ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی + ورود سایت monada.iau.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۴۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
monada.iau.ir سایت منادا
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مرتبط برای انتقالی و مهمانی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir یکی از سامانه‌‌های پرکاربرد دانشگاه آزاد است که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام جهت انتقالی و میهمانی دائم و موقت استفاده کنند. بنابراین باید در طول سال درخواست خود را در این سامانه ثبت کرده و منتظر نتیجه باشند. قابل ذکر است که سامانه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد منادا، تنها در زمان مقرر شده در دسترس دانشجویان خواهد بود.

برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد هر ساله تقاضای زیادی از سوی دانشجویان وجود دارد، اما صرفا بخشی از درخواست‌هایی که دانشجویان در سامانه منادا ثبت می‌کنند مورد تایید واقع می‌گردند. از این رو موضوع حائز اهمیت این است که در زمان ثبت این درخواست به جزئیات زیادی باید توجه شود که عدم توجه به هر کدام از این موارد می‌تواند منجر به عدم موافقت با درخواست انتقالی فرد گردد.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای ثبت اصولی درخواست خود جهت انتقال در دانشگاه آزاد اقدام به برقراری تماس با شماره 9099075307 نمایید تا مشاورین ایران تحصیل در طول فرایند ثبت درخواست اقدام به راهنمایی شما کنند.

سایت منادا دانشگاه آزاد monada.iau.ir

👈🏻 دانشگاه آزاد به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور، دانشجویان زیادی را در رشته‌های مختلف تحصیلی پذیرش می‌کند. در این میان ممکن است برخی از دانشجویان به هر دلیلی به دنبال اخذ مهمانی و یا انتقالی به سایر دانشگاه‌ها باشند. البته در گذشته، این کار و مراحل اداری آن به صورت حضوری انجام می‌‍شد و مشکلات خاص خود را به همراه داشت.

👈🏻 اما چندی پیش این دانشگاه، سامانه‌ای را تحت عنوان سایت منادا که مخفف عبارت ” سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ” است را به آدرس اینترنتی monada.iau.ir راه اندازی کرد تا دانشجویان روند ثبت نام و اخذ مهمانی یا انتقال را با مراجعه به آن انجام دهند.

👈🏻 البته ذکر این نکته مهم است که متقاضیان باید قبل از هر چیز از شرایط لازم برای تکمیل فرایند اسم نویسی برخوردار باشند. همچنین، از آنجا که اطلاعیه‌های نقل و انتقالات در تاریخ‌های مشخصی بر روی سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد، دانشجویان باید حتما در بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام نمایند.

جهت آشنایی با پشتیبانی سامانه منادا کلیک کنید.

سایت منادا دانشگاه آزاد monada.iau.ir

برای اطلاع از انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی کلیک نمایید.

راهنمای تصویری ورود به سایت منادا

به منظور ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد، لازم است داوطلب واجد شرایط، طبق راهنمای موجود در ادامه مقاله، فرم تقاضانامه خود را به صورت اینترنتی از طریق سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد تکمیل نماید.

از این رو برای اطلاعات بیشتر، لطفا از سایت منادا دانشگاه آزاد به نشانی الکترونیکیmonada.iau.ir بازدید کرده و نکات و ضوابط مربوط به فرآیند نقل و انتقالات دانشجویی را مطالعه نمایید.

ورود به سایت منادا 1

سپس با کلیک بر روی آیکون “شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی”، از تمامی شرایط و تبصره‌ها آگاه شوید. در مرحله بعد، کد ملی و شماره دانشجویی خود را تکمیل و پس از وارد نمودن عبارت موجود در تصویر امنیتی، روی عبارت “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سایت منادا 2

در صورت حضور شما در زمان مقرر در سامانه نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد، یک بخش به نام میز کار به شما ارائه می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده، ماده درخواستی را انتخاب و مدارک لازم را بارگذاری کرده و اقدامات لازم از جمله انتخاب دانشگاه مقصد و واریز هزینه قابل پرداخت را به صورت اینترنتی انجام دهید.

پس از انجام تمامی مراحل فوق، سامانه یک کد به نام «کد پیگیری» صادر می‌کند که تایید ثبت نام شما نیست و پس از دریافت این کد، باید روی عبارت «ثبت نهایی» کلیک کنید تا شماره پرونده ۱۳ رقمی به شما اعلام شود.

توجه داشته باشید که بعد از تایید انتقال دانشجو به دانشگاه مقصد، دانشگاه مبدا دیگر هیچ مسئولیتی در قبال دانشجو نخواهد داشت و پرونده وی به دانشگاه مقصد منتقل خواهد شد. لازم به ذکر است که فرآیند نقل و انتقالات دانشجویان واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد تنها در زمان‌های مشخص و معمولا هر ساله در دو بازه زمانی انجام می‌شود.

تماس با مشاوران

راهنمای تصویری ثبت نام در منادا

👈🏻 همانطور که ذکر شد، برای اخذ مهمانی در دانشگاه آزاد، ورود به سامانه منادا جهت ثبت درخواست نقل و انتقالات و انجام مراحل مربوطه کافی است. این سایت که همه اطلاعات ثبت شده در سیستم نام نویسی دانشجویان را دارد، با نظم بیشتری به پیگیری و نظارت روند درخواست های مهمانی یا نقل و انتقال می‌پردازد. بدین ترتیب، راهنما ثبت نام سایت منادا به شرح زیر است:

☑️  پس از ورود، تمامی اطلاعات شخصی و دانشجویی شما قابل نمایش است. ابتدا آن‌ها را چک کرده و سپس اطلاعات مربوط به تماس با دانشجو را تکمیل نمایید و در انتها گزینه مرحله بعدی را انتخاب نمایید.

ثبت نام  منادا  3

☑️ در این قسمت فرم آیین نامه قابل مشاهده است که باید یکی از بندهای ارائه شده که مطابق با شرایط شما است را انتخاب نمایید.

ثبت نام  منادا  4

☑️ در مرحله بعد باید درخواست خود را که انتقالی می‌باشد و یا مهمانی را انتخاب نمایید و سپس تبصره مربوط به آن را انتخاب و وارد مرحله بعد شوید.

☑️ در این قسمت باید واحد مقصد را انتخاب نمایید و سپس تمامی مدارک خواسته شده را در سایت بارگزاری کنید. سپس وارد مرحله پرداخت شوید و فرایند پرداخت را تکمیل نمایید.ثبت نام  منادا 

☑️ پس از پرداخت وارد مرحله نهایی شده و تمامی اطلاعات خود را چک نمایید که به درستی وارد کرده باشید. سپس تایید نهایی را زده و شماره پرونده خود را دریافت نمایید.

ثبت نام  منادا  8

برای اطلاع از چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ می‌توانید با مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

زمان درخواست انتقالی در سامانه منادا دانشگاه آزاد

👈🏻 افرادی که می‌‎خواهند در سایت monada.iau.ir ثبت نام کنند، این سوال برایشان مطرح می‌شود که سامانه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد مناداکی باز می‌شود؟ باید بگوییم که هر چند سامانه مذکور در تمام طول سال در دسترس است، اما انجام نقل و انتقالات در سال در دو نوبت، یعنی یک بار در نیمسال اول و یک بار هم در نیمسال دوم امکانپذیر است. چنانچه در مهلت‌های مقرر شده دانشجویان درخواست خود را ارسال نکنند، ظرفیت تکمیل شده و با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شود.

👈🏻 برای ثبت درخواست انتقالی در دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم که هر سال در دی ماه برگزار می‌شود، باید به سامانه منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید. سپس نتیجه درخواست خود را از طریق همان سامانه منادا مشاهده نمایید. از این رو دانشجویان متقاضی درخواست انتقالی دانشگاه آزاد باید پیگیر اطلاعیه‌های سایت منادا دانشگاه آزاد باشند تا بتوانند در زمان‌های اعلام شده درخواست خود را ثبت نمایند.

👈🏻 در پاسخ به سوال سایت منادا کی باز می‌شود؟ باید بگویم که سامانه منادا برای ثبث درخواست در نیمسال دوم، در تاریخ 30 آذر فعال شده است. پس متقاضیان باید درخواست انتقالی خود را در این بازه زمانی ثبت می‌کردند، اما چنانچه موفق به ارسال درخواست نشده‌اند می‌توانند در نیمسال یعدی اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان درخواست انتقالی سال گذشته به صورت زیر است:

نیمسال تحصیلی 1403 زمان درخواست انتقالی
نیمسال اول   مرداد 1403
نیمسال دوم 20از  آذر تا 10 دی ماه 1403

 

نحوه ثبت درخواست انتقالی در سامانه منادا دانشگاه آزاد

👈🏻 دانشجویان دانشگاه آزاد برای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در سایت monada.iau.ir تنها باید وارد سایت شوند و تمام مراحل آن را به ترتیب انجام دهند. نحوه ورود و ثبت درخواست انتقالی یا مهمان در دانشگاه آزاد به صورت زیر است:

✔️ وارد سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir شوید.

✔️ شیوه نامه نقل و انتقالات و میهمانی را به دقت مطالعه و تایید کنید.

✔️ با استفاده از کد ملی و شماره دانشجویی / شناسه انتخاب رشته وارد سامانه شوید.

✔️ اطلاعات دانشجویی مندرج در سامانه را تکمیل کنید.

✔️ بند مورد نظر را از میان تبصره‌ها انتخاب کنید.

✔️ نوع درخواست (میهمانی دائم یا موقت و انتقالی) را انتخاب کنید.

✔️ در صفحه باز شده واحد مقصد را انتخاب کرده و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید.

✔️ هزینه تعیین شده برای بررسی مدارک را با توجه به مقطع و نوع درخواست پرداخت کنید.

✔️ حالا تمام اطلاعات خود را تایید کرده و شماره پرونده را دریافت کنید.

نحوه درخواست انتقالی و مهمانی در سایت منادا

شرایط عمومی لازم برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

👈🏻 برای اینکه بتوان درخواست خود را در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رساند، یک سری شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است. شرایط عمومی در بین همه دانشجویان مشترک است و شرایط عمومی بسته به وضعیت و موقعیت هر شخص متغیر خواهد بود. در ادامه به توضیح شرایط انتقالی دانشگاه آزاد سایت منادا monada.iau.ir می‌پردازیم.

☑️ متقاضی نباید از لحاظ شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه مشکلی برای ادامه تحصیل داشته باشد.

☑️ دانشجو باید دست کم یک نیمسال را در دانشگاه مبدا نام نویسی نموده باشد.

☑️ تنها پذیرفته شدگان با آزمون می‌توانند بر اساس شرایط در نظر گرفته شده در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی درخواست دهند.

☑️ دانشجویان دوره‌های خودگردان متقاضی نقل و انتقال تنها می‌توانند از طریق واحدهای مجری دوره‌های خودگردان اقدام کنند.

☑️ تنها در صورتی نقل و انتقال در monada.iau.ir امکانپذیر است که مقطع، رشته گرایش و سال قبولی در دانشگاه مقصد وجود داشته باشد.

☑️ در نیمسال آخر به هیچ وجه نمی‌توان انتقالی گرفت.

☑️ مجوز اخذ مهمانی پایان نامه در صورتی داده می‌شود که واحدهای مبدا و مقصد موافقت نمایند.

☑️ انتقال مجدد به جز در موارد خاص ممکن نیست.

☑️ شاغلان به تحصیل دوره‌های الکترونیک مجاز به اخذ انتقالی به سایر دانشگاه‌ها نیست.

☑️ دانشجویان واحدهای بین الملل تنها می‌توانند به واحدهای بین الملل انتقالی یا مهمانی بگیرند.

☑️ کارکنان و اعضای هیئت علمی واحدهای دانشگاهی نمی‌توانند به محل خدمت انتقال یا مهمانی بگیرند.

☑️ دانشجویان اتباع غیر ایرانی باید از طریق واحد دانشگاهی محل خدمت و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی درخواست دهند. در ضمن به منظور اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

شرایط اختصاصی نقل و انتقال براساس ازدواج و متارکه در سایت منادا

👈🏻 دانشگاه آزاد برای رفاه حال متاهلین شرایطی فراهم آورده است که اگر دانشجو پس از اینکه در دانشگاه پذیرفته شد، ازدواج دائم کرد، در صورت نیاز به دانشگاه محل سکونت خود مهمانی یا انتقالی بگیرند. همچنین اگر دانشجویان خانم بعد از پذیرش در انتخاب رشته، متارکه کنند، با ارائه مدارک لازم می توانند به هر کدام از دانشگاه ها انتقالی بگیرند. علاوه بر این برای، زمان شیردهی خانم های دانشجو دارای فرزند نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

مدارک لازم برای ثبت نام نقل و انتقال بر اساس ازدواج و متارکه در سایت منادا monada.iau.ir

✔️ ارائه شناسنامه زوجین به منظور بررسی صفحات ازدواج یا متارکه

✔️ مدارک مربوط به محل سکونت اعم از سند منزل، اجاره نامه یا گواهی اشتغال همسر

✔️ عقدنامه

✔️ صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه

✔️ صفحه اول شناسنامه کودک

شرایط اختصاصی لازم برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی انتقالی شهدا و ایثارگران در سایت منادا

👈🏻 از جمله استثناعاتی که در سایت منادا برای خانواده‌‌های شهدا، آزادگان، اسرا، جانبازان  25% به بالاتر و خانواده درجه یک آن‌ها قائل شده است، این است که این افراد می‌توانند در بدون پذیرش به هر کدام از دانشگاه‌های کشور که می خواهند انتقالی بگیریند. این مسئله همچنین در مورد افراد دارای شرایط مذکور در حال تحصیل رشته های علوم پزشکی نیز صدق می‌کند.

مدارک لازم جهت ثبت نام انتقالی شهدا و ایثارگران در سایت منادا

✔️ اگر دانشجو همسر یا فرزند شهید محسوب می‌شوند، می‌بایست کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان را به monada.iau.ir ارائه دهد.

✔️ کپی صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید

✔️ دانشجویی که خود آزاده است و یا همسر یا فرزند آزاده به شمار می‌رود، کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانباز را به همراه کپی صفحات شناسنامه ارائه دهند.

✔️ ارائه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانباز از سوی جانبازان 5%

✔️ ارائه کارت یا معرفی نامه یگان از سوی رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور در جبهه داشته‌اند

به منظور آشنایی با آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط دانشجویان باردار، بیمار و معلول برای ثبت نام در سایت منادا

👈🏻 دانشجویانی که دارای معلولیت های جسمی و یا نابینایی و ناشنوایی شدید باشند، در صورت ارائه مدارک لازم می توانند از طریق سایت منادا نقل و انتقالات به محض پذیرش به هر کدام از دانشگاه های کشور انتقالی بگیرند. این قانون همچنین در مورد دانشجویان دارای بیماری های صعب العلاج نیز صدق می کند. بعلاوه دانشجویان زن باردار در طی دوره بارداری خود مجاز به میهانی در سایر دانشگاه ها هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد دانشجویان باردار، بیمار و معلول در سایت منادا monada.iau.ir

✔️ ارائه کپی صفحه اول و دوم شناسنامه

✔️ ارائه مدارک پزشکی دال بر بیماری

شرایط اختصاصی براساس چند دانشجویی در سایت منادا

👈🏻 منظور از چند دانشجویی این است که اگر بیش از یک نفر از اعضای تحت تکفل خانواده در دانشگاه آزاد در حال تحصیل باشند، در صورت موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد، مجاز به جابجایی خواهند بود.

مدارک لازم برای ثبت نام براساس چند دانشجویی در سایت منادا:

✔️ ارائه گواهی اشتغال به تحصیل معتبر دانشجو یا دانشجویانی که در دیگر واحدهای دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند.

✔️ ارائه کپی صفحه اول و دوم دانشجویان، همسر و والدین در سایت monada.iau.ir

شرایط اختصاصی براساس چند دانشجویی در سایت منادا

شرایط اختصاصی انتقالی بر اساس مرگ والدین، همسر یا فرزند

👈🏻 اگر دانشجوی مجرد بعد از ورود به دانشگاه یکی والدین خود را در اثر مرگ از دست داد و یا دانشجوی متاهل همسرش یا فرزندش فوت کرد، با ثبت درخواست در سایت منادا نقل و انتقالات قادر به میهمانی به دیگر واحدها خواهند بود.

مدارک لازم برای ثبت نام بر اساس مرگ والدین، همسر یا فرزند در سایت منادا monada.iau.ir

✔️ ارائه گواهی فوت صادر شده از سوی اداره ثبت احوال

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو، والدین و یا همسر یا فرزند فوتی وی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نقل و انتقالات ارشد وزارت بهداشت وارد لینک شوید.

شرایط اختصاصی انتقالی همسر و فرزندان کارکنان و هیئت علمی دانشگاه

👈🏻 کارکنانی که به صورت رسمی و تمام وقت در دانشگاه خدمت می‌کنند و اعضای هیئت علمی، همسر یا فرزندانشان در صورت کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده و وجود شرایط لازم، مجاز به انتقالی به نزدیکترین محل خدمت وی خواهند بود.

مدارک لازم برای انتقالی همسر و فرزندان کارکنان و هیئت علمی دانشگاه در سایت منادا:

✔️ معرفی نامه از سوی محل خدمت کارمند و عضو هیئت علمی

✔️ ارائه اخرین حکم کارگزینی هیئت علمی یا کارمند

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین

✔️ ارائه کپی صفحات سند ازدواج در صورتی که دانشجو همسر کارمند یا هیئت علمی باشد.

شرایط اختصاصی دانشجویان مشمول ماده 71 قانون خدمات کشوری

👈🏻 چنانچه دانشجو جزء وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استاندار، سفرا  یا همسر و فرزندان آن ها باشند، با ثبت درخواست خود درسایت منادا  monada.iau.ir می‌توانند به نزدیکترین شهر یا محل اشتغال انتقالی یا مهمانی بگیرند. البته این به شرطی است که افراد مذکور در طول تحصیل به انجام وظیفه مشغول باشند.

مدارک لازم برای مشمولین مشمول ماده 71 قانون خدمات کشوری در سامانه منادا monada.iau.ir

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و یا فرد دارای مسئولیت

✔️ ارائه معرفی نامه ای که به تایید بالاترین مقام سازمان رسیده باشد

شرایط اختصاصی انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی

👈🏻 اگر دانشجو عضو یکی از تیم‌های ملی ورزشی بوده و اسناد معتبر را ارائه دهد، از طریق تکمیل مدارک درسایت منادا monada.iau.ir قادر به اخذ مهمانی به سایر دانشگاه‌ها خواهد بود. علاوه بر این، قانون مذکور در مورد دانشجویان حاضر در تیم‌‍های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد نیز  صدق می‌کند.

مدارک لازم برای انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی monada.iau.ir

✔️ ارائه حکم قهرمانی یا بین المللی

✔️ ارائه معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

شرایط اختصاصی انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

شرایط اختصاصی فارغ التحصیلان مدارس سما

👈🏻 دانشجویانی که از دبیرستان‌های سما فارغ التحصیل شده‌اند و 4 سال آخر را در آن ها به سر برده‌اند، در صورت تایید معاونت سازمان و کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده، در بدون پذیرش قادر به ثبت نام در سایت منادا می‌باشند.

مدارک لازم فارغ التحصیلان مدارس سما در سایت منادا:

✔️ ارائه کارنامه قبولی داوطلب در آزمون ورودی دانشگاه

✔️ ارائه کارنامه چهار سال آخر دبیرستان به همراه تاییدیه محل تحصیل

اگر پس از مطالعه شرایط اختصاصی در خصوص هر یک از این شرایط پرسشی داشتید و یا دارای چند شرایط به صورت همزمان بودید، برای انتخاب بهترین آن‌ها می‌توانید از مشاورین ایران تحصیل راهنمایی بگیرید. برای ارتباط با متخصصین آکادمی ایران تحصیل کافی است با شماره تلفن 9099075307 تماس بگیرید و در این خصوص راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

هزینه ثبت نام در سامانه منادا دانشگاه آزاد

🔹 زمانی که دانشجویان متقاضی در سامانه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد monada.iau.ir درخواست نقل و انتقال یا مهمانی می‌دهند، دو نوع هزینه از آن‌ها اخذ می‌شود. یک مورد به هزینه رسیدگی به پرونده مربوط می‌گردد و دیگری مربوط به هزینه انتقال و مهمانی است.

دلیل اصلی دریافت هزینه در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی، جبران بخشی از زیان واحد مبدا می‌باشد که بابت پذیرش دانشجو شده است. این هزینه‌ها بسته به سال تحصیلی متغیر است و برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ هنوز اطلاعیه‌ای در این مورد منتشر نشده و نمی‌توان مبلغ مشخصی را معرفی کرد.

🔹 البته این نکته را نیز باید اضافه کنیم که هزینه انتقال در هر کدام از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای یا تخصصی متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از میزان این هزینه‌ها و نحوه پرداخت آن‌ها می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

هزینه‌های سال گذشته به شرح زیر است:

هزینه انتقالی دانشجویان
مقطع کاردانی 6 میلیون ریال
مقطع کارشناسی 9 میلیون ریال
مقطع کارشناسی ارشد پانزده میلیون ریال
مقطع دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی چهل میلیون ریال

 

اطلاعیه

هزینه انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد، با هزینه بررسی مدارک از دانشجو گرفته می‌شود.

مشکل سامانه منادا دانشگاه آزاد

🔹 یکی از مشکلات سامانه منادا که برخی از کاربران با آن موجه می‌شوند، عدم امکان ورود به سایت  منادا است و یا پس از ورود به سامانه امکان رفتن به مرحله بعدی را ندارند. این مشکل دو دلیل دارد، یکی از دلایل می‌تواند این باشد که اگر متقاضی در بازه زمانی خارج از زمان‌های اعلام شده وارد سامانه monada.iau.ir شود، و دلیل دیگر این است که این امکان وجود دارد سایت دچار مشکل فنی شده و امکان ارائه خدمات ندارد.

بنابراین دانشجویان بهتر است ابتدا از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی شوند و بعد برای ثبت درخواست در این سامانه اقدام کنند تا با مشکل جدی مواجه نشوند.

مشکل سامانه منادا دانشگاه آزاد

جدیدترین اخبار پیرامون سایت منادا

📌 راه اندازی سامانه پیامکی برای متقاضیان نقل و انتقال دانشگاه آزاد

سامانه پیامکی منادا به منظور اطلاع‌ رسانی دقیق به متقاضیان نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی راه‌ اندازی شده است و دانشجویان می توانند به راحتی از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

📌 شرایط مهمانی دانشگاه آزاد در ترم تابستان

برای مهمانی در ترم تابستان، نیازی به ثبت درخواست در سامانه منادا نیست و صرفاً با گرفتن معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل (واحد مبدأ) و مراجعه به واحد مقصد امکان پذیر می‌ باشد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مقاله monada.iau.ir

در این مقاله به طور دقیق و مفصل به معرفی سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir پرداختیم و در ارتباط با این سوال که سایت منادا کی باز می‌شود؟ و نحوه اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد و شرایط و مدارک مورد نیاز توضیحاتی ارائه دادیم. زمان درخواست برای نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد معمولا در دو نیمسال خواهد بود و متقاضیان تنها در این بازه زمانی می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

از آنجا که هنوز اطلاعات مربوط به سال تحصیلی پیش رو در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی monada.iau.ir در دسترس قرار نگرفته است، ممکن است برخی از متقاضیان انتقالی یا مهمانی، سوالات فراوانی در این خصوص داشته باشند. چنانچه نیازمند دریافت راهنمایی های بیشتر هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت راهنمایی‌‎های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

برای دریافت pdf کلیک نمایید.

4.3/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مرتبط برای انتقالی و مهمانی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد به کجا مراجعه کنیم؟

متقاضیان لازم است که به سامانه منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir مراجعه نمایند.

برای اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد چه شرایطی لازم است؟

در این مقاله می‌توانید شرایط لازم جهت موافقت با درخواست انتقالی دانشگاه آزاد را مطالعه کنید.

هزینه ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد چقدر است؟

تعرفه هزینه ثبت درخواست انتقالی هر سال متفاوت از سال قبل می‌باشد.

نظرات

144 دیدگاه دربارهٔ «سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی + ورود سایت monada.iau.ir»

 1. Avatar photo مهسا گفت:

  سلام وقت بخیر من 29 دی انتقالیم رو ثبت کردم ولی جوابش نیومده تو سایت نوشته که درخواست شما در حال بررسی در واحد مبدا میباشد 7بهمن هم انتخاب واحدم شروع میشه هر چقدرم پیگیری میکنم از دانشگاه میگن میاد من چیکار میتونم بکنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید منتظر باشید تا تاییدیه نهایی را بگیرید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ارشد استعداد درخشان

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  ارشد استعداد درخشان یکی از مهم‌ترین مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران است که به دانشجویان با استعداد و توانمندی‌های خاص اختصاص دارد. این مقطع تحصیلی برای کسانی که در طول دوره کارشناسی عمل‌کرد برتری داشته‌اند و توانسته‌اند در آزمون‌های...
 • شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  دانش‌جویان دانشگاه‌های غیر دولتی، اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟ دانشجویان قبل از تصمیم‌گیری، باید هزینه‌های تحصیلی و امکانات ارائه‌ شده‌ توسط هر دو نوع موسسه را مقایسه کنند تا انتخابی...
 • شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

  شرایط انصراف از دانشگاه آزاد + راهنمای مراحل بخشنامه 1403

  پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و...
 • تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد

  تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد. دانشگاه آزاد برای پذیرش افراد متعهد و علاقه‌مند به معلمی، رشته‌های بدون کنکور تربیت معلم را ارائه داده است. از این رو افرادی که شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان...
تماس با مشاور