تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

monada.iau.ac.ir – سایت منادا نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

برای ثبت درخواست مهمانی باید به سایت منادا دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی monada.iau.ac.ir مراجعه نمایید. سامانه منادا نقل و انتقالات تنها در زمان تعیین شده امکان ثبت نام را فراهم می نماید. در واقع اگر بخواهیم به سوال سایت منادا کی باز می شود؟ پاسخ دهیم، باید بگوییم تنها در زمان تعیین شده این امکان را فراهم می نماید.

کلیه متقاضیان عزیز قبل از اقدام جهت ثبت درخواست مدارک لازم برای میهمانی دانشگاه آزاد و انتقالی را آماده نمایید سپس وارد سامانه شده و درخواست خود را ثبت نمایید.

متقاضیان گرامی می توانید جهت ثبت درخواست میهمانی و انتقالی از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه آزاد 9099072952 تماس بگیرید.

 

 

کلیه متقاضیان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت راهنمای ثبت درخواست نقل و انتقال از طریق سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد monada.iau.ac.ir و اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد با شماره های زیر تماس بگیرند :

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز دانشگاه آزاد تماس حاصل نمایید. 9099072952 تماس از سراسر کشور-  9099072952 ( تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سایت منادا دانشگاه آزاد به چه منظوری است؟

 

سامانه منادا نقل و انتقالات

 

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور، دانشجویان بسیاری را در رشته های مختلف تحصیلی جذب و فارغ التحصیل می کند. در این میان ممکن است برخی از دانشجویان به هر دلیلی به دنبال اخذ مهمانی و یا انتقالی به سایر دانشگاه ها باشند. در گذشته، این کار و مراحل اداری آن به صورت حضوری انجام می شد و مشکلات خاص خود را به همراه داشت.

اما چندی پیش این دانشگاه، سامانه ایی را تحت عنوان سایت منادا که مخفف عبارت * سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی * است را به آدرس اینترنتی monada.iau.ac.ir طراحی کرد تا دانشجویان روند ثبت نام و اخذ مهمانی یا انتقال را با مراجعه به آن انجام دهند.

البته ذکر این نکته مهم است که متقاضیان باید قبل از هر چیز از شرایط لازم برای انجام این امر برخوردار باشند. همچنین، از آنجا که اطلاعیه های نقل و انتقالات در تاریخ های مشخصی بر روی سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرد، دانشجویان باید حتما در بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام نمایند.

 

 

جهت اطلاع از سامانه سیدا دانشگاه آزاد به منظور شرکت در امتحانات پایان ترم روی کلین مربوطه کلیک کنید

 

 

زمان ثبت نام در سایت منادا

برای برخی از دانشجویان متقاضی نقل و انتقال این سوال مطرح می شود که سایت منادا کی باز می شود؟ باید بگوییم که هر چند سامانه مذکور در تمام طول سال در دسترس است، اما انجام نقل و انتقالات در سال در دو نوبت، یعنی یک بار در نیمسال اول و یک بار هم در نمیسال دوم امکانپذیر است. چنانچه در این مهلت های مقرر دانشجویان درخواست خود را ارسال نکنند، ممکن است که ظرفیت ها تکمیل شده و دیگر با آن ها موافقت نشود.

ثبت نام نیمسال اول سامانه منادا نقل و انتقالات معمولا در از خرداد ماه آغاز به مدت یک ماه به طول می انجامد. برای مثال، در سال تحصیلی 99 زمان 25 خرداد تا 31 تیرماه برای این منظور در نظر گرفته شد. همچنین، ثبت نام نیمسال دوم نیز در سایت monada.iau.ac.ir در دی ماه صورت می گیرد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، در سال تحصیلی 99-1400 دانشجویان از 1 الی 20 دی ماه درخواست های خود را در این مورد به ثبت رساندند.

برای سال تحصیلی 1400-1401 هنوز تاریخ مشخصی جهت نام نویسی در سایت منادا اعلام نشده است و ممکن است تاریخ های ذکر شده دچار تغییر شوند. اما به محض مشخص شدن این مورد، مقاله حاضر به روز رسانی خواهد شد و دانشجویان عزیز می توانند راهنمایی های لازم را در خصوص ثبت نام و اعلام نتایج نقل و انتقالات دریافت کنند.

 

 

جهت ورود به سایت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی این لینک کلیک فرمایید

 

 

نحوه ثبت نام در سامانه monada.iau.ac.ir

حال که تا حدودی مشخص شد سایت منادا کی باز می شود؟ نوبت به آشنایی با نحوه ثبت نام می رسد. همانطور که ذکر شد، برای اخذ مهمانی در دانشگاه آزاد، ورود به سامانه منادا نقل و انتقالات و انجام مراحل مربوطه کافی است. این سایت که همه اطلاعات ثبت شده در سیستم نام نویسی دانشجویان را دارد، با نظم بیشتری به پیگیری و نظارت روند درخواست های مهمانی یا نقل و انتقال می پردازد. بدین ترتیب، تنها کافی است که مراحل زیر را طی کنید.

 

 • آدرس اینترنتی monada.iau.ac.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.

 

 • شرایط عمومی که در صفحه اول ذکر شده است را با دقت مطالعه فرموده و گزینه ” تمام مطالب فوق را مطالعه و تایید می کنم” را لمس و سپس دکمه ” تایید و ادامه” را بزنید.

 

 

سایت منادا کی باز می شود؟

 

 

 • در صفحه بعد کد ملی، شماره دانشجویی یا شناسه انتخاب رشته را وارد کنید. گزینه ” شناسه انتخاب رشته” برای دانشجویان جدیدالورود است. در نهایت بر روی منوی ” ورود” کلیک نمایید.

 

monada.iau.ac.ir

 

 

 • وقتی وارد پنل شخصی خود شدید، بایستی اطلاعات خواسته شده در فرم را تکمیل کنید. سپس نوبت به تعیین کردن ” ماده انتخابی” می رسد و لازم است که مدارک خواسته شده تکمیل گردد. دقت داشته باشید که بعد از ثبت نام ” انتخاب ماده” دیگر قابل تغییر نخواهد بود.

 

 • در این مرحله، هزینه می بایست هزینه نام نویسی واریز شود. نیازی به پرداخت حضوری نیست و تنها کافی است که از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب و دارای رمز دوم اقدام کنید. پس از انجام همه گام ها، یک کد رهگیری به شما داده می شود. البته تنها در صورتی نام نویسی سامانه منادا نقل و انتقالات به اتمام می رسد که منوی ” ثبت نهایی” را فشار دهید و در این صورت یک شماره 133 رقمی برایتان به نمایش در می آید که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

 

 

اگر می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

 

 

شرایط عمومی لازم نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

برای اینکه بتوان درخواست خود را در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رساند، یک سری شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است. شرایط عمومی در بین همه دانشجویان مشترک است و شرایط عمومی بسته به وضعیت و موقعیت وی متغیر خواهد بود. در زیر به توضیح شرایط عمومی سایت منادا monada.iau.ac.ir می پردازیم و سپس شرایط اختصاصی را ذکر خواهیم کرد.

 

 • متقاضی نباید از لحاظ شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه مشکلی برای ادامه تحصیل داشته باشد
 • دانشجو باید دست کم یک نیمسال را در دانشگاه مبدا نام نویسی نموده باشد
 • تنها پذیرفته شدگان با آزمون می توانند بر اساس شرایط در نظر گرفته شده در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی درخواست دهند
 • دانشجویان دوره های خودگردان متقاضی نقل و انتقال تنها می توانند از طریق واحدهای مجری دوره های خودگردان اقدام کنند
 • تنها در صورتی نقل و انتقال در monada.iau.ac.ir امکانپذیر است که مقطع، رشتهف گرایش و سال قبولی در دانشگاه مقصد وجود داشته باشد.
 • در نیمسال آخر به همیچ وجه نمی توان انتقالی گرفت
 • مجوز اخذ مهمانی پایان نامه در صورتی داده می شود که واحدهای مبدا و مقصد موافقت نمایند
 • انتقال مجدد به جز در موارد خاص ممکن نیست
 • شاغلان به تحصیل دوره های الکترونیک مجاز به اخذ انتقالی به سایر دانشگاه ها نیست
 • دانشجویان واحدهای بین الملل تنها می توانند به واحدهای بین الملل انتقالی یا مهمانی بگیرند
 • کارکنان و اعضای هیئت علمی واحدهای دانشگاهی نی توانند به محل خدمت انتقال یا مهمانی بگیرند
 • دانشجویان اتباع غیر ایرانی باید از طریق واحد دانشگاهی محل خدمت و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی درخواست دهند

 

 

به منظور اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد وارد لینک قرمز شوید

 

 

شرایط اختصاصی و مدارک  نقل و انتقال بر اساس ازدواج و متارکه

دانشگاه آزاد برای رفاه حال متاهلین شرایطی فراهم آورده است که اگر دانشجو پس از اینکه در دانشگاه پذیرفته شد، ازدواج دائم کرد، در صورت نیاز به دانشگاه محل سکونت خود مهمانی یا انتقالی بگیرند.

همچنین اگر دانشجویان خانم بعد از پذیرش در انتخاب رشته، متارکه کنند، با رائه مدارک لازم می توانند به هر کدام از دانشگاه ها انتقالی بگیرند. علاوه بر این برای، زمان شیردهی خانم های دانشجو دارای فرزند نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

 

مدارک لازم

 • ارائه شناسنامه زوجین به منظور بررسی صفحات ازدواج یا متارکه
 • مدارک مربوط به محل سکونت اعم از سند منزل، اجاره نامه یا گواهی اشتغال همسر
 • عقدنامه
 • صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه
 • صفحه اول شناسنامه کودک

 

 

آیا از زمان نتایج نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اطلاع دارید؟ برای آگاهی وارد لینک شوید

 

 

شرایط اختصاصی انتقالی شهدا و ایثارگران

از جمله استثناعاتی که در سایت منادا برای خانواده های شهدا، آزادگان، اسرا، جانبازان  25% به بالاتر و خانواده درجه یک آن ها قائل شده است، این است که این افراد می توانند در بدو پذیرش به هر کدام از دانشگاه های کشور که می خواهند انقالی بگیریند. این مسئله همچنین در مورد افراد دارای شرایط مذکور در حال تحصیل رشته های علوم پزشکی نیز صدق می کند.

 

 

مدارک لازم

 • اگر دانشجو همسر یا فرزند شهید محسوب می شوند، می بایست کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان را به monada.iau.ac.ir ارائه دهد
 • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید
 • دانشجویی که خود آزاده است و یا همسر یا فرزند آزاده به شمار می رود، کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانباز را به همراه کپی صفحات شناسنامه ارائه دهند
 • ارائه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانباز از سووی جانبازان 5%
 • ارائه کارت یا معرفی نامه یگان از سوی رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور در جبهه داشته اند

 

 

به منظور آشنایی با آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد لینک مورد نظر را لمس کنید

 

 

شرایط دانشجویان باردار، بیمار و معلول

دانشجویانی که دارای معلولیت های جسمی و یا نابینایی و ناشنوایی شدید باشند، در صورت ارائه مدارک لازم می توانند از طریق سامانه منادا نقل و انتقالات به محض پذیرش به هر کدام از دانشگاه های کشور انتقالی بگیرند.

این قانون همچنین در مورد دانشجویان دارای بیماری های صعب العلاج نیز صدق می کند. بعلاوه دانشجویان زن باردار در طی دوره بارداری خود مجاز به میهانی در سایر دانشگاه ها هستند.

 

مدارک لازم

 • ارائه کپی صفحه اول و دوم شناسنامه
 • ارائه مدارک پزشکی دال بر بیماری

 

 

شرایط اختصاصی براساس چند دانشجویی در سایت منادا

 

سایت monada.iau.ac.ir

 

منظور از چند دانشجویی این است که اگر بیش از یک نفر از اعضای تحت تکفل خانواده در دانشگاه آزاد در حال تحصیل باشند، در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، مجاز به جابجایی خواهند بود. البته باید حتما بدانند که سایت منادا کی باز می شود؟ و به موقع اقدام نمایند.

 

مدارک لازم

 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل معتبر دانشجو یا دانشجویانی که در دیگر واحد های دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند
 • ارائه کپی صفحه اول و دوم دانشجویان، همسر و والدین در سایت monada.iau.ac.ir

 

 

به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید

 

 

شرایط اختصاصی انتقالی بر اساس مرگ والدین، همسر یا فرزند

اگر دانشجوی مجرد بعد از ورود به دانشگاه یکی والدین خود را در اثر مرگ از دست داد، و یا دانشجوی متاهل همسرش یا فرزندش فوت کرد، با ثبت درخواست در سامانه منادا نقل و انتقالات قادر به میهمانی به دیگر واحد ها خواهند بود.

 

مدارک لازم

ارائه گواهی فوت صادر شده از سوی اداره ثبت احوال

ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو، والدین و یا همسر یا فرزند فوتی وی

 

 

شرایط اختصاصی انتقالی همسر و فرزندان کارکنان و هیئت علمی دانشگاه

کارکنانی که به صورت رسمی و تمام وقت در دانشگاه خدمت می کنند و اعضای هیئت علمی، همسر یا فرزندانشان در صورت کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده و وجود شرایط لازم، مجاز به انتقالی به نزدیکترین محل خدمت وی خواهند بود.

 

مدارک لازم

 • معرفی نامه از سوی محل خدمت کارمند و عضو هیئت علمی
 • ارائه اخرین حکم کارگزینی هیئت علمی یا کارمند
 • ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامهدانشجو و والدین
 • ارائه کپی صفحات سند ازدواج در صورتی که دانشجو همسر کارمند یا هیئت علمی باشد

 

 

برای اطلاع از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

شرایط اختصاصی انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی

اگر دانشجو عضو یکی از تیم های ملی ورزشی بوده و اسناد معتبر را ارائه دهد، از طریق تکمیل مدارک در monada.iau.ac.ir قادر به اخذ مهمانی به سایر دانشگاه ها خواهد بود. علاوه بر این، قانون مذکور در مورد دانشجویان حاضر در تیم هایورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد نیز  صدفق می کند.

 

مدارک لازم

 • ارائه حکم قهرمانی یا بین المللی
 • ارائه معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

شرایط اختصاصی دانشجویان مشمول ماده 71 قانون خدمات کشوری

چنانچه دانشجو جزء وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهورف استاندار، سفرا و یا همسر و فرزندان آن ها باشند، با ثبت درخواست خود در monada.iau.ac.ir می توانند به نزدیکترین شهر یا محل اشتغال انتقالی یا مهمانی بگیرند. البته این به شرطی است که افراد مذکور در طول تحصیل به انجام وظیفه مشغول باشند.

 

مدارک لازم

 • ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و یا فرد دارای مسئولیت
 • ارائه معرفی نامه ایی که به تایید بالاترین مقام سازمان رسیده باشد

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط اختصاصی فارغ التحصیلان مدارس سما

دانشجویانی که از دبیرتانهای سما فارغ اتحصیل شده اند و 4 سال آخر را در آن ها به سر برده اند، در صورت تایید معاونت سازمان و کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده، در بدو پذیرش قادر به ثبت نام در سایت منادا می باشند.

 

مدارک لازم

 • ارائه کارنامه قبولی داوطلب در آزمون ورودی دانشگاه
 • ارائه کارنامه چهار سال آخر دبیرستان به همراه تاییدیه محل تحصیل

 

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های آزاد همراه با شماره تلفن های آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

هزینه ثبت نام در سامانه منادا دانشگاه آزاد

زمانی که دانشجویان متقاضی در سایت منادا monada.iau.ac.ir درخواست نقل و انتقال یا مهمانی می دهند، دو نوع هزینه از آن ها اخذ می شود. یک مورد به هزینه رسیدگی به پرونده مربوط می شود و دیگری برای هزینه انتقال و مهمانی می باشد.  

دلیل اصلی دریافت هزینه در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی ، جبران بخشی از زیان واحد مبدا است که بابت پذیرش دانشجو شده است. این هزینه ها بسته به سال تحصیلی متغیر است و برای سال تحصیلی 1400-1401 هنوز اطلاعیه ایی در این مورد منتشر نشده و نمی توان مبلغ مشخصی را معرفی کرد.

البته این نکته را نیز باید اضافه کنیم که هزینه انتقال در هر کدام از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری حرفه ایی یا تخصصی متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از میزان این هزینه ها و نحوه پرداخت ان ها می توانید از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

 

 

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به طور دقیق و مفصل توضیح دادیم که سایت منادا کی باز می شود؟ و برای اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد به چه شرایط و مدارکی نیاز است.

از انجا که هنوز اطلاعات مربوط به سال تحصیلی پیش رو در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی monada.iau.ac.ir دسترس قرار نگرفته است، ممکن است برخی از متقاضیان این امر سوالات فراوانی برایشان مطرح شود. مشاوران تیم ایران تحصیل در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب در خدمت شما بزرگواران هستند تا جدیدترین اخبار و قوانین مربوطه را در اختیارتان قرار دهند. برای این منظور، کافی است که با ما از طریق شماره های درج شده در سایت، در تماس باشید.

 

 

برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام  در سایت منادا و اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد با شماره های زیر تماس بگیرند :

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز دانشگاه آزاد تماس حاصل نمایید. 9099072952 تماس از سراسر کشور-  9099072952 ( تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد ris.iau.ac.ir

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی

سایت منادا

سایت منادا کی باز می شود؟

سامانه منادا نقل و انتقالات دو نوبت در سال و مدتی قبل از شروع نیمسال جدید باز می شود. 

برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد به کجا مراجعه کنیم؟

متقاضیان لازم است که به سامانه منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

برای اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه ازاد چه شرایطی لازم است؟

در این مقاله می توانید شرایط لازم جهت موافقت با درخواست انتقالی دانشگاه ازاد را بخوانید.ک

آیا ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد نیازمند هزینه است؟

بله. دانشجویان متقاضی انتقالی دانشگاه ازاد باید در هنگام نام نویسی هزینه مشخصی را پرداخت کنند

مطالب مرتبط

نظرات

 1. غفور
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سامانه پژوهشیارچرابعضی موقع خرابه

ایران تحصیل
تماس با مشاور