاوره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

همان طور که دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد می بایست هزینه انصراف به دانشگاه آزاد پرداخت نمایند دانشجویانی که قصد اخذ انتقالی از واحدی به واحد دیگر را دارند نیز می بایست هزینه انتقال پرداخت نمایند که این هزینه با توجه به مقطع دانشجو متغیر خواهد بود. با توجه به آخرین تغییرات و اطلاعیه های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی هزینه انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد برای مقاطع کارشناسی اعم از پیوسته و ناپیوسته، مقطع کاردانی اعم از پیوسته و ناپیوسته متغیر و تقریبا برابر 1.5 برابر شهریه ثابت ایشان خواهد بود.

لازم به ذکر است با توجه به قوانین و شرایط دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر هزینه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، دانشگاه جهت اخذ میهمانی نیز از دانشجویان هزینه دریافت خواهد کرد به صورتی که هر دانشجویی که قصد اخذ میهمانی برای واحد دیگری داشته باشد می بایست مطابق قوانین و شرایط نیمی از شهریه ثابت خود را به عنوان جریمه به دانشگاه پرداخت نماید. لذا متقاضیان گرامی قبل از ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می بایست تمامی نکات مربوط به نقل و انتقالات را مطالعه و بررسی کرده سپس برای ثبت درخواست اقدام نمایند. حال اگر آنها هر گونه سوالی در این مورد داشته باشند می توانند با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.

 

هزینه دریافت انتقالی دانشگاه آزاد 1401
مقطع تحصیلی مبلغ
کاردانی 600  هزار تومان
کارشناسی 900  هزار تومان
کارشناسی ارشد 1 میلیون و 500 هزار تومان
دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی 4  میلیون تومان

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری کلیک کنید.

 

شرایط و نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ثبت نام متقاضیان انتقالی یا مهمان دانشگاه آزاد در گرو داشتن شرایط مذکور در آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد خواهد بود به عبارت دیگر دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند به یکی از دلایل زیر

 • ازدواج یا طلاق 
 • بیماری های خاص 
 • فوت یکی از اعضا خانواده 
 • سرپرستی خانواده 
 • اشتغال یکی از اعضا خانواده به صورت رسمی در دانشگاه آزاد 
 • فعالیت در هیئت علمی دانشگاه آزاد
 • ورزش حرفه ای در سطح کشور
 • اشتغال یکی از اعضا خانواده در مجلس شورای اسلامی یا هیئت وزرا دولت
 • شرایط خاص و جدول همترازی دانشگاه آزاد جهت اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند. هر کدام از آنها برای خود  شرایط اختصاصی دارد که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شرایط و نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط و نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد فقط از طریق سایت منادا دانشگاه آزاد (سامانه انتقال دانشجویان) انجام می گیرد که هر داوطلب می تواند در مدت ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه انتقال دانشجویان یا همان سامانه منادا وارد شوند و از قسمت ورود با توجه به قسمت مربوط به مهمانی یا انتقالی دانشگاه آزاد وارد شده و مشخصات خود را وارد می کنند سپس یکی از دلایل مشخص شده برای انتقال یا مهمانی را انتخاب کرده و مدارک دال بر احراز شرایط خود را ارائه می کنند در صورت صحت دلایل و مدارک لازم برای میهمانی دانشگاه آزاد و موافقت واحد مبدا و مقصد نقل و انتقال وی انجام خواهد گرفت.

به اطلاع می رسانیم به منظور تسهیل در امور ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد کلیه متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت درخواست خود در سامانه انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد از مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران تحصیل اقدام به ثبت درخواست نمایند مشاوران ایران تحصیل با تسلط کامل بر امور ثبت نام دانشگاه آزاد و مشاوره اخذ مهمانی یا انتقالی دانشگاه آزاد می توانند ثبت درخواست شما را به صورت کامل بر روی سامانه انتقال دانشجویان منادا ثبت نمایند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی ثبت نام انتقالی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

 

شرایط عمومی و محدودیت‌های میهمانی و نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد برای این که بتوانند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر منتقل شوند شرایط عمومی زیر را داشته باشند:

 • به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه منع ادامه تحصیل نداشته باشند.
 • حداقل یک نیمسال تحصیلی در واحد مبدا (به استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش) گذرانده باشند.
 • دانشجو متقاضی باید از طریق آزمون سراسری در دانشگاه قبول شده باشد.
 • دانشجویان دوره های خودگردان تنها می‌توانند به واحدهای خودگردان منتقل یا جابجا شوند.
 • دانشجو با مقاطع، رشته‌ها، گرایش‌ها و سال قبولی یکسان در دانشگاه مقصد می توانند به آنجا منتقل شود.
 • امکان نقل و جابجایی در  نیمسال آخر تحصیلی وجود ندارد.
 • دانشجویان میهمان زمانی می توانند پایان نامه خود را بگیرند که دانشگاه مبدا و مقصد با آن موافقت کرده باشد.
 • دانشجویان دکتری تنها با داشتن شرایط خاص می توانند منتقل یا میهمان شوند.
 • دانشجویان واحدهای الکترونیکی به دلیل غیر حضوری بودن کلاس های آنها امکان میهمان و انتقال در آنها وجود ندارند.
 • دانشجویان واحدهای بین الملل تنها در واحدهای بین الملل می توانند جابجا شوند. اما آنها نمی توانند از دانشگاه های خارج کشور به دانشگاه های داخلی میهمان یا جابجا شوند و بالعکس.
 • دانشجویان پژوهش، کارکنان و اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت محور نمی توانند انتقال یا میهمان شوند.
 • دانشجویان اتباع غیرایرانی تنها در صورت موافقت واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه می توانند انتقال یا میهمان شوند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

 

شرایط عمومی و محدودیت‌های میهمانی و نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط عمومی و محدودیت‌های میهمانی و نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 

جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور روی لینک کلیک کنید.

 

بررسی مدارک برای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در مربوط به مدارک مورد نیاز در مورد ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید روش های مختلفی برای ثبت نام نقل و انتقال وجود دارد. برای مثال افرادی که از همسر خود جدا شده اند به سادگی می توانند برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. از سوی دیگر قانون چند دانشجویی هم میتواند به شما کمک کند تا انتقالی بگیرید. در نهات بهتر است بدانید در ادامه روش های مختلف و مدارک گوناگون برای دریافت انتقالی ذکر خواهیم کرد. 

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده ازدواج یا طلاق

 • صفحه اول و دوم شناسنامه خود و همسر برای طلاق و ازدواج
 • سند ازدواج برای ازدواج
 • صفحه دوم تا پنج طلاق نامه برای طلاق
 • صفحه اول شناسنامه فرزند

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده چند دانشجویی

 • دانشجویانی که در دانشگاه‌های آزاد دیگر مشغول به تحصیل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل (دارای مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه) ارائه دهند.
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین، همسر

مدارک لازم جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

دانشجویانی که  قصد دارند باید  با توجه به نوع شرایط و ماده انتخابی خود مدارک مختلفی را ارائه دهند که در زیر به چند مورد آنها اشاره می کنیم که شما جهت دریافت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها می توانید با کارشناسان خبره صحبت کنید.

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده سهمیه شاهد و ایثار گری

 • همسر و فرزند شهید باید صفحه اول و دوم شناسنامه  خود را به علاوه کارت یا معرفی نامه بنیاد شهید و جانبازان به همراه داشته باشد.
 • آزادگان، همسر و فرزندان آن ها باید صفحه اول و دوم شناسنامه  را به همراه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی داشته باشند.
 • جانبازان 10 درصد و بالاتر باید کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی خود را ارائه دهند.
 • رزمندگان دارای 6 ماه سابقه فعالیت در جبهه جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد باید کارت و معرفی نامه خود را از ارگان ذیربط دریافت و ارائه دهند.

مدارک لازم برای انتقالی دانشجویان باردار، بیمار و معلول

 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو
 • مدارک پزشکی مربوط به بیماری

مدارک لازم در زمان مرحوم شدن پدر، مادر، همسر و فرزند:

 • ارائه گواهی فوت صادر شده از ثبت احوال
 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و فرد فوت شده

 

 

مدارک لازم برای انتقالی بر اسا ماده چند دانشجویی

مدارک لازم برای انتقالی بر اسا ماده چند دانشجویی

 

مدارک لازم برای ماده انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

 • آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیأت علمی
 • از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیأت علمی اعلام گردد و این که از عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل دانشجو متقاضی موافقت داشته باشند.
 • صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
 • صفحات اول و دوم شناسنامه که در آن مشخصات همسر و فرزندان دانشجو و والدین او مشخص شده باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی انتقالی فرزندان هیات علمی روی لینک کلیک کنید.

 

 

ماده ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

 • از سوی فدراسیون مربوطه معرفی نامه ارسال کنند.
 • حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی خود را ارائه دهند.

 

ماده ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

ماده ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

 

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

آخرین اخبار مرتبط با نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1401 تا تاریخ 22 مرداد تمدید شده است.

نقل و انتقالات و مهمانی نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1401 دانشگاه آزاد شروع شده است.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط و نحوه ثبتنام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. دانشجویان عزیز با استفاده از لینک ورود به سامانه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند مدارک خود را جهت درخواست ثبت نمایند. ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد برای دو ترم مهر و بهمن تنها مختص به واجدین شرایط خواهد بود. چنانچه در ورود به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه  مشکلی دارید و یا اینکه مایل به انجام ثبت نام انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

برای دانلود فایل PDF محتوا سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورتی که با ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد موافقت نشود، آیا می توانیم مجددا اقدام به ثبت نام نماییم؟

خیر، توجه داشته باشید هر داوطلب تنها می تواند یک بار درخواست نقل و انتقالات را ثبت کند.

برای ورود به سامانه ثبت نام انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد جه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

هر داوطلب برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشد. لازم به ذکر است بدانید که در نام کاربری و رمز عبور همان کد ملی و شماره داوطلبی می باشد

آیا می توان پس از ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد تغییر نوع داد؟

پس از ثبت درخواست در سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد تا 24 ساعت مهلت خواهید داشت.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Maryam
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۶

  سلام من دانشجوی دختررشته پرستاری دانشگاه آزاد درفول هستم ترم اول ساکن تهرانم برای ترم جدید نمیدونم با درخواست مهمانی بهتر موافقت میشه یا انتفالی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بستگی به شرایط شما و موافقت دانشگاه مبدا و مقصد دارد.

 2. فاطمه
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲

  سلام و آیا مهلت درخواست نقل و انتقالات نیم سال دوم به پایان رسیده؟

  • heydari
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   لطفا مقاله سایت را با دقت مطالعه کتید

 3. علی
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام زمان مناسب برای مراجعه به سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای انجام این کار چه زمانی هست؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام، برای انتقالی در دانشگاه آزاد باید در دو زمان نیمسال اول و دوم به سایت ثبت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

 4. سارا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام، آدرس سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می خواستم.

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام، برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به سایت monada.iau.ac.ir مراجعه کنید.

 5. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام برای موردی مثل طلاق ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد امکان پذیر خواهد بود.

 6. عارفه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام وقتتون به خیر. من درخواست مهمانی اضطراری دادم توی سایت و برام زده مدارک تایید شده منتظر ارسال لیست دروس از واحد مبدا هستیم. میخواستم ببینم چند روز طول میکشه لیست دروسو بفرستن و من حضوری لازمه برم دانشگاه مبدا ؟ هزینه مهمانیو باید از طریق سایت پرداخت کنم یا باید حضوری برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت تایید واحد مبدا در سامانه منادا باید منتظر تایید واحد مقصد هم باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 7. زهرا
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  ببخشید من با واحد مبدا حدود هشت ساعت فاصله دارم نمیشه به واحد نزدیکتر به محل زندگیم مهمانی دائم بگیرم ؟ تا اونجا سه ساعت فاصله دارم فقد. شاید حتی نیاز به خوابگاه هم نداشته باشم.
  هیچکدوم از شرایط مهمانی و انتقال رو ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   با سلام.لطفا جهت راهنمایی دقیق تر شرایط خود را بیان کنید.

 8. محمود
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

  با سلام و وقت بخیر خدمت مشاورین ایران تحصیل میخواستم بدوانم که آیا نقل و انتقالات دانشجویی شامل هزینه می گردد؟

 9. هوشنگ عباسی
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام، آیا نقل و انتقال داشنجویان در دانشگاه آزاد دارای شرایط به خصوصی می باشد؟

  • irani
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام بله، دانشجویان برای ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان باید دارای برخی شرایط اعم از بارداری، تغییر منزل، ازدواج و … باشند، در اصل باید علت اقدام برای جا به جایی و انتقال دانشجو توسط او شرح داده شود.

 10. سارا
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام، می خواستم بدونم که نقل و انتقال دانشگاه آزاد به علت ازدواج ممکن می باشد.

  • irani
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام بله، برای ثبت نام نقل انتقال دانشجویان باید برخی از شرایط یا عدله را دارا بود که یکی از آن ها ازدواج می باشد.

 11. مهدیه قدیمی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۵

  دانشگاه آزاد هستم به دانشگاه دولتی

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر برای انتقال باید دانشگاه مقصد هم تراز باشد و یا شرایط ایثارگری بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور