شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه
شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط دقیق کنکور مجدد برای دانشجویان دانشگاه های روزانه و شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه پس یک دوره تحصیل با مشاوران مرکز تماس بگیرید

9099072952 (تماس از سراسر کشور) 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط شرکت در کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه چیست؟

ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه، حق تمامی داوطلبانی است که مایل به ادامه تحصیل دانشگاه روزانه می باشند. اما قطعا برای برخی از آنان شرایطی تعیین می شود. به عنوان مثال شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این امکان را به آنان می دهد تا بتوانند به راحتی نسبت به قبولی در کنکور آمادگی لازم را داشته باشند. تحصیل مجدد در دوره روزانه و شرایط و نحوه ثبت نام آن یکی از موضوعاتی است که دارای ابهام برای داوطلبان می باشد و به همین دلیل ما این مطلب را برای شما عزیزان تهیه و تدارک دیده ایم.

 

با توجه به قرار دادن شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این امکان فراهم گردید که دانشجویان عزیز بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل اقدام نمایند و بدون دغدغه و ترس نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند. تحصیل مجدد در دوره روزانه تنها ضمن دار بودن شرایطی و تنها برای برخی از داوطلبان امکان پذیر خواهد بود و برای سایرین این امکان وجود نخواهد داشت . لازم به ذکر است اطلاعات موجود در این مقاله از سایت ایران تحصیلبه صورت کاملا مستند و با استفاده از دفترچه راهنمای ثبت نام تهیه شده است.

 

آیا شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه نسبت به سال های گذشته دچار تغییر شده است؟

چگونه می توانم نسبت به ثبت نام کنکور اقدام نمایم؟

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور چیست ؟

تحصیل در دوره روزانه برای چه رشته های امکان پذیر می باشد؟

 

 

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 99

برای هر ثبت نامی در تمامی مقاطع و همچنین در تمامی مدارس ، دانشگاه ها ، ارگان ها و… کلیه متقاضیان لازم است واجد شرایط تعیین شده باشند . همانطور که می دانید متقاضیان ثبت نام کنکور 99 در گروه های مختلفی می باشند. برخی از آنان در گذشته در دانشگاه های روزانه فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون نیز مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه می باشد. عده دیگر نیز اولین باری است که در کنکور شرکت می نمایند.

مطابق با اطلاعیه ای که سازمان سنجش و آموزش کشور در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه انتشار داده است. آن دسته از داوطلبانی که مایل به کنکور مجدد بعد از لیسانس می باشند و در رشته های غیر پزشکی اقدام به ثبت نام می نمایند، اجازه ثبت نام تنها در رشته های نبت دوم (شبانه) را خواهند داشت. این موضوع برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های روزانه می باشند متفاوت خواهد بود.

آن دسته از متقاضیانی که مایل به شرکت دوباره در کنکورسراسری می باشند، چنانچه واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه باشند، می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه های شبانه ، در رشته پزشکی پیراپزشکی ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه با موافقتی که در سال های اخیر در رابطه با امکان ادامه تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه های روزانه ایجادشده است، ادامه تحصیل را به صورت رایگان محقق نموده است.

چنانچه مایل به کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه می باشید، می توانید با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

 

 

 

 

یکی از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه مربوط به فارغ التحصیلانی می باشد که تعهد خدمت پس از فارغ التحصیلی دارند و به همین دلیل اجازه ثبت نام به این دسته از داوطلبان داده نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 

جهت اطلاع ازتاثیر معدل در کنکور 99 کلیک کنید

 

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری 99

 

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری
نحوه ثبت نام در کنکور سراسری

ثبت نام در کنکور سراسی در مقایسه با چندین سال گذشته دچار تغییراتی شده است یکی از این تغییرات نیازمند بودن ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید می باشد. در فرم ثبت نام شما نیازمند وارد نمودن کد سوابق تحصیلی خود می باشید تا با استفاده از این کد معدل شما را در رتبه کنکورتان تاثیر دهند. و در این مورد تفاوتی ندارد دانش آموز هستید، یا مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه شرایط برای همه یکسان می باشد.

از دیگر اقداماتی که واجدین شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه برای ثبت نام در کنکور لازم است داشته باشند، پرداخت هزینه ثبت نام می باشد. این هزینه به صورت الکتروینک و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب و با رمز دوم اینترنتی امکان پذیر خواهد بود. شماره سریالی که در اخیتار داوطلبان عزیز پس از پرداخت قرار داده می شود، امکان ثبت نام را برای آنان ایجاد خواهد نمود.

از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، تصویر داوطلبان برای ثبت نام می باشد. که در این رابطه با افرادی که مایل به کسب اطلاع در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه می باشند به خوبی می دانند این تصویر باید با پس زمینه سفید و با حجم مشخص بارگذاری شود. همچنین این تصویر علاوه بر کارت ورود به جلسه آزمون، بر روی کارت دانشجویی شما نیز قرار داده خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 99

برای شرکت در کنکور سراسری داوطلبان لازم است واجد شرایط عمومی و اختصاصی یاشد. از جمله شرایط شرکت در کنکور سراسری 99 در نظر گرفته شده برای داوطلبان آقا، عدم ممنوعیت تحصیلی و منبع نظام وظیفه برای آنان می باشد. بنابراین داوطلبان یا دارای کارت معافیت نظام وظیفه باشند و یا اینکه کد نظام وظیفه را از پلیس +10 اخذ نموده باشند.

همچنین آن دسته از دانشجویان دانشگاه روزانه که مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه می باشند، در صورتی که ترم سوم به بالاتر می باشند، در صورتی که فرم انصراف خود را به دانشگاه تحویل داده باشند، واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه خواهند بود و به همین دلیل می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند. همچنین لازم به در است که در صورت قبولی حتما موافقت قطعی با درخواست متقاضی الزامی می باشد.

داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کنکور سراسری هستند اما دارای تعهد خدمت می باشند، در صورتی که هنوز سال های تعهد خدمت آنان به پایان نرسیده باشد، امکان ادامه شرکت مجدد در کنکور را نخواهند داشت. همچنین آن دسته از داوطلبانی که نسبت به ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99شرکت نموده اند، در صورت معدل جدید لازم است همان معدل را وارد نمایند.

 

 

برای ورود به سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 98 کلیک کنید.

 

تحصیل مجدد در دوره روزانه

 

تحصیل مجدد در دوره روزانه
تحصیل مجدد در دوره روزانه

 

خوشبختانه امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه وجود دارد و متقاضیانی که به دنبال این سوال می باشند، می توانند نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند به همین دلیل برای این موضوع جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است کهتاثیر معدل بر کنکور سراسری برای داوطلبان نظام قدیم نظام جدید متفاوت می باشد. این میزان تاثیر همچنین برای داوطلبان به نسبت سال فارغ التحصیلی تعیین خواهد شد.

برای تحصیل مجدد در دوره روزانه قبل از ثبت نام ابتدا از تمامی مفاد و همچنین تبصره های موجود در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا در صورت کسب رتبه مناسب و همچنین پذیرش ممکن است پس از آن دچار مشکل شوید و همین مسئله موجب دور شدن شما از هدفتان و بعضا متضرر شدنتان به لحاظ هزینه و همچنین زمان شود.

برای دریافت اطلاعات دقیق در رابطه با تمامی جزئیات شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه و همچنین نحوه تحصیل مجدد در دوره روزانه اطلاعات لازم را به دست آورید. مشاوران ایران تحصیل همه روزه ،حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا در ارائه خدمات به شما عزیزان آماده باشند.

 

پاسخ به سوالات پر تکرار در مورد کنکور مجدد دانشجویان دانشگاه های روزانه

بنده دارای لیسانس رشته حقوق می باشم و مایلم با شرکت مجدد در کنکور برای رشته روانشناسی پذیرفته شوم آیا در صورت پذیرش لازم است هزینه ای را پرداخت نمایم؟

همانطور که می دانید امکان استفاده رایگان (دوره های روزانه) برای تمامی داوطلبان کنکور تنها یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت. لذا برای پذیرش در رشته های غیر پزشکی مطابق با قوانین خواهید توانست شرکت نمایید. اما در صورت پذیرش شما نوبت دوم شبانه محسوب خواهید شد و نیازمند پرداخت شهریه خواهید بود.

آیا دارندگان مدارک لیسانس و بالاتر می توانند در رشته های بدون کنکور ثبت نام و پذیرفته شوند؟

امکان ثبت نام و پذیرش در کنکور برای تمامی داوطلبان در هر یک از رشته ها وجود خواهد داشت. و خوشبختانه در این زمینه محدودیتی وجود نخواهد داشت و تنها نکته مهمی که باید بدان توجه نمایید، شریط دانشگاه های مختلف در این زمینه می باشد.

آیا می توان دو رشته دانشگاه آزاد و روزانه را به صورت همزمان تحصیل نمود؟

حداقل رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته های روزانه علوم انسانی چقدر است؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با مشاوران ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید ترم مهر و بهمن 98-99

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

شهریه پرستاری بدون کنکور

37 نظر برای «شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه»

 • سلام، من الان دانشجوی روزانه رشته حسابداری هستم و بعد از فارغ التحصیلی قصد شرکت در کنکور برای رشته پزشکی رو دارم، میتونم اینکارو بکنم؟

 • سلام من امسال کنکور تجربی دارم ولی آمادگی شرکت ندارم. میتونم یه رشته ی دیگه دانشگاه برم و برای سال بعد درباره کنکور شرکت کنم؟

 • سلام من قبلا دانشجوی کارشناسی رشته رشته شیمی روزانه بودم و ترم سوم اخراج شدم ب دلیل مشروط شدن کنکور شرکت کردم و الان رشته ی اتاق عمل روزانه میخونم ایا میتونم دوباره کنکور بدم و پزشکی روزانه بخونم؟خیلی رو دلم هس

 • سلام یکی از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این هست که یکسال پس از انصراف میتونین تو کنکور ثبت نام کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۷ عمرانم و تابستان ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل میشم
  میتونم کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

 • سلام من دانشجوی روزانه پرستاری مشهدم …مبخوام دوباره کنکور بدم …میشه بدون انصراف تو کنکور شرکت کنم یا برای کنکور دادن هم باید انصراف داد؟ایا هیچ شرایطی وجود نداره که بدون انصراف بشه دوباره شرکت کرد و رشته روزانه رفت؟

 • سلام وقت بخیر در صورتی که دانشجویان دوره روزانه بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در کنکور شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرند، قبولی آن ها باطل خواهد شد.

 • سلام..من دانشجوی ترم آخر ارشد علوم پزشکی روزانه هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم. مانعی برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ هست؟ برای رشته پزشکی؟ حتما باید انصراف بدم؟

 • سلام من امسال انتخاب رشته کردم ولی پشیمونم و نمیخوام برم روزانه هم تو انتخاب رشته زدم راهی هست ک سال بعد هم روزانه شرکت کنم؟

 • سلام بله از جمله موارد ذکر شده در شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه شرکت در کنکور سراسری بعد از فارغ التحصیلی است .

 • سلام من یک دور روزانه درس خوندم رشته علوم اجتماعی و فارغ التحصیل شدم و با سهمیه استعداد درخشان روزانه ارشد گرفتم ترم آخر ارشد کارشناسی مجدد شرکت کردم و مجدد روزانه قبول شدم رشته اقتصاد آیا قبولی من تخلفه؟و آیا باید شهریه پرداخت کنم؟پس حکم دیوان عدالت اداری چیه؟؟؟

 • سلام من دانشجوی رشته زیست شناسی روزانه ترم ۵ ام. میخاستم بدونم اگه بدون انصراف از دانشگاه من برای ۱۴۰۰ کنکور سراسری شرکت کنم میتونم بین الملل یا دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم؟

 • سلام
  آیا امکان گرفتن دو مدرک دکتری در ایران وجود دارد؟بنده فارغ التحصیل پزشکی هستم ، آیا می توانم با کنکور مجدد مدرک دارو یا دندان بگیرم؟؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل رشته پرستاری تعهدی هستم قصد داشتم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم
  شما گفتید که رشته های دارای تعهد خدمت نمیتونن ثبت نام کنن
  سوالم اینه کسیو میشناسم که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هست و دارای تعهد خدمت به اموزش و پرورشه اون چطور کنکور داد و پزشکی هم اتفاقا قبول شد و الان هم داره تحصیل میکنه؟

 • سلام من کارشناسی روزانه خونده بودم و پارسال فارغ التحصیل شدم. امسال لیسانس شیمی روزانه قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟ و اینکه چطور میشه انصراف داد ؟ چون سال آینده قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام.من دانشجوی اتاق عمل تعهدی هستم.میخواستم بدونم بعد از گذروندن6سال از تعهد میتونم دوباره کنکور بدم؟چون شرایط ادامه تحصیلش گذروندن نصف دوره تعهد است.ممنون

 • سلام،خسته نباشید
  تلفن هاتون اصلا پاسخگو نیستن حداقل پاسخ کامنتها رو بدید
  ممنون از وقتی که میذارید

 • سلام لطفا جواب سوال منو بدید.من ورودی ۹۹دانشگاه روزانه هستم خواستم ببینم میشه تو کنکور۱۴۰۰شرکت کنم بدون انصراف و بعد از نتایج اولیه انصراف بدم؟

 • درود
  من تابستون ۱۴۰۰در مقطع کارشناسی دانش آموخته میشوم آیا میتوانم پس از گرفتن مدرک کارشناسی و بدون رفتن به سربازی دوباره کنکور بدهم؟

 • سلام
  بنده دانشجوی دوره روزانه هستم سال خرداد 1402 ترم 8 تموم می کینم آیا می توانم کنکور 1402 مجدد شرکت کنم برای رشته پزشکی؟؟؟

 • سلام
  من دانشجوی ترم هشت مقطع کارشناسی روزانه هستم اگه انصراف بدم میتونم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و در صورت قبولی مجدد روزانه بخونم

 • سلام من در دوران دبیرستان مدرسه فنی و حرفه ای درس خوانده ام و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه روزانه می باشم
  ایا می توانم در کنکور سراسری و رشته پزشکی شرکت کنم
  ممنونم اگه بتونید راهنماییم کنید

 • با سلام بنده فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته دانشگاه دولتی دوره روزانه هستم همچنین سربازی نرفته ام آیا اگر تغییر رشته بدهم به ریاضی و در صورت کسب رتبه لازم در کنکور سراسری و سن کمتر از ۲۴ میتونم وارد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بشوم

 • سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم یک فیزیک مهندسی روزانه هستم میخواستم ببینم میتونم کنکور فنی حرفه ای سال آینده شرکت کنم یا نه؟ اگه میشه چه شرایطی داره؟

 • سلام،خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه روزانه ورودی 99 هستم وقصد شرکت در کنکور 1400 را دارم،برای لغو محرومیت از طریق سایت سنجش اقدام کردم و موافقت شده،اما برای انصراف اقدامی نکردم،میخواستم بدونم تا چ زمانی فرصت دارم برای درخواست انصراف

 • سلام خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته ورودی 99 هستم و قصد شرکت در کنکور 1401 را دارم نمیتوانم در 1400 شرکت کنم چون کنکور 99 روزانه قبول شدم ولی نرفتم با توجه به اینکه تا سال 1401 فارغ تحصیل مقطع کاردانی میشم امکان شرکت بنده در آزمون 1401 موجوده

 • سلام من امسال روزانه قبول شدم
  و اصلا علاقه ای ب رشتم ندارم
  میخواستم کنکور بدم ولی خانوادم مخالفت کردن با انصرافم
  میخواستم بدونم میشه روزانه رو به شبانه تغیر بدم تا بتونم بدون انصراف کنکور بدم؟

 • سلام من امسال کنکور کارشناسی عمران روزانه قبول شدم مهر ولی با دانشگاه صحبت کردم که بهمن بدم دانشگاه الان میخوام کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم میتونم شرکت کنم یا نه یا اگه به دلیل اینکه روزانه ام دیگه نمیتونم در روزانه ها امتحان بدم ایا میتونم در دانشگاه شبانه ثبت نام کنم تا دیگه مشکلی برای دانشگاه فرهنگیان نداشته باشم با تشکر ممنون میشم جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *