تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
از درس خوندن زده شدم

 چرا از درس خوندن زده شدم ؟

از درس خوندن زده شدم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دانش آموزان و دانشجویان ممکنه هر از چندگاهی در طول دوره تحصیل خودشون بگن که از درس خوندن زده شدم  و یا از درس خوندن متنفرم. گاهی دلیل این حالت، نبود یک هدف مشخص و محکمه که باعث میشه با خودمون فکر کنیم که اصلا چرا باید درس بخونم ؟ و همین احساس یک نوع خستگی از درس خوندن را در ما به وجود بیاره.

 

 

جهت اطلاع از روش های مقابله با احساس از درس خوندن زده شدم  – بهترین شیوه های افزایش انگیزه و افزایش سرعت مطالعه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

از درس خوندن زده شدم باید چکار کنم؟

 

از درس خوندن زده شدم باید چکار کنم؟

از درس خوندن زده شدم باید چکار کنم؟

 

بعضی وقتا می بینیم که بعضی از افراد، حتی اونایی که جزء برترین های کلاس و مدرسه یا دانشگاه هستن، یهو خستگی از درس خوندن بهشون دست میده و میگن که از درس خوندن زده شدم . اما چرا این اتفاق میفته؟ چطور ممکنه کسی که قبلا به مطالعه علاقه مند بوده حالا نسبت به اون بی میل باشه.

یک دلیل عمده این اتفاق میتونه یک تغییر ناگهانی در اوضاع بیرونی و بیا حتی درونی فرد باشه. چیزی که باعث بشه ما فکر کنیم که کار بیهوده ایی انجام می دهیم و حتی به خودمون بگیم اصلا چرا باید درس بخونم ؟. مثلا دانش آموازانی که دانشگاه قبول میشن، به دلیل دوری از خانواده و احساس تنهایی، نسبت به درس خوندن بی علاقه و زده میشن.

این اتفاق میتونه حتی برای دانش آموزان مدارس هم اتفاق بیفته. گاهی دانش آموزانی که به پایه های دیگه میرن به دلایل مختلف مجبور به جدایی از دوستان سابق خود میشن. این مورد حتی گاهی باعث ایجاد افسردگی میشه و ممکنه فرد بیان که از درس خوندن متنفرم. البته این احساس معمولا مقطعی هست و دانش آموز بعد از مدتی به محیط و کلاس جدید خو می گیره.

 

 

نمیدونم اصلا چرا باید درس بخونم ؟

 

نمیدونم اصلا چرا باید درس بخونم ؟

نمیدونم اصلا چرا باید درس بخونم ؟

 

متاسفانه تو جامعه ما زیاد می بینیم که افراد با استعدادی به دلیل خستگی از درس خوندن ، از اون فاصله گرفتن و به مسیرهای دیگه ایی رفتن. مشکلات اقتصادی، خانوادگی، اجتماعی، عاطفی و روحی و مسائلی از این دست باعث میشه که از دانش آموز بشنویم از درس خوندن زده شدم . اما آیا افراد موفق هیچکدوم از این مشکلات رو نداشتن؟ یا واقعا افراد خاصی هستند؟

حقیقت اینه که اونها هم مثل ما انسان هستند با مشکلات خاص خودشون. اما راز درس خواندن رتبه های تک رقمی در اینه که خودشون را از مشکلات بزرگ تر دیدن و اجازه ندادن که هیچ مانع از رسیدن به آرزوهاشون بشه. شاید بهتر باشه از مشکلات فرار نکنیم، بلکه به دنبال راه حل اونها باشیم. در این طور مواقع، صحبت با یک کارشناس مشاوره و برنامه ریزی هم میتونه خیلی موثر باشه. 

بنابراین اگر چیزی در درون شما میگه اصلا چرا باید درس بخونم ؟ قبل از هر چیز به دنبال علت باشین. وقتی دلایل بی علاقگی و فرار از درس خواندن خودتون رو پیدا کردید اون ها رو از میان بردارید. اگر در کشف ریشه و شیوه برخورد با مشکلات سر در گم هستید و نمیدونید چرا از درس خوندن زده شدم، می تونید روی کمک مشاورین ما حساب کنید و هر روز هفته با اونها در ارتباط باشین.

 

 

دلایل و راهکارهای رفع خستگی از درس خوندن

فردی که به کار و یا تحصیل علاقه مند باشه بسیار کمتر از کسی که اون رو صرفا بنا بر وظیفه انجام میده احساس خستگی می کنه. اگر میخواید بدونید چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ چندین روش وجود داره. در ادامه چند علت مهم رو به همراه راهکار مقابله با اون رو با هم بررسی می کنیم. 

 

1. داشتن انتظارات غیر منطقی

هر کدوم از ما دارای استعدادهای منحصربفرد خودمون هستیم. قرار نیست که جای پای کسی بگذاریم یا تقلید. مثلا کسی که به هنر علاقه مند و مستعد و هیچ علاقه ایی به پزشکی نداره، احتمال اینکه تا زمان خستگی از درس خوندن بهش دست بده زیاده. نبود جذابیت در دروس کسل کننده میشه و باعث میشه بگیم از درس خوندن زده شدم. 

علاوه بر این، کمال گرا بودن هم نتیجه مشابهی داره. افراد کمال گرا هیچوقت از جایی که هستند احساس رضایت ندارن. بهمین خاطر اگر به مقصد مورد نظرشون هم نرسن، احساس بسیار بدی خواهند داشت. گذشته از این ترس از بزرگی هدف و نرسیدن به اون باعث میشه که از همون اول یا تلاش نکنن و یا به دلیل نداشتن رضایت، احساس کنن که از درس خوندن زده شدم. 

2. به خاطر شکست از درس خوندن زده شدم 

همونطور که می دونید وقتی صحبت از خستگی میشه، صرفا خستگی جسمی مد نظر نیست. چه بسا دانش آموزی که میگه از درس خوندن زده شدم در اصل دچار خستگی روحی شده. یکی از مهمترین چیزهایی که میتونه آدم رو دچار یاس و ناامیدی کنه، تجربه تلخ شکسته. مثلا دانش آموز یا دانشجویی در درس ها نمرات خوبی کسب نکنه، یک پشت کنکوری نتونه تو کنکور قبول بشه و ناکامی هایی از این دست.

این اتفاقات میتونه احساس یاس شدیدی را در فرد به وجود بیاره و حتی با خودش بگه اصلا چرا باید درس بخونم ؟ . در این طور مواقع نه تنها خود فرد، بلکه خانواده و معلمها و اساتید نقش بزرگی در بازیابی روحی دارند. اما مهمتر کار اینه که شخص دوباره اعتماد بنفشو بالا بیاره، دلایل شکست رو پیدا و خودش رو مسئول کم کاری هاش بدونه اما از سرزنش خود بشدت خودداری کنه.

 

3. روش های دیگر را امتحان کنید

اگر روش مطالعه ای که همیشه به کار می بری درست نباشه گفتن اینکه از درس خوندن متنفرم بعید نخواهد بود. بعضی درسا ممکنه سنگین باشه یا از عهده درس های فرمولی نتونی به خوبی بر بیای. سعی کن هر سوال یا ابهامی داری، سر کلاس از معلم یا استاد بپرسی، از دوستات کمک بگیری یا در صورت امکان معلم خصوصی بگیری.

غیر از این اگه شیوه برنامه ریزی درسی شب امتحان و یا طول سال تحصیلت درست نیست، بازدهی نداره و با شرایطت متناسب نیست، با مشورت یک مشاور اون رو تغییر بده. جمله های امیدوار کننده را با خودت تکرار و مدام نگو که چه کنم از درس خوندن زده شدم. در عوض تو صفحات کتابت جمله های انگیزشی بنویس و اون ها رو هایلایت کن.

 

4. دوستان درسخون انتخاب کنید

درس خوندن تو جمع دوستان معمولا مفرح تر و جذاب تر از درس خوندن به تنهاییه و احساس خستگی از درس خوندن کمتر به ما دست میده. البته یادتون نره که این جمع دغدغه مطالعه داشته باشه، در غیر اینصورت نه تنها زمان خود را هد را میدید بلکه از فضای درس خوندن دور می شید. اگر چنین گروهی وجود نداره، میتونید خودتون دست به کار شید و جمعی از درس خون ها رو انتخاب کنید.

یک منفعت دیگه این کار اینه که بهترین تکنیک های درس خواندن کنکور و مدرسه رو می تونید از هم یاد بگیرید. با البته این موضوع در مورد همه افراد یکسان نیست. امکان داره که ویژگی شخصی شما مطالعه مستقلانه رو بیشتر بپسنده. حتی در این صورت هم تو اوقات فراغت میتونید با چنین افرادی در ارتباط باشید.

 

از درس خوندن زده شدم و متنفرم ، چطور علاقه مند بشم؟

نفرت از درس خوندن گاهی ناشی از اینه که ما واقعا نمی دونیم چه ربطی به زندگی واقعی مون داره و دقیقا چه کاربردی میتونه داشته باشه، بلکه فقط شنیدیم که کار خوبیه. مثلا وقتی دارید درس شیمی می خونید به این فکر کنید که مثلا پیوندهای مولکولی موقع آب جوش اومدن، یخ زدن، پختن غذا و آتیش گرفتن چه بلایی سرشون میاد و تو کارهاتون به اون ها توجه کنید.

زمانی که به خودتون می گید اصلا چرا باید درس بخونم ؟ و احساس بی علاقگی می کنید، سعی کنید درس رو خلاقانه بخونید. مثلا وقتی دارید تاریخ ادبیات می خونید، با آثار نویسنده ها داستان بسازید، خیال پردازی کنید و یا نقاشی بکشید. یادداشت برداری و خلاصه نویسی هاتون رو منظم و حتی با چند رنگ بنویسید تا خستگی از درس خوندن  به سراغتون نیاد.

صحبت کردن با دوستای نزدیک و خانواده رو فراموش نکنید. وقتی که خسته اید و یا چیزی ناراحتتون می کنه با کسی که احساس نزدیکی می کنید، درد و دل کنید. از بروز مشکلاتتنون نترسید. گاهی این احساس که برای کسی یا کسانی مهم هستید و یا مورد حمایت قرار گرفتید، احساس لذت بخشی رو به شما منتقل می کنه که ترغیب به ادامه مطالعه می شید.

 

 

خلاصه مطالب

تو مقاله ایی که خوندید با معرفی دلایل و راهکارهای احساس خستگی از درس خوندن سعی کردیم تا به دانش آموزانی که میگن از درس خوندن زده شدم کمک کنیم. اگر این سوال که اصلا چرا باید درس بخونم ؟ و نمیتونید ایجاد علاقه کنید، می تونید از مشاوران ایران تحصیل در همه روزهای هفته و از ساعت 8 صبح تا 1 شب در تماس باشید و راهنمایی بگیرید. 

 

 

مطالب مرتبط

ویژگی های بهترین مشاور کنکور

10 نکته مهم برای کنترل استرس کنکو و مدرسه

برای نمره 20 شب امتحان چگونه و چقدر درس بخوانیم؟

از درس خوندن زده شدم

 

2.5/5 - (2 امتیاز)

یه مدته از درس خوندن زده شدم چکار کنم؟

بی علاقگی و فرار از درس خوندن می تونه دلایل متفاوتی داشته باشد. شاید به مطالعه بیش از حد این احساس تو شما به وجود اومده، پس سعی کنید تکنیک های مطالعه درستی رو به کار ببرید.

 

من نمیدونم اصلا چرا باید درس بخونم ؟

مهم ترین دلیل بی رغبتی به تحصیل اینه که نمیدونیم هدفمون دقیقا چیه. قبل از هر چیزی انگیزتون رو باید بالا ببرید تا بتونید با اشتیاق ادامه بدید.

 

وقتایی که احساس خستگی از درس خوندن داریم، چه کنیم؟

اول منشا رو جستجو کنید. اگر خستگی روحی شما رو اذیت می کنه و باعث میشه که فکر کنید درس خوندن زده شدم و متنفرم، می تونید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و مشکل تون رو در میان بزارید و راه حل دریافت کنید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 2. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 3. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 4. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 5. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 6. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 7. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 8. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 9. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 10. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 11. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 12. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 13. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 14. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 15. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 16. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 17. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 18. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 19. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 20. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 22. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 23. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 24. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 25. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 26. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 28. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 29. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور