ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

monada.iau.ir | سایت منادا + راهنمای جامع

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۳۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ مهر ۱۴۰۲
monada.iau
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت منادا به آدرس monada.iau.ir یکی از سایت های پرکاربرد دانشگاه آزاد است که دانشجویان از آن برای ثبت نام جهت انتقالی و میهمانی دائم و موقت استفاده می کنند. دانشجویان محترم می توانند در طول سال درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند. قابل ذکر است که سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی تنها در زمان تعیین شده برای ثبت نام جهت نقل و انتقالات در دسترس خواهد بود.منتقاضیان انتقال در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ از ۱۵ الی ۳۰ آذرماه می توانند اقدام به ثبت نام در سایت منادا نمایید.

برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد هر ساله تقاضای زیادی از سوی دانشجویان وجود دارد اما صرفا بخشی از درخواست هایی که دانشجویان در سامانه منادا ثبت می کنند مورد تایید واقع می گردند، موضوع حائز اهمیت این است که در زمان ثبت این درخواست به جزئیات زیادی باید توجه شود که عدم توجه به هر کدام از این موارد می تواند منجر به عدم موافقت با درخواست انتقالی فرد می گردد، به شما توصیه می کنیم برای ثبت اصولی درخواست خود برای انتقال در دانشگاه آزاد اقدام به برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ نمایید تا مشاورین ایران تحصیل در طول فرایند ثبت درخواست شما اقدام به راهنمایی شما کنند.

سایت منادا دانشگاه آزاد monada.iau.ir

👈🏻دانشگاه آزاد به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور، دانشجویان بسیاری را در رشته های مختلف تحصیلی پذیرش می کند. در این میان ممکن است برخی از دانشجویان به هر دلیلی به دنبال اخذ مهمانی و یا انتقالی به سایر دانشگاه ها باشند. در گذشته، این کار و مراحل اداری آن به صورت حضوری انجام می شد و مشکلات خاص خود را به همراه داشت.

👈🏻 اما چندی پیش این دانشگاه، سامانه ای را تحت عنوان سایت منادا که مخفف عبارت ” سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ” است را به آدرس اینترنتی monada.iau.ir راه اندازی کرد تا دانشجویان روند ثبت نام و اخذ مهمانی یا انتقال را با مراجعه به آن انجام دهند.

👈🏻 البته ذکر این نکته مهم است که متقاضیان باید قبل از هر چیز از شرایط لازم برای تکمیل رایند اسم نویسی برخوردار باشند. همچنین، از آنجا که اطلاعیه های نقل و انتقالات در تاریخ های مشخصی بر روی سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرد، دانشجویان باید حتما در بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام نمایند.

سایت منادا دانشگاه آزاد monada.iau.ir

📣 اطلاعیه 📣

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در نیمسال دوم ۱۴۰۲ – 1402 از 15 تا 30 آذر ماه امکان پذیر می باشد.

زمان ثبت درخواست انتقالی در سایت منادا

👈🏻 افرادی که میخواهند در سایت monada.iau.ir ثبت نام کنند، این سوال مطرح می شود که سایت منادا کی باز می شود؟ باید بگوییم که هر چند سامانه مذکور در تمام طول سال در دسترس است، اما انجام نقل و انتقالات در سال در دو نوبت، یعنی یک بار در نیمسال اول و یک بار هم در نیمسال دوم امکانپذیر است. چنانچه در این مهلت های مقرر دانشجویان درخواست خود را ارسال نکنند، ممکن است که ظرفیت ها تکمیل شده و دیگر با درخواست آن ها موافقت نشود.

👈🏻 برای ثبت درخواست انتقالی در دانشگاه آزاد، باید به سامانه منادا به آدرس اینترنتی  monada.iau.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید. سپس نتیجه درخواست خود را از طریق همان سامانه منادا مشاهده نمایید. دانشجویان متقاضی درخواست انتقالی دانشگاه آزاد باید پیگیر اطلاعیه های سایت منادا دانشگاه آزاد باشند تا بتوانند در زمان های اعلام شده درخواست خود را ثبت نمایند.

👈🏻 در پاسخ به سوال سایت منادا کی باز می شود؟ باید بگویم که سامانه منادا برای ثبث درخواست در نیمسال دوم، در تاریخ 15 الی 30 آذر فعال خواهد شد و امکان ثبت درخواست انتقالی برای داوطلبین متقاضی فراهم می شود. پس متقاضیان باید درخواست انتقالی در این بازه به سامانه منادا مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

زمان درخواست انتقالی سال گذشته به صورت زیر است:

نیمسال تحصیلی ۱۴۰۲ -1402 زمان درخواست انتقالی
نیمسال اول از 29 مرداد ۱۴۰۲
نیمسال دوم 15 آذر ۱۴۰۲ به مدت 15 روز

 

زمان ثبت درخواست انتقالی در سایت منادا

نحوه درخواست انتقالی و مهمانی در سامانه منادا دانشگاه آزاد

نحوه درخواست انتقالی و مهمانی در سایت منادا

👈🏻 دانشجویان دانشگاه آزاد برای ثبت درخواست نقل و انتقالی و مهمانی خود در سایت monada.iau.ir تنها باید وارد سایت شوند و تمام مراحل آن را به ترتیب انجام دهند. نحوه ورود و ثبت درخواست انتقالی یا مهمان در دانشگاه  آزاد به صورت زیر می باشد:

✔️ وارد سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir شوید.

✔️ شیوه نامه نقل و انتقالات و میهمانی را به دقت مطالعه و تایید کنید.

✔️ با استفاده از کد ملی و شماره دانشجویی / شناسه انتخاب رشته وارد سامانه شوید.

✔️ اطلاعات دانشجویی مندرج در سامانه را تکمیل کنید.

✔️ بند مورد نظر را از میان تبصره ها انتخاب کنید.

✔️ نوع درخواست (میهمانی دائم یا موقت و انتقالی) را انتخاب کنید.

✔️ در صفحه باز شده واحد مقصد را انتخاب کرده و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید.

✔️ هزینه تعیین شده برای بررسی مدارک را با توجه به مقطع و نوع درخواست پرداخت کنید.

✔️ حالا تمام اطلاعات خود را تایید کرده و شماره پرونده را دریافت کنید.

نحوه درخواست انتقالی و مهمانی در سامانه منادا دانشگاه آزاد

جهت ورود به ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک فرمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه منادا

👈🏻 همانطور که ذکر شد، برای اخذ مهمانی در دانشگاه آزاد، ورود به سامانه منادا برای درخواست نقل و انتقالات و انجام مراحل مربوطه کافی است. این سایت که همه اطلاعات ثبت شده در سیستم نام نویسی دانشجویان را دارد، با نظم بیشتری به پیگیری و نظارت روند درخواست های مهمانی یا نقل و انتقال می پردازد. بدین ترتیب، تنها کافی است که مراحل زیر را طی کنید.

☑️ ابتدا وارد سامانه منادا به آدرس monada.iau.ir شوید. سپس مطالب صفحه را مطالعه نموده و در انتهای صفحه گزینه “مطالب فوق را مطالعه و تایید می نمایم ” را انتخاب و سپس دکمه تایید و مرحله بعدی را کلیک نمایید.

گام اول ثبت نام در سامانه منادا

☑️  در مرحله بعد موارد خواسته شده مانند کد ملی، شماره دانشجویی و شناسه انتخاب رشته را پر کرده و گزینه ورود را انتخاب نمایید.

گام دوم ثبت نام در سامانه منادا

☑️  پس از ورود، تمامی اطلاعات شخصی و دانشجویی شما قابل نمایش است. ابتدا آن ها چک کرده و سپس اطلاعات مربوط به تماس با دانشجو را تکمیل نمایید و در انتها گزینه مرحله بعدی را انتخاب نمایید.

گام سوم ثبت نام در سامانه منادا

☑️ در این قسمت فرم آیین نامه قابل مشاهده است که باید یکی از بندهای ارائه شده که مطابق با شرایط شما است را انتخاب نمایید.

گام چهارم ثبت نام در سامانه منادا

☑️ در مرحله بعد باید درخواست خود را که انتقالی می باشد و یا مهمانی را انتخاب نمایید و سپس تبصره مربوط به آن را انتخاب و وارد مرحله بعد شوید.گام پنجم ثبت نام در سامانه منادا

☑️ در این قسمت باید واحد مقصد را انتخاب نمایید و سپس تمامی مدارم خواسته شده را در سایت بارگزاری نمایید. سپس وارد مرحله پرداخت شوید و فرایند پرداخت را تکمیل نمایید.

گام ششم ثبت نام در سامانه منادا

☑️ پس از پرداخت وارد مرحله نهایی شده و تمامی اطلاعات خود را چک نمایید که به درستی وارد کرده باشید. سپس تایید نهایی را زده و شماره پرونده خود را دریافت نمایید.

گام هفتم ثبت نام در سامانه منادا

اگر می‌خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

شرایط عمومی لازم نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

👈🏻 برای اینکه بتوان درخواست خود را در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رساند، یک سری شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است. شرایط عمومی در بین همه دانشجویان مشترک است و شرایط عمومی بسته به وضعیت و موقعیت هر شخص متغیر خواهد بود. در ادامه به توضیح شرایط عمومی سایت منادا monada.iau.ir می پردازیم و سپس شرایط اختصاصی را ذکر خواهیم کرد.

☑️ متقاضی نباید از لحاظ شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه مشکلی برای ادامه تحصیل داشته باشد.

☑️ دانشجو باید دست کم یک نیمسال را در دانشگاه مبدا نام نویسی نموده باشد.

☑️ تنها پذیرفته شدگان با آزمون می توانند بر اساس شرایط در نظر گرفته شده در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی درخواست دهند.

☑️ دانشجویان دوره های خودگردان متقاضی نقل و انتقال تنها می توانند از طریق واحدهای مجری دوره های خودگردان اقدام کنند.

☑️ تنها در صورتی نقل و انتقال در monada.iau.ir امکانپذیر است که مقطع، رشته گرایش و سال قبولی در دانشگاه مقصد وجود داشته باشد.

☑️ در نیمسال آخر به هیچ وجه نمی توان انتقالی گرفت.

☑️ مجوز اخذ مهمانی پایان نامه در صورتی داده می شود که واحدهای مبدا و مقصد موافقت نمایند.

☑️ انتقال مجدد به جز در موارد خاص ممکن نیست.

☑️ شاغلان به تحصیل دوره های الکترونیک مجاز به اخذ انتقالی به سایر دانشگاه ها نیست.

☑️ دانشجویان واحدهای بین الملل تنها می توانند به واحدهای بین الملل انتقالی یا مهمانی بگیرند.

☑️ کارکنان و اعضای هیئت علمی واحدهای دانشگاهی نمی توانند به محل خدمت انتقال یا مهمانی بگیرند.

☑️ دانشجویان اتباع غیر ایرانی باید از طریق واحد دانشگاهی محل خدمت و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی درخواست دهند.

به منظور اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد وارد لینک شوید.

شرایط اختصاصی نقل و انتقال بر اساس ازدواج و متارکه در سایت منادا

👈🏻 دانشگاه آزاد برای رفاه حال متاهلین شرایطی فراهم آورده است که اگر دانشجو پس از اینکه در دانشگاه پذیرفته شد، ازدواج دائم کرد، در صورت نیاز به دانشگاه محل سکونت خود مهمانی یا انتقالی بگیرند. همچنین اگر دانشجویان خانم بعد از پذیرش در انتخاب رشته، متارکه کنند، با ارائه مدارک لازم می توانند به هر کدام از دانشگاه ها انتقالی بگیرند. علاوه بر این برای، زمان شیردهی خانم های دانشجو دارای فرزند نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

 

مدارک لازم برای ثبت نام نقل و انتقال بر اساس ازدواج و متارکه در سایت منادا

✔️ ارائه شناسنامه زوجین به منظور بررسی صفحات ازدواج یا متارکه

✔️ مدارک مربوط به محل سکونت اعم از سند منزل، اجاره نامه یا گواهی اشتغال همسر

✔️ عقدنامه

✔️ صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه

✔️ صفحه اول شناسنامه کودک

شرایط اختصاصی لازم برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 

شرایط اختصاصی انتقالی شهدا و ایثارگران در سایت منادا

👈🏻 از جمله استثناعاتی که در سایت منادا برای خانواده های شهدا، آزادگان، اسرا، جانبازان  25% به بالاتر و خانواده درجه یک آن ها قائل شده است، این است که این افراد می توانند در بدون پذیرش به هر کدام از دانشگاه های کشور که می خواهند انتقالی بگیریند. این مسئله همچنین در مورد افراد دارای شرایط مذکور در حال تحصیل رشته های علوم پزشکی نیز صدق می کند.

مدارک لازم جهت ثبت نام انتقالی شهدا و ایثارگران در سایت منادا

✔️ اگر دانشجو همسر یا فرزند شهید محسوب می شوند، می بایست کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان را به monada.iau.ir ارائه دهد.

✔️ کپی صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید

✔️ دانشجویی که خود آزاده است و یا همسر یا فرزند آزاده به شمار می رود، کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانباز را به همراه کپی صفحات شناسنامه ارائه دهند.

✔️ ارائه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانباز از سوی جانبازان 5%

✔️ ارائه کارت یا معرفی نامه یگان از سوی رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور در جبهه داشته اند.

به منظور آشنایی با آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط دانشجویان باردار، بیمار و معلول برای ثبت نام در سایت منادا

👈🏻 دانشجویانی که دارای معلولیت های جسمی و یا نابینایی و ناشنوایی شدید باشند، در صورت ارائه مدارک لازم می توانند از طریق سایت منادا نقل و انتقالات به محض پذیرش به هر کدام از دانشگاه های کشور انتقالی بگیرند. این قانون همچنین در مورد دانشجویان دارای بیماری های صعب العلاج نیز صدق می کند. بعلاوه دانشجویان زن باردار در طی دوره بارداری خود مجاز به میهانی در سایر دانشگاه ها هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشجویان باردار، بیمار و معلول در سایت منادا

✔️ ارائه کپی صفحه اول و دوم شناسنامه

✔️ ارائه مدارک پزشکی دال بر بیماری

شرایط اختصاصی براساس چند دانشجویی در سایت منادا

👈🏻 منظور از چند دانشجویی این است که اگر بیش از یک نفر از اعضای تحت تکفل خانواده در دانشگاه آزاد در حال تحصیل باشند، در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، مجاز به جابجایی خواهند بود.

مدارک لازم برای ثبت نام براساس چند دانشجویی در سایت منادا

✔️ ارائه گواهی اشتغال به تحصیل معتبر دانشجو یا دانشجویانی که در دیگر واحد های دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند.

✔️ ارائه کپی صفحه اول و دوم دانشجویان، همسر و والدین در سایت monada.iau.ir

شرایط اختصاصی انتقالی بر اساس مرگ والدین، همسر یا فرزند

👈🏻 اگر دانشجوی مجرد بعد از ورود به دانشگاه یکی والدین خود را در اثر مرگ از دست داد و یا دانشجوی متاهل همسرش یا فرزندش فوت کرد، با ثبت درخواست در سایت منادا نقل و انتقالات قادر به میهمانی به دیگر واحدها خواهند بود.

مدارک لازم برای ثبت نام بر اساس مرگ والدین، همسر یا فرزند در سایت منادا

✔️ ارائه گواهی فوت صادر شده از سوی اداره ثبت احوال

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو، والدین و یا همسر یا فرزند فوتی وی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نقل و انتقالات ارشد وزارت بهداشت وارد لینک شوید.

شرایط اختصاصی انتقالی همسر و فرزندان کارکنان و هیئت علمی دانشگاه

👈🏻 کارکنانی که به صورت رسمی و تمام وقت در دانشگاه خدمت می کنند و اعضای هیئت علمی، همسر یا فرزندانشان در صورت کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده و وجود شرایط لازم، مجاز به انتقالی به نزدیکترین محل خدمت وی خواهند بود.

مدارک لازم برای انتقالی همسر و فرزندان کارکنان و هیئت علمی دانشگاه در سایت منادا

✔️ معرفی نامه از سوی محل خدمت کارمند و عضو هیئت علمی

✔️ ارائه اخرین حکم کارگزینی هیئت علمی یا کارمند

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین

✔️ ارائه کپی صفحات سند ازدواج در صورتی که دانشجو همسر کارمند یا هیئت علمی باشد.

شرایط اختصاصی انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی

👈🏻 اگر دانشجو عضو یکی از تیم های ملی ورزشی بوده و اسناد معتبر را ارائه دهد، از طریق تکمیل مدارک درسایت منادا  monada.iau.ir قادر به اخذ مهمانی به سایر دانشگاه ها خواهد بود. علاوه بر این، قانون مذکور در مورد دانشجویان حاضر در تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد نیز  صدق می کند.

مدارک لازم برای انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی در سامانه منادا

✔️ ارائه حکم قهرمانی یا بین المللی

✔️ ارائه معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

شرایط اختصاصی انتقال ورزشکاران و قهرمانان ملی

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی دانشجویان مشمول ماده 71 قانون خدمات کشوری

👈🏻 چنانچه دانشجو جزء وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استاندار، سفرا  یا همسر و فرزندان آن ها باشند، با ثبت درخواست خود درسایت منادا  monada.iau.ir می توانند به نزدیکترین شهر یا محل اشتغال انتقالی یا مهمانی بگیرند. البته این به شرطی است که افراد مذکور در طول تحصیل به انجام وظیفه مشغول باشند.

مدارک لازم برای مشمولین مشمول ماده 71 قانون خدمات کشوری در سامانه منادا

✔️ ارائه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و یا فرد دارای مسئولیت

✔️ ارائه معرفی نامه ای که به تایید بالاترین مقام سازمان رسیده باشد.

شرایط اختصاصی فارغ التحصیلان مدارس سما

👈🏻 دانشجویانی که از دبیرستانهای سما فارغ التحصیل شده اند و 4 سال آخر را در آن ها به سر برده اند، در صورت تایید معاونت سازمان و کسب 90% نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده، در بدون پذیرش قادر به ثبت نام در سایت منادا می باشند.

مدارک لازم فارغ التحصیلان مدارس سما در سایت منادا

✔️ ارائه کارنامه قبولی داوطلب در آزمون ورودی دانشگاه

✔️ ارائه کارنامه چهار سال آخر دبیرستان به همراه تاییدیه محل تحصیل

اگر پس از مطالعه شرایط اختصاصی در خصوص هر یک از این شرایط پرسشی داشتید و یا دارای چند شرایط به صورت همزمان بودید،  برای انتخاب بهترین آنها می توانید از مشاورین ایران تحصیل راهنمایی بگیرید. برای ارتباط با متخصصین آکادمی ایران تحصیل کافی است با شماره تلفن 9099075307 تماس بگیرید و در این خصوص راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

هزینه ثبت نام در سامانه منادا دانشگاه آزاد

🔹زمانی که دانشجویان متقاضی در سایت منادا monada.iau.ir درخواست نقل و انتقال یا مهمانی می دهند، دو نوع هزینه از آن ها اخذ می شود. یک مورد به هزینه رسیدگی به پرونده مربوط می شود و دیگری برای هزینه انتقال و مهمانی می باشد. دلیل اصلی دریافت هزینه در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی، جبران بخشی از زیان واحد مبدا است که بابت پذیرش دانشجو شده است. این هزینه ها بسته به سال تحصیلی متغیر است و برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هنوز اطلاعیه ای در این مورد منتشر نشده و نمی توان مبلغ مشخصی را معرفی کرد.

🔹 البته این نکته را نیز باید اضافه کنیم که هزینه انتقال در هر کدام از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای یا تخصصی متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از میزان این هزینه ها و نحوه پرداخت آن ها می توانید از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

هزینه های سال گذشته به شرح زیر است:

هزینه انتقالی دانشجویان
مقطع کاردانی 6 میلیون ریال
مقطع کارشناسی 9 میلیون ریال
مقطع کارشناسی ارشد پانزده میلیون ریال
مقطع دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی چهل میلیون ریال

 

اطلاعیه

هزینه انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد، با هزینه بررسی مدارک از دانشجو گرفته می شود.

مشکل سامانه منادا دانشگاه آزاد

🔹 یکی از مشکلات سامانه منادا که برخی از کاربران با آن موجه می شوند، عدم امکان ورود به سامانه منادا به آدرس monada.iau.ir است و یا پس از ورود به سامانه امکان رفتن به مرحله بعدی را ندارند. این مشکل دو دلیل دارد، یکی اگر متقاضی در بازه زمانی خارج از زمان های اعلام شده وارد سامانه monada.iau.ir شود و یا سایت دچار مشکل فنی شده و امکان ارائه خدمات ندارد که در زمان های دیگر می توانید مجدد اقدام نمایید.

مشکل سامانه منادا دانشگاه آزاد

برای اطلاع از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

جدیدترین اخبار پیرامون سایت منادا

📌 راه اندازی سامانه پیامکی برای متقاضیان نقل و انتقال دانشگاه آزاد

سامانه پیامکی منادا به منظور اطلاع‌ رسانی دقیق به متقاضیان نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی راه‌ اندازی شده است و دانشجویان می توانند به راحتی از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

📌 شرایط مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد در ترم تابستان

برای مهمانی در ترم تابستان، نیازی به ثبت درخواست در سامانه منادا نیست و صرفاً با گرفتن معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل (واحد مبدأ) و مراجعه به واحد مقصد امکان پذیر می‌ باشد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به طور دقیق و مفصل به معرفی سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir پرداختیم و در ارتباط با این سوال که سایت منادا کی باز می شود؟ و نحوه اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد و شرایط و مدارکی مورد نیاز توضیحاتی ارائه دادیم. زمان درخواست برای نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد معمولاً در دو نیمسال خواهد بود و متقاضیان تنها در این بازه زمانی می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

از آنجا که هنوز اطلاعات مربوط به سال تحصیلی پیش رو در سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی monada.iau.ir در دسترس قرار نگرفته است، ممکن است برخی از متقاضیان انتقالی یا مهمانی، سوالات فراوانی در این خصوص داشته باشند. چنانچه نیازمند دریافت راهنمایی های بیشتر هستید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک نمایید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد به کجا مراجعه کنیم؟

متقاضیان لازم است که به سامانه منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir مراجعه نمایند.

برای اخذ انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد چه شرایطی لازم است؟

در این مقاله می توانید شرایط لازم جهت موافقت با درخواست انتقالی دانشگاه آزاد را مطالعه کنید.

آیا ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد نیازمند هزینه است؟

بله. دانشجویان متقاضی انتقالی دانشگاه آزاد باید در هنگام نام نویسی هزینه مشخصی را پرداخت کنند.

نظرات

134 دیدگاه دربارهٔ «monada.iau.ir | سایت منادا + راهنمای جامع»

 1. Avatar photo دانیال گفت:

  سلام وقت بخیر
  الان که نتیجه دانشگاه آزاد با آزمون هم اومده چرا سایت منادا باز نمیشه؟
  من میخوام انتقالی بدو پذیرش بزنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تا 27 مهر ماه فرصت ثبت درخواست در منادا را دارید.

   1. Avatar photo مهردادجعفرپور گفت:

    سلام خسته نباشید من در سایت منادا درخواستمو ثبت کردم جواب درخواست دوستانم که انتقال میخواستن اومده ولی از در خواست من خبری نیست بنظرتون‌چیکار کنم

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. باید منتظر بررسی باشید تا اعلام نتیجه شود.

 2. Avatar photo عارفه امراللهی بیوکی گفت:

  سلام وقت بخیر
  والدینم قبل از اینکه در دانشگاه قبول بشم هر دو فوت کردند. میخواستم بدونم برای من امکان انتقالی دائم وجود داره؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باید با درخواست شما دانشگاه موافقت کنه

 3. Avatar photo سلام من کد دانشجویی موقیت دارم برای انتقالی باید چه کار کنم گفت:

  سلام من کد دانشجویی موقیت دارم برای انتقالی باید چه کار کنم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام باید وارد سایت بشید و درخواست مهمانی بزنید.

 4. Avatar photo فاطمه ابومعاش گفت:

  سلام وقت بخیر
  با درخواست من موافقت شده فقط نوشته ( با درخواست میهمانی شما موافقت گردید.پس از ارسال لیست دروس توسط واحد مبدا از طریق سامانه منادا، جهت ثبت نام مطابق با تقویم آموزشی به واحد مقصد مراجعه نمایید.)
  من کجا باید لیست دروس رو انتخاب کنم و اصلا باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   از طریق سایت اموزشیار باید پیگیر مراحل بعدی باشید در صورت نیاز با مجموعه شماره 9099075307 تماس بگیرید

 5. Avatar photo Sara گفت:

  سلام من ترم پیش از دانشگاه هشتگرد برای کرج مهمان داعم گرفتم و قبل انتخاب واحد تو سایت درخواست لیست دروس مهمان داعم رو دادم و کد سازمانی واحد مقصد ۱۱۵ رو زدم و اکی شد ولی این ترم اصلا هرکدی رو میزنم برای واحد سازمانی میزنه نتیجه یافت نشد و کلا هیچ واحدی و برام نمیاره دانشگا هم میگه باید خودتون درخواست و بدید تا ما ارسال کنیم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلامم وقت بخیر
   در سایت منادا درخواست بزنید

 6. Avatar photo م م گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ترم پیش مهمانی دائم گرفتم الان میخوام لیست دروس بگیرم از دانشگاه مبدا ولی نمیتونم درخواستمو ثبت کنم در اموزشیار بخاطر اینکه واحد سازمانی نمیاره
  باید چیکار کنم الان؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   یا مشکل سایته
   یا دانشگاه
   باید با دانشگاه صحبت کنید.

 7. Avatar photo Maryam گفت:

  سلام
  من ترم تابستان به عنوان مهمان رفتم یه دانشگاه دیگه ولی خواستم انتقالی دائم بگیرم برا ترم مهر و بهمن سایت بسته شده بود الان امکانش هست سایت منادا دوباره باز شه برا ترم مهر یانه؟!

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   خیر

 8. Avatar photo Maryam گفت:

  سلام
  سایت منادا آیا امکانش هست برای ترم مهر دوباره باز شه؟
  یانه!؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام احتمالش خیلی کم است

 9. Avatar photo Maryam گفت:

  سلام
  سایت آیا امکانش هست برای ترم مهر دوباره باز شه؟
  یانه!؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام خیر

 10. Avatar photo المیرا گفت:

  سلام وقت بخیر نتایج انتقالی دانشگاه ازاد از سایت منادا در شهریور چه روزی میاد ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   سایت را باید چک بفرمایید

 11. Avatar photo مائده گفت:

  سلام من مهمان دائم هستم آیا نیاز هست برای ترم مهر ماه هم باز دوباره در سامانه منادا ثبت نام کنم یا خیر؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 12. Avatar photo بهار گفت:

  سلام عذر ميخوام براي مهماني از طريق گزينه ايثار گري. براي ارسال مدارك مورد نياز از قبيل شناسنامه و معرفي نامه
  همچنين سند مالكيت هم ميخوان منتها سند ماكيت من قديميه(دفترچه)چه قسمتيو بايد براشون ارسال كنم؟ تك بر
  نيست گه همه چي كامل باشه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   صفحه ای که اطلاعات محل سکونت و مالک قید شده باشد.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور