تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای 1400 برای داوطلبانی که در مرحله آزمون کتبی نمره حد نصاب را کسب نموده اند، الزامی می باشد. بر این اساس، متقاضیان گرامی بایستی در زمان های مقرر و قبل از برگزاری آزمون کتبی ضمن مراجعه به سامانه آموزش فنی و حرفه ایی، با ورود به حساب کاربری خود برای اخذ این کارت اقدام نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای در واقع همان کارت ورد به جلسه آزمون کتبی است که باید نزد خود نگه دارند.

چنانچه در این مورد نیازمند هر گونه اطلاعاتی بودید و یا با ابهامی مواجه شدید، کارشناسان ایران تحصیل در کنار شما هستند تا راهنمایی های لازم را با شما عزیزان ارائه دهند. 

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

 

داوطلبانی که برای آزمون ادواری هر کدام از رشته های فنی حرفه ای ثبت نام نموده اند، بایستی برای حضور در جلسه آزمون حتما کارت ورود به جلسه را همراه داشته باشند. در این کارت، نام و مشخصات فردی متقاضی، محل و زمان برگزاری آزمون و همه اطلاعات مهم درج شده است.

همانطور که می دانید، آزمون های ادواری از دو مرحله کتبی و عملی تشکیل شده اند. بدین مفهوم که شرکت کنندگان ابتدا بایستی از مرحله آزمون کتبی با موفقیت عبور کرده و سپس در زمان های مقرر برای انجام آزمون عملی رشته خود حاضر شوند.

به همین دلیل، برای دذبسیاری از داوطلبان این سوال برایشان پیش می آید که کارت ورود به جلسه آزمون عملی در چه زمانی منتشر می شود. نخست باید بگوییم که از آنجا که مهارت ها و رشته های مختلف در بازه های متفاوتی با یکدیگر در آزمون شرکت می کنند، بنابراین، نمی توان یک زمان وارد را برای دریافت کارت ورود به جلسه اعلام کرد.

اما به طور معمول کارت ورود به جلسه آزمون کتبی هر مهارت حدود سه روز قبل از برگزاری در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. حال هر کدام از متقاضیانی که از آزمون کتبی به خوبی عبور کرده باشند، بایستی کارت ورود به جلسه کتبی خود را نگهداری کرده و در زمان آزمون کتبی تحویل دهند. از این رو توصیه می شود که پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای در نگهداری آن کوشا باشید.

 

 

برای اطلاع از اعلام نتایج آزمون ادواری فنی حرفه ای بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید

 

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

به طور کلی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و عملی به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان هیچ نیازی به مراجعه حضوری ندارند. برای این منظور، کافی است که شخص وارد سامانه آموزش فنی حرفه ای شده و با درج مشخصات خود، کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند. ما در ادامه مراحل لازم برای دریافت این کارت را شرح می دهیم.

 • وارد کردن آدرس سامانه آموزش فنی و حرفه ای کشور به نشانی اینترنتی azmoon.irantvto
 • در جدولی که در صفحه بعد برایتان به نمایش در می آید، که اسامی آزمون هایی که زمان برگزاری آن ها نزدیک به نمایش درآمده است. اگر مهارتی که شما در آن شرکت کرده اید وجود دارد، بر روی گزینه ” دریافت کارت ” کلیک کنید.
 • سپس کادرهای مربوط به نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی و کد امنیتی را تکمیل کرده و گزینه ” نمایش کارت” را بزنید.
 • کارت ورود به جلسه برای شما به نمایش در می آید که می توانید از آن پرینت بگیرید.

 

 

به منظور اطلاع از زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ادواری فنی حرفه ای  بر روی لینک کلیک فرمایید

 

 

روند شرکت در آزمون عملی آزمون فنی حرفه ای

 

روند شرکت در آزمون عملی آزمون فنی حرفه ای

 

حال که اطلاعاتی راجع به نحوه و زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای کسب کردیم، خوب است که یک توضیح کلی در مورد مراحل انجام آزمون ادواری ارائه دهیم. دلیل هم آن است که برخی از متقاضیان با این روند آشنایی چندانی نداشته و گاها سوالات زیادی در این زمینه برایشان مطرح می شود.

 

 • ثبت نام اینترنتی از طریق مراجعه به سایت irantvto.ir  و تکمیل همه مدارک خواسته شده
 • پرداخت هزینه خواسته شده جهت خرید کارت اعتباری و به دنبال آن آگاهی از زمان برگزاری آزمون کتبی
 • مراجعه به سایت مذکور به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کتبی در زمان مقرر
 • حضور در جلسه مطابق با جدول زمانبندی
 • تشکیل پرونده برای حضور در جلسه علنی برای افرادی که در آزمون کتبی قبول شده اند
 • کسب آگاهی از زمان آزمون عملی حدود یک هفته بعد از تشکیل پرونده
 • شرکت در آزمون عملی مطابق با جدول زمانبندی
 • پرداخت هزینه جهت صدور گواهینامه برای افرادی که در آزمون کتبی قبول شده اند.

 

 

جهت دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ادواری فنی و حرفه ای وارد لینک قرمز شوید

 

 

تعداد دفعات مجاز برای شرکت در آزمون عملی ادواری

ممکن است برای داوطلبان این سوال مطرح شود که چند بار می توان در آزمون کتبی یا عملی ادواری شرکت کرد. طبق قوانین موجود، هر کدام از داوطلبان در سال تنها دو بار مجاز به شرکت در آزمون کتبی و عملی می باشند. یعنی اگر متقاضی بعد از ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی و کتبی فنی حرفه ای و حضور در جلسه نتوانست نمره حد نصاب را کسب نماید، بایستی مجددا برای آزمون ثبت نام کند.

البته، توجه داشته باشید که رسیدن به مرحله عملی تنها با عبور از مرحله کتبی امکانپذیر است. افرادی که برای بار دوم نیز نتوانند نمره قبولی را کسب نمایند، لازم است که در دوره های مهارت آموزی دولتی یا غیر دولتی فنی حرفه ای شرکت کرده و آن را به اتمام برسانند.

چنانچه این داوطلبان بتوانند دوره خود را مطابق با استانداردهای در نظر گرفته شده تمام کنند، به آن ها گواهینامه داده می شود.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای بر روی لینک کلیک فرمایید 

 

 

کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی رشته های بدون آزمون کتبی

برای قبولی و کسب گواهینامه فنی در برخی از رشته ها نیازی به شرکت در آزمون کتبی نیست. به همین دلیل در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه، چیزی با عنوان محل حوزه و ساعت برگزاری آزمون قید نشده است  و کادرهای مربوطه خالی می باشند. بدین ترتیب، داوطلبان این قبیل رشته ها تنها باید در آزمون عملی شرکت نمایند.

این افراد بایستی در روز کاری بعد از آزمون کتبی به مرکز آموزش فنی حرفه ای محل سکونت خود مراجعه کرده، و از زمان و مکان آزمون عملی مطلع شوند.

برای این متقاضیان نیز به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون عملی الزامی خواهد بود.

 

 

چنانچه می خواهید اطلاعات کامل را در مورد ثبت نام دانشجویان فنی حرفه ای دریافت نمایید، وارد لینک شوید

 

 

مدارک لازم برای شرکت در آزمون عملی فنی حرفه ای

افرادی که در مرحله کتبی قبول شده اند، برای شرکت و اخذ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای نیازمند تشکیل پرونده هستند. برای تشکیل پرونده لازم است که یک سری مدارک تهیه و سپس با به همراه داشتتن آن ها به مرکز انتخابی مراجعه نمود.

ذکر این نکته ضروری است که مراجعه برای این منظور باید حتما در زمان مقرر صورت گیرد. در غیر این صورت، از شرکت کردن فرد ممانعت به عمل خواهد آمد. همچنین، وجه ثبت نامی وی بازگشت داده نخواهد شد. برای رفاه حال داوطلبان عزیز مدارک لازم را در زیر شرح می دهیم:

 

 • یک قطعه عکس پرسنلی تمام رخ دارای زمینه سفید اسکن نشد. عکس باید جدید و بدون معر و امضا بوده و رعایت شئونات اسلامی برای خانم ها الزامی است.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت، معافیت پزشکی، و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای آقایان
 • اصل و کپی مدرک گواهینامه پیش نیاز منطبق با جدول شماره 1
 • مدارکی که نشان دهنده مردود شدن در آزمون های پیشین هستند برای متقاضیانی که در آزمون استاندارد آموزشی * دریافت کرده اند.
 • به همراه داشتن یک پوشه ساده

 

برای آگاهی از بهترین رشته فنی حرفه ای از نظر بازار کار وارذ لینک مربوطه شوید 

 

 

نکات مهم اخذ کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

 • با توجه به آنکه مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای محدود می باشد، سعی کنید حتما در زمان مقرر برای دریافت آن اقدام کنید.

 

 • پس از دریافت کارت ورود به جلسه، حتما مندرجات آن اعم از نام، نام خانوادگی، مشخصات شناسنامه، عکس و … را چک نمایید تا در صورت وجود هر گونه مغایرت نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 • اگر عکس روی کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای مشکل دار بوده یا روی آن قرار نداشته باشد، از ورود داوطلب ممانعت به عمل خواهد آمد. اگر عکس نیاز به تغییر یا ویرایش داشته باشد، بایستی حتما قبل از اجرای آزمون برای آن اقدام کرد، چرا که پس از آزمون انجام این امر مجاز نخواهد بود.

 

 • اگر در اطلاعات کارت ورود به جلسه متقاضی مغایرتی مشاهده شود، فرد می بایست با مراجعه به حوزه آزمون خود برای رفع آن اقدام نماید. در غیر اینصورت، خود داوطلب عهده دار مسئولیت های آن متعاقب می باشد.

 

 • از آنجا که کد ملی اساس انجام و پیگیری همه فرایندهای آزمون است، توصیه می شود که در وارد کردن ان هنگام نام نویسی دقت کافی را داشته باشید. توجه داشته باشید که تغییر مشخصات شناسنامه امکانپذیر نخواهد بود.

 

 • نگهداری از کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و تحویل آن برای شرکت در ازمون عملی اجباری است.

 

 • علاوه بر کارت ورود به جلسه، به همراه داشتن کارت ملی الزامی خواهد بود.

 

 

برای آشنایی با نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی حرفه ای لینک قرمز را انتخاب کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با ذکر توضیحاتی در مورد زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای سعی کردیم اطلاعات کافی را در این زمینه در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهیم.

شما متقاضی گرامی می توانید نه تنها در مورد کارت ورود به جلسه، بلکه درباره همه مراحل اعم از ثبت نام، شرکت در ازمون کتبی و عملی، آشنایی با نمونه سوالات، کسب گواهینامه و … از مشاوران ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های درج شده در زیر پاسخگوی همه دوستان گرامی خواهند بود. 

 

 

به منظور آشنایی با نحوه رفع نقص احتمالی کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای و مشاوره قبولی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای

 ثبت نام سامانه سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای 

 نمره قبولی آزمون فنی حرفه ای

کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

آزمون مجدد فنی حرفه ای

پرتال جامع سارمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به این پست امتیاز دهید

کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای چه زمانی قابل دریافت است؟

در این مقاله می توانید زمان دریافت کارت آزمون عملی ادواری فنی حرفه ای را مطالعه نمایید.

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای باید به چه سایتی مراجعه کرد؟

داوطلبان لازم است که برای این منظور به سامانه azmoon.irantvto  مراجعه فرمایند.

در هر سال چند بار می توان در آزمون فنی حرفه ای شرکت کرد؟

هر داوطلب در سال تنها دو بار می تواند در آزمون آزمون فنی حرفه ای شرکت نماید و اگر قبول نشود، بایستی در دوره های مورد تایید این سازمان شرکت نماید.

اگر کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای دارای خطا یا مشکل بود، چه باید کرد؟

متقاضیان برای این می توانند به باجه های رفع نقص آموزشگاه شهر محل زندگی خود مراجعه کنند. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور