ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1402

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۹ آبان ۱۴۰۱
ثبت نام مجدد کنکور سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بر اساس روال معمول هر ساله، آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی اولیه اختصاص داده شده برای ثبت نام کنکور به هر دلیلی موفق به نام نویسی نشده اند می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری نسبت به تکمیل فرم تقاضا نامه اقدام کنند. همچنین در این بازه زمانی ثبت نام مجدد کنکور سراسری آن دسته از داوطلبانی که فرم آن ها نیاز به ویرایش دارد، یک مهلت مجدد برای ویرایش یا اصلاح آن ها است. اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید با زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه، هر آن چه باید در رابطه با ثبت نام مجدد کنکور بدانید را برای شما عزیزان به طور کامل و مفصل بیان خواهیم کرد. 

 

 

🔊 اطلاعیه 🔊

ثبت نام برای نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ از ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ و ثبت نام برای نوبت دوم در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ انجام می شود.

 

 

زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری 

در چند سال اخیر مهلت اولیه ثبت نام کنکور سراسری بهمن ماه بوده است. به طوری که در سال 1400 از تاریخ 12 الی 18 بهمن ماه متقاضیان توانستند با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری، نام نویسی را انجام دهند. البته این تاریخ دو روز دیگر جهت نام نویسی جاماندگان و همچنین ویرایش اطلاعات در نظر گرفته است.

📌 بر اساس اطلاعیه های سایت سازمان سنجش کشور، ثبت نام برای نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ از ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ و ثبت نام برای نوبت دوم در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ انجام می شود.

طبق تصویب شورای عالی انقلاب امسال شاهد برگزاری دو کنکور خواهیم بود. به طوری که اولین کنکور در دی ماه و دومین کنکور در تیر ماه برگزار خواهد شد. لذا اگر این طرح در سال جاری اجرا شود. زمان ثبت نام مجدد کنکور برای هر کدام از آن ها جداگانه مطرح خواهد شد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که این آخرین مهلت ثبت‌نام می باشد و پس از اتمام آن دیگر امکان نام نویسی وجود نخواهد داشت. بنابراین شما باید از این فرصت استفاده کنید و هر گونه مشکل و ابهامی داشته باشید را می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

 

زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری 

 

ثبت نام مجدد کنکور سراسری 

سازمان سنجش هر ساله یک بازه زمانی مشخص را جهت ثبت نام کنکور سراسری تعیین می کند و متقاضیان می توانند با توجه به محتوای دفترچه راهنمای خود فرم تقاضانامه را تکمیل نمایند. در این میان، امکان دارد برخی از علاقه مندان به شرکت در کنکور سراسری به دلایل گوناگونی نتوانند در مهلت مقرر شده نام نویسی کنند. به همین منظور سازمان سنجش فرصتی دوباره برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری آن ها قرار داده است تا این داوطلبان بتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند.

از سوی دیگر، با توجه به لزوم و اهمیت وارد کردن اطلاعات درست در فرم تقاضانامه، اگر فردی هر کدام از مشخصات خود را عمدا یا سهوا اشتباه ثبت کرده باشد، متخلف شناخته شده و عواقب بعدی برای او خواهد داشت. به همین دلیل، برای رفاه حال متقاضیانی که هر کدام از بندهای فرم نام نویسی آن ها نیازمند تغییر، اصلاح یا ویرایش است می توانند در ثبت نام دوباره کنکور سراسری اطلاعات خود را ویرایش کنند. معمولا بازه زمانی ثبت نام مجدد کنکور سراسری چند روزه است که شما در این محدوده زمانی می‌توانید ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود را انجام دهید. به یاد داشته باشید که ثبت نام مجدد کنکور سراسری به هیچ عنوان تمدید نمی شود. لذا بهتر است در اولین فرصت اقدامات خود را انجام دهید.

 

 

نحوه انجام ثبت نام مجدد کنکور سراسری

همانطور که تمامی مراحل ثبت نام مهلت اولیه از طریق سامانه ثبت نام کنکور سراسری یعنی سایت سازمان سنجش انجام می شود، ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری نیز در همین سامانه صورت می گیرد. بدین ترتیب تمامی علاقه مندان به دوره های روزانه، شبانه، نيمه‌ حضوری، مجازی، پرديس خودگردان، پيام‌ نور، غيرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از این فرصت استفاده نمایند. توصیه می کنیم که داوطلبان گرامی حتما قبل از هر گونه اقدامی ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را با دقت مطالعه کرده و سپس موارد لازم را تکمیل کنند. به منظور آشنایی کامل دوستان عزیز با روند انجام این کار، تمامی مراحل را به صورت تصویری ارائه می دهیم.

✔️ آدرس سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org را در موتور جستجوگر خود وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه ” سراسری” که در منوی سمت راست قرار دارد، کلیک نمایید.

 

 

نحوه نام نویسی مجدد کنکور سراسری

 

 

✔️حال می توانید لینک فعال ” ثبت نام مجدد کنکور” را انتخاب نمایید.

✔️با توجه به آنکه باید شماره سریال کارت اعتباری را جهت شروع فرایند وارد کنید، ابتدا می بایست با کلیک بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام ” به بخش خرید کارت بروید.

 

مراحل ثبت نام مجدد کنکور سراسری

 

 

✔️ در صفحه بعد با توجه به دوره هایی که قصد ثبت‌نام دارید و همچنین خدمات مورد انتظار، تیک هر کدام از گزینه ها را بزنید.

 

مراحل نام نویسی دوباره در کنکور سراسری

 

 

✔️پس از طی کردن مراحل لازم برای خرید کارت، مطابق با صفحه زیر اطلاعات خواسته شده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب را وارد کرده و هزینه مورد نظر را واریز نمایید.

 

 

آموزش تصویری نام نویسی مجدد کنکور سراسری

 

 

✔️در این مرحله مجددا به صفحه اول برگشته و ” دکمه تایید و ادامه – گام بعدی ” را انتخاب کنید.

 

شیوه نام نویسی مجدد کنکور سراسری

 

✔️سریال ثبت نام را وارد کنید تا به صفحات بعد بروید.

 

راهنمای ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری

 

 

✔️حال باید نوع مدرک را مشخص نمایید.

✔️کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم را درج کنید.

✔️عکس جدید و با کیفیت پرسنلی خود را در سایز و حجم خواسته شده بارگذاری کنید.

✔️مراحل بعدی ثبت نام مجدد کنکور ۱۴۰۲ را طبق دستورات سایت ادامه دهید.

 

 

👈 برای آشنایی بیشتر با سایت سازمان سنجش کنکور، بر روی لینک کلیک کنید.  👉

 

 

شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری

داوطلبان عزیز برای ثبت نام مجدد در کنکور، باید شرایطی را دارا باشند. در واقع، عدم وجود هر یک از این شرایط سبب می شوند تا افراد نتوانند فرایند ثبت نام را به طی کنند. بنابراین، اگر تصمیم دارید تا برای این کار اقدام کنید، بهتر است که با تمامی شرایط عمومی و تخصصی ثبت نام مجدد، آشنا شوید. برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند: 

 

شرایط عمومی ثبت نام مجدد در کنکور

☑️نداشتن عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران، لازم به ذکر است که در صورتی که داوطلب در گذشته با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر دیدگاه وی احراز شده باشد.

☑️اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی مشخص شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

☑️نداشتن سابقه عضویت در سازمان‌های غیرقانونی، فراماسونری و اعقاب آن‌ها

☑️نداشتن فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام مجدد در کنکور

☑️ داوطلب ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۲ نباید دانشجوی روزانه هیچ کدام از مقاطع تحصیلی نظیر کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی باید.

☑️دارا بودن گواهینامه پیش‌دانشگاهی نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی

☑️ دانشجویانی که در دوره‌های نوبت دوم، مازاد ظرفیت، پردیس خودگردان، پیام نور، مجازی، دانشگاه‌ها و مؤسسات غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل می‌باشند، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانند بدون انصراف دادن از تحصیل، ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ را انجام دهند.

☑️افرادی که در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ پذیرفته شده‌اند، در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1402 ، تنها می‌توانند در دوره‌های نوبت دوم (شبانه) انتخاب رشته کنکور را انجام دهند.

☑️افراد فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی، در صورتی که دوباره در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند و پذیرفته شوند، در صورت نداشتن تعهد خدمت به دستگاه های اجرایی، تعهد سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم، بدون مشکل می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

☑️افراد فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی، در صورتی که دوباره در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند و پذیرفته شوند، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می‌توانند بدون مشکل به تحصیل خود ادامه دهند.

 

زمان و نحوه ویرایش ثبت نام مجدد کنکور سراسری

همانطور که ذکر شد، شما در مهلت دوباره نام نویسی کنکور سراسری می توانید نسبت به نام نویسی و ویرایش اطلاعات خود در سایت سنجش اقدام کنید. حال اگر شما قبلا در کنکور سراسری ثبت نام کرده باشید می توانید طبق مراحل زیر  اقدام به ویرایش اطلاعات کنکور سراسری کنید.

وارد سایت سازمان سنجش شوید.

روی لینک فعال ” ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری ” کلیک کنید.

در سمت راست صفحه بر روی گزینه ” ویرایش اطلاعات ” کلیک نمایید.

در مرحله بعد، لازم است که کد رهگیری و شماره پرونده ایی که به هنگام ثبت‌نام دریافت نموده اید را وارد کنید. فراموش نکنید که بایستی نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده را نیز در قسمت های مربوطه تعیین و سپس دکمه تائید را بزنید.

در صفحات بعد قادر خواهید بود تا به ویرایش اطلاعات خود بپردازید و در نهایت آن ها را تایید کنید.

📍 حال ممکن است برخی از دانش آموزان مشکلاتی را در رابطه با ثبت نام مجدد کنکور و ویرایش اطلاعات خود داشته باشند که آن را می‌توانند به راحتی با  کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارند.

 

 

👈 جهت ورود به سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور روی لینک کلیک کنید. 👉

 

 

ویرایش ثبت نام کنکور در زمان دریافت کارت ورود به جلسه

علاوه بر فرصتی که به هنگام ثبت نام مجدد کنکور سراسری جهت ویرایش داده می شود، یک مهلت دیگر در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ارائه می گردد. به نحوی که دو الی چهار روز قبل از زمان برگزاری کنکور، داوطلبین می توانند یک سری اطلاعات محدود از قبیل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره ملی را تغییر دهند. همچنین، امکان تغییر یا جایگذاری معدل نیز در این مهلت وجود دارد. هنوز زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری پیش رو مشخص نشده است، اما متقاضیان عزیز می توانند با برقراری تماس با کارشناسان ایران تحصیل در مورد آخرین اخبار مربوط به این آزمون مطلع شوند. 

 

 

مهلت نام نویسی مجدد در کنکور

 

نکاتی که قبل از ثبت‌ نام مجدد در کنکور سراسری باید بدانید

کلیه داوطلبان عزیز برای این که نام نویسی کنکور سراسری آن ها تکمیل شوند باید موارد زیر را رعایت کنند:

🔘 دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور سراسری 1402 را دانلود کرده و به خوبی آن را مطالعه کنند.

🔘کارت اعتباری خریده و شماره سریال آن را ذخیره کنند.

🔘از سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصيلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند که برای این کار می توانند به نشانی: http://dipcode.medu.ir مراجعه کنند. حال هر گونه مشکلی در رابطه با مشاهده کد سوابق تحصیلی داشته باشند می توانند آن را در همین سامانه برطرف کنند که کارشناسان ایران تحصیل می توانند به آن ها کمک کنند.

 

 

رعایت نکات نام نویسی مجدد کنکور سراسری

 

اخبار پیرامون کنکور سراسری

📝 نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۲ در هفته پایانی شهریور ماه مشخص خواهد شد.

طبق گزارش های معاون امور آزمون های سازمان سنجش، نتایج نهایی کنکور سراسری۱۴۰۲ در هفته پایانی شهریور ماه مشخص خواهد شد.

📝حدود 77.5 درصد رتبه های زیر ۱۰ کنکور سراسری ۱۴۰۲از مدارس دولتی هستند.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، با خرسندی گفت دو دانش آموز از استان آذربایجان غربی موفق به کسب رتبه  ۴ و ۸ کنکور سراسری شدند. او هم چنین افزود در کنکور  ۱۴۰۲ حدود 77.5 درصد  رتبه های زیر 10 از مدارس دولتی هستند.

 

 

📜خلاصه مطلب 📜

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد زمان تقریبی و مراحل ثبت نام مجدد کنکور سراسری صحبت کنیم. همان گونه که بیان کردیم  در سال 1402 دو کنکور مجزا برگزار خواهد شد. لذا نام نویسی مجدد آن ها به صورت مجزا اعلام خواهد شد. شما بعد از آن که در تاریخ مقرر شده موفق به ثبت نام در کنکور سراسری 1402 نشدید می توانید در مهلت مجدد آن اقدام به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود کنید. در ادامه مقاله برای آشنایی بیشتر داوطلبان در مورد نحوه ثبت نام و ویرایش اطلاعات در کنکور سراسری اشاره کردیم و نکاتی را در این مورد بیان کردیم.  حالا اگر شما با مطالعه مقاله بالا به جواب سوالات خود پیرامون مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری نرسیدید می توانید برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

📥 جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید. 📥

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام مجدد کنکور سراسری چه زمانی است؟

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری حدود یک ماه بعد از اتمام  زمان ثبت نام اولیه، یعنی در اسفند ماه می باشد. 

مهلت مجدد برای ویرایش ثبت نام کنکور  سراسری در چه زمانی خواهد بود؟

مهلت مجدد برای ویرایش ثبت نام کنکور سراسری با نام نویسی مجدد همزمان بوده و امکان ویرایش یا اصلاح اطلاعات افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند، وجود دارد.

برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری چه باید کرد؟

ثبت نام مجدد کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1402»

 1. Avatar photo شهلا گفت:

  سلام
  برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری دوباره باید هزینه کارت اعتباری رو پرداخت؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   زمان ثبت نام کنکور سراسری به اتمام رسیده است.

 2. Avatar photo ثامن گفت:

  سلام
  ثبت نام مجدد کنکور یعنی اونی که یکی بخواد پشت کنکور بمونه سال بعد امتحان بده؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام کنکور دوره بعدی آبان ماه انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور