ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و تاریخ اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ مشخص شد. آن دسته از داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت نموده اند می توانند پس از اطلاع از تاریخ دقیق انتشار کارنامه های اولیه برای مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد اقدام کرده و در صورت مجاز بودن، انتخاب رشته نمایند. برای انجام بهترین انتخاب رشته و بالا بردن احتمال قبولی خود در رشته و دانشگاه های مورد علاقه می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان و نحوه دریافت اعلام نتایج دانشگاه آزاد و راهنمای انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 

زمان اعلام نتایج آزاد

 

 

در سال های گذشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت مجزا از کنکور سراسری برگزار می شد و به طبع روند دریافت کارنامه اولیه و نهایی این دو آزمون هم با یکدیگر متفاوت بود. اما در این چند سال اخیر این دو کنکور با یکدیگر ادغام شدند و بدین ترتیب، زمان و تاریخ اعلام نتایج دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر یکسان شد. بدین مفهوم که کارنامه داوطلبان همه دانشگاه های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد در یک زمان منتشر می شود.

اگر بخواهیم در مورد زمان دقیق انتشار کارنامه های اولیه ۱۴۰۲ صحبت کنیم باید بگوییم که طبق روال معمول داوطلبان می توانند از حدود یک ماه بعد از برگزاری آزمون برای مشاهده نتایج دانشگاه آزاد از طریق azmoon.net اقدام کنند. بدین ترتیب، اگر آزمون همانند سال های گذشته بدون تغییر و در تیرماه برگزار شود، انتظار می رود که نتایج اولیه در دهه یا نیمه اول مرداد ماه منتشر شود.

 

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه دریافت اعلام نتایج دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد کرده اند، بایستی همانند متقاضیان کنکور سراسری کارنامه اولیه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

متقاضیانی که حائز رتبه مجاز شده اند، می توانند در انتهای کارنامه خود یک کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مشاهده نمایند.

از این به بعد باید باقی مراحل را در سایت سنجش دانشگاه آزاد انجام دهند و به آدرس اینترنتی azmoon.org مراجعه کنند. اگر بخواهیم مراحل | مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد را به ترتیب توصیف کنیم، بدین شرح خواهد بود:

 1. وارد کردن آدرس اینترنی org
 2. کلیک بر روی اطلاعیه اعلام نتایج دانشگاه آزاد و سراسری
 3. باز کردن صفحه و وارد کردن اطلاعات مربوطه ( از سه طریق می توان کارنامه خود را دریافت نمود و شما می توانید از هر کدام که مایل هستید استفاده کنید).
 4. دریافت کارنامه.

 

   همچنین میتوانید  جهت ثبت نام و مشاهده نتایج دانشگاه آزاد از سامانه جدید azmoon.net استفاده کنید

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

راهنمای دریافت مشاهده جواب نهایی کنکور دانشگاه آزاد

پس از اینکه انتخاب رشته صورت گرفت، باید منتظر اعلام تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد ماند. البته هنوز نمی توان زمان دقیقی را برای انتشار این نتایج اعلام کرد، اما به طورمعمول در اوایل یا اواسط شهریور ماه بر روی سایت قرار می گیرند. برای این منظور بایستی به طریق زیر عمل کرد:

 

 1. آدرس iau.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کنید تا وارد صفحه ایی به شکل زیر شوید. گزینه ” اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد ” را لمس نمایید.

 

مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد

 

 

 1. کد دسترسی را که در انتهای کارنامه درج شده است را به همراه کد ملی در قسمت مربوطه وارد کنید.

 

تاریخ اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

 

 

 1. کارنامه نهایی برای شما باز شده و می توانید آن را مشاهده کنید.

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مهر و بهمن بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

زمان و نحوه اعتراض به نتایج کنکور

در برخی از موارد امکان دارد که داوطلبان پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد ، اعتراض داشته باشند و خواهان بررسی مجدد کارنامه خود باشند. سازمان سنجش به منظور ایجاد عدالت و اطمینان بیشتر، شرایطی را فراهم کرده است تا متقاضیان بتوانند پس از مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد ، اعتراض های خود را به ثبت برسانند. انجام این کار تماما به صورت اینترنتی بوده و  نیازی به مراجعه حضوری ندارد.

طبق روشی که در سالهای قبل وجود داشته است، داوطلبان می توانند پس از انتخاب قسمت ” ورود به سیستم پاسخگویی” که در سمت راست صفحه سایت سازمان سنجش نعبیه شده است،  وارد صفحه ثبت اعتراضات شوند. افرادی که اولین بار است به این بخش وارد می شوند، باید ابتدا ثبت نام کنند. اما چنانچه قبلا این کار را کرده اید، ” رمز عبور و نام کاربری ” خود را ثبت و گزینه ” ثبت درخواست ” را کلیک کنید.

در پنجره بعدی می توانید در بخش مشخص شده، اعتراض خود را به ثبت برسانید. نتایج اعتراض نیز عمدتا حدو.د 24 تا 72 بعد قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج انتقالی دانشگاه آزاد اسلامی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

نحوه انتخاب رشته بعد از زمان اعلام نتایج آزاد

پس از اینکه متقاضیان دانشگاه آزاد نتیجه اولیه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کردند، بایستی پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، برای اولویت بندی کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. به طور معمول پس از تاریخ اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد ، این دانشگاه طی انتشار اطلاعیه ایی زمان دقیق انتخاب رشته را مشخص می کنند که در سال ۱۴۰۲ شاهد بودیم که قبل از اتمام مهلت انتخاب رشته سراسری این کار صورت گرفت.

برای این منظور، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت azmoon.org ، 100 کد رشته محل را به ترتیب الویت انتخاب کنند. شایان ذکر است که چهار انتخاب رشته پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی آزاد به صورت مجزا و در سایت سازمان سنجش قابل انجام است. مراحل انتخاب رشته نیز به ترتیب زیر است:

 

 • آدرس اینترنتی iau.ac.ir را جستجو کنید تا وارد صفحه اصلی شوید.
 • گزینه ” انتخاب رشته ازمون سراسری سال ۱۴۰۲ ” را کلیک نمایید
 • کد ملی و کد دسترسی درج کنید
 • پرداخت هزینه جهت انتخاب رشته به صورت اینترنتی
 • وارد کردن کد رشته های مورد نظر و در نهایت تایید. توجه داشته باشید که کد رهگیری را حتما تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهدارید.

 

از آنجا که این مرحله یکی از مهم ترین مراحل انتخاب مسیر زندگی تحصیلی به شمار می رودف توصیه می شود که با آگاهی کامل از رشته های دلخواه، آینده شغلی و شرایط تحصیلی همچون شهریه دست به انتخاب بزنید. برای اتخاذ یک تصمیم درست می توانید با مشاورین خبره مشورت بگیرید. متخصصین با تجربه ایران تحصیل برای این منظور در کنار شما خواهند بود.

 

 

برای اطلاع از لیست کامل رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علوم تحقیقات بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

زمان اعلام نتایج آزاد بدون کنکور

دانشگاه آزاد در سال های اخیر شرایطی را فراهم آورد تا علاقه مندان بتوانند بدون شرکت در کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، در یکی از مقاطع کاردانی یا کارشناسی به تحصیل بپردازند. ثبت نام اینگونه رشته ها در نیمسال های اول و دوم یعنی مهر و بهمن قابل انجام است.

بدین ترتیب، اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای هر کدام از این نیمسال ها نیز متفاوت خواهد بود. متقاضیان واجد شرایط پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته و مطالعه آن، دست به اولویت بندی بزنند. در مورد نتایج نهایی نیز در سال تحصیلی ۱۴۰۲ شاهد بودیم که نتایج نهایی انتخاب رشته ورودی های مهرماه در تاریخ 24 مهرماه منتشر شد. این داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی کارنامه خود را دریافت نمودند.

در مورد ثبت نام بهمن ماه بدون کنکور دانشگاه آزاد، نتایج در نیمه دوم مردادماه اعلام گردیدف و متقاضیان پس از ورود به سامانه azmoon.net  از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع شدند.

 

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های آزاد همراه با شماره تلفن های آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

در بسیاری از مواقع پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد و مشخص شدن افراد پذیرفته شده، همه واحدای دانشگاه با بررسی تعداد قبولی ها و مقایسه آن با ظرفیت های دانشگاه، تعداد صندلی های خالی را مشخص می کنند. این موضوع در مورد دانشگاه آزاد نیز صدق می کند و سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه طی اطلاعیه ایی در زمان مشخص لیست این رشته ها را به عنوان تکمیل ظرفیت اعلام می دارد.

بدین ترتیب، یک فرصت عالی برای افرادی رتبه مجاز را کسب نموده اماقبول نشده اند فراهم می گردد تا شانس خود را برای قبولی یک بار دیگر ارزیابی کنند. این فرایند عموما در نیمسال اول تحصیلی صورت می پذیرد و اسامی افراد پذیرفته شده نیز در تاریخ های مشخص شده می توانند برای مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت اقدام نمایند. البته نتایج تکمیل ظرفیت های رشته های پزشکی و پیراپزشکی ۱۴۰۲ در نیمسال دوم یعنی 4 اسفندماه منتشر شد.

انجام تمام مراحل انتخاب رشته و دریافت نتیجه به صورت اینترنتی می باشد، اما در صورت قبولی بایستی برای ارائه مدارک نام نویسی در دانشگاه به شکل حضوری مراجعه کرد.

 

 

مشاوره اعلام نتایج دانشگاه آزاد

محبوبیت دانشگاه آزاد در میان متقاضیان به دلیل وجود این تصور عمومی که راهیابی به آن راحت است، زیاد است. از این رو، بسیاری از افراد با این تصور که می توانند بدون هیچ زحمتی وارد رشته مورد علاقه خود شوند، در ثبت نام این دانشگاه ها شرکت می کنند. البته این موضوع غیرقابل انکار است که پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به بسیاری از دانشگاه های روزانه سهل الوصول تر است، اما نباید دست و روی دست گذاشت و مطالعه را کنار گذاشت.

اما مسئله دوم به تاریخ اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و انتخاب رشته پس از آن مربوط می شود. تنها صرف اینکه می خواهید وارد دانشگاه بشوید، انتخاب رشته نکنید و همه جوانب را در نظر بگیرید. اینکه طول مدت تحصیل، شرایط و آینده کاری شما چگونه خواهد بود، بسیار مهم است. همچنین، با توجه به شهریه پرداز بودن این دانشگاه، در مورد این موضوع هم تحقیق کنید.

نکته دیگر اینکه چنانچه در زمان اعلام نتایج آزاد موفق به قبولی در هیچ رشته ایی نشدید، امیدتان را از دست ندهید. همانطور که توضیح دادیم ممکن است در زمان تکمیل ظرفیت برخی از رشته ها هنوز جای خالی دارند، می توانید با یک انتخاب خوب احتمال ورود به دانشگاه را بالا ببرید. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به زمان و تاریخ اعلام نتایج دانشگاه آزاد پرداختیم و نحوه مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد را مورد بررسی قرار دادیم.

همینطور سامانه جدید azmoon.net را معرفی کردیم.

اگر می خواهید در انتخاب رشته خود بهترین تصمیم گیری را داشته باشید و یا در مورد روال ثبت نام و دریافت کارنامه با سوال و ابهامی مواجه شدید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. برای این کار کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

به منظور اطلاع از مهلت اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و میزان شهریه ها  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir 

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دانشگاه امام حسین

اعلام نتایج دانشگاه آزاد 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

هنوز تاریخ دقیق جواب کنکور آزاد سال آینده مشخص نشده است، اما احتمالا در نیمه اول مرداد نتایج منتشر شود.

مشاهده جواب کنکور دانشگاه آزاد به چه نحوی است؟

برای دریافت کارنامه اولیه این دانشگاه باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمود.

کارنامه نهایی دانشگاه آزاد به چ نحوی منتشر می شود؟

داوطلبان می توانند کارنامه نهایی را از سایت azmoon.org دریافت کنند.

آیا می توان به نتایج آزمون دانشگاه آزاد اعتراض کرد؟

بله. متقاضیان می توانند در زمان مقرر از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش برای اعتراض اقدام نمایند. 

 

نظرات

 1. Avatar photo
  نیلوفر جهانی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام عذر میخوام وقتی هنوز اعلام نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیومده چجوری میشه انتخاب واحد کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با انتخاب واحدترم اول خود مدیر گروه انتخاب واحد انجام میدهند.لطفاجهت اطلاعات بیشتر دررابطه با انتخاب واحد وچارت درسی رشته مورد نظرتان واعلام نتایج ورودی بهمن ماه با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور