ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ویرایش انتخاب رشته ارشد سراسری

ویرایش انتخاب رشته ارشد سراسری 1401 + راهنمای کامل

ویرایش انتخاب رشته ارشد سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1401 اعلام گردید. کلیه داوطلبانی که در ثبت نام کنکور ارشد شرکت نموده اند و در وارد نمودن کد رشته محل های دچار خطا شده اند، می‌توانند در زمان ویرایش اطلاعات ارشد سراسری ، نسبت اصلاح آن اقدام نمایند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که پس از مهلت قرار داده شده ، سامانه بسته خواهد شدو امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت می‌نمایند با توجه به رتبه و تراز خود ، دست به انتخاب رشته می زنند. با توجه به ظرفیت پذیرش در هر رشته و دانشگاه ، نتیجه مورد نظر را دریافت می نمایند. بنابراین در صورت بروز اشتباه  در وارد نمودن کد رشته ها، نیازمند ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1401 می باشند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که پس از زمان برگزاری کنکور ارشد، و دریافت نتیجه ، داوطلبان عزیز می توانند در صورت مجاز بودن ، در هر یک از دانشگاه ها و گرایش های مورد نظر خود دست به انتخاب رشته بزنند. بنابراین امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری پس از انجام انتخاب رشته خواهد بود.

 

جهت اطلاع دقیق از اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ، زمان اصلاح اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری ، استفاده از سامانه ویرایش انتخاب رشته ارشد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 

 

اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری همانند سال‌های گذشته به‌صورت الکترونیکی خواهد بود. لذا داوطلبان عزیز می‌توانند با مراجعه به سامانه سنجش و آموزش کشور، نسبت به تصحیح کد رشته محل های انتخابی می توانند اقدام نمایند. لینکی پس از انتخاب رشته کارشناشی ارشد سراسری در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد که با توجه به آن ، می‌توانند به صفحه ویرایش هدایت شوند.

انتخاب رشته در تمامی مقاطع ، خصوصاً مقطع کارشناسی ارشد، حساسیت‌های بالایی را خواهد داشت. چنانچه اشتباهاً یکی از این کدها را وارد نموده باشید ، ممکن است در اولویت‌های شما قرار گیرد و به همین دلیل این امر موجب می‌شود تا از پذیرش در رشته مورد نظر خود فاصله بگیرید. به همین دلیل امکان اصلاح انتخاب رشته ارشد سراسری برای تمامی داوطلبان مد نظر قرار داده شده است.

 

امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری برای کلیه داوطلبان در گروه های آزمایشی قرار داده شده است.

 

نحوه اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 

 متقاضیان می توانند از طریق سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد نسبت به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند. نحوه ویرایش به دو روش زیر امکان پذیر می باشد:

  1. با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  2. از طریق شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

در مرحله بعد چنانچه اطلاعات وارد شده توسط کاربر صحیح باشد، میز کار داوطلب نمایش داده می شود و از آنجا می تواند وارد گزینه ویرایش انتخاب رشته شود و به اصلاح موارد مورد نظر خود بپردازد.

در ادامه به منظور سهولت شما عزیزان راهنمای تصویری موارد ذکر شده را قرار داده ایم. با ایران تحصیل همراه باشید.

 

راهنمای تصویری ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 

 

  • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس Sanjesh.org

 

  • کلیک بر روی گزینه  “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)”

 

سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد

سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد

 

  • انتخاب دکمه “ورود به سیستم”

 

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

 

  • ورود به سیستم از طریق یکی از دو روش موجود

 

سامانه آزمون کارشناسی ارشد

سامانه آزمون کارشناسی ارشد

 

  • انتخاب گزینه “انتخاب رشته”

 

اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

  • ویرایش اطلاعات اشتباه و ویرایش کد رشته محل های مورد نظر

 

انتخاب رشته ارشد سراسری

انتخاب رشته ارشد سراسری

 

 

انتخاب رشته ارشد 1401

انتخاب رشته ارشد 1401

 

 

 

ویرایش فرم انتخاب رشته ارشد

ویرایش فرم انتخاب رشته ارشد

و در نهایت

  • دریافت کد پیگیری و رسید ثبت نام

 

 

جهت مشاهده نحوه ویرایش اطلاعات کنکور ارشد کلیک نمایید.

 

 

زمان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری

با توجه به ادغام ثبت نام کنکور ارشد و همچنین زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در سال های اخیر ، شاهد تطبیق این دو آزمون با یکدیگر می‌باشیم. بنابراین ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ، در سامانه جداگانه و به صورت کاملاً مجزا در این دو دانشگاه صورت می‌پذیرد. لذا آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده‌اند، باید به سامانه سنجش و آموزش کشور جهت این ویرایش اقدام نمایند.

اعلام نتایج کنکور ارشد، در سال های مختلف با توجه به جدول زمان‌بندی سازمان سنجش و آموزش کشور متفاوت می‌باشد. با در نظر گرفتن اینکه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آغاز می‌گردد، لذا زمان اصلاح اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری کمی در سال های مختلف ممکن است دچار جابه‌جایی هایی شود.

امکان ویرایش فرم انتخاب رشته ارشد به طور همزمان با انتخاب رشته ارشد 1401 فراهم گشته است و داوطلبان می توانند نسبت به جابجایی، اضافه نمودن رشته محل و نیز حذف آن ها اقدم نمایند.

لازم به ذکر است که امکان ویرایش قسمت های متفاوت این فرم در سامانه آزمون کارشناسی ارشد به گونه ای است که داوطلبان می توانند بعد از پر کردن فرم انتخاب رشته و نیز دریافت کد رهگیری به آن بپردزاند اما باید در نظر دشته باشید که مورد ذکر شده فقط در مدت زمانی که جهت انتخاب رشته ارشد در نظر گرفته شده است، امکان پذیر می باشد.

 

زمان اصلاح اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری

زمان اصلاح اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری

 

امکان ویرایش انتخاب رشته ارشد

 

توصیه همیشگی مشاوران ایران تحصیل بر انتخاب رشته درست و اصولی برای داوطلبان بوده است. اما متاسفانه برخی از اشتباهاتی که از سوی متقاضیان صورت می پذیرد، منجر به انحراف از انتخاب های مورد نظر آنان می گردد. به همین دلیل سازمان سنجش ، امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را برای کلیه داوطلبان قرار داده است.

 

نکته:

چنانچه در زمان ویرایش اطلاعات ارشد سراسری، اقدامات لازم صورت نپذیرد، سامانه مورد نظر بسته خواهد شد. در نتیجه امکان ویرایش از تمامی داوطلبان سلب خواهد گردید. بنابراین چنانچه این فرصت را از دست دهید ، می توانید در رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور ارشد نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایید. اما توصیه ما این است که بهتر است در ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمایید.

چنانچه محل دانشگاه خود را به صورت اشتباه وارد نموده باشید، می توانید با استفاده از شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی استفاده نمایید. اما با توجه به شرایط ، هزینه و زمانبر بودن این امر ، لازم است از زمان اصلاح انتخاب رشته ارشد سراسری به صورت دقیق اطلاع یابید تا دچار مشکلات بعدی نگردید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد  بر روی لینک قرمز کلیک نمایید . 

 

سامانه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 

 

سامانه ویرایش انتخاب رشته ارشد سراسری ایران تحصیل در اختیار تمامی داوطلبان قرار داده شده است تا با توجه به آن بتوانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به سامانه خاصی، به ویرایش انتخاب رشته خود بپردازند. زمان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته آزمون ارشد با استفاده از سامانه مذکور قابل دستیابی خواهد بود.

چنانچه در رابطه با انتخاب رشته خود دچار ابهام و یا تریدیدی باشید، با استفاده از کمک متخصصین ما می توانید علاوه بر اصلاح انتخاب رشته ارشد سراسری ، از مشاوره انتخاب رشته نیز آگاه گردید. متخصصین ما با توجه به علم و آگاهی که در رابطه با رشته های مختلف دارند، می توانند در این امر به شما کمک نمایند.

برای اطلاع از نحوه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری  می توانید با مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد سامانه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. همچنین آگاهی از زمان آن به صورت دقیق، با استفاده از این تماس امکان پذیر خواهد بود.

جهت اطلاع دقیق از اصلاح انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری  ، زمان اصلاح اطلاعات انتخاب رشته ارشد سراسری ، استفاده از سامانه ویرایش انتخاب رشته ارشد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

"کانال

 

مطالب مرتبط : 

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته دکتری

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

نتایج نهایی کارشناسی ارشد

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری وجود دارد؟

بله. امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری پس از انجام انتخاب رشته وجود دارد.

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری به چه نحویی است؟

به‌صورت الکترونیکی است.

 اعلام نتایج کنکور ارشد چه زمانی است؟

در سال های مختلف با توجه به جدول زمان‌بندی سازمان سنجش و آموزش کشور متفاوت می‌باشد.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور