تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری | هزینه انتخاب رشته همه دوره ها + مشاوره

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری آگاهی دارید؟ در آزمون پیش رو، هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی یا فرهنگیان نسبت به سال گذشته چه تغییری کرده است؟ آیا هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی با دانشگاه سراسری تفاوت دارد؟ واریز هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی به چه نحوی است؟ چگونه می توان از یک راهنمای خوب بهره مند شد و هزینه انتخاب رشته توسط مشاور چقدر است؟

در این مقاله تلاش داریم تا به همه سوالات فوق پاسخ دهیم و داوطلبان گرامی را میزان هزینه انتخاب رشته در تمامی دوره های تحصیلی آشنا کنیم. همچنین، دوستان گرامی می توانند علاوه بر اطلاع طرح سوالات خود، از مشاوره تخصصی ایران تحصیل بهره مند شوند.

 

 

به منظور اطلاع از هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد و همچنین هزینه برخورداری از مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری چقدر است؟

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و نتایج اولیه خود را دریافت نموده اند، وارد یکی از حساس ترین مراحل تحصیلی یعنی انتخاب رشته می شوند. بر این اساس، متقاضیانی که رتبه مجاز را به دست آورده اند، می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

انتخاب رشته کنکور سراسری کاملا رایگان است و داوطلبان نیازی به پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی ندارند. اما برای برخی از دوره ها، اعم از پیام نور، غیر انتفاعی، فرهنگیان و دانشگاه آزاد واریز یک وجه مشخص الزامی می باشد. البته افرادی که مایل به ورود این دانشگاه ها هستند، در اصل باید به هنگام ثبت نام علاقه مندی خود را به آن ها مشخص نموده و برای اخذ سریال علاقه مندی، وجه مورد نظر را بپردازد.

اما چنانچه این به هر دلیلی در زمان نام نویسی صورت نگرفته است، می توان هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی یا فرهنگیان را از طریق خرید کارت اعتبار واریز، و کد دریافت شده را در فرم تقاضانامه وارد کنید. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.

 

 

برای ورود به  سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور وارد لینک شوید

 

 

هزینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان کنکور سراسری 

داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته های فرهنگیان هستند اما در زمان ثبت نام علاقه مندی خود را در فرم تقاضانامه به ثبت نرسانده اند، همانند آنچه توضیح داده شد می توانند در زمان انتخاب رشته برای این کار اقدام کنند.

توجه داشته باشید که قبلا از واریز هر گونه هزینه انتخاب رشته فرهنگیان حتما دفترچه را با دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم علاقه مندی خود را به ثبت برسانید. چرا که چنانچه بعد از پرداخت پشیمان شوید، دیگر امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت.

در آزمون سال 1400، متقاضیان این رشته ها می بایست مبلغ 13 هزار و 700 تومان را از طریق درگاه های اینترنتی واریز کرده و سریال 8 رقمی را دریافت کنند. همچنین، انجام این امر تنها در بازه زمانی مشخصی ممکن است

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد مشاوره کنکور وارد شوید.

 

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته فرهنگیان

برای پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری در تمامی دوره ها لازم است که به سایت سازمان سنجش مراجعه شود. به طور کلی مراحل لازم جهت هزینه انتخاب رشته فرهنگیان به ترتیب زیر می باشد.

 

 • وارد کردن آدرس اینترنتی sanjesh.org در موتور جستجوگر خود. در صفحه اصلی بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری” که در سمت چپ صفحه واقع شده است کلیک کنید.

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته فرهنگیان

 

 

 

 • در صفحه بعدی لینک فعال ” سریال علاقه مندی به گزینش رشته های فرهنگیان آزمون سراسری ” را انتخاب نموده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه” کلیک کنید.

 

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته فرهنگیان

 

 • حال پنجره ایی به روی شما باز می شود که بایستی اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، پست الکترونیک و نوع درگاه پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی مشخص گردد.

 

هزینه انتخاب رشته توسط مشاور

 

 

 • در مرحله بعد نوبت به وارد کردن مشخصات کارت بانکی می رسد.

 

 

هزینه انتخاب رشته فرهنگیان توسط مشاور

 

 

 • اگر مشخصات به درستی وارد شود، یک سریال 8 رقمی به شما داده می شود که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن واریز هزینه انتخاب رشته فرهنگیان است و می توانید آن را به هنگام انتخاب رشته وارد نمایید.

 

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

میزان هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیرانتفاعی

پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی برای متقاضیان رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز ضروری است. این عزیزان نیز چنانچه در هنگام نام نویسی علاقه مندی خود را به رشته های مذکور اعلام نکرده اند، با واریز هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی دیگر منعی برای انتخاب نخواهند داشت.

البته این در صورتی است که رتبه مجاز برای انتخاب کد رشته محل های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی را کسب نموده باشند. در آخرین آزمونی که برگزار شد، میزان هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی 13 هزار و 700 تومان بود.

البته ذکر این نکته ضروری است که مبلغ ذکر شده برای دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی به طور مشترک محسوب می شود. هنوز این مبلغ برای آزمون سال آینده مشص نشده است، اما به محض اطلاع رسانی مقاله حاضر به روزرسانی خواهد شد.

 

 

برای آشنایی با نکات مربوط به دفترچه انتخاب رشته هنر لینک مربوطه را لمس کنید

 

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی

به طور کلی می توان گفت که روند واریز هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری برای تمامی رشته ها یکسان است، چرا که همگی از طریق سازمان سنجش انجام می گیرند. برای رفاه حال داوطلبان گرامی با نحوه واریز هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی نیز آشنا خواهیم شد.

 • ورود به سامانه سازمان سنجش و کلیک بر روی گزینه خرید کارت اعتباری که در منوی سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد.

 

 

هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیرانتفاعی

 

 • کلیک بر روی ” سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری”

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی

 

 • پر کردن فرم نمایش داده شده در صفحه بعد و انتخاب گزینه ” تایید و ادامه”

 

 

 

 • چنانچه همه مراحل به درستی طی شده باشند، در مرحله بعد شماره پیگیری در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد.

 

 

 • با کلیک بر روی گزینه ادامه روند پرداخت، بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید.

 

 

 

 • در پایان یک کد 9 رقمی مربوط به واریز هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی به متقاضی داده می شود.

 

 

به منظور گذراندن تست شخصیت انتخاب رشته بر روی لینک قرمز کلیک کنید 

 

 

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چقدر است؟

همانطور که پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری الزامی است، متقاضیانی که مایل به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد هستند نیز در صورت کسب رتبه و تراز مجاز بایستی هزینه ایی را متحمل شوند. البته نباید فراموش کرد که گرچه آزمون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد یکسان است، اما میزان و نحوه هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی با آزاد تفاوت هایی دارد.

این هزینه بعد از اعلام نتایج اولیه در سازمان سنجش و از طریق سایت دانشگاه آزاد بایستی واریز شود.

در آزمونی که پشت سر گذاشتیم، میزان هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 69 هزار تومان بود و متقاضیان ورود به رشته های این دانشگاه ملزم بودند تا در مهلت مقرر حتما آن را پرداخت کرده و کد دریافت کنند.

 

 

آیا از رابطه تیپ شخصیتی و انتخاب رشته خبر دارید؟ برای اطلاع وارد لینک شوید.

 

 

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همانطور که گفته شد، بر خلاف هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری که باید از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش واریز می شد، داوطلبان دانشگاه آزاد لازم است که برای این منظور وارد سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوند. مراحل پرداخت نیز به شرح زیر می باشد.

 

 • وارد کردن آدرس azmoon.org در موتور جستجوگر و وارد شدن به صفحه اصلی سامانه

 

 • کلیک بر روی لینک فعال انتخاب رشته آزمون سراسری

 

 • در صفحه بعد می توانید دفترچه راهنما انتخاب رشته را دانلود کنید. بعد از آنکه دفترچه را با دقت مطالعه نمودید، بر روی گزینه ” ورود” همان صفحه کلیک نمایید.

 

 • در پنجره که برایتان به نمایش در می اد م توانید اطلاعات خود را مشاهده کنید. در صورت صحت اطلاعات می توانید یکی از درگاه های اینترنتی بانکی قرار گرفته شده در صفحه را انتخاب نمایید.

 

 • به صفحه ایی هدایت خواهید شد که می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را در آن وارد کنید.

 

 • در صورت موفقیت آمیز بودن شماره پیگیری پرداخت به شما داده خواهد شد که بایستی آن را در نزد خود نگه دارید. سپس با وارد شدن به صفحه انتخاب رشته، می توانید فرایند انتخاب را آغاز کنید.

 

 

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور لینک را انتخاب کنید

 

 

هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

علاوه بر شرکت در کنکور سراسریف یکی دیگر از راه های ورود به دانشگاه بر اساس معدل کتبی یا همان سوابق تحصیلی می باشد. لیست رشته هایی که از این طریق پذیرش می شوند، در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری موجود است و متقاضیان می توانند بسته به شرایط و رتبه خود به انتخاب رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد بپردازند.

همانطور که هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از شروط اصلی انتخاب رشته است، داوطلبان رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز در زمان های تعیین شده هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی را جهت خرید کارت اعتباری و دریافت سریال ثبت نام پرداخت کنند.

البته با وجود اینکه ثبت نام رشته های بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن صورت می گیرد، اما به طور معمول هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی هر دو نیمسال به یک میزان است. هزینه انتخاب رشته ورودی های مهرماه بدون کنکور سال 1400 مبلغی معادل با 54 هزار و 800 بود. اما هنوز اطلاعیه ایی برای هزینه ورودی بهمین اعلام نشده است. علاقه مندان می توانند برای آگاهی از این مورد، سایت و کانال تلگرامی ما را دنبال کنند.

 

 

برای ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

پرداخت هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی همچون هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری کاملا به صورت اینرنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. بدین منظور، توصیه می شود که به محض مشخص شدن تاریخ ثبت نام رشته های بدون کنکور مطابق با روشی که در زیر توضیح خواهیم داد، نسبت به واریز هزینه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 

 • ورود به سایت سازمان سنجش
 • کلیک بر روی منوی ” سراسری”
 • انتخاب لینک فعال ” سامانه ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی”
 • کلیک بر روی گزینه خرید کارت اعتباری
 • انتخاب عبارت کارت مور نظر
 • پر کردن موارد خواسته شده در صفحه بعد
 • پر کردن اطلاعات مربوط به کارت بانکی
 • تایید نهایی و اخذ شماره سریال

 

 

جهت اگاهی از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد لینک را لمس فرمایید

 

 

هزینه انتخاب رشته توسط مشاور

با توجه به حساسیتی که انتخاب رشته در قبولی یا عدم قبولی در رشته های مورد علاقه دارد، همواره این مرحله یکی از مهم دغدغه های داوطلبان به شمار می رود. به همین دلیل، مشورت و راهنمایی گرفتن از یک مشاوره مجرب می توانند تاثیر بسیار زیادی در دستیابی ما اهدافمان داشته باشد.

مشاوران ایران تحصیل با سابقه طولانی که در زمینه انتخاب رشته در تمامی آزمون های سراسری دارد، به دلیل آشنایی با تکنکیهای جدید انتخاب رشته این آمادگی را دارند تا داوطلبان را رسیدن به آنچه می خواهند یاری رسانند. هزینه انتخاب رشته توسط مشاور یکی از مواردی است که معمولا در تصمیم افراد تاثیر دارد.

باید بگوییم که خوشبختانه هزینه انتخاب رشته توسط مشاور ما منصفانه است و سعی کرده ایم تا امکان بهره هندی برای تمامی متقضیان در شرایط مختلف ایجاد شود. برای اطلاع از چند و چون اخذ مشاوره و هزینه های مذکور می توانید با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

 

 

 خلاصه مطالب

در این مقاله هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی ، پیام نور و غیر انتفاعی و فرهنگیان را مورد بررسی قرار دادیم و تلاش کردیم تا داوطلبان گرامی را با نحوه پرداخت هر کدام از دوره ها آشنا کنیم.

چنانچه با وجود توضیحات فوق هنوز ابهامی برایتان باقی مانده و یا می خواهید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید، می توانید از راهنمایی های متخصصان ایران تحصیل استفاده کنید. بعلاوه، با شماره گیری شماره های درج شده در سایت از همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 نیز امکان آگاهی از نحوه برخوداری و هزینه انتخاب رشته توسط مشاور را جویا شوید. 

 

 

جهت اطلاع از هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری در دوره های پیام نور، غیر انتفاعی و فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی

رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا هزینه انتخاب رشته پیام نور و غیر انتفاعی بایستی جداگانه پرداخت شود؟

بله. داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته های فرهنگیان هستند اما در زمان ثبت نام علاقه مندی خود را در فرم تقاضانامه به ثبت نرسانده اند، همانند آنچه توضیح داده شد می توانند در زمان انتخاب رشته برای این کار اقدام کنند.

هزینه انتخاب رشته فرهنگیان آزمون سال بعد چقدر است؟

هنوز میزان این هزینه مشخص نیست. اما در آزمون اخیر هزینه انتخاب رشته فرهنگیان، 13 هزار و 700 بود.

هزینه انتخاب رشته توسط مشاور چیست؟

برای اطلاع از میزان هزینه انتخاب رشته توسط مشاور می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نحوه هزینه انتخاب رشته دانشگاه دولتی و آزاد چه تفاوتی های دارد؟

در این مقاله می توانید تمامی جزئیات مربوط به هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد را مطالعه فرمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور