ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور 1402-۱۴۰۲

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های پیراپزشکی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین دلیل، برخی از افراد به دنبال پذیرش در فیزیوتراپی بدون شرکت در کنکور هستند. آن‌ها برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید معدل بالایی داشته باشند. همچنین، باید از شرایط ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون آزمون آگاهی داشته باشند تا در دانشگاه ثبت نام نمایند. این افراد، می‌توانند رشته فیزیوتراپی را هم در ایران و هم در برخی از کشورهای خارجی بدون کنکور بخوانند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید رشته فیزیوتراپی بدون آزمون بخوانید، بهتر است با شرایط و شهریه دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشید. ما در ادامه مقاله شرایط تحصیل و ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در ایران و کشورهای دیگر، شهریه دانشگاه‌ها و غیره را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

علاقه‌مندان رشته فیزیوتراپی می‌توانند بدون شرکت در کنکور سراسری در دانشگاه‌های کشور ترکیه و اتحادیه اروپا پذیرش بگیرند. کلیه دانشگاه‌های مقصد در این روش مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها از قبولی در کنکور سراسری راحت‌تر است. شما داوطلب عزیز می‌توانید با تماس با شماره 02148810144 از دانشگاه‌های پذیرنده و آزمون ورودی هرکدام مطلع شده و ثبت نام خود در کالج مدیکال ایران تحصیل را همین امروز آغاز کنید.

داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل فیزیوتراپی در اروپا در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی کالج ایران تحصیل منتقل شوند.

 

 

با پر کردن فرم زیر ، ما با شما تماس میگیریم

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پزشکی بدون کنکور

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، یکی از رشته های توانبخشی است که توسط حرکات فیزیکی، به درمان بیماران و بهبود معلولین تا حد ممکن، می پردازد. فیزیوتراپی را با عنوان طب فیزیکی نیز می شناسند، زیرا این روش درمان، بدون استفاده از هیچ گونه دارو و مواد شیمیایی صورت می گیرد.

هدف از ارائه این رشته در دانشگاه ها، تربیت متخصصانی است که بتوانند طبق دستورات پزشک، به درمان فیزیکی بیماران بپردازند. از جمله خدماتی که توسط طب فیزیکی قابل درمان هستند؛ عبارتند از بیماری های مفصلی، روماتیسمی، ضایعات ورزشی و غیره هستند.

علاقه مندان به این رشته می توانند تا مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی فاقد هرگونه گرایش بوده و فارغ التحصیلان، می توانند از مقطع ارشد تا دکتری، گرایش مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. طول دوره کارشناسی پیوسته برای این رشته، 4 سال و به طور میانگین شامل 135 واحد درسی و 24 واحد کارآموزی می باشد، اما برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید شرایطی را دارا باشند که در ادامه مقاله آن ها را بیان خواهیم کرد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط رشته مدیریت بیمه بدون کنکور کلیک کنید.

 

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

همان گونه که بارها در مقاله بیان شده است، شما عزیزان اگر قصد پذیرش و ثبت نام بدون کنکور در رشته فیزیوتراپی را داشته باشید، باید شرایط خاصی را دارا باشید. در غیر این صورت، نمی توانید بدون کنکور در این رشته درس بخوانید. برخی از مهم ترین این شرایط و ضوابط، شامل موارد زیر می باشند: 

✔️ به قوانین مربوطه به دانشگاه محل پذیرش خود عمل کنید.

✔️  به عنوان یکی از داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی داشته باشید.

✔️  حتما مدرک دانش آموختگی یا گواهی فراغت از تحصیل خود را ارائه دهید.

✔️  شما متقاضیان باید شامل ۱۵ درصد برتر هم رشته ای و هم ورودی خود تا پایان نیمسال ششم بوده و حداکثر تا ترم ۸ فارغ التحصیل شوید.

✔️  بلافاصله پس از دانش آموختگی قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد سال بعد را داشته باشید.

✔️  اگر قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی ورزشی را دارید، باید در مصاحبه دانشگاهی حضور داشته و رتبه لازم را کسب کنید.

✔️  برای ثبت نام در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، باید معدل بالایی داشته باشید.

لازم به ذکر است تا بدانید که تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته فیزیوتراپی بدون کنکور کارشناسی ارشد امکان پذیر نمی باشد. حال اگر هر گونه سوالی در مورد شرایط ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

رشته فیزیوتراپی در ایران هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند بعد از قبولی در آزمون کارشناسی ارشد، به دو صورت ادامه تحصیل دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پزشکی بدون کنکور کلیک کنید.

پزشکی بدون کنکور

شیوه های ادامه تحصیل در کارشناسی فیزیوتراپی

📌  شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی شرکت کنند و در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی، ادامه تحصیل دهند.

همچنین می توانند در گرایش فیزیوتراپی ورزشی (که فقط مختص دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی است)، فیزیوتراپی، مدیریت توانبخشی، علوم تشریحی، سلامت سالمندی، ارگونومی و فیزیک پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

📌  شرکت در رشته های علوم پزشکی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در بعضی از رشته های علوم پزشکی شامل رشته مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، رشته مهندسی پزشکی (زیست مواد)، رشته اپیدمیولوژی، رشته اقتصاد بهداشت، رشته انفورماتیک پزشکی، رشته ارزیابی فناوری سلامت، رشته فناوری اطلاعات سلامت، رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، رشته نانوتکنولوژی پزشکی، رشته زیست فناوری پزشکی، رشته رفاه اجتماعی، تاریخ علوم پزشکی، آموزش پزشکی، برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، آمار زیستی، تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی، و ژورنالیسم پزشکی ادامه تحصیل دهند.همچنین با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی می توان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کرد که شرایط خاصی مثل معدل، حد نصاب نمره و غیره دارند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

تحصیل رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور

همان طور که در بخش پیشین مقاله ذکر شد، شما داوطلبین عزیز می توانید علاوه بر دانشگاه های ایران، در دانشگاه های خارج از کشور نیز درس بخوانید. البته، برای تحصیل در خارج از کشور، باید شرایط ذکر شده را به خوبی مطالعه کرده و دارا باشید. لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب دانشگاه ها در کشورهای خارجی در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند. تعدادی از این کشورها، شامل موارد زیر می باشند:

 • انگلستان
 • آمریکا
 • روسیه

به یاد داشته باشید که دانشگاه ها در کشورهای خارجی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند، اما، شهریه تحصیل در دانشگاه های کشورهای ذکر شده، کمی گران است. برای اطلاع دقیق از شهریه این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های خارج از کشور، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای اطلاع از پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور و شرایط ثبت نام آن کلیک کنید.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

علاوه بر ایران، شما عزیزان می توانید در کشورهای دیگر نیز ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور را انجام دهید و در آن جا درس بخوانید. اما برای تحصیل در خارج از کشور نیز باید شرایطی را دارا باشید که برخی از مهم ترین و اصلی ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

✔️  داوطلبین عزیز باید در یکی از گروه های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک تحصیل کرده باشند.

✔️  متقاضیان گرامی باید دارای مدرک معتبر دیپلم و پیش دانشگاهی باشند.

✔️  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدارک معتبر از جمله TOFEL و  IELTS با نمره مورد قبول، برای تمامی شرکت کنندگان ضروری است.

✔️  داوطلبین لازم است به زبان کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند، مسلط باشند.

✔️  متقاضیان باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند تا در پرداخت شهریه دچار مشکل نشوند.

 

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

 

مقاطع تحصیلی و گرایش های رشته فیزیوتراپی

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری است و در مقطع کارشناسی گرایشی وجود ندارد.

مدت تحصیل در دوره کارشناسی ۴ سال و در دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است. فارغ التحصیلان‌ این رشته می‌توانند در رشته هایی‌ مانند فیزیوتراپی، علوم تشریح، آناتومی، فیزیولوژی و غیره ادامه تحصیل دهند.

لیست دروس رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما داوطلبان عزیز، می توانید در هر یک از زیر شاخه های رشته فیزیولوژی اعم از، فیزیولوژی سلولی، فیزیولوژی جانوری، فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی پزشکی، در مقاطع تحصیلی مختلف درس بخوانید. در واقع، شما می توانید هم در مقطع تحصیلی کارشناسی، هم در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری در این رشته درس بخوانید. دروس و چارت درسی هر یک از این مقاطع با یکدیگر متفاوت می باشند. در ادامه به طور خلاصه برخی از دروس این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف را بیان خواهیم کرد.

 

جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در رشته هوشبری بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

📌  لیست دروس کارشناسی رشته فیزیوتراپی

جدول دروس عمومی دوره کارشناسی پیوسته رشته فیزیوتراپی
نام درس تعداد واحد
مبانی نظری اسلام 4 واحد
اخلاق اسلامی 2 واحد
انقلاب اسلامی 2 واحد
تاریخ و تمدن اسلامی 2 واحد
 آشنایی با منابع اسلامی 2 واحد
تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران 2 واحد
جمعیت و تنظیم خانواده 2 واحد
تربیت بدنی 1 1 واحد
تربیت بدنی 2 1 واحد
زبان عمومی 3 واحد
ادبیات فارسی 3 واحد
مجموعا 24 واحد

 

پزشکی بدون کنکور

 

لیست دروس کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 • بیوشیمی
 • فیزیولوژی سلول
 • آناتومی تنه
 • بیولوژی مولکولی
 • نوروآناتومی
 • زبان تخصصی
 • فیزیولوژی قلب و گردش خون
 • فیزیولوژی گوارش
 • فیزیولوژی تنفس
 • اطلاع رسانی پزشکی
 • فیزیولوژی کلیه و مایعات بدن
 • آمار حیاتی
 • فارماکولوژی پزشکی
 • فیزیولوژی غدد درون ریز
چارت درسی رشته فیزیوتراپی

چارت درسی رشته فیزیوتراپی

 

🔔 اطلاعیه 🔔

رشته فیزیوتراپی جزو رشته پیراپزشکی بسیار پر طرفدار، پس از رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می باشد.

 

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما عزیزان می توانید هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های آزاد در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. برخی از این دانشگاه ها به شرح زیر می باشند:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته اپتومتری دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

📌  دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه ارومیه
دانشگاه اصفهان
دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشگاه بیرجند
دانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه تهران
دانشگاه حکیم سبزواری
دانشگاه خوارزمی تهران
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه شهید بهشتی تهران
دانشگاه شهر کرد
دانشگاه فردوسی-مشهد
دانشگاه کردستان-سنندج
دانشگاه گیلان- رشت
دانشگاه لرستان-خرم آباد
دانشگاه مازندران-بابلسر

 

📌  دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
دانشگاه علوم پزشکی شاهد
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه علوم پزشکی گیلان
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی همدان
دانشگاه علوم پزشکی یزد

 

📌  دانشگاه های پردیس خودگردان پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه ارومیه
دانشگاه اصفهان
دانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه مازندران-بابلسر

 

شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه ها

همان طور که بیان شد، شما عزیزان می توانید بر اساس برخی از شرایط در رشته فیزیولوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. حال، ممکن است سوال کنید که شهریه تحصیل در این رشته چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهریه ثبت نام در این رشته در دانشگاه های مختلف، بسیار متفاوت می باشند. زیرا، دانشگاه های مختلفی در این رشته دانشجو می پذیرند.

شما عزیزان برای اطلاع از شهریه این رشته، ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کنید، سپس از یک مشاور خوب کمک بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل با در دست داشتن جدید ترین اطلاعات می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری رسانند. البته، برای آشنایی با شهریه دانشگاه های آزاد می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

جهت کسب اطلاع از شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های سرارسی ایران هستند، در صورت کسب رتبه خوب در کنکور سراسری می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های ایران ثبت نام کنند. کسب رتبه خوب در کنکور سراسری هم با کسب مشاوره از آکادمی ایران تحصیل و تهیه منابع و برنامه درسی بسیار راحت‌تر است.

داوطلبان عزیز می‌توانند با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی آکادمی ایران تحصیل منتقل شده و اطلاعات تکمیلی را کسب کنند.

آکادمی ایران تحصیل

جدیدترین اخبار پیرامون رشته فیزیوتراپی

📌  کتاب فیزیولوژی انسانی برای دانشجویان تربیت بدنی منتشر شد.

کتاب فیزیولوژی انسانی شامل 12 فصل است و فصل‌بندی آن بر اساس سرفصل‌های درس فیزیوتراپی انسانی رشته تربیت بدنی تدوین شده است.

📌  مرکز الکتروفیزیولوژی در دانشگاه آزاد اسلامی قم راه‌اندازی شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم علاوه‌ بر معرفی رشته فیزیوتراپی برای آشنا شدن متقاضیان ادامه تحصیل با این رشته از راه‌اندازی مرکز الکتروفیزیولوژی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

پزشکی بدون کنکور

خلاصه مطلب
ما در این مقال سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که اگر قصد ثبت نام در این رشته را دارید، ابتدا از ظرفیت دانشگاه مد نظر خود اطلاعات کاملی به دست آورید، سپس نسبت به ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این، بهتر است که از شهریه دانشگاه مد نظر خود اطلاع یابید. برای کسب این اطلاعات، بهتر است که با یک مشاور خوب و مجرب، ارتباط برقرار کنید. مشاوران ما با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید تماس بگیرید یا کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما عزیزان را یاری خواهند کرد.
علاقه‌مندان به تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا می‌توانند با کسب اطلاع از آزمون ورودی هر دانشگاه و لیست دانشگاه‌های پذیرنده فیزیوتراپی، اموزش‌های لازم جهت آمادگی در آزمون را کسب کرده و آسان‌تر از کنکور سراسری در اروپا فیزیوتراپی بخوانند. با شماره 02148810144 تماس بگیرید تا همکاران ما ضمن ارزیابی شرایط شما، روند ثبت نام‌تان را آغاز کنند.
برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.
3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چگونه است؟

برای وارد شدن به رشته فیزیوتراپی تنها باید رتبه قبولی آن را در کنکور تجربی کسب کنید.

آیا امکان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آزاد موجود است؟

بله، در حال حاضر رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، سراسری و خودگردان با شرایط خاص ارائه می شود.

آیا راه میانبری برای انتخاب رشته فیزیوتراپی بدون آزمون وجود دارد؟

تنها راه میانبر تحصیل این رشته در خارج از کشور است.

 

نظرات

 1. شقایق صفری
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام وقت بخیر من کارشناسی بیوشیمی دارم آیا میتونم ارشد فیزیوتراپی شرکت کنم؟

  • tahmasebi
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام دوست عزیز، خیر برای این کار مجاز نخواهید بود.

 2. .
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام میخواستم بدونم شهریه دانشگاه آزاد برای فیزیوتراپی چقدره؟

  • مشاور صادقی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام
   آزاد فیزیوتراپی نداره

 3. میلاد
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام وقت بخیر
  آیا با داشتن مدرک لیسانس شیمی ، امکان شرکت در کنکور رشته فیزیوتراپی وجود دارد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام
   بله می توانید شرکت کنید

 4. M.a
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام وقتتون بخیر دیپلم مدیریت خانواده خوندم کارشناسی تربیت بدنی وارشد هم آسیب شناسی وحرکات اصلاحی ویژه دانشگاه گیلان میخونم دکتری فیزیوتراپی میشه خوند؟

 5. ملیحه
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم میتونم با ۳۵ سال سن و دیپلم نقشه کشی معماری و لیسانس شهرسازی برای تحصیل توی رشته فیزیوتراپی اقدام کنم؟؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   رشته ی فیزیوتراپی جزو زیر شاخه ی رشته های گروه پیراپزشکی می باشد و امکان ورود به رشته های زیر شاخه ی پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور وجود ندارد . شما می توانید پس از اخذ دیپلم تطبیقی تجربی در کنکور شرکت کنید .

 6. الهام
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام الان کل مقاله بالا گفتین بدون کنکور میشه رشته ی فیزیوتراپی رو خوند بعد در نظارات گفتید نمیشه؟

  • tahmasebi
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام دوست عزیز، بصورت کلی و قانونی تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی بدون کنکور در حال حاضر ممکن نمیباشد.

 7. علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۹

  سلام وقتون بخیر
  من دانشجوی سال سه فیزیوتراپی دانشگاه ترکیه هستم منتهی دانشگا مورد تایید وزارت بهداشت نیستش
  میتونم جهت ادامه تحصیل با سوابق تحصیلیم فیزیوتراپی رو تو ایران ادامه بدم؟یا خیر باید کارشناسی رو بگیرم؟

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی احتمالش خیلی ضعیفه
   باید مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشه.

 8. سمیرا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

  سلام وقت بخیر
  امکان شرکت در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور است
  من کارشناسی ارشد معماری دارم

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. سمیه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام
  امکان ورود به دانشگاه ازاد رشته فیزوتراپی بر اساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور هست؟

  • isaei
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیس.

 10. محمد مهدی
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من میخوام بدونم امسال بدون کنکور کارشناسی رشته فیزیوتراپی شرکت کرد؟

  • rahimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تدریس نمیشوند

 11. M...
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام
  میخواستم شرایط ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی رو بدونم .
  با سوابق تحصیلی میشه؟
  رشته مم تجربیه

  • مشاور ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام ثبت نام رشته فیزیوتراپی بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر نیست .

 12. شیما
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام.
  میخواستم شرایط وارد شدن به رشته ی فیزیوتراپی، بدون کنکور رو با شرط معدل و داشتن سهمیه بپرسم که میشه وارد شد حتی اگر دیپلم نظری نداشته باشیم؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر رشته ی فیزیوتراپی بدون آزمون در دفترچه لیست رشته های ارائه شده وجود ندارد.

 13. میرزایی
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام من امسال رتبه ی کنکورم خوب نشده ولی معدلم خوب بوده اما میخوام هرطور شده فیزیوتراپی بخونم ، میخواستم یکم اطلاعات راجبش به من بدید که میشه در کشور دیگه ای با معدل یا مثلا دانشگاه های پولی ایران و کشورای دیگه ، فیزیوتراپی بخونم؟

  • مهدی
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

   می خواهم در رشته فیزیو تراپی بدون کنکور.شرکت کنم.مدرکم کارشناسی هست.از دانشگاه علمی کاربردی.رشته نقشه کشی صنعتی.

   • ranjbar
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

    سلام وقتتون بخیر
    رشته مد نظرتون ورودی بدون ازمون ندارد .
    برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور