ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402 + مشاهده | azmoon.org

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه آزاد از جمله دانشگاه های شهریه پرداز ایران است که به دو صورت با کنکور و بدون کنکور دانشجو می پذیرد. افراد علاقمند به تحصیل بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی، می بایست در شهریور ماه و دی ماه جهت انجام ثبت نام خود اقدام کنند. نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در اواخر شهریور ماه و اوایل بهمن ماه از طریق سایت آزمون به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir منتشر خواهد شد. پس از اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور متقاضیان می توانند به این سایت مراجعه کرده و در صورت نیاز درخواست ارائه یا ثبت نام نهایی دهند. 

شایان ذکر است در این مقاله نحوه مشاهده اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را به طور کامل به همراه راهنمای آن توضیح می دهیم. اما چنانچه متقاضیان در خصوص هر یک از این مراحل با مشکل مواجه شدند یا در مورد اعتراض به نتایج سوالی داشتند، می توانند از تلفن ثابت به صورت 24 ساعته با شماره 9099075307 تماس بگیرند و از کارشناسان ایران تحصیل مشاوره دریافت نمایند یا در صورت تمایل مشاهده نتیجه یا ثبت اعتراض خود را به صورت تلفنی انجام دهند.

بررسی رشته های دانشگاه آزاد 

در ابتدا بهتر است بگوییم کلیه رشته های دانشگاه آزاد اسلامی در دو دسته رشته های پزشکی – غیر پزشکی خلاصه می گردد که خود رشته های پزشکی نیز دارای دسته رشته های پیراپزشکی هستند. همچنین در میان رشته های دانشگاه آزاد تعدادی از آن ها بدون کنکور و با پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بوده و مابقی بر اساس کنکور می باشند.

اما لازم است ذکر کنیم هیچ یک از رشته های پزشکی و پیراپزشکی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد ارائه نمی شوند. برخی از رشته های بدون آزمون که تنها بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد ارائه می شوند به صورت زیر هستند:

رشته‌ های مهندسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی
زبان‌ های خارجی زبان انگلیسی، زبان فرانسه، زبان آلمانی و زبان ایتالیایی
رشته‌ های علوم انسانی حقوق، روانشناسی، مدیریت و حسابداری
رشته‌ های هنری سینما، عکاسی، کارگردانی و موسیقی
رشته‌ های علوم تجربی زیست شناسی، شیمی، مهندسی کشاورزی و شیلات

لازم به یادآوری است هر داوطلب باید حداکثر 20 رشته محل را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد انتخاب نماید و پس از پایان مهلت ثبت نام منتظر اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

بنر انتخاب رشته کنکور

زمان اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو بازه زمانی مهر ماه و بهمن اعلام می‌ شود. این نکته را در نظر داشته باشید طبق رویه سال های گذشته، معمولاً اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چند روز بعد از پایان زمان ثبت نام صورت می پذیرد. در نتیجه پس از آنکه ثبت نام و انتخاب رشته خود را در یکی از ترم های مهر یا بهمن انجام دادید می بایست بین 3 تا 7 روز پس از این زمان وارد سایت دانشگاه آزاد شوید تا از نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد آگاه گردید.

اما شاید برای شما سوال پیش بیاید که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های آزاد از چه تاریخی شروع و تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال بهتر است به زمان ثبت نام اشاره کنیم.

ثبت نام دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه) از تیر و مرداد شروع می‌ شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد. ثبت نام ترم دوم تحصیلی (بهمن ماه) نیز در اواسط دی ماه است و معمولا تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.

راهنمای تصویری نحوه مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

✅ برای دریافت نتیجه ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور در گام اول باید وارد سایت آزمون شوید. آدرس اینترنتی این سایت همانطور که در تصویر زیر نشان داده ایم azmoon.iau.ac.ir می باشد. برای ورود مستقیم به این سامانه بر روی لینک ذکر شده کلیک کنید.

حال پس از ورود به سایت آزمون برای مشاهده نتایج می بایست مانند تصویر زیر بر روی لینک «اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال بهمن ماه سال 1402»  کلیک نمایید.

پس از ورود مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنید تا بتوانید اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را مشاهده کنید.

اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد

✅ در مرحله بعد باید با استفاده از شماره شناسنامه، کد ملی و سال تولد وارد سامانه شده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.

مشاهده بر اساس شماره شناسنامه، کد ملی و سال تولد

✅ در نهایت در صفحه ای که به روی شما باز می شود می توانید نتیجه ثبت نام خود را مشاهده کنید. چنانچه درخواست ثبت نام شما پذیرفته شده باشد، می بایست در اسرع وقت به سامانه آموزشیار مراجعه کنید و مراحل درخواست ثبت نام نهایی خود را طی کنید. فراموش نکنید که در صورت عدم انجام این مرحله، درخواست شما به منزله انصراف تلقی خواهد شد و دیگر نمی توانید مشغول به تحصیل در این دانشگاه شوید. 

برای ورود به سامانه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

نحوه اعتراض به نتیجه ثبت نام دانشگاه آزاد

همانطور که در آموزش تصویری نتیجه ثبت نام بدون کنکور در واحد ها و رشته های مختلف دانشگاه آزاد مشاهده کردید امکان دریافت نتایج از درگاه ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی کشور به نشانی azmoon.org وجود دارد. 

اما خبر خوب اینکه به اطلاع تمام داوطلبان ثبت نام بدون کنکور (با سوابق تحصیلی) دانشگاه آزاد اسلامی می رسانیم چنانچه در مورد نتایج ثبت نامی این دانشگاه اعتراضی داشتند می توانند در بازه زمانی 1 تا 7 روز پس از اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور اعتراض خود را از طریق سایت ticket.azmoon.iau.ac.ir و azmoon.org به ثبت برسانند. 

در روش اول برای ثبت درخواست در azmoon.org لازم است ابتدا به این سایت مراجعه کرده و سپس گزینه “ارتباط با ما” را انتخاب کنید. پس از انجام این کار نیز از سامانه پرسش و پاسخ یکی از دو حالت “پرسخ و پاسخ متداول” و “طرح پرسش” را انتخاب کرده و درخواست خود را با ذکر علت آن ثبت کنید. برای مشاهده نتیجه اعتراض خود نیز باید بعد از گذشت 72 ساعت اداری به قسمت “دریافت پاسخ” از همین سامانه مراجعه نمایید.

در روش دوم نیز پس از ورود به سایت ticket.azmoon.iau.ac.ir می باست بر گزینه “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی” کلیک کنید. سپس بعد از مشاهده اطلاعیه، کد ملی و رمز عبور خود را وارد نموده و دکمه “ورود” را انتخاب کنید. پس از ورود به سامانه نیز امکان ثبت اعتراض فراهم می باشد. البته یادآوری می کنیم برای این کار باید حتما از قبل با انتخاب گزینه “ثبت نام” در سامانه ثبت درخواست دانشگاه آزاد نام نویسی خود را انجام داده باشید.

 

 اطلاعیه 

پس از انکه با اعتراض شما موافقت شد می بایست برای ثبت نام مجدد اقدام نمایید و مدارک خود را در edu.iau.ac.ir بارگذاری نمایید.

اخبار پیرامون دانشگاه آزاد

✅ ثبت‌ نام بدون کنکور مقطع کارشناسی نا پیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد:

براساس روابط عمومی این دانشگاه، ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان تحصیل بدون کنکور و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد برای مهر ماه 1402 از 19 تیر ماه 1402 آغاز شد.

مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: بدین وسیله به اطلاع متقاضیان ثبت نام و شرکت در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه (بر اساس سوابق تحصیلی) می رسانیم که ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیم سال اول پذیرش آن ها به صورت صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است، از روز دوشنبه 19 ام تیر ماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه 28 ام تیر ماه ادامه خواهد داشت.

متقاضیان گرامی می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی به نشانی اینترنتی  azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود و دریافت کرده و پس از مطالعه و کسب آگاهی در خصوص چگونگی ثبت نام، در صورت تمایل و داشتن شرایط با تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

لازم به ذکر است ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و کاردانی پیوسته برای ورودی مهر ماه 1402، نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

خلاصه مطلب

برخی از دانش آموزانی که تمایل به شرکت در کنکور سراسری ندارند و یا رتبه لازم به تحصیل در رشته مورد علاقه خود را در دانشگاه های دولتی کسب نکرده اند، می توانند برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد و صرفا براساس سوابق تحصیلی خود اقدام کنند. نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در اواخر شهریور ماه و یا اوایل مهر ماه اعلام خواهد شد که نحوه مشاهده آن را در مقاله فوق به صورت تصویری شرح دادیم. پس از اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور متقاضیان گرامی می توانند در صورت نیاز نسبت به ثبت درخواست اعتراض نیز اقدام کنند.

با مطالعه مقاله فوق می توانید اطلاعات جامعی را در خصوص نتایج ثبت نام بدون کنکور و چگونگی ثبت اعتراض به این نتایج (در صورت عدم قبولی درخواست تان)، مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در صورت داشتن سوال و یا بروز خطا در هر یک از مراحل می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید و درخواست راهنمایی جهت رفع مشکل ایجاد شده بکنید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

 

برای دریافت پی دی اف کامل مقاله نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

4.2/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانیم نسبت به دریافت نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نماییم؟

در زمان اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به دریافت نتایج اقدام نمایید. برای مشاهده راهنمای تصویری به مقاله فوق مراجعه کنید.

برای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

جهت دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، تنها وارد نمودن اطلاعات ثبت نام و همچنین اطلاعات هویتی ضروری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله بالا مراجعه کنید.

در صورتی که نتوانیم جواب ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را دریافت نماییم چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

می توانید با سیستم پاسخگویی سامانه دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. در مقاله فوق مراحل ثبت اعتراض بیان شده است و یا می توانید جهت رفع مشکل ایجاد شده با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نظرات

147 دیدگاه دربارهٔ «نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402 + مشاهده | azmoon.org»

 1. Avatar photo amir گفت:

  کارشناسی ناپیوسته امروز اعلام شد خبر دارید کارشناسی پیوسته کی اعلام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   نتایج رشته های بدون کنکور نیمه دوم مهر ماه منتشر خواهد شد

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من ثبت نام بدون کنکور کارشناسی انجام دادم جرا نتیجه ش اعلام نشده هنوز؟؟؟؟کی نتیجه نهایی میاد؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   نتایج رشته های بدون کنکور نیمه دوم مهر ماه منتشر خواهد شد

 3. Avatar photo AR گفت:

  سلام یک مهر اومد هنوز نتایج بدون ازمون کارشناسی پیوسته دانسگاه ازاد اعلام نشده؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   نتایج دانشگاه در نیمه دوم مهرماه اعلام خواهد شد

   1. Avatar photo شادی گفت:

    خوب اگه دانشجو باشه و در رشته جدید قبول نشه . رشته قبلی را هم انتخاب واحد نکرده . هر دو از دستش رفته بیچاره میشه

   2. Avatar photo AR گفت:

    جناب من سال قبل دیپلم نظام جدیدمو گرفتم 1401 علوم تجربی بودم ولی پشت کنکور موندم برای خدمت سربازی گفتن یک سال معافیت درواقع فراغت از تحصیل دارم و مشکلی نداره یه سالم میتونم بمونم که امسال شرکت کردم بدون ازمون دانشگاه ازاد و پیام نور کنکور هم دادم امسال انتخاب رشته هم کردم چون به مهندسی کامپیوتر علاقه دارم تصمیم گرفتم از طریق بدون ازمون برم دانشگاه ازاد ثبت نامم کردم دیپلم من نوشته تا پایان شهریور 1401، یک سال بعدشم میشه اخر شهریور 1402 میخواستم بدونم حالا که اعلام نتایج مونده برای هفته های بعدی مهر مشکلی از لحاظ خدمت سربازی برای من ایجاد نمیشه؟

    1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

     سلام معافیت های تحصیلی تا پایان مهرماه تمدید شده است

 4. Avatar photo سارا گفت:

  سلام وقت بخیر دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور چه زمانی اعلام می شود

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام نیمه اول مهر ماه اعلام نتایج میشود

 5. Avatar photo محمدیاسین گفت:

  سلام
  نتایج انتخاب رشته بدون کنکور کی میاد و در کدوم سایت مییاد و آیا دانشگاه خودش انتخاب واحد میکنه یا ماباید در سایت انتخاب واحد کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر نتایج بدون کنکور ها اعلام نشده است برای رشته های دانشگاه ازاد در سایت دانشگاه ازاد و برای دوره های سراسری در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد

 6. Avatar photo A گفت:

  سلام خسته نباشید
  هنوز نتایج دانشگاه ازاد اعلام نشده؟
  آخه نوشته ت سایت زمان انتخاب واحد تموم شده.
  دانشجو های جدیدالورود چیکار میکننن؟؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   خیر فعلا اعلام نشده است.

  2. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اوایل مهر ماه نتایج میاد
   و ترم اول خود دانشگاه براتون انتخاب واحد انجام میدهند..

   1. Avatar photo Nadiii گفت:

    خب الان اوایل مهره دیگ چرا نتایح بدون کنکور دانشگاه ازاد نمیاد بخدا خیلییی عجله دارم

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     نتایج رشته و دانشگاه های بدون کنکور نیمه دوم مهرماه منتشر خواهد شد

 7. Avatar photo Elyar گفت:

  سلام خسته نباشید بنده دو تا مدرک لیسانس حقوق و آموزش زبان انگلیسی دارم و امسال هم کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی قبول شدم.میخواستم ببینم همزمان با زبان میتونم ارشد حقوق رو هم شروع کنم و بخونم؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام خیر

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور