تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور 1401 + شرایط و رشته ها

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۹
ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

این روزها مسیر برای افرادی که از مدرسه فارغ التحصیل شده اند و دارای مدرک دیپلم هستند، برای ورود به دانشگاه هموار شده است. در گذشته وجود کنکور سراسری یک مانع بزرگ برای فارغ التحصیلان مقطع دیپلم محسوب می‌شد. اما در سال 1401 این مانع برداشته شده است. زیرا دانشگاه‌های سراسری در دو نوبت مهر و بهمن بدون کنکور دانشجو می پذیرد در نتیجه افراد واجد شرایط میتوانند به سادگی برای ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور1401 اقدام کنند.

داوطلبان برای پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های سراسری باید اطلاعاتی را نسبت به شرایط ثبت نام به دست بیاورند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله اطلاعاتی را نسبت به ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور ۱۴۰۱ در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای ادامه تحصیل و آینده شغلی خود تصمیم بگیرید.

اولین مبحث که باید از آن مطلع شوید موارد مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۱ می باشد. زیرا بدون مطالعه آن نمی توانید برای ثبت نام اقدام کنید، توجه داشته باشید ما در ادامه مقاله موارد مهمی همچون جزئیات شرایط زمان، نحوه ثبت نام، مدارک لازم و غیره را مورد بررسی قرار خواهیم داد در نتیجه اگر قصد دارید برای ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون 1401 اقدام کنید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

بر اساس اعلام سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه سال 1401 در مرداد ماه و قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری انجام خواهد شد.

 

اطلاعیه جدید پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری بهمن 1401

ثبت نام دانشگاه سراسری به صورت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی آغاز شد کلیه متقاضیان محترم ورود به دانشگاه های آزاد و سراسری کشور مطابق شرایط جدید می توانند به صورت بدون کنکور در مقاطع کاردانی – کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش شوند شایان ذکر است در بین رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه سراسری ترم بهمن 1401 برخی رشته های پیراپزشکی و همچنین پرطرف دار ترین رشته های دانشگاهی مهندسی و همچنین در زیر گروه انسانی رشته حقوق و روانشناسی نیز دانشجو پذیرش می شود.

 

برای آشنایی با رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

جزئیات ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام کنکور سراسری برای کلیه داوطلبانی که مایل به شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری هستند ، به صورت هم‌زمان برای کلیه گروه‌های آزمایشی در آذر ماه آغاز می‌گردد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به انتخاب هر یک از این رشته ها می‌باشند، لازم است پس از دریافت کارنامه کنکور سراسری و با استفاده از رتبه مورد نظر ، اقدام به انتخاب رشته موردعلاقه خود نمایند.

اما آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری می‌باشند ، می‌توانند در مرداد ماه به صورت الکترونیکی با مراجعه به پایگاه سازمان سنجش و آموزش کشور ، و یا تماس با شماره مرکز ثبت نام 9099075307 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. داوطلبان عزیز هم‌زمان با ثبت نام می‌توانند در لیست رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی خود پس از ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری اقدام به انتخاب رشته نمایند.

داوطلبان عزیز لازم است قبل از ثبت درخواست ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ،می بایست اقدام به خرید کارت ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. پس از خرید این کارت، شماره سریال 12 رقمی در اختیارتان قرار داده خواهد شد که به منزله مجوز ورود به ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور خواهد بود.

 

اطلاعیه

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور به صورت همزمان در کلیه گروه های آزمایشی به صورت همزمان امکانپذیر است

 

 

شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری

ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می باشند. که در ادامه ما به ذکر شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت. آگهی از تاثیر معدل بر کنکور سراسری ، از جمله مواردی است که داوطلبان در تمامی رشته ها لازم است نسبت به کسب اطلاعات لازم بپردازند.

 • دارا بودن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسط  و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد. همچنین دارندگان مدرک فوق دیپلم (کاردانی) ، امکان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور را خواهند داشت.
 • آن دسته از متقاضیانی که در آموزشگاه های فنی و حرفه ای دیپلم خود را دریافت نموده اند در صورت دارا بودن مدرک کاردانی یا فوق دیپلم را اخذ نموده باشند، حق شرایط ثبت نام بر اساس معدل در دانشگاه‌های سراسری را خواهند داشت.
 • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های کاردانی گروه های آموزشی غیر پزشکی که تا پایان شهریور 1401 فارغ التحصیل شده باشند ، در صورتی می توانند در ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.
 • دانشجویان انصرافی در دانشگاه های مختلف و رشته های متفاوت در صورتی تصفیه کامل در تمامی موارد در دانشگاه ، امکان ثبت نام را خواهند داشت.

 

تفاوت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری

تفاوتی که بین ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری با سایر دانشگاه ها و رشته های دیگر وجود دارد در این است که شما می توانید همزمان با ثبت نام، اقدام به انتخاب رشته های مورد علاقه خود نمایید. اما آنچه در کنکور سراسری مرسوم می باشد، تنها از طریق کارنامه و رتبه  داوطلب در هر یک از زیر گروه های مورد نظر، امکان انتخاب رشته وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از تفاوت هایی که بین ثبت نام بدون آزمون دانشگاه دولتی وجود دارد، به نحوه گزینش داوطلب برای قبولی در رشته های انتخابی مربوط می شود. برای مثال پذیرش در ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری می باشد و متقاضیان در صورت دارا بودن معدل لازم می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. اما در کنکور سراسری معدل و رتبه داوطلب به صورت توامان با هم در قبولی داوطلب موثر می باشد.

از دیگر تفاوت هایی که بین ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور و ثبت نام کنکور سراسری می توان امکان ثبت نام در دو نیمه از سال اشاره نمود. همچنین انتخاب رشته در هر یک از این انواع را می توان در دو ترم مهر و ترم بهمن دانست که امکان ثبت نام و پذیرش داوطلبان را در هر دو ترم فراهم می نماید. با استفاده از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش می توانید به انتخاب رشته به صورت مجازی بپردازید.

 

اطلاعیه

مطابق با موارد درج شده در دفترچه کنکور سال 1401، ثبت نام برای پذیرش با سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای سال ۱۴۰۱ بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده شروع می شود.

 

ثبت نام در 85% ظرفیت سراسری بدون کنکور شد

ثبت نام در 85% ظرفیت سراسری بدون کنکور شد . مطابق با آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور، داوطلبان بدون نگرانی برای پذیرش در رشته های مورد علاقه خود و همچنین شرایط پر تنش کنکور می توانند به دانشگاه راه یابند. پذیرش در تمامی این رشته ها به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

جهت ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین با استفاده از سامانه ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری امکان ثبت نام را برای کلیه داوطلبان عزیز فراهم خواهند نمود. کافی است با شماره های مندرج در جدول تماس حاصل نمایید تا علاوه بر ثبت نام ، از خدمات مشاوره انتخاب رشته نیز بهره مند گردند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری وارد شوید.

 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۱

اگر قصد دارید برای ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور اقدام کنید بهتر است بدانید در گام اول باید وارد سایت سنجش شویم (برای ورود به وب سایت سنجش بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید) زمانی که وارد وب سایت سنجش شدید با تصویر مشابه با تصویر زیر مواجه می شوید. در این قسمت بین گزینه هایی که وجچد دارد باید گزینه ی سراسری که با شماره‌ی 1 در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۱

در این بخش از مقاله باید بر روی گزینه ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۱ کلیک کنید. با مشاهده به تصویر زیر می توانید این گزینه را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

بارگذاری عکس در وب سایت

در این مرحله از ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور lمتقاضی باید یک عکس که در سال ۱۴۰۱ گرفته است را در وب سایت بارگذاری کند. توجه داشته باشید عکس مورد نیاز باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه شما را با شرایط اشنا خواهیم کرد. برای مثال باید زمینه عکس باید سفید باشد، در صورت مونث بودن داوطلب باید حجاب کامل رعایت شود، یکی از شرایط عکس تمام رخ بودن است، فرمت عکس باید JPG بوده و حداکثر حجم آن ۷۰ کیلوبایت باشد. در ثانی ابعاد عکس مورد نیاز باید 200*300 یا 300*400 پیکسل باشد.

در ادامه باید به سراغ بارگذاری فایل برویم. برای انجام این کار باید بر روی قسمت  choose file که با عدد شماره 1 نمایش داده شده است کلیک کنید، فایل را بارگذاری نمایید و در ادامه بر روی دکمه تایید و ادامه ثبت نام که در تصویر زیر با عدد شماره 3 نشانه گذاری شده است کلیک کنید.

بارگزاری عکس در وب سایت

بارگزاری عکس در وب سایت

 

تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۱

در این قسمت از کا یک فرم در اختیار شما قرار داده می شود که باید تمام موارد موجود در آن را تکمیل کنید. مواردی که در فرم باید تکمیل کنید را در جدول زیر قرار دادیم. این نکته را در نظر داشته باشید تمام موارد باید با دقت تکمیل شود تا در ادامه مسیر با چالش مواجه نشوید.

 

نام خانوادگی نام نام پدر جنسیت
شماره شناسنامه سری و سریال شناسنامه تاریخ تولد کد ملی
کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم کد دانش آموزی مقطع دیپلم کد عنوان دیپلم
تاریخ اخذ مدرک دیپلم کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان محل اخذ مدرک دیپلم  معدل کل دیپلم
معدل کتبی نهایی دیپلم کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی
تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی معدل مقطع پیش دانشگاهی سهمیه داوطلب
کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران مدت حضور داوطلبانه در جبهه معلولیت اتباع غیر ایرانی و کد پیگیری 13 رقمی اتباع غیرایرانی
وضعیت اشتغال به تحصیل وضعیت فارغ التحصیلی در آموزش عالی معدل کل دوره کاردانی کد اشتغال کارکنان رسمی
کد استان و کد بخش محل اقامت کد نظام وظیفه کد پستی تلفن ثابت
تلفن همراه نشانی نشانی پست الکترونیکی اگر در آزمون کنکور سال گذشته شرکت کرده اید، شماره پرونده خود را وارد کنید.

انتخاب کد رشته محل 

حال که به این قسمت از ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور رسیده اید بهتر است بدانید که باید کد رشته محل های استخراجی خود را از داخل دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور پیدا کرده و در فرمی که در اختیار شما قرار داده شده است وارد کنید. این نکته را در نظر داشته باشید هر داوطلب مجاز به این است که ۱۰۰ کد رشته مورد نظر خود را به ترتیب و اولویت بندی در فرم وارد نماید. اگر پیدا کردن کد رشته برای شما سخت است بهتر است بدانید که در این قسمت یک گزینه به نام جستجوی کد رشته محل وجود دارد که به راحتی می توانید کد رشته مورد نظر خود را از طریق این گزینه پیدا کنید.

دریافت کد رهگیری ثبت نام

اگر تا به این قسمت از ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید صفحه جدیدی برای شما به نمایش در می آید که در آن فرم ثبت نام به علاوه مشخصات شما وجود دارد البته  شماره پرونده ” و ” کد رهگیری هم وجود دارد که باید پرینت بگیرید تا زمان اعلام نتایج بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

اطلاعیه 

برای ورود به وب سایت رسمی سازمان سنجش بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

بر اساس اعلام سازمان سنجش داوطلبان می توانند در مرداد ماه برای ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مهر سال 1401 اقدام کنند.

داوطلبانی که از ثبت نام کنکور سراسری جا مانده اند می توانند مبلغ ۱۸ هزار تومان از طریق وب سایت سنجش پرداخت کنند. در این صورت میتوانند از ۱۴ مرداد 1401 الی ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۱ برای تکمیل فرم و تقاضای ثبت نام دوره ها بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند.

در دفترچه کنکور سال 1401 مواردی ذکر شده است که نشان می دهد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، ثبت نام برای پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای سال 1401 را قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده آغاز می‌کنند.

خلاصه مطلب

در این مقاله اطلاعات دقیق نسبت به ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور در اختیار شما قرار داده شده است. این نکته را در نظر داشته باشید در این محتوا نحوه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون را به صورت کامل به شما آموزش داده ایم در نتیجه شما به علاوه آشنا شدن با فرم ثبت نام 1401،شرایط ثبت نام و غیره تمام مراحل ثبت نام اعم از وارد شدن به سایت سازمان سنجش، اقدام برای ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۱، بارگذاری عکس، تکمیل فرم، انتخاب کد رشته و حتی دریافت کد رهگیری را آموزش دیدید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله شما بتواند به شما کمک شایانی کند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

 

 

 

 

3.8/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه های سراسری تا کی مهلت داریم؟

معمولا ثبت نام تا نیمه های بهمن ادامه دارد که تاریخ دقیق اتمام مهلت ثبت نام را در همین محتوا به شما اطلاع خواهیم داد.

آیا زمان ثبت نام ورودی مهر و بهمن دانشگاه های سراسری یکسان است؟

خیر، زمان ثبت نام ورودی مهر و بهمن دانشگاه های سراسری یکسان نمی باشد و شما در این مقاله به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

چه زمانی ثبت نام ورودی مهر ماه دانشگاه های سراسری مشخص می شود؟

زمان ثبت نام مهر ماه معمولا در مرداد ماه است اما محض اعلام زمان دقیق ثبت نام ورودی مهر ماه دانشگاه های سراسری، این مقاله به روزرسانی خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. کامران فر
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  با سلام و خسته نباشید
  من در کنکور شرکت کردم در دفترچه سال گذشته نوشته که این افراد باید همراه با رشته های با آزمون کد رشته های بدون آزمون را نیز وارد کنند لطفا در این زمینه توضیح دهید

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 2. فاطی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام من کاردانی نرم افزار دارم
  کنکور انسانی شرکت میکنم
  کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هم ثبت نام کردم
  میخوام کنکور بدون ازمون سراسری هم ثبت نام کنم
  میتونم؟ زمانش کی هست؟

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

   با سلام امکان ثبت نام همزمان است ولی تحصیل همزمان در یک رشته نیست

 3. لیلا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور به معدل ربط داره؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

   با سلام ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور 1401 با شرط معدل است

 4. صادق واحدی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام وقتتون بخیر، ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی امکانپذیر است؟

 5. نعیمه مسلمی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم مهلت ثبت نام برای رشته های بدون کنکور ورودی بهمن ماه ۱۴۰۰ تموم شده؟دانشگاهی هست که هنوز بشه ثبت نام کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   بعضی از دانشگاه ها بله.برای اطلاع از این دانشگاه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 6. رادین صابری
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۵

  جهت پذیرش رشته های ریاضی و فیزیک

 7. مبینا
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۲

  از استعداد درخشان دانشگاه آزاد میشه برای دانشگاه دولتی استفاده کرد؟

  • مشاور ارشد
   ۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۷

   سلام خیر امکام استفاده نیست

 8. محمد
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱

  با سلام … من هم مدرک دیپلم دارم و هم پیش دانشگاهی و می خوام در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی بدون کنکور در تهران ثبت نام کنم … ایا شدنی هست یا خیر ؟ ممنون میشم اطلاعات لازم رو به من بدین …

 9. رضا
  ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸

  ثبت نام بدون کنکور سراسری شهریه هم میخاد ؟

 10. احمد
  ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۶

  در رشته نرم افزار کمپیوتر

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۰

   سلام جهت ثبت نام رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه سراسری بدون کنکور سال 99 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 11. احمد
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام من از افغانستان هستم و میخواهم در یکی از دانشگاه های آنلان ایران تحصیل کنم میشه در این مورد بهم معلومات بدین

  • dr-naqizade
   ۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام و وقت بخیر
   رشته مورد نظرتونو بگین برای دانشگاه سراسری بدون کنکور راهنماییتون کنیم

ایران تحصیل
تماس با مشاور