تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
آزمون عملی فنی حرفه ای 

آزمون عملی فنی حرفه ای

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
آزمون عملی فنی حرفه ای 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

آیا از تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای اطلاع دارید؟ افرادی که در آزمون کتبی هر کدام از رشته ها یا مهارت های فنی حرفه ای شرکت کرده اند، بایستی از زمان ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، برگزاری و اعلام نتایج آزمون عملی مطلع باشند. چرا که عدم حضور بموقع در این آزمون به منزله انصراف است. در ادامه با زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای در مراحل مختلف آشنا شده و توضیحات کامل در این باره را دریافت خواهید کرد.

همچنین، در مورد هر کدام از جنبه های آزمون کتبی و عملی رشته خود نیازمند راهنمایی بودید، می توانید با مشاوران و کارشناسان ایران تحصیل در تماس بوده تا جدیدترین و موثق ترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

 

برای اطلاع از تاریخ و زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای و نمره حد نصاب قبولی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

منظور از آزمون عملی فنی حرفه ای چیست؟

 

تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای

 

امروزه در کشور ما راه ها و گزینه های بسیاری برای ورود به دنیای کار وجود دارد که بسیاری از آن ها نیازمند مدرک های معتبر است. سازمان فنی حرفه ایی یکی از نهادهای بسیار موثر در ایجاد فضای مناسب جهت ورود افراد دارای مهارت به مشاغل مختلف است. این سازمان با ارائه گواهینامه مهارت به جوانان این فرصت را می دهد تا جوانان در زمینه ایی که استعداد آن را دارند، مشغول به کار شوند.

اما کسب نمره قبولی آزمون ادواری فنی حرفه ای و سایر آزمون های آن در بسیاری از رشته ها نیازمند عبور موفقیت آمیز در دو مرحله کتبی و عملی می باشد. هدف از آزمون عملی فنی این است که میزان توانایی و قابلیت فرد در اجرای کار سنجیده شود، چرا که قرار است وی به طور عملی به انجام شغل مربوطه بپردازد. 

موفقیت در این آزمون مستلزم پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز یک فرایند کلی می باشد. در ادامه با تمامی این مراحل آشنا می شویم.

 

 

اگر می خواهید بدانید که آزمون ادواری چیست؟ وارد لینک قرمز شوید 

 

 

تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای چه زمانی است؟

همانطور که گفته شد، تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد و از این روز لازم است که هر فرد متناسب با رشته ایی که در آن نمره حد نصاب آزمون کتبی را دریافت نموده، شرکت کند. اما روند کلی این است که به طور معمول حدود 3 تا یک ماه بعد از برگزاری آزمون تستی و کتبی، نوبت به آزمون عملی می رسد.

چنانچه می خواهید از تاریخ دقیق آزمون عملی رشته خود آگاه شوید، بایستی ابتدا به سایت آموزش فنی حرفه ای مراجعه کرده و سپس دوره آزمونی را انتخاب نمایید. سپس بر روی رشته مورد نظر خود کلیک کنید تا جدول زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای برای شما به نمایش در می آید.

نکته قابل ذکر در مورد این مرحله، احتمال به تعویق افتادن برگزاری برخی از آزمون ها می باشد. چرا که به دلیل شرایط کرونایی، با وجودآنکه تاریخ هر کدام از آزمون ها به طور منظم اعلام می شود، اما گاها برنامه ریزی ها لغو شده و به زمان دیگری موکول می شود. به همین دلیل، اگر می خواهید از جدیدترین تغییرات آزمون عملی رشته خود مطلع شوید، می توانید با شماوزان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون ادواری فنی حرفه ای بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

 

زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای

 

از آنجا که به طور معمول برای شرکت در هر آزمونی داشتن کارت ورود به جلسه اجباری است، احتمال دارد این سوال مطرح شود که کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای را از کجا، چه زمانی و چگونه باید تهیه کرد.

در پاسخ باید گفت که برای آزمون های عملی فنی کارت ورود به جلسه ای صادر نمی گردد. اما متقاضیان موظفند تا کارت ورود به جلسه آزمون کتبی خود را در هنگام مراجعه به مرکز برگزار کننده آزمون عملی ارائه دهند.

همچنین، به همراه داشتن کارت ملی برای حضور در مرکز نیز ضروری است. نکته دیگر آنکه، برای آن دسته از کارآموزانی که رشته آن ها پیش نیاز دارد، ضروری است که گواهینامه مربوطه را در هنگام ورود به آموزشگاه تحویل دهند. در غیر این صورت، به هیچ وجه اجازه شرکت در آزمون عملی را نخواهند داشت.

 

 

به منطور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید. 

 

 

روند تشکیل پرونده آزمون عملی فنی

افرادی که در آزمون کتبی موفق به کسب نمره حد مجاز شده اند، لازم است که مدارک زیر را جمع آوری کرده و به مرکز انتخابی ثبت نام خود مراجعه کنند. لازم به ذکر است که زمان ارائه این مدارک، یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی می باشد. اگر داوطلب در این مهلت نسبت به تشکیل پرونده خود اقدام ننماید، قبولی وی لغو خواهد شد و دیگر امکان شرکت در آزمون عملی را نخواهد داشت.

 

 • ارائه اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و کپی كارت پايان خدمت، معافيت پزشكي، يا گواهي اشتغال به خدمت وظيفه عمومي
 • اصل و کپی گواهينامه مهارت پيش نياز
 • مدارکی که نشان دهنده مردود شدن فرد در دوره های قبلی می باشد برای متقاضیانی که قبلا در یکی از استاندارهای آموزشی دارای علامت * شرکت نموده اند.
 • یک عدد پوشه ساد

 

 

اگر می خواهید از زمان انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ادواری فنی و حرفه ای مطلع شوید، وارد لینک شوید

 

 

زمان اعلام نتایج آزمون عملی فنی 

تاریخ اعلام نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای نیز برای شرکت کنندگان در آن اهمیت بسزایی دارد. طبق روال مرسوم، نمرات هر آزمون حدود 3 هفته بعد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

البته سازمان های فنی حرفه ای برای همه آزمون های خود در مراحل مختلف جدول زمان بندی دارد. برای مثال، در زیر جدول زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای مربوط به آزمون های ادواری درج کرده ایم تا داوطلبان گرامی آگاهی بیشتری با آن داشته باشند. اما در مورد نحوه اعلام نتایج نیز می توان گفت که معمولا مراکز فنی حرفه ای خود نتایج را به اطلاع کار آموزان می رسانند.

 

 

 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله سوم نیروهای مسلح  1400/04/30 تا 1400/12/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله دوم نیروهای مسلح  1400/03/30 تا 1400/12/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله اول نیروهای مسلح  1400/02/30 تا 1400/12/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “تمدید گواهینامه آزمون ادواری در سال   تا 1401/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “فوق العاده صنعت ساختمان  1400/04/15 تا 1400/10/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “تمدید صنعت ساختمان   تا 1401/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله اول آزمون صنعت ساختمان  1400/04/06 تا 1400/10/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “تمدید گواهینامه آزمون تفاهم نامه  تا 1400/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “تمدید تفاهم نامه   تا 1401/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “فوق العاده تفاهمنامه  1400/04/06 تا 1400/10/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله اول آزمون تفاهمنامه  1400/04/06 تا 1400/10/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “فوق العاده هماهنگ تیر  1400/04/06 تا 1400/10/30
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “* آزمون آنلاین” 1392/10/23 تا 1400/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “آزمون اصناف  1400/01/01 تا 1400/12/28
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “مرحله سوم آزمون هماهنگ  1400/04/06 تا 1400/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “تمدید گواهینامه آزمون هماهنگ    تا 1401/12/29
 نتایج کتبی و عملی آزمون با عنوان “99 مرحله دوم آزمون ادواری” 1399/10/05 تا 1400/05/29

 

 

برای اطلاع از بهترین رشته فنی حرفه ای از نظر بازار کار وارد لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

نمره قبولی در آزمون عملی فنی حرفه ای چند است؟

قبولی در آزمون های فنی حرفه ای بر اساس میانگین نمره های مکتسبه از آزمون های کتبی و عملی می باشد. همچنین، هر کدام از مراحل خود به طور جداگانه یک معیار و حد مشخص برای پذیرش دارند.

همانطور که می دانید، سیستم نمره دهی این آزمون ها از 0 تا 100 می باشد. قبولی در آزمون عملی فنی حرفه ای بشرطی محقق می شود که فرد بتواند حداقل نمره 70 را به دست آورد. در غیر این صورت، مردود مرحله عملی محسوب خواهد شد.

اما اگر به دنبال اطلاع از ضریب وزنی آزمون عملی در نمره کل باشید، باید بگوییم که فرمول زیر در این مورد حاکم است.

 

(نمره آزمون عملی × 75% ) + ( نمره کتبی × 25%) > 70

 

 

برای آشنایی با نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی حرفه ای لینک قرمز را انتخاب کنید

 

 

در صورت مردودی در آزمون عملی فنی چه باید کرد؟

حال که با تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای آشنا شدیم و دانستیم که نمره قبولی در آن چند می باشد، خوب است که بدانیم که در صورت مردودی چه باید کرد.

اگر متقاضی نتواند نمره حد نصاب آزمون عملی را که همان 70 است را در مرحله اول کسب نکند، مردود عملی خوانده می شود. این افراد می توانند بر اساس برنامه زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای که در هر استان اعلام می گردد، یک بار دیگر در آن شرکت نماید. پرداخت هزینه آزمون مجدد نیز ضروری خواهد بود.

چنانچه در این دو بار همچنان مردودی اتفاق بیفتد، لازم است که داوطلب در یک دوره مهارت آموزی مورد تایید سازمان فنی حرفه ایی شرکت کرده و در آن پذیرفته شود.

 

 

چنانچه می خواهید اطلاعات کامل را در مورد ثبت نام دانشجویان فنی حرفه ای دریافت نمایید، وارد لینک شوید

 

 

مرحله بعد از آزمون عملی چیست؟

پس از اینکه همه مراحل آزمون کتبی و عملی فنی با موفقیت طی گردید، نوبت به دریافت گواهینامه مهارت می رسد.

برای اخذ این گواهینامه بایستی ابتدا به سامانه سازمان فنی حرفه ای به آدرس portaltvto.com مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه درخواست شده، مواردی همچون کد ملی، شماره شناسنامه، و … آن ها را به تایید رساند. سپس با کلیک بر روی گزینه استعلام گواهینامه جدید و وارد کردن اطلاعات خود، می توانید گواهینامه را چاپ نمایید.

 

 

چند نکته مهم در مورد آزمون عملی فنی حرفه ای

برای شرکت در آزمون عملی فنی لازم است که چند نکته مهم را به یاد داشته باشید.

 • با توجه به آنکه عدم حضور بموقع در محل آزمون به منزله انصراف است و امکان تمدید آن وجود ندارد، توصیه می شود که حتما ضمن اطلاع از زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ، حداقل نیم ساعت قبل از شروع در محل حاضر شوید.
 • حوزه آزمون امتحانی را در روزهای قبل از مرکز آزمون مطلع شوید
 • حتما کارت شناسایی عکسداریا همان کارت ملی را با خود به همراه داشته باشید.
 • اگر مهارتی که قرار است در آن آزمون دهید به ابزار خاصی نیاز دارد، در صورت درخواست مسئولین مربوطه، بهتر است لوازم مورد نیاز را با خود ببرند.

 

 

برای اطلاع از اعلام نتایج آزمون ادواری فنی حرفه ای بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا واطلبان عزیز را با زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ای در مراحل مختلف نام نویسی، دریافت کارت ورود به جلسهف اعلام نتایج و … آشنا کنیم.

اگر شما نیز در زمره داوطلبان شرکت در آزمون مهارت های مختلف هستید، می توانید برای کسب مشاوره قبولی و آشنایی با سوالات کتبی یا عملی با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشد. بدین منظور، کافی است که در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های درج شده در جدول زیر بت ما تماس بگیرید.

 

 

به منظور آشنایی با شرایط شرکت در آزمون عملی فنی حرفه ای و نحوه شرکت در آزمون مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

 مشاوره کنکور فنی حرفه ای

 ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 

 ثبت نام سامانه سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای

آزمون عملی فنی حرفه ای 

آزمون مجدد فنی حرفه ای

اعلام نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

تاریخ ثبت نام در آزمون عملی فنی حرفه ای چه زمانی است؟

تاریخ نام نویسی رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون رشته عملی رشته خود با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید. 

نتایج آزمون عملی فنی حرفه چه زمانی اعلام می شود؟

به طور معمول زمانبندی اعلام آزمون کتبی و عملی فنی حرفه ای در سایت سازمان آموزش فنی حرفه ای اعلام می شود.

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای به کجا باید مراجعه نمود؟

آزمون عملی فنی حرفه ای نیازی به کارت ورود به جلسه نداشته و کارآموزان لازم است که کارت ملی را به همراه کارت ورود به جلسه آزمون کتبی در زمان مراجعه به مرکز ارائه دهند.

نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای چه تاریخی اعلام می شود؟

در این مقاله می توانید در مورد زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون عملی فنی اطلاعات لازم را کسب نمایید. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور