کنکور مجدد بعد از لیسانس
کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس یکی از مباحث مهم در نظام آموزشی کشور است که متقاضی بسیاری دارد از جمله متقاضیان شرکت در کنکور با مدرک لیسانس افرادی هستند که علاقه به تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی را دارند و یا رشته تحصیلی که تا مقطع لیسانس ادامه داده اند با حرفه شغلی که در آن مشغول هستند ارتباطی ندارد لذا گزینه کنکور مجدد با مدرک لیسانس را انتخاب می کنند.

آیا امکان ثبت نام و شرکت کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟ بله. کلیه داوطلبانی که واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشند، می توانند در زمان مقرر نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

جهت اطلاع از شرایط شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس – شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است در زمان کنکور تلاش کافی را نداشته باشسند و همچنی مسئله موجب عدم کسب رتبه لازم شود. به همین دلیل مجبور به انتخاب رشته ای شوند که مطابق با میل و همچنین علاقه انان نبوده است به همین دلیل پس از دریافت مدرک لیسانس خود، مایل به ادامه تحصیل و همچنین شرکت مجدد در ثبت نام شوند.

مطابق با قوانین و مقرراتی که امکان کنکور مجدد بعد از لیسانس برای داوطلبان با توجه به شریط خاص وجود خواهد داشت. به عنوان مثال آن دسته از داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را در دوره های روزانه گذرانده باشند، در صورت پذیرش در رشته های غیر پیراپزشکی و پزشکی ، خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند. اما در صورت پذیرفته شدن ، حتما لازم است شهریه دانشگاه های شبانه را پرداخت نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

با توجه به اعتراضاتی که مبنی بر اجازه و ایجاد امکان تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی به وجود آمد، داوطلبان و متقاضیان رشته های پزشکی و پیراپزشکی می توانند بدن نیاز به پرداخت شهریه ، در دانشگاه های د.لتی پذیرفته شده و اقدام به ادامه تحصیل نمایند. البته برخی از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی برای خانم ها و آقایان و همچنی برای رشته های مختلف متفاوت خوهد بود.

در ادامه قصد داریم تا به ارائه اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس بپردازیم . اما هر گونه سوال در رابطه با شرایط و همچنین نحوه پذیرش رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای رشته های مختلف را می توانید با استفاه از برقراری ارتباط با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل به دست آورید.

کنکور مجدد بعد از لیسانس برای تمامی فراغ التحصیلان دانشگاهی امکان پذیر است و پرداخت شهریه برای پذیرفته شدگان کنکور تنها برای دانشگاه های روزانه الزامی است

 

جهت اطلاع از شهریه پرستاری بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

آیا شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس منطقی است؟

یکی از سوالاتی که اکثر داوطلبان از مشاوران دارند، در رابطه با شرکت و یا عدم شرکت مجدد در کنکور می باشد. پاسخ ما به این سوال برای هر داوطلب می تواند متفاوت باشد. حتی شما در صورت دارا بودن شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی نمی توانید خود را ملزم به شرکت در کنکور نمایید زیرا تحصیل شما و برنامه هایتان بعد از فارغ التحصیلی بسیار مهم می باشد.

اولین سوالی که ما در پاسخ به این سوال داوطلبان می دهیم اسن است که هدف شما از شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟ هدف تعیین کننده مسیر است. برخی از داوطلبان ممکن است در سن 35 سالگی این تصمیم را اتخاذ نمایند و در پاسخ به سوال ما این موضوع را مطرح نمایند که هدف من تحقق آرزوی دیرینه خود یعنی قبولی در رشته پزشکی است که می توانید جهت

در واقع پاسخ این سوال تا حدود زیادی بستگی به شما و همچنین هدف و رویکرتاتن خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه هدف شما از شرکت در این کنکور ، قبولی در رشته های مورد علاقتان است ، می توانید با پرداخت هزینه مجددا ادمه تحصیل دهید. اما چنانچه هدف شما پذیرش در رشته پزشکی و پیراپیزشکی می باشد، بهتر است زمان و همچنین مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی نیز بهره مند گردید.

 

جهت اطلاع از بودجه بندی کنکور 99 کلیک کنید.

آیا می توان مستقیما پس از لیسانس در رشته پزشکی پذیرفته شد؟

خوشبختانه امکان ادامه تحصیل به صورت مستیم پس از لیسانس وجود خواهد دشت و به همین دلیل برایب شرک در کنکور می توانیدمستقیما در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و بتوانید به راحتی پذیرفته شوید. شرایط شرکت در ازمون لیسانیس به پطشکی متفاوت یم باشد. همچنین باید منابع لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و خود را برای آزمون آماده نمایید.

آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در رشته های پزشکی هستند، می توانند در ثبت نام رشته دندانپزشکی بدون کنکور شرکت نموده و بدون نیازمند کنکور مجدد بعد از لیسانس به راحتی پس از شرکت در آزمون پذیرفته شوند. شهریه دانشگاه های بدون کنکور نسبت به دانشگاه های بدون کنکور در برخی از رشته ها یکسان و در برخی دیگر ، بالاتر می باشد.

 

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99 کلیک کنید.

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

برای شرکت در کنکور لازم است ابتدا واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی باشید. برخی از این شرایط مربوط به شرایط معافیت خدمت می باشد. به همین دلیل داوطلبان پسری که خدمت سربازی خود را به پایان نرسانیده اند، حتما قبل از ثبت نام ملزم است شرایط خود را مطابق با آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده است داشته باشند.

از دیگر شرایط مربوط به داوطلبانی است که در دانشگاه ادامه تحصیل نداده اند و در حال حاضر دانشجوی انصرافی محصوب می گردند. این دسته از داوطلبان لازم است پس از پزداخت هزینه جریمه و همچنین تصفیه کامل با دانشگاه مورد نظر ، در دانشگاه مختلف معاف شده و چنانچه این دانشگاه دوره های روزانه باشد، پس از یکسال معافیت از تحصیل خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند اما برای سایر دانشگاه ها این ممنوعیت وجود نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس و همچنین اطلاع دقیق از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورنی و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشارین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، ماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

بهترین رشته برای کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بهترین بودن همیشه نم تواند مطلق باشد. گاهی می توان به صورت نسبی به این موضوع اشاره نمود. به عناون مثال ممکن است شما به رشته ای علاقه مند باشید که به هیچ عنوان از جمله رشته های پرطرفدار محصوب نشود. اما با توج به علاقه و استعادتان این رشته موجب موفقیت و کسب یک آنیده شغلی مناسب برای شما شود. و این موضوع می تواند در جهت عکس آن نیز صادق باشد. بنابراین برای پاسخ به این موضوع می توانید به شرایط خود دقت داشته باشید.

 

آیا ممنوعیتی برای شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟

برخی از دانشگاه هایی که تعهد خدمت را برای پذیرفته شدگان خود در نظر می گیرند و به نوعی این مورد جزو قوانین آنان محسوب می شود، با توجه به مدت زمان مشخصی پس از اشتغال و فارغ التحصیلی امکان ادامهتحصیل در هی کی از دانشگاه ها را نخواهند داشت. به عناون مثال یکی از این موارد مربوط به دانشگاه های تربیت معلم و پذیرفته شدگان آن می باشد و یا همچنین در برخی از رشته های پیرایپزشکی مه تعهد خدمت دارندنیز ، این امکان وجود نخواهد داشت.

من لیسانس خود را در دانشگاه آزاد اخذ کرده ام، آیا امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های سراسری برای بنده وجود خواهد داشت؟

ایا با توجه به قانون ترمیم معدل می توان با استفاده از کنکور مجدد در رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی پذیرفته شد؟

حداقل معدل لازم برای شرکت در کنکور مجدد چیست؟

آیا منابع مورد نیاز برای دارندگان مدرک کارشناسی با داوطلبان کنکور متفاوت خواهد بود؟

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی در رشته های مختلف متفاوت است؟

آیا محرومیت از کنکور برای دانشجویان انصرافی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود خوهد داشت؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام در کنکور مجدد بعد از لیسانس با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل مشاوران ایران تحصیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کنکور 99

ثبت نام پرستاری بدون آزمون

مامایی بدون کنکور

فیزیوتراپی بدون کنکور

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

ثبت نام پیام نور بدون کنکور 98

ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

47 نظر برای «کنکور مجدد بعد از لیسانس»

 • سلام وقت شما بخیر
  از فارغ التحصیلی از دانشگاه چه مدت باید بگذرد که بتوانیم دوباره در کنکور مجدد شرکت کنیم؟ به فرض اگر در ترم پاییز فارغ التحصیل شویم آیا می‌توانیم برای تابستان بعد در کنکور شرکت کنیم؟

 • سلام شما برای شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس مشکلی ندارید در صورتی که شرایط نظام وظیفه شما مشمول نشده باشید می تونید در کنکور سراسری شرکت نمایید .

 • سلام وقتتون ب خیر
  ببخشید من دو سال هست ک از لیسانسم میگذره ولی چون رساله ی چاپ شده م رو ب دانشگاه تحویل ندادم هنوز مدرکم رو نگرفتم ،در واقع اساتیدی ک باید امضا میزدن نبودن ک رساله م رو تحویل کتابخانه بدم
  الان دانشگاه روزانه مرمت قبول شدم ولی قید نکرده بودم ک مدرک کارشناسی دارم و با مدرک کاردانی شرکت کردم الان من میتونم تو دانشگاه مشغول ب تحصیل بشم یا خیر

 • اگر کارشناسی از دانشگاه آزاد داشته باشیم و کنکور مجدد بدیم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شیم بازم باید شهریه بدیم برای روزانه؟!

 • سلام وقت به خیر. من فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم. میخواستم بدونم میتونم برای کنکور سراسری در پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ داشتن مدرک لیسانس مانع از انتخاب رشته فرهنگیان نمیشه؟ ممنون میشم جواب بدین

 • سلام من دانشجوی جدید پرستاری بابل روزانه هستم با سهمیه آزاده و البته پدرم علاوه بر آزادگی جانباز ۵۰درصد است . میخواستم بپرسم:
  ۱)میتونم باز کنکور برا پزشکی شرکت کنم؟
  ۲)حتما باید انصراف قطعی بدم چون ریسکه می‌ترسم دیگه پرستاریم خراب شه؟
  ۳)دانشگاه دولتی میتونم برم ؟
  ۴)اگه دانشگاه آزاد برم بر فرض قبول شدم هزینه ازم میگیرن یا نه؟
  ۵)میتونم از سهمیه باز استفاده کنم چون دو تا سهمیه دارم ؟یکی آزاده و دیگری جانبازی ۵۰دذصد

 • سلام خدا قوت
  من دانشجو معلمم ، و میخوام بعد از فارغ التحصیلی ام کنکور دوباره بدم
  میخواستم بدونم این امکان هست برای من؟

 • سلام وقت بخیر من دانشجوی سال آخر کارشناسی روزانه هستم تیر ماه ۱۴۰۰ فارغ تحصیل میشم،میتونم کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۰شرکت کنم؟؟در ضمن میخوام دانشگاه آزاد اگه امکانش باشه تحصیل کنم.

 • سلام مهسا جان از جمله شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری که به آن اشاره شده فارغ التحصیل بودن در زمان شرکت در کنکور سراسرس است .

 • سلام من کارشناسی فیزیک روزانه رو تا اخر سال 99 تموم میکنم و میخوام در کنکور ریاضی 1400شرکت کنم و فقط میخواهم از تربیت معلم قبول شم. ایا این امکان وجود دارد؟ میتوانم در دانشگاه تربیت معلم تحصیل کنم؟ لطفا راهنماییم کنین.

 • سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی شیمی روزانه هستم ،کنکور ۱۴۰۰ تجربی میتونم شرکت کنم ؟و دانشگاه روزانه قبول شم ؟

 • سلام خسته نباشید، بنده 2 بار در دانشگاه ملی پذیرفته شدم ولی بنا بر دلایلی نتوانستم برم ثبت نام کنم، آیا محروم شده ام برای همیشه از کنکور و دانشگاه ملی یا این محرومیت برداشته شده است؟

 • سلام خسته نباشید؛ بنده بعد از چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان آیا می توانم در دانشگاه آزاد لیسانس مجدد بگیرم؟؟

 • سلام من در فرهنگیان درس میخونم و ۸ سال تعهد خدمت دارم اما حسرت پزشکی به دلم مونده از اول معلمی دوس نداشتم.نمیشه کنکور مجدد بدم و تعهد رو بعد تحصیل انجام بدم؟
  بعد انجام تعهد خدمت میتونم بدون جریمه شدن استعفا بدم؟

 • سلام من دانشجوی تربیت معلم هستم میخواستم بدونم میتونم همزمان در دانشگاه ازاد هم ثبت نام کنم؟ یا اینکه بعد از لیسانس دوباره کنکور کارشناسی بدم؟ خواهشا کمک کنید تعهد خدمت مانع تحصیل نمیشه؟

 • سلام من دارم رشته ی اتاق عمل می خونم و دی ماه فارغ التحصیل میشم ولی دوسال عرصه ام مونده ،می خواستم بدونم میشه برای کنکور ثبت نام کنم و امسال کنکور بدم ؟ برای این کار باید شهریه ی این چند سالی رو که تو دانشگاه دولتی خوندم رو پرداخت کنم ؟

 • سلام وقت بخیر
  من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته فنی ساخت و تولید هستم. من تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی دارم و الانم ترم آخر هستم و تا برج ۱۱ هم فارق التحصیل میشم.
  باتوجه به مسائل نظام وظیفه ، آیا میتونم بعد از فارق التحصیل شدنم، با مدرک کاردانی ام کنکور سراسری شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم) بروم؟

 • سلام من رشته جامعه شناسی دانشگاه دولتی هستم میخاستم ببینم میشه بعد از فارغ التحصیلی باز کنکور بدم واینکه باید هزینه ای هم به دانشگاه پرداخت کنم ؟میتونم دوتا لیسانس هم زمان داشته باشم میخاستم رشته فقه و حقوق برم در همین دانشگاه فعلی که هستم میخام هر دو لیسانس رو داشته باشم آیا این امکان هست ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر از شما🙏

 • سلام و خسته نباشید . ببخشید من دانشجوی ترم آخر لیسانس هستم و قصد شرکت کردن در کنکور را دارم . الان من که پسر هستم باید برم سربازی و دوباره کنکور بدم یا اگر کنکور قبول بشم باز معافیت میدن ؟

 • سلام . من دانشجوی سال اخر کارشناسی هستم . میخواستم بدونم بعد تمام شدن دانشگاه اگه دانشگاه بلافاصله قبول بشم میتونم برم و برای سربازی باز مرخصی تحصیلی میدن؟

 • سلام شما اگه صنوات تون تکمیل شده باشه نمی تونید در کنکور شرکت نمایید و‌اگر مدتتش باقی باشه در صورت قبولی در کنکور‌ کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی به شما تعلق می گیرد.

 • سلام ،من لیسانس ناپیوسته حسابداری دارم دیپلم هنرستان بودم میتونم کنکور سراسری رشته حقوق شرکت کنم یا باید پیش دانشگاهی داشته باشم.

 • سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس شما نیاز نیست دیگه برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید مدرک کاردانی شما به عنوان مدرک پیش دانشگاهی در نظر گرفته خواهد شد.

 • سلام.
  من دانشجوی سال اخر تربیت معلم هستم و قصد دارم بعد از اتمام کارشناسی برای کنکور تجربی اماده شم.
  این اجازه رو دارم که کنکور شرکت کنم و بعد از قبولی از دانشگاه با پرداخت خسارت انصراف بدم؟
  یا مثلا بدون اطلاع آموزش پرورش شرکت کنم؟

 • سلام
  کسانی که شاغل در اموزش پرورش هستند و قصد دارند در کنکور تجربی شرکت کنند نیازی به اخذ مجوز از آموزش پرورش دارند؟ شرایط گرفتن مجوز چطوره؟

 • سلام من ترم آخر کارشناسی روزانه هستم…
  و میخوام کنکور سراری تجربی شرکت کنم
  اگه پزشکی یا پیراپزشکیِ دولتی قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟؟؟

 • سلام، خواهشا ی سوال دارم پاسخم رو با دقت و مطمئن بدید.
  فارغ التحصیل کارشناسی روزانه وزارت علوم هستم و میخام در کنکور برای کارشناسی دیگر البته در دانشگاه آزاد وزارت بهداشت اقدام کنم، آیا باید مدرک کارشناسی روزانم ک تعهد خدمت آموزش رایگان دارم را آزاد کنم یا خیر نیازی نیست؟ ممنون

 • سلام، شاید سوالم تکراری باشه ولی خواهشا پاسخم رو با دقت و اطمینان بدید.
  من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه وزارت علوم هستم و میخام در کنکور برای کارشناسی دانشگاه ازاد وزارت بهداشت شرکت کنم، اما بعضی ها میگن که چون میخای بری دانشگاه ازاد باید تعهد خدمت تحصیل رایگان کارشناسی روزانه را لغو کنی و مدرک روزانه ات را ازاد کنی، ایا درسته یا خیر؟ ممنون.

 • باسلام
  من یک بار مدرک کارشناسی ناپیوسته برق گرفته ام ، ایا میتوانم دومرتبه از مقطع کاردانی اقدام کنم و دوباره کارشناسی ناپیوسته مدیریت بگیرم؟

 • سلام، وقت بخیر
  من لیسانس رشته مترجمی هستم
  الان اگه بخوام فقط توی کنکور سراسری رشته هنر اقدام کنم،چطوری باید اقدام کنم؟
  حتماً باید دوتا کارت اعتباری بگیرم واسش؟ و با این حال فقط کنکور هنر رو بدم؟
  یا اینکه دوتا کارت اعتباری که میگیرم حتما باید رشته هایی مثل ریاضی و تجربی و … هم در کنار هنر شرکت کنم؟

 • سلام.من تا آخر امسال تو شبانه فارغ التحصیل میشم.آیا امکانش هست کنکور تجربی 1400 بدم و بعدش برم سربازی که از ترخیص از خدمت استفاده کنم؟ و بعدش تو دانشگاه تو رشته های پزشکی ثبت نام کنم؟

 • سلام با توجه به اینک‌سنوات خدمتتون تموم میشه نمیتونید مجدد کنکور بدین فقط میتونین برا ارشد کنکور بدین

 • سلام من دانشجو ترم6 یکی از رشته های پیراپزشکیم میخاستم بعد لیسانسم کنکور بدم مجدد …برای نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟اصن اگه قبول بشم باید شهریه بدم بازم؟

 • سلام من در دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس تحصیل کردم الان می خوام دوباره کنکور بدم برای تربیت معلم میخواستم بدونم باید شهریه پرداخت کنم؟چون دوباره میخوام از دانشگاه دولتی استفاده کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *