ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای کلیه داوطلبان و متقاضیان ثبت نام بدون آزمون منتشر شد. هر فرد در صورت داشتن شرایط ضروری می تواند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری اقدام به ثبت نام در این دوره بدون کنکور کند.

دفترچه راهنمای ثبت نام متشکل از شرایط عمومی واختصاصی کلیه داوطلبین وظیفه عمومی، سهمیه‌ها، لیست رشته محل‌ها طبق سوابق تحصیلی، مدارک لازم برای ثبت نام، فرم پیش نویس ثبت نام، جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم)  با در نظر گرفتن گروه آزمایشی و نوع دیپلم  است.

محتوی دفترچه دانشگاه دولتی براساس سوابق تحصیلی موارد بسیاری را شامل می شود. هر داوطلب پس از دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری در ابتدا باید مندرجات آن را با دقت مورد مطالعه قرار دهد و سپس هر گونه اقدام لازم را برای ثبت نام بدون آزمون انجام دهد.

 

 

سهمیه های مناطق سه گانه، خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان در پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری، مطابق با قوانین مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آن اعمال می گردد.

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری چه زمانی است؟

 

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

مسئولیت رسمی برگزاری کنکور سراسری برعهده سازمان سنجش آموزش کشور است و به همین سبب ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری هم یکی از وظایف این سازمان است.

همزمان با آغاز ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری، دفترچه‌ایی با عنوان سوابق تحصیلی در سامانه سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org منتشر می‌شودو

کلیه داوطلبین و متقاضیان، با در نظر گرفتن مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ به سایت سنجش مراجعه کرده و به صورت کامل دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ را مطالعه کنند، در نهایت با گردآوری کدرشته محل موردنظر خود در نهایت ثبت نام خود را تکمیل می‌کنند.

 

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری چه زمانی است؟

دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری برای افراد ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ در حال حاضر منتشر شده است و در دسترس داوطلبان قرار دارد.

اما در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری برای افراد و داوطلبان ورودی بهمن ماه هنوز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و باید تا زمان انتشار این دفترچه توسط مسئولین امر صبر کرد.

 

 

بخش‌های درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

کلیه اطلاعاتی که در راستای انجام نام نویسی و انتخاب رشته برای داوطلبات کاربردی است، در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری درج شده است، تمامی عناوین و سرفصل‌های قرار داده شده در دفترچه بدون آزمون سراسری در زیر بیان شده است.

 • جدول زمان بندی پذیرش
 • شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان
 • سهمیه ها و تسهیلات
 • مراحل ثبت نام و انتخاب رشته
 • نحوه انتخاب رشته
 • جداول رشته های تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان و موسسات آموزش عالی
 • لیست رشته های تحصیلی ارئه شده در دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

 

ثبت نام دوره بدون کنکور مهر ماه به دلیل انتشار ویروس کرونا به تعویق افتاد

 

 

چگونه می توان به دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری دسترسی پیدا کرد؟

هر ساله مدتی قبل از شروع ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شاهد انتشار دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری هستیم.

اما سؤالی که برای اغلب داوطلبان مطرح می شود این است که چگونه می توانند به دفترچه دانشگاه دولتی براساس سوابق تحصیلی و دیگر دانشگاه های سراسری دسترسی داشته باشند؟

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که امکان دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای شما عزیزان امکان پذیر است.

سایتی به آدرس sanjesh.org که می توانید دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری را از طریق منوی سمت راست آن و کلیک بر روی گزینه سراسری انجام دهید.

 

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری چیست؟

برای کسب اطلاع از تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری چیست؟

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری تمامی فرآیند و مراحل جذب و پذیرش بدون کنکور دانشجویان را از تمامی جهات و جوانب مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد.

در واقع، این دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری طوری تدوین و طراحی شده که بتواند پاسخگوی کلیه سؤالات متقاضیان و داوطلبان در رابطه با نکات و شرایط شرکت در این دوره باشد.

در ادامه به طور مختصر مندرجات و محتویات این دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری را به ترتیب هر فصل از این دفترچه خدمتتان توضیح می دهیم.

 

 

محتویات فصل اول دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

اولین فصل از دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری به شرایط و ضوابط در نظر گرفته شده برای ثبت نام اختصاص داده شده است.

در این بخش، می توانید از مواردی همچون شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان، تسهیلات و سهمیه ها، مقررات وظیفه عمومی (مخصوص داوطلبان آقا)، مراحل و مدارک مورد نیاز برای پذیرش اطلاع پیدا کنید.

 

 

محتویات فصل دوم دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

دومین فصل از دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری به نحوه انتخاب رشته و ذکر ضوابط و شرایط کلی در نظر گرفته شده جهت جذب و پذیرش دانشجو اختصاص داده شده است.

در این فصل می توانید جداول رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان، مجازی، شبانه و روزانه را مشاهده بفرمایید.

بعلاوه، در این فصل در رابطه با ضرایب تأثیر اعمال معدل کتبی دیپلم با توجه به گروه آزمایشی هر کدام از داوطلبان نیز بحث شده است.

 

 

محتویات فصل سوم دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

 سومین و در واقع آخرین فصل از دفترچه دانشگاه دولتی براساس سوابق تحصیلی و دیگر دانشگاه های سراسری به ارائه فرم ها و ضوابط و شرایط اختصاصی و عمومی مؤسسات دانشگاهی مختلف اختصاص داده شده است.

 

 

آیا از لیست دانشگاه های بدون کنکور مندرج در دفترچه انتخاب رشته مطلع هستید؟

آیا شما به عنوان یک داوطلب شرکت در دوره های بدون آزمون سراسری اطلاعی از اسامی دانشگاه های پذیرنده بدون کنکور مندرج در دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری دارید؟

 

 

لیست دانشگاه های پذیرنده بدون آزمون مراکز دانشگاهی سراسری

استان اصفهان- دانشگاه هنر اصفهان

استان زنجان-دانشگاه زنجان

استان ایلام-دانشگاه ایلام

استان آذربایجان شرقی-دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی-مرکز شبستر

استان خراسان رضوی-دانشگاه صنعتی قوچان

استان آذربایجان شرقی-دانشگاه پیام نور استان آذربایجان

استان قم-دانشگاه قم

استان آذربایجان شرقی-مؤسسه غیرانتفاعی میزان-تبریز

استان بوشهر- دانشگاه خلیج فارس بوشهر

استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان-مرکز کوهپایه

استان چهارمحال و بختیاری-دانشگاه شهرکرد

استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان-مرکز اصفهان

استان خراسان جنوبی-دانشگاه بیرجند

استان اردبیل-دانشگاه پیام نور استان اردبیل-واحد سرعین

استان آذربایجان غربی-مؤسسه غیرانتفاعی میعاد- مهاباد

استان آذربایجان غربی-مؤسسه غیرانتفاعی علوم و فن-ارومیه

استان زنجان-دانشگاه زنجان

استان خراسان جنوبی-دانشگاه بیرجند

جزییات دفترچه انتخاب رشته

در نخستین قدم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه‌ها سراسری، تمامی داوطلبین می‌بایست تا دفترچه انتخاب رشته را به واسطه سایت سازمان سنجش کشور دریافت کرده و به بررسی و مطالعه کلیه بخش‌های این دفترچه بپردازند.

دفترچه‌ راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ شامل مندرجات مهمی از جمله موارد زیر می باشد.

 • دواطلبان باید برای شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری، برخی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی را داشته باشند که در دفترچه‌ی انتخاب رشته درج شده است.
 •  داوطلبان آقا می‌بایست آگاهی کامل نسبت به مقررات وظیفه عمومی داشته باشند که این مورد نیز از جزئیات دفترچه نامبرده است.
 • لیست و کد رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم نیز از مهم ترین بخش های دفترچه بدون کنکور سراسری است.
 • سهمیه های موثر در پذیرش بدون کنکور سراسری نیز در این دفترچه درج شده است.
 • مدارکی که در زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری نیاز است از طریق دفترچه‌ی انتخاب رشته می توانید نسبت به آن ها مطلع شوید.
 • جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی برای تشخیص الویت ها و تخمین شانس قبولی نیز آورده شده است.
 •  فرم پیش نویس ثبت نام نیز برای آشنایی شما و یک بار وارد کردن کد رشته محل ها در انتهای دفترچه ثبت نام بدون کنکور قرار داده شده است.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در سال ۱۴۰۲، برای ورودی ترم مهر و ورودی ترم تحصیلی بهمن صورت می گیرد 

 

اخبار پیرامون دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری

 • هزینه ثبت‌نام‌ در کنکور ‌۱۴۰۲ اعلام شد/ نحوه درج سوابق تحصیلی

پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، باید با در دست داشت کارت‌های عضور شبکه بانی شتاب نسبت به پرداخت الکترونیکی آن اقدام کنید. پس از مراحعه به وبسایت سنجش و پرداخت 750 هزار ریال یا 75 هزارتومن  می‌توانید شماره سریال 12 رقمی را در نهایت دریافت کنید.

 • زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ 

زمان ثبت‌نام برای پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال ۱۴۰۲، مرداد ماه آینده اعلام شد.

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

کلیه افرادی که قصد شرکت در تمامی دوره‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری دارند، می‌بایست نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ و همچنین مطالعه بخش‌‌های درج شده اقدام کنند. 

دانشگاه‌های سراسری سالانه در دو ترم مهر و بهمن براساس سوابق تحصیلی، دانشجو پذیرش می‌کنند. هزمان با شروع فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت ام بدون کنکور دانشگاه سراسری در سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان باید برای طی کردن مراحل گفته شده، اطلاعات کافی داشته باشند.

به دلیل اینکه شرایط و رشته‌های ارائه شده در ترم‌های مهر و بهمن در این دفترچه متفاوت است به همین سبب برای هر ترم به صورت جداگاه در نظر گرفته شده است و در این صورت متقاضیان شرکت در بدون کنکور سراسری باید از زمان انتشار این دفترچه اطلاغ داشته باشند. در این صفحه به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با بخش‌های دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری پرداخته‌ایم. در صورتی که در زمان مطالعه این دفترچه با ابهام یا مشکلی روبرو شدید می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟ 

دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری برای دوره مهر ماه در حال حاضر منتشر شده است. اما دفترچه بدون کنکور بهمن ماه هنوز منتشر نشده است و باید منتظر ماند.

مندرجات دفترچه دانشگاه دولتی براساس سوابق تحصیلی چیست؟ 

مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری شامل مواردی همچون شرایط و ضوابط ثبت نام، رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور و موارد دیگر می شود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری را چگونه می تواند دانلود کرد؟ 

از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانید اقدام به دانلود این دفترچه کنید.

نظرات

 1. درس خون
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری از کجا دانلود کنیم؟

  • mohammadi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت به خیر
   دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سنجش امکان دانلود وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 2. مجمدرضا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام، سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری را از چه سامانه ای باید دریافت کنیم؟

 3. مجمدرضا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام، سوالی که من دارم اینه که دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری از کجا باید دریافت کنیم؟

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

   سلام وقت بخیر دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 در سایت سازمان سنجش قابل دریافت میباشد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)