ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور 1403-۱۴۰۳

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های پیراپزشکی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین دلیل، برخی از افراد به دنبال پذیرش در فیزیوتراپی بدون شرکت در کنکور هستند. آن‌ها برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید معدل بالایی داشته باشند. همچنین، باید از شرایط ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون آزمون آگاهی داشته باشند تا در دانشگاه ثبت نام نمایند. این افراد، می‌توانند رشته فیزیوتراپی را هم در ایران و هم در برخی از کشورهای خارجی بدون کنکور بخوانند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید رشته فیزیوتراپی بدون آزمون بخوانید، بهتر است با شرایط و شهریه دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشید. ما در ادامه مقاله شرایط تحصیل و ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در ایران و کشورهای دیگر، شهریه دانشگاه‌ها و غیره را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

علاقه‌مندان رشته فیزیوتراپی می‌توانند بدون شرکت در کنکور سراسری در دانشگاه‌های کشور ترکیه و اتحادیه اروپا پذیرش بگیرند. کلیه دانشگاه‌های مقصد در این روش مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها از قبولی در کنکور سراسری راحت‌تر است. شما داوطلب عزیز می‌توانید با تماس با شماره 02148810144 از دانشگاه‌های پذیرنده و آزمون ورودی هرکدام مطلع شده و ثبت نام خود در کالج مدیکال ایران تحصیل را همین امروز آغاز کنید.

داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل فیزیوتراپی در اروپا در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی کالج ایران تحصیل منتقل شوند.

پزشکی بدون کنکور

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، یکی از رشته های توانبخشی است که توسط حرکات فیزیکی، به درمان بیماران و بهبود معلولین تا حد ممکن، می پردازد. فیزیوتراپی را با عنوان طب فیزیکی نیز می شناسند، زیرا این روش درمان، بدون استفاده از هیچ گونه دارو و مواد شیمیایی صورت می گیرد.

هدف از ارائه این رشته در دانشگاه ها، تربیت متخصصانی است که بتوانند طبق دستورات پزشک، به درمان فیزیکی بیماران بپردازند. از جمله خدماتی که توسط طب فیزیکی قابل درمان هستند؛ عبارتند از بیماری های مفصلی، روماتیسمی، ضایعات ورزشی و غیره هستند.

علاقه مندان به این رشته می توانند تا مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی فاقد هرگونه گرایش بوده و فارغ التحصیلان، می توانند از مقطع ارشد تا دکتری، گرایش مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. طول دوره کارشناسی پیوسته برای این رشته، 4 سال و به طور میانگین شامل 135 واحد درسی و 24 واحد کارآموزی می باشد، اما برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید شرایطی را دارا باشند که در ادامه مقاله آن ها را بیان خواهیم کرد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط رشته مدیریت بیمه بدون کنکور کلیک کنید.

 

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

همان گونه که بارها در مقاله بیان شده است، شما عزیزان اگر قصد پذیرش و ثبت نام بدون کنکور در رشته فیزیوتراپی را داشته باشید، باید شرایط خاصی را دارا باشید. در غیر این صورت، نمی توانید بدون کنکور در این رشته درس بخوانید. برخی از مهم ترین این شرایط و ضوابط، شامل موارد زیر می باشند:

✔️ به قوانین مربوطه به دانشگاه محل پذیرش خود عمل کنید.

✔️  به عنوان یکی از داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی داشته باشید.

✔️  حتما مدرک دانش آموختگی یا گواهی فراغت از تحصیل خود را ارائه دهید.

✔️  شما متقاضیان باید شامل ۱۵ درصد برتر هم رشته ای و هم ورودی خود تا پایان نیمسال ششم بوده و حداکثر تا ترم ۸ فارغ التحصیل شوید.

✔️  بلافاصله پس از دانش آموختگی قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد سال بعد را داشته باشید.

✔️  اگر قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی ورزشی را دارید، باید در مصاحبه دانشگاهی حضور داشته و رتبه لازم را کسب کنید.

✔️  برای ثبت نام در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، باید معدل بالایی داشته باشید.

لازم به ذکر است تا بدانید که تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته فیزیوتراپی بدون کنکور کارشناسی ارشد امکان پذیر نمی باشد. حال اگر هر گونه سوالی در مورد شرایط ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

رشته فیزیوتراپی در ایران هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند بعد از قبولی در آزمون کارشناسی ارشد، به دو صورت ادامه تحصیل دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پزشکی بدون کنکور کلیک کنید.

پزشکی بدون کنکور

شیوه های ادامه تحصیل در کارشناسی فیزیوتراپی

📌  شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی شرکت کنند و در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی، ادامه تحصیل دهند.

همچنین می توانند در گرایش فیزیوتراپی ورزشی (که فقط مختص دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی است)، فیزیوتراپی، مدیریت توانبخشی، علوم تشریحی، سلامت سالمندی، ارگونومی و فیزیک پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

برای آشنایی با رتبه قبولی فیزیوتراپی کلیک کنید.

📌  شرکت در رشته های علوم پزشکی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در بعضی از رشته های علوم پزشکی شامل رشته مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، رشته مهندسی پزشکی (زیست مواد)، رشته اپیدمیولوژی، رشته اقتصاد بهداشت، رشته انفورماتیک پزشکی، رشته ارزیابی فناوری سلامت، رشته فناوری اطلاعات سلامت، رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، رشته نانوتکنولوژی پزشکی، رشته زیست فناوری پزشکی، رشته رفاه اجتماعی، تاریخ علوم پزشکی، آموزش پزشکی، برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، آمار زیستی، تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی، و ژورنالیسم پزشکی ادامه تحصیل دهند.همچنین با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی می توان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کرد که شرایط خاصی مثل معدل، حد نصاب نمره و غیره دارند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

برای اطلاع از رتبه قبولی در رشته فیزیوتراپی روی لینک بزنید.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور

همان طور که در بخش پیشین مقاله ذکر شد، شما داوطلبین عزیز می توانید علاوه بر دانشگاه های ایران، در دانشگاه های خارج از کشور نیز درس بخوانید. البته، برای تحصیل در خارج از کشور، باید شرایط ذکر شده را به خوبی مطالعه کرده و دارا باشید. لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب دانشگاه ها در کشورهای خارجی در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند. تعدادی از این کشورها، شامل موارد زیر می باشند:

 • انگلستان
 • آمریکا
 • روسیه

به یاد داشته باشید که دانشگاه ها در کشورهای خارجی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند، اما، شهریه تحصیل در دانشگاه های کشورهای ذکر شده، کمی گران است. برای اطلاع دقیق از شهریه این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های خارج از کشور، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای اطلاع از پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور و شرایط ثبت نام آن کلیک کنید.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

علاوه بر ایران، شما عزیزان می توانید در کشورهای دیگر نیز ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور را انجام دهید و در آن جا درس بخوانید. اما برای تحصیل در خارج از کشور نیز باید شرایطی را دارا باشید که برخی از مهم ترین و اصلی ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

✔️  داوطلبین عزیز باید در یکی از گروه های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک تحصیل کرده باشند.

✔️  متقاضیان گرامی باید دارای مدرک معتبر دیپلم و پیش دانشگاهی باشند.

✔️  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدارک معتبر از جمله TOFEL و  IELTS با نمره مورد قبول، برای تمامی شرکت کنندگان ضروری است.

✔️  داوطلبین لازم است به زبان کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند، مسلط باشند.

✔️  متقاضیان باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند تا در پرداخت شهریه دچار مشکل نشوند.

 

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور
شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

 

مقاطع تحصیلی و گرایش های رشته فیزیوتراپی

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری است و در مقطع کارشناسی گرایشی وجود ندارد.

مدت تحصیل در دوره کارشناسی ۴ سال و در دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است. فارغ التحصیلان‌ این رشته می‌توانند در رشته هایی‌ مانند فیزیوتراپی، علوم تشریح، آناتومی، فیزیولوژی و غیره ادامه تحصیل دهند.

لیست دروس رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما داوطلبان عزیز، می توانید در هر یک از زیر شاخه های رشته فیزیولوژی اعم از، فیزیولوژی سلولی، فیزیولوژی جانوری، فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی پزشکی، در مقاطع تحصیلی مختلف درس بخوانید. در واقع، شما می توانید هم در مقطع تحصیلی کارشناسی، هم در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری در این رشته درس بخوانید. دروس و چارت درسی هر یک از این مقاطع با یکدیگر متفاوت می باشند. در ادامه به طور خلاصه برخی از دروس این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف را بیان خواهیم کرد.

 

جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در رشته هوشبری بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید.

📌  لیست دروس کارشناسی رشته فیزیوتراپی

جدول دروس عمومی دوره کارشناسی پیوسته رشته فیزیوتراپی
نام درس تعداد واحد
مبانی نظری اسلام 4 واحد
اخلاق اسلامی 2 واحد
انقلاب اسلامی 2 واحد
تاریخ و تمدن اسلامی 2 واحد
 آشنایی با منابع اسلامی 2 واحد
تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران 2 واحد
جمعیت و تنظیم خانواده 2 واحد
تربیت بدنی 1 1 واحد
تربیت بدنی 2 1 واحد
زبان عمومی 3 واحد
ادبیات فارسی 3 واحد
مجموعا 24 واحد

 

پزشکی بدون کنکور

 

لیست دروس کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 • بیوشیمی
 • فیزیولوژی سلول
 • آناتومی تنه
 • بیولوژی مولکولی
 • نوروآناتومی
 • زبان تخصصی
 • فیزیولوژی قلب و گردش خون
 • فیزیولوژی گوارش
 • فیزیولوژی تنفس
 • اطلاع رسانی پزشکی
 • فیزیولوژی کلیه و مایعات بدن
 • آمار حیاتی
 • فارماکولوژی پزشکی
 • فیزیولوژی غدد درون ریز
چارت درسی رشته فیزیوتراپی
چارت درسی رشته فیزیوتراپی

 

🔔 اطلاعیه 🔔

رشته فیزیوتراپی جزو رشته پیراپزشکی بسیار پر طرفدار، پس از رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می باشد.

 

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما عزیزان می توانید هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های آزاد در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. برخی از این دانشگاه ها به شرح زیر می باشند:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته اپتومتری دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

📌  دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه ارومیه
دانشگاه اصفهان
دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشگاه بیرجند
دانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه تهران
دانشگاه حکیم سبزواری
دانشگاه خوارزمی تهران
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه شهید بهشتی تهران
دانشگاه شهر کرد
دانشگاه فردوسی-مشهد
دانشگاه کردستان-سنندج
دانشگاه گیلان- رشت
دانشگاه لرستان-خرم آباد
دانشگاه مازندران-بابلسر

 

📌  دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
دانشگاه علوم پزشکی شاهد
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه علوم پزشکی گیلان
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی همدان
دانشگاه علوم پزشکی یزد

 

📌  دانشگاه های پردیس خودگردان پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

دانشگاه ارومیه
دانشگاه اصفهان
دانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه مازندران-بابلسر

 

شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه ها

همان طور که بیان شد، شما عزیزان می توانید بر اساس برخی از شرایط در رشته فیزیولوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. حال، ممکن است سوال کنید که شهریه تحصیل در این رشته چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهریه ثبت نام در این رشته در دانشگاه های مختلف، بسیار متفاوت می باشند. زیرا، دانشگاه های مختلفی در این رشته دانشجو می پذیرند.

شما عزیزان برای اطلاع از شهریه این رشته، ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کنید، سپس از یک مشاور خوب کمک بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل با در دست داشتن جدید ترین اطلاعات می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری رسانند. البته، برای آشنایی با شهریه دانشگاه های آزاد می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

جهت کسب اطلاع از شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های سرارسی ایران هستند، در صورت کسب رتبه خوب در کنکور سراسری می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های ایران ثبت نام کنند. کسب رتبه خوب در کنکور سراسری هم با کسب مشاوره از آکادمی ایران تحصیل و تهیه منابع و برنامه درسی بسیار راحت‌تر است.

داوطلبان عزیز می‌توانند با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی آکادمی ایران تحصیل منتقل شده و اطلاعات تکمیلی را کسب کنند.

آکادمی ایران تحصیل

جدیدترین اخبار پیرامون رشته فیزیوتراپی

📌  کتاب فیزیولوژی انسانی برای دانشجویان تربیت بدنی منتشر شد.

کتاب فیزیولوژی انسانی شامل 12 فصل است و فصل‌بندی آن بر اساس سرفصل‌های درس فیزیوتراپی انسانی رشته تربیت بدنی تدوین شده است.

📌  مرکز الکتروفیزیولوژی در دانشگاه آزاد اسلامی قم راه‌اندازی شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم علاوه‌ بر معرفی رشته فیزیوتراپی برای آشنا شدن متقاضیان ادامه تحصیل با این رشته از راه‌اندازی مرکز الکتروفیزیولوژی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

پزشکی بدون کنکور

خلاصه مطلب
ما در این مقال سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که اگر قصد ثبت نام در این رشته را دارید، ابتدا از ظرفیت دانشگاه مد نظر خود اطلاعات کاملی به دست آورید، سپس نسبت به ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این، بهتر است که از شهریه دانشگاه مد نظر خود اطلاع یابید. برای کسب این اطلاعات، بهتر است که با یک مشاور خوب و مجرب، ارتباط برقرار کنید. مشاوران ما با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید تماس بگیرید یا کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما عزیزان را یاری خواهند کرد.
علاقه‌مندان به تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا می‌توانند با کسب اطلاع از آزمون ورودی هر دانشگاه و لیست دانشگاه‌های پذیرنده فیزیوتراپی، اموزش‌های لازم جهت آمادگی در آزمون را کسب کرده و آسان‌تر از کنکور سراسری در اروپا فیزیوتراپی بخوانند. با شماره 02148810144 تماس بگیرید تا همکاران ما ضمن ارزیابی شرایط شما، روند ثبت نام‌تان را آغاز کنند.
برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.
3.3/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چگونه است؟

برای وارد شدن به رشته فیزیوتراپی تنها باید رتبه قبولی آن را در کنکور تجربی کسب کنید.

آیا امکان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آزاد موجود است؟

بله، در حال حاضر رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، سراسری و خودگردان با شرایط خاص ارائه می شود.

آیا راه میانبری برای انتخاب رشته فیزیوتراپی بدون آزمون وجود دارد؟

تنها راه میانبر تحصیل این رشته در خارج از کشور است.

 

نظرات

68 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور 1403-۱۴۰۳»

 1. Avatar photo Nik گفت:

  سلام این امکان وجود داره که از تربیت بدنی تطبیق بزنیم به رشته فیزیوتراپی؟
  چون درسای مشترک دارن

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی به دانشگاه،رشته،سهمیه و … بستگی دارد.ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در صورت صدور مجوز وزارت بهداشت امکان پذیر است.در صورت دارا بودن چارت تحصیلی امکان تطبیق واحد وجود دارد.
   برای بررسی و تخمین قبولی با کارشناس مربوطه جناب آقای جوادی داخلی 113 از ساعت 16 الی 23 روزهای شنبه تا دوشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 2. Avatar photo محمدعلی گوهری گفت:

  سلام می‌شود با دیپلم انسانی فیزیوتراپی خوند آزاد یا دولتی مهم نیس

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور داخل ایران امکان پذیر نیست.این رشته فقط در یک سری از دانشگاه ارائه و پذیرش دارند.
   بر اطلاع از نحوه قبولی با کارشناس مربوطه سرکارخانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 3. Avatar photo معصومه گفت:

  سلام
  بنده دکترای فیزیولوژی ورزشی دارم
  چطور میتونم ارشد فیزیوتراپی بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید

 4. Avatar photo نسترن گفت:

  سلام من کاردانی فیزیوتراپی در دانشگاه دولتی ترکیه دارم
  میتونم در ایران برای کارشناسی بدون کنکور اقدام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله

 5. Avatar photo نازنین گفت:

  اگر آزاد اصفهان بخوام فیزیو بخونم چه رتبه یا معدلی باید داشته باشم حداقل؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه ازاد رشته فیزیوتراپی پذیرش ندارد

 6. Avatar photo ریحانه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من‌کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی دارم
  میتونم تطابق بدم و برم واسه ی فیزیوتراپی؟که کارشناسی اونو بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز دراین مورد باید با دانشگاه صحبت کنید اما بعید است که این دو رشته واحد مشترک داشته باشند.

 7. Avatar photo سارینا گفت:

  سلام وقت بخیر داخل متنتون زدید لیست دانشگاههای سراسری بدون کنکور پذیرش فیزیوتراپی آیا امکان پذیره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته های پزشکی و پیراپزشکی ها بدون کنکور پذیرش ندارند به غیر از کسانی که اتباع هستند امکان این را دارند بدون کنکور ثبت نامکنند

   1. Avatar photo نرگس گفت:

    سلام وقت بخیر ایا اطلاع دارین شهریه هر ترم برای اتباع که میخوان این رشته رو در پردیس بخونن چقدره؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     بر اساس نرخ رز دلار و یورو هستش

   2. Avatar photo فاطمه دهقانی محمودآبادی گفت:

    سلام بنده معلم رسمی آموزش و پرورش هستم و ۶ سال از تعهدم مانده و الان دیپلم تجربی مجدد گرفتم و کنکور تیر میخام شرکت کنم اگر رتبه قبولی دانشگاه سراسری کسب کردم میتونم دانشگاه سراسری ثبت نام کنم ؟؟؟

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. میتونید در کنکور شرکت کنید اما اگر قبول شدید تا تمام نکردن تعهدتون نمیتونید وارد دانشگاه بشید.

 8. Avatar photo rezvan jafari گفت:

  سلام تکنسین دامپزشکی کارشناسی علوم دامی و ارشد فیزیولوژی دام دارم میتونم فیزیوتراپی شرکت کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر باید در کنکور سراسری ثبت نام کنید

 9. Avatar photo حسین خوشنود گفت:

  سلام وقت بخیر دیپلم انسانی دارم معدل نهایی هم 19.6 میتونم فیزیوتراپی بدون کنکور بخونم؟
  بعد دانشگاه آزاد هست یا دولتی؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز، رشته ی مورد نظر شما در هیچ دانشگاهی بدون کنکور پذیرش ندارد.

 10. Avatar photo احمد شالوند گفت:

  آیا با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی و بدون گذراندن کارشناسی ارشد فیزیوتراپی میتوان دکترای فیزیوتراپی گرفت در ایران ؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر باید ارشد داشته باشید

 11. Avatar photo سحر گفت:

  سلام وقت بخیر ، آیا با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت میتونم ارشد فیزیوتراپی بخونم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر با توجه به عنوان مدرک خود نمی توانید در مقطع ارشد رشته فیزیوتراپی ثبت نام نمایید

 12. Avatar photo آرمین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  کاردانی روابط عمومی دارم
  میتونم تطابق بدم و کارشناسی فیزیوتراپی بخونم؟ بدون کنکور؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر خیر فیزیوتراپی بدون ازمون وجود ندارد

 13. Avatar photo asad گفت:

  سلام خسته نباشید ،پذیرش در دانشگاه خودگردان در رشته فیزیوتراپی امکان پذیر است ؟!شما طبق مقاله گفتید که پذیرش صورت میگیره بدون کنکور

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   فعلا اطلاعیه مبنی بر پذیرش اعلام نگردیده است

 14. Avatar photo آیلین نمازدوست گفت:

  با سلام و خسته نباشید با دیپلم اجرای چطور می‌توان در رشته فیزیوتراپی تحصیل کرد؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت تحصیل در رشته فیزیوتراپی می بایست در ازمون سراسری گروه علوم تجربی ثبت نام نمایید ترجیا قبل از تحصیل در این رشته برای تغییر رشته و تاثیر قطعی سوابق و تغییرات کنکور با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط با کارشناسان:9099075307

 15. Avatar photo تینا گفت:

  سلام‌من کارشناسی مهندسی‌پزشکی دارم میتونم ارشد فیزیوتراپی شرکت کنم ؟ اکر میتونم کنکور وزارت علوم یا وزارت بهداشت؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله برای هر دو کنکور امکان شرکت دارید.

   1. Avatar photo خدیجه گفت:

    سلام ودرود دیپلم گرفتم آیا الان می توانم بروم دانشگاه بدون کنکور ثبت نام کنم

    1. Avatar photo مشاور برجی گفت:

     با عرض سلام خدمت شما.
     شما میتوانید در رشته های بدون آزمون بروید اما رشته فیزیوتراپی خیر.

  2. Avatar photo سمیرا گفت:

   سلام وقت بخیر کارشناسی تربیت بدنی دارم خواستم بدونم برای ارشد میتونم فیزیوتراپی بخونم بدون کنکور؟

   1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

    سلام وقت بخیر
    رشته فیزیولوژی صرفا از طریق کنکور سراسری پذیرش دارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • رشته‌های پیراپزشکی بدون کنکور

  رشته‌ های پیراپزشکی بدون کنکور 1403 + شرایط و دانشگاه ها | ایران تحصیل

  یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در میان داوطلبان گروه آموزشی تجربی، رشته‌های پیراپزشکی بدون کنکور است. با توجه به نیازی که جامعه به رشته‌های پیراپزشکی دارد، داوطلبان پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پردیس می‌توانند بدون نیاز به کسب...
 • رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

  رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور ۱۴۰۳ + بازار کار و شرایط

  رشته علوم آزمایشگاهی از جمله رشته‌های پرطرفدار در رشته تجربی است که داوطلبان با شرکت در آزمون کنکور سراسری و کسب رتبه مطلوب می‌توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. در این بین افراد علاقه مند به این رشته که...
 • رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

  رشته بهداشت خانواده بدون کنکور

  رشته بهداشت خانواده بدون کنکور اعلام شد. شرایط ثبت نام رشته بهداشت خانواده بدون کنکور با توجه به اطلاعیه‌ای که از طرف دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سایت ایران تحصیل قرار می‌گیرد، آغاز می‌شود. کلیه داوطلبان می‌توانند در صورت دارا...
 • رشته اتاق عمل بدون کنکور

  رشته اتاق عمل بدون کنکور ۱۴۰۳ + شرایط جدید | ایران تحصیل

  رشته اتاق عمل یکی از پر متقاضی ترین رشته های پیراپزشکی گروه آزمایشی علوم تجربی می باشد که سالانه داوطلبان بسیاری برای ثبت نام و تحصیل در این رشته تلاش می کنند و به دنبال راه های قبولی تضمینی در...
تماس با مشاور