ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری

 

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور
ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

اطلاعیه جدید پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری بهمن 99

ثبت نام دانشگاه سراسری به صورت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی آغاز شد کلیه متقاضیان محترم ورود به دانشگاه های آزاد و سراسری کشور مطابق شرایط جدید می توانند به صورت بدون کنکور در مقاطع کاردانی – کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش شوند شایان ذکر است در بین رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه سراسری ترم بهمن 99 برخی رشته های پیراپزشکی و همچنین پرطرف دار ترین رشته های دانشگاهی مهندسی و همچنین در زیر گروه انسانی رشته حقوق و روانشناسی نیز دانشجو پذیرش می شود.

 

پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ترم بهمن 99 از امروز 1 دی ماه 99 آغاز شده جهت اطلاع از رشته و دانشگاه ها و انجام ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

 

 

جهت اطلاع دقیق از لیست رشته و دانشگاه های پذیرش بدون کنکور – انجام ثبت نام در رشته های بدون کنکور سراسری از تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب

9099072952 – تماس از تهران و سراسر کشور

9099092952 – تماس فقط از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

جزئیات ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام کنکور سراسری برای کلیه داوطلبانی که مایل به شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری هستند ، به صورت هم‌زمان برای کلیه گروه‌های آزمایشی در آذر ماه آغاز می‌گردد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به انتخاب هر یک از این رشته ها می‌باشند، لازم است پس از دریافت کارنامه کنکور سراسری و با استفاده از رتبه مورد نظر ، اقدام به انتخاب رشته موردعلاقه خود نمایند.

اما آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری می‌باشند ، می‌توانند در مرداد ماه به صورت الکترونیکی با مراجعه به پایگاه سازمان سنجش و آموزش کشور ، و یا تماس با شماره مرکز ثبت نام 9099072952 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. داوطلبان عزیز هم‌زمان با ثبت نام می‌توانند در لیست رشته های بدون کنکورگروه آزمایشی خود پس از ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری اقدام به انتخاب رشته نمایند.

داوطلبان عزیز لازم است قبل از ثبت درخواست ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ،می بایست اقدام به خرید کارت ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. پس از خرید این کارت، شماره سریال 12 رقمی در اختیارتان قرار داده خواهد شد که به منزله مجوز ورود به ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور خواهد بود.

 

 

 

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور به صورت همزمان در کلیه گروه های آزمایشی به صورت همزمان صورت می گیرد

 

 

 

 

 

شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری

 

شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه های سراسری
شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه های سراسری

 

ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می باشند. که در ادامه ما به ذکر شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت. آگهی از تاثیر معدل بر کنکور سراسری ، از جمله مواردی است که داوطلبان در تمامی رشته ها لازم است نسبت به کسب اطلاعات لازم بپردازند.

  • دارا بودن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسط و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد. همچنین دارندگان مدرک فوق دیپلم (کاردانی) ، امکان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور را خواهند داشت.
  • آن دسته از متقاضیانی که در آموزشگاه های فنی و حرفه ای دیپلم خود را دریافت نموده اند در صورت دارا بودن مدرک کاردانی یا فوق دیپلم را اخذ نموده باشند، حق شرایط ثبت نام بر اساس معدل در دانشگاه‌های سراسری را خواهند داشت.
  • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های کاردانی گروه های آموزشی غیر پزشکی که تا پایان شهریور 99 فارغ التحصیل شده باشند ، در صورتی می توانند در ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.
  • دانشجویان انصرافی در دانشگاه های مختلف و رشته های متفاوت در صورتی تصفیه کامل در تمامی موارد در دانشگاه ، امکان ثبت نام را خواهند داشت.

 

تفاوت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری

تفاوتی که بین ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری با سایر دانشگاه ها و رشته های دیگر وجود دارد در این است که شما می توانید همزمان با ثبت نام، اقدام به انتخاب رشته های مورد علاقه خود نمایید. اما آنچه در کنکور سراسری مرسوم می باشد، تنها از طریق کارنامه و رتبه داوطلب در هر یک از زیر گروه های مورد نظر، امکان انتخاب رشته وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از تفاوت هایی که بین ثبت نام بدون آزمون دانشگاه دولتی وجود دارد، به نحوه گزینش داوطلب برای قبولی در رشته های انتخابی مربوط می شود. برای مثال پذیرش در ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری می باشد و متقاضیان در صورت دارا بودن معدل لازم می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. اما در کنکور سراسری معدل و رتبه داوطلب به صورت توامان با هم در قبولی داوطلب موثر می باشد.

از دیگر تفاوت هایی که بین ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور و ثبت نام کنکور سراسری می توان امکان ثبت نام در دو نیمه از سال اشاره نمود. همچنین انتخاب رشته در هر یک از این انواع را می توان در دو ترم مهر و ترم بهمن دانست که امکان ثبت نام و پذیرش داوطلبان را در هر دو ترم فراهم می نماید. با استفاده از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجشمی توانید به انتخاب رشته به صورت مجازی بپردازید.

 

 

ثبت نام در 85% ظرفیت سراسری بدون کنکور شد

ثبت نام در 85% ظرفیت سراسری بدون کنکور شد . مطابق با آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور، داوطلبان بدون نگرانی برای پذیرش در رشته های مورد علاقه خود و همچنین شرایط پر تنش کنکور می توانند به دانشگاه راه یابند. پذیرش در تمامی این رشته ها به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

جهت ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین با استفاده از سامانه ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری امکان ثبت نام را برای کلیه داوطلبان عزیز فراهم خواهند نمود. کافی است با شماره های مندرج در جدول تماس حاصل نمایید تا علاوه بر ثبت نام ، از خدمات مشاوره انتخاب رشته نیز بهره مند گردند.

 

 

سوالاتی پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور شامل چه دانشگاه هایی می شود؟

رشته های دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی در یک دفترچه که در زمان مقرر ثبت نام در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد گردید.

آیا بین اعتبار مدارک رشته های بدون کنکور و با کنکور در دانشگاه های مختلف تفاوتی وجود دارد؟

با توجه به اینکه دانشگاه های مختلف با نظارت علوم و تحقیقات تاسیس شده اند، مدارک آنها مورد تائید وزارت علوم بوده و تفاوتی بین رشته های با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه وجود نخواهد داشت.

آیا می توان همزمان با ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز ثبت نام نمود؟

تفاوت شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری در دانشگاه های علمی کاربردی و سراسری چیست؟

آیا ظرفیت پذیرش در رشته های مختلف دانشگاهی در سال 99 تغییر یافته است؟

تفاوت مدرک فارغ التحصیلان ثبت نام بهمن و ثبت نام مهر در چیست؟

 

جهت یافتن پاسخ سوالات خود بامتخصصین و مشاورین ایران تحصیل با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کانال تلگرامی رشته های ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور 98
کانال تلگرامی ثبت نام دانشگاه دولتی بدون کنکور

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام بر اساس معدل در دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام بر اساس معدل دانشگاه سراسری

6 نظر برای «ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور بهمن 99»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *