ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرکت در کنکور مجدد دانشجویان + بخشنامه 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱,۳۶۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۹ تیر ۱۴۰۳
شرایط کنکور مجدد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرکت در کنکور مجدد به معنای شرکت دوباره در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه‌ها است. این تصمیم معمولا توسط افرادی گرفته می‌شود که از نتایج کنکور اول خود راضی نبوده و قصد دارند شانس خود را برای کسب رتبه بهتر و ورود به رشته دلخواهشان افزایش دهند.

هر داوطلب می‌تواند در صورت وجود شرایط لازم، دوبار در هر مرحله از تحصیلات رایگان بهره‌مند شود، به این معنی که امکان قبول دوباره در دوره روزانه وجود دارد. شرکت در کنکور مجدد نیازمند تلاش و آمادگی بیشتر است و ممکن است نیاز به تغییر در روش‌های مطالعه و برنامه‌ریزی داشته باشد.

شرکت در کنکور بدون انصراف از دانشگاه

ادامه تحصیل در رشته و دانشگاهی که افراد واقعا به آن علاقمند هستند، حق تمامی داوطلبانی است. اما گاهی مشاهده می‌شود که افراد رغبتی به رشته تحصیلی خود ندارند و می‌خواهند مجددا در آزمون سراسری شرکت کنند. در این صورت باید از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری مطلع شوند. در این راستا امکان تحصیل مجدد در دوره روزانه و شرایط و نحوه ثبت نام آن یکی از موضوعاتی است که دارای ابهام برای داوطلبان است.

در سال های اخیر برخی تغییرات و اصلاحات در قوانین و ضوابط ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ایجاد شد که سبب می‌شود افراد هنگامی که افراد دانشجو هستند، بتوانند در کنکور سراسری نیز شرکت کنند. با اجرای این قانون جدید شرکت در کنکور بدون انصراف از دانشگاه ممکن شد و دیگر لازم نیست تا دانشجویان پیش از پذیرش در کنکور سراسری انصراف دهند. بلکه می‌توانند پس از اعلام نتایج کنکور و کسب اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن نتیجه آن، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

در اثر بازبینی‌های صورت گرفته، شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل ساده‌تر شد و تمامی افرادی که در دانشگاه‌های روزانه، شبانه، آزاد، پیام نور و … مشغول به تحصیل بودند می‌توانند بدون هیچ مشکلی برای ثبت نام در کنکور سراسری اقدام کنند.

شرکت در کنکور بدون انصراف از دانشگاه

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه در حال تحصیل

در طی سال‌های اخیر، قوانین شرکت در آزمون کنکور سراسری تغییر کرده و به منظور کاهش محرومیت‌ها اقداماتی انجام‌ شده‌ است.

طبق قوانین قبلی، داوطلبانی که در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شدند، موظف به تکمیل دوره تحصیلی خود‌ بودند و در غیر این صورت محرومیت دو ساله از شرکت مجدد در کنکور سراسری دریافت می‌کردند؛ اما از سال گذشته این محدودیت برداشته‌ شده‌ و داوطلبان می‌توانند در هر مرحله از تحصیل خود در دانشگاه، در آزمون کنکور سراسری شرکت کنند. علاوه‌براین، داوطلبان می‌توانند تا زمان اعلام نتایج در رشته جدید صبر کنند و سپس از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

برای دانشجویانی که در انواع دانشگاه‌های دولتی به صورت شبانه تحصیل می‌کنند نیز محدودیتی وجود ندارد و در صورت تمایل، می‌توانند به راحتی در کنکور مجدد ثبت‌نام کنند.

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه بدون انصراف

برای شرکت در کنکور مجدد داوطلبان لازم است واجد شرایط برخی از موارد مانند شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد است. داوطلبان می‌بایست یا دارای کارت معافیت نظام وظیفه باشند یا اینکه کد نظام وظیفه را از پلیس +10 گرفته باشند.

همچنین آن دسته از دانشجویان دانشگاه روزانه که مایل به تحصیل مجدد در دوره روزانه هستند، در صورتی که ترم سوم به بالاتر باشند و فرم انصراف خود را به دانشگاه تحویل داده باشند، واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه خواهند بود و به همین دلیل می‌توانند در کنکور سراسری مجددا شرکت کنند.

داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کنکور سراسری بوده اما دارای تعهد خدمت هستند، در صورتی که هنوز سال‌های تعهد خدمت آنان به پایان نرسیده باشد، امکان ادامه تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری را نخواهند داشت. همچنین آن دسته از داوطلبانی که برای ترمیم معدل اقدام کرده‌اند، در صورت معدل جدید لازم است همان معدل را وارد کنند.

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه بدون انصراف

شرکت در کنکور مجدد برای آزاد و پیام نور

شرکت در کنکور مجدد برای آزاد و پیام نور امکان پذیر است و یکی از امکاناتی است که برای داوطلبانی که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در آزمون‌های قبلی موفق شوند، فراهم‌شده‌است. این آزمون‌ها به داوطلبان این فرصت را می‌دهند که بار دیگر شانس خود را برای ورود به دانشگاه‌های آزاد و پیام نور امتحان کنند.

مزایای شرکت در کنکور مجدد برای آزاد و پیام نور شامل امکان بهبود رتبه و کسب رشته‌های بهتر، استفاده از تجربیات قبلی و ارتقای سطح علمی داوطلبان می‌شود. همچنین، داوطلبانی که در آزمون‌های قبلی موفق به کسب رشته مورد نظر خود نشده‌اند، می‌توانند با آمادگی بیشتر در این آزمون‌ها شرکت کنند.

برای شرکت در کنکور مجدد، داوطلبان باید مراحل ثبت‌نام را به‌موقع انجام دهند و از منابع و کتاب‌های آموزشی مناسب برای آمادگی استفاده کنند. همچنین، شرکت در کلاس‌های تقویتی و مشاوره‌های آموزشی می‌تواند به داوطلبان کمک کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون شرکت کنند.

در نهایت، شرکت در کنکور مجدد برای آزاد و پیام نور یک فرصت دوباره برای دستیابی به اهداف تحصیلی است و می‌تواند راهی برای جبران ناکامی‌های گذشته باشد.

شرکت در کنکور مجدد برای  آزاد و پیام نور

شرایط شرکت در دو کنکور به صورت همزمان

رشته‌های تحصیلی در دبیرستان به ۵ گروه، علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌های خارجه و هنر تقسیم می‌شوند که هر کدام از این رشته‌ها متقاضیان خود را دارند.

با توجه به نیازهای جامعه، رشته‌های علوم تجربی، علوم انسانی و علوم ریاضی را باعنوان رشته‌های اصلی می‌نامند. دلیل این نام‌گذاری این است که شغل‌های اصلی و مهم برای سازندگی کشور در مجموعه این سه رشته خلاصه می‌شوند و به همین دلیل است که این رشته‌ها متقاضیان فراوانی دارند.

با توجه به اهمیت این رشته و تعداد زیاد متقاضیانی که دارند، سازمان سنجش محدودیت‌هایی را برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری افراد اعمال کرده است. این سازمان تحت هیچ حالتی اجازه شرکت در کنکور مجدد در دو رشته اصلی را به صورت همزمان به داوطلبان نمی‌دهد و این افراد نمی‌توانند به طور هم زمان در کنکور شرکت کنند.

در کنار این سه رشته اصلی، دو رشته هنر و زبان‌های خارجه به‌عنوان رشته‌های شناور شناخته می‌شوند و داوطلبان کنکور سراسری محدودیتی برای ثبت نام در این رشته‌ها ندارند. یکی از دلایل این موضوع تعداد کم بودن متقاضیان این رشته‌هاست که شانس مجددی را برای داوطلبان رشته‌های اصلی ایجاد کرده است. با توجه به این موضوع، داوطلبان می‌توانند با شرکت در رشته اصلی خود یکی از رشته‌های شناور یا هر دو آن‌ها را نیز انتخاب کنند.

برای دانلود PDF مقاله شرکت در کنکور مجدد  کلیک کنید.

2.7/5 - (21 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبانی که قصد انصراف از دوره روزانه و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند، چه کاری باید انجام دهند؟

این دسته از متقاضیان تنها باید برای ثبت نام در کنکور سال جاری اقدام کنند و نیازی به انصراف از دانشگاه محل تحصیل فعلی خود ندارند. پس از قبولی قطعی در کنکور سراسری متقاضیان میتوانند از رشته قبلی خود انصراف داده و برای تحصیل در رشته جدید اقدام کنند.

شرایط شرکت در کنکور مجدد به چه صورتی است؟

در صورتی که متقاضی مشمول تعهد به ارگان خاص نباشد و مشکل نظام وظیفه نداشته باشد، هیچ مشکلی برای ثبت نام و شرکت مجدد در کنکور سراسری نخواهد داشت. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

ایا دانشجوی دانشگاه ازاد میتواند در کنکور شرکت کند؟

بله. فرقی ندارد در چه دانشگاهی (سراسری، آزاد، پیام نور یا غیر انتفاعی) مشغول به تحصیل هستید، می توانید چنانچه رتبه مورد نیاز خود را برای تحصیل در رشته جدید کسب کردید، از رشته قبلی خود انصراف دهید.

نظرات

1,367 دیدگاه دربارهٔ «شرکت در کنکور مجدد دانشجویان + بخشنامه 1403»

 1. Avatar photo ممد گفت:

  سلام من دانشجو ترم 6 دانشگا آزادم و قبلا هم یبار از دانشگاه انصراف دادم و سربازی هم نرفتم.امکانش هست که در حین تحصیلم ککنور شرکت کنم و بدون اینکه سربازی برم دوباره دانشگاه برم؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف دوم باید برین سربازی راهی برای درست کردن این موضوع هست که امکان ذکر آن در کامنت امکان پذیر نیست
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکارخانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 2. Avatar photo ali گفت:

  سلام،من متولد بهمن ۸۴ هستم و در حین تحصیل ۱۸ سالم شده و دیپلم هم برای تیر ۱۴۰۳ دریافت کردم و معافیت تحصیلی ۱ ساله حین تحصیل گرفتم و تا مهر ۱۴۰۳ مهلت داره و در کنکور ۱۴۰۳ شرکت کردم ولی راضی نبودم و میخوام برای ۱۴۰۴(بار دوم) کنکور بدم آیا باید تمدید کنم و امکانش هست؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   طبق توضیحات شما خیر نمیشه البته راه هایی برای این مورد هست به علت اینکه اماکن ذکر این مطالب در کامنت امکان پذیر نیست می تونید
   با کارشناس ارشد نظام وظیفه خانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 8.30صبح تا 5.30 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 3. Avatar photo یک گفت:

  سلام
  بعضیا میگن در صورتی که شخص در ترم دوم دانشگاه آزاد (پزشکی یا دندان) قبول شود و بعد از گذراندن این ترم ، قبل از شروع ترم بعدی انصراف دهد مشکلی برای ثبت نام در دانشگاه دیگر (از جهت پرداخت هزینه ترم های بافی مانده) نخواهد داشت.
  آیا این موضوع صحت دارد؟
  لطفا اگر چیزی میدونید کمکم کنید

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین دانشگاه ازاد اگر تا قبل از ثبت نمره انصراف دهید جریمه ای شامل حال شما نمیشود.برای اطلاع از شرایط انصراف و ثبت نام مجدد با کارشناس مربوطه سرکار خانم همامی داخلی 102 از ساعت 12 الی 20 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 4. Avatar photo محمد گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید من امسال کنکور تجربی 1403 میدم و با توجه به اینکه یک سال پشت کنکور ماندم امسال حتما باید برم دانشگاه تا بتونم معافیت بگیرم. میخواستم بدونم امسال در حین تحصیل در دانشگاه میتونم برای کنکور 1404 بخونم؟؟؟ آیا در حین تحصیل در دانشگاه میتونم در کنکور 1404 شرکت کنم؟؟ باید حتما انصراف بدم؟؟ اگه باید انصراف بدم تا کی مهلت هست؟؟ آیا برای سربازیم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما در حین تحصیل امکان شرکت در کنکور را خواهید داشت و معافیت تحصیلی مجدد برای شما لحاظ میشود جهت اطلاعات تکمیل تر و راهکار هابه منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم رنجبر داخلی ۱۱۰ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 5. Avatar photo علی گفت:

  سلام
  من در حال اتمام ترم دوم پزشکی روزانه هستم و امسال در کنکور مجددا شرکت کردم
  آیا در صورت قبولی در دانشگاه دیگری (پزشکی روزانه شهر دیگه ای) مشکلی برای انصراف از دانشگاه فعلی و ثبت نام در دانشگاه مقصد نخواهم داشت؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر شما بابت تحصیل مجدد در دانشگاه دیگری محدودیت ندارید اما باید مراحلی را جهت درخواست انصرافی طی کنید جهت اطلاع از نحوه درخواست به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم همامی داخلی ۱۰۲ در ساعات ۱۱ الی ۲۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 6. Avatar photo ماهان گفت:

  سلام ببخشید مثلا میشود هنگام دانشجویی دو ترم اول را گذراند و بعد از دادن کنکور و قبولی دانشگاه جدید در همان رشته قبلی ، ادامه دروس را خواند یا باید دوباره از ترم اول شروع کنیم ؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر شما بخواید کنکور مجدد شرکت کنید در همان رشته قبلی مهم این است که دانشگاه مقصد شما چه نوع دانشگاهی باشد که برای شنا تطبیق واحد انجام میدهند یا خیر به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم رنجبر داخلی ۱۱۰ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 7. Avatar photo طاهری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی نقاشی ایرانی روزانه علم و فرهنگ ترم 6 هستم. مشمول هستم با عفو تحصیلی و سال دهم دبیرستان رو دوبار خواندم. میتونم مجدد در کنکور شرکت کنم از رشته و دانشگام راضی نیستم.

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   شرکت در کنکور مجدد دانشجویان با یک سری شرایط امکان پذیر است.
   برای اطلاع از شرایط و شرکت در کنکور مجدد با کارشناس مربوطه سرکار خانم مرادیان داخلی ۱۱۲ از ساعت ۹ الی ۱۷ روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید.

 8. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی مقطع روزانه هستم و ترم دوم را به دلیل شرکت در کنکور ۱۴۰۳ مرخصی گرفته ام، در صورت قبولی در رشته ای دیگر در همان دانشگاه قبلی آیا باید هزینه انصراف و تغییر رشته برا بپردازم؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شنا باید هزینه انصرافی پرداخت کنید ولی با داشتن یکرسی شرایط امکان پرداخت نکردن جریمه انصرافی نخواهید داشت جهت اطلاع از این شرایط وهزینه انصرافی اسن امکان را دارسد با شماره۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید و با کارشناس مربوطه در این بخش خانم رنجبر صحبت بفرمایید

   1. Avatar photo Ayna گفت:

    سلام اگر ما دو ترم در یک رشته در یک دانشگاه خوانده باشیم و مجدد کنکور بدیم و در همان رشته دانشگاه دیگری قبول شیم..باید از ترم یک شروع کنیم یا تطبیق واحد داده میشود؟

    1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

     سلام وقت به خیر
     بعد از شرکت در کنکور مجدد و قبولی نهایی میتوانید درخواست تطبیق واحد دروس گذرانده را بدهید.
     مشاور مربوطه در این زمینه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 17الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام سایت مای سنجش + ورود پروفایل شخصی my.sanjesh.org

  ثبت نام سایت مای سنجش 1403 + ورود پروفایل my.sanjesh

  ثبت نام در سایت مای سنجش و ورود به پروفایل سازمان سنجش از طریق آدرس my.sanjesh.org یکی از مراحل مهم برای داوطلبان کنکور و آزمون‌های سراسری در ایران است. با ثبت نام و ورود به این سایت، کاربران می‌توانند به...
 • کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای portaltvo

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای ۱۴۰۳ برای داوطلبانی که در مرحله آزمون کتبی نمره حد نصاب را کسب نموده اند، الزامی می باشد. بر این اساس، متقاضیان گرامی بایستی در زمان های مقرر و قبل...
 • کارت ورود به جلسه کنکور

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۳ + sanjesh.org

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ از طریق وارد کردن اطلاعات کارت ملی خود در سایت سنجش انجام می‌شود. تاریخ تحویل کارت عموماً چند روز قبل از زمان‌های مقرر برای برگزاری آزمون اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند...
 • کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1403 | sanjesh

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای متقاضیان این آزمون الزامی است. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور فنی حرفه ای با کد ملی باید از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید. شرکت کنندگان این آزمون...
تماس با مشاور