ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۹۴۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ تیر ۱۴۰۱
کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید
کنکور مجدد بعد از لیسانس

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس یکی از مباحث مهم در نظام آموزشی کشور است که متقاضی بسیاری دارد از جمله متقاضیان شرکت در کنکور با مدرک لیسانس افرادی هستند که علاقه به تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی را دارند و یا رشته تحصیلی که تا مقطع لیسانس ادامه داده اند با حرفه شغلی که در آن مشغول هستند ارتباطی ندارد لذا گزینه کنکور مجدد با مدرک لیسانس را انتخاب می کنند.

آیا امکان ثبت نام و شرکت کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟ بله. کلیه داوطلبانی که واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشند، می توانند در زمان مقرر نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

جهت اطلاع از شرایط شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس – شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است در زمان کنکور تلاش کافی را نداشته باشسند و همچنی مسئله موجب عدم کسب رتبه لازم شود. به همین دلیل مجبور به انتخاب رشته ای شوند که مطابق با میل و همچنین علاقه انان نبوده است به همین دلیل پس از دریافت مدرک لیسانس خود، مایل به ادامه تحصیل و همچنین شرکت مجدد در ثبت نام شوند.

مطابق با قوانین و مقرراتی که امکان کنکور مجدد بعد از لیسانس برای داوطلبان با توجه به شریط خاص وجود خواهد داشت. به عنوان مثال آن دسته از داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را در دوره های روزانه گذرانده باشند، در صورت پذیرش در رشته های غیر پیراپزشکی و پزشکی ، خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند. اما در صورت پذیرفته شدن ، حتما لازم است شهریه دانشگاه های شبانه را پرداخت نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

با توجه به اعتراضاتی که مبنی بر اجازه و ایجاد امکان تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی به وجود آمد، داوطلبان و متقاضیان رشته های پزشکی و پیراپزشکی می توانند بدن نیاز به پرداخت شهریه ، در دانشگاه های د.لتی پذیرفته شده و اقدام به ادامه تحصیل نمایند. البته برخی از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی  برای خانم ها و آقایان و همچنی برای رشته های مختلف متفاوت خوهد بود.

در ادامه قصد داریم تا به ارائه اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس بپردازیم . اما هر گونه سوال در رابطه با شرایط و همچنین نحوه پذیرش رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای رشته های مختلف را می توانید با استفاه از برقراری ارتباط با شماره های  9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل به دست آورید.

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس برای تمامی فراغ التحصیلان دانشگاهی امکان پذیر است و پرداخت شهریه برای پذیرفته شدگان کنکور تنها برای دانشگاه های روزانه الزامی است

 

جهت اطلاع از شهریه پرستاری بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

آیا شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس منطقی است؟

یکی از سوالاتی که اکثر داوطلبان از مشاوران دارند، در رابطه با شرکت و یا عدم شرکت مجدد در کنکور می باشد. پاسخ ما به این سوال برای هر داوطلب می تواند متفاوت باشد. حتی شما در صورت دارا بودن شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی نمی توانید خود را ملزم به شرکت در کنکور نمایید زیرا تحصیل شما و برنامه هایتان بعد از فارغ التحصیلی بسیار مهم می باشد.

اولین سوالی که ما در پاسخ به این سوال داوطلبان می دهیم اسن است که هدف شما از شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟ هدف تعیین کننده مسیر است. برخی از داوطلبان ممکن است در سن 35 سالگی این تصمیم را اتخاذ نمایند و در پاسخ به سوال ما این موضوع را مطرح نمایند که هدف من تحقق آرزوی دیرینه خود یعنی قبولی در رشته پزشکی است که می توانید جهت

در واقع پاسخ این سوال تا حدود زیادی بستگی به شما و همچنین هدف و رویکرتاتن خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه هدف شما از شرکت در این کنکور ، قبولی در رشته های مورد علاقتان است ، می توانید با پرداخت هزینه مجددا ادمه تحصیل دهید. اما چنانچه هدف شما پذیرش در رشته پزشکی و پیراپیزشکی می باشد، بهتر است زمان و همچنین مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی نیز بهره مند گردید.

 

جهت اطلاع از بودجه بندی کنکور  کلیک کنید.

 

آیا می توان مستقیما پس از لیسانس در رشته پزشکی پذیرفته شد؟

خوشبختانه امکان ادامه تحصیل به صورت مستیم پس از لیسانس وجود خواهد دشت و به همین دلیل برایب شرک در کنکور می توانیدمستقیما در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و بتوانید به راحتی پذیرفته شوید.  شرایط شرکت در ازمون لیسانیس به پطشکی متفاوت یم باشد. همچنین باید منابع لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و خود را برای آزمون آماده نمایید.

آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در رشته های پزشکی هستند، می توانند در ثبت نام رشته دندانپزشکی بدون کنکور شرکت نموده و بدون نیازمند کنکور مجدد بعد از لیسانس به راحتی پس از شرکت در آزمون پذیرفته شوند. شهریه دانشگاه های بدون کنکور نسبت به دانشگاه های بدون کنکور در برخی از رشته ها یکسان و در برخی دیگر ، بالاتر می باشد.

 

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور کلیک کنید.

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

برای شرکت در کنکور لازم است ابتدا واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی باشید. برخی از این شرایط مربوط به شرایط معافیت خدمت می باشد. به همین دلیل داوطلبان پسری که خدمت سربازی خود را به پایان نرسانیده اند، حتما قبل از ثبت نام ملزم است شرایط خود را مطابق با آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده است داشته باشند.

از دیگر شرایط مربوط به داوطلبانی است که در دانشگاه ادامه تحصیل نداده اند و در حال حاضر دانشجوی انصرافی محصوب می گردند. این دسته از داوطلبان لازم است پس از پزداخت هزینه جریمه و همچنین تصفیه کامل با دانشگاه مورد نظر ، در دانشگاه مختلف معاف شده و چنانچه این دانشگاه دوره های روزانه باشد، پس از یکسال معافیت از تحصیل خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند اما برای سایر دانشگاه ها این ممنوعیت وجود نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس و همچنین اطلاع دقیق از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی  با مشاورنی و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشارین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، ماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

بهترین رشته برای کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بهترین بودن همیشه نم تواند مطلق باشد. گاهی می توان به صورت نسبی به این موضوع اشاره نمود. به عناون مثال ممکن است شما به رشته ای علاقه مند باشید که به هیچ عنوان از جمله رشته های پرطرفدار محصوب نشود. اما با توج به علاقه و استعادتان این رشته موجب موفقیت و کسب یک آنیده شغلی مناسب برای شما شود. و این موضوع می تواند در جهت عکس آن نیز صادق باشد. بنابراین برای پاسخ به این موضوع می توانید به شرایط خود دقت داشته باشید.

 

آیا ممنوعیتی برای شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟

برخی از دانشگاه هایی که تعهد خدمت را برای پذیرفته شدگان خود در نظر می گیرند و به نوعی این مورد جزو قوانین آنان محسوب می شود، با توجه به مدت زمان مشخصی پس از اشتغال و فارغ التحصیلی امکان ادامهتحصیل در هی کی از دانشگاه ها را نخواهند داشت. به عناون مثال یکی از این موارد مربوط به دانشگاه های تربیت معلم و پذیرفته شدگان آن می باشد و یا همچنین در برخی از رشته های پیرایپزشکی مه تعهد خدمت دارندنیز ، این امکان وجود نخواهد داشت.

من لیسانس خود را در دانشگاه آزاد اخذ کرده ام، آیا امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های سراسری برای بنده وجود خواهد داشت؟

ایا با توجه به قانون ترمیم معدل می توان با استفاده از کنکور مجدد در رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی پذیرفته شد؟

حداقل معدل لازم برای شرکت در کنکور مجدد چیست؟

آیا منابع مورد نیاز برای دارندگان مدرک کارشناسی با داوطلبان کنکور متفاوت خواهد بود؟

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی در رشته های مختلف متفاوت است؟

آیا محرومیت از کنکور برای دانشجویان انصرافی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود خوهد داشت؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام در کنکور مجدد بعد از لیسانس با شماره های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل مشاوران ایران تحصیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کنکور 

ثبت نام پرستاری بدون آزمون

مامایی بدون کنکور

فیزیوتراپی بدون کنکور

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

ثبت نام پیام نور بدون کنکور 

ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

3.2/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

 1. Avatar photo
  سام
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام
  من لیسانس از وزارت علوم دارم
  سربازی هم رفتم الآن میتونم کنکور وزارت بهداشت بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت دارا بودن شرایط شرکت در کنکور وزارت بهداشت محدودیتی وجود ندارد.

 2. Avatar photo
  رضا
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۴

  سلام من دانشجوی ترم ۸ پرستاری هستم و بعد از فارغ التحصیلی یک سال معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم در این تایم معافیت تحصیلی کنکور بدم و در صورت قبولی در رشته دندانپزشکی بدون مشکل در دانشگاه دوباره تحصیل کنم؟از بابت خدمت یا طرح مشکل دار نمیشم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام
   برای هر مقطع یک بار معافیت تححصیلی صادر می شود

 3. Avatar photo
  حسین
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  من تازه از مقطع کارشناسی هوشبری فارغ‌التحصیل شدم و تا شهریور سال بعد وقت دارم برم سربازی. سوالم اینه که میتونم تو این یه سال دوباره کنکور بدم و یه رشته دیگه بخونم (مثلا کامپیوتر پیام نور)؟ بدون اینکه سربازی یا طرح رفته باشم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر و بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 4. Avatar photo
  محمدرضا
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۷

  سلام وقتتون به خیر.
  من تا شهریور ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم و از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و بنا بر ضوابط آزادسازی مدرک دفترچه اعزام به خدمت پست کردم برای برج ۶ امسال.
  آیا امکان تحصیل برای مقطع لیسانس در خارج از کشور وجود داره؟
  البته که قصد تحصیل در مقطع ارشد رو دارم ولی بنا بر سهولت پذیرش و ویزا در مقطع لیسانس، قصد دارم ازین طریق اقدام کنم. هرچند اگر شرایط مناسب باشه لیسانس مجدد در رشته دیگه تحصیل کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۷

   وقت بخیر
   در ایران برای هرمقطع یک بار امکان معافیت تحصیلی میباشد برای خارج از ایران هم برای مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر میباشد

 5. Avatar photo
  سامان
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام وقت بخیر ،ببخشید فردی با 27 سال سن که یک مرتبه از دانشگاه روزانه انصراف داده و درحال حاضر فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه روزانه هست ، درصورت قبولی رشته دکتری پیوسته پزشکی ، امکان تحصیل رایگان مجدد هست؟
  و آیامعافیت تحصیلی مجدد برای رشته پزشکی، بعد از فارغ‌التحصیلی مقطع لیسانس صادر میشود؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید
  باتشکر

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام دوست عزیز برای ادمه تحصیل در صورت نداشتن غیبت سربازی شما محدودیتی برای ادامه نخواهید داشت و میتونید در کنکور شرکت کنید.

 6. Avatar photo
  متین
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام، ببخشید من ترم ۶ پیام نور هستم، اگر کنکور شرکت کنم می‌تونم دانشگاه روزانه قبول شم؟ یعنی برای معافیت تحصیلی مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف و اجازه دادن نظام وظیفه و دانشگاه امکان گرفتن معافیت تحصیلی مجدد در مقطع کارشناسی وجود دارد.

 7. Avatar photo
  محسن
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۱

  با سلام … من ۲۴ سالمه و دانشجوی ترم ۷ رشته زیست شناسی داشنگاه ازاد هستم ( کارشناسی پیوسته) . اگه از دانشگاه مرخصی بگیرم و کنکور سراسری شرکت کنم و یکی از رشته های پیراپزشکی رو قبول بشم و بعد از دانشگاه انصراف بدم معافیت مجدد به من تعلق میگیره ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۰

   وقت بخیر
   شما اجازه یک بار انصراف را دارید اما در صورتی ک دانشگاهانصراف شما را تایید کند نیازه با دانشگاه صحبت کنید

 8. Avatar photo
  هومان
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۲۹

  سلام. لطفاً پاسخ بدهید. فارغ‌التحصیل روزانه از دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس هستم. آقا هستم، ۲۱ سالم هست و تا پایان شهریور سال آینده هم معافیت تحصیلی دارم. آیا می‌تونم مجدد در کنکور سراسری شرکت کنم و به صورت روزانه و تعهدی در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم امکان تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی را ندارید.

 9. Avatar photo
  ممد
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۸

  سلام من مهندسی کامپیوتر رو از دانشگاه دولتی روزانه گرفتم ایا میتونم دوباره کنکور بدم و رشته حسابداری رو دوباره بخونم.سربازی هم رفتم.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت به خیر
   درصورت نداشتن محدودیت نظام وظیفه مشکلی از جهت تحصیل مجدد وجود ندارد.

 10. Avatar photo
  ممد
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام من مهندسی کامپیوتر رو در دانشگاه دولتی روزانه فارغ تحصیل شدم آیا میتونم دوباره در کنکور شرکت کنم و رشته های غیر پزشکی مثل مدیریت یا حسابداری رو رایگان بخونم یا باید شهریه شبانه بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۷

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که شرایط را رعایت کنید محدودیتی نخواهد داشت . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. Avatar photo
  Sara
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام من فارغ التحصیل لیسانس دانشگاه سراسری رشته بیوتکنولوژی هستم میتونم تو رشته پرستاری یا پزشکی رایگان تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر
   برای این مورد اگر خانوم هستید نیازه در کنکور مجدد شرکت کنید

 12. Avatar photo
  مهسا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۳

  سلام من 24 سالمه و در سال 1400 در رشته مدیریت از دانشگاه دولتی لیسانس گرفتم آیا میتونم کنکور 1402 شرکت کنم برای فرهنگیان؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط سنی برای این دانشگاه 24 سال تمام میباشد

 13. Avatar photo
  امیر
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

  باسلام ایااز نظر دانشگاه فرهنگیان یک سال معافیت تحصیلی بعد ازلیسانس اضافه خدمت محسوب می شود

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر .خیر

 14. Avatar photo
  مینو یعقوبی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام آیا فارغ التحصیلی دارو سازی که میخواهد مجدد در کنکور حقوق شرکت کند آیا باید از دیپلم شروع کند یا میتوند مستقیم فوق لیسانس شرکت کند

 15. Avatar photo
  مصطفی
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۰۶

  فارغ التحصیل پرستاری روزانه هستم و یک سال معافیت تحصیلی دارم. آیا میتونم در رشته دندانپزشکی دانشگاه روزانه تحصیل کنم یعنی معافیت بهم تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت بخیر
   چون نظام وظیفه برای هر مقطع یک بار معافیت تحصیلی صادر میکند فقط در صورت پذیرش رشته پزشکی مجدد صادر میشود

 16. Avatar photo
  امیر
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۵

  با سلام اگرکسی از جایی ویا ارگانی درخواست معافیت تحصیلی نکرده ودرسن ۱۷ وارددانشگاه شده باشد از معافیت تحصیلی استفاده کرده است باتشکر

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

   از طریق سامانه سخا پیگیری کنید

 17. Avatar photo
  لیلا
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام وقت بخیر. فارغ التحصیلین رشته های پیراپزشکی مثل رادیولوژی که طرح اجباری دارن میتونن حین طرح در صورت قبولی در کنکور در رشته ی دندان پزشکی تحصیل کنند؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانند و مشکلی ندارد.

 18. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۴

  باسلام من در۱۷ سالگی دانشگاه رفتم کارشناسی کامپیوتردارم ویک سال معافیت تحصیلی دارم کنکور ثبت نام کردم ۲۲سال دارم می خواهم دررشته زبان دانشگاه فرهنگیان بروم ایاممانعتی هست

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه معافیت تحصیلی برای شما یک بار اعمال شده شما متاسفانه نمیتوانید اقدام کنید میتوانید برای مقطع بالاتر اقدام کنید

 19. Avatar photo
  leila
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام . بعد از فارغ الاحصیلی در رشته های پیراپزشکی مثل رادیولوژی که طرح اجباری دارند، همزمان با طرح میتونیم تو رشته ی دندانپزشکی در صورت قبثلی تحصیل کنیم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   خیر باید طرح اجباری خود را به اتمام برسانید و سپس در رشته جدید تحصیل کنید.

 20. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۹

  دوباره سلام وباعرض معذرت من کنکور ثبت نام کردم باشرایتی که من دارم برای دانشگاه تربیت معلم اگرقبول شوم ممانعت وجود دارد تشکر

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۳

   سلام وقت بخیر . شرایط شما چیست ؟

 21. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

  باسلام ایا کنکورمجددبازگشت به عقب حساب میشود

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام وقت بخیر
   صرفا کنکور دادن را اگر میپرسید خیر برگشت به عقب حساب نمیشود.

 22. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵

  باعرض سلام واحترام من در۱۷سالگی بعد از مدرسه به دانشگاه رفتم لیسانس کامپیوترگرفتم یک سال معافیت تحصیلی دارم می خواهم تربت معلم بروم درضمن دفترچه اعزام به خدمت نیزمی خواهم بگیرم ایامیتوانم شرکت کنم ودوباره دانشگاه بروم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام وقتتون بخیر همزمان این امکان برای شما وجود ندارد

 23. Avatar photo
  محمد
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام من دانشجو ترم آخر فرهنگیانم و برای پزشکی دوباره می خوام کنکور بدم برای وضعیت تحصیلی هیچکدام رو باید بزنم چون خرداد درسم تموم میشه و اینکه گزینه فارق التحصیل کارشناسی بزنم درصورت قبولی در کنکور مشکلی برام ایجاد نخواهد شد؟
  و آیا اگر قبول بشم باید حتما از آموزش و پرورش انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ماتماس بفرمایید

 24. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۵

  من دربهمن ماه لیسانس کامپیوترگرفتم یک سال معافیت تحصیلی دارم وتازه برای اولین بارازمعافیت تحصیلی استفاده می کنم میتوانم دوباره درکنکور سراسری شرکت کنم وتربیت معلم قبول شوم ۴سال پیش ازمعافیت استفاده نکرده ام

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از هر فارغ التحصیلی 1سال فرجه دارید برای مشخص کردن اقدام خود اما دانشگاه فرهنگیان محدوده سنی دارد

 25. Avatar photo
  آیدا ذاکر
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام وقت به خیر من فوق لیسانس مدیریت دارم و میخوام کنکور تجربی رو شرکت کنم چطور میتونم و برای پر کردن دفترچه آیا به مشکل نمیخورم میشه راهنمایی بفرمایید

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت به خیر
   تحصیل مجدد مشکلی برای شما ندارد.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت به خیر .
   دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور را مشاهده کنید و به دقت بررسی کنید انشالله که مشکلی پیش نخواهد آمد.

 26. Avatar photo
  سام
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام من یک بار دانشگاه سراسری روزانه مهندسی عمران خوندم و مدرک گرفتم. اما معدلم کم شده میخوام از اول همین مهندسی عمران رو در دانشگاه آزاد بخونم. آیا همچین امکانی وجود داره؟ دروسی که بخوام رو برام تطبیق میدن ؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بله امکان این وجود دارد که در یک رشته اما در دو دانشگاه متفاوت تحصیل کنید.

 27. Avatar photo
  سام
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام
  من لیسانس مو مهندسی عمران دانشگاه دولتی روزانه خوندم اما معدلم کم شده. برای مهاجرت تحصیبی نیاز دارم مجدد همین رشته مهندسی عمران رو از اول لیسانس یا کاردانی به کارشناسی بگیرم دانشگاه آزاد در واقع به ۹۰ واحد نمره با مدرک احتیاج دارم. آیا این امکان برای من وجود داره ؟ آیا امکان معادلسازی دروس هم برام هست؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام بستگی به چارت تحصیلی و سال فارق التحصیلی تون داره

 28. Avatar photo
  من
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام پسری که ارشد داشته باشه و یکسال زمان معافیت تحصیلی داشته باشه میتونه دوباره کنکور سراسری بده؟
  شنیدم طبق قانون برا پسرا کنکور دادن برای کسایی که یکبار دانشگاه دولتی شدن امکان پذیر نیست مگه اینکه برن سربازی و برگردن بعد کنکور بدن

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگرمیخواهید برای رشته پزشکی اقدام کنید مجددمعافیت تحصیلی صادر میشود وبرای دانشگاه مشکلی ندارد درغیراین صورت برگشت به عقب محسوب میشود ومعافیت مجدد صادر نمیشود مگراینکه برای مقطع بالایی

 29. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۳۷

  سلام من یک لیسانس مهندسی فناوری مکانیک خودرودارم میخوام دوباره کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی بخونم که حداقل دوسال طول میکشه هنور30سالم نشده برج 5 میرم داخل 30 سال ترم بهمن 401 هم انتخاب واحد کردم دانشگاه حالا کلافه شدم که انصراف بدم یاادامه به نظرتون برام دیرنشده که بخوام جذب آموزش پرورش بشم لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام دوست عزیز شما از نظر قانون سن شرایط استخدامی رو در این ارگان دارید. البته باید توجه کنید که آیا با مقطع کاردانی میتونید شرکت کنید یا خیر.

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۶

    منطورتون متوجه نشدم من میخوام لیسانس آموزش ابتدایی بگیرم ناپیوسته کاردانی نداره!

    • Avatar photo
     rahdar
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۵

     سلام وقت بخیر .
     این رشته هم به صورت کارشناسی پیوسته هم ناپیوسته ارائه میشود.

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۷

    لیسانس مکانیک دارم کاردانی ندارم

 30. Avatar photo
  نگین
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من متولد سال ۱۳۷۸.۱۲ هستم
  من دانشجوی رشته مهندسی برق هستم و کمتر از یک ماه دیگ فارغ التحصیل میشم
  میتونم توی کنکور تیر ۱۴۰۲ با هدف دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم ؟ (از نظر ضوابط و تبصره های کنکور به مشکل نمیخورم ؟)
  بهتره که هر په زودتر فارغ التحصیل بشم یا بهتره که فارغ التحصیلی رو موکول کنم به زمانی که رتبه کنکور و جواب انتخاب رشته میاد؟)

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام دوست عزیز بله شما مجاز به ثبت نام هستید اما باید شرط سنی این دانشگاه رو در نظر بگیرید.

 31. Avatar photo
  بدون نام
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام من کارشناسی ناپیوسته نرم افزاردارم حالاخواستم رشته علوم تربیتی یا روانشناسی تغییررشته بدم امکان تغییررشته هست بامدرک کاردانی میتونم تغییررشته بدم کارشناسی بگیرم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر.
   تغییر رشته فقط در مقطعی که هستین صورت میگیرد که ان هم شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و به این سادگی نیست.

 32. Avatar photo
  امیر
  ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام
  من دانشجوی ترم ۸پرستاری هستم و متولد آبان ۱۳۷۸.
  سوالم اینه که میتونم تو کنکور تیر پیش رو یا حتی دی ۱۴۰۲ شرکت کنم؟
  هدفمم فقط دندانپزشکی و پزشکی هستش
  ممنون از راهنماییتون ❤️

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید برای کنکور مجدد اقدام کنید و در سال 1402 شرکت کنید.

  • Avatar photo
   امیر
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۵

   از نظر نظام وظیفه به مشکل نمی‌خورم؟

   • Avatar photo
    مشاور عیسائی
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲

    سلام وقت بخیر
    سوالتون رو واضح بیان نمایید.

    • Avatar photo
     امیر
     ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۵۹

     من متولد آبان 78 هستم و سربازی هم نرفتم،الان هم دانشجوی روزانه ترم اخر(۸) پرستاری هستم و تیر امسال فارغ‌التحصیل میشم،برای شرکت تو کنکورهای سراسری پیش رو(تیر یا دی) به مشکل نمیخورم؟(از نظر نظام وظیفه و تبصره های شرکت کنکور)

     • Avatar photo
      tahmasebi
      ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۶

      سلام دوست عزیز،شما بعد از فارغ التحصیلی تا یکسال مجاز به نرفتن سربازی هستید. و مجاز به شرکت در کنور میباشید.

 33. Avatar photo
  سپیده
  ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام و وقت بخیر
  بنده پزشک هستم تخصص هم دارم و رشتمو دوس دارم.اما بخاطر علاقه ای که به رشته های فنی دارم تمایل دارم در کنار طبابت در رشته معماری تحصیل کنم.آیا امکانش هست؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۱

   سلام وقت بخیر
   در صورت گذراندن طرح و نداشتن تعهد خدمتی می توانید تحصیل داشته باشید

 34. Avatar photo
  زینب
  ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام‌ من سال ۹۷ دانشگاه روزانه کارشناسی پیوسته مهندسی شیمی پذیرفته شدم ولی بعد یک ترم انصراف دادم و سال ۹۹ دانشگاه روزانه کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر پذیرفته شدم، میخواستم بدون آیا امکانش هست بعد فارغ‌التحصیلی دوباره دانشگاه روزانه در مقطع کارشناسی تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های روزانه برای هر مقطع فقط دو بار امکان پذیر است

 35. Avatar photo
  ریحانه
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام من ورودی ۹۹ هستم و بعد فارغ‌التحصیلی قصد شرکت در کنکور دادم..سوال اینه برای شرط معدل دوباره باید امتحانات نهایی رو بگذرونم یا همون کارنامه سال دوازدهمم کافیه؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   نیازی به شرکت مجدد نیست

 36. Avatar photo
  علی جهان
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام لطفا به سوال من از طریق ایمیل جواب بدید
  بنده درسال ۹۲ در دانشگاه ازاد اسلامی در رشته حسابداری فارق التحصیل شده ام
  ولی امسال میخام در سال ۴۰۲ کنکور زبان انگلیسی بدهم در مقطع کارشناسی ایا میتوانم کارت پایان خدمت هم دارم
  میتوانم دانشگاه روزانه شرکت کنم درمورد دانشگاه ازاد چطور؟؟
  بعد برای ثبت نام کنکور چه مدارکی لازم است

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۹

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید شرکت کنید . مدارک تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی شما در زمان ثبت نام لازم است

 37. Avatar photo
  بانو
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام ، من در حال حاضر دانشجوی فرهنگیان ورودی ۱۴۰۰ هستم و تصمیم دارم دوباره بلافاصله بعد از اتمام دانشگاه کنکور بدم ، به نظرتون کنکور سال ۱۴۰۴ رو میتونم شرکت کنم ؟ چون فکر کنم امتحانات ما تا اواسط تیر ادامه دارن. یا هنوز اون موقع فارغ‌التحصیل محسوب نمی شم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام دوست عزیز بله شما در صورتیکه دانشجوی ترم آخر باشید هم میتونید در کنکور شرکت کنید.

 38. Avatar photo
  امیر
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

  سلام وقتتون بخیر پسر هستم و رشته کارشناسی پروتز دندان روزانه اصفهان میخونم و میخام تیر امسال دوباره کنکور بدم و هدفم فقط دندون پزشکی هستش…سوالم اینه که از لحاظ معافیت تحصیلی میتونم استفاده کنم در مقطع دکتری یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر . کنکور مجدد بعد از لیسانس فقط برای رشته پزشکی معافیت تحصیلی مجدد صادر می شود

 39. Avatar photo
  دانیال
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من لیسانس شیلات و ارشد زیست دریا دارم، خواستم بدونم آیا امکانش هست که بتونم برای لیسانس دوم علوم آزمایشگاه بخونم؟
  آیا تطبیق واحد صورت میگیره و مدت زمان تحصیل کاهش پیدا میکنه؟ و این که آیا حتما باید از طریق کنکور وارد این رشته بشم؟
  کارت پایان خدمت هم دارم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت به خیر
   رشته های پیراپزشکی به طور کلی بدون کنکور ارائه نمی شود.تطبیق واحد بستگی به دانشگاه اول و دوم دارد.

 40. Avatar photo
  M
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام من شهریور ۱۴۰۱ از دانشگاه روزانه لیسانسمو تموم کردم و تا شهریور سال بعد فرصت رفتن به سربازی دارم
  میخواستم ببینم اگر در کنکور خرداد ماه شرکت کنم و رشته دندانپزشکی قبوب بشم برای تحصیل تو رشته دندانپزشکی به من دوباره معافیت تحصیلی تعلق میگیره؟!

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام وقت بخیر . معافیت برای رشته دندان پزشکی روبه عقب صادر نمیگردد

 41. Avatar photo
  sali
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام وقت بخیر من رشته دبیرستانم ریاضی بوده و یک لیسانس از دانشگاه دارم الان میخوام دوباره کنکور لیسانس بدم میخوام از طریق انسانی وارد شم آیا مشکلی پیش نمیاد و این امکان رو دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام
   اگر اقا هستید موضوع نظام وظیفه مطرح است

 42. Avatar photo
  بهار
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من دو تا مدرک کارشناسی دارم میخواستم برای ارشد رشته اولم رو ادامه بدم امکانش هست؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام
   با کنکور اگر مد نظرتونه بله

 43. Avatar photo
  Aliasghar.bz
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام و وقت بخیر
  بعد از گرفتن لیسانس از دانشگاه سراسری ایا میتوان در دانشگاه ازاد رشته دیگری را خواند برای یک اقا یا باید سربازی رفت ؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام وقت بخیر بعد از فارغ التحصیلی یکسال فرصت دارند تا در مقطع بعدی ادامه تحصیل دهند

   • Avatar photo
    Aliasghar.bz
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

    منظورم اینکه بعد از اتمام کارشناسی در دانشگاه سراسری میشود در ازاد هم رشته دیگری را 4 سال خواند یا نظام وظیفه این اجازه را نمیدهد؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

     سلام وقت بخیر
     خیر امکان پذیر نمیباشد.

 44. Avatar photo
  Aliasghar.bz
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

  سلام وقت بخیر
  معافیت تحصیلی من در دانشگاه سراسری تا سال 1404/6/31هست،میخواستم ببینم بعد اون یکسال وقت دارم برای سربازی خودم رو معرفی کنم یا باید بلا فاصله اقدام کنم؟
  و یک سوال دیگه هم اینکه بعد از گرفتن لیسانس میتونم در دانشگاه ازاد یک رشته دیگه بخونم یا باید اول برم سربازی؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت یکسال همچنان معافیت موقت تحصیلی دارید.معافیت برای هر مقطع یکبار صادر می شود و امکان گرفتن معافیت تحصیلی مجدد برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.

 45. Avatar photo
  Aliasghar.bz
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  وسوال دیگر اینکه
  معافیت تحصیلی من تا سال 1404/6/31میباشد یعنی تا یکسال پس از این تاریخ فرصت دارم یا بلافاصله باید برم سربازی ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که تحصیل شما قبل از این تاریخ به اتمام برسد از تاریخ فازغ التحصیلی تا یکسال معافیت موقت دارید.

 46. Avatar photo
  Aliasghar.bz
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام مجدد وسوال دیگر اینکه
  معافیت تحصیلی من تا سال 1404/6/31میباشد یعنی تا یکسال پس از این تاریخ فرصت دارم یا بلافاصله باید برم سربازی ؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

   سلام شما یکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارید وارد مقطع بعدی یعنی ارشد شوید

 47. Avatar photo
  Aliasghar.bz
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

  سلام و وقت بخیر
  من 23سالمه و 2سال بعد لیسانس بهداشت حرفه ای در دانشگاه سراسری رو میگیرم ، بعد از اون میتونم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم وچهارسال هم اونجا بخونم ،یا باید برم سربازی؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   سلام وقت بخیر شما میتوانید بعد از دریافت لیسانس برای مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهید

 48. Avatar photo
  یحیی
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  با سلام
  من رشته انسانی خوندم .. دیپلم گرفتم .. بعدش خدمت رفتم .. بعد اونم .. دانشگاه دولتی .. روزانه .. لیسانس مترجمی عربی گرفتم .. سنم ۲۹ سال هستش
  __
  الان میخوام برای پزشکی بخونم .. ولی نمی دونم از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام دوست عزیز شما هم میتونید با دیپلم انسانی در کنکور تجربی شرکت کنید و یا دیپلم تطبیقی تجربی بگیرید و با این نوع دیپلم کنکور تجربی بدید.

   • Avatar photo
    یحیی
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

    ممنون از پاسخگویی شما .. فقط یک مورد ..من الان لیسانس مترجمی عربی در دانشگاه رازی کرمانشاه گرفتم (روزانه)… الان من کنکور تجربی بدم … ایا دانشگاه دولتی قبولم میکنن ؟ شرایطش چطوره ؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

     سلام وقت به خیر
     در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی از جهت تحصیل مجدد شما وجود ندارد.

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز به دلیل پرمتقاضی بودن رشته تجربی وبه دلیل ظرفیت پایین دانشگاه ها اگر شما قصد قبولی در رشته پزشکی را دارید نیاز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی درست دارید .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی ورو.ش مطالعاتی درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 49. Avatar photo
  زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم که کسانی در دانشگاه روزانه درس خوندند و فارغ التحصیل شدند و الان مدرک کارشناسی دارند اگر خواستند کنکور سراسری مجددا شرکت کنند شرایطشون را دارند؟ قبلا هم کنکور انسانی را دادند. بعد اینکه برای قبولی دانشگاه فرهنگیان سن 23 سال هم مجاز میدونند؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام وقت بخیر
   محدودیت شرکت در کنکور و قبولی در مقطع روزانه برداشته شده است و سن مجاز برای فرهنگیان حداکثر 24 سال تمام می باشد.

   • Avatar photo
    باران
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

    سلام.با مدرک معادل کاردانی از دولتی میشه کنکور مجدد داد و قبول شد در فرهنگیان؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     سلام
     کنکور میتونید بدید
     اما سوابق تحصیلی مرتبط رو اگر نداشته باشید 40 درصد از تراز رو از دست میدید

 50. Avatar photo
  Saman
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام وقت بخیر،
  دانشجوی ارشد روزانه هستم کارشناسی هم روزانه بودم
  آیا بعد از شرکت در کنکور سراسری و قبولی رشته های پزشکی و دندان ، بهم دوباره معافیت تحصیلی می‌دهند ؟ با توجه به این بند دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ((و نيز فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي مشمول، مجاز به شروع به
  تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي نيستند))

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام دوست عزیز سوال مبهم میباشد، جنسیت شما مشخص نیست، اگر آقا هستید و قصد ورود به رشته های پزشکی و یا پیرا را داشته باشید نمیتونید معافیت تحصیلی مجدد بگیرید. زیرا صدور معافیت فقط برای مقاطع تحصیلی بلاتر انجام میشود. اگر الان ارشد هستید فقط میتونید برای دکترا معافیت تحصیلی مجدد بگیرید.

   • Avatar photo
    Saman
    ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

    آقا هستم ، یعنی من که دانشجوی ارشد هستم ، پزشکی قبول شم که دکتری پیوسته هست ، برام معافیت تحصیلی صادر نمیشه دیگه؟؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

     سلام وقت بخیر استثنا برای رشته پزشکی اگر قبول بشید معافیت تحصیلی صادر میگردد

 51. Avatar photo
  Hmed
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام، من ارشد شیمی روزانه میخونم درگواهی موقت لیسانس من که از دانشگاه روزانه بوده نوشته شده ۴ سال تعهد خدمت دارم، آیا برای شرکت در کنکور سراسری و قبولی رشته های پزشکی (دکتری پیوسته) به مشکل نمیخورم؟‌ از نظر نظام وظیفه ام که چون مقطع دکتری هست باز بهم معافیت از تحصیل میدهند درسته ؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید شرکت کنید و ممانعتی ندارد و از نظر نظام وظیفه مشکلی پیش نمی اید ولی حتما مراجعه به نظام وظیفه داشته باشید

 52. Avatar photo
  Dr
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام، من ارشد شیمی روزانه میخونم درگواهی موقت لیسانس من که از دانشگاه روزانه بوده نوشته شده ۴ سال تعهد خدمت دارم، آیا برای شرکت در کنکور سراسری و قبولی رشته های پزشکی (دکتری پیوسته) به مشکل نمیخورم؟‌ از نظر نظام وظیفه ام که چون مقطع دکتری هست باز بهم معافیت از تحصیل میدهند درسته ؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید شرکت کنید و از نظر مشکل نظام وظیفه به سازمان نظام وظیفه حتما مراجعه بفرمایید

 53. Avatar photo
  علی
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  میخواستم ببینم بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه فرهنگیان، می توان در دانشگاه یا رشته ی روزانه دیگر تحصیل کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام روزتون بخیر
   درصورت انصراف بله

 54. Avatar photo
  زهرا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام خسته نباشید،من کاردانی و کارشناسی ناپیوسته(در رشته itو نرم افزار دانشگاه فنی و حرفه ای) رو روزانه خوندم و فارغ التحصیل شدم.الان اگر بخوام کنکور تجربی بدم میتونم بازم روزانه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله می تونید شرکت کنید و قبول بشید

 55. Avatar photo
  سپیده
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام،خسته نباشید.می خواستم بدونم آیا دختری که مشکل نظام وظیفه نداره،می تونه بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از فرهنگیان و همزمان که داره کار می کنه،یه لیسانس دیگه از دانشگاه آزاد بگیره؟می دونم که تعهد هست ولی خب از یکی از کارمندان اداره ی محل خدمتم پرسیدم و گفتن که اگر دانشگاه آزاد برید و مجوز نخواد ، می شه این کارو کرد…اگر بخواهیم این کارو کنیم و کنکور دوباره بدیم،به خاطر تعهد ممکنه که ثبت نام ما در دانشگاه آزاد انجام نشه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام دوست عزیز بله شما در ادامه تحصیل در داشگاه جدید و یا همزمان با داشگاه فرهنگیان محدودیت دارید و این امکان براتون وجود نداره.

   • Avatar photo
    سپیده
    ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

    همزمان با فرهنگیان منظورم نبود.بعد از فارغ التحصیلی و حین انجام تعهد منظورم بود.

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

     سلام ، خیر شما در زمان کنکور و در صورت قبولی در دانشگاه جدید نباید هیچ تعهدی داشته باشید.

     • Avatar photo
      Mohammad
      ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۴

      سلام من دانشجوی سال آخر دبیری ریاضی هستم امکان کنکور دادن برای من وجود داشت اگه توی زمان انتخاب رشته سال ۱۴۰۲ رتبه مطلوبم رو بدست بیارم و از فرهنگیان انصراف بدم و جریمه رو بپردازم امکان انتخاب رشته برای من مهیا هست ؟

     • Avatar photo
      مشاور عیسائی
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

      سلام وقت بخیر
      خیر امکان پذیر نمیباشد به دلیل اینکه شرایط لازم را ندارید.جهت کسب اطلاعات در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 56. Avatar photo
  میترا
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام من سال ۹۸ کنکور انسانی دادم و بهمن ماه امسال لیسانس روزانه علوم قران از دانشگاه علوم و معارف(وابسته به امور خیریه قم) رو میگیرم
  میتونم مجدد کنکور انسانی تیر رو بدم برای دانشگاه فرهنگیان؟ و ۲۱ سالمه

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن شرایط دانشگاه فرهنگیان داوطلبان خانم بعد از اتمام تحصیل میتوانند مجددا برای کنکور شرکت کرده ودر صورت کسب حد نصاب نمره وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

 57. Avatar photo
  مریم
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من بهمن فارغ التحصیل رشته روزانه مقطع لیسانس میشم
  میتونم مجدد کنکور برای لیسانس بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بعله هیچ محدودیتی در خصوص شرکت در دوره های روزانه ندارید

 58. Avatar photo
  ف
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس حسابداری دانشگاه شبانه (نیمه دولتی )دارم .برای کنکور ۱۴۰۲میتونم شرکت کنم ؟و برم دانشگاه فرهنگیان؟شرایط سنی رو دارم و ۱۴۰۰فارغ التحصیل شدم .هزینه هم باید بپردازم یا نه .چون شبانه بودم مشکلی نداره؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقتتون بخیر بله جریمه ی انصراف باید به دانشگاه بپردازید اما دانشگاه فرهنگیان به جز شرایط سنی شرایط علمی هم دارد که باید برای شما برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 59. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۳

  سلام وقتتون بخیر ایا با لیسانس حسابداری دانشگاه شبانه میشه دوباره کنکور ۱۴۰۲شرکت کرد و به فرهنگیان راه یافت؟۱۴۰۰فارغ التحصیل شدم .

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام بله مشکلی نیست

 60. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام وقت بخیر، من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم، در حین طرحم، آیا شما مشاوری دارین که در زمینه ی ادامه ی راهم به من مشاوره بده؟ من بین کنکور مجدد، ارشد رشته ی خودم و استخدامی گیر کردم و واقعا انتخاب برام سخت شده،، واقعا نمیدونم چی میخوام

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید با ما تماس بگیرید تا مشاوره ی کامل و جامعی دریافت کنید.

 61. Avatar photo
  امید
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام .اگر دوره‌ی کارشناسی پیام نور باشم کنکور قبول بشم معافیت تحصیلیم تمدید میشه ؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بستگی داره ترم چند باشید و قبلا انصراف نداده باشید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر .
   معافیت تحصیلی شما فقط برای مقطع بالا و رو به جلو صادر میشود دوست عزیز.

  • Avatar photo
   ف
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

   سلام وقتتون بخیر من لیسانس حسابداری دانشگاه شبانه (نیمه دولتی )دارم .برای کنکور ۱۴۰۲میتونم شرکت کنم ؟و برم دانشگاه فرهنگیان؟شرایط سنی رو دارم و ۱۴۰۰فارغ التحصیل شدم .هزینه هم باید بپردازم یا نه .چون شبانه بودم مشکلی نداره؟

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

    سلام وقت به خیر
    در صورت داشتن شرایط ورود به فرهگیان فارغ التحصیلان خانم میتوانند برای کنکور مجدد اقدام کرده و در صورت نمره حد نصاب وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

 62. Avatar photo
  دینا
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  با سلام
  من شهریور امسال از رشته کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی و روزانه فارغ‌التحصیل شدم
  با توجه به اینکه امکان کنکور مجدد هست و سقف سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۴ هست آیا میتونم دی ماه در کنکور به قصد دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام دوست عزییز بله شما مانعی برای کنکور فرهنگیان ندارید.

 63. Avatar photo
  rahdar
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام وقت بخیر
  با کسب اجازه از اموزش و پرورش که معمولا همراهی میکنند مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید

  • Avatar photo
   ی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   ببخشید،اینو در خطاب به پیام من گفتین؟(متن پیامم این بودش : سلام،روزتون به خیر.اگر بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه فرهنگیان ، بلافاصله کنکور بدیم و بخواهیم در رشته ی دیگری لیسانس بگیریم،مانع ما می شن؟از اساتیدم پرسیدم و گفتن مانعی نداره ولی اینجا خوندم که نوشتین فقط بعد از تعهد امکان داره)

   • Avatar photo
    hoseini
    ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

    باسلام وقت بخیر کنکور مجدد بعد از لیسانس در دانشگاه های فرهنگیان به دلیل و جود تعهد امکان ندارد

    • Avatar photo
     ی
     ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

     ببخشید،منظورم این بودش که همزمان که تعهدمون رو انجام می دیم و کار می کنیم برای لیسانس یه رشته ی دیگه ای که می خوایم بخونیم توی دانشگاه آزاد که راحت ترم می شه کلاساشو مدیریت کرد که به کار آسیب نرسه…

     • Avatar photo
      hoseini
      ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

      سلام وقت بخیر در کنکور مجد یا ورود به دانشکاه برای افرادی که لیسانس گرفتن بعد از گذارندن مدت تعهد و نداشتن مشکل نظام وظیفه امکان پذیر میباشد

 64. Avatar photo
  ی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام،روزتون به خیر.اگر بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه فرهنگیان ، بلافاصله کنکور بدیم و بخواهیم در رشته ی دیگری لیسانس بگیریم،مانع ما می شن؟از اساتیدم پرسیدم و گفتن مانعی نداره ولی اینجا خوندم که نوشتین فقط بعد از تعهد امکان داره….

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تعهد خدمت داره و اول باید تعهد رو بگذرونید.

   • Avatar photo
    ی
    ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

    آیا این امکان وجود داره که آموزش و پرورش بهمون مجوز بده و بتونیم این کارو انجام بدیم؟به علاوه اینکه من هدفم لیسانسِ آزاده ، نه دولتی…

    • Avatar photo
     hoseini
     ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

     باسلام و احترام جهت کنکور مجدد بعد از لیسانس شما باید از لحاظ نظام وظیفه و تعهد خدمت مشکلی نداشته باشید

     • Avatar photo
      ی
      ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

      ببخشید،من دخترم و مشکل نظام وظیفه رو ندارم.فقط می مونه تعهد.که البته من شنیدم برای اونا مهمه که تعهدتونو انجام بدین…به چیزای دیگه کار ندارن…اگر تعهدو انجام بدیم و لیسانس یه دانشگاه آزادو بخواهیم بگیریم،ممکنه نشه؟

     • Avatar photo
      مشاور ابراهیمی
      ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

      سلام
      مشکلی نداره شما می تونید لیسانس دوم بگیرید

  • Avatar photo
   ی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   ببخشید،منظورم این بود که همزمان که کارمون و تعهدمون شروع شد ، ما کارمونو انجام بدیم اما در کنارشم لیسانس یه رشته ای رو بخونیم تو دانشگاه آزاد که راحت ترم می شه کلاساشو مدیریت کرد که به کار آسیب نرسونه.

   • Avatar photo
    مشاور جوادی
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی معمولا با این مورد موافقت نمیشه
    ولی در صورت امکان با خود دانشگاه صحبت کنید.

 65. Avatar photo
  سارا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام من سال ۹۳ سخت افزار دانشگاه آزاد تهران جنوب قبو شدم دو ترم درس خواندم و بعد به مدت ۴ سال حذف ترم و مرخصی تحصیلی داشتم و سپس به دانشگاه برگشتم و الان ترم آخر هستم،ولی نوع آموزش من به پاره وقت تغییر پیدا کرد.میخواستم ببینم آیا امکان داره که من دوباره کنکور بدم بعد از پایان تحصیلی و دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد و در همین رشته و همین گرایش یا گرایش متفاوت کامپیوتر در دانشگاه دولتی روزانه یا شبانه درس بخوانم و دو مدرک از یک رشته ی یکسان ولی دو دانشگاه متفاوت داشته باشم و از نظر صدور مدرک و وزارت علوم آیا به مشکل برنمیخورم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام روز بخیر برای بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مرکز تماس بگیرید

 66. Avatar photo
  فاطمه e
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

  سلام. من به مهندسی علاقه داشتم اما به اصرار خونوادم رفتم فرهنگیان… به نظر شما همزمان برم آزاد مهندسی بخونم یا اینکه صبر کنم بعدا برم دولتی شبانه؟ ( به دلایلی شاید دیگه امکان دولتی روزانه نباشه)

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام. روزتون بخیر .دانشگاه فرهنگیان با توجه به دوره ی تعهدی که داره امکان تحصیل در رشته ی دیگر را به دانشجو نمیدهد . تنها راه انصراف از دانشگاه است . و با توجه به سوال شما برای برسی جامع با سامانه تماس بفرمایید.

   • Avatar photo
    محبوب
    ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

    سلام من لیسانس زیست شناسی دانشگاه دولتی اصفهان دارم آیا میتونم در کنکور هنر شرکت کنم و دانشگاه دولتی درس بخونم؟

    • Avatar photo
     hoseini
     ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

     سلام وقت بخیر در کنکور مجدد اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید اشکالی ندارد

 67. Avatar photo
  سونیا
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام،سال 85کارشناسی روانشناسی پیام نور قبول شدم.2-3واحدم موند،نرفتم دنبالش،دیپلم انسانی دارم.میتونم مجدد کنکور برای پرستاری یاپزشکی یاپیراپزشکی بدم.شرط سنی داره؟تاحداکثر چندساله میشه کنکور داد؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 68. Avatar photo
  سمانه
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  سلام،سال 85کارشناسی روانشناسی پیام نور قبول شدم.2-3واحدم موند،نرفتم دنبالش،دیپلم انسانی دارم.میتونم مجدد کنکور برای پرستاری یاپزشکی یاپیراپزشکی بدم.شرط سنی داره؟تاحداکثر چندساله میشه کنکور داد؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 69. Avatar photo
  ندا
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام. من دانشجوی سال آخر کارشناسی پیوسته فرهنگيان هستم و تیر1۴٠٢ فارغ‌التحصیل میشم آیا میتونم کنکور تیر 1۴٠2 شرکت کنم و با اجازه نامه اداره محل خدمتم رشته داروسازی تحصیل کنم؟
  برای تحصیل مجدد روزانه باید شهریه بدم؟
  آیا میتونم همزمان با فارغ‌التحصیلی و سال آخر، کنکور ثبت نام کنم؟

 70. Avatar photo
  نسترن
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  سلام بنده لیسانس مهندسی اجرایی از پیام نور دارم و دیپلمم ریاضیه ورودی سال ۸۹ و ۳۲ سالمه میتونم کنکور تجربی بدم برای پزشکی شانس موفقیتم چقدره؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر . شانس بالایی دارید

 71. Avatar photo
  افشار
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام، من فارغ‌التحصیل کارشناسی روزانه رادیولوژی هستم و الان تو صف انتظار طرحم. میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ روزانه پزشکی قبول شم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 72. Avatar photo
  زهرا
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام .من دانشجوی ترم هشتم بهداشت عمومی دانشگاه روزانه هستم و بهمن ماه فارغ التحصیل میشم ایا میتونم کنکور دی ماه رو برای رشته دندانپزشکی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام روزبخیر
   بله میتونید دوست گرامی.

 73. Avatar photo
  قاسمیان
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۸‌ فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارتباط تصویری هستم الان میتوانم برای سال ۱۴۰۲ کنکور پزشکی شرکت کنم یا نمیتونم‌؟
  ناپیوسته بودم الان میتونم شرکت کنم توی این رشته ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط کنکور مجدد با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 74. Avatar photo
  محسن
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام بنده دانشجوی روزانه هستم و ۲۲ سالمه بهمن ماه فارغ التحصیل میشم
  آیا من بعد از فارغ التحصیل شدن می تونم دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم و فرهنگیان قبول شم ؟ از لحاظ خدمت سربازی به مشکل برمیخورم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام نمیتونید برگشت به همان مقطع را داشته باشید و کنکور مجدد فقط برای ارشد رو میتونید شرکت کنید

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمی باشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 75. Avatar photo
  محدثه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام من رشته دبیرستانم ریاضی است آیا میتوانم پس از کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم و پس از گرفتن لیسانس دوباره کنکور بدم و در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه دولتی تحصیل کنم لطفاً جواب بدید ممنون

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما، بله امکان پذیر میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 76. Avatar photo
  رضا
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۴

  سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی هوشبری هستم بهمن فارغ التحصیل میشم …ایا میتونم زمانی ک طرح(سربازی )هستم تو کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 77. Avatar photo
  سمیه محمدی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام من دانشجوی دکترای مهندسی مالی هستم لیسانس و فوق لیسانس و دکترا دانشگاه آزاد بودم آیا میتونم در کنکور علوم انسانی برای لیسانس شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر . بله می توانید

 78. Avatar photo
  مهرداد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پرستاری روزانه هستم و قبلا هم یه بار از پیام نور انصراف دادم آیا امکانش هست بعد تموم کردن لیسانس قبل رفتن به خدمت دوباره کنکور شرکت کنم و روزانه پزشکی قبول بشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 79. Avatar photo
  یهرامی
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی دانشگاه آزاد هستم .
  سربازی نرفتم .آیا میتونم بعد از اتمام دانشگاه دوبار کنکور بدم برای دانشگاه روزانه.

  • Avatar photo
   isaei
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقتون بخیر
   برای کنکور مجدد مشکلی برای شما نیست میتونید مجدد کنکور دهید .

 80. Avatar photo
  میلاد
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۱

  سلام
  من پیام نور لیسانس گرفتم(سه ساله) دوباره کنکور دادم و فرهنگیان قبول شدم ، آیا از نظر سربازی جلوی تحصیل من رو میگیرن یا مشکلی نداره؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام روزتون بخیر مشکلی نداره میتونید با توجه به مقاله فرهنگیان بخونید

 81. Avatar photo
  مرضیع
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام.من بهمن۱۴۰۱ لیسانسمو از دانشگاه دولتی میگیرم.میخواستم برای کنکور ۱۴۰۲ کنکور انسانی بدم و برای فرهنگیان بخونم تا ازش قبول بشم.با توجه به افزایش سن که تا ۲۴ کردن من متولد ۷۸/۷/۱۸ هستم بنظرشما میتونم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 82. Avatar photo
  مصطفی
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من الان کارمند تربیت معلم هستم و سال پنجم خدمتمه آیا میتونم کنکور مجدد بدم یا نه ؟؟
  و برای اینکه کنکور بدم دروس عمومی که حذف شده رو چکار کنم ؟؟؟

 83. Avatar photo
  سعیده
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من دانشجوی ترم 6 پرستاری هستم و پاییز 1402 فارغ‌التحصیل میشم. امکانش هست که در کنکور 1402 شرکت کنم و در صورت قبولی از نیمسال دوم 1402 در دانشگاه روزانه مشغول به تحصیل شم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻

 84. Avatar photo
  بیات
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام
  من سال 96 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که سربازی نرم،یه ترم ثبت نام کردم اما ادامه ندارم و به دانشگاه تا الان مراجعه نکردم.
  امسال میتونم دوباره کنکور بدم؟و وقتی کنکورمو قبول شدم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟
  یا باید قبلش برم سربازی؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    بیات
    ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

    من ورودی 96کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور هستم
    احتمالا امسال معافیت تحصیلیم تموم میشه و مدرک هم نمیگیرم چون چند ترم بیشتر نرفتم میتونم امسال انصراف بدم وکنکور بدم ووقتی قبول شدم دوباره معافیت بگیرم ؟

 85. Avatar photo
  هلیا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من ۱۹ سالمه ترم دو دانشگاه پیام نور هستم و میخواستم بدونم میتونم دوباره کنکور بدم و مشکلی پیش نمیاد

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 86. Avatar photo
  م
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام بب۷شید من تو یه موضوعی گیر کردم خب وقتی کارشناسی حقوق رو تموم گردم که ۸ ترمه چگونه باید برم کارشناسی ارشدش رو بخونم؟یا چه آزمونی داره؟کنکور داره؟
  اگه کنکور داره از چه کتاب هایی کنکور میگیرن؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 87. Avatar photo
  .
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام بب۷شید من تو یه موضوعی گیر کردم خب وقتی کارشناسی حقوق رو تموم گردم که ۸ ترمه چگونه باید برم کارشناسی ارشدش رو بخونم؟یا چه آزمونی داره؟کنکور داره؟
  اگه کنکور داره از چه کتاب هایی کنکور میگیرن؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 88. Avatar photo
  مهدیغ
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام من دانشجوی کارشناسی روزانه ی حقوق هستم
  میتونم بعد از فارغ التحصیلی دوباره در دانشگاه روزانه و در مقطع کارشناسی ،یک رشته ی هنر بخونم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 89. Avatar photo
  مرادي
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام من رشته كامپيوتر هستم كارداني نرم افزار كامپيوتر دولتي شبانه خوندم دوره كارشناسي هم رشته IT در دانشگاه علمي كاربردي خوندم فارغ التحصيل سال ٩٦ ميخوام الان رشته پزشكي بخونم ميخوام بدونم امكانش هست؟؟
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 90. Avatar photo
  روزبه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام وقت بخیر؛
  من فارغ التحصيل مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستم و تا اخر بهمن ماه 1401 معافیت تحصیلی دارم و میخوام در کنکور ارشد امسال شرکت کنم میخواستم بدونم آیا میتونم در یک رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم که از معافیت تحصیلیش استفاده کنم که بتونم در کنکور امسال شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نس
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 91. Avatar photo
  amiraram
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام اگه بخوام برای لیسانس شرکت کنم،ورودی جدید محسوب میشم؟یا خیر همون ورودی که بودم

  • Avatar photo
   abbasian
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر ، ورودی شما همون سال قبولی محاسبه میشه . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 92. Avatar photo
  Sara abe
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل سال ۹۸رشته منابع طبیعی هستم از دانشگاه روزانه، میتونم کنکور امسال شرکت کنم واسه رشته های پیراپزشکی- روزانه- بدون هزینه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین چون از چند نفر پرسیدم بعضیا میگن میشه بعضیا میگن شبانه فقط، میخوام شروع کنم واسه خوندن ولی مطمئن نیستم!

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام روزبخیر
   برای دانشگاه روزانه خیر نمیتونید.

 93. Avatar photo
  السا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام من دانشجوی سال آخر پیراپزشکی هستم خواستم بدونم که بعد از فارغ‌التحصیلی میتونم دوباره در کنکور سال آینده شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه فرهنگیان شرایط اختصاصی دارد در صورت داشتن شرایط میتوانید اقدام نمایید.

 94. Avatar photo
  سحر
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  با سلام و احترام
  من ارشد مهندسی برق دارم و هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه روزانه بودم. الان می خوام شروع کنم برای کنکور تجربی بخونم ایا میتونم شرکت کنم؟ و باید هزینه بدم یا رایگان است؟ متولد ۱۳۷۵ هستم ممنون میشم پاسخ بدهید.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   محدودیتی از جهت ادامه تحصیل برای شما وجود ندارد.

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی دوره روزانه میتوانید رایگان در رشته های علوم تجربی تحصیل کنید و مشکلی برای ثبت نام ندارید

 95. Avatar photo
  پیام
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام.من پرستاری خوندم و چند روز دیگه با دانشگاه تسویه میکنم. سربازی معاف نیستم. آیا میتونم بدون اینکه سربازی برم برای کنکور 1402 شرکت کنم و دندانپزشکی قبول بشم؟یا اینکه باید برم و توقف سربازی بزنم؟یا اینکه کلا نمیشه!ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد برای اقایون قبل سربازی امکان پذیر نیست

   • Avatar photo
    محمد عرفان
    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

    سلام حتی اگه با کنکور مجدد یه رشته دکترا پیوسته مثل پزشکی و دندون پزشکی قبول بشیم
    بازم برامون معافیت صادر نمیشه ؟
    قبل سربازی

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

     سلام وقت بخیر
     اگر نظام وظیفه پذیرش کند امکان صادر شدن معافیت وجود دارد.

 96. Avatar photo
  زهرا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام من رشتم گرافیک پیوسته هست. مقطع کاردانی
  ایا میتوانم برای کارشناسی با شرط معدل به تهران بروم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام روزبخیر
   بله میتونید دوست گرامی.

   • Avatar photo
    زهرا
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

    خیلی ممنون
    شرایطش چجوریه؟ و کجا باید ثبت نام کنم.

    • Avatar photo
     javadi
     ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام روزبخیر
     باید از طریق سایت سنجش ثبت نام کنید.

 97. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام. آیا بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان می‌توان مجددا در کنکور شرکت کرد و لیسانس دیگری گرفت؟ بعد از اتمام تعهد خدمت چطور؟
  تحصیل همزمان با فرهنگیان در دانشگاه آزاد امکان‌پذیر است؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر بعد از گذرون تعهد خدمت بله میتونید.

 98. Avatar photo
  smmh
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  باعرض سلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد در سال 88می باشم و دیپلم ریاضی وفیزیک نظام قدیم فارغ التحصیل در سال 77 می باشم.آیا بنده می توانم در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت نمایم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام روزتان بخیر بله میتوانید ولی اگر پیش دانشگاهی ندارید کاردانی پیوسته برای دانشگاه بخوانید

 99. Avatar photo
  دانشجو
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام من دیپلم فنی دارم و الان دانشجو مقطع کاردانی دانشکده فنی هستم و خرداد سال بعد مدرک کاردانیمو میگیرم و امسالم دیپلم دوممو در رشته انسانی گرفتم آیا میتونم دوباره با دیپلم انسانیم داخل کنکور رشته انسانی شرکت کنم و برم دانشگاه فرهنگیان یا مشکل نظام وظیفه دارم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام روزبخیر
   بله دوست عزیز مشکلی نداره.

   • Avatar photo
    دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

    ببخشید شما مطمئنید چون امروز رفتم نظام وظیفه گفت نمیتونی با دیپلم دومت کنکور ثبت نام کنی اما با مدرک کاردانیت میتونی گفت چون یه بار فقط معافیت تحصیلی بهتون میدن و اگه بخوای با دیپلمت کنکور شرکت کنی باید بری خدمتو بیای آیا این درسته؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

    منظورم از اینکه دوباره با دیپلم دومم کنکور شرکت کنم اینه که وقتی مدرک کاردانیمو از دانشگاه گرفتم و فارغ التحصیل شدم با دیپلم انسانیم کنکور شرکت کنم نه از دانشگاه انصراف بدم آیا میشه؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

    منظورم از اینکه دوباره با دیپلم دومم کنکور شرکت کنم اینه که وقتی مدرک کاردانیمو از دانشگاه گرفتم و فارغ التحصیل شدم با دیپلم انسانیم کنکور شرکت کنم نه از دانشگاه انصراف بدم آیا میشه؟ چون امروز رفتم نظام وظیفه گفت اگه بخوای با مدرک کاردانیت کنکور شرکت کنی مشکلی نداره ولی با دیپلم دومت نمیتونی با بری خدمت بعد بیای شرکت کنی چون یه بار معافیت تحصیلی بهتون میدن آیا این درسته؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 100. Avatar photo
  دانشجو
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام من دیپلم فنی دارم و الان دانشجویی دانشکده فنی در مقطع کاردانی هستم

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر
   اگر شما دارای دیپلم نظام جدید هستیدو یا مدرک پیش دانشگاهی داریدمی توانید در کنکور سراسری شرکت کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 101. Avatar photo
  Setayesh
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام من فارغ التحصیل سال ۱۴۰۱ دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی هستم. میخواستم بدونم میتونم امسال مجدد کنکور سراسری بدم و در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل بشم یا چون یکبار در دانشگاه سراسری بودم دیگه نمیتونم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت شما بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 102. Avatar photo
  خشایار
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  با سلام
  در رابطه با این قانون که امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه لیسانس دانشگاه هست اما باید شهریه پرداخت شود من شنیدم این قانون برداشته شده و امکان یک بار تحصیل مجدد در دوره لیسانس به صورت روزانه (رایگان) هم می‌باشد در خیلی از سایت‌های دیگر این موضوع تایید شده الان تکلیف چیه بالاخره باید به صورت شبانه هزینه پرداخت کرد یا خیر؟

 103. Avatar photo
  سجاد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس حقوق دارم و قصد دارم در آزمون وکالت شرکت کنم یعنی سنوات کارشناسی ام تموم شده. حال اگر کنکور بدم و رشته مثلاً پزشکی قبول بشم باز سنوات مربوط به رشته پزشکی برام لحاظ میشه یا خیر؟؟!!

  ممنون میشم اگه پاسخ بدین بهم.
  در ضمن مطالبی هم در مورد سنوات بگذارین مطمئناً سوال خیلیاست.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام درس هایی که شبی به همه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 104. Avatar photo
  زهرا
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام. وقت بخیر. من فارغ‌التحصیل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هستم و در فرم تعهد به خدمتم ذکر شده که ادامه تحصیل در رشته های مورد نیاز آموزش پرورش بلامانع است… من می‌خوام در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور صرفا براساس سوابق تحصیلی، مجددا دوره کارشناسی رو بگذرونم. میخواستم ببینم که امکانش هست یا خیر؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید به طور کامل بررسی شود.

 105. Avatar photo
  شهریور
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام با داشتن لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه روزانه در رشته ی جامعه شناسی. حالا می توانم دانشگاه آزاد یا پیام نور کارشناسی و درآینده کارشناسی ارشد رشته ی زبان انگلیسی بخوانم باتشکر

  • Avatar photo
   javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام روزبخیر
   بله میتونین.

 106. Avatar photo
  Elnaz kh
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام من سال 97 فارغ التحصیل رشته زیست شناسی از دانشگاه روزانه شدم
  آیا میتونم دوباره کنکور بدم برای دندون پزشکی یا علوم آزمایشگاهی ؟
  واینکه میگن بعضی واحد های مشترک که قبلاً خوندیم معادل سازی میشوند درست است؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر با توجه با قبولی شما شرایط ممکن است متفاوت باشد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 107. Avatar photo
  زیار
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام. من فارغ التحصیل ارشد رشته فناوری اطلاعات سلامت از دانشگاه روزانه هستم. بعد از کاردانی یکسال طرح نیروی انسانی هم گذرانده ام. ایا می توانم در کنکور ۴۰۱ جهت قبولی در رشته پزشکی روزانه شرکت کنم؟
  ایا در صورت قبولی باید شهریه بپردازم یا اموزش رایگانه؟
  با توجه به سن
  با توجه به اینکه دیپام ۱۳۷۱ هستم. متشکرم.

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام روزبخیر
   بله میشه
   اگر روزانه باشین رایگانه
   از لحاظ سنی هم مشکلی نداره.

 108. Avatar photo
  علی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت هستم می خواستم ببینم میشه بعد از اینکه لیسانسم رو از این دانشگاه گرفتم دوباره کنکور ریاضی بدم و در دانشگاه شهید رجایی رشته کامپیوتر یا دانشگاه فرهنگیان رشته دبیری ریاضی تحصیل کنم؟ الان ۲۱ سالمه و ترم ۷ هستم

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل باتوجه به قوانین در دانشگاه های سراسری صرفا یک بار می باشد.

 109. Avatar photo
  مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام وقت بخیر
  من رشته دبیرستانم تجربی بود ولی چون یه مشکل ریوی دارم که بیماری ژنتیکیه (ولی بیماری واگیر داری نیست ) که پرونده پزشکی هم دارم بهم گفتن اگه حتی پزشکی هم قبول بشم و بخونم بخاطر بیماریم اجازه کار کردن هم ندارم منم مجبور شدم حسابداری خوندم و لیسانس گرفتم ولی هنوز افسوس میخورم که نتونستم یه رشته از رشته های تجربی رو ادامه بدم در کل منظورم اینه که اگه دوباره کنکور بدم و پرستاری قبول بشم آیا در آینده بیماریم مانع کار کردنم میشه یا نه ؟؟؟
  خیلی سر در گمم اگه نتونم به هدفم برسم تا آخر عمرم مایوس میمونم …
  لطفا پاسخم رو بدین ممنون.

  • Avatar photo
   karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام شماشانس کمی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 110. Avatar photo
  پرستو
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

  سلام وقت بە خیر، من پرستارم و استخدام رسمی ، بعد از اینکە کنکور شرکت کردم و فرضا قبول شدم ،بازم میتونم برم سر کار؟؟ یکی از همکاران با شرایط مشابه همزمان هم استخدامه و کارمیکنه و هم دانشجو هست ولی من شنیدم که نمیشه همچین چیزی! میشه راهنمایی کنید لطفا

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام وقت بخیر بله اگر درس تان به اتمام رسیده باشد مجددا میتوانید کنکور شرکت کنید.

 111. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  من سال ۹۸ از رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه فارغ التحصیل شدم میتونم سال ۱۴۰۲ مجدد کنکور بدم و به دانشگاه فرهنگیان برم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام بستگی داردولی به احتمال زیاد میتوانید

 112. Avatar photo
  نگین
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مهندسی برق روزانه هستم
  ترم پاییز ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم ،یعنی تقریبا بهمن ماه
  امکانش هست دی ماه تو کنکور انسانی شرکت کنم؟(به هدف قبولی در دانشگاه فرهنگیان)
  تیر چطور؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 113. Avatar photo
  سارا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام آیا میشه با مدرک کاردانی و یل کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر دانشگاه آزاد که با دیپلم فنی حرفه ای گرافیک کامپیوتر قبول شده‌ام ( بدون گذراندن پیش دانشگاهی )،الان کنکور سراسری دولتی کارشناسی هنر شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 114. Avatar photo
  شفاعتي اصل
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام خسته نباشيد…من كارشناس ازمايشگاه و فارغ التحصيل سال ٩٧ از دانشگاه ازاد هستم…طرح رو گذروندم،ميخاستم ببينم ميتونم مجددا براي رشته داروسازي كنكور بدم؟و اينكه تاثير سوابق تحصيلي ما ك نظام قديم هستيم چجوري محاسبه ميشه؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام روزبخیر
   بله میتونید کنکور شرکت کنید
   برای نظام قدیمی ها هنوز تصمیم گیری نشده.

 115. Avatar photo
  مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام فارغ التحصیل ۱۴۰۱ کارشناسی مهندسی برق هستم. روزانه بودم. دیپلمم ریاضی بوده. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم و در پزشکی، دندون، دارو روزانه تحصیل کنم؟ رشته های کارشناسی پیراپزشکی روزانه چطور؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین کنکور 1401 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی متفاوت با دیپلم دیگر وجود ندارد.

  • Avatar photo
   مری ص
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام .من لیسانس عمران دارم سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم دانشگاه سراسری بودم .آیا میتونم دوباره کنکور بدم و فرهنگیان قبول شم؟؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 116. Avatar photo
  مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من ترم ۷ مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ام و ۲۲ سالمه میتونم بعداز گرفتن مدرکل لیسانسم تواین مقطع مجدد دررشته ی مهندسی آی تی توی دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم ؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 117. Avatar photo
  Sara
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام،من دانشجوی رادیولوژی دانشگاه دولتی هستم،در حال حاضر ترم شش تموم شده و ترم هفت و هشت مونده,با توجه به اینکه رشته من دو سال طرح اجباری داره،میتونم تو کنکور شرکت کنم و پزشکی یا دندون دولتی قبول شم؟یا حتما باید طرح رو بگذرونم بعد کنکور مجدد بدم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر شما شرایط شرکت مجدد در کنکور را ندارید.

 118. Avatar photo
  Mohammad
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام من دانشجویی رشته پرستاری تعهدی هستم و تعهد خدمت سه برابر تحصیل دارم و دیگه تمام کردم میگن تا ۶ سال حق ادامه تحصیل نداریم
  میخوام ببینم آزمون کنکور سراسری رو میتونم شرکت کنم یا نه ؟ مرسی اگر جواب بدین

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   حبیبی
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام من فوق لیسانس ریاضی دارم
   میتونم دوباره کنکور بدم و دانشگاه دولتی مترجمی زبان بخونم؟

   • Avatar photo
    mohammadi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

    سلام وقت به خیر
    در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید برای لیسانس مجدد اقدام نمایید.

 119. Avatar photo
  محسن
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ معافیت تحصیلیم تموم میشه(دانشجو پیام نور هستم)..امکانش هست که یک ترم مرخصی بگیرم و کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام؟؟
  و اگر کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه جدیدی قبول شدم…برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟؟؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت شما بخیر امکان تحصیل مجدد در یک مقطع برای اقایان به علت مشمولیت وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مجموعه تماس بگیرید

 120. Avatar photo
  Bahar
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  با سلام،من دانشجوی ترم پنجHSEهستم ،خواستم بدونم از الان بخوام بخونم برای دندونپزشکی دولتی،دو رشته هم زمان روزانه میشه تحصیل کرد؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   خیر

 121. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

  من با رشته بهداشت عمومی طرح برم
  بازم میتونم رشته پیرا پرشکی‌برم با توحه به اینک طرح هاشون اجباریه؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 122. Avatar photo
  mohammad
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام وقت بخیر دانشجوی هوشبری روزانه ترم آخر هستم بهمن فارغ التحصیل میشم
  میخواستم ببینم برای کنکور دی یا حتی تیر با توجه به طرح اجباری و یکسال معافیت بعد از فارغ التحصیلی امکان شرکت در کنکور و قبولی در رشته های دکتری عمومی دارم؟
  ممنون از شما

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر خیر باید طرح خود را بگذرونید.

 123. Avatar photo
  لنا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام. من دانشجوی روزانه هوشبری ترم 6 هستم و تیر 1402 فارغ‌التحصیل میشم،
  اگر در کنکور 1403 شرکت کنم آیا میتونم در رشته های پزشکی و دندون پزشکی به صورت روزانه تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   خیر باید ابتدا طرح خود را بگذرانید.

 124. Avatar photo
  Farhad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  با سلام کامنتارو که میخونم واسه هرکسی یه چیزی گفتن یکی میگن میشه یکی نه یه سوال کلی میپرسم اونایی که کارشناسی روزانه خوندن و مشکل سربازی هم ندارن ینی کارت معافیت دارن یا خدمت رفتن میتوانند دوباره کنکور بدن ک درشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند؟ شهریه باید بپردازند یا میتوانند رایگان تحصیل کنند؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی از جهت شرکت در کنکور و تحصیل مجدد در دوره های روزانه ندارند.

 125. Avatar photo
  زهرا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام، من دانشجو روزانه هوشبری ترم 6 هستم و تیر 1402 فارغ التحصیل میشم،
  اگر در کنکور 1403 شرکت کنم، میتونم در رشته پزشکی و دندون پزشکی به صورت روزانه تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر در صورت اتمام درس بله میتوانید.

 126. Avatar photo
  Homayoun
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام. ببخشید من کارشناسی روزانه را به اتمام رسوندم و معافیت سربازی هم دارم میتوانم در کنکور سالهای بعد شرکت کنم و رشته های پزشکی و پیرا پزشکی تحصیل کنم ؟رشته دبیرستانم تجربی بود

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • Avatar photo
    Homayoun
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

    نه منظورم این بود کلا از سربازی معاف شدم نیازی نیست برم حالا شرایط چطوره ؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    Farhad
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

    با سلام کامنتارو که میخونم واسه هرکسی یه چیزی گفتن یکی میگن میشه یکی نه یه سوال کلی میپرسم اونایی که کارشناسی روزانه خوندن و مشکل سربازی هم ندارن ینی کارت معافیت دارن یا خدمت رفتن میتوانند دوباره کنکور بدن ک درشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند؟ شهریه باید بپردازند یا میتوانند رایگان تحصیل کنند؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

     سلام روزبخیر
     کسی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشه مشکلی نداره.

 127. Avatar photo
  تیام
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام
  من ترم ۶ دانشگاه روزانه هستم و سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم، رشته‌ام طرح اجباری داره
  میخواستم بپرسم که میتونم با وجود طرح اجباری سال ۱۴۰۳ کنکور بدم برای پزشکی و اگر قبول شدم طرح رشته قبلی رو با رشته پزشکی بگذرونم ؟!

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیلان تماس بگیرید.

 128. Avatar photo
  پریسا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

  ببخشید من سال قبل فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی شدم دانشگاه دولتی
  آیا میشود امسال برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کنکور بدم مشکلی نداره؟؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

 129. Avatar photo
  دادلی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته پرتوشناسی (رادیولوژی) ورودی سال ۹۸ هستم و تیر ماه سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم

  اون طور که بهم گفتن رشته من طرح اجباری داره

  میخواستم بپرسم که اگر سال ۱۴۰۲ کنکور بدم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم ؟! یا چون طرح اجباری دارم نمیشه ؟!
  آخه اون طور که بهم گفتن اگر بخوای ارشد بدی میتونی طرح رو بعد از دوران ارشد بگذرونی ، ولی برای کنکور سراسری اطلاعی ندارم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   بستگی داره میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روز بخیر
   گذراندن طرح اجباری میباشد.

 130. Avatar photo
  صدرا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام. من تا پایان شهریور لیسانس ریاضی میگیرم . میتونم امسال کارشناسی ادبیات نمایشی سوره با سوابق تحضیلی ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد.

 131. Avatar photo
  علیرضا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم در مورد دوتا موضوع سوال بپرسم
  اینکه من دانشجوی رادیولوژی ترم ۶ روزانه هستم
  اینکه سال اولی که کنکور دادم 98 بوده و همون سال هم دانشگاه رفتم پشت کنکور نموندم
  میخواستم واس سال 1402 کنکور سراسری بدم
  سوال اول اینکه میشه کنکور داد و اگه پزشکی قبول شدم میشه برم دانشگاه روزانه؟
  مشکلی از این بابت وجود نداره که چون یه دفعه روزانه بودم امکانش وجود نداشته باشه باز روزانه برم
  سوال دوم اینکه اگه قبول شدم سربازی برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  آخه یه جا خوندم تنها طوری میشه سربازی نرفت دانشگاه رفت که درمقاطع بالاتر بخوای ادامه بدی

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   امکان پذیر نیست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 132. Avatar photo
  علی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  من سال99 از دانشگاه دولتی لیسانس مهندسی برق گرفتم و خدمتم رو هم دو ماه دیگه تموم میکنم.امکان تحصیل رایگان در کنکور پزشکی و دندون پزشکی روزانه رو دارم؟
  تشکر

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد.

   • Avatar photo
    پریسا
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

    ببخشید من سال قبل فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی شدم دانشگاه دولتی
    آیا میشود امسال برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کنکور بدم مشکلی نداره؟؟

    ممنون میشم راهنمایی کنید

    • Avatar photo
     gholizadegan
     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

     سلام بله چرا نمیشود میتوانید

 133. Avatar photo
  محمد
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  من سال99 از دانشگاه دولتی لیسانس مهندسی برق گرفتم و خدمتم رو هم دو ماه دیگه تموم میکنم.امکان تحصیل رایگان در کنکور پزشکی و دندون پزشکی روزانه رو دارم؟
  تشکر

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت انجام بررسی دقیق تر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 134. Avatar photo
  حسین
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام.من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه ورودی ۹۴ بودم و حدود ۱۰۰ واحد پاس کردم ولی بدلیل ۳ بار مشروطی مدرک معادل کاردانی بهم دادن و بعد رفتم سربازی و حالا اگه کنکور بدم آیا میتونم همون دانشگاه و همون رشته دوره ی کارشناسی بخونم؟یعنی واحد های کاردانی تطبیق بخوره و به دوره ی کارشناسی برگردم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت انجام بررسی دقیق تر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 135. Avatar photo
  مسعوو
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام وخسته نباشید
  خواهش میکنم جوابم روبدید.من سال ۱۳۷۶کارشناسی زمین شناسی گرفتم.سال ۸۱کارشناسی ارشد گرفتم
  جداازسن و ..میتونم کنکورشرکت کنم براپزشکی و باهزینس یابدون هزینه
  ممنون

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 136. Avatar photo
  حامدی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام وقت بخیر
  اگر کسی د دانشگاه آزاد مراغه رشته حقوق ترم ۳ را تموم کرده باشه و هنوز خدمت نرفته باشه
  با چه شرایطی میتونه در ۱۴۰۲ کنکور سراسری تجربی رو بده

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت در کرده و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 137. Avatar photo
  maria
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم 6 رشته ی هوشبری در دانشگاه دولتی هستم و شهریور سال 1402 فارغ التحصیل میشم. میخواستم سال 1403 کنکور بدم با توجه به اینکه من دوسال طرح اجباری دارم اگه توی رشته ای مثل دندون پزشکی قبول بشم آیا میتونم رایگان تحصیل کنم یا باید شهریه پرداز بشم؟

  • Avatar photo
   eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت خیر…بله مانعی نداره…رایگانمیتونید تحصیل کنید

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر بله تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی مشکلی ندارد در صورت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

 138. Avatar photo
  علی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام من بهمن 1401 فارغ التحصیل رشته پرستاری میشم. کنکور 1۴0۲ میتونم واسه کنکور پزشکی آزمون بدم؟؟
  میخام ببینم بازگشت به عقب حساب میشه یا نه

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت بخیر
   این امکان برای شما وجود ندارد . میتوانید مواردی مثل لیسانس به پزشکی را بررسی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 139. Avatar photo
  کاشانی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی فیزیک دولتی هستم
  همزمان کامپیوتر آزاد هم میخونم
  و تیر 1404 فارغ میشم
  اگر کارت معافیت بگیرم
  میتونم 1405 کنکور تجربی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام. بله در صورت عدم وجود مشکل مربوط به نظام وظیفه ثبت نام شما منعی نداره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 140. Avatar photo
  Fcg
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام من تیر ماه ۱۴۰۲ از کارشناسی روزانه فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور ۱۴۰۲ همزمان شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در یک مقطع مقدور نمیباشد

 141. Avatar photo
  milad
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  با سلام و احترام
  ببخشید فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی عمران، پس از پایان خدمت سربازی میتونه کنکور سراسری کارشناسی رشته انسانی شرکت کنه و روزانه دولتی قبول بشه؟؟؟ شبانه دولتی چطور؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام. در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه مانعی نداره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 142. Avatar photo
  Alireza
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام وقتتون بخیر.
  من دانشجوی ترم آخر دانشگاه روزانه در مقطع کارشناسی هستم. آیا بعد فارغ التحصیلی که مهلت 1 ساله نظام وظیفه دارم میتونم توی کنکور کارشناسی شرکت کنم و انتخاب رشته کنم؟؟؟ درصورت انجام کنکور میتونم پذیرش بشم توسط دانشگاه فرهنگیان؟؟؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   بازگشت به عقب در این مقطع زمانی مجاز نیست. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 143. Avatar photo
  ز
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام دوستان . من فارغ‌التحصیلم . از درس خوندن مدت زمان زیادی فاصله گرفتم . میخواستم . کسی که تصمیم داره برا کنکور بخونه . بامن هم مسیر بشه . یه جورایی تبادل درسی داشته باشیم . کسی هست لطفا پاسخ بده .البته هر کسی هم مسیر شده پیشرفت کرده . از اون دسته از افرادی نیستم که باعث پیشرفت نشم .

 144. Avatar photo
  alireza96
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم اخر کارشناسی روزانه رشته مهندسی شیمی هستم.میخواستم بدونم ایا بعد از اینکه مدرک گرفتم میتونم مجدد توی کنکور کارشناسی شرکت کنم؟و سوال دومم ایته میتونم پذیرش دانشگاه فرهنگیان بشم یا خیر؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام وقت بخیر بله مجاز هستید به غیر از روزانه برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 145. Avatar photo
  مهناز
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام من فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هستم و یکسال هست که سرکار هستم امسال کنکور مجدد دادم برای رشته مورد علاقه ام. میتوانم رشته های روزانه دانشگاه های دولتی انتخاب کنم . در صورتی که مشعول به کار هم باشم.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله جهت بررسی شرایط مناطق با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 146. Avatar photo
  قربانی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام من امسال سال اخر حسابداری ام و تیر ماه 1402فارغ تحصیل میشم از دانشگاه دولتی ایا میتونم تیر ماه 1402کنکور بدم یا باید سال بعد کنکور بدم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی مقدور نمیباشد

 147. Avatar photo
  فرزاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام وقتتون بخیرِ. من فارغ رشته هوشبری از دانشگاه آزاد هستم و خدمت سربازی هم رفتم تموم کردم ولی از اونجاایی ک خدمتم کمتر بوده میتونم طرح برم ولی واقعیت نمیخاستم طرح برم و میخواستم واسه کنکور 1402 واسه دندون پزشکی بخونم خواستم ببینم امکانش هست ؟! اگه هست پس طرح هوشبریم چی میشه؟! خواهشا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام اگرقبول شین طرحتون اقدام میشه برای بعدازفارغ التحصیلی برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 148. Avatar photo
  فرزاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام وقتتون بخیرِ. من فارغ رشته هوشبری هستم و خدمت سربازی هم رفتم تموم کردم ولی از اونجاایی ک خدمتم کمتر بوده میتونم طرح برم ولی واقعیت نمیخاستم طرح برم و میخواستم واسه کنکور 1402 واسه دندون پزشکی بخونم خواستم ببینم امکانش هست ؟! اگه هست پس طرح هوشبریم چی میشه؟! خواهشا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام اگرقبول شین طرحتون اقدام میشه برای بعدازفارغ التحصیلی برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 149. Avatar photo
  مهسا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۰

  سلام من اگر امسال برم دانشگاه پیام نور بدون انصراف بازم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم (رایگان غیر پزشکی و پیراپزشکی)

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام وقت بخیر اصلا شرایط این کار برای شما مهیا نیست برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 150. Avatar photo
  و.و
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی فیزیوتراپی روزانم و تیر ۱۴۰۲ (یک سال بعد) فارغ‌التحصیل می‌شم، یکبار هم فقط برای معافیت تحصیلی روانشناسی پیام‌نور ثبت‌نام و بعد انصراف داده بودم قبل این رشته،
  خواستم بپرسم امکانش هست سال آینده کنکور ۱۴۰۲ رو بدم (همزمان با فارغ‌التحصیلی) و اگر تو رشته دندانپزشکی روزانه قبول شدم ،اون رشته رو ادامه بدم؟مشکل سربازی ندارم آیا ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام شما چون یکبار از سهمیه روزانه تون استفاده کردید نمیتونید مجدد بعد از لیسانس اقدام به پذیرش در دوره روزانه کنید

 151. Avatar photo
  Elii
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام وقتتون بخیر .
  من ترم اخر کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم
  و تا یک الی دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
  خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه روزانه
  میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ برای رشته های پزشکی و دندون دانشگاه دولتی شرکت کنم و پذیرفته بشم ؟؟
  آیا باید هزینه پرداخت کنم یا نیازی نیست ؟؟
  لطفااا پاسخ بدید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . تحصیل مجدد دانشگاه های روزانه پس از یکبار تحصیل در روزانه ممکن نیست مگر با پرداخت شهریه . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

   • Avatar photo
    Sepid
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

    پس چرا مشاورا میگن میشه دوبار در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی بدون شهریه تحصیل کرد !!!! 🙁 من خودم دوباره برای کنکور شرکت کردم لیسانس زیست روزانه دارم موقع ثبت نام از چند مشاور پرسیدم گفتن میشه

 152. Avatar photo
  Elii
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام وقتتون بخیر .
  من ترم اخر کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم
  و تا یک الی دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
  خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه روزانه
  میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ برای رشته های پزشکی و دندون دانشگاه دولتی شرکت کنم و پذیرفته بشم ؟؟
  آیا باید هزینه پرداخت کنم یا نیازی نیست ؟؟
  لطفااا پاسخ بدید

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت بخیر . تحصیل مجدد روزانه برای شما امکان پذیر نمی باشد و باید دانشگاه های نوبت دوم را انتخاب کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 153. Avatar photo
  سجاد
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  من متولد 73 هستم.سال 94 دانشگاه پیام نور رفتم و بعد از چند ترم انصراف دادم .کنکور دادم و سال 97 اتاق عمل آزاد اصفهان قبول شدم.دو ترم هم مرخصی گرفتم.و الان مهرماه 1402 تموم میکنم
  آیا این امکان از نظر نظام وظیفه وجود داره که من کنکور 1402 رو شرکت کنم همزمان یا نه باید حتما برام سربازی و بعد از سربازی کنکور بدم ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری نیاز به کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 154. Avatar photo
  میلاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر عذر میخام بنده دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم میخاستم بدونم بعد از اتمام پرستاری میتونم بدون انجام دادن طرح پرستاریم توی‌ازمون کنکور شرکت کنم و رشته های پزشکی و دندون پزشکی رو به صورت دولتی یا روزانه در بیام و بعد تو حین تحصیل در رشته پزشکی یا دندون طرح پرستاری رو برم این اتفاق ممکنه؟ یا باید طرح پرستاری رو حتما اول برم یا میتونم بعد از اتمام تحصیل برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنی

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس بدون انجام طرح اجباری فقط پزشکی میتوانید ازمون دهید

 155. Avatar photo
  میلاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر عذر میخام بنده دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم میخاستم بدونم بعد از اتمام پرستاری میتونم بدون انجام دادن طرح پرستاریم توی‌ازمون کنکور شرکت کنم و رشته های پزشکی و دندون پزشکی رو به صورت دولتی یا روزانه در بیام و بعد تو حین تحصیل در رشته پزشکی یا دندون طرح پرستاری رو برم این اتفاق ممکنه؟ یا باید طرح پرستاری رو حتما اول برم یا میتونم بعد از اتمام تحصیل برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس بدون انجام طرح اجباری فقط پزشکی میتوانید ازمون دهید

 156. Avatar photo
  Sima
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  سلام.. عذر میخوام من کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی مدرک گرفته ام آیا امکان کنکور مجدد و بدون شهریه در دانشگاه دولتی برای بنده وجود دارد؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   با سلام تحصیل رایگان در هر مقطع یک بار میشود استفاده کرد در کنکور مجدد بعد از لیسانس

   • Avatar photo
    Sima
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

    یعنی با توجه به گرفتن مدرک ارشد تو دانشگاه دولتی دیگه امکان تحصیل رایگان تو رشته دندون واسم وجود نداره؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

     با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس همان مقطع ارشد تحصیل رایگان ندارید ولی برای دکتری پیوسته میتوانید تحصیل رایگان استفاده کنید

 157. Avatar photo
  خاطره
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام من امسال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشم میتونم سال بعد کنکور شرکت کنم و اینکه میتونم رشته پزشکی بخونم؟؟میشه تو سراسری بخونم؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس امکان دارد

 158. Avatar photo
  علی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام ببخشید من دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه ازاد هستم البته فقط کار های فارغ التحصیلی و تسفیه حسابم مانده و الان یک‌ ارشد دیگه هم در یک دانشگاه ازاد دیگه دارم می خونم حالا سوالم‌ اینه که من مدرک اصلی لیسانسم رو‌ باید بدم‌ به دانشگاه ارشد اولم و برای دانشگاه ارشد دومم دیگه مدرک لیسانسی در دستم نیست باید چه کار کنم و چطور می تونم مدرک لیسانسم رو به دانشگاه ارشد دومم هم بدهم؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر تنها بعد از انجام کارهای فارغ التحصیلی و ازادسازی مدرک میتوانید مدرک خود را به دانشگاه ارشد دوم ارایه دهید

 159. Avatar photo
  Melika
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

  با سلام خدمت شما
  من امسال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشوم. آیا امکان کنکور مجدد برای قبولی رشته های پزشکی و دارو رو دارم؟؟ درسته تعهد خدمت دارم، ولی به من اجازه ی تحصیلی دانشگاه رو میدن؟؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

   با سلام وقت بخیر باید با دانشگاه برای ادامه تحصیل صحبت بکنید چون رشته شما تعهد خدمت دارد و باید گذرانده شود

 160. Avatar photo
  Miss.s
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام من لیسانس حسابداری ناپیوسته دارم. و از مقطع هنرستان رشته مو حسابداری انتخاب کردم.کاردانیم دانشگام غرانتفاعی بود. ولی لیسانسم دانشگاه دولتی فنی بودم با معدل 17. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟و دانشگاه روزانه و بدون پرداخت شهریه در صورت قبولی برم؟ برای ثبت نام کنکور معدل لیسانسمو باید بزنم؟ یا کاردانی؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

   سلام بله میتونید مجدد کنکور سراسری شرکت کنید و انتخاب رشته کنید

 161. Avatar photo
  خوشرو
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام خسته نباشید کسایی که کارشناسی پیوسته میخونن و مدرک معادل کاردانی شامل میشه براشون میتونن مدرک معادل رو نگیرند یا در صورت انصراف مدرک معادل رو الزامی هست بگیرن؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام دریافت مدرک معادل کاردانی در اختیار دانشجو هست و اجباری نیست

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام وقت بخیر ، خیر الزامی نیست

 162. Avatar photo
  F
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام خسته نباشید
  من مدرک لیسانس شیمی از دانشگاه پیام نور دارم
  آیا میتونم کنکور سراسری تجربی بدم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری ملاک مدرک دیپلم شماست.آقایان در صورت نداشتن پایان خدمت یا کارت معافیت اجازه شرکت در کنکور سراسری را ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 163. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام من مدرک کارشناسی انسانی از دانشگاه ازاد دارم میتونم برای کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور ارشد وزارت علوم با حداقل مدرک کارشناسی برای هر رشته ای میتوانید ثبت نام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 164. Avatar photo
  مصطفی
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام خسته نباشید من در رشته کارشناسی پیوسته درس میخونم در دانشگاه پیام نور و 100 واحد پاس کرم در صورت قبولی در کنکور 1402 و انصراف ایا معافیت تحصیلی صادر میشه مجدد برام ؟چون گفتن مدرک معادل بهت میدیم در صورت انصراف؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید بعد از انصراف از تحصیل مجدد تحصیل کنید که باتوجه به تعداد واحدهای پاس شده مدرک معادل کاردانی دریافت نکنید که باتوجه به این موضوع که شما 100 واحد پاس کردید در صورت انصراف از دانشگاه حق تحصیل مجدد قبل از رفتن به سربازی ندارید.

 165. Avatar photo
  سارا
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام وقت بخیر
  عذر میخوام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی از دانشگاه دولتی هستم،آیا بعد از شرکت در کنکور سراسری میتونم مجددا در دانشگاه دولتی تحصیل کنم؟یا اینکه باید شهریه پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   هر شخص ایرانی میتواند هر مقطع را در دانشگاه های دولتی دوبار و بدون پرداخت شهریه بخواند.

 166. Avatar photo
  فاطمه
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام وعرض ادب
  من هنرستان معماری تحصیل کردم و فوق دیپلم معماری ازدانشکده دولتی ولیسانس ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم،آیا میتونم کنکور در رشته روانشناسی دانشگاه دولتی شرکت کنم?واینکه باید دیپلم انسانی رو بگیرم یا خیر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت به خیر
   با توجه به مدارک تحصیلی شما محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد.میتوانید مجددا برای گرفتن دیپلم اقدام نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   fattahi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مدرک دیپلم و فوق دیپلم معماری برای کنکور سراسری ثبت نام نمایید .

 167. Avatar photo
  علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۲

  سلام اگه لیسانس مهندسی مکانیک داشته باشیم از دانشگاه دولتی و بخوابم پزشکی بخونیم مدرک لیسانس مکانیک آزمون گرفته می شه؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   باید کنکور سراسری تجربی بدید که ثبت نامش با مدرک دیپلم انجام میشود در صورتی که بخواهید برای لیسانس به پزشکی اقدام نمایید هم باید تمامی شرایط لیساتس به پزشکی را داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت را مطالعه نمایید.

 168. Avatar photo
  علی
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام اگر شخصی سربازی نرفته باشد و بلافاصله بعد گرفتن لیسانس دندانپزشکی قبول شود اجازه تحصیل دارد

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر . کنکور مجدد بعد از لیسانس معافیت تحصیلی تعلق نمیگیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 169. Avatar photo
  سینا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  وقت بخیر، من سال 93 لیسانس مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی اخذ کردم . آیا امکانش هست در رشته الکترونیک و در مقطع کارشناسی تحصیل کنم و دروس عمومی گذرانده شده برای من لحاظ گردد.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت به خیر
   معافیت در هر مقطع تحصیلی یکبار صادر می شود.برای دریافت لیسانس دوم نیاز به معافیت دائم از سربازی دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 170. Avatar photo
  آلا
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام .در صورت تمایل به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی روزانه باید اقدام به آزادسازی مدرک دیپلم از دانشگاه قبلی کنیم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نیاز به حداقل مدرک دیپلم و معافیت از سربازی دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 171. Avatar photo
  عاطفه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام .من دانشجوی سال آخر روزانه هستم و تا اخر شهریور1401 فارغ التحصیل میشم.از طرفی برای کنکور 1401 و به قصد دانشگاه فرهنگیان ثبتنام کردم.با توجه به این شرایط و در صورت قبولی آیا مشکلی پیش نمی آید؟

  • Avatar photo
   heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما مانند شرایط سنی باید بررسی بشه

  • Avatar photo
   شکیبا
   ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام
   منم شرایط شما دارم ولی امروز داخل کارت ورود به جلسه نوشته که درصورتی قبولی دانشگاه تایید نمیشه
   درحالی که یه ماه دیگه فارغ التحصیل میشم از دانشگاه

 172. Avatar photo
  محدثه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی ازاد هستم و میخوام رشته علوم آزمایشگاهی کنکور بدم ازاد و دولتب فرق نداره اگر برخی دروس رو تطبیق واحد بدم ایا لیسانس میکروبیولوژی من منسوخ میشه یا میشم دارای دو مدرک؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر . تطبیق واحد بنابه شرایط خاصی است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام خیر مدرک لیسانس قبلی شما منسوخ نمیشود و مجددا به شما مدرک داده میشود.

 173. Avatar photo
  محدثه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام ، من ورودی ۹۶ بودم و بهمن ۹۹ فارغ‌التحصیل شدم اما به دلیل مشکلاتی دنبال کارهای فارغ تحصیلی نرفتم و مدرکم نگرفتم هنوز ، دریافت نکردم و الان میخام اقدام کنم برا گرفتن مدرک ، برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کردم اگه دانشگاه فرهنگیان قبول بشم مشکلی ایجاد نمیکنه که مدرکم رو دیر گرفتم؟ متشکرم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری تاریخ اخذ مدرک اهمیتی ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 174. Avatar photo
  احمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام من متولد اسفند ۷۷ ام . لیسانسمو از غیر انتفاعی گرفتم میتونم امسال کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟ شرایط سنی شو دارم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام از نظر نظام وظیفه امکان تحصیل مجدد در همان مقطع را ندارید

 175. Avatar photo
  محمدحسین
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

  سلام من کارشناسی ارشد اقتصاد دارم و خدمت سربازی نرفتم مجددا می تونم کنکور کارشناسی ریاضی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام
   باتوجه به خدمت سربازی این امر برگشت به عقب محسوب میشه و امکان پذیر نیست

 176. Avatar photo
  امير رضا
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

  سلام وقت بخير
  بنده دانشجوي پرستاري روزانه هستم و بهمن ماه امسال فارغ التحصيل ميشم يعني قبل از ٢٥ اسفند ماه ايا براي شركت در كنكور سراسري 402 براي رشته هاي پزشكي و دندان محدوديت دارم؟ از نظر سربازي هم طبق چيزي كه در برگه معافيت تحصيلي نوشته يك سال از زمان اتمام فرصت تعين تكليف هست
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 177. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

  سلام من کارشناسی رشته تغذیه دولتی شیراز میخونم. از طریق کنکور تجربی وارد این رشته شدم.
  ایا میتونم بعد از فارغ التحصیلی، کنکور انسانی بدم و به صورت رایگان در دانشگاه دولتی در رشته تاریخ تحصیل کنم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام بله شمادرهرمقطع دوبارمیتونین تحصیل رایگان داشته باشید

 178. Avatar photo
  رضا کاوه
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

  با سلام
  من کارشناسی مهندسی مکانیک روزانه بودم و فارغ‌التحصیل شدم و سربازی هم رفتم ایا امکان دادن کنکور تجربی و تحصیل رایگان در مقطع پزشکی را دارم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   بله این انکان برای شما از طریق کنکور تجربی وجود دارد

 179. Avatar photo
  راضیه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم آخر لیسانس زیست شناسی گیاهی و متولد تیر 78 هستم ایا میتوانم سال بعد برای فرهنگیان ‌شرکت کنم

 180. Avatar photo
  راضیه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم آخر لیسانس زیست شناسی گیاهی و متولد تیر 78 هستم ایا میتوانم سال بعد برای فرهنگیان ‌شرکت کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   دانشگاه فرهنگیان محدودیت سنی دارد تا 23سال تمام

 181. Avatar photo
  امیر
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۰

  سلام
  بنده فارغ تحصیل کارشناسی پرستاری هستم از دانشگاه دولتی
  و در حال حاضر سرباز هستم.
  از چه طریق میتونم ایست خدمت بگیرم و برای کنکور بخونم؟
  آیا با ثبت نام در رشته های دانشگاه پیام نور میتونم ایست خدمت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقت بخیر برای تحصیل در مقطع بالاتر به شرط نداشتن غیبت میتوانید در صورت قبولی در مقطع بالاتر اقدام به ادامه تحصیل کنید موفق باشید

 182. Avatar photo
  ستاره
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۲

  سلام وقت بخیر من لیسانس حسابداری از دانشگاه دولتی دارم یه سال از فارغ التحصیلیم میگذره.آیا میتونم امسال کنکور سراسری شرکت کنم و دانشگاه دولتی رشته ی روانشناسی رو انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   بعله مشکلی نداره

 183. Avatar photo
  محمد
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام بنده کاردانی دانشگاه دولتی و کارشناسی دانشگاه آزاد گرفتم مدرکم مهندسی می‌باشد الان خدمت سربازی رفته ام آیا میتونم کنکور سراسری بدم و در دانشگاه های دولتی بصورت رایگان تحصیل کنم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام. بله میتونید در کنکور شرکت کنید و اگر رتبه قابل قبول بیاورید میتوانید در دانشگاه دولتی به صورت رایگان ( روزانه) تحصیل کنید.

 184. Avatar photo
  محمدرضا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام من کارشناسی رشته برق دارم و کاردانی رو در دانشگاه روزانه و کارشناسی را در دانشگاه آزاد گذرانده ام اگر کنکور تجربی بدم میتونم روزانه و بصورت رایگان تحصیل کنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر با توجه به فارغ التحصیلی در یک مقطع امکان تحصیا مجدد دره مون مقطع نیست و از لحاظ سربازی براتون مشکل پیش بیاد

 185. Avatar photo
  AREF
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته روزانه مهر 1400 دانشگاه فنی و حرفه ای بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم در حال حاضر ترم 2 هستم آیا امکانش هست که انصراف بدم و مجدد در کارشناسی ناپیوسته روزانه 1401 که تاریخ ثبت نام 29 خرداد است شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت به خیر
   آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارند،انصراف دوم منجر به مشمول شدن داوطلب می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 186. Avatar photo
  Sam
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

  با سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس کامپیوتر دارم
  میخواستم بدونم برای ورود به نظام باید چیکار کنم
  و آیا پس از ورود در نظام کاری مرتبط با رشته تحصیلی خودم میگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت به خیر
   ارگان های نظامی معمولا بر اساس فراخوان های اعلام شده جذب را انجام می دهند.در هر فراخوان شرایط احراز تحصیلی و سنی و شغلی قید می شود.

 187. Avatar photo
  سجاد
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۹

  آیا میشه بعد از گرفتن لیسانس در دانشگاه دولتی یا فرهنگیان یک رشته دیگه رو از دانشگاه آزاد لیسانس بگیریم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.معافیت تحصیلی برای هر مقطع تنها یک بار استفاده میشود.بنابراین تا زمانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنید خیر.

 188. Avatar photo
  حامد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام و عرض ادب.
  سوالی که دارم خدمتتون اینه که…
  با توجه به اینکه من لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم، در صورت قبولی در پزشکی روزانه دانشگاه دولتی، باید شهریه پرداخت کنم یا طرح‌های خاصی رو ملزم به انجام دادن هستم؟
  سپاس از شما.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام . کنکور مجدد بعد از لیسانس به شرط داشتن کارت پایان خدمت امکان پذیر است . و بعد از قبولی شما در روزانه شهریه شما رایگان است

 189. Avatar photo
  رضا
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم میخواستم ببینم بدون کنکور در دانشگاه آزاد میتونم در طول سه ترم لیسانس عمران بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر میتونید یسری دروس رو تطبیق بدیدولی بیشتر از 3 ترم طول میکشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 190. Avatar photo
  حامد
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام و عرض ادب خدمت مشاور گرامی.
  بنده مهر ماه سال ۹۷ در رشته بدون آزمون شیمی دانشگاه آزاد پذیرفته شدم. بنا به دلایلی، انصراف دادم و بهمن ماه سال ۹۷ در رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شدم. حال سوال بنده اینه که اگه من بعد از فارغ التحصیلی در لیسانس میکروبیولوژی، برم خدمت سربازی رو بگذرونم، میتونم بعدش دوباره کنکور سراسری بدم واسه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه دولتی؟
  ممنونم بابت زحمات شما.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

   با سلام.بله.اگر دوران خدمت را بگذرانید مشکلی براش شرکت مجدد در کنکور ندارید.

 191. Avatar photo
  بهار
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام من دختر هستم ودانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته حقوق وبرای خرداد امسال فراغ تحصیل میشم ودرکنکور سراسری هم شرکت کردم آیا با وجود مدرک لیسانسی که دارم میتونم در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

   باسلام
   برای ثبت نام دردانشگاه فرهنگیان باید شرایط ثبت نام مثل سن رو داشته باشید
   برای اطاعات دقیق با مشاورین ما درتماس باشید

 192. Avatar photo
  میم
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام . من امسال فارغ التحصیل میشم از یک دانشگاه غیرانتفاهی رشتمم اموزش زبانه . اگر دوباره بخونم برای کنکور کارشناسی و بخوام دانشگاه فرهنگیان دوباره برم بخونم از اول و معلم رسمی بشم بعدش آیا میشه و قبول میکنن ؟ یعنی این مدرک لیسانس الانم مانعش نمیشه؟ و این که بعدا اگر قبول شدم میتونم تطبیق برخی واحد های درسی رو بزنم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

   شرایط تطبیق واحد به احتمال خیلی بالا نداشته باشید
   و مشکلی اگر شرایط سنی و … داشته باشید برای فرهنگیان ندارید

 193. Avatar photo
  محمدامین علیپور
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام من این ترم لیسانسم میگیرم چون سازمان سنجش گفته تا 25 اسفند باید انصراف داد، من چون این ترم فارغ التحصیل میشم باید انصراف بدم برای شرکت در کنکور کارشناسی پیوسته یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ مقرر از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 194. Avatar photo
  محمدامین علیپور
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام من لیسانس رشته مکانیک امسال میگیرم، من الان رشته هوا وفضا رو دوست دارم اگر دوباره کنکور کارشناسی سراسری بدم و قبول بشم هوا وفضا، چون دروس مکانیک و هوافضا، پنجاه درصد شبیه به همند بعد از قبولی توی کنکور برای هوا و فضا این پنجاه درصد از دروس تطبیق میخوره یا نه، یا باید همه رو از اول بگذرونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام . تطبیق واحد برای دروسی است که نمره 12 به بالا اخذ کرده اید . درضمن وضعیت نظام وظیفه خود رابررسی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • Avatar photo
    سارا
    ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

    سلام.من خرداد 1402 لیسانسم رو میگیرم از دانشگاه دولتی،و همون سال هم میخوام کنکور بدم.موقع ثبت نام برای کنکور 1402 حتما باید انصراف داده باشم؟یا میشه همزمان هم لیسانسمو بگیرم هم کنکور مجدد کارشناسی بدم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

     سلام وقت بخیر برای ثبت نام کنکور منعی وجود ندارد ولی در صورتی که دانشجوسی روزانه هستید باید تا زمان مقرر شده توسط سازمان سنجش انصراف بدید وگرنه حق شرکت در کنکوررو ندارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 195. Avatar photo
  Aa
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام من ترم اخر کارشناسی ناپیوسته روزانه هستم تا خرداد تموم میشم ایا میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان متولد ۷۷هستم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور سراسری باید تا 25 اسفند ارز دانشگاه روزانه انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 196. Avatar photo
  سبحان
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من بهمن ماه امسال یعنی ۱۴۰۰ از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما میخوام فقط به قصد دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شدم اونجا ادامه تحصیل بدم و اگه قبول نشدم برم سربازی
  حالا با توجه به اینکه سن من زیر ۲۴ ساله یعنی شرایط آموزش و پرورش رو دارم و تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی یعنی تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول بشم از نظر نظام وظیفه برام مشکلی ایجاد نمیشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر باید از مقطع فعلی انصراف بدید چون برای اقایون در هر مقطع تحصیلی یکبار امکان معافیت هست در صورت فارغ التحصیلی در مفطع لیسانس نمیتونید مجددا در این مقطع درس بخونید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 197. Avatar photo
  علی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من پسرم دانشجوی انصرافی کاردانی بودم سپس کارشناسی قبول شدم و ۲ ترم دیگر فارق تحصیل میشم آیا امکان داره بلافاصله بعد از فارق تحصیلی خرداد کنکور همون سال شرکت کنم یا خیر؟؟؟ باید سربازی تموم کنم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام بله

   • Avatar photo
    Aa
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

    سلام من ترم اخر کارشناسی ناپیوسته روزانه هستم تا خرداد تموم میشم ایا میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان متولد ۷۷هستم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام وقت بخیردر قورتی که دانشجوی روزانه هستید باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Avatar photo
    پویا
    ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۱

    سلام وقت بخیر
    بنده فارغ التحصیل رشته پرستاریم و درحال حاضر سربازم و واگه خدا بخواد تا اواخر پاییز سربازیم تموم میشه میخوام دوباره کنکور بدم ۱۴۰۲،بنظرتون سهمیه مناطق من همون سهمیه ای ک درزمان دبیرستان اونجا تحصیل کردم یا سهمیه مربوط میشه اخرین مدرک تحصیلیت؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

     سلام وقت به خیر
     برای شرکت در کنکور سراسری سهمیه ماطق طبق منطقه دیپلم شما محاسبه می شود.
     برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   محمدامین علیپور
   ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام من لیسانس رشته مکانیک امسال میگیرم، من الان رشته هوا وفضا رو دوست دارم اگر دوباره کنکور کارشناسی سراسری بدم و قبول بشم هوا وفضا، چون دروس مکانیک و هوافضا، پنجاه درصد شبیه به همند بعد از قبولی توی کنکور برای هوا و فضا این پنجاه درصد از دروس تطبیق میخوره یا نه، یا باید همه رو از اول بگذرونم

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

    سلام وقت به خیر
    تطبیق واحد بسته به واحد آموزش دانشگاه و واحد های گذرانده توسط شما دارد.معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر می شود.

 198. Avatar photo
  حسین
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام من دانشجو پرستاری دولتی درس میخونم میخاسم بدونم میشه بلافاصله بعد از گرفتن لیسانس دوباره کنکور سراسری بدم قبل از اینکه طرح برم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام . باید تا پایان اسفندماه 1400 انصراف از دانشگاه بدهید

 199. Avatar photo
  مجید
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۲

  باسلام و تشکر بابت سایت و مطالب خوبتون
  من کارشناسی ارشد ناپیوسته عمران دارم. سال ۱۳۹۰ فارغ التحصیل شدم. کارت پایان خدمت هم دارم
  میتونک در رشته های پزشکی به صورت روزانه (رایگان) مجددا تحصیل کنم؟ یا باید در دوره های شبانه، مازاد و پردیس حتما ادامه تحصیل بدم؟
  باتشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیربله منعی نداردبرای شرکت در کنکور برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 200. Avatar photo
  علی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت شما بخیر

  بنده تا پایان بهمن ماه فارغ التحصیل خواهم شد(شبانه). آیا میتونم مجددا کنکور سراسری بدم؟ اگر بتونم شرکت کنم از لحاظ سربازی مشکلی ندارم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   با سلام.معافیت تحصیلی برای مقطعی که در ان فارغ التحصیل شده اید مجددا صادر نمیشود.

 201. Avatar photo
  عسل
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام، خیلی سردرگمم، میخاستم بگم من ی کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم ک هم در کنکور سراسری و هم در کنکور ارشد 1402 هم زمان شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ ممنون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور در هردو مقطع شما مشکلی ندارید ودر صورت قبولی میتوانید یکی رو انتخاب و تحصیل کنید

 202. Avatar photo
  مهتاب
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام، لطفا جواب بدین، من دبیر رسمی آموزش و پرورشم با ۷سال و نیم سابقه هنوز حدود ۳ سال از تعهدم مونده، میخوام مجدد کنکور بدم، اداره محل خدمت گفت مشکلی نداره ولی ما نباید بدونیم مه داری درس میخونی، الان با این حساب باید بند ۳۳ و۳۵ فرم ثبت نام رو چیکار کنم؟ میتونه خالی بمونه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   اجازه کتبی نیاز است.

 203. Avatar photo
  محمد6666666666666666666666
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام.بنده دوره کارشناسی دانشگاه دولتی بودم.الان هم کارشناسی ارشد دولتی هستم وتا 1400/6/31فارغ التحصیل میشم.میتونم کنکور سراسری 1401 شرکت کنم؟ و اگر رشته پزشکی قبول بشم تحصیل رایگان دارم یا باید شهریه شبانه رو پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶

   میتوانید کنکور مجدد بعد از لیسانس و برای کارشناسی شرکت کنید و میتوانید در روزانه ها تحصیل مجدد داشته باشید

 204. Avatar photo
  لیلا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۷

  سلام، خواهشا پاسخ بدید. من فارغ التحصیل روزانه کارشناسی هستم، ایا می تونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد ۱۴۰۲ همزمان شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ این جا در پاسخ شما برای این سوال من دو جواب، بله و خیر هستش. خواهشا ب درستی پاسخ بدید.ممنون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   بله

 205. Avatar photo
  لیلا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام، من اینجا از جواب شما ب سوال دوستان ی کمی سردرگم شدم ( دو تا جواب هست در مورد سوال بنده ی بار گفته شده اره میشه ی بار گفته شده ن نمیشه) . من کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد ۱۴۰۲ همزمان هر دو رو شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ خواهشا ب درستی و مطما باسخ بدید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید

 206. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام یه سوال داشتم من ۳ ترم گذروندم کارشناسی روزانه رو و برای ترم ۴هم انتخاب واحد کردم آیا میش دوباره تو کنکور شرکت کنم بدون انصراف از دانشگاه ؟و آیا میتونم دوباره روزانه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیردر صورتی که دانشجوی روزانه هستید تا 25 اسفند باید انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Avatar photo
    مرتضی
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

    سلام و خدا قوت خدمت مشاورین محترم
    ی سوالی واسم پیش اومده و از چن نفر پرسیدم ولی جواب درستی نگرفتم ممنونتون میشم راهنمایی کنید
    من دانشجوی روزانه پرستاری هستم و قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۲ رو د و زمانی ک این کنکور برگزار میشه من اخرین ترم تحصیلیم رو میگذرونم و فارغ التحصیل میشم

    سربازی هنوز نرفتم
    و قضد دارم در رشته پزشکی تحصیل کنم و تا اون موقه مدرکم رو گرفتم
    اگه بخوام در کنکور شرکت کنم باید کدوم کد نظام وظیفه را وارد کنم و ایا باید مدرک تحصیلی را کارشناسی بزنم یا دیپلم ؟
    اینو در نظر بگیرید ک من در زمان ورود ب دانشگا مدرکم را گرفته ام و مشکلم سربازی هست … چ راه حلی رو پیشنهاد میکنید ؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

     با سلام اقایون به خاطر سربازی اگر مدرک تحصیلی را بگیرند و سنوات مجاز را استفاده کنند در گکنکور مجدد بع از لیسانس برای پزشکی که دکتری پیوسته است نمیتوانند اقدام کنند

 207. Avatar photo
  زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام من لیسانس روزانه باستان شناسی دارم ولی میخوام دوباره از اول کنکور بدم برم وکالت بخونم آیا میتونم دوباره روزانه قبول بشم وکالت رو؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر اگر برای معافیت سربازی و تحصیلی مشکلی ندارید بله منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 208. Avatar photo
  امیر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم. من مرداد ماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می شم. آیا می تونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری امسال شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر اگر دانشجوی روزانه هستید تا 25 اسفند فرصت انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 209. Avatar photo
  زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام.م دانشجوی روزانه بودم و سال ۹۸ فارغ التحصیل شدم اما هنو نرفتم دنبال مدرکم. برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ و بعده قبولی با مشکل مواجه نمیشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام منعی نداره ولی بررای ثبت نام در دانشگاه باید مدرک دیپلمتون رو تحویل دانشگاه بدیدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 210. Avatar photo
  دریا
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام
  دانشجوی کارشناسی هوشبری هستم ترم ۶ و تابستان ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم، امکانش هست برای فرهنگیان سال ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ کنکور بدم؟ بخاطر طرح اجباری میگم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام
   باید دفترچه آزمون استخدامی بیاد که براتون رشته رو چک کنیم
   شما ابتدا باید طرح بگذرونید بعد برای آموزش و پرورش اقدام کنید

 211. Avatar photo
  اميرعلي
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده تا پایان بهمن 1400 مدرک کارشناسی خود را خواهم گرفت(دانشجو دوره روزانه بودم ولی به دلیل انتقالی شهریه پرداخت میکردم) فعلا معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را دارم آیا برای شرکت مجدد در کنکور پس از فارغ التحصیلی باید کارت پایان خدمت داشته باشم یا خیر؟ در دفترچه راهنمای کنکور ۱۴۰1 ذکر شده که متقاضی کنکور نباید به سازمان های دولتی بدهکار (مثل سربازی) باشد و دارای کارت پایان خدمت باشد و هم چنین ذکر شده : 《《 معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يك بار صادر ميشود. بنابراين فارغال تحصیلان هر مقطع مجاز
  به تحصيل مجدد در همان مقطع نمي باشند.》》 اگر راهنمایی کنید ممنونتان می شوم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقت به خیر
   طبق اعلام دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود و برای تحصیل مجدد در همان مقطع نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت هستید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 212. Avatar photo
  سجاد فرح بخش
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه هستم که نهایتا تا شهریور 1401 فارغ التحصیل میشم، باید انصراف بدم برای ثبت نام کنکور؟ با توجه به اینکه زمان ثبت نام کنکور هنوز دانشجوی روزانه هستم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   بعله شما برای شرکت مجدد نیازه در بازده زمانی مشخص انصراف رو ثبت کنید

   • Avatar photo
    سجاد فرح بخش
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

    اگه مدرک کاردانی مو بگیرم میتونم کنکور 1401شرکت کنم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

     سلام وقت بخیر
     بعله میشه

     • Avatar photo
      امیرعلی
      ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

      سلام.ببخشید من تا پایان بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم از دانشگاه دولتی روزانه در مقطع کارشناسی.آیا میتونم در کنکور سراری 1401 شرکت کنم ؟و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم مشکلی بابت نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

      سلام وقت بخیر اگر تا پایان بهمن فارغ التحصیل میشید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 213. Avatar photo
  Moradi
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام.وقت بخیر.دانشجوی پرستاری هستم و خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم.میخواستم بپرسم آیا امکان داره در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ از اونجایی که من ۲ سال طرح اجباری دارم آیا برای کنکور مجدد مشکلی پیش میاد؟ و اینکه در صورت قبولی در رشته های پزشکی باید شهریه پرداخت بشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام
   باید ابتدا طرح بگذرونید

 214. Avatar photo
  حدیث
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام خواهشا ب سوالم ب طور مطمئن پاسخ بدید. فارغ التحصیل کارشناسی روزانه هستم، ایا میتونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد 1401 همزمان هر دو رو شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم. در اینجا بعضی جاها جواب داده اید ک نمیشه و بعضی جاها جواب داده اید ک میشه. خواهشا پاسخ بدید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام
   خیر

 215. Avatar photo
  کاوه
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  با سلام. اگر آقایی بعد از اتمام مقطع کارشناسی پیوسته در یکی از رشته‌های علوم پزشکی، بخواد که مجددا در کنکور تجربی شرکت کنه؛ آیا این امکان رو داره تا بلافاصله پس از اخذ لیسانس اقدام به شرکت در کنکور بکنه؟ از لحاظ بحث سربازی و معافیت تحصیلی میپرسم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   خیر.امکان ان وجود ندارد

 216. Avatar photo
  پارلا
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم ۷ رشته (با پذیرش شرط معدل بدون کنکور قبول شدم دولتی روزانه)
  و ترم اخرمومیخام ۱هفته دیگه شروع کنم تا حدود مرداد ۱۴۰۱ مدرک لیسانسمو میگیرم
  میخاستم بدونم میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کنم برای رشته روزانه پزشکی قبول شم؟یا باید انصراف بدم؟
  سوال دومم اینه میتونم هم کنکور ارشد هم سراسری شرکت کنم؟ینی اگه ارشد قبول شم میتونم انصراف بدم ؟برای پزشکی روزانه درصورت قبولی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه تا تاریخ 25 اسفند باید انصراف خود را به دانشگاه اعلام نمایند.
   برای مشاوره بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 217. Avatar photo
  جلال
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام
  بنده دیپلم انسانی سال ۸۸ هستم..میخام کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم با توجه به شصت درصد شدن سوابق تحصیلی بنده برای اون شصت درصد چیکار کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام . کنکور مجدد بعد از لیسانس با توجه به اینکه باید کارت پایان خدمت داشته باشید قوانین جدید احتمالا نقض شود و تاثیر 60 درصد سوابق لحاظ نشود

 218. Avatar photo
  بهزاد
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۱

  با عرض سلام و خسته نباشد، کسی که قبلا لیسانس دوره روزانه گرفته الانم دو باره یه رشته دیگه تو همون مقطع لیسانس بازم روزانه میخونه با نامه عدم کاریابی میتونه مدرک لیسانس اول رو آزاد کنه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام . باید هزینه مدرک را پرداخت کنید به سازمان مرکزی وزارت علوم و راه های دیگر برای آزاد سازی مدرک را انجام دهید

 219. Avatar photo
  مهدیه
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  بنده خانوم هستم آیا میتونم بعد از مدرک کارشناسی ام از دانشگاه روزانه، دوباره در کنکور سراسری برای فرهنگیان و تربیت معلم شرکت کنم و سن من ۲۲ سال است

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شما باید به مقاله مراجعه کنید برای مطالعه در این زمینه

 220. Avatar photo
  منتظر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  یعنی در واقع بعد از اینکه لیسانس گرفتم بخوام یه مدرک دیگه هم بگیرم ، برای اون معافیت تحصیلی مجدد صادر میشه یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به موضوع نظام وظیفه امکانش نیست و برگشت به عقب محسوب میشود اما بعد از گرفتن کارت امکانش هست

 221. Avatar photo
  شیما
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام. من ی مدرک کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم در کنکور ارشد و کنکور سراسری 1401 همزمان هر دو را شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی هر دو، یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام
   خیر

   • Avatar photo
    شیما
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

    ببخشید، منظور از خیر چیه؟ کاملا میشه هر دو را شرکت کرد. چرا میگید ک نمیشه؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

     سلام
     امکان شرکت در دو کنکور در مقاطع مختلف وجود ندارد

     • Avatar photo
      مهسا
      ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

      سلام. در پاسخ شما ب دوست عزیز باید گفت ک میشه، چون من دوستام بودن ک هم در کنکور ارشد و هم در کنکور سراسری همزمان در یک سال شرکت کردن.

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

      سلام
      خیر این امکان وجود ندارد

     • Avatar photo
      ندا
      ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳

      سلام، خواستم بگم امکان دو کنکور در مقاطع مختلف در یک سال هست. میشه هم ارشد و هم سراسری ۱۴۰۱ ذا هر دو همزمان شرکت کرد.

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

      برای خانوم ها محدودیتی وجود ندارد

 222. Avatar photo
  مهدیه
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم و ۱۴۰۱ مدرکم میاد آیا دوباره میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام . اگر کارت معافیت از خدمت سربازی داشته باشید میتوانید

   • Avatar photo
    مهدیه
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

    بنده خانوم هستم آیا میتونم بعد از مدرک کارشناسی ام از داشنگاه دولتی، دوباره در کنکور سراسری برای فرهنگیان و تربیت معلم شرکت کنم. سن من هم ۲۲ سال است

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

     با سلام.با توجه به ثابت نبودن سقف سنی وتغییر هر ساله ان ممکن است نباشد.ولی در سال 1400 سقف سنی 24 سال لحاظ شده بود

 223. Avatar photo
  محمد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ریاضیات و کاربردها هستم آیا امکان کنکور مجدد واسه مقطع کارشناسی بعد از اخذ لیسانس واسه دانشگاه فرهنگیان وجود داره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام خیر
   شما میتوانید با مدرک کارشناسی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنید

 224. Avatar photo
  maryam
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی رشته برق روزانه دانشگاه دولتی ورودی سال99 هستم میخواستم ببینم بعدازگرفتن لیسانس بافاصله یک یا دوسال میتونم کنکورانسانی بدم ورشته حقوق روزانه دانشگاه دولتی قبول بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیر بله میتونین کنکور مجدد بدین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 225. Avatar photo
  نگین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقتتون بخیر ..من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی روزانه هستم و فقط ۴ واحد پاس نشده دارم تا فارغ التحصیل بشم که ممکنه بره برا خرداد و خرداد فارغ التحصیل بشم..میخاستم بپرسم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شرکت در کنکور ندارید.

 226. Avatar photo
  Milad
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  من فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه ازاد هستم
  دیپلمم ریاضی بوده
  میخواستم ببینم اگر بعد از سربازی بخوام یه لیسانس دیگه بگیرم آیا باید همه دروس عمومی که در کارشناسی حسابداری پاس کردم بازم پاس کنم؟
  یعنی همه دروس معارف و دروس عمومی مثل ادبیات زبان عمومی تربیت بدنی و ….
  آیا توی لیسانس جدید دوباره باید اینارو پاس کنم یا خیر
  ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص مطابقت واحد ها با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید.

 227. Avatar photo
  Mahtab
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  بالأخره مایی که دختریمو روزانه أیم و ترم بهار فارغ‌التحصیل میشیم برای کنکور همون سال باید انصراف بدیم یا ندیم
  به هرکی یچیز میگین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام خیر

 228. Avatar photo
  Mahtab
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام
  من 20سالمه و دانشجوی روزانه أم تیر سال آینده فارغ‌التحصیل میشم میخوام برای کنکور همون سال شرکت کنم مشکلی پیش میاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   سلام بله بایدتا31شهریورهمون سال که میخواین کنکوربدین فارغ التحصیل شده باشین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام بله شمابایدهمون سالی که میخواین کنکوربدین تا31شهریورفارغ التحصیل شده باشین

   • Avatar photo
    منتظر
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

    سلام وقت بخیر ، من حدودا ترم بهار ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم و مدرک لیسانس دریافت میکنم و تاریخ معافیت تحصیلی هم در سایت نظام وظیفه تا شهریور ۱۴۰۳ میباشد ، میخواستم بدونم من میتونم مجددا در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ، آیا با اینکه یه بار برای کنکور سراسری و ورود به دانشگاه به من معافیت دادند ، مجددا برای تحصیل در دانشگاه و رشته ی جدید بهم معافیت تحصیلی موقت داده میشه ؟؟؟

    ممنون میشم به من هم جواب بدید .

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

     اگر اقا هستید خیر.معافیت تحصیلی برای مقطعی که در ان فارغ التحصیل شدید صادر نمیشود

 229. Avatar photo
  سارا
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی روزانه و در حال تحصیلم و الان ترم۵هستم.اگر هفت ترم فارغ التحصیل بشم(نیمسال اول۱۴۰۱)میتونم کنکور۱۴۰۲رو شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری داوطلب نباید دانشجوی دانشگاه های روزانه باشد در صورت فارغ التحصیلی قبل از زمان ثبت نام میتوانید برای کنکور سراسری اقدام نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 230. Avatar photo
  زهرا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی۹۸ یه رشته در دانشگاه دولتی هستم و خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و انتخاب رشته کنم ؟
  و اگه میتونم ثبت نام کنم آیا میتونم رشته فرهنگیان برم اگه قبول بشم مشکلی نیست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنهای ثبت نام کنکور 1400 دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از دانشگاه ورشته قبلی خود انصراف دهند.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص برای پذیرش دارد از جمله شرایط سنی.
   برای اطلاع از شرایط و بررسی موارد میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

    سلام
    بنده دانشجوی رشته فیزوتراپی هستم. من میتونم بعد از گرفتن لیسانس در کنکور شرکت کنم و در رشته پزشکی دوره روزانه قبول شم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

     سلام .باید کارت پایان خدمت داشته باشید

 231. Avatar photo
  زهرا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی۹۸ یه رشته در دانشگاه دولتی هستم
  آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ اخه خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم
  و اگه میتونم ثبت نام کنم آیا میتونم رشته فرهنگیان برم اگه قبول بشم مشکلی نیست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنهای ثبت نام کنکور 1400 دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از دانشگاه ورشته قبلی خود انصراف دهند.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص برای پذیرش دارد از جمله شرایط سنی.
   برای اطلاع از شرایط و بررسی موارد میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 232. Avatar photo
  امین
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام من لیسانس حسابداری دارم فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم می خواستم در کنکور تجربی سال ۱۴۰۲ شرکت کنم با این تغییراتی هم که در کنکور به وجود آمده چیکار کنیم باید از مقطع دهم دوباره ادامه تحصیل بدیم .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر
   نیاز به ادامه تحصیل از مقطع دهم نیست شما میتوانید کتاب های درسی و منابع تست به روز رو تهیه کنید در کنارش کلاس هم شرکت کنید که بتونید در ازمون موفق بشید

 233. Avatar photo
  سمیه
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام خسته نباشید من لیسانس فیزیک از دانشگاه دولتی دارم و روزانه بودم و شهریور سال۹۸فارغ التحصلی تو مدرکم خورده الان میتونم برا سال۱۴۰۱کنکور تجربی بدم و پرستاری روزانه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 234. Avatar photo
  شیما
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام، منم مدرک کارشناسی( لیسانس) دارم، میتونم هم در کنکور سراسری( برای گرفتن لیسانس دیگر) و هم کنکور ارشد سال 1401 شرکت کنم، و در صورت قبولی هر دو پس از انتخاب رشته یکی را برای ادامه تحصیل ادامه داد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر بله می توانید ولی شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 235. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام وقت بخیر.بنده فارغ التحصیل مقطع لیسانس هستم و تا شهریور سال آینده معافیت تحصیلی دارم .خدمت سربازی نرفتم .میخواستم ببینم امکانش هست کنکور سراسری 401شرکت کنم و یکبار دیگه مقطع لیسانس بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیازمند معافیت موقت یا دائم و یا کارت پایان خدمت هستید.معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 236. Avatar photo
  مهسا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵

  ببخشید در پاسخ شما، خب من گفتم ک لیسانس دارم. میخام هم در کنکور سراسری برای لیسانس دیگر و هم در کنکور ارشد 1401 شرکت کنم، خواستم بدونم مشکلی نیست.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نطام وظیفه ندارید خیر میشکلی نیست

 237. Avatar photo
  مهسا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام، ایا با داشتن مدرک کارشناسی می توان همزمان در سال ۱۴۰۱ هم برای کنکور سراسری و هم برای کنکور ارشد شرکت کرد و هر دو رو انتخاب رشته کرد و در صورت قبولی هر دو یکی را برای تحصیل انتخاب کرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام وقت بخیر بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد اگر دیپلم باشید خیر. اگر لیسانس باشید می شود

 238. Avatar photo
  محدثه
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من ترم ۷ کارشناسی ازدانشگاه روزانه هستم وکنکور ارشد هم شرکت کردم می خواستم بدونم اگر انتخاب رشته ارشد انجام ندم می تونم بهمن ماه کنکور سراسری شرکت کنم با اینکه خرداد لیسانسم تموم میشه؟(خانوم هستم)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل
   تماس بگیرید

 239. Avatar photo
  احسان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام من کارشناسی ارشد مکانیک دارم
  از پایه رشته م فنی و حرفه ای بوده ایا میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم‌ کارت معافیتم دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 240. Avatar photo
  احسان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام من کارشناسی ارشد مکانیک دارم
  از پایه رشته م فنی و حرفه ای بوده ایا میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم‌

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

  • Avatar photo
   پگاه
   ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام من ترم ۳ادبیاتم از دانشگاه روزانه… حالا بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم و لیسانس ادبیاتم رو گرفتم.میتونم باز کنکور سراسری رشته تجربی بدم و رشته پزشکی روزانه قبول بشم؟؟؟؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

    سلام وقت بخیر بله میتونین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 241. Avatar photo
  ثنا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام. من دختر هستم و مساله نظام وظیفه ندارم. ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۲ از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل خواهم شد. آیا من می‌توانم در کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کرده و پیراپزشکی دولتی یا فرهنگیان قبول شوم و مهر ۱۴۰۲ وارد دانشگاه شوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر بله میتونین

 242. Avatar photo
  M.k
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلم خسته نباشید،من پسرم و 18 سالمه و امسال کنکور دارم، میخواستم بدونم به فرض اگه من امسال علوم کامپیوتر شریف قبول بشم و تا لیسانس بخونم بعد از لیسانس میتونم باز کنکور بدم برای رشته بیوتکنولوژی پیوسته دانشگاه تهران؟ مشکل خدمت سربازی نخواهم داشت؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   آقایون برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دارند به دلیل اینکه معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 243. Avatar photo
  امين
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام وقت بخير، من ٢٥سالم هست (متولد سال٧٥) تا اخر همين ماه از رشته برق الكترونيك فارغ التحصيل ميشم(مقطع ليسانس،شبانه) ميخاستم ببينم ميتونم براى كنكور تجربى سال ١٤٠١ شركت كنم؟ كارت معافيت از خدمت هم دارم، ممنون ميشم پاسخ بديد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر
   آقایون برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دارند.در صورت داشتن کارت معافیت مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته ندارید.

 244. Avatar photo
  آرمین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  من ورودی ۹۸ رشته مدیریت مالی روزانه هستم و ترم ۵)سال دیگه این موقه ترم ۷ هستم و درس رو تموم میکنمو فارغ التحصیل میشم خاستم بدونم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم برای دانشگاه فرهنگیان)؟ اخه من همون موقه که فارغ التحصیل میشم ثبت نام کنکور هم همون موقه است گفتم سوال کنم ببینم مشکلی نداره؟
  شرایط سنی و خدمت سربازی رو دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقتتون بخیر اگر سنتان بیشتر از 22 نباشد و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید مانعی برای شرکت در کنکور سراسری و در صورت قبولی می توانید ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز داشته باشید

 245. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم میخواستم بدونم ما که قبلا بدون کنکور دانشگاه آزاد لیسانس حسابداری گزفتیم الان کنکور پرستاری کارشناسی دانشگاه آزاد قبول بشیم چون قبلا بدون کنکور حسابداری خوندیم الان نمی تونیم دروس عمومی رو تطبیق بدیم و کلا هیچ تفاوتی در تعداد واحدها با کسانیکه با دیپلم میان نداریم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر امکان تطبیق دروس وجود دارد

 246. Avatar photo
  میلاد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام خسته نباشید
  کسی که میخواد از دانشگاه انصراف بده به خاطر قبولی در کنکور..مهمه که ترم چند دانشگاه باشه..مثلا من دانشجو پیام نور هستم و میخوام ترم آخر انصراف بدم..مشکلی از بابت نظام وظیفه ندارم…دوباره برام معافیت صادر میشه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در ازمون نیاز به انصراف از دانشگاه نیست وقتی از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید دلیلی برای معافیت نیست

 247. Avatar photo
  محمد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه فرهنگیان هستم .یعنی الان معلمم خواستم بدونم آیا الان میتونم دو باره کنکور کارشناسی شرکت کنم
  برای رشته های غیر پزشکی.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر اگر تعهد خدمت ندارید بله منعی ندارد

 248. Avatar photo
  شبنم
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

  سلام وقت بخیر
  سوالم این بود که سازمان سنجش چه معیار و ملاکی داره یعنی از کجا میفهمه که چه کسی در کنکور تقلب کرده؟؟ ..مثل کنکور ۱۴۰۰…شاید یه نفر واقعا تلاش کرده باشه..و رتبه خیلی خوبی اورده باشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام
   با استعلام از ارگانهای مربوطه

 249. Avatar photo
  سارا ف
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی روزانه ترم 1 گرافیکم
  میخواستم بدونم میشه برای401، هم، کنکور بدم بدون انصراف از رشته ام و در هر دو رشته همزمان تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام خانم سارا
   امکان تحصیل همزمان در رو رشته در مقطع کارشناسی به صورت روزانه وجود ندارد .

 250. Avatar photo
  شقایق
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر ، من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی هستم و البته شبانه و تابستون ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل میشم ، میخواستم کنکور کارشناسی دوباره بدم و یک مدرک کارشناسی دیگری در کنار این مدرک بگیرم ، ایا من امسال تو کنکور شرکت کنم و قبول شم ،تداخلی با مدرک موجودم پیش میاد ؟ یعنی این مدرکی که قراره تابستون بگیرم خراب میشه و نمیتونم مدرکمو بگیرم ؟ یا تداخلی ایجاد نمیشه ؟ و مدرکمو میتونم بگیرم ؟و مهر ماه دوباره برای یه دوره دیگه شروع کنم؟(چون نمیخوام انصراف بدم و زحمت ۴ سال به هدر بره ،حداقل مدرکمو بتونم بگیرم)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام .باید انصراف دهید

 251. Avatar photo
  معصومه صدری
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام ، درس من ترم بهار ۱۴۰۲ تموم میشه میتونم برای فرهنگیان زبان شرکت کنم
  ۲۲ سالم میشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در شرکت کنکور سراسری ندارید و در صورت قبولی شرایط سنی لازم را دارید

   • Avatar photo
    معصومه صدری
    ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

    دانشجوی روزانه أم مشکلی نیس؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام وقت بخیراگر دانشجو روزانه هستید برای کنکور مجدد باید تا زمان پایان مهلت ثبت نام انصراق بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 252. Avatar photo
  محسن
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام وقتتون بخیر
  من 23 سالمه مدرک کارشناسی دارم و همینطور پایان خدمت هم دارم
  سوال ام این هست که میتوانم برای کنکور 1401 تجربی برای رشته پزشکی ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام بله میتونید داوطلب کنکور بشید و مجدد کنکور شرکت کنید

 253. Avatar photo
  مریم
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام وعرض ادب وقت بخیر
  ببخشیدبنده دانشجوی دانشگاه دولتی روزانه ترم اول هستم ومیخواستم برای ورودی بهمن با سوابق تحصیلی در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم آیا باید قبل از ثبت نام از دانشگاهی که الان درحال تحصیل هستم انصراف بدم ویا میتونم بعد از اعلام نتایج سنجش انصراف بدم؟؟

  ۲_وببخشید اگر ترم اول یا دوم از دانشگاه دولتی روزانه انصراف بدم یا باید جریمه پرداخت کنم؟

  ممنونم ازپاسخ گویی شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام مریم
   شما میتونین بعد از اعلام نتایج بدون ازمون دانشگاه سراسری انصراف بدین
   و شامل جریمه میشود

 254. Avatar photo
  مهدی
  ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام وقتتون بخیر بنده دو سال پیش دانشجو دانشگاه پیام نور بودم اما انصراف دادم و اومدم دانشگاه آزاد..الان دانشجو هستم…می‌خوام برای کنکور سراسری ثبت نام کنم آیا نظام وظیفه این امکان رو دوباره بهم میده؟؟؟یا باید این رشتمو به سر انجام برسونم و برم سربازی ؟؟راهکاری برای بنده دارین؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظام وظیفه دارید حق انصراف دوباره ندارید جهت انصراف دوباره از دانشگاه باید دفترچه را پست کنید

   • Avatar photo
    مهدی
    ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵

    خب من دانشگاه رو تموم کنم تا چند وقت بعدش باید دفترچه پست کنم…تو این مدت اگه کنکور قبول بشم میتونم ادامه بدم یا مخالفت میکنن باهام؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

     سلام وقت بخیر برای شرایط مجدد بعد کنکور تا یکسال بعد فارغ التحصیلی میتونید دفترچه بفرستید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر برای کنکور مججد یبار میتونید انصراف بدید فقط

 255. Avatar photo
  زهرا
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام خسته نباشید من بهمن ماه لیسانسم رو در دوره روزانه از دانشگاه سراسری میگیرم شرایط دانشگاه فرهنگیان رو دارم آیا با وجود یه لیسانس میتونم کنکور دوباره شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟ و آیا باید شهریه بپردازم چون یکبار در دوره روزانه درس خوندم یا نه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر در صورت قبولی می توانید رایگان تحصیل کنید برای دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی لحاظ است

 256. Avatar photo
  فرهاد
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام
  ترم بهمن از مقطع کارشناسی پیام نور فارغ التحصیل میشم
  در صورت قبولی یکی از رشته های کارشناسی روزانه بهم معافیت تحصیلی دوباره میدن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظامخ وظیفه دارید برگشت رو به عقب نمی توانید داشته باشید

 257. Avatar photo
  G
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام خداقوت
  ببخشیددانشجوی ترم اول دانشگاه دولتی روزانه هستم آیا میتونم ترم اول یا دوم انصراف بدم واینکه باید جریمه ای پرداخت کنم ممنونم از پاسخ گویی تون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام . بله . باید جریمه انصراف را پرداخت کنید

 258. Avatar photo
  مریم...
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام وعرض ادب
  من دانشجوی ترم اول دانشگاه دولتی روزانه هستم ببخشید اگر برای ورودی بهمن باسوابق تحصیلی ثبت نام کنم برای دانشگاه دولتی آیا باید قبل از ثبت نام ازدانشگاهی که الان تحصیل میکنم انصراف بدم یا اینکه میتونم بعد نتایج سازمان سنجش

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام .اول انصراف

 259. Avatar photo
  مریم
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 5 بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هستم ایا میتونم سال 1402 کنکور شرکت کنم و مجاز به انتخاب رشته میشم یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقتتون بخیر در صورت قبولی در دانشگاه ها به جز روانه باید قبل ثبتنام از دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید

 260. Avatar photo
  F
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام به علت داشتن۲ سال تعهد به خدمت نمیتونم مدرک کاردانیم رو آزاد کنم در صورت قبولی در پزشکی ممکنه برای ثبت نام در دانشگاه روزانه يا أزاد دچار مشکل بشم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر باید بعد ا اتمام تعهدتون اقدام کنید

 261. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی علوم قرآن و حدیث روزانه (دولتی)هستم و ۷ ترمه فارق التحصیل میشم یعنی پایان بهمن ماه امسال لیسانسم تموم میشه..میخواستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برم برا فرهنگیان..در مورد خدمت سربازی هم از اتمام فارق التحصیلی تا یک سال معافیت وجود داره.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار معاقیت تحصیلی صادر میشود امکان برگشت به عقب نیست

 262. Avatar photo
  علی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی بخواد از دانشگاه پیام نور انصراف بده و دوباره کنکور شرکت کنه برای (کارشناسی)..مهمه که ترم چند پیام نور هستش..مثلا من میخوام ترم ۸..از پیام نور انصراف بدم…مشکلی پیش نمیاد؟؟دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام . خیر مشکلی پیش نمیاد

 263. Avatar photo
  M
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام وعرض ادب وخداقوت
  ببخشیدبنده دانشجوی رشته الهیات دانشگاه دولتی روزانه ترم اول هستم ومیخواستم برای ورودی بهمن در دانشگاه پیام نور یا غیر انتفاعی روانشناسی ثبت نام کنم آیا امکانش تحصیل در دررشته به صورت همزمان هست ؟
  ممنونم ازپاسخ گویی شما🌹

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای تحصیل همزمان وجود ندارد

 264. Avatar photo
  مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت بخیر یکبار انصراف مجاز میباشد

 265. Avatar photo
  مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم…و قبول شدم مثلا فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر بله منعی ندارد

 266. Avatar photo
  محسن
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت و تیم قویتون
  من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورتی که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارید در وهله اول باید شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید و بعد از آن بعد از قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید،که در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.
   در صورت انصراف از دانشگاه میتوانید مجدد در معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی استفاده نمایید.

 267. Avatar photo
  محسن
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت و تیم قویتون
  من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورتی که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارید در وهله اول باید شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید و بعد از آن بعد از قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید،که در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.
   در صورت انصراف از دانشگاه میتوانید مجدد در معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی استفاده نمایید.

 268. Avatar photo
  محسن
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم..و خرداد۱۴۰۱ تموم میکنم و لیسانس رو میگیرم..میخواستم بدونم میتوم کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان.. از لحاظ معافیت تحصیلی مشکلی پیش نمیاد با توجه به این که یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارم؟؟؟(شرایط دانشگاه فرهنگیان هم دارم)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و اخذ مدرک کارشناسی نیاز به صدور مجدد معافیت تحصیلی دارید.
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

 269. Avatar photo
  محسن
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی پیام نور هستم..و خرداد۱۴۰۱ تموم میکنم و لیسانس رو میگیرم..میخواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان..از لحاظ معافیت تحصیلی مشکلی پیش نمیاد با توجه به اینکه یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارم؟؟(شرایط دانشگاه فرهنگیان هم دارم)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • Avatar photo
    محسن
    ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

    سلام وقت بخیر
    ممنون از سایت و تیم قویتون
    من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

     سلام وقت بخیر درصورتی که انصراف بدید بله ولی اگر مدرکتون رو بگیرید خیر

 270. Avatar photo
  ترنم
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

  ببخشید من ترم ۵ مامایی دانشگاه آزاد هستم اگه من امسال کنکور بدم ورشته دولتی قبول بشم میتونم همزمان در رشته دولتی ادامه تحصیل بدم و هم مدرک کارشناسی ام رو بگیرم ؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام . امکان تحصیل در دو دانشکاه بصورت همزمان وجود ندارد . در صورت قبولی در کنکور سراسری باید از مقطع قبلی خود انصراف بدهید.

 271. Avatar photo
  Sepid
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۸

  سلام وقت بخیر، ۲۲ سالمه و سال ۱۴۰۰ در رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم ، و الان ترم یک ارشد دانشگاه تهران در گرایش برنامه ریزی شهری هستم .
  آیا امکان داره انصراف بدم و فرهنگیان شرکت کنم؟ و باید شهریه بپردازم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام . خیر چون نظام وظیفه به شما معافیت تحصیلی مجدد نمی دهد

 272. Avatar photo
  ساحل
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  شهریور ماه ۲۱ساله شدم متولد ۱۳۷۹/۶/۱۴.فقط سوالم اینه از شما امتحانامو بدم لیسانس بگیرم در کنکور شرکت کنم واسه فرهنگیان یا نه امتحان ندم چون ترم آخرم .لیسانس دانشگاه آزاد بیشتر مشکل داره بنظرتون یا اشتغال به تحصیلش؟ یا اینکه انصراف لازمه؟ممنون که جواب میدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام
   تمایل دارید دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید یا ازمون استخدامی اموزش و پرورش را شرکت کنید؟

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

    سلام ممنون از سایت خوبتون
    من دو بار کنکور دادم و در رشته پرستاری دانشگاه دولتی روزانه فارغ التحصیل میشم امسال1401. من بازم میتونم یه سال سربازی نرم با این که دوبار کنکور دادم. و بخونم و پزشکی دولتی روزانه قبول بشم بدون شهریه.

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 273. Avatar photo
  ساحل
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام ببخشید من ترم آخر مدیریت دانشگاه آزاد هستم می‌خوام این سال کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم .دی ماه امتحان بدم و لیسانس بگیرم یا همینطور بمونه ؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام
   هم اکنون شما چند سال دارید؟

 274. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام خسته نباشید، با لیسانس روزانه ی دولتی، درصورت کنکور مجددو قبولی در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت شه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام بله همینجوره

 275. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام بعد از گرفتن لیسانس از دانشگاه دولتی برای کنکور مجدد تجربی و خوندن رشته ی پزشکی باید شهریه بپردازم؟ میخوام بدونم پزشکی و پیرا پزشکی. هم شامل اون قانونی که فرصت یکباره از سهمیه دولتی داریم میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر بله برای کنکور مجدد بعد از لیسانس چون پذیرش از مقطع دیپلم میباشد فرصت استفاده از شهمیه مجداا نیست

 276. Avatar photo
  فاطمه
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵

  سلام.وقت بخیر.من دوبار در دانشگاه دولتی روزانه درس خوندم و لیسانس حسابداری دارم.امسال میخوام کنکور سراسری بدم تربیت معلم شرکت کنم .بازم میتونم‌دانشگاه دولتی شرکت کنم یا باید شهریه بدم و شبانه حساب میشم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام
   برای دانشگاه های تربیت معلم شرط سنی برقرار است و تا 24 سال حق شرکت دارند.

 277. Avatar photo
  عرفان
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۶

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۴۰۳/۶/۳۱ در مقطع لیسانس فارغ التحصیل میشم
  امکان داره بجای کنکور ارشد در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنم.
  اگر پزشکی یا دندانپزشکی قبول بشم
  آیا معافیت تحصیلی صادر میشه یا نه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت به خیر
   کنکور مجدد بعد از لیسانس در صورت داشتن کارت معافیت یا کارت پایان خدمت بلامانع است،اما در غیر این صورت معافیت تحصیلی برای شما صادر نمی شود و اجازه ثبت نام در دانشگاه از طرف نظام وظیفه را ندارید.

 278. Avatar photo
  هانیه
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام من مشغول تحصیل رشته زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه دولتی روزانه هستم، میتومم بعد از اتمامش و گرفتن مدرک لیسانس کنکور تجزبی بدم و رشته های پزشکی و پیرا پزشکی رو در دانشگاه های دولتی روزانه بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقتتون بخیر له از طریق کنکور میتونین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر اگر کنکور سراسری بدهید بله میتونید

   • Avatar photo
    فاطمه
    ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

    ببخشید باید شهریه بپردازم یا خیر؟ چون شنیدم فرصت سهمیه دولتی فقط یکبار هست میگم،

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     سلام وقت بخیر برای کنکور مجدد و ورود مجدد به لیسانس باید شهریه پرداخت کنید

 279. Avatar photo
  فاطمه
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۰

  سلام عذز میخوام من فوق لیسانس علوم سیاسی دارم از دانشگاه دولتی هر دو مقطع رو، برای کنکور میتونم مجددا شرکت کنم و در دانشگاه دولتی روانشناسی بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز تماس بگیرید

 280. Avatar photo
  ریحانه
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام ،من خرداد۱۴۰۲ از دانشگاه فارغ التحصیل میشم می تونم کنکور سراسری۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقتتون بخیر اگر تا شهریور واحد های اخذ شدتون رو پاس کنید میتونید کنکور مجدد بدین

 281. Avatar photo
  ...
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام وقت بخیر
  اگه مدرک کارشناسی یکی از رشته های پیراپزشکی رو داشته باشیم و کنکور مجدد پزشکی قبول شیم میتونیم درس و واحدهایمشترکی که قبلا پاس کردیم رو مجدد نخونیم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰