ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۷۲۱
شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

 

برای مشاهده پاسخ به سوال محرومیت روزانه برداشته شد؟ وارد شوید.

 

شرایط شرکت در کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه چیست؟

ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه، حق تمامی داوطلبانی است که مایل به ادامه تحصیل دانشگاه روزانه می باشند. اما قطعا برای برخی از آنان شرایطی تعیین می شود. به عنوان مثال شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این امکان را به آنان می دهد تا بتوانند به راحتی نسبت به قبولی در کنکور آمادگی لازم را داشته باشند. تحصیل مجدد در دوره روزانه و شرایط و نحوه ثبت نام آن یکی از موضوعاتی است که دارای ابهام برای داوطلبان می باشد و به همین دلیل ما این مطلب را برای شما عزیزان تهیه و تدارک دیده ایم.

 

با توجه به قرار دادن شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این امکان فراهم گردید که دانشجویان عزیز بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل اقدام نمایند و بدون دغدغه و ترس نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند. تحصیل مجدد در دوره روزانه تنها ضمن دار بودن شرایطی و تنها برای برخی از داوطلبان امکان پذیر خواهد بود و برای سایرین این امکان وجود نخواهد داشت . لازم به ذکر است اطلاعات موجود در این مقاله از سایت ایران تحصیل به صورت کاملا مستند و با استفاده از دفترچه راهنمای ثبت نام تهیه شده است.

 

آیا شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه نسبت به سال های گذشته دچار تغییر شده است؟

چگونه می توانم نسبت به ثبت نام کنکور اقدام نمایم؟

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور چیست ؟

تحصیل در دوره روزانه برای چه رشته های امکان پذیر می باشد؟

 

 

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 

برای هر ثبت نامی در تمامی مقاطع و همچنین در تمامی مدارس ، دانشگاه ها ، ارگان ها و… کلیه متقاضیان لازم است واجد شرایط تعیین شده  باشند . همانطور که می دانید متقاضیان ثبت نام کنکور در گروه های مختلفی می باشند. برخی از آنان در گذشته در دانشگاه های روزانه فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون نیز مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه می باشد. عده دیگر نیز اولین باری است که در کنکور شرکت می نمایند.

مطابق با اطلاعیه ای که سازمان سنجش و آموزش کشور در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه انتشار داده است. آن دسته از داوطلبانی که مایل به کنکور مجدد بعد از لیسانس می باشند و در رشته های غیر پزشکی اقدام به ثبت نام می نمایند، اجازه ثبت نام تنها در رشته های نبت دوم (شبانه) را خواهند داشت. این موضوع برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های روزانه می باشند متفاوت خواهد بود.

آن دسته از متقاضیانی که مایل به شرکت دوباره در کنکور سراسری می باشند، چنانچه واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه باشند، می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه های شبانه ، در رشته پزشکی  پیراپزشکی ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه با موافقتی که در سال های اخیر در رابطه با امکان ادامه تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه های روزانه ایجادشده است، ادامه تحصیل را به صورت رایگان محقق نموده است.

چنانچه مایل به کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه می باشید، می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

 

 

 

 

یکی از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه مربوط به فارغ التحصیلانی می باشد که تعهد خدمت پس از فارغ التحصیلی دارند و به همین دلیل اجازه ثبت نام به این دسته از داوطلبان داده نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 

جهت اطلاع از تاثیر معدل در کنکور کلیک کنید

 

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری

 

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری

ثبت نام در کنکور سراسی در مقایسه با چندین سال گذشته دچار تغییراتی شده است یکی از این تغییرات نیازمند بودن ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید می باشد. در فرم ثبت نام شما نیازمند وارد نمودن کد سوابق تحصیلی خود می باشید تا با استفاده از این کد معدل شما را در رتبه کنکورتان تاثیر دهند. و در این مورد تفاوتی ندارد دانش آموز هستید، یا مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه شرایط برای همه یکسان می باشد.

از دیگر اقداماتی که واجدین شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه برای ثبت نام در کنکور لازم است داشته باشند، پرداخت هزینه ثبت نام می باشد. این هزینه به صورت الکتروینک و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب و با رمز دوم اینترنتی امکان پذیر خواهد بود. شماره سریالی که در اخیتار داوطلبان عزیز پس از پرداخت قرار داده می شود، امکان ثبت نام را برای آنان ایجاد خواهد نمود.

از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، تصویر داوطلبان برای ثبت نام می باشد. که در این رابطه با افرادی که مایل به کسب اطلاع در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه می باشند به خوبی می دانند این تصویر باید با پس زمینه سفید و با حجم مشخص بارگذاری شود. همچنین این تصویر علاوه بر کارت ورود به جلسه آزمون، بر روی کارت دانشجویی شما نیز قرار داده خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 

برای شرکت در کنکور سراسری داوطلبان لازم است واجد شرایط عمومی و اختصاصی یاشد. از جمله شرایط شرکت در کنکور سراسریدر نظر گرفته شده برای داوطلبان آقا، عدم ممنوعیت تحصیلی و منبع نظام وظیفه برای آنان می باشد. بنابراین داوطلبان یا دارای کارت معافیت نظام وظیفه باشند و یا اینکه کد نظام وظیفه را از پلیس +10 اخذ نموده باشند.

همچنین آن دسته از دانشجویان دانشگاه روزانه که مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه می باشند، در صورتی که ترم سوم به بالاتر می باشند، در صورتی که فرم انصراف خود را به دانشگاه تحویل داده باشند، واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه خواهند بود و به همین دلیل می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند. همچنین لازم به در است که در صورت قبولی حتما موافقت قطعی با درخواست متقاضی الزامی می باشد.

داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کنکور سراسری هستند اما دارای تعهد خدمت می باشند، در صورتی که هنوز سال های تعهد خدمت آنان به پایان نرسیده باشد، امکان ادامه شرکت مجدد در کنکور را نخواهند داشت. همچنین آن دسته از داوطلبانی که نسبت به ثبت نام ترمیم معدل کنکور  شرکت نموده اند، در صورت معدل جدید لازم است همان معدل را وارد نمایند.

 

 

برای ورود به سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور  کلیک کنید.

 

تحصیل مجدد در دوره روزانه

 

تحصیل مجدد در دوره روزانه

تحصیل مجدد در دوره روزانه

 

خوشبختانه امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه وجود دارد و متقاضیانی که به دنبال این سوال می باشند، می توانند نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند به همین دلیل برای این موضوع جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که تاثیر معدل بر کنکور سراسری برای داوطلبان نظام قدیم  نظام جدید متفاوت می باشد. این میزان تاثیر همچنین برای داوطلبان به نسبت سال فارغ التحصیلی تعیین خواهد شد.

برای تحصیل مجدد در دوره روزانه قبل از ثبت نام ابتدا از تمامی مفاد و همچنین تبصره های موجود در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا در صورت کسب رتبه مناسب و همچنین پذیرش ممکن است پس از آن دچار مشکل شوید و همین مسئله موجب دور شدن شما از هدفتان و بعضا متضرر شدنتان به لحاظ هزینه و همچنین زمان شود.

برای دریافت اطلاعات دقیق در رابطه با تمامی جزئیات شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه و همچنین نحوه تحصیل مجدد در دوره روزانه  اطلاعات لازم را به دست آورید. مشاوران ایران تحصیل همه روزه ،حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا در ارائه خدمات به شما عزیزان آماده باشند.

 

پاسخ به سوالات پر تکرار در مورد کنکور مجدد دانشجویان دانشگاه های روزانه

بنده دارای لیسانس رشته حقوق می باشم و مایلم با شرکت مجدد در کنکور برای رشته روانشناسی پذیرفته شوم آیا در صورت پذیرش لازم است هزینه ای را پرداخت نمایم؟

همانطور که می دانید امکان استفاده رایگان (دوره های روزانه) برای تمامی داوطلبان کنکور تنها یکبار در هر مقطع  وجود خواهد داشت. لذا برای پذیرش در رشته های غیر پزشکی مطابق با قوانین خواهید توانست شرکت نمایید. اما در صورت پذیرش شما نوبت دوم شبانه محسوب خواهید شد و نیازمند پرداخت شهریه خواهید بود.

آیا دارندگان مدارک لیسانس و بالاتر می توانند در رشته های بدون کنکور ثبت نام و پذیرفته شوند؟

امکان ثبت نام و پذیرش در کنکور برای تمامی داوطلبان در هر یک از رشته ها وجود خواهد داشت. و خوشبختانه در این زمینه محدودیتی وجود نخواهد داشت و تنها نکته مهمی که باید بدان توجه نمایید، شریط دانشگاه های مختلف در این زمینه می باشد.

آیا می توان دو رشته دانشگاه آزاد و روزانه را به صورت همزمان تحصیل نمود؟

حداقل رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته های روزانه علوم انسانی چقدر است؟

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با مشاوران ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید ترم مهر و بهمن 

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

شهریه پرستاری بدون کنکور

3/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. Erfan
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام من دانشجوی ترم ۳ صنایع شیمیایی ( فنی حرفه ای ) دانشگاه محمد باقر هستم می‌خوام کنکور هنر بدم میتونم وسط این دانشگاه کنکور شرکت کنم و از این انصراف بدم ، و آیا برای سربازی و معافیت تحصیلی جریانش چطور میشه جواب بدید ممنون میشم

  • tahmasebi
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام بله شمامیتونید بدون محدودیت تو کنکور هنر شرکت کنید،در صورت قبولی باید از دانشگاه فعیلتون انصراف قطعی بدید و بعد از ثبت نام در دانشگاه جدید مجدد برای معافیت تحصیلیتون اقدام کنید.

 2. meysam
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام
  من سال گذشته از پیام نور انصراف دادم
  امسال پردیس قبول شدم
  اگر امسال دوباره کنکور شرکت کنم ایا میتوانم دوباره انصراف بدم؟یا مشمول سربازی میشوم؟

  • مشاور حمامی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی بیشتر تماس بفرمایید

 3. Sara
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من دانشجوی ترم یک فرهنگیان هستم میتونم بدون انصراف از دانشگاه دوباره کنکور بدم؟

  • مشاور براتی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقتتون بخیر
   خیر .در رشته های با تعهد مثل فرهنگیان امکان ثبت نام کنکور مجددبرای دانشجویان در حال تحصیل وجود ندارد .

  • مشاور بهروزی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام روزتون بخیر انصراف از فرهنگیان شرایط خاص خود را دارا می باشد برای اطلاع از شرایط تماس حاصل فرمایید

 4. زینب
  ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ دانشگاه روزانه( علوم‌پزشکی) هستم..میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور بدم؟

  • مشاور جوادی
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 5. رضا
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کاردانی روزانه فوریت هستم و ۳۱ شهریور فارغ التحصیل میشم میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور شرکت کنم

  • مشاور جوادی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 6. پردیس
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام وقت بخیر من میخوام لیسانسمو دانشگاه شهید بهشتی برم دوباره باید کنکور بدم ؟ انوقت چ درس هایی رو باید کنکور بدم ؟ درس های کاردانی پویا دوره دبیرستانمو؟ بعد دوباره باید از اول بخونم درس های کاردانی مو یا میتونم از لیسانس شروع بکنم ب خوندن؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی نیاز دارم ممنون

  • مشاور حمامی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقتتون بخیر مجدد باید کنکور بدهید برای اطلاع از شرایط جدید سازمان سنجش تماس بفرمایید

 7. یاسین
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام
  من امسال پزشکی روزانه نیم سال دوم پذیرفته شدم و کنکور دی ماه رو هم شرکت کردم،میخواستم بدونم که موقع انتخاب رشته کنکور می تونم کدرشته های دندون روزانه رو انتخاب کنم؟
  چون شنیدم که حداقل ۲ ترم توی یه رشته باید خوند تا بعد از انصراف از دانشگاه بشه در کنکور مجدد کدرشته های روزانه رو انتخاب کرد،درسته؟
  چون شهریور ۱۴۰۲ درخواست انصراف رو باید بدم و تا اون موقع فقط یک ترم خوندم.

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد . جهت اطلاع از شرایط کنکور مجدد با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. Sahar
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام من دانشجوی ترم ۳ داروسازی هستم‌ می تونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور تیر ۱۴۰۲ رو شرکت کنم؟ یعنی به طور همزمان هم دانشجو باشم و هم کنکور شرکت کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام دوست عزیز، بله مانعی برای شرکت در کنکور ندارید، در صورت قبولی باید از دانشگاه فعلیتون انصراف قطعی بدید.

 9. نرگس هادی
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام، من ترم اخر رشته روانشناسی دانشگاه روزانه هستم و شهریور فارغ التحصیل می شم، من می‌تونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم یا نه؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

   سلام روزتون بخیر بله اما باید تا 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل بشوید

 10. فاطمه میرزایی
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام من دانشجو روزانه ترم ۳ رشته دامپزشکی هستم میخواستم بدونم ک من میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ میشه همزمان با دانشگاه برای کنکور بخونم و اگر کنکور۱۴۰۲ قبول شدم از این رشته بیام بیرون و دانشگاه و رشته جدید روزانه یا شبانه مشغول به تحصیل بشم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت به خیر
   طبق تبصره قید در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1401 دانشجویان دوره های روزانه میتوانید بدون انصراف از تحصیل در کنکور شرکت نمایند.

   • رضا
    ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

    سلام وقت بخیر
    من دانشجوی کاردانی فوریت هستم و 31 شهریور فارغ التحصیل میشم آیا میشه بدون انصراف از دانشگاه دوباره کنکور بدم

    • مشاور جوادی
     ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی بله میتونید

 11. سجاد m
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام من در سال ۱۴۰۰ وارد دانشگاه حسابداری مقطع کاردانی شدم و بعد یه ترم انصراف دادم و در کنکور شرکت کردم ولی رتبه خوبی نگرفتم با مشاور که حرف زدم گفت اگه دانشگاهی که سال ۱۴۰۰ قبول شدی قبول کنه که یترم دیگه بخونی بعد انصراف بدی میتوتی توی کتکور ۱۴۰۲ شرکت کنی میشه این کارو کرد ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور کریمی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام احتمالش هست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. amir
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

  من الان ترم 3بهداشت حرفه ای هستم و میخوام امسال کنکور بدم باید انصراف بدهم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وق به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه کنکور سراسری دانشجویان دوره روزانه بدون انصراف میتوانند در کنکور شرکت کرده و در صورت قبولی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 13. amir
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  من الان ترم 3هستم و روزانه میتونم امتحان کنکور بدم

 14. محمد
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  من پرستاری شهریه پرداز قبول شدم همون شهریه پردازی که تو دفترچه سراسری بود نه دفترچه دانشگاه آزاد الان برای کنکور مجدد باید قبل از نتایج نهایی انصراب بدم یا بعدش میشه؟میگم نکنه این رشته ام از دستم بره اگه احیانا قبول نشدم همینو ادامه بدم

  • behrouzi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام روزتون بخیر تماس حاصل فرمایید

 15. Parisa
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام من سال ۱۴۰۱ کنکور دادم و قبول شدم و الان دانشجوی جدیدالورود هستم میخوام انصراف بدم و کنکور تجربی شرکت کنم اما امسال نه میخوام کنکور سال ۱۴۰۳ شرکت کنم میخواستم بدونم امکانش هست ؟یا حتما باید امسال انصراف بدم؟

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد.

 16. رضا صبحانی
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام وقت بخیر.
  من دانشجوی ترم اول نرم افزار(فنی و حرفه ای) روزانه هستم. میخواستم ببینم میتونم کنکور سراسری دی ماه رو شرکت کنم و بعد از اعلام نتایج انصراف بدم؟ آخه میترسم یک موقع قبول نشم

  • JAVADI
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما باید قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف بدین.

 17. امیر
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام دانشجوی ترم اول امسال هستم رشتم انسانی هست روزانه قبول شدم می‌خوام برای کنکور دی ماه ۱۴۰۲شرکت کنم اگه دانشگاه سراسری یا آزاد قبول نشم میتونم همین رشته خودم رو که روزانه هست ادامه بدم توروخدا راهنماییم کنید یه بار با مشاورین تماس گرفتم ولی سوالم دقیق نپر سیدم

  • sadeghi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام
   برای ثبت نام در کنکور نباید دانشجو باشید

 18. امیر
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام دانشجوی ترم اول روزانه هستم اگه کنکور تجربی امسال بهمن ماه شرکت کنم وازر شته خودم انصراف بدم اگر کنکور۱۴۰۲قبول نشم
  میتونم همین رشته خودم رو روزانه یا شبانه ادامه بدم

  • sadeghi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام
   برای ثبت نام کنکور نباید دانشجو در حال تحصیل باشید

 19. Ali8422
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام
  برای چی مردم رو گمراه میکنید یک جا میگید نیازی نیس تا بعد نتایج انصراف بدین یک جا میگید باید انصراف داد
  الان من خودم دانشجو ترم یک روزانم میخوام دوباره کنکور بدم
  میتونم بدون انصراف کنکور بدم؟که اگه اونجا قبول شدم بعد انصراف بدم اگرم نشدم همین رشته رو ادامه بدم؟

  • karimi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام شمابرای اینکه گمراه نشیدوبه توضیحات بیشتری احتیاج دارین تماس بگیریدراهنماییتون کنیم به صورت کامل

 20. سعید
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام من امسال دانشجوی روزانه هستم
  میخواستم بدونم کنکور تیر ماه۱۴۰۲ میتونم شرکت کنم
  هدفم فقط کنکور دادنه نه قبولی دانشگاه جدید و انصراف دادن از دانشگاه الان.
  فقط فقط میخوام کنکور بدم همین .

  • sadeghi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام روز بخیر
   یک دانشجوی روزانه نمیتواند در کنکور شرکت کنه مگر در صورت انصراف

 21. امیر
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام
  من دانشجوی روزانه هستم و تیر امسال فارغ‌التحصیل میشم،
  ایا این امکان هست که دوباره کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم ؟
  از لحاظ سنی مشکلی ندارم.
  برای خدمت سربازی به مشکل نمیخورم؟

  • karimi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام مشکلاته زیادی هست برای توضیحات بیشترتماس بگیرید

  • mansuri
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر برای بررسی وضیت نظام وظیفه و شرط ورود به فرهنگیان تماس بگیرید

 22. Monir
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من از ابتدا رشته فنی حسابداری خوندم و مدرک کاردانی حسابداری هم گرفتم. امسال هم که براساس سوابق تحصیلی دانشگاه فنی شریعتی روزانه حسابداری قبول شدم اما ثبت نام نکردم.
  امسال میخواستم تو کنکور سراسری کنکور انسانی بدم
  میخواستم بدونم با توجه به اینکه من دانشکده روزانه قبول شدم و نرفتم و ثبت نام نکردم میتونم کنکور بدم ؟
  و مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟

  • abbasi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر . نه محدودیتی ندارید و میتوانید ثبت نام کنید

 23. Monir
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام روزتون بخیر
  من رشته فنی حسابداری خوندم و مدرک کاردانی هم گرفتم امسال بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی، دانشگاه فنی دختران شریعتی روزانه حسابداری قبول شدم اما دانشگاه ثبت نام نکردم .
  میخواستم امسال کنکور انسانی بدم برای سال ۱۴۰۲
  میخواستم بدونم من میتونم و محرومیتی ندارم؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر . بله مجازید محرومیتی نداره

 24. Aboalfazl
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام
  یه سوال
  این درسته که نتایج کنکور دی ماه فقط به صورت درصد میاد یعنی رتبه و تراز نهایی با کنکور تیرماه سنجیده میشه

  • JAVADI
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی سنجیده میشه برای بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 25. ابوالفضل
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام
  یه سوال
  این درسته که نتایج کنکور دی ماه فقط درصد ها میاد
  یعنی رتبه و تراز نهایی با کنکور تیر ماه سنجیده میشه

  • mansuri
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت بخیر بله نتایج همزمان با نتایج کنکور تیر اعلام میشود

 26. آتنا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام وقتتون بخیر من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم میتونم کنکور دی شرکت کنم و اگه عملکردم خول بود اسفند انصراف بدم

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 27. ابوالفضل
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  باسلام
  من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم
  میخواستم ببینم میتونم تو کنکور دی ماه یا تیر ماه شرکت کنم بدون اینکه از این دانشگاه انصراف بدم
  و وقتی که نتایج اومد اگه قبول شده باشم بیام از این دانشگاه انصراف بدم
  میشه آیا؟

  • JAVADI
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما اول باید از دانشگاه انصراف بدین و بعد در کنکور سراسری شرکت کنید.

 28. حسین
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۴

  من در دانشگاه مشروط شدم میخواستم بدونم‌ میتونم مجدد
  کنکور سراری امسال شرکت کننم یا خیر

  • JAVADI
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام روزبخیر از دانشگاه اخراج شده باشین خیر نمیتونید.

 29. مرتضی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام
  وقت بخیر
  من دانشجوی ارشد ترم ۳ وروردی ۱۴۰۰ دوره‌ی روزانه گرایش مخابرات میدان هستم تصمیم دارم در کنکور ارشد ۱۴۰۲ برای دوره‌ی روزانه گرایش سیستم شرکت کنم. من تا آخر تابستان ۱۴۰۲ از ارشد فعلی فارغ التحصیل می شم. با توجه به قانونی که میگه دانشجویان ارشد دوره‌ی روزانه برای شرکت مجدد در کنکور ارشد باید از دانشگاه انصراف دهند، من هم باید قبل از کنکور از دانشگاه انصراف بدم؟ ( با توجه به اینکه تا آخر تابستان ۱۴۰۲ از ارشد فعلی گرایش میدان فارغ التحصیل می شم؟)
  سربازی معاف هستم.
  ممنون

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 30. محمدرضا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر
  من امسال پرستاری روزانه نیمسال دوم قبول شدم و دانشگاه سراسری ثبت نام کردم و به خاطر مسائل نظام وظیفه هم مجبور شدم برای گرفتن معافیت این ۴ ماه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم
  میخواستم ازتون بپرسم آیا من میتونم تو کنکور دی ماه شرکت کنم و اگر رتبه بهتری کسب کردم از هر دو دانشگاه انصراف بدم؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین ممنون

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام شما در کل مقاطع تحصیلی بیشتر از یکبار نمیتوانید انصراف از تحصیل بدهید

 31. نیلو
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۳

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روزانه هستم و قصد دارم در کنکور دی ماه امسال شرکت کنم می خواستم بدونم بعد آمدن نتیجه ها اگر از دانشگاه انصراف بدم برای تیر ماه می تونم انتخاب رشته تو دانشگاه روزانه داشته باشم ؟ یا دانشگاهی مثل فرهنگیان که دارای شرایط خاص هست؟؟؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. محمدرضا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی جدیدالورود پرستاری روزانه هستم میخواستم ببینم که میتونم تو کنکور دی یا تیر شرکت کنم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم
  هنوز به خدمت سربازی هم نرفتم

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر . باید تاتاریخ 30 اسفند انصراف داده باشید

 33. مهسا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام وقت بخیر من دانشجوی جدیدالورود روزانه هستم میخواستم بپرسم میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور تیر ماه شرکت کنم و پس از اعلام نتایج انصراف بدم؟؟

  • isaei
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   میتونبد بعد از قبولی در دانشگاه مد نظرتون از دانشگاه قبلی انصراف دهید .

   • مهسا
    ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

    متشکرم

 34. مقصد
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام وقت بخیر.
  من فرهنگیان ورودی امسال هستم متولد ۷۹. چه زمانی مجددا میتونم کنکور بدم؟
  ممنون میشم دقیق و شفاف بگین.

  • JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

   سلام روزبخیر
   چه رشته ای هستین؟

 35. m
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام اگر اطلاع ندارید حدااقل گمراهمون نکنید یکجا میگید اگر روزانه قبول بشیم میتونیم بدون انصراف کنکور دی شرکت کنیم ولی یکجا دیگه میگید باید قبل کنکور انصراف بدیم خب الان دقیقا چیکار کنیم مایی ک میخوایم در کنکور دی شرکت کنیم و دانشگاه هم بریم تکلیفمون چیه میتونیم بدون انصراف کنکور شرکت کنیم ک الان بشینیم درس بخونیم چون قراره برای دانشگاهم بخونیم حداقل بدونیم ک میشه کنکور شرکت کرد ک وقتی برای کنکورم میخونیم بیهوده نباشه

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   شما میتوانید بدون انصراف از دانشگاه کنکور شرکت کنید .

   • m
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

    ممنون از پاسختون. وقتی کنکور دادیم تا چه زمانی وقت داریم از دانشگاه قبلی انصراف بدیم؟ میتونیم بدون انصراف کنکور تیر هم شرکت کنیم و بعد اینکه رشته ای قبول شدیم از رشته قبلی انصراف بدیم؟

    • isaei
     ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

     سلام وقتتون بخیر
     میتونید کنکور بدهید در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظرتون از دانشگاه قبلیتون انصراف بدهید .

 36. سیدان
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام من ورودی امسال هستم و تازه ثبت نام کردم روزانه اما میخام دوباره کنکور شرکت کنم باید از دانشگاهم چه زمانی انصراف بدم؟!

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   حق محرومیت برداشته شده میتونیدمجدد کنکور بدهید .

  • behrouzi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام روزتون بخیر برای اطلاع از نحوه انصراف مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 37. امیر
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال پرستاری روزانه قبول شدمو از نیمسال دوم برگزار میشه کلاسا
  سوالم این بود الان من اگر ثبت نام کنم و تو کنکور دی ماه هم شرکت کنم میتونم اگه از یه رشته خوبتر قبول شدم انصراف بدمو این رشته رو برم
  ممنون میشم جواب بدین. 🌺

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید انصراف بدهید ولی به موضوع نظام وظیفتون هم توجه کنید
   در کا بازه تحصیلیتون فقط یک بار حق انصراف درید .

 38. Pouya
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام من امسال بینایی سنجی روزانه قبول شدم اما این رشته رو نمیخوام میتونم همزمان با دانشگاه برای کنکور دی و تیر بخونم و بعد از اومدن نتایج انصراف بدم و دانشگاه جدید روزانه یا پردیس ثبت نام کنم؟

  • gholizadegan
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقت بخیر ، وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود ولی امکان تحصیل در روزانه همزمان با قبولی در دوره روزانه وجود ندارد . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 39. مصطفی
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  با سلام
  من دانشجوی ارشد ترم ۳ وروردی ۱۴۰۰ دوره‌ی روزانه هستم و میخواستم برای کنکور ارشد ۱۴۰۲ برای دوره‌ی روزانه گرایشی دیگری از رشته فعلی اقدام کنم. من تا آخر تابستان ۱۴۰۲ از ارشد فعلی فارغ التحصیل می شم. با توجه به قانونی که دانشجویان ارشد دوره‌ی روزانه را برای شرکت مجدد در کنکور ارشد ملزم به انصراف از تحصیل می کند ، من هم باید قبل از کنکور از دانشگاه انصراف دهم با توجه به اینکه تا آخر تابستان ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می شم؟
  مشکل سربازی ندارم
  ممنون

  • علی
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام ممنونم از راهنمائی شما
   من دانشجوی ترم ۵ برق روزانه هستم آیا می توانم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدهم دوباره کنکور شرکت کنم

   • isaei
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

    سلام وقتتون بخیر
    بله میتونید کنکور بدهید و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظرتون از دانشگاه قبلی انصراف دهید

 40. علیع
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام من پذیرفته شده بدون کنکور دانشگاه انقلاب روزانه گرافیک ۱۴۰۱ هستم میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور دی ماه رو بدی یا ن؟

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله اول باید درخواست رفع محرومیت بدید

   • irantahsil
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

    با شماره مجموعه تماس بگیرید

 41. علی
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من پذیرفته شده دانشگاه انقلاب روزانه گرافیک ۱۴۰۱ هستم میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور دی ماه رو بدی یا ن؟

 42. مهرزاد
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام
  من رشته فناوری اطلاعات سلامت تعهدی قبول شدم میخواستم ببینم میشه همزمان هم دانشگاه برم هم دوباره کنکور بدم؟

 43. رضا
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام ببخشید من کنکور 1401روزانه رشته زبان قبول شدم برای کنکور دی میخوام برا دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم اگه به هر دلیلی دانشگاه فرهنگیان قبول نشدم میتونم باز روانه رشته زبان قبول بشم

 44. Aliiii
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی سال آخر پرستاری ام و قصد شرکت دوباره تو کنکور سراسری رو دارم. منتهی تا زمان کنکور تیر ۱۴۰۲ من فارغ التحصیل میشم و خواستم بدونم تو زمان ثبت نام باید چه گزینه ای رو بزنم؟ ایا منم باید انصراف بدم؟ چون تا زمان اعلام رتبه ها و نتایج من فارغ التحصیل شدم.

 45. امیرمحمد
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام ووقت بخیر حضور شما
  من امسال تازه کنکور دادم و علوم آزمایشگاهی روزانه قبول شدم آیا میتونم هم دانشگاه درس بخونم ،هم کنکور دی ماه شرکت کنم وبعد از اومدن نتایج نهایی انصراف بدم.
  لطفا منو راهنمایی کنید.

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 46. صدیقه
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام منم امسال زیست و مولکولی روزانه قبول شدم ولی بعد از اعلام نتایج پشیمان شدم و هنوز در دانشگاه ثبت نام نکردم و میخوام برای دی ماه دوباره کنکور بدم. آیا همچین امکانی وجود دارد؟

  • isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقتتون بخیر
   اگر در دوره روزانه قبول بشوید ثبت نام نکنید یکسال محروم میشوید .

 47. امیرمحمد
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

  سلام ووقت بخیر خدمت شما
  من امسال تازه کنکور دادم و علوم آزمایشگاهی روزانه قبول شدم، آیا منم میتونم هم دانشگاه برم هم برای کنکور دی بخونم وثبت نام کنم وبعد از اعلام نتایج نهایی انصراف بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقت بخیر شما شرایط کنکور مجدد را ندارید

 48. Amir
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  من امسال کنکور دادم و علوم آزمایشگاهی روزانه قبول شدم می خواستم بدونم میتونم‌ هم دانشگاه برم و هم در کنکور دی ماه شرکت کنم؟وبعد از اومدن رتبم انصراف بدم،چونکه نمیخوام اگه رتبم خدایی نکرده بد شد علوم آزمایشگاهی رو از دست بدم.

  • isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله همچین چیزی ممکنه برای شما .

 49. سارا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام بنده امسال دانشجو میشم میتونم بعد از نتایج کنکور دی و تیر از دانشگاه انصراف بدم و انتخاب رشته فرهنگیان بزنم؟

 50. نیلو
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام من امسال دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی قبول شدم ولی میخوام برای کنکور امسال بخونم چیکار باید بکنم؟
  امکانش هست؟

 51. حمید
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی اخراجی سال 98 هستم و به سربازی هم رفتم
  امسال کنکور شرکت کردم و فرهنگیان قبول شدم
  خواستم بدونم که اخراجی بودنم که مانعی برای ورود به فرهنگیان نخواهد بود؟؟؟

 52. Raia
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام وقتتون بخیر من از قبولی های دوره روزانه رشته مهندسی صنایع غذایی سال 1401 هستم میتونم توی کنکور دوباره شرکت کنم و توی رشته هنر همزمان دوره روزانه تحصیل کنم توی دو رشته متفاوت؟

 53. Hardin
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  پاسخی که به کاربر “mahsa” دادید میشه توضیح بدین؟ چون معمولا سایت ها اینطور نوشتن که: کسی که امسال روزانه قبول شده باشه برای ثبت نام مجدد در کنکور سراسری اول باید انصراف بده؛ ولی اون خانوم اشاره کرده بدون انصراف! کنکور بده و شما نوشتید بله ممکنه!

 54. Hardin
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام روز بخیر. باید بگم متاسفانه باخوندن نظرات و پاسخ های شما سردرگم شدم! بالاخره کسی که دانشگاه روزانه قبول شده، میشه قبل انصراف از دانشگاه، کنکور سراسری شرکت کنه و شانسشو امتحان کنه یا نه؟ لطفا شفاف تر توضیح بدین ممنون

 55. آیسان
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام من امسال از گرافیک دانشگاه فنی و حرفه ای دراومدم امکانش هست در حین دانشجو بودن برای کنکور دی ماه بخونم برای کنکور هنر؟؟؟

 56. ایسان
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من از دانشگاه روزانه فنی و حرفه ای رشته گرافیک دوره کاردانی قبول شدم می‌خوام امسال کنکور هنر شرکت کنم آیا میتوانم هم‌زمانبا اینکه دانشجو هستم و در کنکور شرکت کنم بعد از نتایج نهایی انصراف بدم؟؟؟؟

 57. مرتضی
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  با سلام…
  من دانشجوی ترم 3 ارشد روزانه هستم و تا پایان شهریور 1402 فارغ التحصیل می شوم همچنین معافیت سربازی نیز دارم. قصد شرکت مجدد در کنکور ارشد 1402 برای دوره ی روزانه در گرایش دیگری را دارم. با توجه به قانونی که بیان می کند دانشجویان روزانه برای شرکت مجدد در کنکور ارشد باید تا قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف دهند. آیا با توجه به اینکه بعد از اعلام نتایج و تا آخر تابستان 1402 فارغ التحصیل می شوم من هم باید برای شرکت در کنکور انصراف دهم؟ و اینکه با توجه به اینکه دوره ی کارشناسی را نیز روزانه گذرانده ام می توانم ارشد مجدد را نیز در دوره ی روزانه بگذرانم؟

  • زهره
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

   سلام وقتتون بخیر من دانشجو ورودی ۹۹ زیست گیاهی روزانه هستم
   میخاستم کنکور دی ماه ۱۴۰۱ شرکت کنم درسم یک ترم مونده تموم بشه یعنی ۶ ترمه تموم میشم امکانش هست کنکور دی ماه ۱۴۰۱ یا تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم ?
   و اینکه اگر کنکور سراسری شرکت کنم
   دیگه نمیشه ارشد هم همین سال شرکت کنم ?

   • abbasi
    ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

    سلام کنکور ارشد ربطی به کارشناسی ندارد

 58. Parisa
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام و ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار قرار می‌دهید
  من امسال کنکور تجربی شرکت کردم و نتیجه چیزی که میخواستم نشد
  بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و یکی از رشته های هنر , روزانه -نوبت اول قبول شدم
  میخواستم بدونم من میتونم هم دانشگاه و ثبت نام کنم و در کلاس ها شرکت کنم
  و هم برای کنکور تجربی ۱۴۰۲ ثبت نام کنم (هدفم روزانه هست) مشکلی پیش نمیاد
  لطفا به راهنمایی شما خیلی احتیاج دارم
  سپاس

 59. Rezvan
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام وقت بخیر من کنکوری سال 1401 بودم و رشته حسابداری روزانه قبول شدم. خواستم بدونم امکانش هست دانشگاه ثبت نام کنم و کنکور1402 هم آزمون بدم؟
  که اگه نتیجه دلخواه شد از رشته حسابداری انصراف بدم بعد نتایج نهایی

 60. هستی
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من امسال دانشگاه ارومیه روزانه قبول شدم میتونم با ورود به دانشگاه در کنکور دی ثبت نام کنم با هدف فرهنگیان؟ بعد اگه قبول شدم بعد اعلام نتایج انصراف بدم؟؟؟

 61. فرناز
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی مامایی روزانه ورودی ۹۹ هستم (ترم ۵) میتونم کنکور ۱۴۰۲ رو بدم و بعد از اعلام نتیجه انصراف بدم ؟ و اینکه میتونم رشته های روزانه رو دوباره انتخاب کنم؟

 62. مهسا
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام من امسال تازه کنکور دادم و مهندسی شیمی روزانه قبول شدم ولی هدفم فرهنگیان هست. میتونم هم دانشگاه برم و هم برای کنکور دی بخونم و بعد از اعلام نتایج نهایی انصراف بدم؟ چون امسال گفتن رفع محرومیت هست

  • isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

   • مهسا
    ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

    در کنکور تیر چطور؟؟
    پس یعنی بعد از اعلام نتایج انصراف بدم و وارد دانشگاه فرهنگیان بشم میشه؟

   • Hardin
    ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

    چرا ممکنه؟ چون قبولی همین امساله؟ شرایط قبولی روزانه ۱۴۰۱ ینی متفاوته

   • امیرمحمد
    ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

    سلام ووقت بخیر حضور شما
    من امسال تازه کنکور دادم و از علوم‌ آزمایشگاهی روزانه قبول شدم آیا منم میتونم هم دانشگاه برم و درس بخونم وهم کنکور دی ماه شرکت کنم وبعد از اعلام نتایج انصراف بدم؟

    • isaei
     ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

     سلام وقتتون بخیر
     بله میتونید.

 63. آرمین
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام من امسال برای سال دوم کنکور دادم و روزانه قبول شدم برای اینکه سربازی نرم و دی بتونم کنکور بدم و برای سال بعد اول مهر بتونم دانشگاه روزانه برم باید چیکار کنم
  ایا میتونم این دانشگاهو ثبت نام کنم بعد قبل ثبت نام انتحاب رشته انصراف بدم که سربازی نرم یا خیر

 64. فرناز
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی روزانه رشته مامایی ورودی ۹۹ هستم، اگر کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم و بعد قبولی انصراف بدم، میتونم برای رشته های روزانه دوباره انتخاب رشته کنم؟یا فقط انتخاب رشته پردیس و آزاد میتونم داشته باشم؟

 65. آنا
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام.من امسال نیمسال دوم پردیس پرستاری قیول شدم.ایا امکان داره دی ماه کنکور بدم ولی از دانشگاه انصراف ندم ؟یعنی اگه نتیجم دلخواهم بود و ترمیم معدل زدم و رشته دلخواهم قبول شدم انصراف بدم؟

 66. لیلا
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام من دانشجوی روزانه ورودی ۱۴۰۱ هستم
  میخاستم بپرسم امکانش هست دوباره کنکور دی شرکت کنم و دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم؟

 67. علی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام. بنده دوره ی روزانه ی دانشگاه امام خمینی قزوین قبول شدم. میخواستم ببینم اگه ثبت نام انجام بدم میتونم کنکور زبان دی ماه رو برای قبولی توی دوره های روزانه دانشگاهای تهران شرکت کنم یا خیر

 68. m
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام من امسال پرستاری نیمسال دوم روزانه آوردم از اونجاییکه بهمن ثبتنام میشه من میتونم دی ماه کنکور بدم؟ که ببینم اگر از نتیجه کنکورم راضی بودم دیگ در بهمن در رشته پرستاری ثبتنام نکنم؟

 69. روشنا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

  سلام من دانشجوی ترم۳ مامایی م .میتونم در کنکور انسانی امسال شرکت کنم بدون اینکه اول از دانشگاه انصراف بدم ( در صورت قبولی فرهنگیان انصراف بدم و اینکه هزینه انصراف چقدره؟) ؟؟ و رشته فرهنگیان رو تو دفترچه م بزنم؟؟
  امسال کنکور دو مرحله ای است؟

 70. sara
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام من امسال روزانه قبول شدم و میخوام در کنکور 1402 شزکت کنم که اگه رتبه ی بهتریو اوردم اونو ادامه بدم. ایا امکانش هست بعد اومدن نتایج 402 از دانشگاه انصراف بدم؟

 71. راحله
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام من دانشجوی ترم ۳ روزانه هستم میشه کنکور دی ماه رو ثبت نام کنم یا حتما باید قبل ثبت نام انصراف بدم؟

  • isaei
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام باید قبل از شرکت در کنکور سراسری و موقع ثبت نام باید انصراف داده باشید

 72. فاطمه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام درصورتی که دوبار روزانه قبول شده باشم (یکیار ۹۸ و یکبار کنکور 1401 شرکت کردم و روزانه قبول شدم) میتونم باز در کنکور ۱۴۰۲ رشته روزانه انتخاب کنم؟

  • behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام روزتون بخیر باید درخواست لغو محرومیت کنید

 73. مریم
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر ببخشید من رشته بهداشت روزانه رو قبول شدم می توانم برای کنکور 1402 ثبت نام کنم و بعد از اعلام نتایج 1402 از دانشگاه انصراف بدهم؟

 74. عارفه علیزاده بابتنگلی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

  سلام ممن انتخاب رشته کردم ولی خب میخوام دوباره کنکور بدم آیا باید تاییدیه تحصیلی را انجام دهم یا نه ؟؟

 75. m
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام. من امسال پرستاری روزانه قبول شدم میخواستم بدونم از چه ترمی به بعد میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور بدم و بعد دیدن نتایج انصراف بدم؟ آیا حتما باید فارغ التحصیل بشم بعد کنکور شرکت کنم؟

 76. آیلی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۸

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی روزانه مقطع ارشد ، ورودی ۱۴۰۰ هستم ، فقط واحد پایان نامم مونده ، میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ و بعد از اعلام نتایج فارغ التحصیل بشم ؟
  و اینکه در صورت قبولی ، فقط در دانشگاه های با پرداخت هزینه میتونم ثبت نام کنم یا روزانه هم میشه؟

  • javadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام روزبخیر
   مشکلی نداره دوست گرامی.

 77. m
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام من نیمسال دوم قبول شدم آیا میتونم دی ماه کنکور بدم چون ثبتنام نیمسال دوم از بهمن هست و میخواهم ببینم اگر کنکور دی را خوب دادم از اون رشته انصراف بدم آیا امکانش هست؟

  • isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام اگر نتیجه نهایی قبولی تون روزانه بوده اگر انصراف بدید یکسال از روزانه ها محروم میشوید

   • m
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

    سلام محرومیت لغو نشده؟!

 78. زهرا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  با سلام. من دانشجوی ترم سوم دانشگاه روزانه ام، میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور شرکت کنم، و بعد از اعلام نتایج نهایی از دانشگاه انصراف بدم؟ داخل مقاله نوشته شده دانشجو های ترم سه به بعد ابتدا باید فرم درخواست انصراف رو به دانشگاه تحویل بدن و بعد میتونن در کنکور شرکت کنند، اما در پاسخ برخی کاربران گفتید بعد از کنکور و اعلام نتایج میتونن انصراف بدن!؟ میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • isaei
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید قبل از انصراف کنکور بدهید .

   • مهسا
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

    واقعا امکانش هست یا نه ؟
    من الان ترم سه فرهنگیان هستم می تونیم کنکور دی رو بدون انصراف شرکت کنم بعد از آمدن رتبه ها تو اسفند ماه از فرهنگیان انصراف بدم ؟؟؟

  • راحله
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام میشه در این مورد منم راهنمایی کنین آخه خیلی جاها گفتن قبل ثبت نام کنکور باید انصراف داد

   • karimi
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 79. محمد
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده ترم دوم روزانه کارشناسی فنی حرفه ای هستم
  و امسال دوباره برای کارشناسی با سوابق کنکور دادم برای شهر خودمون
  آیا میتونم روزانه برم ؟

  • mansuri
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر درصورتی که از دانشگاه روزانه دوم قبولی بیاورید و قصد ثبت نام داشته باشید باید از دانشگاه مبدا انصراف قطعی خود را اعلام کنید

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما اول باید از دانشگاه روزانه انصراف بدین و درخواست لغو محرومیت به سازمان سنجش ارسال کنید.
   بعد یرای رشته جدید اقدام کنید.البته باید شرایط نظام وظیفه رو هم درنظربگیرین.

 80. no one
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه روزانه هستم میخواستم بپرسم میشه که بدون انصراف از دانشگاه فعلی در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ شرکت کنم و بعد قبولی انصراف بدم؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 81. Zahra
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۶

  سلام من دانشجوی ترم سوم دانشگاه روزانه هستم، می تونم بدون انصراف از دانشگاه، دوباره برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم و بعد از قبولی انصراف بدم؟ و نه دانشگاه دیگه ای

  • behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام با توجه به مقاله شما میتوانید بعد از اعلام نتایج انصراف دهید

 82. مهسا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام
  من دانشجو روزانه ورودی ۱۴۰۰ هستم ایا میتونم بدون انصراف دادن از دانشگاه در کنکور سراسری ثبت نام کنم و رشته های روزانرو انتخاب کنم و بعد از قبولیم انصراف بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 83. Obeidavi
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام
  بنده دانشجوی روزانه ۹۹هستم و امسال در کنکور ۱۴۰۱شرکت کردم و دولتی مجاز شدم وانتخاب رشته انجام دادم ورشته های روزانه انتخاب کردم ولی هنوز از رشته ی قبلیم انصراف کامل نگرفتم هنوز تو روند انصراف هستم ولی نمیدونم کاری ک انجام دادم درست هست یا ن یا بعدا برام مشکلی پیش میاد

  • javadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام روزبخیر
   هر وقت قبولیتون اومد
   باید از دانشگاه مبدا انصراف بدین.

  • باقر
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

   درسته کارتون

 84. محمد
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

  با سلام
  بنده دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد روزانه هستم؛ واحدی رو پاس نکردم ، ترم دوم رو هم حذف اضطراری کردم. میخواستم بدونم اگر این ترم (ترم سوم) رو مرخصی بگیرم ، قادر خواهم بود که سال دیگه مجددا کنکور ارشد شرکت و رشته غیر روزانه رو انتخاب کنم؟

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزبخیر
   اگر بهتون سنوات تعلق بگیره خیر نمیتونید.

 85. فاطمه
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام .من دانشجوی سال آخر فرهنگیان هستم و دیپلم مجدد تجربی رو در کنار دیپلم انسانی دارم میخاستم با دیپلم مجدد تجربی کنکور بدم و رشته پزشکی رو بخونم ؟ آیا امکان قبولی در دانشگاه دولتی رو دارم در رشته پزشکی؟؟

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما امکان تحصیل مجدد در روزانه ندارید.

 86. محمد
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۲

  سلام وقت بخیر
  بنده در دوره ی روزانه کارشناسی ارشد پذیرفته شدم
  اما قصد ثبت نام در این دانشگاه را ندارم
  آیا در اسفند ماه کنکور ارشد میتوانم شرکت کنم و به دانشگاه دولتی بروم؟
  این ظرفیت خالی ایجاد شده در دانشگاه دولتی که بنده نمیخواهم بروم چگونه پر میشود؟
  با سپاس

  • javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

   سلام روزبخیر
   باید تو سایت سنجش درخواست لغو محرومیت ثبت کنید.

   • محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

    این بخش در قسمت سراسری فعال است و در بخش کارشناسی ارشد خیر
    چه باید کرد؟

    • abbasi
     ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی دقیق شرایط کنکور مجدد با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 87. Setayesh
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام وقتتون بخیر. من فارغ التحصیل کارشناسی در دانشگاه سراسری هستم و میخواستم بدونم میتونم مجدد کنکور بدم و در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل بشم یا چون یکبار در دانشگاه سراسری بودم دیگه این فرصت و ندارم؟

  • hedayati
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین تحصیل یک بار در دانشگاه سراسری مجاز است.

 88. سنا
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام خسته نباشین.من دانشجوی روزانه هستم و امسال هم بدون انصراف کنکور دادم و برام رتبه اومد.انتخاب رشته هم کردم اما نمیدونم برام نتیجه میاد یا نه؟

  • javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام روزبخیر
   برای دانشگاه روزانه مجدد نمیتونید ثبت نام کنید.

  • زهرا
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   خواهش میکنم ازتون میشه راهنمایی کنید چطور این کار رو کردید؟ چه سالی کنکور اولتون رو شرکت کردین؟ خواهش میکنم راهنمایی کنین

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • زهرا
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

   سلام وقتتون بخیر. من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم،میخواستم بدونم امکانش هست که بتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و بعد از نتیجه قبولی در رشته دلخواه از رشته ای که امسال میخوام برم انصراف بدم؟یا انصراف حتما باید بشه اول؟!

 89. زهرا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام خسته نباشید. من ترم دوم دانشجو شبانه هستم میتونم دوباره با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم برای دانشگاه ثبتنام کنم؟

 90. کورش
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  با سلام و وقت بخیر،من ورودی 99 هستم دانشگاه تهران مرکز(آزاد)،میخواستم بدونم که من میتونم در کنکنور شرکت کنم و انصراف از دانشگاه ندم؟؟و اینکه اگر در یک دانشگاه سراسری قبول بشم،باید دروسی که گذرانده بودم رو دوباره از اول برم؟؟

  • bahraii
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر دانشگاهی که قبول بشید تایین میکنه واحد های دانشگاه قبلی مورد قبول هست یا خیر که هم ترازی دانشگاه موضوع مهمی هست که باید بهش توجه کنید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 91. Mim
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام اگر دیماه کنکور ۱۴۰۱شرکت کنیم
  انتخاب رشته و ورود به دانشگاه مون چه تاریخی میشه

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   بهمن ماه

 92. آیدا
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام خسته نباشید.
  من امسال کنکور دادم (۱۴۰۱) و رشته مورد نظرمو قبول نمیشم، میخواستم ببینم اگه رشته های روزانه رو انتخاب کنم میتونم طبق قوانین جدید کنکور های 1402 رو شرکت کنم و انتخاب رشته کنم؟

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری قوانین اگر روزانه قبول بشید برای سال آینده امکان انتخاب رشته برای شما وجود دارد.

   • نرگس
    ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

    سلام من سال ۹۸ روزانه قبول شدم انصراف دادم امسال هم کنکور دادم روزانه قبول شدم اما ثبت نام نکردم تا دی باز کنکور بدم ایا اگر روزانه قبول بشم میتونم برم یا محرومم

 93. محمد حسین
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام ، دانشجوی دوره روزانه میتواند ( بدون انصراف) کنکور بدهد و رشته های دانشگاه پردیس را انتخاب کند ؟

  • karimi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   شما ابتدا باید پذیرش دانشگاه جدید را گرفته و سپس از دانشگاه خود انصراف بدید و میتونید برای اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 94. امیر
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

  ببخشید من در رشته ی پروتز دندان درس می‌خواندم و فوق دیپلم دارم آیا راهی وجود دارد که بتوانم کنکور مجدد بدهم ؟!(پسر هستم و سربازی هم نرفتم)

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورت انصراف معافیت از اول برای شما صادر می شود.

 95. کوروش
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۶ دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و تا شهریور ۱۴۰۲فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم میتونم در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ودوباره انتخاب رشته کنم یا باید انصراف بدم؟

  • mohammadi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در کنکور سراسری بر طبق شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام نمایید.

 96. کوروش
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۶ دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و تا شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم میتونم در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۱ شرکت کنم ودوباره انتخاب رشته کنم یا باید انصراف بدم؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   شما برای کار شناسی معافیت دیگه ندارید قبل ترم 4 میشه انصراف داد کنکو ر داد

 97. النار
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام وقتتون بخیر
  من پرستاری میخونم و بهمن ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم…با توجه به اینکه پرستاری دو سال طرح داره شرایط شرکت مجدد در کنکور و قبولی تو رشته دندون یا پزشکی برام چجوریه!؟میتونم در صورت قبولی طرحمو توقف بزنم و تو دانشگاه ثبت نام کنم؟یا حتما باید طرحمو تموم کرده باشم!؟؟؟

  • maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر خیر
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 98. علیرضا
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم اگر من در انتخاب رشته 1401 روزانه نیمسال دوم قبول شوم میتونم در کنکور دی ماه 1401 شرکت کنم بدون اینکه از روزانه تا قبل از اعلام نتایچ کنکور دی 1401 انصراف بدم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر ملاک برای سنجش قبولی در شهریور ماه است.

  • علیرضا
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام من ترم ۵ دوره کارشناسی هستم. ایا می تونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم اگر رتبه خوبی اوردم از دانشگاه قبلی انصراف بدم؟؟؟؟

   • karimi
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 99. افشین
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

  سلام وقتتون بخیر باشه بنده دانشجوی دانشگاه روزانه ورودی ۹۸ میباشم آیا میتوانم بدون نیاز به انصراف از تحصیل در کنکور ۱۴۰۲شرکت کرده و فقط دوره های پردیس و آزاد را انتخاب کنم در رشته دندان پزشکی

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام روزبخیر
   خیر
   اول باید از دانشگاه روزانه انصراف داده و درخواست لغو محرومیت بدین.

 100. علیرضا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام میخواستم بپرسم اگه برای پرستاری نیمسال دوم قبول شم و ثبت نام کنم میتونم کنکور دی ماه شرکت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت بخیر خیر ملاک قبولی شهریور ماه است اگر قبول شدید نمیتوانید.

 101. مهسا جابری
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام ببخشید من میخوام امسال رشته روزانه برم اگه تا قبل ثبت نام کنکور ۱۴۰۲انصراف بدم میتونم ۱۴۰۲رشته روزانه قبول شم؟

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه باید بر طبق قوانینو ضوابط قید شده در دفترچه راهنما ثبت نام گنند.

 102. گلی
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام وقتتون بخیر من نمیتونم تماس بگیرم
  اگر امسال رشته روزانه پرستاری قبول شم و تا زمان مقرر از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور 402 شرکت کنم و رشته روزانه انتخاب کنم ؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام وقت به خیر
   قوانین و جزئیات برای کنکور 1402 هنوز اعلام نشده.

 103. ملی
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام وقت بخیر
  اگر امسال از دانشگاه روزانه قبول شم و برم بخونم و تا آخر اسفند از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور 402 شرکت کنم میتونم از دوره های روزانه انتخاب رشته کنم ؟

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام بستگی دارد برای اطلاعات کامل لطفا تماس بگیرید

 104. sr
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی هستم.
  امسال دوباره کنکور دادم و رتبه خوبی کسب کردم،شرایط انتخاب رشته رو برای دانشگاه روزانه دارم یا باید از دانشگاه غیر انتفاعی اول انصراف میدادم؟

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر
   برای انتخاب رشته مشکلی نخواهید داشت.

 105. Zahr
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۵

  سلام ، من ۱۴۰۱ کنکور تجربی دادم با رتبه ‌‌ام می‌تونم پرستاری برم ولی می خوام ۱۴۰۲ دوباره کنکور تجربی بدم چطوری می تونم کنکور بدم ولی اگه قبول نشدم همون پرستاری رو برم ، اصلا امکانش هست ؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام روزبخیر
   شما میتونی در دانشگاه غیر روزانه ثبت نام انجام بدی و مرخصی بگیری و همزمان کنکوز شرکت کنید.

  • ali
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵

   .نه فک نکنم بشه در ضمن نیاز به ثبت نام در پیام نور نیست اگر دختر هستید یا پسر هستید که میخواید برای اولین بار پشت بمونید ولی اگر پسر هستید و برای سال دوم پشت میمونید باید مثل گفته دوست عزیز در پیام نور ثبت نام کنید بعد بشینید بخونید اگر خوب شد نتیجه انصراف بدید و در رشته جدید تحصیل کنید.

 106. Azri
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۶

  سلام ، من دانشجوی پرستاری هستم چطوری می تونم کنکور تجربی ۱۴۰۲ بدم ولی اگه خراب شد همین پرستاری رو ادامه بدم ؟ اصلا امکانش هست؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام روزبخیر
   در صورتی که دانشگاه روزانه باشین نمیتونید.

 107. مهدی
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام خواهشا اگه میشه بگید من دانشجوی دانشگاه فرهنگیانم خواستم بدونم میشه واسه کنکور همین جور شرکت کنم قصد انتخاب رشته ندارم

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام وقت بخیر
   باید 20روز قبل از شرکت در کنکور سراسری از ئانشگاه انصراف بدید.

 108. حسین
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام
  من دی ماه سال ۹۶ ترم دوم از دانشگاه روزانه رشته بهداشت عمومی (ورودی۹۵)دانشگاه علوم پزشکی انصراف دادم و سال۹۷ با کنکور مجدد وارد دانشگاه فرهنگیان روزانه تربیت معلم شدم و الان فارغ التحصیلم و استخدام آموزش و پرورش اگه برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و پزشکی بیارم میتونم دوباره روزانه بخونم بدون پرداخت شهریه؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روزبخیر
   بله میتوانید.

 109. مهدی علی نژاد
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام
  وقت بخیر
  بنده سال ۹۹ دیپلم تجربی گرفتم و بدون فاصله در سال ۹۹ کنکور ریاضی دادم و مشغول به تحصیل در دانشگاه دولتی روزانه شدم .
  الآن میخوام بدونم میتونم کنکور انسانی بدم با هدف قبولی در تربیت معلم دولتی روزانه ؟
  بنده کارشناسی پیوسته مهندسی مکانیک بیوسیستم هستم در صورتی که فوق دیپلم بگیرم و انصراف بدم میتونم کنکور سراسری بدم و رشته دیگه ای رو روزانه دولتی بخونم ؟
  یا میشه دروس کارشناسی همین رشته رو با مهندسی مکانیک اصلی تطبیق بدم و در ادامه فوق دیپلم این رشته رو روزانه و دولتی در شهر خودم در صورت قبول شدن در کنکور بخونم ؟

  و شرایط کنکور ۱۴۰۲ که ۴۰ درصد معدل و ۶۰ درصد رتبه کنکور برای دروس تخصصی هست شامل من هم میشه؟ و آیا من که رشته تجربی بودم و انسانی میخوام کنکور بدم چون معدلم ۱۲ بوده میتونم قبول بشم ؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام روزبخیر
   خیر در مقطع روزانه مجدد نمیتونین ثبت نام انجام بدین.
   اگر کاردانی به کارشناسی برین بله میشه.البته تطبیق هم میشه زد.
   برای این موصوع هنوز مشخص نشده.

 110. سینا
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۱

  سلام
  بنده 19 ساله هستم و کنکور 1401 کنکور دومم بوده
  و تصمیم دارم سال بعد هم کنکور بدم ولی برای گرفتن معافیت تحصیلی باید انتخاب رشته کنم
  میخواستم بدونم وقتی رشته ها رو انتخاب میکنم باید کدوم رشته ها رو انتخاب کنم که بتونم سال بعد بدون مشکل کنکور بدم؟؟

  • bahraii
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلا وقتتون بخیر .محدودیت رشته ای برای شما وجود ندارد برای برسی بیشتر با داخلی 111تماس بگیرید

 111. امیر
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

  سلام، ببخشید
  بنده برای یک دانشکده علمی کاربردی ثبت نام انجام دادم
  آیا میتونم با تحصیل در این دانشگاه در کنکور سال 1402 شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های غیر روزانه میتوانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری شرکت کنند.

 112. محمد رضا
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام. بنده لیسانس عمران روزانه دارم و در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه آزاد در حال تحصیلم و تا 1402/6/31 معافیت تحصیلی دارم. آیا میتونم کنکور 1402 شرکت کنم؟ قصد دارم برای پزشکی یا دندان پزشکی اقدام کنم

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام خیر.

 113. علی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام بنده کارشناسی مهندسی برق قدرت دانشگاه دولتی دارم و خدمت هم رفتم، در صورت داشتن شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان میتونم کنکور مجدد بدم و به دانشگاه فرهنگیان برم، یا دانشگاه فرهنگیان هم مانند سایر دانشگاه های روزانه امکانش موجود نیست؟

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر بله دانشگاه فرهنگیان روزانه است.

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام بله اگر برا اساس شرایط سنی و ….واجد شرایط باشید بستگی دارد

 114. آلا
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من دانشجو فرهنگیانم ویه سال دیگه فارغ التحصیل میشم ولی تعهد دارم نمیتونم دوباره کنکور سراسری شرکت کنم؟؟

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام با توجه به شرایطتان بستگی دارد لطفا در جهت اطلاعات کامل تماس بگیرید

 115. مرضیه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام بنده فارغ التحصیل کارشناسی روزانه و هم اکنون دانشجو ارشد روزانه هستم و چون مامایی ام طرحم اختیاریه
  میتونم کنکور۴۰۲شرکت کنم؟ باید انصراف بدم؟ ایا میشه دوباره روزانه بخونم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام شما باید کنکور بدید

   • مرضیه
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

    ممنونم اما متوجه نشدم منظورتون این بود باید انصراف بدم؟
    ببخشید سوال دیگه دارم خدمتتون ایا بعد اتمام ارشد میتونم کنکور بدم و سه مرتبه روزانه بخونم؟؟اون هم دوباره رشته ای از گروه پزشکی مثل دندان؟ سپاس گزارم🙏🌸

   • علی
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

    سلام بنده کارشناسی مهندسی برق قدرت دانشگاه دولتی دارم و خدمت هم رفتم، در صورت داشتن شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان میتونم کنکور مجدد بدم و به دانشگاه فرهنگیان برم، یا دانشگاه فرهنگیان هم مانند سایر دانشگاه های روزانه امکانش موجود نیست؟

    • karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 116. محمد
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  باسلام من در بهمن ۱۴۰۲ در رشته پرستاری فارغ التحصیل میشم وطرح اجباری دارم ولی از لحاظ سربازی تاشهریور ۱۴۰۳ معافیت دارم میخواستم بدونم میتونم در کنکور ۱۴۰۳ روزانه پزشکی ودندان بزنم ؟ پردیس وآزاد چه طور ؟
  وطرح پرستاری رو بعدا برم ممنون تز راهنماییتون

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام اگر رشتتون تجربی است و معافیت دارید بله ولی معافیت خیلی مهم است که داشته باشید جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 117. ساسان
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  با سلام من دانشجوی دکتری هستم هر سه مقطع رو هم روزانه خوندم و دی ماه دفاع میکنم و تسویه میکنم از دانشگاه میخواستم بدونم میشه برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم برای دندانپزشکی روزانه؟

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 118. زهرا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام ببخشید من دانشجوی روازانه هستم خواستم بپرسم میشه سال بعد کنکور شرکت کنم و رشته های پزشکی پردیس و ازاد بیارم؟

  • mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین دفترچه دانشجویان دوره های روزانه تا تاریخ تعیین شده باید از تحصیل انصراف دهند.

 119. مهلا
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام من دانشجوی روزانه پرستاری هستم میخواستم بدونم میتونم تو کنکور 1402 شرکن کنم واسه آزاد یا پردیس پزشکی دارو دندان؟؟

  • mohammadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه دانشجویان دوره های روزانه در صورت انصراف تا تاریخ تعیین شده میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 120. علی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من تیر ۱۴۰۲ از دانشگاه پیام نور فارغ‌التحصیل میشم میخواستم ببینم اگر من در کنکور سال ۴۰۲ ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام
   باتوجه به خدمت سربازی در یک مقطع دوبار نمیتوانید معافیت تحصیلی داشته باشید

 121. مصطفی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام ، من لیسانس دبیری دارم و ارشد روزانه ، امسال کنکور تجربی شرکت کردم. میتونم رشته های پزشکی یا پیراپزشکی روزانه رو برم؟ یا فقط باید آزاد و شهریه پرداز انتخاب کنم؟

  • fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام چون هم کارشناسی هم ارشد روزانه بودید برای کنکور مجدد دوره های غیر از روزانه را میتونید فقط انتخاب رشته کنید

  • مریم
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام منم شرایط شمارو‌دارم دقیقا می‌شه اگر فهمیدین اینو ب منم بگین

 122. حسین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

  من تا سال بعد ،بعد از برگزاری کنکور معافیت دارم
  اما خب معافیت در یک مقطع یکبار صادر میشه از طرفی فرهنگیان اگه قبول شم خودش معافیت داره

  • eshghabadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   تا قبل از زمان معافیتتان باید کنکور بدید

 123. شیرزادی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام اگه دانشجو ترم سوم فرهنگیان باشم میتونم برا پزشکی روزانه اقدام کنم ؟یا حتما باید قبل کنکور انصراف بزنم؟

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   با سیلام برای کنکور باید تا اخرین تاریخ درج شده انصراف دهد

 124. النا مشیر
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روزانه هستم میشه بعد از تمام شدن واحدهادر ترم مهر سال 1401 در دانشگاه میتوان مجدد در کنکور سراسری شرکت کرد برای سال 1402 و رشته های پزشکی یا پیراپزشکی رو روزانه خوند؟
  چون شنیدم دیوان عدالت اداری اینکه دانشحجویان روزانه فقط بتونن یکبار دولتی و رایگان درس بخونن رو باطل کرده و افراد زیادی هستند که روزانه بودن و الان مجدد دارن روزانه میخونن اونم رشته های تاپ تجربی رو..

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام. باید اطلاعات دقیق تر بدید تا بررسی بشه. ترم چند هستید؟ انصراف میدید؟
   برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 125. حسین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من تیر ماه از رشته خودم که روزانه و کارشناسی است فارغ التحصیل میشم و میخواستم بدونم که آیا در صورت قبولی فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۲برای نظام وظیفه مشکلی پیش میاد؟چون قبولی فرهنگیان از خدمت معاف میشن پرسیدم.

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام. تا چه تاریخی معافیت تحصیلی دارید؟ مشکل از چه لحاظ؟ دقیق تر ذکر کنید.
   برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

   • حسین
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

    من تا سال بعد ،بعد از برگزاری کنکور معافیت دارم
    اما خب معافیت در یک مقطع یکبار صادر میشه از طرفی فرهنگیان اگه قبول شم خودش معافیت داره

    • bagheri
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

     با سلام اگر دانشجو شوید معافیت تحصیلی میگیرید

 126. Samaneh
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام خسته نباشید. من کنکور امسال شرکت کردم، میخواستم ببینم اگه یه رشته ی معمولی دولتی قبول شم اما بخونم برای کنکور ۱۴۰۲، میتونم شرکت کنم؟؟؟

  • bahraii
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقتتون بخیر .لطفا مقاله شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه را با دقت مطالعه نمایید

 127. مهرداد
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

  سلام. من امسال کنکور تحربی شرکت کردم ولی نمی خواهم انتخاب رشته کنم و از طرفی برای ابنکه خدمت سربازی نروم (چون زمان خدمت سربازی ام است.) می خواهم در دانشگاه آزاد از طریق پذیرش بدون کنکور یک رشته ای را ثبت نام کنم تا از این فرصت درس بخوانم و خدمت نروم تا بتونم در کنکور سال ۱۴۰۲ مجدداً شرکت کنم.آیا این کار شدنی است.

  • ekhlasi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر شما میتوانید در بدون کنکور شرکت کنید

 128. محمدرضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام من سال ۹۹ به‌مدت‌۲ترم پیام‌نور ثبت‌نام‌کردم و۱۴۰۰پرستاری قبول شدم میخام‌بپرسم‌ک‌من‌میتونم سال۱۴۰۲دوباره درکنکوتجربی شرکت‌کنم؟

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام
   باتوجه به خدمت سربازی نمیتوانید در یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی داشته باشید برگشت به عقب محسوب میشود

 129. ناشناس
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام.
  من تابستان 1402 از دانشگاه دولتی (روزانه) فارغ التحصیل میشم یعنی لیسانسم در شهریور 1402 تموم میشه؛ اگر در کنکور 1402 شرکت کنم ، در هنگام انتخاب رشته می توانم رشته های روزانه را انتخاب کنم؟

  • alizadeh
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام وقت بخیر . بخشنامه کنکور مجدد برای افرادی که یک مقطع در روزانه تحصیل کرده اند مجدد حق تحصیل روزانه در همان مقطع را نمی دهند

  • رضا
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام من دانشجویی جدید الورود دوره روزانه ۱۴۰۱ هستم . می خوام دی یا تیر دوباره ککنور بدم . باید از دانشگاه انصراف بدم یا نه اول کنکور بدم بعد اگه قبول شدم برم از دانشگاه انصراف بدم . ممنون میشم دقیق جواب بدین و روش دقیق این کارو توضیح بدین

   • behrouzi
    ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

    سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 130. سحر
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی دوره روزانه هستم و بدون اینکه از،دانشگاهم انصراف بدم.
  توی کنکور شرکت کردم.تا یک محکی بزنم خودم رو.
  توی کارت ورود به جلسه م نوشته حق انتخاب رشته نداری.
  فردا که قراره کنکور شروع بشه، من میتونم شرکت کنم؟ آیا متخلف حساب نمیشم؟ تو رو خدا لطفا راهنماییم کنید،ممنونم از شما

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام اگرتا31شهریورفارغ التحصیل بشین بله

 131. امیر
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من مهر ماه امسال دانشجوی روزانه میشم میخاستم بدونم امکانش هست که اسفند از دانشکده انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم و به دانشگاه برم یا خیر؟

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   با سلام میتوانید انصراف دهید بعد در کنکور ثبت نا م کنید طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

 132. فرزانه
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام من در تاریخ ۳۱ بهمن از دوره روزانه فارغ التحصیل شدم و میخام کنکور بدم ولی الان پایین کارت ورود به جلسم نوشته که نمیتونم .باید چیکار کنم.من که قبل از ۲۵ اسفند که باید انصراف میدادم فارغ التحصیل شدم

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در یک مقطع امکان پذیر نمیباشد

 133. شیرین
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام وقت بخیر
  من کنکور ۱۴۰۰ رشته روزانه قبول شدم
  و ثبت نام کردم
  ترم اول و گذروندم و برای ترم دوم هم انتخاب رشته کردم
  متاسفانه فروردین ۱۴۰۱ بنا ب دلایلی مجبور ب انصراف شدم
  و مهلت ثبت نام کنکور هم تمام شده بود
  حالا خواستم بدونم میشه بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم چون ی ماه بعد مهلت تعیین شده انصراف دادم
  اگر درخواست بدم به سازمان سنجش امکان قبولی درخواستم مبنی بر انتخاب دوره روزانه وجود داره ؟ چون شرایط مالی خوبی برا دانشگاه هایی که ملزم به پرداخت شهریه هستن رو دارا نمی باشم

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   با سلام رشته های بدون ازمون را میتوانید ثبت نام کنید و رشته های بدون ازمون دانشگاه روزانه اگر ارائه شده باشد میتواندی طربق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانمه

   • Demitra
    ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

    سلام من دانشجو رادیولوژی دولتی روزانه ورودی سال ۹۸ هستم، تیر ماه سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم، میتونم همون سال ۱۴۰۲ برای قبولی رشته های پزشکی و … دولتی روزانه کنکور بدم؟!

    سال ۱۴۰۳ چطور ؟ اگر سال ۱۴۰۲ امکان انتخاب رشته برای روزانه نداشته باشم میتونم سال ۱۴۰۳ برای روزانه انتخاب رشته کنم ؟

    • obeidavi obeidavi
     ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

     سلام وقت بخیر بله میتوانید.

 134. محمد علایی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام خسته نباشید من کنکور 1400رئزانه قبول شدم ولی به دلیل مشکلات نظام وظیفه نتونستم برم ایا من میتونم تو کنکور 1401 دشرکتد کنم ودانشگاه روزانه برم بنده الان سربازم ممنون

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   با سلام اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید مشکلی وجود ندارد طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

 135. شکیبا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام
  من دانشجوی روزانم آخر تیر درسم تموم میشه
  میتونم کنکور 1401 شرکت کنم ؟ داخل کارت ورود به جلسم زده که حق انتخاب رشته ندارم
  ولی تا زمان انتخاب رشته فارغ التحصیلم

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

   دوست عزیز سلام لطفا برای اطلاع از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 136. مریم
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام من سال ۱۴۰۰ رشته بهداشت قبول شدم در دانشگاه دولتی الآنم دارم امتحانی ترم دوممو میدم میتونم برای ترم ۳مرخصی بگیریم و دوباره برای کنکور بخونم و اینکه آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۲رشته های روزانرو بزنم؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام وقت بخیر . برای هر مقطع فقط یکبار میتوانید در دانشگاه روزانه تحصیل کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر دمقاله سایت را مطالعه کنید

 137. دیاکو
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۳

  سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی نرم افزار دانشگاه آزاد هستم.
  دیپلم من کار و دانش بوده ، سپس کاردانی کامپیوتر (دانشگاه آزاد)
  و در حال گرفتن کارشناسی هستم.
  به پزشکی علاقه زیادی دارم و میخوام کنکور سراسری شرکت کنم و پزشکی بخونم.
  از اونجایی که پیش دانشگاهی ندارم ، مشکلی پیش نمیاد؟
  و اینکه باید کارشناسی رو بگیرم؟ یا انصراف بدم؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

   سلام وقت بخیر . از طریق کاردانی می توانید اقدام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 138. کوثر
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام،من دانشجوی روزانه هستم و چند روز دیگه فارغ التحصیل میشم
  تو کارت ورود ب جلسه کنکورم نوشته ک قبولیم لغو میشه
  منظورش چیه؟ایا کارنامه واسم صادر نمیشه؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر شرط کنکور مجدد برای دانشجویان دوره روزانه ، انصراف از تحصیل تا پایان تاریخ ثبت نام کنکور سراسری میباشد

 139. شکیبا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام
  من دانشجوی ترم هشت ورودی 97 زیست دولتی روزانه هستم . درسم تا آخر تیر تموم میشه . میخواستم کنکور 1401 شرکت کنم . ولی داخل کارت ورود به جلسه زده که نمیتونم 😑درصورتی که تا یه ماه دیگه درسم تموم شه نمیتونم کنکور بدم ؟ و دانشگاه دولتی برم ؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام اگه تا31شهریورماه فارغ التحصیل بشین میتونین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 140. مهدی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  با سلام من دانشجو ترم چهارم هستم و ورودی مهر سال ۹۹ هستم ک دانشگاه پیام نور قبول شدم و دفعه سومه دارم کنکور میدم (۱۴۰۱) اگه امسال رو قبول نشم میتونم باز دوباره دفعه چهارم کنکور بدم؟ بنده الان دانشجو دانشگاه پیام نور هستم

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت داستن معافیت و نداشتن مشکل خدمت سربازی میتوانید مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 141. امیر حسین
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  با سلام من تکمیل ظرفیت 1400 قبول شدم و ثبت نام کردم منتهی هنوز ثبت نامم رو تکمیل نکردم یعنی اصل مدرک کارشناسی رو هنوز به دانشگاه پذیرفته شده نبرده ام و کنکور امسال شرکت کردم و رتبه ام خوب شد آیا میتونم (با اینکه روزانه قبول شده بودم اما ثبت نام تکمیل نکردم) برای کنکور امسال (1401) مجدد انتخاب رشته کنم؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام اگر قبولی نهایی از ارشد روزانه رو گرفته بودید برای کنکور امسال مجاز به انتخاب روزانه ها نیستید

 142. رضا
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام وقت بخیر سال قبل دیپلم فنی حرفه ای گرفتم و در سازمان سنجش ثبت نام کردم برای کاردانی فنی حرفه ای رشته مورد علاقه معدلیه.کنکوری نیست و قبول شدم متاسفانه این دانشگاه به حد نصاب نرسید و برگذار نشد و رفتم دانشگاه آزاد آیا امسال میتونم تو سازمان سنجش ثبت نام کنم رشته مورد علاقه ودانشگاه لطفا بهم بگید تشکر از لطفتون

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   با سلام میتوانید طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان ازاد ثبت نام کنید ولی تحصیل همزمان در یک مقطع نمیتوانید

 143. Elii
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام وقتتون بخیر .
  من ترم اخر کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم
  و تا یک الی دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
  خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه روزانه
  میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ برای رشته های پزشکی و دندون دانشگاه دولتی شرکت کنم و پذیرفته بشم ؟؟
  آیا باید هزینه پرداخت کنم یا نیازی نیست ؟؟
  لطفااا پاسخ بدید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت بخیر . تحصیل مجدد روزانه برای شما امکان پذیر نمی باشد و باید دانشگاه های نوبت دوم را انتخاب کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 144. اسرا
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام من الان فیزیک میخونم دانشگاه دولتی . دو ترمه دارم میخونم. آیا میتونم انصراف بدم و دوباره کنکور تجربی بدم ؟ . رشته فیزیک رو بر اساس سوابق تحصیلی رفتم

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

   سلام وقت بخیر اگر مشمول سربازی نمیشید . مجاز به انصراف هستید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 145. امیرعلی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام من دانشجوی پرستاری هستم و خرداد ماه سال ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل میشم آیا می تونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و در رشته های پزشکی قبول بشم؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

   با سلام اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه بدون انجام طرح پرستاری میتوانید پزشکی بخوانید

 146. ا محمد
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

  با سلام خسته نباشید.من سال ۹۴ دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم و سپس در دانشگاه روزانه لیسانس فیزیک گرفتم. بعد از لیسانس ۲ سال رفتم خدمت سربازی و امسال کنکور ارشد فیزیک دادم .
  آیا میتوانم در سال 1402 در کنکور تجربی شرکت کنم ؟
  آیا کنکور نظام جدید باید بدم ؟
  آیا اگر در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ دانشجور ارشد روزانه باشم، میتوانم در کنکور شرکت کنم یا خیر ؟
  ببخشید خیلی مهمه برام امید وارم جواب بدید . ممنون

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورت تحصیل روزانه در هر مقطعی امکان شرکت در کنکور وجود ندارد.

 147. محمد
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام خسته نباشید من مهر ماه میشه ترم هفتم دانشگاهم تو پیام نور یک سال هم پشت کنکور موندم اگه انصراف بدم میتونم کنکور۱۴۰۲ بدم یا سرباز میشم؟

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارند.بعد از انصراف از تحصیل مدت زمان یکسال فرصت دارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 148. محمد
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام خسته نباشید. من یک سال پشت کنکور موندم ولی بازم رشته دلخواهم قبول نشدم مهر ماه ترم ۷ دانشگاه پیام نورم میتونم انصراف بدم برای کنکور ۱۴۰۲ یا مشکلی بابت نظام وظیفه برام پیش میاد؟

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت بخیر
   اگر تعداد واحدهای پاس شده شما در دانشگاه بیشتر از تعداد واحدهای مقطع کاردانی باشد امکان انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد بدون رفتن به سربازی ندارید.

 149. امید
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام ببخشید بنده متولد سال 79 هستم و ورودی مهر 98 دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ام. اسفند 1400 فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم تو کنکور 1401 شرکت کنم؟ اگر قبول بشم به من معافیت تحصیلی میدن؟

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه مقطع کاردانی در طی مقطع کارشناسی پیوسته وجود دارد شرکت شما در کنکور سراسری بازگشت به عقب محسوب شده و سازمان نظام وظیفه برای بازگشت به عقب معافیت تحصیلی صادر نمیکند .

 150. امیر علی
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام من رشته دبیری میخونم میشه سال آخر دانشگاه کنکور شرکت کنم ودر صورتی که رتبه خوب بیارم دوباره دانشگاه ثبت نام کنم بدون انصراف از رشته ام .

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقت بخیر
   در دانشگاه فرهنگیان؟خیر شما تعهد خدمت دارید و امکان تغییر رشته برای شما وجود ندارد .

   • Farima
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

    اگه با یه دیپلم دیگه اقدام کنیم چطور تو همون سال آخر دانشگاه فرهنگیان

    • alizadeh
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

     سلام وقت بخیر . شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان بر اساس تراز میباشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 151. آیدا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  با سلام . من ورودی 97 روزانه رشته پرستاری بودم اما از ترم چهارم به علت انتقالی دائم به دانشجوی شهریه پرداز تبدیل شدم . من الان دانشجوی ترم ششم پرستاری هستم آیا میتوانم بدون انصراف دادن در کنکور سراسری شرکت کنم یعنی مانند سایر افرادی که دانشجوی شهریه پرداز هستند یا به علت سه ترمی که روزانه تحصیل کرده ام هم چنان در حکم دانشجوی روزانه هستم ؟

  • ekhlasi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   با سلام وقت بخیر شما الان دانشجوی شهریه پرداز محسوب میشوید و نیاز به انصراف نیست

 152. ali
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام من دانشجو ترم دوم پرستاری روزانه
  هستم. میخواستم بدونم میتونم برای سال 1402مجدد کنکور تجربی بدم بدون انصراف از پرستاری تا جواب کنکور میاد؟!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام خیر برای شرکت در کنکور مجدد حتما باید تا قبل از 20 اسفند از دانشگاه دوره روزانه خود به صورت قطعی انصراف داده باشید.

 153. آرمان مهراد
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام من مهندسی برق روزانه بودم و ابان ماه انصراف دادم تا کنکور 1401 بتونم شرکت کنم . انصرافم از دانشگاه تکمیل شده منتهی هنوز لغو تعهد آموزش رایگان رو از سامانه سجاد انجام ندادم آیا حتما باید الان انجامش بدم یا بعد کنکور هم میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام اگه مشکل نظام وظیفه ندارید میتونید شرکت کنید

 154. مینو
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام من دانشجوی علوم آزمایشگاهی روزانه هستم و امسال درسم تمام میشود میخواستم بدونم برای کنکور سراسری سال بعد برای قبولی در رشته فیزیوتراپی میتوانم شرکت کنم ؟ یا اول باید طرح بروم؟ و در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی امکان تحصیل رایگان وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام
   ابتدا باید طرح بگذرونید و بعد برای کنکور سراسری اقدام کنید
   در صورت قبولی در کنکور سراسری و رشته ی فیزیوتراپی در یکسری از دانشگاه ها امکان تحصیل رایگان را دارید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام . میتوانیدشرکت کنید ولی امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه را ندارید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • مینو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

    سلام خیلی ممنون
    ببخشید تا اینجایی متوجه شدم که فرمودید باید اول طرح بروم ولی بعد یه جا گفتید امکان تحصیل رایگان هست یه جا گفتید نیست

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

     سلام درهرمقطع دوبارمیتونیدتحصیل رایگان داشته باشید

 155. Sa
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .اگه کسی وسط طرح پیراپزشکی دندونپزشکی قبول بشه میتونه انصراف بده از طرح؟ اگه طرح اختیاری باشه چطور؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام. برای انصراف از طرح ابتدا باید درخواست خود را مطرح کرده و در صورت موافقت و پیدا شدن جایگزین برای شما امکان آن برای شما وجود دارد.

 156. ماهان
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام خسته نباشید.من دانشجوی بهداشت ترم دو هستم.خواستم بپرسم آیا اگه سه سال دیگه مدرک کارشناسی بهداشت محیطمو گرفتم .میتونم دوباره کنکور بدم و روزانه برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی شرکت کنم؟
  و سوال دیگه آیا بعد اینکه فارغ‌التحصیل شدم حتما باید طرحمو برم بعد کنکور بدم ؟
  و سوال آخر ممنون میشم واقعا😅 ببخشید.
  این تاثیر قطعی معدل برای ماهایی که سه سال دیگه میخوایم کنکور بدیم هست؟ چون زمان ما معدل فقط تاثیر مثبت داشت دیگه خیلی اهمیت نمیدادیم به نمره.ایامعدل ۱۷,خوبه واسه تاثیر قطعی

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام . وقت بخیر. بله میتوانید از طریق آزمون لیسانس به پزشکی هم اقدام کنید. و میتوانید طرح آن را بعد از اتمام رشته د.وم خود و به همراه طرح رشته خود انجام دهید.

   • ali
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

    سلام من دانشجو ترم دوم پرستاری روزانه
    هستم. میخواستم بدونم میتونم برای سال 1402مجدد کنکور تجربی بدم بدون انصراف از پرستاری تا جواب کنکور میاد؟!؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

     سلام
     خیر این امکان وجود ندارد نیازه در بازده زمانی مشخص اقدام به انصراف داشته باشید

 157. A
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام من بهمن ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم از رشته پرستاری روزانه میتونم بدون اینکه طرحم رو برم دوباره کنکور بدم؟(اگه بخوام کنکور ۱۴۰۳ رو شرکت کنم) یا باید حتما ۲ سال طرحم رو بگذرونم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   با سلام.امکان ان برای شما وجود دارد.

 158. عرفان سپهرنیا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام و عرض ادب
  یکی از دوستان سال ۱۴۰۰ کنکور دادن و الان دانشجوی روزانه اقتصاد دانشگاه تهران هستن
  میخوان بدونانصراف مجدد کنکور بدن و در صورت قبولیِ خوب انصراف بدن،حالا میخواستم بدونم تا چه زمانی میتونن انصراف بدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توحه به شرایط تحصیل مجدد در کنکور سراسری امکان اینکه بدون انصراف از دانشگاه روزانه اقدام به ثبت نام کنید وجود ندارد و متخلف محسوب میشوید و در حال حاضر هم زمان انصراف به اتمام رشیده است برای بررسی شرایط و نحوه تخصیل مجئئ کنکور سراسری با مرکز تماس حاصل فرمایید موفق باشید

 159. مبینا
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام وقت بخیر
  آیا دانشجوی ترم اول رشته های روزانه مثل پرستاری یا هوشبری میتونه انصراف بده و در کنکور همون سال شرکت کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام
   بعله باید در بازه زمانی مشخص فرایند انصرافتون رو به همراه هزینه انصراف انجام دهید بعدش امکانش هست

 160. محمدرضاااااااااااااااااااااااا
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

  سلام دانشجوی سال پنجم ( ترم ده ) مهندسی مکانیک دانشگاه ازادم . آیا میتونم کنکور 1402 شرکت کنم بدون اینکه لیسانس بگیرم و فقط درسم رو کش بدم تا بهمن ماه کنکور ثبت نام کنم ؟ میخوام قبل سربازی رفتن کنکور بدم !!!

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   با سلام.با توجه به این که انصراف در دانشگاه های دولتی تا ترم ده میتوانید انصراف دهید اگر اطمینان صد در صدی دارید در شهریور ماه 1401 انصراف دهید و با استفاده از مهلت یکساله خود در کنکور 1402 شرکت کنید.

 161. مریم
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام، وقتتون بخیر، من کارشناسی ازاد زبان خوندم، ارشد هم زبان دانشگاه دولتی روزانه. درسهای ارشدم تمام شده ولی بخاطر کرونا نتونستم از پایاننامه ام دفاع کنم، که تصورم این بود تا قبل از 25 اسفند میتونم ولی نشد. کنکور تجربی ثبتنام کردم. سوالم اینه اگه بعداز عید دفاع کنم مشکلی برای قبولی در کنکورم یش نمیاد؟

  • مریم
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید، خیلی ذهنم رو درگیر کرده.

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   با سلام.اگر تا تاریخ 1401/06/31 فارغ التحصیل شوید مشکلی نخواهد بود.

 162. امیر
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

  با عرض سلام
  من دانشجوی روزانه هستم
  ممکنه که بدون انصراف از روزانه، سال ۱۴۰۱ کنکور بدم
  بعد قبولی تو رشته مدنظرم ( دانشگاه ازاد) ، از روزانه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام.اگر میخواهید کنکور بدهید باید تا 1400/12/25 انصراف دهید.

 163. محمد
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد شبانه هستم و مقطع کارشناسی‌ رو به صورت روزانه به اتمام رساندم و تصمیم گرفتم مجددا در کنکور شرکت کنم آیا طبق قوانین سازمان سنجش و نظام وظیفه برای آقایان امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

   با سلام.اگر قبلا انصراف نداده باشید(در هر مقطعی) امکان ان برای شما وجود ندارد.

 164. علی
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد شبانه هستم و مقطع کارشناسی‌ رو به صورت روزانه به اتمام رساندم و تصمیم گرفتم مجددا در کنکور شرکت کنم آیا طبق قوانین سازمان سنجش و نظام وظیفه برای آقایان امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   با سلام.با توجه به مقطعی که میخواهید اقدام کنید پاسخ سوال شما متفاوت است.

 165. صلابی
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  با سلام خدمت استاد گرامی ، بنده در سال 99 از دانشگاه سراسری انصراف دادم و امسال رفتم دانشگاه پیام نور ، آیا من سال دیگر می توانم در دانشگاه روزانه قبول بشوم. خواهشا زود تر جوابم را بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

   سلام
   شرایط نظام وظیفه ی شما باید بررسی بشه

 166. پیمان
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۷

  سلام من دانشجوی روزانه هستم ورودی ۹۹..میخوام ک در کنکور امسال شرکت کنم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید حتما انصراف بدم ؟ شنیدم ک اگر یک سال از قبولی بگذرد مشکلی نیست اینطوره؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   با سلام.اگر تا تاریخ 1400/12/25 انصراف دهید مشکلی نخواهد بود.

 167. فاطمه
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام من دانشجو روزانه هستم و تیرماه فارغ التحصیل میشم
  میتونم در کنکور سال 1401 شرکت کنم و ور رشته پزشکی روزانه برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام . شما باید تا پایان اسفندماه از دانشگاه انصراف دهید

 168. نسا
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام وقت بخیر من سال بعد تیر ماه فارغ‌التحصیل میشم. ۱۴۰۲/۴/۳۰ میخواستم بدونم میشه در کنکور سراسری ۱۴۰۲ برا دانشگاه فرهنگیان ثبت نام بکنم؟ یا نه حتما باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

   با سلام.به دانشگاه شما بستگی دارد.

 169. مهدیه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام. دانشجو ترم دو دانشگاه روزانه میتونه بدون اینکه از دانشگاه انصراف بده برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنه و درصورت قبولی درکنکور و انتخاب رشته دانشگاه های دولتی مجاز میشه . و درصورت مطمعنا شدن از قبولی درکنکور از دانشگاه انصراف بده

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید از رشته و دانشگاه خود تا تاریخ تعیین شده انصراف دهند.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 170. آدینه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام من اتاق عمل روزانه میخونم .بعد اینکه فارغ التحصیل شدم و طرحم رو رفتم .میتونم مجدد برای کنکور سراسری اقدام کنم برای رشته پرستاری؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه شما رشته دارای طرح هستید و خواهان رشته طرح دار هستید نیازی به گذراندن طرح برای شرکت در کنکور مجدددوره روزانه نیستید برای اطلاع از نحوه ثبت نام در کنکور با مرکز تماس بگیرید

 171. علیرضا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام وقت بخیر من دانشجو روزانه ورودی ۹۹ هستم بدون انصراف از دانشگاه اگر تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم میتونم برای رشته های پزشکی داروسازی و دندونپزشکی انتخاب رشته بکنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری برای رشته های پزشکی و یا داروسازی و دندانپزشکی با توجه به اینکه دانشجودوره روزانه هستید حتما باید انصراف دهید تا 25 اسفند ماه سال 1400 موفق باشید

 172. علیرضا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام وقت بخیر من دانشجو روزانه ورودی ۹۹ هستم اگر تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم میتونم برای رشته های پزشکی داروسازی و دندونپزشکی انتخاب رشته بکنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام . شرایط کنکور مجدد به این صورت میباشد که شما تا پایان اسفندماه 1400 انصراف از دانشگاه را بزنید

 173. فارا
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام خسته نباشید ببخشید من سال گذشته دفاع کردم متاسفانه بخاطر شرایط کرونا نتونستم کارای فارغ التحصیلیمو انجام بدم و با دانشگاه تسویه نکردم الان در بند32 من دقیقا کدوم گزینه رو باید ثبت کنم و در ادامه سوال کرده در صورت قبولی در دوره روزانه: ثبت نام کردم_نکردم_هیچکدام
  این سوال برای چ مقطعی هست چون من ارشد روزانه بودم کارشناسی شبانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

   با توجه به اینکه در بازه زمانی معین فارغ التحصیل میشوید گزینه فارغ التحصیل را انتخاب کنید.

 174. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم۴کاردانی کامپیوتر هستم.ترم بهمن ماه تموم هستم.میخواستم برای کنکور سراسری ثبت نام کنم.خدمت هم نرفتم.باید انصراف بدم از دانشگاه؟چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   باتجوه به این شرایط برای کنکور مجدد برای اقایان بخاطر خدمت وجود ندارد این امر برگشت به عقب محسوب شده باید برای مقاطع تحصیلی بالاتر اقدام کنید مثال کارشناسی ناپیوسته

   • امیرحسین
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

    سلام، دانشجوی ترم آخر روزانه می‌تونه در صورت فارغ‌التحصیلی تا شهریور ۱۴۰۱، توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنه؟ اینجا دو تا جواب مختلف هست برا این سوال، یجا می‌گین میشه یجا می‌گین باید حتماً انصراف داد.

    • fattahi
     ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

     سلام وقت بخیر
     طبق اعلام سازمان سنجش دانشجوهای دوره روزانه تنها در صورتی اجازه ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند که تا تاریخ بیستم اسفند 1400 انصراف قطعی و نهایی را از دانشگاه مبدا داده باشند .

 175. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام.وقتتون بخیر.من دانشجوی ترم۴کاردانی کامپیوتر هستم.ترم بهمن تموم هستم.میخواستم سال بعد کنکور سراسری روزانه بدم.باید چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام . باید قبل از 29 اسفند انصراف دهید و بعداز قبولی در کنکور معافیت تحصیلی مجدد بگیرید

   • امیرمحمد
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

    سلام
    با استعلاجی گرفتن میشه در کنکور سال بعد شرکت کرد؟

 176. فاطمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام من دانشجوی ترم اول دانشگاه غیر انتفاعی هستم.میخواستم بدونم برای شرکت تو کنکور میتونم مرخصی بگیرم و کنکور بدم یا فقط باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

   با مدیریت اموزشی دانشگاه مبدا باید صحبت کنید

 177. محمد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

  سلام.من لیسانس دولتی بودم. الان ترم چهارم ارشد دولتیم و تا1401.6.31 فارغ التحصیل میشم.میتونم بدون انصراف کنکور سراسری شرکت کنم و اینکه اگر پزشکی قبول بشم چون مقطع ارشد رو تموم کردم باید هزینه شبانه رو بدم؟کارم ضروریه لطفا دقیق جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

   با سلام برای کنکور میتونید ثبت نام کنید ولی نمتوانید در دو دانشگاه در هر مقطعی همزمان روزانه خواند

 178. ابوالفضل
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام من سال قبل روزانه قبول شدم و امسال می‌خوام فقط آزمون بدم یعنی انتخاب رشته نمی‌خوام بکنم امسال
  اگر از دانشگاه انصراف ندم و تو کنکور 1401 شرکت کنم برام مشکلی پیش میاد بعدا ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام
   طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان شما باید تاریخ 25 اسفند سال 1400 انصراف قطعی خود را اعلام کنید

 179. رضا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام عرض کردم خدمت شما . من ترم اول دانشگاه روزامه هستم و قصد دوباره کنکور را دارم مس خواستم شرایطش رو بدونم . ممندن میشم کمی مشاوره بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر
   باید قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف بدین

 180. مهسا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام من دانشجوی ترم اخر زبان فرانسه هستم و میخوام دوباره برای دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم؛آیا میتونم بدون انصراف دادن کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   شرکت در کنکور مجدد برای دانشجویان دوره های روزانه محدودیت دارد،دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتواند بدون انصراف از تحصیل در کنکور شرکت کرده و بعد از قبولی از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص برای پذیرش دارد.
   برای مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 181. سجاد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

  سلام.. من الان دانشجوی روزانه هستم مقطع کارشناسی پیوسته ٰٰ..من اگه الان کاردانی بگیم و فارغ التحصیل بشم میتون در کنکور 1401 شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام
   باید تا تاریخ 25 اسفند 1400 انصراف قطعی خود را اعلام کنید

 182. Mhrz
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

  سلام من کنکور 1400 دارو سازی شیراز قبول شدم. و ترم اول رفتم.میتونم امسال هم کنکور بدم ولی انتخاب رشته نکنم.یا اینکه کلا نمیتونم کنکور بدم؟
  در همین مورد چه فرقی بین روزانه و خودگردان دارد.

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام
   اگر تا تاریخ 25 اسفند 1400 انصراف خود را به صورت قطعی اعلام کنید بله

 183. یلدا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام من دانشجوی ترم4 دانشگاه سراسری روزانه هستم. میخواستم کنکورتجربی1402 شرکت کنم . اگر از دانشگاه مدرک کاردانی بگیرم و بعد انصراف بدم میتونم در کنکور سراسری در رشته پزشکی انتخاب رشته کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   بله.محدودیتی از این بابت وجود ندارد

 184. ندا
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام چرا اینجا در جواب نوشتید تا پایان شهریور
  مهلت انصراف دارند در موارد دیگه نوشتید تا اسفند۱۴۰۰مهلت انصراف هست؟
  الان من که دانشجوی روزانه هستم باید تا کدام تاریخ انصراف دهم

 185. ندا
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

  سلام من دانشجوی دکترا روزانه هستم میخوام در کنکور۱۴۰۱شرکت کنم آیا میتونم بدون انصراف دادن کنکور بدم چون هدفم فقط قبولی در دانشگاه آزاد و بعد قبول شدن از دانشگاه قبلیم انصراف بدم؟آیا موقع انتخاب رشته متوجه میشن من روزانه ام؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام
   بله
   برای لغو محرومیت با مشاوران ما تماس بگیرید

 186. محمد
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

  سلام
  میخواستم بدونم من الان دانشجوری روزانه هستم میتونم کنکور رو فقط برای سنجیدن خودم شرکت کنم؟
  یعنی همینجوری الکی کنکور بدم فقط

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر خیر در دانشگاه روزانه باید تا قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدین

   • ابوالفضل
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

    ببخشید من پارسال روزانه قبول شدم الان هم ثبت نام کردم تو قسمت ۳۲ که انصراف میخواست من زدم هیچ کدام .
    الان بعدا برای من مشکلی پیش میاد ؟
    اگر مشکلی پیش خواهد آمد میتونم تو آزمون شرکت نکنم که مشکلی پیش نیاد ؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

     سلام
     طبق شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه شما باید تا تاریخ 25 اسفند سال 1400 انصراف قطعی خود را اعلام کنید

  • رضا
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   آره آقا محمد میشه برای سنجیدن خودت دوباره کنکور بدی . هیچ اشکالی نداره

 187. سپیده
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام
  من دانشجوی ترم ۴ دانشگاه دولتی‌م. می‌تونم بدون انصراف کنکور ثبت نام و انتخاب رشته آزاد کنم و در صورت قبولی انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله
   حداکثر یکبار

   • علی
    ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۴

    واقعا میشه دانشجو روزانه انصراف نده،بعد موقه انتخاب رشته ازاد انتخاب کنه و بعد انصراف بده؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

     سلام وقت بخیر اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید ودرخواست دادن کنکور مجدد را دارید باید تا تاریخ 12/25 انصراف بدید از دانشگاه فعلیبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 188. افشین
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام من دانشجوی روزانه رشته ی حقوق هستم یه ترم گذروندم میخوام ترم بهمن رو مرخصی بگیرم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم هدفم قبولی در دانشگاه روزانه فرهنگیانه ایا امکان مرخصی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیراگر در حال حاضر دانشجوی رشته روزانه هستید باید تا پایان مهلت ثبت نام کنکور انصراف بدید برای امکان شرکت مجدد در دانشگاه و کنکور برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 189. هادی
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

  با سلام خیلی ممنون میشم اگه پاسخ منو بدین
  من قبلا دانشگاه ازاد رشته حسابداری خوندم بدون ازمون بعد چند ترم انصراف دادم و الان دانشجوی رشته پایه ای دانشگاه پیام نور هستم
  آیا من امسال میتونم کنکور بدم و برای قبولی از دانشگاه دولتی تلاش کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام . اگر کارت پایان خدمت داشته باشید میتوانید

 190. ابوالفضل
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام وقت بخیر،من دانشجوی روزانه سال اخر پیراپزشکی هستم.برای ثبت نام در کنکور 1401 و فقط برای قبولی پزشکی باید انصراف از دانشگاه بدم تا قبل از شروع ثبت نام کنکور یا میشه انصراف نداد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام . تاریخ انصرافتون تا پایان شهریور ماه باشد

   • ندا
    ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

    سلام چرا اینجا در جواب نوشتید تا پایان شهریور
    مهلت انصراف دارند در موارد دیگه نوشتید تا اسفند۱۴۰۰مهلت انصراف هست؟
    الان من که دانشجوی روزانه هستم باید تا کدام تاریخ انصراف دهم

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

     سلام وقت بخیر
     زمان انصرافی شما طبق روال سال پیش اسفند ماه بوده ولی باید دفتره جدید چک شود

    • حمید
     ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

     سلام من دانشجوی روزانه کارشناسی پیوسته و مشمول سربازی هستم و ترم پنجم رو تموم کردم هنچنین تا شهریور ۱۴۰۳ معافیت تحصیلی دارم ، اگه تا قبل از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و با توجه به اینکه معافیت تحصیلی فقط یکبار در هر مقطع لحاظ میشه امکانش هست که دانشگاه آزاد قبول شم و معافیتم تمدید بشه

     • کارشناس ارشد
      ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

      سلام وقت بخیر در صورت انصراف تا یکسال بعدش فرجه دارید و وارد غیبت نمیشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 191. abolfazl
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من دانشجوی سال اخر رشته پیراپزشکی هستم امکان اینکه در کنکور1401 ثبت نام کنم و فقط بخوام پزشکی قبول بشوم،هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

   سلام . انصراف باید تا پایان شهریور باشد

 192. bahar
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام خوبین من ورودی بهمن1400دولتی ام…سال دیگه بخوام کنکور بدم بدون اینکه دانشگاه فعلی ک قبول شدمو ثبت نام کنم ایا میتونم رشته های پزشکی و پیراپزشکی روزانه رو بخونم؟؟اگر باز قبول نشدم خواستم 1402ازمون بدم چی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام اگه روزانه باشین تا25اسفندبایدانصراف بدین

 193. Mm
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من دانشجو روزانه ورودی 1400 هستم رشته دبیرستانم تجربی بوده و دانشگاه رشته های علوم پایه قبول شدم میخاستم بدونم میتونم بدون انصراف دادن در کنکور شرکت کنم برای دانشگاه آزاد رشته پرستاری؟ و وقتی قبول شدم از دولتی انصرافبدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام
   بله در صورت قبولی شما باید قبل از ثبت نام دانشگاه مد نظر خود انصراف داده باشید

  • فاطمه
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۴

   واقعا میشه بری دانشگاه آزاد ؟

 194. Ali
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید من متولد 77 و دانشجوی پیراپزشکی ترم ۵ هستم سربازیم‌ معاف نیستم و باید برم خواستم بدونم من میتونم سال آخر تحصیلم کنکور تجربی برای دانشگاه روزانه بدم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   امکان اینکه مجدد در مقطع گارشناسی ثبت نام کنید وجود ندارد .

 195. Ermi
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

  با سلام من محصل درپیراپزشکی هستم بعد از فارغ تحصیلی و گذراندن طرح ، اگر دوباره کنکور بدم میتونم رشته پزشکی روزانه قبول بشم و ایا هزینه تحصیلم ازاد حساب میشه و واحد های تخصصی و عمومی مشترک با پزشکی رو باید دوباره بخونم یا نه
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام
   اگر طرح بگذرونید میتونید در کنکور شرکت کنید
   و تطبیق واحد هم یکسری از واحد ها براتون تطبیق میخوره
   هزینه دانشگاه هم بستگی به نوع دانشگاتون داره

   • Ermi
    ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۶

    پس اگه روزانه قبول شم هزینه مازاد بر بقیه (چون قبلا هم در روزانه تحصیل کردم) نباید بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

     سلام .خیر

 196. شایان
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام.
  من آزمون جامع دکتری رو دادم و در مرحله پیش دفاع هستم (دانشگاه آزاد). آیا میتونم در آزمون ارشد سراسری شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام. خیر . باید کارت پایان خدمت داشته باشید

 197. Reza
  ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

  با سلام من دانشجوی روزانه علوم پزشکی تبریز هستم و ترم 8 و میخام در کنکور 1401 شرکت کنم ایا میتوانم بعد قبولی از ایست خدمت سربازی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام
   اگر سرباز باشین و در کنکور شرکت کنید بعد از قبولیتون میتونید ایست خدمت بزنید

 198. محمد رضا
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من سال 98 کنکور دادم و چون در لیست انتخاب رشته اشتباهاً توی 10 انتخاب اولم یک رشته شبانه نوشته بودم همون رو قبول شدم و اعتراض زدم و نتیجه اعتراضم این شد که الان دارم روزانه رشته عمران میخونم.
  من این رشته رو دوست دارم ولی به پزشکی هم علاقه دارم. میخواستم بدونم میشه بدون اینکه از عمران انصراف بدم میشه برم کنکور تجربی بدم؟ یا نه چون رشتم ریاضی بوده دوباره باید برم کنکور ریاضی بدم؟
  میخوام خودمو محک بزنم تا ببینم اگر رشته خوبی قبول شدم انصراف بدم و برم اون رشته.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت به خیر
   طبق آخرین شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1400 از سوی سازمان سنجش دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری باید تا تاریخ تعیین شده از رشته و دانشگاه خود انصراف داده.

   • یاسمین
    ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸

    سلام من دانشجوی روزانه ترم ۶ هستم با سوابق تحصیلی اومدم دانشگاه برای کنکور مجدد باید حتما انصراف بدم؟ نمیشه مرخصی بگیرم کنکور بدم

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

     سلام. شما باید انصراف دهید طبق ایین نامه خاص

 199. حسین
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام وقت بخیر. ببخشید من الان ترم اول دانشگاه روزانه نفت هستم میخام تو کنکور1401 شرکت کنم. ایا راهی هست تا بدون محرومیت بشه انصراف زد یا باید 1402 کنکور بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت بخیر بایدتا قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 200. یونس
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام من کنکور ریاضی فیزیک ۱۴۰۰ رو دادم و روزانه اوردم اما از رشته ام راضی نیستم. اگه انصراف بدم میتونم روزانه ۱۴۰۱ قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت بخیر باید تا قبل از ثبت نام ازمون انصراف بدین

 201. رها ز
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقتتون بخیر
  من ورودی ۹۵ دانشگاه علوم پزشکی بهشتی بودم و لیسانسمو گرفتم
  خواستم ببینم میتونم کنکور بدم و مجددا در رشته های علوم پزشکی روزانه درس بخونم یا فقط میتونم شبانه قبول بشم؟

  • رها ز
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

   یادم رفت بگم
   طرح اجباری هم نداره رشتمون و درحال گذروندن طرح هم نیستم

   • کارشناس ارشد
    ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

    سلام وقت بخیر اگر طرح اجباری ندارید منعی نداره برای کنکور مجدد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر برای کنکور مجدد دانشجویان روزانه بعد فارغ التحصیلی منعی نداره میتونید مجدا شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 202. هانیه
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشین من ورودی دانشگاه روزانه ۱۴۰۰ هستم و متولد مرداد۷۶ام.میخواستم بپرسم من میتونم انصراف بدم برای دانشگاه فرهنگیان بخونم؟و چون ۲۴ تموم کردم میتونم با تبصره و رتبه خوب قبول شم برای دانشگاه؟مبشه لطفاااا راهنمایی کنین

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   امکان ورود وجود ندارد . برای دریافت مشاوره درخصوص تبصره فرهنگیان با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

   • حدیث
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

    سلام وقت بخیر،من دانشجوی ترم ۸ هستم و و برح ۳ فارغ التحصیل میشم ،آیا امکان ثبت نام من برای کنکور مجدد هستش یانه؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

     سلام وقت بخیر خیر امکان ثبت نام نیست براتون مگر اینکه تا پایان مهلت ثبت نام کنکور انصراف بدید از دانشگاه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 203. نیکو
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام. من الان تو دانشگاه آزاد پرستاری میخونم. امکانش هست تو کنکور 1401 شرکت کنم و سراسری قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های غیر از روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری نیازی به انصراف از دانشگاه و رشته خود نداشته و بعد از شرکت در کنکور و قبولی باید از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 204. مهناز
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام دانشجوی روزانه هستم و1401فارغ التحصیل میشوم میخام کنکور ثبت نام کنم واسه دانشگاه فرهنگیان، ایا میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   در صورت دانشجو بودن امکان ثبت نام وجود ندارد

 205. نیکو
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من امسال دانشگاه آزاد قبول شدم رشته پرستاری. آیا میتونم تو کنکور 1401 شرکت کنم برای دانگاه های بهتر؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر بله میتونین شرکت کنین

 206. امید
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  سلام و درود
  من دانشجوی برق، ورودی 99 دانشگاه روزانه هستم . میخواستم تغییر رشته به مهندسی موادو متالورژی بدم ولی دانشگاه روزانه مذکور این رشته رو ندارد ، الان به نظر شما چه کار کنم ؟
  کنکور مجدد یا تغییر رشته و انتقالی ؟
  کدوم عاقلانه تر و شدنی هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیرچون از رشته بالاتر به رشته با طراز پایینتر خواستار انتقالی هستید امکانش هست ولی بستگی به موافقت دانشگاه مبدا و مقصد دارد و چون دانشگاه سراسری هست یه مقدار سختگیری وجوددارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 207. مهدی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام. ببخشید فارغ‌التحصیل رشته داروسازی ازاد میتونه در صورت قبولی دندان یا پزشکی بخونه؟ روزانه میتونه یا فقط پردیس؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه ندارید می توانید شرکت کنید

 208. رضا
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام من سال 1399 دیپلم تجربی گرفتم و سال اول قبول نشدم یه سالی که وقت داشتم کنکور ریاضی دادم و الان مهندسی عمران شریف هستم میخواستم بدونم میتونم باز کنکور تجربی شرکت کنم برای امسال؟ امسال تازه پذیرفته شدم اونجا

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر باید تا قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف بدین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 209. سنا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام وقتتون بخیر. من شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم و مشکل نظام وظیفه ندارم. آیا من میتونم بدون انصراف دادن توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و از رشته های روزانه قبول بشم و مهر ۱۴۰۲ وارد دانشگاه جدید شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر بله می توانید به شرطی که دانشجو دانشگاه روزانه نباشیید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 210. حسین
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنونم که وقت می گذارید
  من اطلاعاتم رو کامل می دم لطفاً راهنماییم کنید
  دانشجو ترم ۱ دکتری دامپزشکی تهران روزانه هستم و قصد کنکور مجدد دارم ولی نمی خوام انصراف بدم و می دونم برای کنکور ۱۴۰۱ باید انصراف داد برای کنکور مجدد
  سال بعدش یعنی کنکور ۱۴۰۲ هم نمی توانم بدون انصراف از دانشگاه کنکور مجدد بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری طبق شرایط و ضوابط قید شده در دفترچه دانشجویان دوره های روزانه تا تاریخ قید شده باید از رشته و دانشگاه خود انصراف داده.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 211. هومان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

  با سلام من رشته علوم سیاسی دانشگاه روزانه قبول شدم الان هم ترم یک هستم خواستم ببینم می تونم تو کنکور۱۴۰۱ثبت نام کنم به طوری که دانشگاه انصراف ندم چون دوست دارم فرهنگیان قبول شم .مرسی

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر باید تا قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدین

 212. حسینی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دانشجوی ترم ۲ روزانه هستم
  یبار هم از پیامنور انصراف زدم قبل این
  الان میتونم کنکور ۱۴۰۱ رو ثبت نام کنم و قبل از ۲۵ اسفند انصرافم رو ثبت کنم؟
  و اگر بخوام آزاد برم میتونم انصراف نزنم و بعد از دیدن نتیجه انصراف بزنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر خیر نمی توانید البته نظام وظیفه شما باید بررسی شود

   • راد
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

    سلام وقت بخیر
    میخواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک لیسانس از دانشگاه روزانه دوباره امکان شرکت در کنکور و قبولی و تحصیل در دانشگاه روزانه وجود داره یا نه؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

     سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه ندارید می توانید شرکت کنید

 213. مهدی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام خسته نباشین. ببخشید دانشجو روزانه پزشکی میتونا کنکور 1401 بده؟ تا کی باید انصراف بده؟ و دوباره میتونه روزانه دندان و یا پزشکی بخونه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

   سلام
   در صورتی ک کمتر از نصف ترم های خود را گذرانده باشید باید درخواست لغو محرومیت بدهید
   در صورتی ک بیشتر از نصف ترم خود را گذرانده باشید باید برای معافیت تحصیلی مجدد نامه بگیرید از دانشگاه و به سازمان نظام وظیفه شهر خود ببرید در صورت تایید این نامه و درخواست لغو محرومیت میتوانید مجددا کنکور شرکت کنید

 214. سمیه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

  سلام. دانشجو آزاد پزشکی میتونه کنکور ۱۴۰۱ بده و در صورت قبولی روزانه پزشکی بخونه؟ تا کی باید انصراف بده؟
  و اینکه واحدهای علوم پایه ای که خونده تو دانشگاه روزانه تطبیق میزنن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت بخیر موردی نداره اگر قبول بشه تا قبل از 31شهریور باید انصراف بده برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 215. بیتا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام ببخشید من دانشجو ترم اول دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم بدونم امکانش هست که برای کنکور محدد سال ۱۴۰۱ یا ۱۴۰۲ ثبت نام کنم و اگر امکانش هست حتما باید پیش از اعلام نتایج اولیه انصراف بدم از دانشگاه؟(مشکلی هم با پرداخت جریمه دانشگاه ندارم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر در شرایط کنکور مجددباید قبل از اتمام زمان ثبت نام کنکور انصراف بدیدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 216. ساحل
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام وقت بخیر ببخشید من دانشجوی وزارت علوم ورودی ۹۷ هستم وخرداد ۱۴۰۱ درسم تموم میتونم برای کنکور بدون انصراف ثبت نام کنم؟؟اگه روزانه نشه ازاد میشه منظورم بتونم کنکور بدم بعد قبول شدن ازاد انتخاب رشته کنم رشته های داروسازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر در صورتی که قبول بشید باید انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 217. کوثر
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام خسته نباشید،من دانشجو روزانه رادیولوژی ورودی ۹۷هستم و تیر ماه ۱۴۰۱فارغ التحصیل میشم،
  طرح اجباری هم دارم،میخواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم و پزشکی آزاد یا پردیس قبول بشم بدون انصراف از دانشگاه؟
  قبل از ثبت نام کنکور حتما باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت بخیر بابد قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدین

 218. آرمین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام. بنده ورودی ۹۸ و ترم ۵ رشته مدیریت مالی دوره روزانه هستم.ولی میخام کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم. خاستم بدونم من که ترم پاییز سال تحصیلی ۱۴۰۱ درسم تموم میشه ایا میتونم در کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقتتون بخیر تا وقتی مشکل نظام وظیفه دارید نمی توانید تحصیل مجدد در لیسانس داشته باشید جهت مشاوره بیشتر با شماره مرکز تماس حاصل فرمایید

 219. مهدی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام ببخشید اگه کسی دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد و یا پردیس باشه، کنکور بده روزانه پزشکی قبول شه ،واحد های علوم پایه رو میتونه تطبیق بزنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی واحد مورد تایید دانشگاه باشد براتون تطابق واحد صورت می گیرد

 220. سمیه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام خسته نباشین. ببخشید اگر کسی خارج از کشور دوره علوم پایه رو خونده باشه و بیاد ایران کنکور بده و روزانه پزشکی قبول شه، واحد های علوم پایه رو تطبیق میزنن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقتتون بخیر بستگی مورد تایید بودن دانشگاه دارد

 221. ممد دیونه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 پزشکی روزانه هستم و میخوام تو کنکور 1401 شرکت کنم نمیخوام از پزشکی انصراف بدم شاید قبول نشدم. میشه بعد کنکور انصراف داد ب مشکلی مواجه نمیشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر در شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان بله منعی ندارد

 222. آرشام
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲

  سلام وقتتون بخیر .. من دانشجوی ترم ۵ پرستاری هستم و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ پزشکی آزاد قبول بشم..خواستم ببینم حتما باید انصراف قطعی بدون بازگشت بدم؟ تو کامنتا دیدم جواب دادین امکانش هست ولی توی دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ نوشته بود قابل بازگشت نیست و انصراف حتما باید قطعی باشه..ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   باید انصراف بدین

 223. hadis
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقت بخیر
  کسی که استخدام هست میتونه کنکور مجدد شرکت کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام . بله

 224. آیدا
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام روزتون بخیر.من دانشجو ترم سوم مشاوره ام ورودی ۹۹.میخواستم بدونم تحت هیچ شرایطی امکان شرکت در کنکور ۱۴۰۱رو ندارم؟برای دانشگاه فرهنگیان میخوام قبولم و از طرفی نمیخوام انصراف بدم از رشته م.پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون🙏🏻

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر چون مدنظرتان دانشگاه فرهنگیان است حتما باید تا قبل از ثبتنام کنکور سراسری انصراف خود را ثبت کرده باشید که در هنگام قبولی مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه فرهنگیان باشید

 225. عرفان
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام وقت بخیر من امسال کنکور فوق لیسانس دادم ودر دوره روزانه قبول شدم اما مدارک خودم رو به اون دانشگاهی که قبول شدم نفرستادم ارسالشون نکردم‌. امسال امکان شرکت کنکور در رشته تجربی ب ام هست؟ باید شهریه هم بدم؟

  • عرفان
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۰

   البته این هم بگم دوره لیسانس رشته علوم ومهندسی خاک دوره روزانه رو گذروندم معافیت هم دارم

   • کارشناس ارشد
    ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

    سلام وقتتون بخیر لطفا سوالتان را کامل مطرح کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقتتون بخیر با توجه به دانشتن مدرک لیسانس در صورتی می توانید تحصیل مجدد در مقطع لیسانس داشته باشید که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید

 226. علیرضا
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام
  من دانشجوی روزانه ترم سوم حسابداری ام .
  کارت معافیت پزشکی دارم .
  آیا میتوانم بدون انصراف از دانشگاه
  در کنکور 1401شرکت کنم
  و دانشگاه فرهنگیان بروم ????
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام . امکان رد شدن شما در مصاحبه هست بخاظر کارت معافیت پزشکی

  • رامین حسینی
   ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   من ترم ۱ فوریت پزشکی دانشگاه روزانه هستم و سربازی هم نرفتم هنوز و میخواستم بدونم که من بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک کاردانی میتونم کنکور مجدد بدم و دانشگاه دندان روزانه قبول بشم و یا اینکه باید سربازیمو یا طرحمو برم بعد کنکور مجدد بدم؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

    سلام . خدمت باید بروید

 227. شیوا کرامتی
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام وقتتون بخیر
  من در سال ۹۹ کنکور دادم و الان ترم ۳ مشاوره ی دانشگاه غیر انتفاعی هستم میخواستم بدونم میتونم بدون انصراف از دانشگاه مجدد در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه باید تا زمان کنکور دانشجو نباشید
   در صورت داشتن مشکل نظام وظیفه تا قبل از ترم چهارم باید انصراف خود را اعلام کنید و تا پایان زمان معافیت تحصیلی میتوانید مجددا کنکور بدین و فقط یکبار امکان پذیر است

 228. کریمی
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۷

  سلام من دانشجو روانشناسی روزانه هستم اگه بخوام سال بعد کنکور بدم و فقط دانشگاه آزاد رو بخوام قبول شم یا پردیس باز هم باید تا 25 اسفند انصراف بدم یا میتوتم بعد اینکه دانشگاه ازاد قبول شدم در رشته مورد نظر برم انصراف بدم از روزانه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقتتون بخیر برای رشته های به جز روزانه می توانید در صورت دیدن قبولیتان در کنکور انصرافتان را ثبت و در د انشگاه قبول شده ثبتنام کنید

   • علی
    ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

    سلام ببخشید من دانشجوی ترم ۳ رشته برق هستم
    ایا میتونم کنکور شرکت کنم
    و اگه رتبه پزشکی رو اوردم ازاد انتخاب رشته کنم
    و از رشته برق انصراف بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

     به نوتع دوره ای ه در رشته در حال تحصیل شما ربط داره شهریه پرداز باشی میتوانی شر کت کنی روزانه باشی باید تا تاریخ درج شده در دفترچه انصراف قطعی خودتون داده باشین

 229. پدرام
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام و وقت بخیر من دانشجوی هوشبری ترم ۷ ام و خرداد ۱۴۰۱ تموم میکنم آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت‌کنم؟؟ میگن که باید انصراف بدم تا بهمن ماه نیاز به انصراف هست ؟ چون تیر ماه کنکور ۱۴۰۱ شرو میشه و من خرداد ماه تموم میکنم رشته ام رو

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت به خیر
   کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه منعی ندارد.معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای مشاوره بیشتر در این زمینه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 230. Farid
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام ،وقتتون بخیر بنده فارغ التحصیل پرستاری هستم و طرح اجباری رو نرفتم، میخواستم ببینم اگر امسال فیزیوتراپی قبول بشم راهی هست که بتونم بدون گذروندن طرح،فیزیوتراپی رو برم؟ سربازب هم معافم، ممنون از پاسخگوییتون

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر در شرایط کنکور مجدد برای رشته دارای طرح اجباری باید طرح رو بگذرونید

 231. مبینا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام وقت بخیر من فارق التحصیل رشته پرستاری هستم در دانشگاه روزانه و میخواستم دوباره کنکور شرکت کنم و دندانپزشکی بخونم ،میخواستم بدونم درصورت قبول شدن در رشته روزانه باید هزینه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقتتون بخیر درصورت قبولی در دوره ی روزانه به صورت رایگان تحصیل می کنید

 232. شیرین
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ورودی ارشد ۹۹روزانه هستم که ترم بعد درسم تموم میشه واحتمالا بتونم بدون کنکور دکترا قبول بشم. اما تصمیم گرفتم واسه کنکور سراسری بخونم دندون می تونم کنکور شرکت کنم امسال؟ و اگه قبول بشم بعد دکترای رشته خودمم قبول بشم، اجازه تحصیل همزمان دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام وقت بخیر امکان کنکور مجدد دارید ولی امکام تحصیل همزمان در رشته دندان و دکتری رشته خود را ندارید

 233. مهندس
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام و وقت بخیر
  من دانشحوی مهندسی هستم دوره روزانه و ورودی ۹۹
  می تونم تو کنکور ۱۴۰۱ برای فرهنگیان ثبت نام کنم(بدون انصراف از رشته تحصیلی فعلیم)
  اگر جواب منفیه ایا می تونم فقط به خاطر اینگه رتبه ام و شرایط ام رو محک بزنم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم منظور دیگه انتخاب رشته نکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبت نام کنکور سراسری 1401 ندارید اما باید برای انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان یا روزانه حتما باید انصرافی خود را تا قبل از ثبت نام کنکور سراسری ثبت کنید

 234. الشن
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام.
  من کامنت گذاشتم نمی‌دونم ثبت شد یا ن برای همین دوباره کامنت میزارم.
  من ترم ۵ معماری دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  آیا میتونم کنکور تجربی بدم و پرستاری یا پزشکی بخونم یا مشمول خدمت میشم و آیا باید انصراف بدم یا چون بدون کنکور خوندم مشکلی نیس

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقتتون بخیر تا وقتی که کارت پایان خدمت نگرفتید حق انصراف یک بار را دارید مانعی برای شرکت در کنکور سراسری تجربی برای شما وجود ندارد ولی اگر تعداد واحد های پاس شده ی شما بیشتر از 72 واحد باشد در صورت انصراف مدرکی معادل کاردانی به شما تعلق گرفته و نمی توانید حرکتی رو به عقب داشته باشید

 235. پریا
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

  با سلام
  من دانشجوی ارشد روزانه هستم و می خواستم واسه کنکور سراسری شرکت کنم اما متوجه شدم نمی شه. خیلی ناراحتم. یعنی احتمال نداره شرایط تغییر کنه؟ افراد دیگه ای نیستن که مثل من مشکل داشته باشن؟ چیکار میشه کرد؟ من دوست ندارم انصراف بدم از ارشدم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام
   در صورتی که انصراف دهید میتوانید برای کنکور سراسری اقدام کنید

   • پریا
    ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

    ممنونم از پاسختون
    اگر بدون انصراف، شرکت کنیم، بعد قبولیمون لغو می شه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

     سلام
     بله.قبولیتون لغو خواهد شد

 236. Kimiya
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی هستم و میخوام سال 1401 کنکور کارشناسی زبان بدم. امکانش هست دانشگاه روزانه بدون شهریه پذیرفته بشم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقتتون بخیر بله با شرکت در کنکور سراسری و کسب قبولی شرایط لازم را دارید

 237. فاطمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۵

  سلام … من ورودیه 99 …روزانه هستم
  میخواستم ببینم میتونم کنکور تجربی 1401 شرکت کنم ؟ منظورم برای رشته های آزاد ..
  نیاز به انصرافم از دانشگاه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   بلام وقت بخیر رای کنکور مجدد چون 1 سال میگذره مشکلی ندارید ولی اگر مدرک اصل دیپلمتون رو تحویل دانشگاه دادید باید انصراف بدید تا مدارک برای ثبت نام دانشگاه جدید تحویلتون بدن

 238. مهدی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی ترم سه پرستاری روزانه ام و یه بارم از دانشگاه پیام نور انصراف دادم. آیا میتونم برای کنکور سال آینده شرکت کنم یا مشکل خدمت سربازی دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   در طول سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و در صورت انصراف دوم مشمول خدمت سربازی می شوید و دیگر معافیت تحصیلی برای شما صادر نمی شود.
   دانشجویان دوره های روزانه طبق ضوابط دفترچه تا موعد موقرر موظف به انصراف از دانشگاه هستند.

 239. زهرا
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام.وقت به خیر.من لیسانس زیست سلولی و مولکولی از دانشگاه دولتی روزانه دارم و تعهد خدمت هم دارم.ارشد بیوتکنولوژی هم از دانشگاه آزاد دارم.آیا میتوانم مجددا در کنکور شرکت کرده و در رشته ی لیسانس پرستاری و یا پزشکی ادامه تحصیل بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام رشته مرتبط راشرکت کنید

   • زهرا
    ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

    یعنی در رشته ی پرستاری یا پزشکی نمیتوانم وارد شوم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

     سلام وقت بخیر با کنکور میتونید این رشته هارو وارد بشید

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز تماس بگیرید

 240. علی حسینی
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام . من ورودی ۱۴۰۰ رشته علوم و مهندسی آب روزانه فردوسی هستم . چیکار باید بکنم ک‌بتونم در کنکور ۱۴۰۱ کنکور بدم دوباره ؟ چون از اولش هم از رتبم راضی نبودم و میخاستم اموزش ریاضی قبول بشم . اما به زور خانواده انتخاب رشته کردم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام اگر شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.

 241. زهرا
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام وقت به خیر.من دوره ی کارشناسی ام را در دانشگاه دولتی و روزانه خوانده ام و تعهد خدمت دارم.ارشد هم در دانشگاه آزاد خوانده ام و به تازگی درسم تموم شده.اگر در کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم و پزشکی یا پرستاری قبول بشم میتونم بخونم یا اجازه ندارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام خیر

 242. Fateme
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام ، ببخشید من در حال حاضر دانشجوی ترم سه میکروبیولوژی ام ، میخوام دوباره کنکور بدم ، ایا بدون انصراف دادن از دانشگاه امکان پذیره؟؟نمیخوام که از دانشگاه انصراف بدم دقیقا چیکار باید بکنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام
   شما میتوانید بعد از اتمام تحصیل در کنکور شرکت کنید
   و یا اینکه قبل از ثبت نام کنکور.از دانشگاه انصراف دهید

 243. منیره
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  من ورودی 97دانشگاه روزانه هستم اگه تا قبل از 31شهریور1401مدرک کاردانی یا کارشناسی بگیرم میتونم کنکور1401شرکت کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   با توجه به شرایط و ضوابط قید شده در دفترچه برای شرکت در کنکور سراسری موظف هستید تا موعد مقرر از دانشگاه خود انصراف دهید.

 244. مريم
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام خسته نباشيد.
  ببخشيد من امسال ارشد روزانه از طريق استعداد درخشان قبول شدم.
  يعني دانشجوى روزانه ارشد ١٤٠٠ هستم
  ميتونم بدون انصراف از ارشد، كنكور سراسرى ١٤٠١ شركت كنم و اگر پزشكى يا دندون در هر دانشگاهى قبول شدم برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام
   خیر باید از ارشد انصراف دهید

 245. دریا
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  سلام .من دانشجوی ورودی 97 روزانه وزرات علوم هستم . تیر 1401 درسم تموم میشه .میخواستم بدونم میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور 1401 شرکت کنم ؟ دانشگاه روزانه و یا دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم ؟ ممنون میشم اگه یه پاسخ قطعی بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقت بخیر بله برای شرکت مجدد در کنکور اگر تا تیر ماه تموم میشه بله مشکلی نداره

 246. Fatemeh
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام ‌.اگر قبلا دردانشگاه آزاد دوترم راپاس کرده باشیم و ازترم سوم فقط شهریه پرداخت کرده باشیم و ادامه نداده باشیم و حتی انصراف هم نداده باشیم، میشه درکنکور ثبت نام کنیم و دررشته جدیدتحصیل کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام بله امکان دارد

 247. مریم
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام من دانشجوی روزانه هستم و درخواست انتقال دادم ب شهرخودمون و دوره شبانه و هنوز نتیجش نیومده من الان میتونم کنکور سال بعد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام بله امکانش هست

 248. شکیبا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام . ببخشید من دانشجوی ورودی 97 روزانه هستم .تیر 1401 درسم تموم میشه . میتونم کنکور 1401 شرکت کنم ؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دیگه فارغ التحصیل میشم

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام شکیبا
   شما شرایط کنکور مجدد برای دوره روزانه رو ندارین بدلیل اینک کارت پایان خدمت میخواد و نمیتونین مجدد کارشناسی بخونین

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام بله حتمااین کاروبکنید

 249. مجید
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام من دانشجوی ترم اخر مکانیک روزانه هستم می خواستم بدونم بعد فارغ التحصیلی میشه کنکور برای رشته های پزشکی بدم ؟فقط روزانه ها …و اینکه هنوز خدمت سربازی هم انجام ندادم …ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • علی حسینی
    ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰

    سلام . یعنی الان منم ک ورودی ۱۴۰۰ هستم و گعافیت‌تحصیلی هم برای مهندسی آب گرفتم نمیتونم توی ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟

    • کارشناس ارشد
     ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

     سلام اگر شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.

     • سجاد
      ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۲

      سلام وقت بخیر من دانشگاه روزانه 1400 قبول شدم الان میخوام کنکور 1401 شرکت کنم باید چیکار کنم؟

     • کارشناس ارشد
      ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

      سلام وقت به خیر
      برای شرکت مجدد در کنکور در صورت انصراف قطعی تا زمان تعیین شده یا عدم ثبت نام منعی وجود ندارد و میتوانید برای کنکور اقدام نمایید.

 250. رها
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام. من دانشجوی ورودی۹۹ سراسری روزانه هستم. اگه الان انصراف بدم آیا میتونم سراسری رورانه۱۴۰۱ شرکت کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های روزانه ندارید.

 251. مهدی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام وقتتون بخیر ، من دیپلم کاردانی دارم ، سال ۱۳۹۹ کنکور ریاضی دادم روزانه قبول شدم ولی نرفتم ، و دانشگاه ازاد ثبت نام کردم، ایا امکانش هست امسال بتونم دوباره کنکور بدم؟ممنون میشم پاسخمو بدین لطفا

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت به خیر مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری را ندارید.شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود.

 252. سعید
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام اگر دانشجوی فرهنگیان بعد از فارغ التحصیلی کنکور مجدد بدهد و رشته پزشکی قبول شود. در صورتی که به نحوی تحصیل در دانشگاه مانع از تدریس او نباشد و در مدرسه حاضر شود آیا مشکلی برای تحصیل در رشته پزشکی دارد؟(با موافقت اداره آموزش و پرورش)

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام خیر چون تعهد خدمت دارید مجدد نمیتونید برای کنکور اقدام کنید

 253. سعید
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام . من دانشجو ارشد روزانه هستم .و یک سال دیگه دارم تا اتمام ارشد.میتونم کنکور سراسری شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته پزشکی رشته همزمان با تحصیل پزشکی، رشته ارشدم رو هم تموم کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقتتون بخیر برای شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته سراسری تا قبلا از ثبتنام کنکور باید از دانشگاه انصراف داده باشید و امکان تحصیل در دو مقطع و یا دو رشته به طور همزمان وجود ندارد.

 254. فاطمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام وقت بخیر دانشجوسال آخرمهندسی کشاورزی دوره روزانه هستم تابستون درسم تموم میشه قصدشرکت درکنکور 1401 دارم میتونم زمان ثبت نام برای کنکور به سیستم سازمان سنجش درخواست لغومحرومیت ازدوره روزانه بعدازقبولی درکنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر.نیازی به ارسال درخواست نیست.

 255. طاهره
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام من در حال حاضر دانشجوی ترم ۳ پرستاری دانشگاه روزانه هستم سوال اول::بدون انصراف از دانشگاه روزانه می توانم امسال در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته دندان پزشکی و پزشکی روزانه آنوقت انصراف بدهم ؟ سوال ۲: من می توانم سال ۱۴۰۱ بدون انصراف در کنکور شرکت کنم و در صورت قبولی فقط در پردیس خودگردان انتخاب رشته کنم ؟ سوال آخر من می توانم در کنکور ۱۴۰۱ بدون انصراف شرکت کرده ودر صورت قبولی در رشته دل خواهم فقط در دانشگاه آزاد آن رشته را انتخاب کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام وقتتون بخیر برای سوال اولتون در صورتی فقط مدنظرتان دانشگاه روزانه باشد باید تا قبل از شرکت در کنکور سراسری انصراف خود را ثبت کنید اگر مدنظرتان دانشگاه ازاد یا پردیس های خود گردان باشد می توانید بعد از قبولی در کنکور سراسری نیز می توانید انصراف خود را ثبتنام کنید.

 256. مهسا
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من دانشجوی ترم سه مدیریت مالی روزانه دانشگاه بهشتی هستم
  میخواستم بدونم اگر با سازمان سنجش یا وزارت علوم مکاتبه کنم ایا امکان داره قبول کنن بدون اینکه یکسال از کنکور محروم بشم توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟برای روزانه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقتتون بخیر اگر ورودی 99 باشید محرومیت یه سال شما مختص به کنکور و انتخاب رشته 1400 است مشکلی برای شرکت در کنکور 1401 ندارید اما اگر می خواهید دانشگاه سراسری انتخاب رشته کنید باید انصرافی خود را تا قبل ازثبتنام کنکور سراسری بدهید.

 257. فاطمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  وقتتون بخیر.ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنی
  من امسال دانشجوی سال آخرم
  دوره روزانه رشته ژنتیک.
  تیر 1401 درسم تموم میشه . میتونم بدون انصراف کنکور سال 1401 شرکت کنم ؟
  سوالم اینه حتما باید تا اسفند 1400انصراف بدم یا چون فارغ التحصیل میشم میتونم بدون انصراف ؟؟؟؟؟؟ و اینکه میتونم دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم ؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر.باید انصراف بدید تا بتونید تو کنکور شرکت کنید و دانشگاه دولتی رو انتخاب کنید.برای انتخاب فرهنگیان هم همین شرایط هست.

 258. Mammad
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام وقت شما بخیر
  من دانشجوی ترم 5 مهندسی نرم افزار هستم میخواستم ببینم راهی هست که بعد از اتمام لیسانس و بعد از اون خدمت سربازی،
  دوباره کنکور بدم برای روزانه پزشکی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر.بعد از اتمام دوره کارشناسی و بعد از اتمام خدمت سربازیتون میتونید مجدد در کنکور سراسری شرکت کنید.

 259. فاطمه
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه سال داشتم ممنون میشم کمکم کنی
  من امسال دانشجوی سال آخرم
  دوره روزانه میتونم بدون انصراف کنکور سال دیگه شرکت کنم ؟
  تا تیر 1401درسم تموم میشه
  و برای انتخاب رشته دیگه فارغ التحصیل شدم

  الان حتما باید تا اسفند 1400انصراف بدم یا چون فارغ التحصیل میشم میتونم بدون انصراف ؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام
   در صورتی که در حال تحصیل باشین امکان شرکت در کنکور 1401 را ندارید.

 260. ابوالفضل
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام من ترم سه دانشگاه تهران رشته علوم ورزشی هستم (روزانه) میتونم بدون انصراف دادن
  از دانشگاهم دوباره کنکور بدم؟تحت هیچ شرایطی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام
   در صورتی که در حال تحصیل باشین امکان شرکت در کنکور 1401 را ندارید.

 261. نرگس
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقتتون بخیر ، من امسال پرستاری روزانه قبول شدم میخواستم بدونم بدون انصراف دادن از دانشگاه ، دقیقا چه سالی میتونم دوباره کنکور بدم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 262. Mammad
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقت شما بخیر
  من دانشجوی ترم 5نرم افزارم میخام بدونم امکانش هست بعد از لیسانس و خدمت سربازی ،کنکور پزشکی روزانه قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام مشکلی نداره

 263. امیر
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام
  من دوره روزانه دانشگاه مراغه قبول شدم
  میتونم هم ادامه تحصیل بدم و هم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  یا باید انصراف بدم؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام
   خیر این امکان وجود نداره

 264. دریا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام.وقت‌بخیر. من دانشجوی‌ورودی۹۸ سراسری روزانه هستم..اگ بخوام قبل اسفند انصراف بدم ایا میتونم کنکورسراسری روزانه شرکت و انتخاب کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام
   در صورت انصراف از دانشگاه از کنکور سراسری بعدی محرم میشین و قبل از انصراف حتما درخواست لغو محرومیت را از سنجش ارسال کنید.
   شرایط دیگه هم داره که برای اطلاع بیشتر میتونید تماس بگیرین تا مشاوران ما راهنمایی تون کنن.

 265. ملکی
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۴

  سلام وقت بخیر
  من در کنکور امسال برای رشته روزانه حقوق پذیرفته شدم. امکان شرکت در کنکور سال چهارصدویک در رشته تجربی و قبولی در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی روزانه برای بنده وجود داره
  از پاسخگویی شما سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

   سلام وقت شما هم بخیر
   دوره ی روزانه خیر

 266. مهدی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد د اسیب شناسی دانشگاه ازادم.
  میخواستم دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کنم.
  اگه رشته ی مورد نظرم قبول بشم میتونم دوباره از اول اون رشته رو بخونم.
  یا باید برم سربازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام روز بخیر چون شما مشم.ل سرباز میشید امکان برگشت به عقب ندارید یعنی نمیتونید مجداا کارشناسی بخ.نبد

 267. بهار
  ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

  من دانشجوترم3روزانم. میخوام برا1401کنکوربدم. فرهنگیان میخوام. ولی تارتبه خوب نیارم دوست ندارم ازرشته فعلیم انصراف بدم. آخه ممکنه هردوروازدست بدم. چیکارکنم کی بایدانصراف بدم؟ میتونم مردادآینده قبل ازاومدن رتبه هاانصراف بدم. یااینکه ازپرستاری فعلیم انصراف بدم میتونم انصرافوپس بگیرم درصورت قبول نشدن کنکورم.؟؟ 🙏🏻

 268. نورا
  ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام وقتتون بخیر باشه. من ورودی بهمن 98 سراسری ام، میتونم کنکور بدم و اگر نتیجه دلخواه بود بعدش انصراف بدم؟

 269. مبینا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۱

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شیمی پلیمر هستم
  قصد انصراف و شرکت در کنکور سراسری برای رشته دندان پزشکی را دارم
  آیا در صورت قبولی نیاز به پرداخت هزینه انصراف هستم؟
  و آیا در صورت قبولی دوره روزانه لازم به پرداخت شهریه هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   با سلام با توجه به اینکه می خواهید انصراف بدهید بله هزینه انصراف با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر باید پرداخت کنید و اگر قبولی در دوره روزانه دانشگاه سراسری بیارید تحصیل رایگان خواهد بود و اگر نوبت دوم یا شبانه دانشگاه سراسری را بیارید باید 80 درصد شهریه را پرداخت کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر اگر قصد انصراف از دانشگاه دولتی را دارید و بعد از انصراف مجددا قصد بازگشت به تحصیل در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر را دارید از پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی معاف هستید.

 270. نگین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام وقتتون بخیر.من دانشجوی پزشکی پردیس هستم الان دو ساله که دانشجوم ولی هزینه های دانشگاه یکم برام سنگینه .میخواستم بدونم اگر که من امسال مجدد کنکور بدم وپزشکی روزانه قبول شم آیا میتونم این واحد هایی که پاس کردم رو تطبیق بدم و ادامه ی دانشگام رو داشته باشم یا خیر باید از اول بخونم؟؟
  خیلی ممنون از شما:)

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام روز بخیر
   بله اگر سرفصل دروس و تعداد واحد محاسباتی اون در و اسم دروس تطبیق داشته باشه بله تطبیق واحد میدن

 271. شاهین
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام. وقتتون بخیر.
  بنده دانشجو ترم ۵ رشته مهندسی نفت در دانشگاه امیرکبیر هستم. به دلیل نبود شغل و بازارکار مناسب تصمیم گرفته ام که در کنکور ۱۴۰۱ شرکت و وارد دانشگاه فرهنگیان روزانه بشم. سوالی که دارم این است که آیا این ریسک وجود دارد که در مصاحبه های آن رد شوم و احتمال آن چقدر است؟
  و سوال دوم اینکه آیا به بنده هم حقوق ماهانه سابقه کاری در دوران تحصیل تعلق می گیرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت به خیر برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما باید حداکثر 24 سال سن داشته باشید.
   بله ریسک عدم پذیرش در مصاحبه و دعوت به مصاحبه وجود دارد چون متقاضی این دانشگاه ها بسیار زیاد است.
   دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مطابق وزارت کار حقوق دریافت میکنند.

 272. عزال
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام من دانشجوری روزانه ورودی بهمن ۹۹ هستم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم یا باید ی سال دیگ صبر کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت به خیر اگر از دانشگاه های روزانه انصراف دهید تا یک سال از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه محروم هستید ولی میتوانید برای دوره هایی غیر از روزانه اقدام نمایید.

   • امیر
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

    سلام من معافیت تحصیلی ام تمام شده آیا میتونم کنکور شرکت کنم باید چه کار کنم واقعا ممنون میشم کمک کنید

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

     با سلام
     با توجه به قوانین نظام وظیفه رایتان مقدور نیست.

 273. Mahsa
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام. من ورودی ۹۷ دانشگاه سراسری هستم و تیرماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم. امکانش هست که من در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنم بدون انصراف از دانشگاه؟ اگه بخوام در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم باید شهریه پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقتتون بخیر در صورت فارغ التحصیلی در تیر ماه خیر مانعی وجود ندارد.خیر شهریه ندارد

 274. فاطمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل آی تی روزانه هستم
  میخوام مجددا برای کنکور پزشکی شرکت کنم
  و تعهد خدمت دارم که گفتید درصورتیکه قبول شم باید شهریه پرداخت کنم
  آیا با پرداخت مبلغ و آزاد کردن مدرکم میتونم بدون پرداخت شهریه برم دانشگاه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت به خیر برای تحصیل مجدد در دوره روزانه مشکلی ندارید.

 275. S. Aa
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل علوم پزشکی هستم ولی میخوام مجددا کنکور شرکت کنم
  دوتا سوال داشتم
  اول اینکه اگه در حین گذراندن طرح اختیاری باشم میتونم کنکور شرکت کنم؟
  و مشکلی پیش نمیاد؟
  و دوم اینکه اگه استخدام رسمی بشم چی چون استخدام تعهد کار داریم و خواستم بدونم میشه حین استخدام کنکور داد یا باید از کار انصراف داد
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام
   شما در حین گذراندن دوره نمیتونین کنکور سراسری شرکت کنید ولی در صورتی که استخدام بشین مجاز به ثبت نام هستین

 276. فاطمه
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

  سلام من ترم ۴ جغرافیا دانشگاه روزانه هستم
  متولد ۷۹
  ایا مبتونم امسال کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

 277. سیده زهرا
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام خسته نباشید . من دانشجوب روزانه علوم تربیتی ورودی ۹۹ هستم . میخاستم بدونم آیا اجازه شرکت در کنکور ۱۴۰۱ رو دارم ؟؟
  و اگر رشته ای دولتی قبول بشم ، میتونم از علوم تربیتی انصراف بدم و به اون رشته برم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای شرکت در دوره روزانه و کنکور مجدد برای سال 1401 در صورتی که قبل از زمان ثبت نام کنکور سراسری انصراف دهید امکان ثبت نام شما وجود دارد در غیر این صورت نمیتوانید شرکت کنید موفق باشید

 278. Sara
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم۳سراسریم میخواستم کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم
  ورشته‌پرستاری‌سراسری میخوام..اگ تااسفند ازدانشگاهم انصراف بدم میتونم برم پرستاری سراسری؟ چه محرومیتی وجودداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای شرکت در کنکور سراسری سال1401 میتونید که انصراف دهید و سپس اقدام به کنکور کنید مشکلی برای ثبت نام شما وجود ندارد موفق باشید

   • Sara
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

    اخه میگن از سراسری پرستاری محروم میشم🤦🏻‍♀️

 279. حنانه
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

  سلام من الان ترم سه رشته پرستاری دانشگاه آزادم اگر بخوام کنکور تجربی شرکت کنم 1401 باید از دانشگاه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقتتون بخیر.
   در صورت پذیرش در دانشگاه و برای ثبت نام در دانشگاه جدید حتما باید تا قبل از مهلت ثبت نام، انصراف قطعی خودتون را اعلام کنید.

 280. بانو
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام وقت بخیر.من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم و تیر1401فارغ التحصیل میشم. میتونم همزمان با فارغ‌التحصیلی در کنکور شرکت کنم؟ آیا بین فارغ التحصیلی با کنکور مجدد باید چند ماه فاصله باشه؟؟
  البته با کسب اجازه از محل تهعد خدمت.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام میتونی برای ارشد ادامهبدی ولی برای کارشناسی باید تعهد خدمتت تموم شده باشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام اگر از طرف دانشگاه مشکلی نداشته باشید امکانش هست ولی احتمالش خیلی کمه که دانشگاه اجازه بده دوباره کنکور بدید

 281. Mana
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام من دانشجوى ترم اخر كارشناسي هنر هستم از دانشگاه دولتي و روزانه و فقط پايان نامم مونده كه تا دي ماه ١٤٠٠ دفاع ميكنم…ميخواستم بدونم كه برا كنكور ١٤٠١ تجربي در صورت كسب رتبه خوب ميتونم دانشگاه دولتي و روزانه قبول بشم؟؟
  اگه مدرك فارغ التحصيليم از طرف دانشگاه يكم دير اماده بشه مشكلي برا قبوليم پيش مياد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت به خیر مشکلی از جهت ثبت نام در کنکور سراسری نیست.کسب رتبه و تراز خوب بستگی به تلاش و شرایط مطالعه داوطلب دارد.

 282. Sadaf
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام وقت بخیر من درحال حاضر ترم۳ فیزیک سراسری روزانه هستم میخواستم براکنکور۱۴۰۱ پزشکی شرکت کنم..ایا محدودیتی وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام وقت به خیر طبق ضوابط سال گذشته برای شرکت مجدد در کنکور سراسری باید تا تاریخ 25 اسفند ماه از دانشگاه روزانه انصراف داده باشید.و بعد از انصراف هم شما تا یک دوره از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه محروم هستید.

 283. reza
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام
  من تمامی رشته های تربیت معلم و شهید رجایی در استان خودم انتخاب رشته نموده ام ولی دعوت به مصاحبه نشده ام در پایان انتخاب رشته ام رشته های فنی مهندسی دانشگاه روزانه بابل و بابل سر (در استان خودمان) را نیز انتخاب نموده ام اگر من این دانشگاه های روزانه قبول شوم آیا در کنکور 1401 میتوانم برای دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت به خیر اگر در دوره های روزانه قبول شوید و قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را داشته باشید از انتخاب رشته دوره های روزانه محروم می شوید.

 284. رضا
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام جناب شرمنده من میخاستم دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ک از معافیت تحصیلی استفاده کنم تا سال اینده کنکور بدم
  برای کنکور سال اینده حتما باید انصراف بدم؟یا اینکه بدون انصراف هم میتونم در کنکور شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام وقت به خیر شرط انصراف از دانشگاه مختصا برای دوره های روزانه است و برای دوره های غیر روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی نیست.اما در صورت قبولی باید از رشته قبلی انصراف دهید.

 285. امیر
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام وقت بخیر من دانشجو دانشگاه علمی کاربردی هستم میتونم بدون اینکه انصراف بدم کنکور رشته تربیت بدنی رو بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد موفق باشید

 286. هانیه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم دوم شبانه نرم افزار هستم میتونم بدون انصراف دادن در دانشگاه کنکور تجربی شرکت کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله میتوانید بدون انصراف از دانشگاه اقدام کنید برای کنکور سراسری سال 1401 و برای داوطلبان دوره شبانه یا نوبت دوم نیازی به انصراف نیست موفق باشید

 287. حسن
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱

  با سلام و عرض ادب ببخشید من دانشجوی کارشناسی هستم که بهمن ماه فارغ التخصیل میشم با توجه به فرجه یکساله نظام وظیفه من تو این یکسال اگه پزشکی خارج کشور بخام برم معافیت تحصیلی بهم تعلق میگیره یا خیر ؟؟ مچکرم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه و رشته مورد تقاضا در صورت قبولی در این رشته پزشکی امکان تحصیل وجود دارد ولی برای کسب اطلاعات بیشتر قبل از اقدام برای تحصیل در خارج از طریق پلیس +10 اقدام و پیگیری کنید موفق باشیذ

 288. حسن
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

  سلام و عرض ادب ببخشید من دانشجوی کارشناسی هستم و بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم سوالم این هست که با توجه به فرجه یکساله نظام وظیفه جهت معرفی، اگه من در خارج از کشور پزشکی بخام تحصیل کنم نظام وظیفه بهم معافیت تحصیلی میده یا نه ممنون میشم پاسخ بدین مچکرم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور با توجه به اینکه برگشت به عقب برای اقایون امکان پذیر نیست نمیتوانید اقدام کنید ولی برای مقاطع بالاتر مثل ارشد و دکتری مشکلی ندارد معافیت برای مقاطع رو به جلو نظام وظیفه در نظر میگیرد ولی برای برگشت به عقب برای اقیون مجدد معافیت صادر نمیکند موفق باشید

   • نرگس
    ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

    سلام وقتتون بخیر
    من دانشجوی روزانه رشته بهداشت عمومی ورودی 97هستم و سال دیگ فارغ‌التحصیل میشم.میخوام سال دیگ کنکور انسانی شرکت کنم.میخوام بدونم برای ثبت نام کنکور بعدی باید انصراف بدم؟یا میتونم لیسانس این رشته رو بگیرم…بعد اگه قبول بشم میتونم روزانه و بدون شهریه برم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

     سلام اگر رشته های پزشکی و دندادن پزشکی و داروسازی باشد، مانعی ندارد ولی اگر غیر از این باشد باید حتما از دانشگاه انصراف بدید.

 289. عاطفه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دانشجوی پرستاری هستم و در تیر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم. میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام بله میتونید

 290. عاطفه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دانشجوی پرستاری هستم و تیر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم . میتونم بدون انصراف دادن در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما دانشجو چه دانشگاهی هستید ؟

 291. علیرضا
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

  من سال۹۹ انتخاب رشته کردم و هوشبری قبول شدم اما میخوام برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم.آیا برای اینکه کنکور بدم باید قبل کنکور انصراف بدم؟چون من محرومیت یکساله ک هست رو رد کردم
  و اگه قراره ک انصراف بدم نمیتونم بازم سراسری انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ایا شما در حال حاضر رشته هوشبری را تحصیل میکنید و یا فقط قبولی داشته اید ؟

 292. H
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام وقت بخیر دانشجوی پیراپزشکی روزانه دولتی هستم و تیر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم امکان ثبت نام در کنکور ۱۴۰۱ بدون انصراف دادن هست ؟ اگر این امکان باشه درصورت قبولی داروسازی روزانه امکان تحصیل رایگان هست یا باید شهریه پرداخت کنیم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

   بله همچین امکانی تو مقاطع غیر مشابه با مقطع تحصیلی قبلی شما برای ادامه تحصیل هست و اگر شما رشته های روزانه قبول بشین هیچ شهریه ای پرداخت نمیکنید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام خیر اگر انصراف بدید دوسال محرومیت داره دیگه نمیتونید کنکور بدید

 293. علی
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۷

  سلام وقت به خیر میخواستم شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان پسر که در رشته روزانه مقطع لیسانس را به پایان رسوندن با توجه به معافیت ۱ ساله تحصیلی که برای آنها باقی میماند اطلاعات کسب کنم. از برخی از مشاوران هم سوالاتی پرسیدم در این زمینه و اونها گفتند چون یه مقطع رو گذروندید سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی مجدد در آن مقطع رو نمیده.
  با تشکر از تیم مشاوره ای ایران تحصیل

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   دوست عزیز سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی برای تحصیل محدد در یک مقطع را صادر نخواهد کرد.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر دررابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه شماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

 294. Fati
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۶ حسابداری
  روزانه هستم و میخوام مجدد کنکور بدم برای پزشکی و در تیر ماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم میتونم سال ۴۰۱ کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقتتون بخیر.
   برای کنکور مجدد مانعی وجود ندارد فقط اگر مذکر هستید شرایط نظام وظیفه را در نظر بگیرید.

 295. فاطمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴

  سلام من فوق لیسانس فیزیولوژی دارم، میخوام بعد از فارغ التحصیلی پرستاری بخونم، امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما دوره کارشناسی خود را در چه دوره ای تحصیل کرده اید ایا روزانه بوده یا غیر روزانه ؟

 296. بهار
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام من ترم دو رشته بهداشت عمومی هستم میخوام برای کنکور سراری امتحان بدم واسه رشته پزشکی باید حتما انصراف داد؟نمیشه مرخصی گرفت ۱ ترم؟؟

 297. Sima
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

  سلام خسته نباشید
  امکانش هست کسی در کنکور هم دانشگاه روزانه و هم دانشگاه نوبت دوم قبول شه و اینکه در صورت قبولی میتونه همزمان هر دو رشته رو بخونه چون یکی دولتی و یکی آزاد حساب میشه

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام خیر امکان تحصیل همزمان در دانشگاه ها چه روزانه چه آزاد وجود ندارد

 298. زهرا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام وقت بخیر
  بنده ورودی 97 دانشگاه فرهنگیان هستم و ترم 6 رو تموم کردم میخاستم بدونم میتونم بدون انصراف سال 1401 برای رشته پزشکی کنکور بدم؟ تا کنکور سال دیگه درس من تموم میشه

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام خیر چون یکبار روزانه خوندید مجدد نمیتونید دانشجوی روزانه بشید

  • مدیا
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر من یه دانشجو از سنندج هستم الان ترم سوم برای فوق دیپلم تربیت بدنی از دانشکده فنی سنندج هستم شش واحد و کار ورزیم مونده که تموم بشه و فوق دیپلم رو بگیرم
   ولی بنا به دلایلی میخام سال بعد کنکور انسانی شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم
   الان سوال من اینه که آیا من می تونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم چون ‌شنیدم هرکس یه بار اجازه داره دانشگاه دولتی قبول بشه و این دانشکده فنی که الان دارم درس میخونم فنیه
   اگرم نمیشه خواستم بپرسم ببینم اگه الان از اینجا انصراف بدم چی باز نمی تونم شرکت کنم برای فرهنگیان ممنون میشم پاسخ بدین

   • moshaverarshad
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

    سلام بله درسته هر داوطلب برای هر مقطع فقط یکبار حق شرکت در دانشگاه های روزانه رو داره و در صورت انصراف یکسال از روزانه محروم خواهد شد

 299. عرفان
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام. ورودي 97 مهندسي هستم كه يك سال هم پشت كنكور بودم الان ميخوام كنكور سال بعد يني تير ماه1401 شركت كنم ميخواستم بدونم ميتونم بدون انصراف دادن كنكور تجربي شركت كنم؟نيازه انصراق بدم؟ اگر انصراف دادم سربازي مشكل ساز نميشه و ميشه كنكورور بدم؟

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام اره حتما برای شرکت در کنکور سال بعد باید اسفند امسال انصراف بدی تا مجدد کنکور بدی بعد از انصراف یکسال زمان داری تا مشمول نشی

 300. فاطمه_۷۷
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام ببخشید من دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه روزانه هستم و بهمن فارغ‌التحصیل میشم با توجه به اینکه دانشگاه ما گواهی موقت وکمی دیر به ما میده حدودا توی اردیبهشت ،من میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام اگر بخوای مجدد همین مقطع رو بخونی دیگه روزانه نمیتونی انتخاب کنی و فقط برای ارشد میتونی روزانه بخونی

 301. رویا
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام من سال 99 کنکور رشته پیراپزشکی تو دانشگاه سراسری قبول شدم و الان انصراف دادم و برای کنکور 1400میخوام کنکور بدم دوباره و میخوام پزشکی قبول بشم.انصراف هم دادم.ولی بعضیا میگن نمیتونی دوباره سراسری بری و باید آزاد بری.میشه راهنمایی کنید؟آیا میتونم پزشکی سراسری قبول بشم و برم یا باید برم آزاد؟

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام کسانیکه یکبار روزانه قبول شدند و ثبت نام کردند سال بعد نمیتونن مجدد روزانه بخونن و فقط غیر روزانه. ولی دو سال بعد میتونید.

 302. مهدیه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۷

  سلام من ترم دو رشته بهداشت عمومی هستم میخوام برای کنکور سراری امتحان بدم واسه رشته پزشکی باید حتما انصراف داد؟اگه انصراف بدم ایا هزینه ای هم باید بدهم؟و اگر رشته مورد نظر قبول شدم واحد های مشترک که در رشته قبلیم گذروندم انتقال داده میشه به رشته جدید؟؟
  ممنون میشم جواب این سوالم رو بدید

  • moshaverarshad
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام بله قبل از کنکور باید انصراف داده باشی و هزینه داره و روزانه هم دیگه نمیتونی انتخاب کنی

 303. شایان
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام خسته نباشید ، ببخشید من دانشجوی ترم ۸ کارشناسی هستم ، میخواستم ببینم امکانش هست که انصراف بدم و مجددا در کنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام اگر روزانه میخونی نمیتونی دوباره کارشناس رو روزانه بخونی ولی کلا اقایون یکبار حق انصراف دارن و کنکور مجدد برات ایرادی نداره

 304. فاطمه بانو
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام من دانشجوی روزانه هستم ایا میتونم بدون انصراف سال بعد کنکور بدم؟

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام میتونی ولی دیگ روزانه نمیتونی انتخاب رشته کنی و تاریه انصراف از دانشگاه فعلی هم باید قبل از تاریخ کنکور باشه کلا اگر روزانه میخونی نمیتونی مجددا همون مقطع رو روزانه بخونی

 305. اعظم
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام
  من دانشجو روزانه حسابداری هستم و کنکور سراسری ثبت نام کردم از دوستانم شنیدم اگر کنکور شرکت کنم بباید از دانشگاه دولتی درحال تحصیلم انصراف بدم واگر شرکت نکنم در کنکور بازهم باید انصراف بدم یانه؟

 306. لیلا
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام وقتتون بخیر، من کنکور هنر شرکت کردم و به اشتباه به جای کد شبانه، کد روزانه رو وارد کردم و رشته ای که مورد علاقم نبود رو قبول شدم
  رشته مورد نظرم موسیقی بود؛در تهران این رشته به صورت شبانه وجود نداره ، بعدا میتونم دوباره این رشته رو شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام خانم لیلا
   شما شرایط کنکور مجدد برای روزانه هارو برای یکسال ندارید در صورتی که انصراف بدید یکسال محروم میشین و نمیتونین روزانه ثبت نام کنید

 307. عیسی
  ۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام خسته نباشید
  یکی از دوستام میگفت میتونیم وقتی ترم سه کاردانی رو میخونیم واسه کنکور کارشناسی ثبتنام کنیم
  میخواستم ببینم میشه یا نه

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

   سلام ممنون
   طبق شرایط جدید کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه میسر هست میتوانید کنکور بدین و رشته مورد علاقتونو انتخاب رشته کنید

 308. مرضيه جلالي
  ۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  من دانشجوی ترم 4 رشته اموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان هستم
  میخواستم در کنکور 1400 شرکت کنم اما فقط‌جهت سنجیدن خودم نه برای ثبت نام در دانشگاه دیگه
  من میتونم‌ کنکور بدم بدون انصراف از دانشگاه فرهنگیان؟
  📍تاکید میکنم صرفا جهت سنجیدن خودم میخوام شرکت کنم نه برای تحصیل در دانشگاه و رشته دیگر📍

 309. محمد افضلی
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام من امسال کنکور کارشناسی عمران روزانه قبول شدم مهر ولی با دانشگاه صحبت کردم که بهمن بدم دانشگاه الان میخوام کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم میتونم شرکت کنم یا نه یا اگه به دلیل اینکه روزانه ام دیگه نمیتونم در روزانه ها امتحان بدم ایا میتونم در دانشگاه شبانه ثبت نام کنم تا دیگه مشکلی برای دانشگاه فرهنگیان نداشته باشم با تشکر ممنون میشم جواب بدین

 310. علی
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام من امسال روزانه قبول شدم
  و اصلا علاقه ای ب رشتم ندارم
  میخواستم کنکور بدم ولی خانوادم مخالفت کردن با انصرافم
  میخواستم بدونم میشه روزانه رو به شبانه تغیر بدم تا بتونم بدون انصراف کنکور بدم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام شرایط تغییر مقطع فراهم نیست و همچین دیتور العملی صادر نشده .

 311. amir
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته ورودی 99 هستم و قصد شرکت در کنکور 1401 را دارم نمیتوانم در 1400 شرکت کنم چون کنکور 99 روزانه قبول شدم ولی نرفتم با توجه به اینکه تا سال 1401 فارغ تحصیل مقطع کاردانی میشم امکان شرکت بنده در آزمون 1401 موجوده

 312. Negin
  ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام،خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه روزانه ورودی 99 هستم وقصد شرکت در کنکور 1400 را دارم،برای لغو محرومیت از طریق سایت سنجش اقدام کردم و موافقت شده،اما برای انصراف اقدامی نکردم،میخواستم بدونم تا چ زمانی فرصت دارم برای درخواست انصراف

  • مشاور ارشد
   ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور مجدد هرچه سری تر برای انصراف اقدام‌نمایید.

  • رویا
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام منم همین شرایطو دارم و میخوام امسال کنکور بدم. رشته پیراپزشکی بودم و میخوام پزشکی قبول بشم.انصراف هم دادم. ولی بعضیا میگن نمیتونی دوباره سراسری بری و باید آزاد بری.میشه راهنمایی کنید؟

   • moshaverarshad
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

    سلام کسانیکه یکبار روزانه قبول شدند و ثبت نام کردند سال بعد نمیتونن مجدد روزانه بخونن و فقط غیر روزانه. ولی دو سال بعد میتونید.

 313. مریم
  ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۸

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم یک فیزیک مهندسی روزانه هستم میخواستم ببینم میتونم کنکور فنی حرفه ای سال آینده شرکت کنم یا نه؟ اگه میشه چه شرایطی داره؟

 314. زانکو ملایی
  ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۵

  با سلام بنده فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته دانشگاه دولتی دوره روزانه هستم همچنین سربازی نرفته ام آیا اگر تغییر رشته بدهم به ریاضی و در صورت کسب رتبه لازم در کنکور سراسری و سن کمتر از ۲۴ میتونم وارد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بشوم

 315. MAJID
  ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام من در دوران دبیرستان مدرسه فنی و حرفه ای درس خوانده ام و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه روزانه می باشم
  ایا می توانم در کنکور سراسری و رشته پزشکی شرکت کنم
  ممنونم اگه بتونید راهنماییم کنید

  • مشاور ارشد
   ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

   سلام وقت بخیر شما باید ابتدا برای باید برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی تجربی اقدام نماید.

 316. Kosar
  ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام
  من دانشجوی ترم هشت مقطع کارشناسی روزانه هستم اگه انصراف بدم میتونم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و در صورت قبولی مجدد روزانه بخونم

 317. ahad
  ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام
  بنده دانشجوی دوره روزانه هستم سال خرداد 1402 ترم 8 تموم می کینم آیا می توانم کنکور 1402 مجدد شرکت کنم برای رشته پزشکی؟؟؟

 318. میلاد
  ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۶

  درود
  من تابستون ۱۴۰۰در مقطع کارشناسی دانش آموخته میشوم آیا میتوانم پس از گرفتن مدرک کارشناسی و بدون رفتن به سربازی دوباره کنکور بدهم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام اگه صنولت سربازیتون تکمیل شده باشه خیر امکان تحصیل مجدد نیست .

 319. محمد
  ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام لطفا جواب سوال منو بدید.من ورودی ۹۹دانشگاه روزانه هستم خواستم ببینم میشه تو کنکور۱۴۰۰شرکت کنم بدون انصراف و بعد از نتایج اولیه انصراف بدم؟

  • مهدیه
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۸

   سوال منم هست خداکنه جواب بدن

 320. علیرضا
  ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام،خسته نباشید
  تلفن هاتون اصلا پاسخگو نیستن حداقل پاسخ کامنتها رو بدید
  ممنون از وقتی که میذارید

 321. علی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام.من دانشجوی اتاق عمل تعهدی هستم.میخواستم بدونم بعد از گذروندن6سال از تعهد میتونم دوباره کنکور بدم؟چون شرایط ادامه تحصیلش گذروندن نصف دوره تعهد است.ممنون

 322. الف. الف
  ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام من کارشناسی روزانه خونده بودم و پارسال فارغ التحصیل شدم. امسال لیسانس شیمی روزانه قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟ و اینکه چطور میشه انصراف داد ؟ چون سال آینده قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 323. علیرضا
  ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل رشته پرستاری تعهدی هستم قصد داشتم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم
  شما گفتید که رشته های دارای تعهد خدمت نمیتونن ثبت نام کنن
  سوالم اینه کسیو میشناسم که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هست و دارای تعهد خدمت به اموزش و پرورشه اون چطور کنکور داد و پزشکی هم اتفاقا قبول شد و الان هم داره تحصیل میکنه؟

 324. m.r
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام
  آیا امکان گرفتن دو مدرک دکتری در ایران وجود دارد؟بنده فارغ التحصیل پزشکی هستم ، آیا می توانم با کنکور مجدد مدرک دارو یا دندان بگیرم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام بله قطعا شما میتونید دو تا مدرک دکتری داشته باشید شرایط مجدد کنکور رو دقیق برسی نمایید

 325. فاطمه
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام من دانشجوی رشته زیست شناسی روزانه ترم ۵ ام. میخاستم بدونم اگه بدون انصراف از دانشگاه من برای ۱۴۰۰ کنکور سراسری شرکت کنم میتونم بین الملل یا دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم؟

 326. سحر
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام من یک دور روزانه درس خوندم رشته علوم اجتماعی و فارغ التحصیل شدم و با سهمیه استعداد درخشان روزانه ارشد گرفتم ترم آخر ارشد کارشناسی مجدد شرکت کردم و مجدد روزانه قبول شدم رشته اقتصاد آیا قبولی من تخلفه؟و آیا باید شهریه پرداخت کنم؟پس حکم دیوان عدالت اداری چیه؟؟؟

 327. مریم
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام من امسال انتخاب رشته کردم ولی پشیمونم و نمیخوام برم روزانه هم تو انتخاب رشته زدم راهی هست ک سال بعد هم روزانه شرکت کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام مطلب شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه رو با دقت مطالعه نمایید .

 328. ماهی
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۶

  سلام..من دانشجوی ترم آخر ارشد علوم پزشکی روزانه هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم. مانعی برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ هست؟ برای رشته پزشکی؟ حتما باید انصراف بدم؟

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   یکی از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه انصراف از دانشگاه است

 329. فائزه
  ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳

  سلام من دانشجوی روزانه پرستاری مشهدم …مبخوام دوباره کنکور بدم …میشه بدون انصراف تو کنکور شرکت کنم یا برای کنکور دادن هم باید انصراف داد؟ایا هیچ شرایطی وجود نداره که بدون انصراف بشه دوباره شرکت کرد و رشته روزانه رفت؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت بخیر در صورتی که دانشجویان دوره روزانه بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در کنکور شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرند، قبولی آن ها باطل خواهد شد.

 330. Zahra
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۷ عمرانم و تابستان ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل میشم
  میتونم کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام بله از جمله موارد ذکر شده در شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه شرکت در کنکور سراسری بعد از فارغ التحصیلی است .

 331. علی
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۰

  سلام من دانشجوی ترم هفت دانشگاه روزانه هستم میخوام بدونم میتونم برا کنکور انسانی ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

 332. پریچهر
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام من قبلا دانشجوی کارشناسی رشته رشته شیمی روزانه بودم و ترم سوم اخراج شدم ب دلیل مشروط شدن کنکور شرکت کردم و الان رشته ی اتاق عمل روزانه میخونم ایا میتونم دوباره کنکور بدم و پزشکی روزانه بخونم؟خیلی رو دلم هس

  • dr-naqizade
   ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۷

   سلام یکی از شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه این هست که یکسال پس از انصراف میتونین تو کنکور ثبت نام کنید

 333. مهدیه
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام من امسال کنکور تجربی دارم ولی آمادگی شرکت ندارم. میتونم یه رشته ی دیگه دانشگاه برم و برای سال بعد درباره کنکور شرکت کنم؟

 334. زهرا
  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام، من الان دانشجوی روزانه رشته حسابداری هستم و بعد از فارغ التحصیلی قصد شرکت در کنکور برای رشته پزشکی رو دارم، میتونم اینکارو بکنم؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۰

   سلام
   شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه در صورتی که انصرافی نداشته باشین میتوانید مجدد کنکور بدین

   • مهسا
    ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

    سلام من دانشجوی ترم ۳ مدیریت مالی بهشتی هستم ورودی ۹۹
    آیا امکان شرکت در کنکور ۱۴۰۱ را دارم برای دوره روزانه ؟و اینکه اگر از طریق مکاتبه با سازمان سنجش اقدام کنم امکانش هست قبول کنن که یکسال محروم نشم از کنکور؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

     سلام وقتتون بخیر اگر ورودی 99 باشید محرومیت یه سال شما مختص به کنکور و انتخاب رشته 1400 است مشکلی برای شرکت در کنکور 1401 ندارید اما اگر می خواهید دانشگاه سراسری انتخاب رشته کنید باید انصرافی خود را تا قبل ازثبتنام کنکور سراسری بدهید.

     • Maryam
      ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

      سلام وقتتون بخیر
      من دانشگاه روزانه زنجان قبول شدم؛ رشته ی تحصیلیم حسابداریه هنوز ثبت نام نکردم
      آیا میتونم واسه کنکور فنی ۱۴۰۲ ثبت نام کنم ؟
      روزانه قبول شدم نرم یک سال محروم میشم از اینکه دوباره کنکور بدم؟

     • abbasi
      ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

      سلام مجدد برای شرکت مجدد در روزانه ندارید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور