تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۷۵۲
کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
کنکور مجدد بعد از لیسانس

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس یکی از مباحث مهم در نظام آموزشی کشور است که متقاضی بسیاری دارد از جمله متقاضیان شرکت در کنکور با مدرک لیسانس افرادی هستند که علاقه به تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی را دارند و یا رشته تحصیلی که تا مقطع لیسانس ادامه داده اند با حرفه شغلی که در آن مشغول هستند ارتباطی ندارد لذا گزینه کنکور مجدد با مدرک لیسانس را انتخاب می کنند.

آیا امکان ثبت نام و شرکت کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟ بله. کلیه داوطلبانی که واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشند، می توانند در زمان مقرر نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

جهت اطلاع از شرایط شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس – شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است در زمان کنکور تلاش کافی را نداشته باشسند و همچنی مسئله موجب عدم کسب رتبه لازم شود. به همین دلیل مجبور به انتخاب رشته ای شوند که مطابق با میل و همچنین علاقه انان نبوده است به همین دلیل پس از دریافت مدرک لیسانس خود، مایل به ادامه تحصیل و همچنین شرکت مجدد در ثبت نام شوند.

مطابق با قوانین و مقرراتی که امکان کنکور مجدد بعد از لیسانس برای داوطلبان با توجه به شریط خاص وجود خواهد داشت. به عنوان مثال آن دسته از داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را در دوره های روزانه گذرانده باشند، در صورت پذیرش در رشته های غیر پیراپزشکی و پزشکی ، خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند. اما در صورت پذیرفته شدن ، حتما لازم است شهریه دانشگاه های شبانه را پرداخت نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

با توجه به اعتراضاتی که مبنی بر اجازه و ایجاد امکان تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی به وجود آمد، داوطلبان و متقاضیان رشته های پزشکی و پیراپزشکی می توانند بدن نیاز به پرداخت شهریه ، در دانشگاه های د.لتی پذیرفته شده و اقدام به ادامه تحصیل نمایند. البته برخی از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی  برای خانم ها و آقایان و همچنی برای رشته های مختلف متفاوت خوهد بود.

در ادامه قصد داریم تا به ارائه اطلاعات بیشتری در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس بپردازیم . اما هر گونه سوال در رابطه با شرایط و همچنین نحوه پذیرش رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای رشته های مختلف را می توانید با استفاه از برقراری ارتباط با شماره های  9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل به دست آورید.

 

کنکور مجدد بعد از لیسانس برای تمامی فراغ التحصیلان دانشگاهی امکان پذیر است و پرداخت شهریه برای پذیرفته شدگان کنکور تنها برای دانشگاه های روزانه الزامی است

 

جهت اطلاع از شهریه پرستاری بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

آیا شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس منطقی است؟

یکی از سوالاتی که اکثر داوطلبان از مشاوران دارند، در رابطه با شرکت و یا عدم شرکت مجدد در کنکور می باشد. پاسخ ما به این سوال برای هر داوطلب می تواند متفاوت باشد. حتی شما در صورت دارا بودن شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی نمی توانید خود را ملزم به شرکت در کنکور نمایید زیرا تحصیل شما و برنامه هایتان بعد از فارغ التحصیلی بسیار مهم می باشد.

اولین سوالی که ما در پاسخ به این سوال داوطلبان می دهیم اسن است که هدف شما از شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟ هدف تعیین کننده مسیر است. برخی از داوطلبان ممکن است در سن 35 سالگی این تصمیم را اتخاذ نمایند و در پاسخ به سوال ما این موضوع را مطرح نمایند که هدف من تحقق آرزوی دیرینه خود یعنی قبولی در رشته پزشکی است که می توانید جهت

در واقع پاسخ این سوال تا حدود زیادی بستگی به شما و همچنین هدف و رویکرتاتن خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه هدف شما از شرکت در این کنکور ، قبولی در رشته های مورد علاقتان است ، می توانید با پرداخت هزینه مجددا ادمه تحصیل دهید. اما چنانچه هدف شما پذیرش در رشته پزشکی و پیراپیزشکی می باشد، بهتر است زمان و همچنین مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی نیز بهره مند گردید.

 

جهت اطلاع از بودجه بندی کنکور  کلیک کنید.

 

آیا می توان مستقیما پس از لیسانس در رشته پزشکی پذیرفته شد؟

خوشبختانه امکان ادامه تحصیل به صورت مستیم پس از لیسانس وجود خواهد دشت و به همین دلیل برایب شرک در کنکور می توانیدمستقیما در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و بتوانید به راحتی پذیرفته شوید.  شرایط شرکت در ازمون لیسانیس به پطشکی متفاوت یم باشد. همچنین باید منابع لیسانس به پزشکی شرکت نمایید و خود را برای آزمون آماده نمایید.

آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در رشته های پزشکی هستند، می توانند در ثبت نام رشته دندانپزشکی بدون کنکور شرکت نموده و بدون نیازمند کنکور مجدد بعد از لیسانس به راحتی پس از شرکت در آزمون پذیرفته شوند. شهریه دانشگاه های بدون کنکور نسبت به دانشگاه های بدون کنکور در برخی از رشته ها یکسان و در برخی دیگر ، بالاتر می باشد.

 

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور کلیک کنید.

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

برای شرکت در کنکور لازم است ابتدا واجد شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی باشید. برخی از این شرایط مربوط به شرایط معافیت خدمت می باشد. به همین دلیل داوطلبان پسری که خدمت سربازی خود را به پایان نرسانیده اند، حتما قبل از ثبت نام ملزم است شرایط خود را مطابق با آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده است داشته باشند.

از دیگر شرایط مربوط به داوطلبانی است که در دانشگاه ادامه تحصیل نداده اند و در حال حاضر دانشجوی انصرافی محصوب می گردند. این دسته از داوطلبان لازم است پس از پزداخت هزینه جریمه و همچنین تصفیه کامل با دانشگاه مورد نظر ، در دانشگاه مختلف معاف شده و چنانچه این دانشگاه دوره های روزانه باشد، پس از یکسال معافیت از تحصیل خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند اما برای سایر دانشگاه ها این ممنوعیت وجود نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کنکور مجدد بعد از لیسانس و همچنین اطلاع دقیق از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی  با مشاورنی و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشارین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، ماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

بهترین رشته برای کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

بهترین بودن همیشه نم تواند مطلق باشد. گاهی می توان به صورت نسبی به این موضوع اشاره نمود. به عناون مثال ممکن است شما به رشته ای علاقه مند باشید که به هیچ عنوان از جمله رشته های پرطرفدار محصوب نشود. اما با توج به علاقه و استعادتان این رشته موجب موفقیت و کسب یک آنیده شغلی مناسب برای شما شود. و این موضوع می تواند در جهت عکس آن نیز صادق باشد. بنابراین برای پاسخ به این موضوع می توانید به شرایط خود دقت داشته باشید.

 

آیا ممنوعیتی برای شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس وجود دارد؟

برخی از دانشگاه هایی که تعهد خدمت را برای پذیرفته شدگان خود در نظر می گیرند و به نوعی این مورد جزو قوانین آنان محسوب می شود، با توجه به مدت زمان مشخصی پس از اشتغال و فارغ التحصیلی امکان ادامهتحصیل در هی کی از دانشگاه ها را نخواهند داشت. به عناون مثال یکی از این موارد مربوط به دانشگاه های تربیت معلم و پذیرفته شدگان آن می باشد و یا همچنین در برخی از رشته های پیرایپزشکی مه تعهد خدمت دارندنیز ، این امکان وجود نخواهد داشت.

من لیسانس خود را در دانشگاه آزاد اخذ کرده ام، آیا امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های سراسری برای بنده وجود خواهد داشت؟

ایا با توجه به قانون ترمیم معدل می توان با استفاده از کنکور مجدد در رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی پذیرفته شد؟

حداقل معدل لازم برای شرکت در کنکور مجدد چیست؟

آیا منابع مورد نیاز برای دارندگان مدرک کارشناسی با داوطلبان کنکور متفاوت خواهد بود؟

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی در رشته های مختلف متفاوت است؟

آیا محرومیت از کنکور برای دانشجویان انصرافی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود خوهد داشت؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام در کنکور مجدد بعد از لیسانس با شماره های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل مشاوران ایران تحصیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کنکور 

ثبت نام پرستاری بدون آزمون

مامایی بدون کنکور

فیزیوتراپی بدون کنکور

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

ثبت نام پیام نور بدون کنکور 

ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

کنکور مجدد بعد از لیسانس

 

3.2/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهرداد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پرستاری روزانه هستم و قبلا هم یه بار از پیام نور انصراف دادم آیا امکانش هست بعد تموم کردن لیسانس قبل رفتن به خدمت دوباره کنکور شرکت کنم و روزانه پزشکی قبول بشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. یهرامی
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی دانشگاه آزاد هستم .
  سربازی نرفتم .آیا میتونم بعد از اتمام دانشگاه دوبار کنکور بدم برای دانشگاه روزانه.

  • isaei
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقتون بخیر
   برای کنکور مجدد مشکلی برای شما نیست میتونید مجدد کنکور دهید .

 3. میلاد
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۱

  سلام
  من پیام نور لیسانس گرفتم(سه ساله) دوباره کنکور دادم و فرهنگیان قبول شدم ، آیا از نظر سربازی جلوی تحصیل من رو میگیرن یا مشکلی نداره؟

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام روزتون بخیر مشکلی نداره میتونید با توجه به مقاله فرهنگیان بخونید

 4. مرضیع
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام.من بهمن۱۴۰۱ لیسانسمو از دانشگاه دولتی میگیرم.میخواستم برای کنکور ۱۴۰۲ کنکور انسانی بدم و برای فرهنگیان بخونم تا ازش قبول بشم.با توجه به افزایش سن که تا ۲۴ کردن من متولد ۷۸/۷/۱۸ هستم بنظرشما میتونم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. مصطفی
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من الان کارمند تربیت معلم هستم و سال پنجم خدمتمه آیا میتونم کنکور مجدد بدم یا نه ؟؟
  و برای اینکه کنکور بدم دروس عمومی که حذف شده رو چکار کنم ؟؟؟

 6. سعیده
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من دانشجوی ترم 6 پرستاری هستم و پاییز 1402 فارغ‌التحصیل میشم. امکانش هست که در کنکور 1402 شرکت کنم و در صورت قبولی از نیمسال دوم 1402 در دانشگاه روزانه مشغول به تحصیل شم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻

 7. بیات
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام
  من سال 96 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که سربازی نرم،یه ترم ثبت نام کردم اما ادامه ندارم و به دانشگاه تا الان مراجعه نکردم.
  امسال میتونم دوباره کنکور بدم؟و وقتی کنکورمو قبول شدم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟
  یا باید قبلش برم سربازی؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • بیات
    ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

    من ورودی 96کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور هستم
    احتمالا امسال معافیت تحصیلیم تموم میشه و مدرک هم نمیگیرم چون چند ترم بیشتر نرفتم میتونم امسال انصراف بدم وکنکور بدم ووقتی قبول شدم دوباره معافیت بگیرم ؟

 8. هلیا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من ۱۹ سالمه ترم دو دانشگاه پیام نور هستم و میخواستم بدونم میتونم دوباره کنکور بدم و مشکلی پیش نمیاد

  • isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 9. م
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام بب۷شید من تو یه موضوعی گیر کردم خب وقتی کارشناسی حقوق رو تموم گردم که ۸ ترمه چگونه باید برم کارشناسی ارشدش رو بخونم؟یا چه آزمونی داره؟کنکور داره؟
  اگه کنکور داره از چه کتاب هایی کنکور میگیرن؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 10. .
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام بب۷شید من تو یه موضوعی گیر کردم خب وقتی کارشناسی حقوق رو تموم گردم که ۸ ترمه چگونه باید برم کارشناسی ارشدش رو بخونم؟یا چه آزمونی داره؟کنکور داره؟
  اگه کنکور داره از چه کتاب هایی کنکور میگیرن؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 11. مهدیغ
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام من دانشجوی کارشناسی روزانه ی حقوق هستم
  میتونم بعد از فارغ التحصیلی دوباره در دانشگاه روزانه و در مقطع کارشناسی ،یک رشته ی هنر بخونم؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 12. مرادي
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام من رشته كامپيوتر هستم كارداني نرم افزار كامپيوتر دولتي شبانه خوندم دوره كارشناسي هم رشته IT در دانشگاه علمي كاربردي خوندم فارغ التحصيل سال ٩٦ ميخوام الان رشته پزشكي بخونم ميخوام بدونم امكانش هست؟؟
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 13. روزبه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام وقت بخیر؛
  من فارغ التحصيل مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستم و تا اخر بهمن ماه 1401 معافیت تحصیلی دارم و میخوام در کنکور ارشد امسال شرکت کنم میخواستم بدونم آیا میتونم در یک رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم که از معافیت تحصیلیش استفاده کنم که بتونم در کنکور امسال شرکت کنم؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نس
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 14. amiraram
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام اگه بخوام برای لیسانس شرکت کنم،ورودی جدید محسوب میشم؟یا خیر همون ورودی که بودم

  • abbasian
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر ، ورودی شما همون سال قبولی محاسبه میشه . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 15. Sara abe
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل سال ۹۸رشته منابع طبیعی هستم از دانشگاه روزانه، میتونم کنکور امسال شرکت کنم واسه رشته های پیراپزشکی- روزانه- بدون هزینه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین چون از چند نفر پرسیدم بعضیا میگن میشه بعضیا میگن شبانه فقط، میخوام شروع کنم واسه خوندن ولی مطمئن نیستم!

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام روزبخیر
   برای دانشگاه روزانه خیر نمیتونید.

 16. السا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام من دانشجوی سال آخر پیراپزشکی هستم خواستم بدونم که بعد از فارغ‌التحصیلی میتونم دوباره در کنکور سال آینده شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم؟

  • mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه فرهنگیان شرایط اختصاصی دارد در صورت داشتن شرایط میتوانید اقدام نمایید.

 17. سحر
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  با سلام و احترام
  من ارشد مهندسی برق دارم و هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه روزانه بودم. الان می خوام شروع کنم برای کنکور تجربی بخونم ایا میتونم شرکت کنم؟ و باید هزینه بدم یا رایگان است؟ متولد ۱۳۷۵ هستم ممنون میشم پاسخ بدهید.

  • mohammadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   محدودیتی از جهت ادامه تحصیل برای شما وجود ندارد.

  • haghipor
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی دوره روزانه میتوانید رایگان در رشته های علوم تجربی تحصیل کنید و مشکلی برای ثبت نام ندارید

 18. پیام
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام.من پرستاری خوندم و چند روز دیگه با دانشگاه تسویه میکنم. سربازی معاف نیستم. آیا میتونم بدون اینکه سربازی برم برای کنکور 1402 شرکت کنم و دندانپزشکی قبول بشم؟یا اینکه باید برم و توقف سربازی بزنم؟یا اینکه کلا نمیشه!ممنون میشم جواب بدید

  • bahraii
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد برای اقایون قبل سربازی امکان پذیر نیست

 19. زهرا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام من رشتم گرافیک پیوسته هست. مقطع کاردانی
  ایا میتوانم برای کارشناسی با شرط معدل به تهران بروم؟

  • javadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام روزبخیر
   بله میتونید دوست گرامی.

   • زهرا
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

    خیلی ممنون
    شرایطش چجوریه؟ و کجا باید ثبت نام کنم.

    • javadi
     ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام روزبخیر
     باید از طریق سایت سنجش ثبت نام کنید.

 20. فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام. آیا بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان می‌توان مجددا در کنکور شرکت کرد و لیسانس دیگری گرفت؟ بعد از اتمام تعهد خدمت چطور؟
  تحصیل همزمان با فرهنگیان در دانشگاه آزاد امکان‌پذیر است؟

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر بعد از گذرون تعهد خدمت بله میتونید.

 21. smmh
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  باعرض سلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد در سال 88می باشم و دیپلم ریاضی وفیزیک نظام قدیم فارغ التحصیل در سال 77 می باشم.آیا بنده می توانم در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت نمایم؟

  • gholizadegan
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام روزتان بخیر بله میتوانید ولی اگر پیش دانشگاهی ندارید کاردانی پیوسته برای دانشگاه بخوانید

 22. دانشجو
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام من دیپلم فنی دارم و الان دانشجو مقطع کاردانی دانشکده فنی هستم و خرداد سال بعد مدرک کاردانیمو میگیرم و امسالم دیپلم دوممو در رشته انسانی گرفتم آیا میتونم دوباره با دیپلم انسانیم داخل کنکور رشته انسانی شرکت کنم و برم دانشگاه فرهنگیان یا مشکل نظام وظیفه دارم؟

  • javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام روزبخیر
   بله دوست عزیز مشکلی نداره.

   • دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

    ببخشید شما مطمئنید چون امروز رفتم نظام وظیفه گفت نمیتونی با دیپلم دومت کنکور ثبت نام کنی اما با مدرک کاردانیت میتونی گفت چون یه بار فقط معافیت تحصیلی بهتون میدن و اگه بخوای با دیپلمت کنکور شرکت کنی باید بری خدمتو بیای آیا این درسته؟

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

    منظورم از اینکه دوباره با دیپلم دومم کنکور شرکت کنم اینه که وقتی مدرک کاردانیمو از دانشگاه گرفتم و فارغ التحصیل شدم با دیپلم انسانیم کنکور شرکت کنم نه از دانشگاه انصراف بدم آیا میشه؟

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • دانشجو
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

    منظورم از اینکه دوباره با دیپلم دومم کنکور شرکت کنم اینه که وقتی مدرک کاردانیمو از دانشگاه گرفتم و فارغ التحصیل شدم با دیپلم انسانیم کنکور شرکت کنم نه از دانشگاه انصراف بدم آیا میشه؟ چون امروز رفتم نظام وظیفه گفت اگه بخوای با مدرک کاردانیت کنکور شرکت کنی مشکلی نداره ولی با دیپلم دومت نمیتونی با بری خدمت بعد بیای شرکت کنی چون یه بار معافیت تحصیلی بهتون میدن آیا این درسته؟

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 23. دانشجو
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام من دیپلم فنی دارم و الان دانشجویی دانشکده فنی در مقطع کاردانی هستم

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر
   اگر شما دارای دیپلم نظام جدید هستیدو یا مدرک پیش دانشگاهی داریدمی توانید در کنکور سراسری شرکت کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 24. Setayesh
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام من فارغ التحصیل سال ۱۴۰۱ دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی هستم. میخواستم بدونم میتونم امسال مجدد کنکور سراسری بدم و در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل بشم یا چون یکبار در دانشگاه سراسری بودم دیگه نمیتونم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت شما بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 25. خشایار
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  با سلام
  در رابطه با این قانون که امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه لیسانس دانشگاه هست اما باید شهریه پرداخت شود من شنیدم این قانون برداشته شده و امکان یک بار تحصیل مجدد در دوره لیسانس به صورت روزانه (رایگان) هم می‌باشد در خیلی از سایت‌های دیگر این موضوع تایید شده الان تکلیف چیه بالاخره باید به صورت شبانه هزینه پرداخت کرد یا خیر؟

 26. سجاد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس حقوق دارم و قصد دارم در آزمون وکالت شرکت کنم یعنی سنوات کارشناسی ام تموم شده. حال اگر کنکور بدم و رشته مثلاً پزشکی قبول بشم باز سنوات مربوط به رشته پزشکی برام لحاظ میشه یا خیر؟؟!!

  ممنون میشم اگه پاسخ بدین بهم.
  در ضمن مطالبی هم در مورد سنوات بگذارین مطمئناً سوال خیلیاست.

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام درس هایی که شبی به همه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 27. زهرا
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام. وقت بخیر. من فارغ‌التحصیل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هستم و در فرم تعهد به خدمتم ذکر شده که ادامه تحصیل در رشته های مورد نیاز آموزش پرورش بلامانع است… من می‌خوام در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور صرفا براساس سوابق تحصیلی، مجددا دوره کارشناسی رو بگذرونم. میخواستم ببینم که امکانش هست یا خیر؟

  • hedayati
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید به طور کامل بررسی شود.

 28. شهریور
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام با داشتن لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه روزانه در رشته ی جامعه شناسی. حالا می توانم دانشگاه آزاد یا پیام نور کارشناسی و درآینده کارشناسی ارشد رشته ی زبان انگلیسی بخوانم باتشکر

  • javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام روزبخیر
   بله میتونین.

 29. Elnaz kh
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام من سال 97 فارغ التحصیل رشته زیست شناسی از دانشگاه روزانه شدم
  آیا میتونم دوباره کنکور بدم برای دندون پزشکی یا علوم آزمایشگاهی ؟
  واینکه میگن بعضی واحد های مشترک که قبلاً خوندیم معادل سازی میشوند درست است؟

  • bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر با توجه با قبولی شما شرایط ممکن است متفاوت باشد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 30. زیار
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام. من فارغ التحصیل ارشد رشته فناوری اطلاعات سلامت از دانشگاه روزانه هستم. بعد از کاردانی یکسال طرح نیروی انسانی هم گذرانده ام. ایا می توانم در کنکور ۴۰۱ جهت قبولی در رشته پزشکی روزانه شرکت کنم؟
  ایا در صورت قبولی باید شهریه بپردازم یا اموزش رایگانه؟
  با توجه به سن
  با توجه به اینکه دیپام ۱۳۷۱ هستم. متشکرم.

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام روزبخیر
   بله میشه
   اگر روزانه باشین رایگانه
   از لحاظ سنی هم مشکلی نداره.

 31. علی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت هستم می خواستم ببینم میشه بعد از اینکه لیسانسم رو از این دانشگاه گرفتم دوباره کنکور ریاضی بدم و در دانشگاه شهید رجایی رشته کامپیوتر یا دانشگاه فرهنگیان رشته دبیری ریاضی تحصیل کنم؟ الان ۲۱ سالمه و ترم ۷ هستم

  • hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل باتوجه به قوانین در دانشگاه های سراسری صرفا یک بار می باشد.

 32. مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام وقت بخیر
  من رشته دبیرستانم تجربی بود ولی چون یه مشکل ریوی دارم که بیماری ژنتیکیه (ولی بیماری واگیر داری نیست ) که پرونده پزشکی هم دارم بهم گفتن اگه حتی پزشکی هم قبول بشم و بخونم بخاطر بیماریم اجازه کار کردن هم ندارم منم مجبور شدم حسابداری خوندم و لیسانس گرفتم ولی هنوز افسوس میخورم که نتونستم یه رشته از رشته های تجربی رو ادامه بدم در کل منظورم اینه که اگه دوباره کنکور بدم و پرستاری قبول بشم آیا در آینده بیماریم مانع کار کردنم میشه یا نه ؟؟؟
  خیلی سر در گمم اگه نتونم به هدفم برسم تا آخر عمرم مایوس میمونم …
  لطفا پاسخم رو بدین ممنون.

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام شماشانس کمی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 33. پرستو
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

  سلام وقت بە خیر، من پرستارم و استخدام رسمی ، بعد از اینکە کنکور شرکت کردم و فرضا قبول شدم ،بازم میتونم برم سر کار؟؟ یکی از همکاران با شرایط مشابه همزمان هم استخدامه و کارمیکنه و هم دانشجو هست ولی من شنیدم که نمیشه همچین چیزی! میشه راهنمایی کنید لطفا

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام وقت بخیر بله اگر درس تان به اتمام رسیده باشد مجددا میتوانید کنکور شرکت کنید.

 34. فاطمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  من سال ۹۸ از رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه فارغ التحصیل شدم میتونم سال ۱۴۰۲ مجدد کنکور بدم و به دانشگاه فرهنگیان برم؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام بستگی داردولی به احتمال زیاد میتوانید

 35. نگین
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مهندسی برق روزانه هستم
  ترم پاییز ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم ،یعنی تقریبا بهمن ماه
  امکانش هست دی ماه تو کنکور انسانی شرکت کنم؟(به هدف قبولی در دانشگاه فرهنگیان)
  تیر چطور؟

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 36. سارا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام آیا میشه با مدرک کاردانی و یل کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر دانشگاه آزاد که با دیپلم فنی حرفه ای گرافیک کامپیوتر قبول شده‌ام ( بدون گذراندن پیش دانشگاهی )،الان کنکور سراسری دولتی کارشناسی هنر شرکت کنم؟

  • isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 37. شفاعتي اصل
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام خسته نباشيد…من كارشناس ازمايشگاه و فارغ التحصيل سال ٩٧ از دانشگاه ازاد هستم…طرح رو گذروندم،ميخاستم ببينم ميتونم مجددا براي رشته داروسازي كنكور بدم؟و اينكه تاثير سوابق تحصيلي ما ك نظام قديم هستيم چجوري محاسبه ميشه؟

  • javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام روزبخیر
   بله میتونید کنکور شرکت کنید
   برای نظام قدیمی ها هنوز تصمیم گیری نشده.

 38. مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام فارغ التحصیل ۱۴۰۱ کارشناسی مهندسی برق هستم. روزانه بودم. دیپلمم ریاضی بوده. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم و در پزشکی، دندون، دارو روزانه تحصیل کنم؟ رشته های کارشناسی پیراپزشکی روزانه چطور؟

  • mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین کنکور 1401 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی متفاوت با دیپلم دیگر وجود ندارد.

  • مری ص
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام .من لیسانس عمران دارم سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم دانشگاه سراسری بودم .آیا میتونم دوباره کنکور بدم و فرهنگیان قبول شم؟؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 39. مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من ترم ۷ مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ام و ۲۲ سالمه میتونم بعداز گرفتن مدرکل لیسانسم تواین مقطع مجدد دررشته ی مهندسی آی تی توی دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم ؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. Sara
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام،من دانشجوی رادیولوژی دانشگاه دولتی هستم،در حال حاضر ترم شش تموم شده و ترم هفت و هشت مونده,با توجه به اینکه رشته من دو سال طرح اجباری داره،میتونم تو کنکور شرکت کنم و پزشکی یا دندون دولتی قبول شم؟یا حتما باید طرح رو بگذرونم بعد کنکور مجدد بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر شما شرایط شرکت مجدد در کنکور را ندارید.

 41. Mohammad
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام من دانشجویی رشته پرستاری تعهدی هستم و تعهد خدمت سه برابر تحصیل دارم و دیگه تمام کردم میگن تا ۶ سال حق ادامه تحصیل نداریم
  میخوام ببینم آزمون کنکور سراسری رو میتونم شرکت کنم یا نه ؟ مرسی اگر جواب بدین

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • حبیبی
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام من فوق لیسانس ریاضی دارم
   میتونم دوباره کنکور بدم و دانشگاه دولتی مترجمی زبان بخونم؟

   • mohammadi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

    سلام وقت به خیر
    در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید برای لیسانس مجدد اقدام نمایید.

 42. محسن
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ معافیت تحصیلیم تموم میشه(دانشجو پیام نور هستم)..امکانش هست که یک ترم مرخصی بگیرم و کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام؟؟
  و اگر کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه جدیدی قبول شدم…برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟؟؟

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت شما بخیر امکان تحصیل مجدد در یک مقطع برای اقایان به علت مشمولیت وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مجموعه تماس بگیرید

 43. Bahar
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  با سلام،من دانشجوی ترم پنجHSEهستم ،خواستم بدونم از الان بخوام بخونم برای دندونپزشکی دولتی،دو رشته هم زمان روزانه میشه تحصیل کرد؟

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   خیر

 44. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

  من با رشته بهداشت عمومی طرح برم
  بازم میتونم رشته پیرا پرشکی‌برم با توحه به اینک طرح هاشون اجباریه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 45. mohammad
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام وقت بخیر دانشجوی هوشبری روزانه ترم آخر هستم بهمن فارغ التحصیل میشم
  میخواستم ببینم برای کنکور دی یا حتی تیر با توجه به طرح اجباری و یکسال معافیت بعد از فارغ التحصیلی امکان شرکت در کنکور و قبولی در رشته های دکتری عمومی دارم؟
  ممنون از شما

  • maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر خیر باید طرح خود را بگذرونید.

 46. لنا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام. من دانشجوی روزانه هوشبری ترم 6 هستم و تیر 1402 فارغ‌التحصیل میشم،
  اگر در کنکور 1403 شرکت کنم آیا میتونم در رشته های پزشکی و دندون پزشکی به صورت روزانه تحصیل کنم؟

  • isaei
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   خیر باید ابتدا طرح خود را بگذرانید.

 47. Farhad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  با سلام کامنتارو که میخونم واسه هرکسی یه چیزی گفتن یکی میگن میشه یکی نه یه سوال کلی میپرسم اونایی که کارشناسی روزانه خوندن و مشکل سربازی هم ندارن ینی کارت معافیت دارن یا خدمت رفتن میتوانند دوباره کنکور بدن ک درشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند؟ شهریه باید بپردازند یا میتوانند رایگان تحصیل کنند؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی از جهت شرکت در کنکور و تحصیل مجدد در دوره های روزانه ندارند.

 48. زهرا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام، من دانشجو روزانه هوشبری ترم 6 هستم و تیر 1402 فارغ التحصیل میشم،
  اگر در کنکور 1403 شرکت کنم، میتونم در رشته پزشکی و دندون پزشکی به صورت روزانه تحصیل کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر در صورت اتمام درس بله میتوانید.

 49. Homayoun
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام. ببخشید من کارشناسی روزانه را به اتمام رسوندم و معافیت سربازی هم دارم میتوانم در کنکور سالهای بعد شرکت کنم و رشته های پزشکی و پیرا پزشکی تحصیل کنم ؟رشته دبیرستانم تجربی بود

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • Homayoun
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

    نه منظورم این بود کلا از سربازی معاف شدم نیازی نیست برم حالا شرایط چطوره ؟

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Farhad
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

    با سلام کامنتارو که میخونم واسه هرکسی یه چیزی گفتن یکی میگن میشه یکی نه یه سوال کلی میپرسم اونایی که کارشناسی روزانه خوندن و مشکل سربازی هم ندارن ینی کارت معافیت دارن یا خدمت رفتن میتوانند دوباره کنکور بدن ک درشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند؟ شهریه باید بپردازند یا میتوانند رایگان تحصیل کنند؟

    • alizadeh
     ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

     سلام روزبخیر
     کسی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشه مشکلی نداره.

 50. تیام
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام
  من ترم ۶ دانشگاه روزانه هستم و سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم، رشته‌ام طرح اجباری داره
  میخواستم بپرسم که میتونم با وجود طرح اجباری سال ۱۴۰۳ کنکور بدم برای پزشکی و اگر قبول شدم طرح رشته قبلی رو با رشته پزشکی بگذرونم ؟!

  • obeidavi obeidavi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیلان تماس بگیرید.

 51. پریسا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

  ببخشید من سال قبل فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی شدم دانشگاه دولتی
  آیا میشود امسال برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کنکور بدم مشکلی نداره؟؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • mansuri
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

 52. دادلی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته پرتوشناسی (رادیولوژی) ورودی سال ۹۸ هستم و تیر ماه سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم

  اون طور که بهم گفتن رشته من طرح اجباری داره

  میخواستم بپرسم که اگر سال ۱۴۰۲ کنکور بدم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم ؟! یا چون طرح اجباری دارم نمیشه ؟!
  آخه اون طور که بهم گفتن اگر بخوای ارشد بدی میتونی طرح رو بعد از دوران ارشد بگذرونی ، ولی برای کنکور سراسری اطلاعی ندارم

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   بستگی داره میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روز بخیر
   گذراندن طرح اجباری میباشد.

 53. صدرا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام. من تا پایان شهریور لیسانس ریاضی میگیرم . میتونم امسال کارشناسی ادبیات نمایشی سوره با سوابق تحضیلی ثبت نام کنم؟

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد.

 54. علیرضا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم در مورد دوتا موضوع سوال بپرسم
  اینکه من دانشجوی رادیولوژی ترم ۶ روزانه هستم
  اینکه سال اولی که کنکور دادم 98 بوده و همون سال هم دانشگاه رفتم پشت کنکور نموندم
  میخواستم واس سال 1402 کنکور سراسری بدم
  سوال اول اینکه میشه کنکور داد و اگه پزشکی قبول شدم میشه برم دانشگاه روزانه؟
  مشکلی از این بابت وجود نداره که چون یه دفعه روزانه بودم امکانش وجود نداشته باشه باز روزانه برم
  سوال دوم اینکه اگه قبول شدم سربازی برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  آخه یه جا خوندم تنها طوری میشه سربازی نرفت دانشگاه رفت که درمقاطع بالاتر بخوای ادامه بدی

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   امکان پذیر نیست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 55. علی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  من سال99 از دانشگاه دولتی لیسانس مهندسی برق گرفتم و خدمتم رو هم دو ماه دیگه تموم میکنم.امکان تحصیل رایگان در کنکور پزشکی و دندون پزشکی روزانه رو دارم؟
  تشکر

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد.

   • پریسا
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

    ببخشید من سال قبل فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی شدم دانشگاه دولتی
    آیا میشود امسال برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کنکور بدم مشکلی نداره؟؟

    ممنون میشم راهنمایی کنید

    • gholizadegan
     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

     سلام بله چرا نمیشود میتوانید

 56. محمد
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  من سال99 از دانشگاه دولتی لیسانس مهندسی برق گرفتم و خدمتم رو هم دو ماه دیگه تموم میکنم.امکان تحصیل رایگان در کنکور پزشکی و دندون پزشکی روزانه رو دارم؟
  تشکر

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت انجام بررسی دقیق تر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 57. حسین
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام.من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه ورودی ۹۴ بودم و حدود ۱۰۰ واحد پاس کردم ولی بدلیل ۳ بار مشروطی مدرک معادل کاردانی بهم دادن و بعد رفتم سربازی و حالا اگه کنکور بدم آیا میتونم همون دانشگاه و همون رشته دوره ی کارشناسی بخونم؟یعنی واحد های کاردانی تطبیق بخوره و به دوره ی کارشناسی برگردم؟

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت انجام بررسی دقیق تر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 58. مسعوو
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام وخسته نباشید
  خواهش میکنم جوابم روبدید.من سال ۱۳۷۶کارشناسی زمین شناسی گرفتم.سال ۸۱کارشناسی ارشد گرفتم
  جداازسن و ..میتونم کنکورشرکت کنم براپزشکی و باهزینس یابدون هزینه
  ممنون

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 59. حامدی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام وقت بخیر
  اگر کسی د دانشگاه آزاد مراغه رشته حقوق ترم ۳ را تموم کرده باشه و هنوز خدمت نرفته باشه
  با چه شرایطی میتونه در ۱۴۰۲ کنکور سراسری تجربی رو بده

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت در کرده و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 60. maria
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم 6 رشته ی هوشبری در دانشگاه دولتی هستم و شهریور سال 1402 فارغ التحصیل میشم. میخواستم سال 1403 کنکور بدم با توجه به اینکه من دوسال طرح اجباری دارم اگه توی رشته ای مثل دندون پزشکی قبول بشم آیا میتونم رایگان تحصیل کنم یا باید شهریه پرداز بشم؟

  • eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت خیر…بله مانعی نداره…رایگانمیتونید تحصیل کنید

  • mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر بله تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی مشکلی ندارد در صورت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

 61. علی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام من بهمن 1401 فارغ التحصیل رشته پرستاری میشم. کنکور 1۴0۲ میتونم واسه کنکور پزشکی آزمون بدم؟؟
  میخام ببینم بازگشت به عقب حساب میشه یا نه

  • abbasi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت بخیر
   این امکان برای شما وجود ندارد . میتوانید مواردی مثل لیسانس به پزشکی را بررسی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 62. کاشانی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی فیزیک دولتی هستم
  همزمان کامپیوتر آزاد هم میخونم
  و تیر 1404 فارغ میشم
  اگر کارت معافیت بگیرم
  میتونم 1405 کنکور تجربی شرکت کنم؟

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام. بله در صورت عدم وجود مشکل مربوط به نظام وظیفه ثبت نام شما منعی نداره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 63. Fcg
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام من تیر ماه ۱۴۰۲ از کارشناسی روزانه فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور ۱۴۰۲ همزمان شرکت کنم؟

  • ekhlasi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در یک مقطع مقدور نمیباشد

 64. milad
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  با سلام و احترام
  ببخشید فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی عمران، پس از پایان خدمت سربازی میتونه کنکور سراسری کارشناسی رشته انسانی شرکت کنه و روزانه دولتی قبول بشه؟؟؟ شبانه دولتی چطور؟

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام. در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه مانعی نداره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 65. Alireza
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام وقتتون بخیر.
  من دانشجوی ترم آخر دانشگاه روزانه در مقطع کارشناسی هستم. آیا بعد فارغ التحصیلی که مهلت 1 ساله نظام وظیفه دارم میتونم توی کنکور کارشناسی شرکت کنم و انتخاب رشته کنم؟؟؟ درصورت انجام کنکور میتونم پذیرش بشم توسط دانشگاه فرهنگیان؟؟؟

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   بازگشت به عقب در این مقطع زمانی مجاز نیست. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 66. ز
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام دوستان . من فارغ‌التحصیلم . از درس خوندن مدت زمان زیادی فاصله گرفتم . میخواستم . کسی که تصمیم داره برا کنکور بخونه . بامن هم مسیر بشه . یه جورایی تبادل درسی داشته باشیم . کسی هست لطفا پاسخ بده .البته هر کسی هم مسیر شده پیشرفت کرده . از اون دسته از افرادی نیستم که باعث پیشرفت نشم .

 67. alireza96
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم اخر کارشناسی روزانه رشته مهندسی شیمی هستم.میخواستم بدونم ایا بعد از اینکه مدرک گرفتم میتونم مجدد توی کنکور کارشناسی شرکت کنم؟و سوال دومم ایته میتونم پذیرش دانشگاه فرهنگیان بشم یا خیر؟؟

  • alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام وقت بخیر بله مجاز هستید به غیر از روزانه برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 68. مهناز
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام من فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هستم و یکسال هست که سرکار هستم امسال کنکور مجدد دادم برای رشته مورد علاقه ام. میتوانم رشته های روزانه دانشگاه های دولتی انتخاب کنم . در صورتی که مشعول به کار هم باشم.

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله جهت بررسی شرایط مناطق با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 69. قربانی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام من امسال سال اخر حسابداری ام و تیر ماه 1402فارغ تحصیل میشم از دانشگاه دولتی ایا میتونم تیر ماه 1402کنکور بدم یا باید سال بعد کنکور بدم

  • ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی مقدور نمیباشد

 70. فرزاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام وقتتون بخیرِ. من فارغ رشته هوشبری از دانشگاه آزاد هستم و خدمت سربازی هم رفتم تموم کردم ولی از اونجاایی ک خدمتم کمتر بوده میتونم طرح برم ولی واقعیت نمیخاستم طرح برم و میخواستم واسه کنکور 1402 واسه دندون پزشکی بخونم خواستم ببینم امکانش هست ؟! اگه هست پس طرح هوشبریم چی میشه؟! خواهشا راهنماییم کنید

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام اگرقبول شین طرحتون اقدام میشه برای بعدازفارغ التحصیلی برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 71. فرزاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام وقتتون بخیرِ. من فارغ رشته هوشبری هستم و خدمت سربازی هم رفتم تموم کردم ولی از اونجاایی ک خدمتم کمتر بوده میتونم طرح برم ولی واقعیت نمیخاستم طرح برم و میخواستم واسه کنکور 1402 واسه دندون پزشکی بخونم خواستم ببینم امکانش هست ؟! اگه هست پس طرح هوشبریم چی میشه؟! خواهشا راهنماییم کنید

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام اگرقبول شین طرحتون اقدام میشه برای بعدازفارغ التحصیلی برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 72. مهسا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۰

  سلام من اگر امسال برم دانشگاه پیام نور بدون انصراف بازم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم (رایگان غیر پزشکی و پیراپزشکی)

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام وقت بخیر اصلا شرایط این کار برای شما مهیا نیست برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 73. و.و
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی فیزیوتراپی روزانم و تیر ۱۴۰۲ (یک سال بعد) فارغ‌التحصیل می‌شم، یکبار هم فقط برای معافیت تحصیلی روانشناسی پیام‌نور ثبت‌نام و بعد انصراف داده بودم قبل این رشته،
  خواستم بپرسم امکانش هست سال آینده کنکور ۱۴۰۲ رو بدم (همزمان با فارغ‌التحصیلی) و اگر تو رشته دندانپزشکی روزانه قبول شدم ،اون رشته رو ادامه بدم؟مشکل سربازی ندارم آیا ؟

  • fathollahi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام شما چون یکبار از سهمیه روزانه تون استفاده کردید نمیتونید مجدد بعد از لیسانس اقدام به پذیرش در دوره روزانه کنید

 74. Elii
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام وقتتون بخیر .
  من ترم اخر کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم
  و تا یک الی دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
  خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه روزانه
  میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ برای رشته های پزشکی و دندون دانشگاه دولتی شرکت کنم و پذیرفته بشم ؟؟
  آیا باید هزینه پرداخت کنم یا نیازی نیست ؟؟
  لطفااا پاسخ بدید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . تحصیل مجدد دانشگاه های روزانه پس از یکبار تحصیل در روزانه ممکن نیست مگر با پرداخت شهریه . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

   • Sepid
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

    پس چرا مشاورا میگن میشه دوبار در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی بدون شهریه تحصیل کرد !!!! 🙁 من خودم دوباره برای کنکور شرکت کردم لیسانس زیست روزانه دارم موقع ثبت نام از چند مشاور پرسیدم گفتن میشه

 75. Elii
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام وقتتون بخیر .
  من ترم اخر کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم
  و تا یک الی دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
  خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه روزانه
  میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ برای رشته های پزشکی و دندون دانشگاه دولتی شرکت کنم و پذیرفته بشم ؟؟
  آیا باید هزینه پرداخت کنم یا نیازی نیست ؟؟
  لطفااا پاسخ بدید

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت بخیر . تحصیل مجدد روزانه برای شما امکان پذیر نمی باشد و باید دانشگاه های نوبت دوم را انتخاب کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 76. سجاد
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  من متولد 73 هستم.سال 94 دانشگاه پیام نور رفتم و بعد از چند ترم انصراف دادم .کنکور دادم و سال 97 اتاق عمل آزاد اصفهان قبول شدم.دو ترم هم مرخصی گرفتم.و الان مهرماه 1402 تموم میکنم
  آیا این امکان از نظر نظام وظیفه وجود داره که من کنکور 1402 رو شرکت کنم همزمان یا نه باید حتما برام سربازی و بعد از سربازی کنکور بدم ؟

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری نیاز به کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 77. میلاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر عذر میخام بنده دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم میخاستم بدونم بعد از اتمام پرستاری میتونم بدون انجام دادن طرح پرستاریم توی‌ازمون کنکور شرکت کنم و رشته های پزشکی و دندون پزشکی رو به صورت دولتی یا روزانه در بیام و بعد تو حین تحصیل در رشته پزشکی یا دندون طرح پرستاری رو برم این اتفاق ممکنه؟ یا باید طرح پرستاری رو حتما اول برم یا میتونم بعد از اتمام تحصیل برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنی

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس بدون انجام طرح اجباری فقط پزشکی میتوانید ازمون دهید

 78. میلاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر عذر میخام بنده دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم میخاستم بدونم بعد از اتمام پرستاری میتونم بدون انجام دادن طرح پرستاریم توی‌ازمون کنکور شرکت کنم و رشته های پزشکی و دندون پزشکی رو به صورت دولتی یا روزانه در بیام و بعد تو حین تحصیل در رشته پزشکی یا دندون طرح پرستاری رو برم این اتفاق ممکنه؟ یا باید طرح پرستاری رو حتما اول برم یا میتونم بعد از اتمام تحصیل برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس بدون انجام طرح اجباری فقط پزشکی میتوانید ازمون دهید

 79. Sima
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  سلام.. عذر میخوام من کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی مدرک گرفته ام آیا امکان کنکور مجدد و بدون شهریه در دانشگاه دولتی برای بنده وجود دارد؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   با سلام تحصیل رایگان در هر مقطع یک بار میشود استفاده کرد در کنکور مجدد بعد از لیسانس

   • Sima
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

    یعنی با توجه به گرفتن مدرک ارشد تو دانشگاه دولتی دیگه امکان تحصیل رایگان تو رشته دندون واسم وجود نداره؟

    • bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

     با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس همان مقطع ارشد تحصیل رایگان ندارید ولی برای دکتری پیوسته میتوانید تحصیل رایگان استفاده کنید

 80. خاطره
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام من امسال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشم میتونم سال بعد کنکور شرکت کنم و اینکه میتونم رشته پزشکی بخونم؟؟میشه تو سراسری بخونم؟؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   با سلام برای کنکور مجدد بعد از لیسانس امکان دارد

 81. علی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام ببخشید من دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه ازاد هستم البته فقط کار های فارغ التحصیلی و تسفیه حسابم مانده و الان یک‌ ارشد دیگه هم در یک دانشگاه ازاد دیگه دارم می خونم حالا سوالم‌ اینه که من مدرک اصلی لیسانسم رو‌ باید بدم‌ به دانشگاه ارشد اولم و برای دانشگاه ارشد دومم دیگه مدرک لیسانسی در دستم نیست باید چه کار کنم و چطور می تونم مدرک لیسانسم رو به دانشگاه ارشد دومم هم بدهم؟

  • mansuri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر تنها بعد از انجام کارهای فارغ التحصیلی و ازادسازی مدرک میتوانید مدرک خود را به دانشگاه ارشد دوم ارایه دهید

 82. Melika
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

  با سلام خدمت شما
  من امسال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشوم. آیا امکان کنکور مجدد برای قبولی رشته های پزشکی و دارو رو دارم؟؟ درسته تعهد خدمت دارم، ولی به من اجازه ی تحصیلی دانشگاه رو میدن؟؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

   با سلام وقت بخیر باید با دانشگاه برای ادامه تحصیل صحبت بکنید چون رشته شما تعهد خدمت دارد و باید گذرانده شود

 83. Miss.s
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام من لیسانس حسابداری ناپیوسته دارم. و از مقطع هنرستان رشته مو حسابداری انتخاب کردم.کاردانیم دانشگام غرانتفاعی بود. ولی لیسانسم دانشگاه دولتی فنی بودم با معدل 17. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟و دانشگاه روزانه و بدون پرداخت شهریه در صورت قبولی برم؟ برای ثبت نام کنکور معدل لیسانسمو باید بزنم؟ یا کاردانی؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

   سلام بله میتونید مجدد کنکور سراسری شرکت کنید و انتخاب رشته کنید

 84. خوشرو
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام خسته نباشید کسایی که کارشناسی پیوسته میخونن و مدرک معادل کاردانی شامل میشه براشون میتونن مدرک معادل رو نگیرند یا در صورت انصراف مدرک معادل رو الزامی هست بگیرن؟

  • abbasi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام دریافت مدرک معادل کاردانی در اختیار دانشجو هست و اجباری نیست

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام وقت بخیر ، خیر الزامی نیست

 85. F
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام خسته نباشید
  من مدرک لیسانس شیمی از دانشگاه پیام نور دارم
  آیا میتونم کنکور سراسری تجربی بدم؟

  • mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری ملاک مدرک دیپلم شماست.آقایان در صورت نداشتن پایان خدمت یا کارت معافیت اجازه شرکت در کنکور سراسری را ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 86. فاطمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام من مدرک کارشناسی انسانی از دانشگاه ازاد دارم میتونم برای کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی کنکور بدم؟

  • mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور ارشد وزارت علوم با حداقل مدرک کارشناسی برای هر رشته ای میتوانید ثبت نام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 87. مصطفی
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام خسته نباشید من در رشته کارشناسی پیوسته درس میخونم در دانشگاه پیام نور و 100 واحد پاس کرم در صورت قبولی در کنکور 1402 و انصراف ایا معافیت تحصیلی صادر میشه مجدد برام ؟چون گفتن مدرک معادل بهت میدیم در صورت انصراف؟

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید بعد از انصراف از تحصیل مجدد تحصیل کنید که باتوجه به تعداد واحدهای پاس شده مدرک معادل کاردانی دریافت نکنید که باتوجه به این موضوع که شما 100 واحد پاس کردید در صورت انصراف از دانشگاه حق تحصیل مجدد قبل از رفتن به سربازی ندارید.

 88. سارا
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام وقت بخیر
  عذر میخوام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی از دانشگاه دولتی هستم،آیا بعد از شرکت در کنکور سراسری میتونم مجددا در دانشگاه دولتی تحصیل کنم؟یا اینکه باید شهریه پرداخت کنم؟

  • fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   هر شخص ایرانی میتواند هر مقطع را در دانشگاه های دولتی دوبار و بدون پرداخت شهریه بخواند.

 89. فاطمه
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام وعرض ادب
  من هنرستان معماری تحصیل کردم و فوق دیپلم معماری ازدانشکده دولتی ولیسانس ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم،آیا میتونم کنکور در رشته روانشناسی دانشگاه دولتی شرکت کنم?واینکه باید دیپلم انسانی رو بگیرم یا خیر

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت به خیر
   با توجه به مدارک تحصیلی شما محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد.میتوانید مجددا برای گرفتن دیپلم اقدام نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • fattahi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مدرک دیپلم و فوق دیپلم معماری برای کنکور سراسری ثبت نام نمایید .

 90. علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۲

  سلام اگه لیسانس مهندسی مکانیک داشته باشیم از دانشگاه دولتی و بخوابم پزشکی بخونیم مدرک لیسانس مکانیک آزمون گرفته می شه؟

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   باید کنکور سراسری تجربی بدید که ثبت نامش با مدرک دیپلم انجام میشود در صورتی که بخواهید برای لیسانس به پزشکی اقدام نمایید هم باید تمامی شرایط لیساتس به پزشکی را داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت را مطالعه نمایید.

 91. علی
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام اگر شخصی سربازی نرفته باشد و بلافاصله بعد گرفتن لیسانس دندانپزشکی قبول شود اجازه تحصیل دارد

  • alizadeh
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر . کنکور مجدد بعد از لیسانس معافیت تحصیلی تعلق نمیگیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 92. سینا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  وقت بخیر، من سال 93 لیسانس مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی اخذ کردم . آیا امکانش هست در رشته الکترونیک و در مقطع کارشناسی تحصیل کنم و دروس عمومی گذرانده شده برای من لحاظ گردد.

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت به خیر
   معافیت در هر مقطع تحصیلی یکبار صادر می شود.برای دریافت لیسانس دوم نیاز به معافیت دائم از سربازی دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 93. آلا
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام .در صورت تمایل به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی روزانه باید اقدام به آزادسازی مدرک دیپلم از دانشگاه قبلی کنیم؟

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نیاز به حداقل مدرک دیپلم و معافیت از سربازی دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 94. عاطفه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام .من دانشجوی سال آخر روزانه هستم و تا اخر شهریور1401 فارغ التحصیل میشم.از طرفی برای کنکور 1401 و به قصد دانشگاه فرهنگیان ثبتنام کردم.با توجه به این شرایط و در صورت قبولی آیا مشکلی پیش نمی آید؟

  • heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما مانند شرایط سنی باید بررسی بشه

  • شکیبا
   ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام
   منم شرایط شما دارم ولی امروز داخل کارت ورود به جلسه نوشته که درصورتی قبولی دانشگاه تایید نمیشه
   درحالی که یه ماه دیگه فارغ التحصیل میشم از دانشگاه

 95. محدثه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی ازاد هستم و میخوام رشته علوم آزمایشگاهی کنکور بدم ازاد و دولتب فرق نداره اگر برخی دروس رو تطبیق واحد بدم ایا لیسانس میکروبیولوژی من منسوخ میشه یا میشم دارای دو مدرک؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر . تطبیق واحد بنابه شرایط خاصی است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام خیر مدرک لیسانس قبلی شما منسوخ نمیشود و مجددا به شما مدرک داده میشود.

 96. محدثه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام ، من ورودی ۹۶ بودم و بهمن ۹۹ فارغ‌التحصیل شدم اما به دلیل مشکلاتی دنبال کارهای فارغ تحصیلی نرفتم و مدرکم نگرفتم هنوز ، دریافت نکردم و الان میخام اقدام کنم برا گرفتن مدرک ، برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کردم اگه دانشگاه فرهنگیان قبول بشم مشکلی ایجاد نمیکنه که مدرکم رو دیر گرفتم؟ متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری تاریخ اخذ مدرک اهمیتی ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 97. احمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام من متولد اسفند ۷۷ ام . لیسانسمو از غیر انتفاعی گرفتم میتونم امسال کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟ شرایط سنی شو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام از نظر نظام وظیفه امکان تحصیل مجدد در همان مقطع را ندارید

 98. محمدحسین
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

  سلام من کارشناسی ارشد اقتصاد دارم و خدمت سربازی نرفتم مجددا می تونم کنکور کارشناسی ریاضی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام
   باتوجه به خدمت سربازی این امر برگشت به عقب محسوب میشه و امکان پذیر نیست

 99. امير رضا
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

  سلام وقت بخير
  بنده دانشجوي پرستاري روزانه هستم و بهمن ماه امسال فارغ التحصيل ميشم يعني قبل از ٢٥ اسفند ماه ايا براي شركت در كنكور سراسري 402 براي رشته هاي پزشكي و دندان محدوديت دارم؟ از نظر سربازي هم طبق چيزي كه در برگه معافيت تحصيلي نوشته يك سال از زمان اتمام فرصت تعين تكليف هست
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 100. فاطمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

  سلام من کارشناسی رشته تغذیه دولتی شیراز میخونم. از طریق کنکور تجربی وارد این رشته شدم.
  ایا میتونم بعد از فارغ التحصیلی، کنکور انسانی بدم و به صورت رایگان در دانشگاه دولتی در رشته تاریخ تحصیل کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام بله شمادرهرمقطع دوبارمیتونین تحصیل رایگان داشته باشید

 101. رضا کاوه
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

  با سلام
  من کارشناسی مهندسی مکانیک روزانه بودم و فارغ‌التحصیل شدم و سربازی هم رفتم ایا امکان دادن کنکور تجربی و تحصیل رایگان در مقطع پزشکی را دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   بله این انکان برای شما از طریق کنکور تجربی وجود دارد

 102. راضیه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم آخر لیسانس زیست شناسی گیاهی و متولد تیر 78 هستم ایا میتوانم سال بعد برای فرهنگیان ‌شرکت کنم

 103. راضیه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم آخر لیسانس زیست شناسی گیاهی و متولد تیر 78 هستم ایا میتوانم سال بعد برای فرهنگیان ‌شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   دانشگاه فرهنگیان محدودیت سنی دارد تا 23سال تمام

 104. امیر
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۰

  سلام
  بنده فارغ تحصیل کارشناسی پرستاری هستم از دانشگاه دولتی
  و در حال حاضر سرباز هستم.
  از چه طریق میتونم ایست خدمت بگیرم و برای کنکور بخونم؟
  آیا با ثبت نام در رشته های دانشگاه پیام نور میتونم ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقت بخیر برای تحصیل در مقطع بالاتر به شرط نداشتن غیبت میتوانید در صورت قبولی در مقطع بالاتر اقدام به ادامه تحصیل کنید موفق باشید

 105. ستاره
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۲

  سلام وقت بخیر من لیسانس حسابداری از دانشگاه دولتی دارم یه سال از فارغ التحصیلیم میگذره.آیا میتونم امسال کنکور سراسری شرکت کنم و دانشگاه دولتی رشته ی روانشناسی رو انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   بعله مشکلی نداره

 106. محمد
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام بنده کاردانی دانشگاه دولتی و کارشناسی دانشگاه آزاد گرفتم مدرکم مهندسی می‌باشد الان خدمت سربازی رفته ام آیا میتونم کنکور سراسری بدم و در دانشگاه های دولتی بصورت رایگان تحصیل کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام. بله میتونید در کنکور شرکت کنید و اگر رتبه قابل قبول بیاورید میتوانید در دانشگاه دولتی به صورت رایگان ( روزانه) تحصیل کنید.

 107. محمدرضا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام من کارشناسی رشته برق دارم و کاردانی رو در دانشگاه روزانه و کارشناسی را در دانشگاه آزاد گذرانده ام اگر کنکور تجربی بدم میتونم روزانه و بصورت رایگان تحصیل کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر با توجه به فارغ التحصیلی در یک مقطع امکان تحصیا مجدد دره مون مقطع نیست و از لحاظ سربازی براتون مشکل پیش بیاد

 108. AREF
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته روزانه مهر 1400 دانشگاه فنی و حرفه ای بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم در حال حاضر ترم 2 هستم آیا امکانش هست که انصراف بدم و مجدد در کارشناسی ناپیوسته روزانه 1401 که تاریخ ثبت نام 29 خرداد است شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت به خیر
   آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارند،انصراف دوم منجر به مشمول شدن داوطلب می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 109. Sam
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

  با سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس کامپیوتر دارم
  میخواستم بدونم برای ورود به نظام باید چیکار کنم
  و آیا پس از ورود در نظام کاری مرتبط با رشته تحصیلی خودم میگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت به خیر
   ارگان های نظامی معمولا بر اساس فراخوان های اعلام شده جذب را انجام می دهند.در هر فراخوان شرایط احراز تحصیلی و سنی و شغلی قید می شود.

 110. سجاد
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۹

  آیا میشه بعد از گرفتن لیسانس در دانشگاه دولتی یا فرهنگیان یک رشته دیگه رو از دانشگاه آزاد لیسانس بگیریم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.معافیت تحصیلی برای هر مقطع تنها یک بار استفاده میشود.بنابراین تا زمانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنید خیر.

 111. حامد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام و عرض ادب.
  سوالی که دارم خدمتتون اینه که…
  با توجه به اینکه من لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم، در صورت قبولی در پزشکی روزانه دانشگاه دولتی، باید شهریه پرداخت کنم یا طرح‌های خاصی رو ملزم به انجام دادن هستم؟
  سپاس از شما.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام . کنکور مجدد بعد از لیسانس به شرط داشتن کارت پایان خدمت امکان پذیر است . و بعد از قبولی شما در روزانه شهریه شما رایگان است

 112. رضا
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم میخواستم ببینم بدون کنکور در دانشگاه آزاد میتونم در طول سه ترم لیسانس عمران بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر میتونید یسری دروس رو تطبیق بدیدولی بیشتر از 3 ترم طول میکشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 113. حامد
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام و عرض ادب خدمت مشاور گرامی.
  بنده مهر ماه سال ۹۷ در رشته بدون آزمون شیمی دانشگاه آزاد پذیرفته شدم. بنا به دلایلی، انصراف دادم و بهمن ماه سال ۹۷ در رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شدم. حال سوال بنده اینه که اگه من بعد از فارغ التحصیلی در لیسانس میکروبیولوژی، برم خدمت سربازی رو بگذرونم، میتونم بعدش دوباره کنکور سراسری بدم واسه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه دولتی؟
  ممنونم بابت زحمات شما.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

   با سلام.بله.اگر دوران خدمت را بگذرانید مشکلی براش شرکت مجدد در کنکور ندارید.

 114. بهار
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام من دختر هستم ودانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته حقوق وبرای خرداد امسال فراغ تحصیل میشم ودرکنکور سراسری هم شرکت کردم آیا با وجود مدرک لیسانسی که دارم میتونم در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

   باسلام
   برای ثبت نام دردانشگاه فرهنگیان باید شرایط ثبت نام مثل سن رو داشته باشید
   برای اطاعات دقیق با مشاورین ما درتماس باشید

 115. میم
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام . من امسال فارغ التحصیل میشم از یک دانشگاه غیرانتفاهی رشتمم اموزش زبانه . اگر دوباره بخونم برای کنکور کارشناسی و بخوام دانشگاه فرهنگیان دوباره برم بخونم از اول و معلم رسمی بشم بعدش آیا میشه و قبول میکنن ؟ یعنی این مدرک لیسانس الانم مانعش نمیشه؟ و این که بعدا اگر قبول شدم میتونم تطبیق برخی واحد های درسی رو بزنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

   شرایط تطبیق واحد به احتمال خیلی بالا نداشته باشید
   و مشکلی اگر شرایط سنی و … داشته باشید برای فرهنگیان ندارید

 116. محمدامین علیپور
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام من این ترم لیسانسم میگیرم چون سازمان سنجش گفته تا 25 اسفند باید انصراف داد، من چون این ترم فارغ التحصیل میشم باید انصراف بدم برای شرکت در کنکور کارشناسی پیوسته یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ مقرر از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 117. محمدامین علیپور
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام من لیسانس رشته مکانیک امسال میگیرم، من الان رشته هوا وفضا رو دوست دارم اگر دوباره کنکور کارشناسی سراسری بدم و قبول بشم هوا وفضا، چون دروس مکانیک و هوافضا، پنجاه درصد شبیه به همند بعد از قبولی توی کنکور برای هوا و فضا این پنجاه درصد از دروس تطبیق میخوره یا نه، یا باید همه رو از اول بگذرونم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام . تطبیق واحد برای دروسی است که نمره 12 به بالا اخذ کرده اید . درضمن وضعیت نظام وظیفه خود رابررسی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • سارا
    ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

    سلام.من خرداد 1402 لیسانسم رو میگیرم از دانشگاه دولتی،و همون سال هم میخوام کنکور بدم.موقع ثبت نام برای کنکور 1402 حتما باید انصراف داده باشم؟یا میشه همزمان هم لیسانسمو بگیرم هم کنکور مجدد کارشناسی بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

     سلام وقت بخیر برای ثبت نام کنکور منعی وجود ندارد ولی در صورتی که دانشجوسی روزانه هستید باید تا زمان مقرر شده توسط سازمان سنجش انصراف بدید وگرنه حق شرکت در کنکوررو ندارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 118. Aa
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام من ترم اخر کارشناسی ناپیوسته روزانه هستم تا خرداد تموم میشم ایا میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان متولد ۷۷هستم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور سراسری باید تا 25 اسفند ارز دانشگاه روزانه انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 119. سبحان
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من بهمن ماه امسال یعنی ۱۴۰۰ از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما میخوام فقط به قصد دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شدم اونجا ادامه تحصیل بدم و اگه قبول نشدم برم سربازی
  حالا با توجه به اینکه سن من زیر ۲۴ ساله یعنی شرایط آموزش و پرورش رو دارم و تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی یعنی تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول بشم از نظر نظام وظیفه برام مشکلی ایجاد نمیشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر باید از مقطع فعلی انصراف بدید چون برای اقایون در هر مقطع تحصیلی یکبار امکان معافیت هست در صورت فارغ التحصیلی در مفطع لیسانس نمیتونید مجددا در این مقطع درس بخونید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 120. علی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من پسرم دانشجوی انصرافی کاردانی بودم سپس کارشناسی قبول شدم و ۲ ترم دیگر فارق تحصیل میشم آیا امکان داره بلافاصله بعد از فارق تحصیلی خرداد کنکور همون سال شرکت کنم یا خیر؟؟؟ باید سربازی تموم کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام بله

   • Aa
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

    سلام من ترم اخر کارشناسی ناپیوسته روزانه هستم تا خرداد تموم میشم ایا میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان متولد ۷۷هستم

    • کارشناس ارشد
     ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام وقت بخیردر قورتی که دانشجوی روزانه هستید باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • پویا
    ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۱

    سلام وقت بخیر
    بنده فارغ التحصیل رشته پرستاریم و درحال حاضر سربازم و واگه خدا بخواد تا اواخر پاییز سربازیم تموم میشه میخوام دوباره کنکور بدم ۱۴۰۲،بنظرتون سهمیه مناطق من همون سهمیه ای ک درزمان دبیرستان اونجا تحصیل کردم یا سهمیه مربوط میشه اخرین مدرک تحصیلیت؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

     سلام وقت به خیر
     برای شرکت در کنکور سراسری سهمیه ماطق طبق منطقه دیپلم شما محاسبه می شود.
     برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

  • محمدامین علیپور
   ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام من لیسانس رشته مکانیک امسال میگیرم، من الان رشته هوا وفضا رو دوست دارم اگر دوباره کنکور کارشناسی سراسری بدم و قبول بشم هوا وفضا، چون دروس مکانیک و هوافضا، پنجاه درصد شبیه به همند بعد از قبولی توی کنکور برای هوا و فضا این پنجاه درصد از دروس تطبیق میخوره یا نه، یا باید همه رو از اول بگذرونم

   • کارشناس ارشد
    ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

    سلام وقت به خیر
    تطبیق واحد بسته به واحد آموزش دانشگاه و واحد های گذرانده توسط شما دارد.معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر می شود.

 121. حسین
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام من دانشجو پرستاری دولتی درس میخونم میخاسم بدونم میشه بلافاصله بعد از گرفتن لیسانس دوباره کنکور سراسری بدم قبل از اینکه طرح برم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام . باید تا پایان اسفندماه 1400 انصراف از دانشگاه بدهید

 122. مجید
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۲

  باسلام و تشکر بابت سایت و مطالب خوبتون
  من کارشناسی ارشد ناپیوسته عمران دارم. سال ۱۳۹۰ فارغ التحصیل شدم. کارت پایان خدمت هم دارم
  میتونک در رشته های پزشکی به صورت روزانه (رایگان) مجددا تحصیل کنم؟ یا باید در دوره های شبانه، مازاد و پردیس حتما ادامه تحصیل بدم؟
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیربله منعی نداردبرای شرکت در کنکور برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 123. علی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت شما بخیر

  بنده تا پایان بهمن ماه فارغ التحصیل خواهم شد(شبانه). آیا میتونم مجددا کنکور سراسری بدم؟ اگر بتونم شرکت کنم از لحاظ سربازی مشکلی ندارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   با سلام.معافیت تحصیلی برای مقطعی که در ان فارغ التحصیل شده اید مجددا صادر نمیشود.

 124. عسل
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام، خیلی سردرگمم، میخاستم بگم من ی کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم ک هم در کنکور سراسری و هم در کنکور ارشد 1402 هم زمان شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور در هردو مقطع شما مشکلی ندارید ودر صورت قبولی میتوانید یکی رو انتخاب و تحصیل کنید

 125. مهتاب
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام، لطفا جواب بدین، من دبیر رسمی آموزش و پرورشم با ۷سال و نیم سابقه هنوز حدود ۳ سال از تعهدم مونده، میخوام مجدد کنکور بدم، اداره محل خدمت گفت مشکلی نداره ولی ما نباید بدونیم مه داری درس میخونی، الان با این حساب باید بند ۳۳ و۳۵ فرم ثبت نام رو چیکار کنم؟ میتونه خالی بمونه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   اجازه کتبی نیاز است.

 126. محمد6666666666666666666666
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام.بنده دوره کارشناسی دانشگاه دولتی بودم.الان هم کارشناسی ارشد دولتی هستم وتا 1400/6/31فارغ التحصیل میشم.میتونم کنکور سراسری 1401 شرکت کنم؟ و اگر رشته پزشکی قبول بشم تحصیل رایگان دارم یا باید شهریه شبانه رو پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶

   میتوانید کنکور مجدد بعد از لیسانس و برای کارشناسی شرکت کنید و میتوانید در روزانه ها تحصیل مجدد داشته باشید

 127. لیلا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۷

  سلام، خواهشا پاسخ بدید. من فارغ التحصیل روزانه کارشناسی هستم، ایا می تونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد ۱۴۰۲ همزمان شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ این جا در پاسخ شما برای این سوال من دو جواب، بله و خیر هستش. خواهشا ب درستی پاسخ بدید.ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   بله

 128. لیلا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام، من اینجا از جواب شما ب سوال دوستان ی کمی سردرگم شدم ( دو تا جواب هست در مورد سوال بنده ی بار گفته شده اره میشه ی بار گفته شده ن نمیشه) . من کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد ۱۴۰۲ همزمان هر دو رو شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟ خواهشا ب درستی و مطما باسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید

 129. فاطمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام یه سوال داشتم من ۳ ترم گذروندم کارشناسی روزانه رو و برای ترم ۴هم انتخاب واحد کردم آیا میش دوباره تو کنکور شرکت کنم بدون انصراف از دانشگاه ؟و آیا میتونم دوباره روزانه قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیردر صورتی که دانشجوی روزانه هستید تا 25 اسفند باید انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • مرتضی
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

    سلام و خدا قوت خدمت مشاورین محترم
    ی سوالی واسم پیش اومده و از چن نفر پرسیدم ولی جواب درستی نگرفتم ممنونتون میشم راهنمایی کنید
    من دانشجوی روزانه پرستاری هستم و قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۲ رو د و زمانی ک این کنکور برگزار میشه من اخرین ترم تحصیلیم رو میگذرونم و فارغ التحصیل میشم

    سربازی هنوز نرفتم
    و قضد دارم در رشته پزشکی تحصیل کنم و تا اون موقه مدرکم رو گرفتم
    اگه بخوام در کنکور شرکت کنم باید کدوم کد نظام وظیفه را وارد کنم و ایا باید مدرک تحصیلی را کارشناسی بزنم یا دیپلم ؟
    اینو در نظر بگیرید ک من در زمان ورود ب دانشگا مدرکم را گرفته ام و مشکلم سربازی هست … چ راه حلی رو پیشنهاد میکنید ؟

    • bagheri
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

     با سلام اقایون به خاطر سربازی اگر مدرک تحصیلی را بگیرند و سنوات مجاز را استفاده کنند در گکنکور مجدد بع از لیسانس برای پزشکی که دکتری پیوسته است نمیتوانند اقدام کنند

 130. زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام من لیسانس روزانه باستان شناسی دارم ولی میخوام دوباره از اول کنکور بدم برم وکالت بخونم آیا میتونم دوباره روزانه قبول بشم وکالت رو؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر اگر برای معافیت سربازی و تحصیلی مشکلی ندارید بله منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 131. امیر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم. من مرداد ماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می شم. آیا می تونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری امسال شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر اگر دانشجوی روزانه هستید تا 25 اسفند فرصت انصراف دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 132. زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام.م دانشجوی روزانه بودم و سال ۹۸ فارغ التحصیل شدم اما هنو نرفتم دنبال مدرکم. برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ و بعده قبولی با مشکل مواجه نمیشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام منعی نداره ولی بررای ثبت نام در دانشگاه باید مدرک دیپلمتون رو تحویل دانشگاه بدیدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 133. دریا
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام
  دانشجوی کارشناسی هوشبری هستم ترم ۶ و تابستان ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم، امکانش هست برای فرهنگیان سال ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ کنکور بدم؟ بخاطر طرح اجباری میگم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام
   باید دفترچه آزمون استخدامی بیاد که براتون رشته رو چک کنیم
   شما ابتدا باید طرح بگذرونید بعد برای آموزش و پرورش اقدام کنید

 134. اميرعلي
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده تا پایان بهمن 1400 مدرک کارشناسی خود را خواهم گرفت(دانشجو دوره روزانه بودم ولی به دلیل انتقالی شهریه پرداخت میکردم) فعلا معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را دارم آیا برای شرکت مجدد در کنکور پس از فارغ التحصیلی باید کارت پایان خدمت داشته باشم یا خیر؟ در دفترچه راهنمای کنکور ۱۴۰1 ذکر شده که متقاضی کنکور نباید به سازمان های دولتی بدهکار (مثل سربازی) باشد و دارای کارت پایان خدمت باشد و هم چنین ذکر شده : 《《 معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يك بار صادر ميشود. بنابراين فارغال تحصیلان هر مقطع مجاز
  به تحصيل مجدد در همان مقطع نمي باشند.》》 اگر راهنمایی کنید ممنونتان می شوم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقت به خیر
   طبق اعلام دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود و برای تحصیل مجدد در همان مقطع نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت هستید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 135. سجاد فرح بخش
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه هستم که نهایتا تا شهریور 1401 فارغ التحصیل میشم، باید انصراف بدم برای ثبت نام کنکور؟ با توجه به اینکه زمان ثبت نام کنکور هنوز دانشجوی روزانه هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   بعله شما برای شرکت مجدد نیازه در بازده زمانی مشخص انصراف رو ثبت کنید

   • سجاد فرح بخش
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

    اگه مدرک کاردانی مو بگیرم میتونم کنکور 1401شرکت کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

     سلام وقت بخیر
     بعله میشه

     • امیرعلی
      ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

      سلام.ببخشید من تا پایان بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم از دانشگاه دولتی روزانه در مقطع کارشناسی.آیا میتونم در کنکور سراری 1401 شرکت کنم ؟و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم مشکلی بابت نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

      سلام وقت بخیر اگر تا پایان بهمن فارغ التحصیل میشید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 136. Moradi
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام.وقت بخیر.دانشجوی پرستاری هستم و خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم.میخواستم بپرسم آیا امکان داره در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ از اونجایی که من ۲ سال طرح اجباری دارم آیا برای کنکور مجدد مشکلی پیش میاد؟ و اینکه در صورت قبولی در رشته های پزشکی باید شهریه پرداخت بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام
   باید ابتدا طرح بگذرونید

 137. حدیث
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام خواهشا ب سوالم ب طور مطمئن پاسخ بدید. فارغ التحصیل کارشناسی روزانه هستم، ایا میتونم در کنکور سراسری و کنکور ارشد 1401 همزمان هر دو رو شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی در هر دو یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم. در اینجا بعضی جاها جواب داده اید ک نمیشه و بعضی جاها جواب داده اید ک میشه. خواهشا پاسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام
   خیر

 138. کاوه
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  با سلام. اگر آقایی بعد از اتمام مقطع کارشناسی پیوسته در یکی از رشته‌های علوم پزشکی، بخواد که مجددا در کنکور تجربی شرکت کنه؛ آیا این امکان رو داره تا بلافاصله پس از اخذ لیسانس اقدام به شرکت در کنکور بکنه؟ از لحاظ بحث سربازی و معافیت تحصیلی میپرسم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   خیر.امکان ان وجود ندارد

 139. پارلا
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم ۷ رشته (با پذیرش شرط معدل بدون کنکور قبول شدم دولتی روزانه)
  و ترم اخرمومیخام ۱هفته دیگه شروع کنم تا حدود مرداد ۱۴۰۱ مدرک لیسانسمو میگیرم
  میخاستم بدونم میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کنم برای رشته روزانه پزشکی قبول شم؟یا باید انصراف بدم؟
  سوال دومم اینه میتونم هم کنکور ارشد هم سراسری شرکت کنم؟ینی اگه ارشد قبول شم میتونم انصراف بدم ؟برای پزشکی روزانه درصورت قبولی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه تا تاریخ 25 اسفند باید انصراف خود را به دانشگاه اعلام نمایند.
   برای مشاوره بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 140. جلال
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام
  بنده دیپلم انسانی سال ۸۸ هستم..میخام کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم با توجه به شصت درصد شدن سوابق تحصیلی بنده برای اون شصت درصد چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام . کنکور مجدد بعد از لیسانس با توجه به اینکه باید کارت پایان خدمت داشته باشید قوانین جدید احتمالا نقض شود و تاثیر 60 درصد سوابق لحاظ نشود

 141. بهزاد
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۱

  با عرض سلام و خسته نباشد، کسی که قبلا لیسانس دوره روزانه گرفته الانم دو باره یه رشته دیگه تو همون مقطع لیسانس بازم روزانه میخونه با نامه عدم کاریابی میتونه مدرک لیسانس اول رو آزاد کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام . باید هزینه مدرک را پرداخت کنید به سازمان مرکزی وزارت علوم و راه های دیگر برای آزاد سازی مدرک را انجام دهید

 142. مهدیه
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  بنده خانوم هستم آیا میتونم بعد از مدرک کارشناسی ام از دانشگاه روزانه، دوباره در کنکور سراسری برای فرهنگیان و تربیت معلم شرکت کنم و سن من ۲۲ سال است

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شما باید به مقاله مراجعه کنید برای مطالعه در این زمینه

 143. منتظر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  یعنی در واقع بعد از اینکه لیسانس گرفتم بخوام یه مدرک دیگه هم بگیرم ، برای اون معافیت تحصیلی مجدد صادر میشه یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به موضوع نظام وظیفه امکانش نیست و برگشت به عقب محسوب میشود اما بعد از گرفتن کارت امکانش هست

 144. شیما
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام. من ی مدرک کارشناسی روزانه دارم، ایا میتونم در کنکور ارشد و کنکور سراسری 1401 همزمان هر دو را شرکت کنم و در صورت قبولی نهایی هر دو، یکی را برای ادامه تحصیل برگزینم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام
   خیر

   • شیما
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

    ببخشید، منظور از خیر چیه؟ کاملا میشه هر دو را شرکت کرد. چرا میگید ک نمیشه؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

     سلام
     امکان شرکت در دو کنکور در مقاطع مختلف وجود ندارد

     • مهسا
      ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

      سلام. در پاسخ شما ب دوست عزیز باید گفت ک میشه، چون من دوستام بودن ک هم در کنکور ارشد و هم در کنکور سراسری همزمان در یک سال شرکت کردن.

     • کارشناس ارشد
      ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

      سلام
      خیر این امکان وجود ندارد

     • ندا
      ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳

      سلام، خواستم بگم امکان دو کنکور در مقاطع مختلف در یک سال هست. میشه هم ارشد و هم سراسری ۱۴۰۱ ذا هر دو همزمان شرکت کرد.

     • کارشناس ارشد
      ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

      برای خانوم ها محدودیتی وجود ندارد

 145. مهدیه
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم و ۱۴۰۱ مدرکم میاد آیا دوباره میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم برای فرهنگیان؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام . اگر کارت معافیت از خدمت سربازی داشته باشید میتوانید

   • مهدیه
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

    بنده خانوم هستم آیا میتونم بعد از مدرک کارشناسی ام از داشنگاه دولتی، دوباره در کنکور سراسری برای فرهنگیان و تربیت معلم شرکت کنم. سن من هم ۲۲ سال است

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

     با سلام.با توجه به ثابت نبودن سقف سنی وتغییر هر ساله ان ممکن است نباشد.ولی در سال 1400 سقف سنی 24 سال لحاظ شده بود

 146. محمد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ریاضیات و کاربردها هستم آیا امکان کنکور مجدد واسه مقطع کارشناسی بعد از اخذ لیسانس واسه دانشگاه فرهنگیان وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام خیر
   شما میتوانید با مدرک کارشناسی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنید

 147. maryam
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی رشته برق روزانه دانشگاه دولتی ورودی سال99 هستم میخواستم ببینم بعدازگرفتن لیسانس بافاصله یک یا دوسال میتونم کنکورانسانی بدم ورشته حقوق روزانه دانشگاه دولتی قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیر بله میتونین کنکور مجدد بدین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 148. نگین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقتتون بخیر ..من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی روزانه هستم و فقط ۴ واحد پاس نشده دارم تا فارغ التحصیل بشم که ممکنه بره برا خرداد و خرداد فارغ التحصیل بشم..میخاستم بپرسم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شرکت در کنکور ندارید.

 149. Milad
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  من فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه ازاد هستم
  دیپلمم ریاضی بوده
  میخواستم ببینم اگر بعد از سربازی بخوام یه لیسانس دیگه بگیرم آیا باید همه دروس عمومی که در کارشناسی حسابداری پاس کردم بازم پاس کنم؟
  یعنی همه دروس معارف و دروس عمومی مثل ادبیات زبان عمومی تربیت بدنی و ….
  آیا توی لیسانس جدید دوباره باید اینارو پاس کنم یا خیر
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص مطابقت واحد ها با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید.

 150. Mahtab
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  بالأخره مایی که دختریمو روزانه أیم و ترم بهار فارغ‌التحصیل میشیم برای کنکور همون سال باید انصراف بدیم یا ندیم
  به هرکی یچیز میگین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام خیر

 151. Mahtab
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام
  من 20سالمه و دانشجوی روزانه أم تیر سال آینده فارغ‌التحصیل میشم میخوام برای کنکور همون سال شرکت کنم مشکلی پیش میاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   سلام بله بایدتا31شهریورهمون سال که میخواین کنکوربدین فارغ التحصیل شده باشین

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام بله شمابایدهمون سالی که میخواین کنکوربدین تا31شهریورفارغ التحصیل شده باشین

   • منتظر
    ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

    سلام وقت بخیر ، من حدودا ترم بهار ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم و مدرک لیسانس دریافت میکنم و تاریخ معافیت تحصیلی هم در سایت نظام وظیفه تا شهریور ۱۴۰۳ میباشد ، میخواستم بدونم من میتونم مجددا در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ، آیا با اینکه یه بار برای کنکور سراسری و ورود به دانشگاه به من معافیت دادند ، مجددا برای تحصیل در دانشگاه و رشته ی جدید بهم معافیت تحصیلی موقت داده میشه ؟؟؟

    ممنون میشم به من هم جواب بدید .

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

     اگر اقا هستید خیر.معافیت تحصیلی برای مقطعی که در ان فارغ التحصیل شدید صادر نمیشود

 152. سارا
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی روزانه و در حال تحصیلم و الان ترم۵هستم.اگر هفت ترم فارغ التحصیل بشم(نیمسال اول۱۴۰۱)میتونم کنکور۱۴۰۲رو شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری داوطلب نباید دانشجوی دانشگاه های روزانه باشد در صورت فارغ التحصیلی قبل از زمان ثبت نام میتوانید برای کنکور سراسری اقدام نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 153. زهرا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی۹۸ یه رشته در دانشگاه دولتی هستم و خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و انتخاب رشته کنم ؟
  و اگه میتونم ثبت نام کنم آیا میتونم رشته فرهنگیان برم اگه قبول بشم مشکلی نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنهای ثبت نام کنکور 1400 دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از دانشگاه ورشته قبلی خود انصراف دهند.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص برای پذیرش دارد از جمله شرایط سنی.
   برای اطلاع از شرایط و بررسی موارد میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • محمد
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

    سلام
    بنده دانشجوی رشته فیزوتراپی هستم. من میتونم بعد از گرفتن لیسانس در کنکور شرکت کنم و در رشته پزشکی دوره روزانه قبول شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

     سلام .باید کارت پایان خدمت داشته باشید

 154. زهرا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی۹۸ یه رشته در دانشگاه دولتی هستم
  آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ اخه خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم
  و اگه میتونم ثبت نام کنم آیا میتونم رشته فرهنگیان برم اگه قبول بشم مشکلی نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنهای ثبت نام کنکور 1400 دانشجویان دوره های روزانه باید تا تاریخ تعیین شده از دانشگاه ورشته قبلی خود انصراف دهند.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص برای پذیرش دارد از جمله شرایط سنی.
   برای اطلاع از شرایط و بررسی موارد میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 155. امین
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام من لیسانس حسابداری دارم فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم می خواستم در کنکور تجربی سال ۱۴۰۲ شرکت کنم با این تغییراتی هم که در کنکور به وجود آمده چیکار کنیم باید از مقطع دهم دوباره ادامه تحصیل بدیم .

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر
   نیاز به ادامه تحصیل از مقطع دهم نیست شما میتوانید کتاب های درسی و منابع تست به روز رو تهیه کنید در کنارش کلاس هم شرکت کنید که بتونید در ازمون موفق بشید

 156. سمیه
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام خسته نباشید من لیسانس فیزیک از دانشگاه دولتی دارم و روزانه بودم و شهریور سال۹۸فارغ التحصلی تو مدرکم خورده الان میتونم برا سال۱۴۰۱کنکور تجربی بدم و پرستاری روزانه قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 157. شیما
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام، منم مدرک کارشناسی( لیسانس) دارم، میتونم هم در کنکور سراسری( برای گرفتن لیسانس دیگر) و هم کنکور ارشد سال 1401 شرکت کنم، و در صورت قبولی هر دو پس از انتخاب رشته یکی را برای ادامه تحصیل ادامه داد؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر بله می توانید ولی شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 158. علیرضا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام وقت بخیر.بنده فارغ التحصیل مقطع لیسانس هستم و تا شهریور سال آینده معافیت تحصیلی دارم .خدمت سربازی نرفتم .میخواستم ببینم امکانش هست کنکور سراسری 401شرکت کنم و یکبار دیگه مقطع لیسانس بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیازمند معافیت موقت یا دائم و یا کارت پایان خدمت هستید.معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 159. مهسا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵

  ببخشید در پاسخ شما، خب من گفتم ک لیسانس دارم. میخام هم در کنکور سراسری برای لیسانس دیگر و هم در کنکور ارشد 1401 شرکت کنم، خواستم بدونم مشکلی نیست.

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نطام وظیفه ندارید خیر میشکلی نیست

 160. مهسا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام، ایا با داشتن مدرک کارشناسی می توان همزمان در سال ۱۴۰۱ هم برای کنکور سراسری و هم برای کنکور ارشد شرکت کرد و هر دو رو انتخاب رشته کرد و در صورت قبولی هر دو یکی را برای تحصیل انتخاب کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام وقت بخیر بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد اگر دیپلم باشید خیر. اگر لیسانس باشید می شود

 161. محدثه
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من ترم ۷ کارشناسی ازدانشگاه روزانه هستم وکنکور ارشد هم شرکت کردم می خواستم بدونم اگر انتخاب رشته ارشد انجام ندم می تونم بهمن ماه کنکور سراسری شرکت کنم با اینکه خرداد لیسانسم تموم میشه؟(خانوم هستم)

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل
   تماس بگیرید

 162. احسان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام من کارشناسی ارشد مکانیک دارم
  از پایه رشته م فنی و حرفه ای بوده ایا میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم‌ کارت معافیتم دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 163. احسان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام من کارشناسی ارشد مکانیک دارم
  از پایه رشته م فنی و حرفه ای بوده ایا میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم‌

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

  • پگاه
   ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام من ترم ۳ادبیاتم از دانشگاه روزانه… حالا بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم و لیسانس ادبیاتم رو گرفتم.میتونم باز کنکور سراسری رشته تجربی بدم و رشته پزشکی روزانه قبول بشم؟؟؟؟

   • کارشناس ارشد
    ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

    سلام وقت بخیر بله میتونین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 164. ثنا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام. من دختر هستم و مساله نظام وظیفه ندارم. ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۲ از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل خواهم شد. آیا من می‌توانم در کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کرده و پیراپزشکی دولتی یا فرهنگیان قبول شوم و مهر ۱۴۰۲ وارد دانشگاه شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر بله میتونین

 165. M.k
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلم خسته نباشید،من پسرم و 18 سالمه و امسال کنکور دارم، میخواستم بدونم به فرض اگه من امسال علوم کامپیوتر شریف قبول بشم و تا لیسانس بخونم بعد از لیسانس میتونم باز کنکور بدم برای رشته بیوتکنولوژی پیوسته دانشگاه تهران؟ مشکل خدمت سربازی نخواهم داشت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   آقایون برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دارند به دلیل اینکه معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 166. امين
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام وقت بخير، من ٢٥سالم هست (متولد سال٧٥) تا اخر همين ماه از رشته برق الكترونيك فارغ التحصيل ميشم(مقطع ليسانس،شبانه) ميخاستم ببينم ميتونم براى كنكور تجربى سال ١٤٠١ شركت كنم؟ كارت معافيت از خدمت هم دارم، ممنون ميشم پاسخ بديد

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر
   آقایون برای کنکور مجدد بعد از لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دارند.در صورت داشتن کارت معافیت مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته ندارید.

 167. آرمین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  من ورودی ۹۸ رشته مدیریت مالی روزانه هستم و ترم ۵)سال دیگه این موقه ترم ۷ هستم و درس رو تموم میکنمو فارغ التحصیل میشم خاستم بدونم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم برای دانشگاه فرهنگیان)؟ اخه من همون موقه که فارغ التحصیل میشم ثبت نام کنکور هم همون موقه است گفتم سوال کنم ببینم مشکلی نداره؟
  شرایط سنی و خدمت سربازی رو دارم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقتتون بخیر اگر سنتان بیشتر از 22 نباشد و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید مانعی برای شرکت در کنکور سراسری و در صورت قبولی می توانید ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز داشته باشید

 168. محمد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم میخواستم بدونم ما که قبلا بدون کنکور دانشگاه آزاد لیسانس حسابداری گزفتیم الان کنکور پرستاری کارشناسی دانشگاه آزاد قبول بشیم چون قبلا بدون کنکور حسابداری خوندیم الان نمی تونیم دروس عمومی رو تطبیق بدیم و کلا هیچ تفاوتی در تعداد واحدها با کسانیکه با دیپلم میان نداریم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر امکان تطبیق دروس وجود دارد

 169. میلاد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام خسته نباشید
  کسی که میخواد از دانشگاه انصراف بده به خاطر قبولی در کنکور..مهمه که ترم چند دانشگاه باشه..مثلا من دانشجو پیام نور هستم و میخوام ترم آخر انصراف بدم..مشکلی از بابت نظام وظیفه ندارم…دوباره برام معافیت صادر میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در ازمون نیاز به انصراف از دانشگاه نیست وقتی از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید دلیلی برای معافیت نیست

 170. محمد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه فرهنگیان هستم .یعنی الان معلمم خواستم بدونم آیا الان میتونم دو باره کنکور کارشناسی شرکت کنم
  برای رشته های غیر پزشکی.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر اگر تعهد خدمت ندارید بله منعی ندارد

 171. شبنم
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

  سلام وقت بخیر
  سوالم این بود که سازمان سنجش چه معیار و ملاکی داره یعنی از کجا میفهمه که چه کسی در کنکور تقلب کرده؟؟ ..مثل کنکور ۱۴۰۰…شاید یه نفر واقعا تلاش کرده باشه..و رتبه خیلی خوبی اورده باشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام
   با استعلام از ارگانهای مربوطه

 172. سارا ف
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی روزانه ترم 1 گرافیکم
  میخواستم بدونم میشه برای401، هم، کنکور بدم بدون انصراف از رشته ام و در هر دو رشته همزمان تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام خانم سارا
   امکان تحصیل همزمان در رو رشته در مقطع کارشناسی به صورت روزانه وجود ندارد .

 173. شقایق
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر ، من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی هستم و البته شبانه و تابستون ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل میشم ، میخواستم کنکور کارشناسی دوباره بدم و یک مدرک کارشناسی دیگری در کنار این مدرک بگیرم ، ایا من امسال تو کنکور شرکت کنم و قبول شم ،تداخلی با مدرک موجودم پیش میاد ؟ یعنی این مدرکی که قراره تابستون بگیرم خراب میشه و نمیتونم مدرکمو بگیرم ؟ یا تداخلی ایجاد نمیشه ؟ و مدرکمو میتونم بگیرم ؟و مهر ماه دوباره برای یه دوره دیگه شروع کنم؟(چون نمیخوام انصراف بدم و زحمت ۴ سال به هدر بره ،حداقل مدرکمو بتونم بگیرم)

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام .باید انصراف دهید

 174. معصومه صدری
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام ، درس من ترم بهار ۱۴۰۲ تموم میشه میتونم برای فرهنگیان زبان شرکت کنم
  ۲۲ سالم میشه

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در شرکت کنکور سراسری ندارید و در صورت قبولی شرایط سنی لازم را دارید

   • معصومه صدری
    ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

    دانشجوی روزانه أم مشکلی نیس؟

    • کارشناس ارشد
     ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام وقت بخیراگر دانشجو روزانه هستید برای کنکور مجدد باید تا زمان پایان مهلت ثبت نام انصراق بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 175. محسن
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام وقتتون بخیر
  من 23 سالمه مدرک کارشناسی دارم و همینطور پایان خدمت هم دارم
  سوال ام این هست که میتوانم برای کنکور 1401 تجربی برای رشته پزشکی ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام بله میتونید داوطلب کنکور بشید و مجدد کنکور شرکت کنید

 176. مریم
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام وعرض ادب وقت بخیر
  ببخشیدبنده دانشجوی دانشگاه دولتی روزانه ترم اول هستم ومیخواستم برای ورودی بهمن با سوابق تحصیلی در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم آیا باید قبل از ثبت نام از دانشگاهی که الان درحال تحصیل هستم انصراف بدم ویا میتونم بعد از اعلام نتایج سنجش انصراف بدم؟؟

  ۲_وببخشید اگر ترم اول یا دوم از دانشگاه دولتی روزانه انصراف بدم یا باید جریمه پرداخت کنم؟

  ممنونم ازپاسخ گویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام مریم
   شما میتونین بعد از اعلام نتایج بدون ازمون دانشگاه سراسری انصراف بدین
   و شامل جریمه میشود

 177. مهدی
  ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام وقتتون بخیر بنده دو سال پیش دانشجو دانشگاه پیام نور بودم اما انصراف دادم و اومدم دانشگاه آزاد..الان دانشجو هستم…می‌خوام برای کنکور سراسری ثبت نام کنم آیا نظام وظیفه این امکان رو دوباره بهم میده؟؟؟یا باید این رشتمو به سر انجام برسونم و برم سربازی ؟؟راهکاری برای بنده دارین؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظام وظیفه دارید حق انصراف دوباره ندارید جهت انصراف دوباره از دانشگاه باید دفترچه را پست کنید

   • مهدی
    ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵

    خب من دانشگاه رو تموم کنم تا چند وقت بعدش باید دفترچه پست کنم…تو این مدت اگه کنکور قبول بشم میتونم ادامه بدم یا مخالفت میکنن باهام؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

     سلام وقت بخیر برای شرایط مجدد بعد کنکور تا یکسال بعد فارغ التحصیلی میتونید دفترچه بفرستید

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر برای کنکور مججد یبار میتونید انصراف بدید فقط

 178. زهرا
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام خسته نباشید من بهمن ماه لیسانسم رو در دوره روزانه از دانشگاه سراسری میگیرم شرایط دانشگاه فرهنگیان رو دارم آیا با وجود یه لیسانس میتونم کنکور دوباره شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟ و آیا باید شهریه بپردازم چون یکبار در دوره روزانه درس خوندم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر در صورت قبولی می توانید رایگان تحصیل کنید برای دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی لحاظ است

 179. فرهاد
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام
  ترم بهمن از مقطع کارشناسی پیام نور فارغ التحصیل میشم
  در صورت قبولی یکی از رشته های کارشناسی روزانه بهم معافیت تحصیلی دوباره میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظامخ وظیفه دارید برگشت رو به عقب نمی توانید داشته باشید

 180. G
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام خداقوت
  ببخشیددانشجوی ترم اول دانشگاه دولتی روزانه هستم آیا میتونم ترم اول یا دوم انصراف بدم واینکه باید جریمه ای پرداخت کنم ممنونم از پاسخ گویی تون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام . بله . باید جریمه انصراف را پرداخت کنید

 181. مریم...
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام وعرض ادب
  من دانشجوی ترم اول دانشگاه دولتی روزانه هستم ببخشید اگر برای ورودی بهمن باسوابق تحصیلی ثبت نام کنم برای دانشگاه دولتی آیا باید قبل از ثبت نام ازدانشگاهی که الان تحصیل میکنم انصراف بدم یا اینکه میتونم بعد نتایج سازمان سنجش

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام .اول انصراف

 182. مریم
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 5 بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هستم ایا میتونم سال 1402 کنکور شرکت کنم و مجاز به انتخاب رشته میشم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقتتون بخیر در صورت قبولی در دانشگاه ها به جز روانه باید قبل ثبتنام از دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید

 183. F
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام به علت داشتن۲ سال تعهد به خدمت نمیتونم مدرک کاردانیم رو آزاد کنم در صورت قبولی در پزشکی ممکنه برای ثبت نام در دانشگاه روزانه يا أزاد دچار مشکل بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر باید بعد ا اتمام تعهدتون اقدام کنید

 184. محمدرضا
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی علوم قرآن و حدیث روزانه (دولتی)هستم و ۷ ترمه فارق التحصیل میشم یعنی پایان بهمن ماه امسال لیسانسم تموم میشه..میخواستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برم برا فرهنگیان..در مورد خدمت سربازی هم از اتمام فارق التحصیلی تا یک سال معافیت وجود داره.

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار معاقیت تحصیلی صادر میشود امکان برگشت به عقب نیست

 185. علی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی بخواد از دانشگاه پیام نور انصراف بده و دوباره کنکور شرکت کنه برای (کارشناسی)..مهمه که ترم چند پیام نور هستش..مثلا من میخوام ترم ۸..از پیام نور انصراف بدم…مشکلی پیش نمیاد؟؟دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام . خیر مشکلی پیش نمیاد

 186. M
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام وعرض ادب وخداقوت
  ببخشیدبنده دانشجوی رشته الهیات دانشگاه دولتی روزانه ترم اول هستم ومیخواستم برای ورودی بهمن در دانشگاه پیام نور یا غیر انتفاعی روانشناسی ثبت نام کنم آیا امکانش تحصیل در دررشته به صورت همزمان هست ؟
  ممنونم ازپاسخ گویی شما🌹

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای تحصیل همزمان وجود ندارد

 187. مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت بخیر یکبار انصراف مجاز میباشد

 188. مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم…و قبول شدم مثلا فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر بله منعی ندارد

 189. محسن
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت و تیم قویتون
  من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورتی که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارید در وهله اول باید شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید و بعد از آن بعد از قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید،که در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.
   در صورت انصراف از دانشگاه میتوانید مجدد در معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی استفاده نمایید.

 190. محسن
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت و تیم قویتون
  من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورتی که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارید در وهله اول باید شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید و بعد از آن بعد از قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید،که در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.
   در صورت انصراف از دانشگاه میتوانید مجدد در معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی استفاده نمایید.

 191. محسن
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم..و خرداد۱۴۰۱ تموم میکنم و لیسانس رو میگیرم..میخواستم بدونم میتوم کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان.. از لحاظ معافیت تحصیلی مشکلی پیش نمیاد با توجه به این که یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارم؟؟؟(شرایط دانشگاه فرهنگیان هم دارم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و اخذ مدرک کارشناسی نیاز به صدور مجدد معافیت تحصیلی دارید.
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

 192. محسن
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی پیام نور هستم..و خرداد۱۴۰۱ تموم میکنم و لیسانس رو میگیرم..میخواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان..از لحاظ معافیت تحصیلی مشکلی پیش نمیاد با توجه به اینکه یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارم؟؟(شرایط دانشگاه فرهنگیان هم دارم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • محسن
    ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

    سلام وقت بخیر
    ممنون از سایت و تیم قویتون
    من در حال حاضر ترم ۷ پیام نور هستم با توجه به این که‌ نظام وظیفه برای هر مقطع فقط یکبار معافیت صادر میکنه…اگر من مدرک لیسانس رو عقب بندازم و یک ترم مرخصی بگیرم..و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، و فرهنگیان قبول شم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

     سلام وقت بخیر درصورتی که انصراف بدید بله ولی اگر مدرکتون رو بگیرید خیر

 193. ترنم
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

  ببخشید من ترم ۵ مامایی دانشگاه آزاد هستم اگه من امسال کنکور بدم ورشته دولتی قبول بشم میتونم همزمان در رشته دولتی ادامه تحصیل بدم و هم مدرک کارشناسی ام رو بگیرم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام . امکان تحصیل در دو دانشکاه بصورت همزمان وجود ندارد . در صورت قبولی در کنکور سراسری باید از مقطع قبلی خود انصراف بدهید.

 194. Sepid
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۸

  سلام وقت بخیر، ۲۲ سالمه و سال ۱۴۰۰ در رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم ، و الان ترم یک ارشد دانشگاه تهران در گرایش برنامه ریزی شهری هستم .
  آیا امکان داره انصراف بدم و فرهنگیان شرکت کنم؟ و باید شهریه بپردازم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام . خیر چون نظام وظیفه به شما معافیت تحصیلی مجدد نمی دهد

 195. ساحل
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  شهریور ماه ۲۱ساله شدم متولد ۱۳۷۹/۶/۱۴.فقط سوالم اینه از شما امتحانامو بدم لیسانس بگیرم در کنکور شرکت کنم واسه فرهنگیان یا نه امتحان ندم چون ترم آخرم .لیسانس دانشگاه آزاد بیشتر مشکل داره بنظرتون یا اشتغال به تحصیلش؟ یا اینکه انصراف لازمه؟ممنون که جواب میدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام
   تمایل دارید دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید یا ازمون استخدامی اموزش و پرورش را شرکت کنید؟

   • محمد
    ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

    سلام ممنون از سایت خوبتون
    من دو بار کنکور دادم و در رشته پرستاری دانشگاه دولتی روزانه فارغ التحصیل میشم امسال1401. من بازم میتونم یه سال سربازی نرم با این که دوبار کنکور دادم. و بخونم و پزشکی دولتی روزانه قبول بشم بدون شهریه.

    • karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 196. ساحل
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام ببخشید من ترم آخر مدیریت دانشگاه آزاد هستم می‌خوام این سال کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم .دی ماه امتحان بدم و لیسانس بگیرم یا همینطور بمونه ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام
   هم اکنون شما چند سال دارید؟

 197. فاطمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام خسته نباشید، با لیسانس روزانه ی دولتی، درصورت کنکور مجددو قبولی در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت شه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام بله همینجوره

 198. فاطمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام بعد از گرفتن لیسانس از دانشگاه دولتی برای کنکور مجدد تجربی و خوندن رشته ی پزشکی باید شهریه بپردازم؟ میخوام بدونم پزشکی و پیرا پزشکی. هم شامل اون قانونی که فرصت یکباره از سهمیه دولتی داریم میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر بله برای کنکور مجدد بعد از لیسانس چون پذیرش از مقطع دیپلم میباشد فرصت استفاده از شهمیه مجداا نیست

 199. فاطمه
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵

  سلام.وقت بخیر.من دوبار در دانشگاه دولتی روزانه درس خوندم و لیسانس حسابداری دارم.امسال میخوام کنکور سراسری بدم تربیت معلم شرکت کنم .بازم میتونم‌دانشگاه دولتی شرکت کنم یا باید شهریه بدم و شبانه حساب میشم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام
   برای دانشگاه های تربیت معلم شرط سنی برقرار است و تا 24 سال حق شرکت دارند.

 200. عرفان
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۶

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۴۰۳/۶/۳۱ در مقطع لیسانس فارغ التحصیل میشم
  امکان داره بجای کنکور ارشد در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنم.
  اگر پزشکی یا دندانپزشکی قبول بشم
  آیا معافیت تحصیلی صادر میشه یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت به خیر
   کنکور مجدد بعد از لیسانس در صورت داشتن کارت معافیت یا کارت پایان خدمت بلامانع است،اما در غیر این صورت معافیت تحصیلی برای شما صادر نمی شود و اجازه ثبت نام در دانشگاه از طرف نظام وظیفه را ندارید.

 201. هانیه
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام من مشغول تحصیل رشته زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه دولتی روزانه هستم، میتومم بعد از اتمامش و گرفتن مدرک لیسانس کنکور تجزبی بدم و رشته های پزشکی و پیرا پزشکی رو در دانشگاه های دولتی روزانه بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقتتون بخیر له از طریق کنکور میتونین

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر اگر کنکور سراسری بدهید بله میتونید

   • فاطمه
    ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

    ببخشید باید شهریه بپردازم یا خیر؟ چون شنیدم فرصت سهمیه دولتی فقط یکبار هست میگم،

    • کارشناس ارشد
     ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     سلام وقت بخیر برای کنکور مجدد و ورود مجدد به لیسانس باید شهریه پرداخت کنید

 202. فاطمه
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۰

  سلام عذز میخوام من فوق لیسانس علوم سیاسی دارم از دانشگاه دولتی هر دو مقطع رو، برای کنکور میتونم مجددا شرکت کنم و در دانشگاه دولتی روانشناسی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز تماس بگیرید

 203. ریحانه
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام ،من خرداد۱۴۰۲ از دانشگاه فارغ التحصیل میشم می تونم کنکور سراسری۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقتتون بخیر اگر تا شهریور واحد های اخذ شدتون رو پاس کنید میتونید کنکور مجدد بدین

 204. ...
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام وقت بخیر
  اگه مدرک کارشناسی یکی از رشته های پیراپزشکی رو داشته باشیم و کنکور مجدد پزشکی قبول شیم میتونیم درس و واحدهایمشترکی که قبلا پاس کردیم رو مجدد نخونیم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام بله میتوانید

   • مهسا
    ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۵

    سلام
    من ترم آخر مهندسی روزانه هستم
    تا بهمن هم از پروژه دفاع میکنم
    میخواستم بدونم میتونم برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟ و اینکه حداکثر تا کی باید فارغ‌التحصیل بشم برای ثبت نام کنکور سراسری؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

     سلام وقت بخیر برای کنکور مجدد در صورتی که بهمن فارغ التحصیل میشید مشکلی ندارد

  • علی
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۸

   سلام بنده در حال حاظر دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه روزانه هستم و در شهریور 1402فارغ التحصیل میشم ،و کارت معافیت پایان خدمت کفالت دارم ،امکانش هست بعد از لیسانس کنکور مجدد بدم و برم دانشگاه فرهنگیان؟؟؟؟؟ممنون

   • کارشناس ارشد
    ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

    سلام وقت بخیر بعد از قارغ تحصیلی و یا در صورت انصراف بله امکانش هست

 205. رامین
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت به خیر
  بنده خرداد ۱۴۰۱ در رشته پرستاری،فارغ التحصیل میشم
  میتونم درکنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم
  هدفم قبول شدن در رشته دندانپزشکیه
  معافیت تحصیلی ندارم و میترسم خدمت سربازی مشکل ساز بشه برام

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام بله امکان شرکت درکنکوررادارید

   • م
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

    سلام خسته نباشید ببخشید من میتونم بعدلیسانی گرفتنم کنکور فرهنگیان شرکت کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما باید بررسی شود
     میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 206. مهدی
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام من کاردانی فوریت بودم و سربازیم تموم شده و الان دانشجوی ترم دوم کارشناسی ناپیوسته فوریت هستم میخوام بدونم من اجازه شرکت در کنکور ۱۴۰۱ دارم یا باید تا بهمن سال آینده صبر کنم که تحصیلم تموم بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقتتون بخیر اگر کارت پایان خدمت داشته باشید موردی وجود ندارد شرکت کنید و اگر رشته های روزانه مدنظرتان است باید تا قبل از ثبتنام کنکور سراسری انصراف دهید

 207. مهدیه
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲

  سلام
  وقت بخیر
  من ترم اخر رشته مهندسی دانشگاه دولتی روزانه هستم و قصد دارم امسال کنکور هنر بدم (۱۴۰۱)
  و پروژه و کاراموزیم مونده
  میخواستم بپرسم برای ثبت نام کنکور مشکلی پیش میاد اگر من تا قبل شهریور ۱۴۰۱ پروژه کارشناسیم رو تحویل بدم ؟؟؟؟؟ یا حتما باید قبل از ثبت نام کنکور تحویل بدم ؟
  تششکر (:

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر.از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس فارغ التحصیلی تا زمان کنکور هست.

 208. زهرا
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام ببخشید من امسال لیسانس ادبیات میگیرم و درسم تموم میشه میخوام فقه و حقوق بخونم اما نمیدونم شرایط قبولی بعد لیسانس چجوریه باید کنکور بدم حتما؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام اگر شرایط شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.

 209. مهدیه
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام
  من دانشجوی ترم اخر مهندسی دانشگاه سراسری هستم و میخوام سال ۴۰۱کنکور هنر بدم
  و فقط پروژه و کاراموزی رو دارم تا فارغ التحصیل شدن میخواستم بپرسم مشکلی برای ثبت نام کنکور ایجاد میکنه ؟مشکلی ندارد تا خرداد ۴۰۱پروژه رو تحویل بدم؟در صورت قبولی در دانشگاه روزانه هنر باید هزینه پرداخت بشه؟؟؟؟؟
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   برای کنکور مجدد بعد از لیسانس مشکلی وجود ندارد و نیاز به پرداخت هزینه ندارید.
   طبق ضوابط قید شده در صفحه 17 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه باید تا اسفند انصرافی خود را به دانشگاه اعلام کنند.
   برای بررسی دقیق شرایط خود به سازمان سنجش درخواست بزنید.

   • مهدیه
    ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۴

    سلام مجدد
    ینی باید از این رشته ک میخونم انصراف بدم؟
    یا باید تا قبل اسفند فارغ تحصیل بشم و کاراموزی و پروژه رو تحویل بدم ؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

     سلام وقت بخیر مجددا براتون معاقیت صادر میشود در صورتی که انصراق دهید

    • کارشناس ارشد
     ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر بله برای کنکورمجدد و معاقیت تحصیلی باید از رشته فعلی انصراف دهید

 210. مریم
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام وعرض ادب وخداقوت
  ۱_بنده امسال دانشگاه دولتی قبول شدم اگر ترم یک یا دوم انصراف بدم نیازی به پرداخت جریمه نیست؟
  ۲_من دانشجوی رشته علوم قرآن وحدیث هستم آیا برای کنکور کارشناسی ارشد میتونم تغییر رشته بدهم به روانشناسی؟
  ۳_آیا با این رشته 👆میشه بریم دانشگاه افسری بامدرک کارشناسی؟
  ۴_امکان تحصیل همزمان این رشته 👆دردانشگاه دولتی و رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی مجاز است؟
  ممنونم از پاسخ گویی و محبت بی منت تون

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام مریم
   در صورتی که بخوایین انصراف بدین و کنکور مجدد بدین شما باید جریمه پرداخت کنید و با رشته علوم و قران حدیث میتونین ارشد روانشاسی تغییر رشته بدین ولی مدرکش بدرتون نمیخوره

 211. لاله
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام ببخشید من تا ۵آبان از پایان نامه ارشدم را دفاع می کنم (دولتی).
  و الان کارشناسی دانشگاه دولتی قبول، ثبت نام (مجازی) انجام دادم وکلاس ها یه هفته هست تشکیل شده و شرکت کردم.
  آیا مشکلی پیش میاد؟

  قانون چی میگه؟

  برای دکتری تا ۳۰ مهر اجازه دفاع دادند اما نمی‌دونم برای من که کارشناسی دراومدم مهلت میدند یا نه

  سنجش و دانشگاه جواب درست نمیده بیشتر قانون رو نمی‌دونم
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   برای آقایان معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.اگر از جهت نظام وظیفه مشکلی ندارید تحصیل همزمان در دو مقطع امکان پذیر است.

   • لاله
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

    سلام
    ممنون از پاسختون شما مطمئن هستید؟
    من خانم هستم
    آخه تحصیل در دو مقطع برای دولتی مجاز نیست؟
    میدونم یکی پیام نور باشه مشکلی نیست

    ولی دوتا دولتی باشه مشکل سازه من ارشد دولتی ام و لیسانس مجدد دولتی میخوام بخونم ؟

    ببخشید ممنون از پاسختون شما آیین نامه اش رو دارید ممنون میشم لینک اش رو بزارید

    بازم تشکر از پاسختون اگه این طور باشه خیلی خوبه

    • کارشناس ارشد
     ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

     سلام وقت بخیر.اگر شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.

 212. فرزاد
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

  کسی که کارشناسی حقوق روزانه رو خیلی بد خونده و گرچه فارغ شده اما هیچی حالیش نشده از رشتش آیا می تونه بدون پرداخت شهریه دوباره کنکور بده و در دانشگاه تهران کارشناسی حقوق رو مجددا بخونه

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   مانعی از جهت استفاده مجدد از تحصیل رایگان وجود ندارد.اما نظام وظیفه برای هر مقطع یکبار معافیت تحصیلی صادر می کند.

 213. همایون مهدی زاده
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۸

  سلام من ترم ۶ اتاق عمل هستم .درواقع دی ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و تا مهر ۱۴۰۲معافیت تحصیلی دارم .بعد از فارغ التحصیلی میتونم برای کنکور سراسری۱۴۰۲ آزمون بدم و پزشکی اگه قبول بشم مشکلی بوجود نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام برای مشاوره باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام وقتتون بخیر تا وقتی مشکل نظام وظیفه داشته باشید برگشت رو به عقب نمی توانید داشته باشید

 214. سعید
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام وقت بخیر
  رشتم تجربی و یک سال پیام‌نور کشاورزی خوندم و انصراف دادم و الان ترم آخر کارشناسی ناپیوسته عمران دانشگاه آزاد هستم و نامه معرفی سنوات گرفتم یعنی آخرین مهلت
  ولی من میخواستم ۴۰۱کنکور بدم و رشته دندون انتخاب کنم
  الان باید چیکار کنم آیا میشه کنکور داد و راهش چیه یا کلا نمیشه و حتما باید برم سربازی
  لطفاً کامل راهنمایی کنید و راه شرکت در کنکور و بهم بگید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

   سلام وقتتون بخیر پسر ها تا وقتی کارت پایان خدمت نگرفتند حق فقط یه بار انصراف را دارند با ثبت انصراف دوم تا یه سال مهلت دارند خودشان رابرای سربازی معرفی کنند

 215. سید علی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام وقت شما بخیر
  میخواستم بپرسم من همین آبان ماه فارغ‌التحصیل کارشناسی روزانه میشم… میخواستم بدونم میتونم برای دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام برای مشاوره باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقتتون بخیر پسراها تا زمانی که کارت پایان خدمت ندارند حرکتی رو به عقب نمی توانند داشته باشند اگر مشکل نظام وظیفه نداشته نباشید می توانید.

 216. محسن
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام
  من کارشناسی روان‌شناسی دارم. سربازی نرفتم هنوز. می‌تونم در کنکور کارشناسی مجدد ثبت‌نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت به خیر از نظر نظام وظیفه شما اجازه برگشت به عقب و گذراندن مجدد یک مقطع را ندارید و معافیت تحصیلی برای شما صادر نمیشود.

 217. آلا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام روز بخیر بنده دانشجوی سال اخر مهندسی صنایع دانشگاه روزانه هستم و قصد شرکت مجدد در کنکور ریاضی ۱۴۰۱ و ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارم.اما مشکلی که دارم این است که خرداد۱۴۰۱ پایان نامه ام را تحویل میدهم و تا اخر تیر یا مرداد۱۴۰۱ نمره ام ثبت خواهد شد. با توجه به این موارد آیا شرایط شرکت مجدد در کنکور ریاضی و قبولی در دانشگاه دولتی فرهنگیان را دارم؟ در دانشگاه پردیس فرهنگیان که آزاد است چطور؟ با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر.میتونید شرکت کنید.

 218. آلا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام روز بخیر

  بنده دانشجوی سال اخر مهندسی صنایع دانشگاه روزانه هستم و قصد شرکت مجدد در کنکور ریاضی ۱۴۰۱ و ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارم.اما مشکلی که دارم این است که خرداد۱۴۰۱ پایان نامه ام را تحویل میدهم و تا اخر تیر یا مرداد۱۴۰۱ نمره ام ثبت خواهد شد. با توجه به این موارد آیا شرایط شرکت مجدد در کنکور ریاضی و قبولی در دانشگاه دولتی فرهنگیان را دارم؟ در دانشگاه پردیس فرهنگیان که آزاد است چطور؟ با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر.میتونید شرکت کنید.

 219. صبا
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام
  کارشناسی و کارشناسی ارشد تربیت بدنی را در دانشگاه دولتی طی کردم، آیا میتونم مجددا دانشگاه دولتی رشتهای پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنم؟
  یا فقط آزاد و با پرداخت هزینه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر مشکلی از جهت انتخاب رشته و ثبت نام و استفاده از دوره های روزانه را ندارید و این قانون لغو شده.

 220. محمد جواد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم اول دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم ببینم بعد از گرفتن لیسانس میتونم دوباره کنکور بدم و در رشته پزشکی و پیراپزشکی درس بخونم؟ روزانه ؟یا آزاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر شرایط شما باید از جهت نظام وظیفه و تعهد به خدمت دانشگاه فرهنگیان بررسی شود.

 221. آزاده مهرآباد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۹

  من ليسانس فيزيك آزاد دارم ومعدل ديپلمم يادم نيست سال ٧١ديپلم تجربى گرفتم آيا راهى هست معدل ديپلمم را بصورت اينترنتى بدست بياورم چون محل اخذ ديپلم يك شهر خيلى دور از محل زندگى فعلى ام است.پس از قبولى كنكور دانشگاه آزاد ديپلم را بهم ميدهد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر برای معدل دیپلم باید به اموزش پرورش مراجعه بفرمایید

 222. میلاد
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام و وقت بخیر
  من 29 سالمه و لیسانسمو سال 94از دانشگاه آزاد گرفتم و خدمت سربازی هم رفتم ،آیا میتونم برای کنکور تجربی سراسری 1401 شرکت کنم (هدف قبولی در رشته پزشکی روزانه است)

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقتتون بخیر با توجه به این کارت پایان خدمت دارید مشکلی برای شما وجود ندارد.

 223. بهاره حاجيان
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

  اصل ديپلم رابه دانشگاه آزاد دادم ميتونم حالا كه فارغ التحصيل شدم اصل ديپلم را بگيرم و در كنكور شركت كنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام رامین جان.حداقل سن18سال است.

 224. یگانه کشاورز
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام من ترم آخر رشته کارشناسی پیوسته حسابداری هستم از دانشگاه آزاد.رشته دبیرستانم تجربی بود .میتونم امسال کنکور تجربی بدم؟ با مدرک دیپلم تجربی؟مدرک پیش دانشگاهیم رو دانشگاه ازم گرفت و ندارم تا بهم لیسانس بدن میخواستم بدونم تو ثبت نام کنکور ب مشکل بر نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام نظام جدید 6_3_3 هستید یا نظام قدیم؟ا

 225. مینا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷

  سلام من خرداد اینده فارغ التحصیل میشم میخوام سال بعدش کنکور بدم فرهنگیان قبول شم این چجوری میشه ؟ امکان نداره من فرهنگیان قبول شم باید مثل شبانه شهریه پرداخت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام وقتتون بخیر
   از چه مقطعی فارغ التحصیل میشین؟ سوالتون کامل نیست

 226. قادری
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  با سلام من ترم اخر کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دوره روزانه هستم و خدمت سربازی هم رفتم تمام کردم.و تا اخر شهریور1401 پایان نامم تموم میشه آیا میتونم تو کنکور سراسری کارشناسی تجربی مجدا شرکت کنم یا باید قبلش انصراف بدم؟ یعنی برای قبولی تو کنکور سراسری مشکلی پیش نمیاد؟

 227. محمد مهدی
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲

  سلام.من دانشجوی ترم 3 رشته عمران دانشگاه غیر انتفاعی ام ولی دیپلمم تجربیه و این رشته رو بدون کنکور رفتم.میخواستم بدونم اگر امسال کنکور تجربی شرکت کنم و رشته ای که میخوام رو قبول بشم میتونم ثبت نام کنم یا نه؟
  دوبار کنکور دادم این بار سومم هست

 228. محمد
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام من مرداد امسال در رشته بینایی سنجی روزانه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل شدم میخواستم ببینم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و اگه قبول شدن پزشکی روزانه بخونم یا نه ؟!چون پرسیدم میگفتن دانشگاه در صورت قبولی ثبت نام نمی کنه.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت بخیر.درصورت داشتن کارت پایان خدمت منعی نداره.ولی اگر سربازی نرفتید برگشت به عقب محسوب میشه و نمیتونید مجدد در کنکور سراسری شرکت کنید.

 229. رجب زاده
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶

  با سلام من سال ۹۳ دانشگاه دولتی روزانه پذیرفته شدم ولی معادل سازی کردم و مدرک کاردانی رشتمو گرفتم.ایا میتونم در کنکور ۱۴۰۱ روزانه پرستاری بخونم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه و تراز حد نصاب میتوانید وارد این رشته ها شوید.

   • مظفریان
    ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱

    سلام وقت بخیر
    من دانشجوی ترم ۷ پرستاری ام ، این امکان وجود داره که سال اولی که طرح میرم دوباره کنکور بدم ؟ یا باید حتما دوسال طرح رو برم؟ و اینکه اگه پزشکی قبول بشم باید شهریه بپردازم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

     سلام وقت بخیر در صورت قبولی در دانشگاه ازاد بله باید شهریه بپردازید و در دوران طرح امکان کنکور مجدد نیست

 230. امیر حسین نجمی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام من دانشجو ترم 2 اتاق عملم ایا اگه سه ساله لیسانس بگیرم میتونم بدون کنکور بدم منظورم اون یک سالی هست که زودتر تموم کردم یا باید بعدش طزح برم بعد طرح کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقتتون بخیر بله شمامیتونید در کنکور مجددا شرکت کنید

 231. محسني
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام
  من امسال تير ماه درسم تموم شده
  اما بعضي نمراتم هنوز وارد نشده و مدرك فارق التحصيلي نيومده
  ميتونم تو كنكور ١٤٠١ شركت كنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر اگر قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارید موردی از جهت دریافت مدرک فارغ التحصیلی مقطع بالاتر ندارید و میتوانید در کنکور سراسری ثبت نام نمایید.

 232. علی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی روزانه هستم و قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۱ رو دارم ولی در ترم زوج فارغ التحصیل میشم یعنی در خرداد ۱۴۰۱ آیا میتونم کنکور شرکت کنم و یا اینکه چون تا پایان اسفند ۱۴۰۰فارغ التحصیل نشدمه و یا انصراف ندادمه اگ کنکور بدم و رتبه مورد نظرمو کسب کنم دانشگاه منو قبول نمیکنه
  و اینکه خدمت هم نرفتمه آیا مشکلی برا خدمت ندارم یا اینکه بعد از لیسانس باید خدمت برم و بعدش کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر.اگر سربازی نرفته باشید نمیتونید بازگشت به عقب داشته باشید و قبل از سربازی مجدد برای کارشناسی شرکت کنید.

 233. ندا
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۶

  چرا پاسخ من رو ندادید؟

 234. مهتاب
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

  اما من یکی از آشناهامون اینطور شده ک هم زیست تدریس میکنه و هم زمان هم دانشجو روزانه پزشکی هست

 235. ندا
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

  سلام، ی سوال دارم خواهشا پاسخم رو ب درستی بدید.‌ فارغ التحصیل کارشناسی روزانه وزارت علوم هستم ایا برای تحصیل مجدد در کارشناسی وزارت بهداشت باید مدرک کارشناسی روزانم ک تعهد خدمت آموزش رایگان دارم رو لغو کنم یا خیر نیازی نیست؟ ممنون. اخه میگن در دفترچه کنکور در شرایط اختصاصی گفته عدم داشتن تعهد، خواستم بدونم این تعهد اموزش رایگان جزئ این تعهدات است یا خیر؟

 236. تینا
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من لیسانس بهداشت محیط گرفتم و در حال حاضر تو طرحم .می‌خوام کنکور مجدد بدم برای رشته ی پرستاری بنظرتون باز میشه بدون پرداخت شهریه روزانه رو برم یا باید یکی از رشته های پزشکی رو قبول بشی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر
   در مقطع یک بار حق استفاده از تحصیلات رایگان در دوره های روزانه را دارید

 237. نگار
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۵

  سلام وقتتون بخیر
  میشه کارشناسی رو دانشگاه روزانه خوند بعد برای کنکور ارشد یه رشته دیگه رو کنکور بدی و دانشگاه روزانه باشه هم دوباره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت به خیر مشکلی از نظر انتخاب دانشگاه در مقطع ارشد ندارید.شما میتوانید در هر مقطع یکبار از تحصیل رایگان استفاده نمایید.

 238. Hana
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۲

  با سلام
  من الان دانشجوی ترم ۳ کارشناسی ارشد روزانه هستم
  و یک ترم دیگه مونده درسم تموم بشه
  میتونم بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری کارشناسی شرکت کنم؟مشکلی به و جود نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام خیر نمیتونید برای شرکت در کنکور سراسری باید انصراف تا بهمن زده بشه

 239. Nour
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۵

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی روزانه هستم و دو ترم رو هم پاس کردم آیا میتونم انصراف بدم و کنکور شرکت کنم و دوباره رشته روزانه رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقتتون بخیر.
   بله مانعی وجود ندارد.

   • .
    ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

    ببخشید الان اگه بعد خوندن تو دوره روزانه انصراف بدیم و کنکور شرکت کنیم دوباره میشه روزانه خوند؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۳

     سلام تا یک سال محرومیت دارید

 240. Mina
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام .من لیسانس صنایع دستی از دانشکده هنر سمنان ک شبانه بودم .میتونم سال دیگ کنکور عکاسی بدم ؟ و اینک میگن یک بارشبانه خوندی برای بار دوم اگ روزانه بزنی روزانه قبول میشی حقیقت داره؟ و درسای عمومی رو لازم‌نیس دوباره بگذرونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقتتون بخیر.
   شما میتونید کنکور مجدد بدید و مانعی برای تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه وجود ندارد و میتونید تحت شرایط خاص از تطبیق واحدهاتون استفاده کنید.

 241. Negar
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام من دانشجوی روزانه هستم میتونم بعد از گرفتن لیسانس دوباره کنکور بدم و دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم. و آیا باید جریمه ای به دانشگاه قبلی پرداخت کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی مشکلی از جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارید.به دلیل گذراندن کارشناسی در دوره های روزانه در صورت تمایل به استفاده مجدد از دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه ای معادل شهریه دوره های شبانه هستید.

 242. Nil
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۳

  سلام من لیسانسم رو گرفتم میتونم کنکور شرکت کنم و دوره روزانه رو میتونم انتخاب کنم و اینکه هیچ جریمه ای از دانشگاه شاملم نمیشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت به خیر اگر کارشناسی را در دوره های روزانه گذرانده باشید برای استفاده مجدد از دوره های روزانه باید شهریه ای معادل شهریه ی دوره های شبانه بپردازید.

 243. فازی
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام وقتتون بخیر.من لیسانس روانشناسی دارم و قصد دارم دوباره برای کنکور1401خودمو اماده کنم.مانعی وجود نداره به نظر شما؟و اینکه من دیپلم نظام قدیم دارم برای کنکور سال دیگه باید منابع نظام جدید رو بخونم؟؟مشکلی نداره که دیپلمم نظام قدیمه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام مشکلی برای ثبت نام کنکور ندارید فقط باید منابع جدید انسانی رو بخونید

 244. علی م
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام من متولد ۷۹ هستم و دیپلم ریاضی فیزیکم و همچنین الان دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.
  پارسال دو ترم حسابداری پیام نور خوندم که الان انصراف دادم و میخوام تو دانشگاه غیر انتفاعی رشته دیگه ای رو بخونم.
  میخواستم بدونم بعد اتمام دوره کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی میتونم کنکور سراسری(تجربی) شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام علی
   برای کنکور مجدد بعد از لیسانس اگر مشکلی توی نظام وظیفت نداشته باشی می تونی که توی کنکور تجربی شرکت کنی

   • علی م
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

    اگه منظورتون غیبت و ایناست که چک کردم و غیبت ندارم.
    اگه مشکل دیگه ای باشه به نظر شما از چیه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

     سلام سوالتون رو کامل بفرمایید

 245. مهسا
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام. من فارغ التحصیل روزانه کارشناسی وزارت علوم هستم برای تحصیل مجدد در کارشناسی وزاذت بهداشت باید مدرک کارشناسی روزانم رو آزاد کنم یا نیازی نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر برای شرکت مجدد در کنکور سراسری نیازی به آزاد سازی مدرک کارشناسی خود ندارید.

 246. علی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۰

  با سلام
  من متولد ۷۹ هستم و دیپلم ریاضی و فیزیک رو دارم و سال قبل رشته حسابداری پیام نور بودم و بعد دو ترم مرخصی انصراف دادم و الان میخوام تو دانشگاه غیر انتفاعی تحصیل کنم.
  میخواستم بدونم بعد فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه غیر انتفاعی امکان شرکت دوباره تو کنکور سراسری تجربی و تحصیل تو دانشگاه روزانه رو دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت به خیر اگر از جهت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید میتوانید مجدد در کنکور سراسری شرکت بفرمایید.اما دیگر حق انصراف را ندارید.

 247. الینا
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام من دانشجو رشته حسابداری از دانشگاه پیام نور هستم میخوام بعد گرفتن مدرک لیسانسم دوباره توی کنکور تجربی شرکت کنم آیا من اگر رتبه مورد نظر رو بیارم میتونم توی دانشگاه سراسری ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام
   شما برای کنکور مجدد بعد از لیسانس برای رشته تجربی مشکلی ندارید.

 248. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام
  چرا سؤال مرا ثبت نمی کنید و جواب نمی دید
  من فوق لیسانسم را از دانشگاه ازاد گرفتم آیا میتونم برای دکتری در دانشگاه سراسری روزانه قبول بشم. چند بار پرسیدم، لطفاً جواب بدید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام مشکلی نداره

 249. شبنم
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

  باسلام من ترم ۷علوم ازمایشگاهم و تا شهریور۱۴۰۱فارغ التحصیل ام، میتوانم بدون انصراف در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام شبنم
   متاسفانه امکانش نیست باید حتما انصراف بدی تا تو کنکور شرکت کنی

  • zahra
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام من 23 سالمه و بهمن ماه لیسانس نرم افزار رو در دانشگاهی غیرانتفاعی میگیرم میخواستم بدونم میتونم کنکور بدم برای تربیت معلم چون دبیرستان هم رشته هم کامپیوتر بود

   • کارشناس ارشد
    ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

    سلام وقت بخیر
    برای تحصیل در این رشته شما محدودیت سنی دارید و به صورت نیمه متمرکز هستش
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 250. La
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام وقت بخیر! من در حال حاضر دانشجوی ترم ۶ فیزیک دوره روزانه‌ دولتی هستم و انشالله تا تابستان سال آینده مدرک کارشناسی میگیرم.میتونم کنکور سال۱۴۰۱شرکت کنم ؟(یعنی نیازی به انصراف از دانشگاه هست با توجه به اینکه سال آخر تحصیلم هستم و ترم آخر فقط ۱۵واحد درس دارم؟) و در صورت قبولی باید شهریه شبانه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت به خیر در صورت فارغ التحصیلی تا قبل زمان ثبت نام کنکور مشکلی از جهت ثبت نام ندارید و نیازی به انصراف نیست.در صورت قبولی در دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه معادل دوره های شبانه هستید.

 251. پگاه
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۴رشته برق هستم و دولتی میخونم ۲۰ سالمه آیا امکانش هست پس از گرفتن لیسانس کنکور تجربی بدم و پرستاری دولتی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت شما به خیر برای شرکت مجدد در کنکور سراسری مشکلی ندارید و میتوانید پس از فارغ التحصیلی در این رشته برای ثبت نام در کنکور سراسری تجربی اقدام کنید.فقط از نظر نظام وظیفه باید شرایط شما بررسی شود.

 252. پگاه
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۴ رشته برق دولتی هستم و ۲۰ سالمه آیا پس از گرفتن لیسانس میتونم کنکور تجربی بدم برای پرستاری و دولتی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام امکانش هست براتون فقط برای داوطلب های پسر باید توی نظام وظیفه مشکلی نداشته باشن<