ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه سنجش آموزش کشور

سامانه سنجش آموزش کشور | Sanjesh.org + ورود مستقیم

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲۱
سامانه سنجش آموزش کشور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه سنجش تنها سایتی است که تمامی دانشجوها و فارغ التحصیلان آن را می شناسند. توجه داشته باشید سایت sanjesh.org از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا وظیفه برنامه ریزی و برگزاری کنکور را بر عهده دارد. شایان ذکر است بدانید در این محتوا اطلاعات کاملی نسبت به سازمان سنجش و آموزش کشور در اختیار شما قرار خواهیم داد به همین دلیل در بعد مطالعه این محتوا به هیچ وجه در حین کار کردن در وب سایت سازمان سنجش با چالش موتجه نمی شوید.

توجه داشته باشید در این پست نحوه ورود به سایت سازمان سنجش را با استفاده از متن و تصویر در این مقاله آموزش خواهید دید. از سوی دیگر با امکانات این سایت به طور کامل آشنا خواهید شد. این نکته را در نظر داشته باشید در ادامه با مراحلی همچون دریافت دفترچه ثبت نام کنکور، دریافت کارت ورود به جلسه، نحوه واریز هزینه ثبت نام و بسیاری از موارد دیگر را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد تا هر داوطلب بتواند با مطالعه محتوای آشنایی با سامانه سنجش آموزش کشور تمام نیازهای خود را مرتفع کند.

در ادامه قصد داریم نحوه ثبت نام در وب سایت سازمان سنجش را به شما آموزش دهیم. لازم به ذکر است بدانید تمامی مراحل را با استفاده از متن و تصویر آموزش داده خواهد شد به همین دلیل برای داوطلبان هیچ سوال و شبهه ای به جای نمی ماند همانطور که می‌دانید سازمان سنجش برگزار کننده آزمون های استخدامی مهم هست، در نتیجه اگر نمی توانید برای آزمون های استخدامی ثبت نام کنید اصلاً نگران نباشید زیرا در این مقاله تمامی مراحل به شما آموزش داده می شود. در مجموع ما در یک مقاله کامل و جامع تصمیم داریم تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهیم در نتیجه برای به دست آوردن این اطلاعات پیشنهاد می کنید تا پایان این مقاله با ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل همراه باشید.

در راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری، تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل تمامی نکات مهم را به شما آموزش داده و به شما کمک می کنند تا رشته ای متناسب با خود را انتخاب نمایید. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته بر روی عکس زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

 

 

فهرست محتوا

نحوه ورود به سایت  sanjesh.org + راهنمای تصویری

در گام اول بهتر است به سراغ نحوه ورود به سایت سازمان سنجش برویم. همانطور که می دانید سامانه سنجش برای انجام کلیه امور مربوط به ثبت نام آزمون ها، مشاهده نتایج آزمون ها، شرکت در آزمون ها و بسیاری امکانات دیگر راه اندازی شده است. اولین موردی که لازم است در سامانه سنجش بدانید، نحوه ورود به آن است. برای ورود به سایت نیز چند مرحله ساده وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

برای ورود ابتدا آدرس سامانه را در مرورگر خود وارد کنید. آدرس مرورگر  sanjesh.org می باشد. عموماً اولین سایتی که بالا می آید همان سامانه سنجش می باشد و کافی است روی آن کلیک کنید. اکنون شما وارد سایت سازمان سنجش شده اید و می توانید برای انجام اموری که در نظر دارید، اقدام نمایید. در ادامه بخش های مختلف سامانه سنجش را توضیح داده و به عملکرد هر کدام از این بخش ها می پردازیم؛ در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را بدست آورید.

 

اطلاعیه

ثبت نام و اعلام نتایج تمامی کنکورهای کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان صورت می گیرد.

 

امکانات سامانه سنجش | Sanjesh.org

امکانات سامانه سنجش بسیار گسترده است و برای هر یک از امکانات نیز بازه زمانی خاصی وجود دارد که در دوره تعیین شده در دسترس می باشد. در این قسمت ما به تمامی این امکانات می پردازیم. اگر در رابطه با زمان هر یک از رویدادها نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با کارشناسان  ایران تحصیل در تماس باشید.

ثبت نام آزمون های سراسری

ثبت نام کنکور سراسری (سازمان سنجش ثبت نام کنکور)

 1. ثبت نام بدون کنکور سراسری
 2. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد (سازمان سنجش کارشناسی ارشد)
 3. ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور (سازمان سنجش پیام نور)
 4. ثبت نام آزمون دکتری (سازمان سنجش دکتری)
 5. ثبت نام دانشگاه پیام نور (سازمان سنجش پیام نور)
 6. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 7. ثبت نام آزمون استخدامی (سازمان سنجش استخدامی)
 8. و …

برای ثبت نام آزمون های سراسری می توانید از جایگاه تعیین شده در تصویر زیر استفاده کنید.

 

ثبت نام آزمون های سراسری

ثبت نام آزمون های سراسری

 

انواع آزمون هایی که در سامانه سنجش برگزار می شود، شامل موارد زیر خواهد بود

 

آزمون های مختلف سازمان سنجش آموزش کشور
کنکور سراسری آزمون کاردانی به کارشناسی
کارشناسی ارشد دکتری تخصصی
کاردانی فنی حرفه ای جامع علمی کاربردی
دانشگاه پیام نور آزمون های بین الملل
استعدادهای درخشان عمومی
سایر آزمون های استخدامی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی
Tolimo

 

 

دریافت دفترچه ثبت نام و سوالات، پاسخ نامه آزمون ها

یکی از امکانات مهم دیگری که در سامانه سنجش وجود دارد مربوط به مشاده و دریافت انواع دفترچه های ثبت نام و سوالات است. قبل از ثبت نام در هر آزمون سراسری نیاز است داوطلبان دفترچه هایپیرا مورد نیاز را که روی سایت بارگزاری می شودف دانلود کرده و مطالعه کنند تا پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرند. زمان انتشار دفترچه ها نیز همزمان با آغاز فرایند ثبت نام می باشد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می شود:

 1. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری(سازمان سنجش کنکور)
 2. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری
 3. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد (سازمان سنجش کارشناسی ارشد)
 4. دفترچه ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور (سازمان سنجش پیام نور)
 5. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دکتری (سازمان سنجش دکتری)
 6. دانلود سوالات و پاسخ نامه کنکور سراسری
 7. دانلود سوالات و پاسخ نامه کنکور ارشد
 8. و …

 

 

دریافت دفترچه ثبت نام و سوالات، پاسخ نامه آزمون ها

دریافت دفترچه ثبت نام و سوالات، پاسخ نامه آزمون ها

 

 

دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون

مورد بعدی که در سامانه سنجش امکان آن فراهم شده است، دریافت کارت های ورود به جلسات می باشد. برای شرکت در هر آزمون نیاز است افراد کارت ورود به جلسه را دریافت کرده و همراه خود داشته باشند. دریافت کارت ورود به جلسات نیز در بازه زمانی خاص فعال شده و نیاز است افراد در تاریخ های اعلام شده به سامانه مراجعه کرده و کارت خود را دریافت نمایند. انواع کارت هایی که برای شما در  سامانه سنجش آماده دریافت می شود شامل موارد زیر خواهد بود:

 1. کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
 2. کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد
 3. کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و …

 

 

دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون

دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون

 

واریز هزینه ثبت نام آزمون ها

یکی از مراحل ثبت نام آزمون ها، واریز هزینه ثبت نام می باشد. برای این مورد نیز لازم است شما از طریق سامانه اقدام نمایید که به صورت مستقیم به درگاه بانکی مورد نظر متصل خواهید شد. در سامانه سنجش می توانید برای پرداخت انواع هزینه های زیر اقدام نمایید:

 1. خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور سراسری
 2. خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
 3. خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام آزمون دکتری
 4. خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری
 5. و …
واریز هزینه ثبت نام آزمون ها

واریز هزینه ثبت نام آزمون ها

مشاهده نتایج و دریافت کارنامه در سامانه سنجش

پس از شرکت در آزمون ها، تمامی داوطلبان منتظر اعلام نتایج می مانند. برای مشاهده نتایج نیز داوطلبان می توانند از سامانه سنجش استفاده کرده و مراحل را طی نمایند. برای مشاهده انواع نتایج زیر می توانید از سامانه سنجش استفاده کنید:

 1. نتایح اولیه و نهایی کنکور سراسری
 2. نتایح اولیه و نهایی کنکور کارشناسی ارشد
 3. نتایح اولیه و نهایی دکتری
 4. نتایج دعوت به مصاحبه دکتری
 5. نتایج آزمون استخدامی
 6. و …
مشاهده نتایج و دریافت کارنامه در سایت سنجش

مشاهده نتایج و دریافت کارنامه در سایت سنجش

 

ارسال درخواست و یا اعتراض به نتایج آزمون ها

یکی از امکانات دیگر سایت سنجش، امکان ارسال درخواست و یا اعتراض به نتایج آزمون ها می باشد. این امکان برای افرادی است که به هر دلیل از نتیجه آزمون خود رضایت کافی را ندارند و به همین دلیل تصمیم به اعلام اعتراض می گیرند. برای ارسال اعتراض خود نیاز است که ابتدا به قسمت ارسال درخواست در سامانه سنجش وارد شوید و مراحل مورد نیاز را طی کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

از دیگر امکانات سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست و یا شرکت در نظرسنجی ها می باشد. در صورتی که قصد ارسال اعتراض به نتایج آزمون ها را دارید می توانید به قسمت «ارسال درخواست» سایت وارد شوید و درخواست خود را پس از انجام مراحل ثبت نام، در این سامانه ثبت کنید. همچنین می توانید برای ورود مستقیم به قسمت ارسال درخواست ها در سایت سازمان سنجش بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

به وسیله سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، می توانید با شهریه و ظرفیت تمامی دانشگاه ها آشنا شده و با راهنمایی های مشاوران ما، بهترین رشته و دانشگاه را انتخاب کنید. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه Sanjesh.org

 

به صورت کلی امکانات سامانه سنجش را می توانیم شامل موارد زیر بدانیم

در این قسمت از مقاله یک جدول قرار داده ایم که شما میتوانید با مشاهده آن از امکانات مختلف سازمان سنجش آموزش کشور مطلع شوید

امکانات مختلف سازمان سنجش آموزش کشور
ثبت نام انواع آزمون ها دریافت دفترچه ها
دریافت کارت واریز هزینه ها
مشاهده نتایج ارسال درخواست اعتراض

 

اطلاعیه

تمامی این امکانات در برهه های زمانی خاصی روی سایت سنجش در دسترس خواهد بود.

 

ورود به سایت سنجش برای ثبت نام کنکور

در این قسمت همراه ما باشید تا راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش را به شما ارائه دهیم. همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم یکی از امکانات سایت سنجس ورود به آن برای ثبت نام در انواع آزمون ها است. علاقه مندانی که قصد ثبت نام دارند باید به سایت سنجش مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه و پرداخت هزینه ثبت نام، مراحل آن را نهایی کنند.

مراحل برای ثبت نام کنکور در سایت سنجش

ابتدا به سایت سنجش وارد شده و گزینه سراسری را از سمت راست انتخاب کنید.

مراحل برای ثبت نام کنکور در سایت سنجش

مراحل برای ثبت نام کنکور در سایت سنجش

 

 

با کلیک روی این گزینه صفحه ای دیگر برای شما باز خواهد شد که در آن لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال مزبور قرار داده شده است.

 

 

 نتایج کنکور

نتایج کنکور

 

 

برای پرداخت هزینه ثبت نام نیز باید کد 12 رقمی مربوط به کارت ثبت نام را خریداری کرده که برای آن نیاز است مانند تصویر زیر روی لینک “خرید سریال ثبت نام” کلیک نمایید.

 

مراحل خرید کارت در سنجش

مراحل خرید کارت در سنجش

 

 

در مرحله بعدی که سریال ثبت نام را خریداری کرده اید، باید روی گزینه تایید و ادامه بزنید. برای دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور نیز سریال های جداگانه ای وجود دارد که باید آن ها را خریداری کنید.

 

 

مراحل وارد کردن اطلاعات در سایت سنجش

مراحل وارد کردن اطلاعات در سایت سنجش

 

 

حال نوبت به وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه است. در آخر هم باید، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

 

 

مراحل ورود برای ثبت نام در سنجش

مراحل ورود برای ثبت نام در سنجش

 

 

در نهایت صفحه ای که اطلاعات خود را در آن وارد کرده اید، نشان داده می شود که در صورت مورد تایید بودن تمامی اطلاعات می توانید گزینه “ادامه روند پرداخت” را بزنید.

 

 

مراحل ورود برای دریافت کد نظام وظیفه در سایت سنجش

مراحل ورود برای دریافت کد نظام وظیفه در سایت سنجش

 

 

پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش، لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخته وشماره پیگیری پرداخت را نزد خود نگاه دارید.

 

مراحل وارد کردن اطلاعات ثبت نامی در سنجش

مراحل وارد کردن اطلاعات ثبت نامی در سنجش

 

 

برای ادامه فرایند ثبت نام باید دوباره به صفحه اول سامانه رفته و اطلاعات و نکات مربوطه را مطالعه کنید، در مرحله بعدی باید روی گزینه تایید و ادامه بزنید و به گام بعدی بروید. در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده، شماره تلفن همراه و کد امنیتی را در قسمت مربوطه وارد و گزینه تایید را کلیک کنید.

مراحل خرید کارت سراسری کنکور در سنجش

مراحل خرید کارت سراسری کنکور در سنجش

در مراحل بعدی لازم است تصویر خود را با فرمت های خواسته شده در قسمت های تعیین شده بارگذاری نموده و نسبت به ثبت اطلاعات خواسته شده با دقت در فرم ثبت نام اقدام کنید. نهایتا از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است پرینت گرفته و تا زمان اعلام نتایچ پیش خودتان نگاه دارید.

ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی را بیشتر بررسی کنیم. همانطور که می دانید یکی از امکانات سایت سنجش، ثبت نام در آزمون های استخدامی است. به همین دلیل برای ثبت نام در آزمون های استخدامی، نیاز است ابتدا از تاریخ های مربوط به اطلاع رسانی ها اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس از طریق سایت ادامه مراحل را انجام دهید. در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی را بیشتر بررسی کنیم. قبل از بررسی جزییات مراحل، ابتدا طبق تصویر زیر به توضیح سه قسمت مشخص شده می پردازیم.

ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی

ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی

قسمت اول لینک مستقیم ثبت نام است که داوطلبان می توانند با کلیک روی لینک مستقیم “ثبت نام نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال جاری ” برای انجام فرآیند نام نویسی خود اقدام کنند. قسمت دوم گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” است که در آن می توانید علاوه بر لینک ثبت نام، به دفترچه راهنما و اطلاعیه ها نیز دسترسی داشته باشید. قسمت سوم بخش “سیستم پاسخگویی” است که دارای گزینه های مختلفی است است و هر فردی می تواند بنابر نیازهای خود از آن استفاده کند.

نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

در ابتدا باید با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و روی گزینه ثبت نام استخدام دستگاه های اجرایی کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، بدین صورت است که باید روی گزینه لینک فعال “نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال جاری” کلیک نمایید. مرحله بعدی باید برای پرداخت هزینه ثبت نام از طریق کلیک بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری” اقدام کنید.

ثبت نام آزمون استخدامی در سنجش

ثبت نام آزمون استخدامی در سنجش

سپس با بازگشت به صفحه قبلی و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” ادامه مراحل را طی خواهید کرد. در مرحله بعدی با درج شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی و سپس کلیک بر روی گزینه “ورود به سیستم” ادامه مراحل را طی کنید.

 

 

خرید کارت اعتباری برای ثبت نام آزمون استخدامی

خرید کارت اعتباری برای ثبت نام آزمون استخدامی

 

 

در مراحل بعدی پس از طی مراحل فوق، فرم ثبت نام برای شما نشان داده می شود که باید اطلاعات مورد نیاز آن را تکمیل کنید. نهایتا شماره پیگیری ثبت نام صادره از سوی سامانه را دریافت کرده و تا زمان اعلام نتایج پیش خودتان نگاه دارید.

سایت ثبت درخواست سازمان سنجش | Request.sanjesh.org

در قسمت های قبلی ما به این موضوع اشاره کرده بودیم که سایت سنجش مجری برگزاری انواع آزمون های وزات علوم است. اما از آنجایی که ممکن است در روند برگزاری آزمون ها مشکلاتی به وجود بیاید، سایت  پاسخگویی سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفته است تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را از طریق این سایت برطرف کنند. برای دسترسی به این سامانه نیاز است آدرس request.sanjesh.org را وارد نمایید.

از جمله کاربردهای این سامانه نیز می توان به مطرح کردن انواع سوالات، بازیابی شماره پرونده، ثبت اعتراض و موارد دیگر اشاره کرد. توجه داشته باشید که تمامی مراحل مربوط به ثبت درخواست ها در این سامانه اینترنتی و غیرحضوری می باشد و نیاز به مراجعه حضوری در هیچ یک از مراحل ثبت نام نیست. پس از ثبت درخواست، داوطلبان می توانند ادامه مراحل را به صورت اینترنتی پیگیری و مشاهده نمایند. برای اینکه بتوانید از این سامانه استفاده کنید، ابتدا باید در آن عضو شوید. برای عضو شدن نیاز است مراحل زیر را طی کنید.

داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی انتخاب رشته آکادمی ایران تحصیل، با بهترین مشاورین انتخاب رشته کشور در ارتباط باشند و از خدمات انتخاب رشته در این آکادمی استفاده نمایند؛ برای بهره مندی از خدمات انتخاب رشته در آکادمی ایران تحصیل روی لینک زیر کلیک کنید.

بررسی سایت سنجش

 

ابتدا آدرس سایت سنجش را وارد کنید

پس از وارد شدن به سایت، در سمت چپ بالای صفحه روی گزینه ورود به سیستم کلیک کرده و لینک مستقیم ورود به سایت request.sanjesh.org را بزنید.

سایت ثبت درخواست سازمان سنجش

سایت ثبت درخواست سازمان سنجش

 

حالا کافی است روی گزینه عضویت در سامانه کلیک کرده و وارد قسمت ثبت نام شوید. در صفحه ای که باز می شود یک سری کادرهای خالی مربوط به اطلاعات مورد نیاز وجود دارد که باید آن ها را پر کنید. تمامی اطلاعات باید به درستی وارد شده و شماره همراه و ایمیل خود را نیز وارد نمایید. در نهایت نیز پس از وارد کردن اطلاعات باید روی گزینه تایید بزنید.

 

 

بررسی نتایج کنکور

بررسی نتایج کنکور

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون ها در sanjesh.org

در سایت سنجش امکانی وجود دارد که در آن داوطلبان می توانند به نتایج آزمون ها اعتراض خود را اعلام نمایند. برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون ها نیاز است ابتدا جواب کنکور منتشر شود. هر فردی که پس از مشاهده نتایج اعتراضی داشته باشد، می تواند آن را اعلام دارد.

به طور مثال ممکن است برخی پس از مشاهده نتایج اولیه به مواردی همچون، درصد دروس، رتبه، سوابق تحصیلی و همچنین پس از مشاهده نتایج نهایی به مواردی همجون رشته و دانشگاه محل قبولی متن اعتراض داشته و درخواست بررسی مجدد آن را اعلام کنند.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری و درخواست بررسی مجدد نمره آزمون سراسری

مراحل کلی شامل موارد زیر می شود :

 • ورود به سایت سنجش 
 • انتخاب گزینه سیستم پاسخگویی از منوی سمت چپ
 • عضویت در سایت
 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده
 • انتخاب گزینه اعتراض به نتایج نهایی کنکور
 • وارد کردن شماره داوطلبی و شماره پرونده
 • انتخاب گزینه مورد نظر و ثبت اعتراض

 

برای اعتراض کافی است ابتدا وارد سایت سنجش شوید

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون ها در sanjesh.org

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون ها در sanjesh.org

 

جهت ثبت اعتراض کافی است داوطلبان از منوی سمت چپ سایت روی گزینه سیستم پاسخگویی سنجش کلیک کنند.

اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که ابتدا لازم است عضویت در سامانه را کلیک کنید.

 

مراحل ثبت اعتراض به نتیجه کنکور

مراحل ثبت اعتراض به نتیجه کنکور

 

 

با کلیک روی گزینه عضویت در سامانه صفحه زیر به شما نشان داده می شود که لازم است در آن اطلاعات مورد نیاز وارد شود تا مراحل عضویت شما تکمیل گردد.

 

 

نحوه ثبت اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

نحوه ثبت اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

 

 

حال باید روی ورود به سامانه بزنید تا بتوانید به صفحه ثبت اعتراض دسترسی پیدا کنید.

 

 

زمان ثبت اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

زمان ثبت اعتراض به نتیجه کنکور در سنجش

 

 

سپس آزمون سراسری 1401 را انتخاب کرده و از میان گزینه هایی که نشان داده می شود، تقاضای بررسی مجدد نمره را نمایید. در نهایت هم می توانید متن ثبت اعتراض خود را وارد کنید. در این بخش در صورت درست بودن اطلاعات فردی، شماره پرونده و داوطلبی آزمون خود را وارد و بر روی جست و جو کلیک نمایید.

 

اطلاعیه

برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون و یا کلید سوالات در سایت سنجش، ابتدا باید در وبسایت عضو شوید.

 

در مورد سایت sanjesh.org چه می دانید؟

سازمان سنجش آموزش کشور یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین سازمان های کشور است که تحت نظارت وزارت علوم و فناوری فعالیت دارد و سال های زیادی هم از تأسیس و راه اندازی آن می گذرد. سازمانی که با هدف ارزیابی و سنجش اطلاعات درسی هر یک از داوطلبان کنکوری جهت ورود و قبولی آن ها در انواع مراکز دانشگاهی روزانه، پیام نور، شبانه، غیرانتفاعی و همین طور انتشار نتایج کنکور تأسیس شده است و موجبات ادامه تحصیل هر فرد در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی ارشد، دکتری و یا کارشناسی را فراهم می کند.

به جز ثبت نام و اطلاع از نتایج کنکور کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان ثبت نام و اطلاع از نتایج آزمون های زبانی همچون تولیمو، تافل و آیلتس و غیره هم در این سامانه برای داوطلبان فراهم شده است. بعلاوه، می توانید برای ثبت نام و اطلاع از نتایج انواع آزمون های استخدامی از جمله آزمون ورودی آموزش و پرورش به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و اقدامات لازم را در این رابطه در سامانه sanjesh.org انجام دهید.

به دلیل اینکه سازمان سنجش خدمات مختلفی را در زمینه ها و زمان بندی های مختلف ارائه می دهد در ادامه ی مطلب به معرفی قسمت های مختلف این سایت می پردازیم:

 1. برگزاری مسابقات مختلف علمی برای دانشجویان در تمامی رشته ها و مقاطع مختلف
 2. برگزار کردن آزمون های استخدامی ورودی، علمی و ورودی دانشگاه ها و کنکور سراسری در گروه های آزمایشی مختلف
 3. صدور کارت ورود به جلسه کنکور، کارنامه ها و اعلام نتایج آزمون ها
 4. رسیدگی به پیشنهادات و اعتراضات
 5. انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه در مقاطع مختلف
 6. ارائه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و اطلاع رسانی به داوطلبان جهت دانلود و انتخاب رشته کنکور سراسری

 

برای اطلاع ازمنابع کنکور هنر سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

قسمت های مختلف سایت سنجش

سایت سنجش دارای بخش های مختلفی مانند منو آزمون ها، پیوندهای مرتبط، اخبار، سیستم پاسخگویی و دسترسی سریع می باشد که جهت راحتی کاربران به صورت مجزا طراحی شده است. در ادامه این نوشته ما هر یک از این بخش ها را به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم.

 

منو آزمون ها

به دلیل اینکه این سازمان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، آزمون های مختلفی را برای سنجش علمی افراد برگزار می نماید، همچنین برگزاری آزمون های استخدامی دستگاه های مختلف و سازمان های دیگر نیز، برعهده این سازمان است.

در سمت راست و قسمت بالایی صفحه اصلی سایت، یک منو رنگی وجود دارد که آزمون های مختلف در آن مشخص شده است. با انتخاب هر یک از این موارد و کلیک بر روی آن، اطلاعاتی مانند اطلاعیه های مختلف، دفترچه های راهنما و انتخاب رشته، کارت ورود به جلسه، کارنامه داوطلب، نتایج اولیه و نهایی کنکور، انتخاب رشته و غیره وجود دارد.

 

آزمون های مختلفی که سازمان سنجش در مقاطع مختلف برگزار می کند به ترتیب زیر است:

 • سراسری
 • کارشناسی ارشد
 • کاردانی به کارشناسی
 • کاردانی فنی و حرفه ای
 • جامع علمی کاربردی
 • دکتری تخصصی
 • پیام نور
 • آزمون های بین الملل
 • استعداد های درخشان
 • TOLIMO
 • سایر آزمون های استخدامی
 • آزمون های استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی
 • عمومی
 • آزمون سامفا

 

اطلاعیه

قبل از ثبت هرگونه درخواست در سایت سنجش، ابتدا باید در سایت عضو شده باشید.

 

پیوند های مرتبط سایت سازمانه سنجش

در این بخش از سایت، لینک هایی که مرتبط با سازمان سنجش هستند قرار دارد مانند: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز سنجش آموزش پزشکی، مرکز المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش، سایت پیک سنجش و غیره.

 

سیستم پاسخگویی

در قسمت سمت چپ سایت یک بخش به نام “سیستم پاسخگویی” قرار داد که جهت پاسخگویی به مشکلات کاربران و داوطلبان راه اندازی شده است و دارای قسمت های زیر است:

 • ورود به سیستم پاسخگویی
 • سوالات متداول
 • ارسال درخواست
 • ارسال انتقادها و پیشنهاد ها
 • دریافت شماره پرونده و پیگیری

با کلیک بر روی هر یک از این گزینه ها، صفحه یکسانی برای شما باز می شود که دارای موارد مختلفی است و شما می توانید جهت ثبت درخواست، اعتراض و پیشنهادات خود به این بخش مراجعه کنید. همچنین اگر سوالی داشتید می توانید در این بخش مطرح کنید یا شماره رهگیری و پیگیری خود را دریافت نمایید.

 

پنل دسترسی سریع در sanjesh.org

در سمت چپ و پایین تر از سیستم پاسخگویی یک بخش با عنوان “دسترسی سریع” وجود دارد که دارای بخش های زیر است:

 • خرید کارت اعتباری
 • دریافت فایل
 • اطلاعیه بخش حفاظت آزمون های سازمان
 • خدمات آزمون سنجش آموزش کشور
 • میز خدمت
 • سنجش رضایت از خدمات
 • بیانیه حریم خصوصی سازمان سنجش
 • بیانیه توافق سطح خدمات در تارنمای سازمان سنجش
 • راهبرد مشارکت
 • گزارش سازمان سنجش آموزش کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم

قبل از اینکه داوطلبان بخواهند در هر آزمونی شرکت کنند باید “کارت اعتباری” خریداری نمایند و سپس فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

در قسمت “دریافت فایل” داوطلبان می توانند تمام دفترچه های راهنما و حذفیاتی که برای آزمون های مختلف قرار دارد را در این بخش مشاهده نمایند.

 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سامانه sanjesh.org

به جز ثبت نام برای شرکت در کنکور کارشناسی ورودی دانشگاه ها هر فرد باید برای ثبت نام جهت شرکت در کنکور ورودی کارشناسی ارشد نیز از طریق مراجعه به سایت سنجش اقدام کند.

ثبت نام کارشناسی ارشد sanjesh.org با طی مراحلی برای هر یک از افراد متقاضی در این سامانه انجام می گیرد که هر فرد باید از این موضوع به طور دقیق مطلع باشد.

 

برای دریافت مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش وارد لینک مربوطه شوید.

 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سامانه sanjesh.org

در رابطه با زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سامانه sanjesh.org باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این زمان برای دانشجویان ورودی سال بعد از تاریخ 16 الی 23 آذر ماه سال جاری انجام می گیرد. بعد از انجام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد sanjesh.org نوبت به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و به دنبال آن اعلام نتایج کنکور ارشد می رسد که هر داوطلب باید از طریق مشاوری خبره و کاردان از این موضوع اطلاعات کافی را پیدا کند.

 

 

ثبت نام کنکور دکتری در سامانه سنجش

ثبت نام دوره دکتری نیز یکی دیگر از مواردی است که از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می توانید برای آن اقدام کنید. البته دقت داشته باشید که این ثبت نام با طی مراحلی برای هر کدام از داوطلبان انجام می شود و طی این مراحل و فرآیندها برای هر یک از داوطلبان الزامی و مهم به نظر می رسد.

 

برای ورود به سامانه اعلام نتایج کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها وارد لینک مربوطه شوید.

 

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش

همانند کنکور کارشناسی امکان اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی نیز برای هر یک از افراد شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد نیز فراهم است و هر داوطلب می تواند با مراجع به سامانه sanjesh.org بعد از اعلام نتایج کنکور برای ثبت درخواست اعتراض خود اقدامات لازم را انجام دهد. فقط دقت داشته باشید که باید از طریق فردی آگاه از مراحل مختلف ثبت اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید.

 

برای ورود به سامانه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وارد لینک مربوطه شوید.

 

چه زمانی می توان برای ثبت نام کنکور دکتری در سایت سنجش اقدام کرد؟

اطلاع از زمان ثبت نام کنکور دکتری برای هر یک از داوطلبان در سایت سنجش یا همان سامانه sanjesh.org الزامی و مهم به نظر می رسد. در رابطه با زمان ثبت نام کنکور دکتری در سامانه سنجش برای داوطلبان مایل به شرکت در این آزمون در سال جاری باید عرض کنیم که این زمان برای داوطلبان سال جاری از تاریخ 2 آذر ماه آغاز می شود و تا 9 همین ماه نیز ادامه دارد. کلیه داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سامانه sanjesh.org وارد شده و هر گونه اقدام لازم برای ثبت نام را انجام دهند.

 

اعتراض به نتایج کنکور دکتری در سایت sanjesh.org

یکی دیگر از امکانات سایت سازمان سنجش برای دانشجویان دکتری فراهم کردن امکان اعتراض به نتیجه کنکور است. به هر حال ممکن است شماری از داوطلبان از رتبه و یا نتیجه قبولی خود در آزمون سراسری ورودی دکتری راضی نباشند و به دنبال بررسی بیشتر مسئولین سازمان سنجش در رابطه با این مسئله هستند. البته قبل از هر گونه اقدامی باید از مراحل لازم برای ثبت درخواست اعتراض خود به نتایج کنکور دکتری اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی برای ثبت درخواست اعتراض خود در سامانه sanjesh.org اقدام کنید.

 

 بخش اخبار در sanjesh.org

در سایت سنجش انواع خبرهای مربوط به آزمون ها، نتایج کنکور و غیره درج می شود که نیاز است افراد برای اطلاع از جزییات اخبار روی موردهای مورد نظر خود کلیک کنند. به صورت کلی خبرهای سایت سنجش، شامل دو قسمت اخبار و خبرهای ویژه می شود. خبرهای ویژه عموماً مهم تر از خبرهای معمولی بوده و باید به آن ها توجه بیشتری شود.

 

کاربران sanjesh.org چه کسانی هستند؟

ما تا به این قسمت امکانات مختلف سایت سنجش را مورد بررسی قرار دادیم، اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه افرادی می توانند از سایت سنجش و امکانات آن استفاده کنند که در این قسمت به این موضوع می پردازیم.

با توجه به امکاناتی که روی این سایت وجود دارد، به صورت کلی افراد زیر می توانند از خدمات سایت سنجش بهره مند شوند :

 

 •  تمامی داوطلبان کنکور سراسری
 •  داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و یا دکتری
 •  داوطلبان کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی
 •  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های استخدامی کشوری را دارند.
 •  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های استخدامی بعضی از بانک ها را دارند.
 •  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی را دارند.
 •  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های وکالت، کارشناسان رسمی و … مربوط به قوه قضاییه را دارند.
 •  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند.
 •   و  …

 

 

شبکه های اجتماعی سایت سازمان سنجش

در سایت سنجش علاوه بر اینکه یک سری پیوندهای مرتبط با سایت های مختلف قرار دارد، یک سری شبکه های احتماعی نیز وجود دارد که نشانی اینترنتی کانال های اطلاع رسانی سازمان سنجش در پیام رسانی های داخلی کشور شامل موارد زیر می شود.

 

شبکه های اجتماعی سایت سازمان سنجش
نام پیام رسان آدرس کانال
سروش sanjeshprnoet
آی گپ prnoetir
گپ prnoetir
بله prnoetir
ایتا prnoetir

 

 

 

اطلاعیه

برای ورود مستقیم به صفحات سازمان سنجش در هر یک از این شبکه های اجتماعی، کافی است به آدرس سایت سنجش مراجعه کنید.

 

دریافت مشاوره برای استفاده از سایت سنجش

 اگر برای استفاده از خدمات و امکانات مختلف سایت سنجش با مشکل رو به رو هستید می توانید از خدمات دریافت مشاوره برای استفاده از سایت سنجش استفاده کنید. مشاوران به شما کمک می کنند در کمترین زمان بتوانید قسمت مورد نظر خود را بیابید و یا به خدمت مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. مشاوران ایران تحصیل نیز می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند.

 

آشنایی با سامانه سنجش

 

اخبار پیرامون سایت سنجش

راه اندازی کانال اطلاع رسانی سنجش

بر اساس گزارش ایسنا، راه اندازي کانال اطلاع رساني سازمان سنجش اموزش کشور در پیام رسانهای داخلی منتشر شده است.

آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی ۳۱ تیر برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، نهمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارتهای زبان فارسی (سامفای دانشگاهی) در روز جمعه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ شمسی در شهرهای اصفهان، تهران، سنندج (فقط صبح))، در کشور عراق شهرهای نجف اشرف، بغداد، سلیمانیه و لبنان (شهر بیروت (صبح و بعدازظهر)) برگزار می گردد.

کنکور ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود

بر اساس گزارش خبر گزاری مهر، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمود مصوبه تکمیل سیاست‌های سنجش و پذیرش دانشجو توسط رئیس جمهور ابلاغ شد و سازمان سنجش موظف است براساس آن کنکور ۱۴۰۲ را برگزار کند.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله شما اطلاعات کاملی نسبت به سازمان سنجش آموزش کشور به دست آورده اید. مطمئنا در حال حاضر نحوه ورود به سایت Sanjesh.org را میدانید و از امکانات سایت سنجش مطلع هستید. توجه داشته باشید در این مقاله نحوه دریافت دفترچه ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون، نحوه واریز هزینه ثبت نام آزمون ها، بررسی نتایج کنکور و بسیاری از موارد دیگر را مورد بررسی قرار داده ایم به همین دلیل امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند به بهترین نحو ممکن نیازهای شما را مرتفع سازد. این نکته را هم در نظر داشته باشید استفاده از مشاورین مرکز مشاوره ایران تحصیل به شما کمک می کند تا بدون هیچ مشکلی تمامی این مراحل را طی کنید زیرا زمانی که شما با مرکز مشاوره ایران تحصیل ارتباط برقرار می کنید همیشه یک مشاور مجرب در کنار شما خواهد بود.

 

 

 

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

4/5 - (11 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کاربرد سایت sanjesh.org چیست؟

از سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام و اعلام نتایج کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری استفاده می شود.

ثبت نام در دوره های بدون کنکور و با کنکور در چه سایتی انجام می شود؟

ثبت نام در دوره های با کنکور و بدون کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

چه اطلاعاتی را سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می دهد؟

اطلاعاتی مانند دفترچه های برگزاری آزمون، دریافت کارت ورود به جلسه، نتایج آزمون های سراسری و آزاد، دریافت کارنامه ها و غیره

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  علی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

  درود
  کد رشته محل تحصیلی کاردانی ،کارشناسی و ارشد ووو کد موسسه محل اخذ مدرک کاردانی ، کارشناسی و ارشد رو چطور میشه پیدا کرد ؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   از طریق سامانه ثبت نام در سایت سنجش میتوان کد های موردنیاز را دریافت کنید.

 2. Avatar photo
  محمد
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

  سلام آیا کد رشته مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو با مهندسی فناوری مکانیک خودرو یکی هست ممنون میشم اگه کد رو واسم بفرستین مهندسی فناوری مکانیک خودرو

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت به خیر
   کد های مورد نیاز برای ثبت نام را از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام استعلام کنید.

 3. Avatar photo
  mrym
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  برای ثبت نام تربیت بدنی برای ازمون عملیش کجا باید ثبت نام کنی؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   ار طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنید

 4. Avatar photo
  بیتا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  با سلام من کارت ورود به جلسه کنکورموکه گرفتم من از دانشگاه دولتی انصراف دادم اما توی کارت اون قسمت دانشجو انصرافی رو خیر زده. اگه اون قسمت ویرایش نشه قبولی کنمورم لغو میشه،؟؟ به جای اون قسمت دانشجو دوره روزانه رو بلی زده.

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر به باجه های رفع نقص طبق اطلاعیه مندرج در سازمان سنجش مراجعه نمایید

 5. Avatar photo
  النازاحمدی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام بامدرک فوق دیپلم حسابداری میتونم ازمون معلمی شرکت کنم. متولد1370/4/27 هستم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

   با سلام شما شرایط سنی را ندارید برای فوق دیپلم 30 است بدونه تبصره البته

 6. Avatar photo
  mehdi
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام من مهدی هستم 11 ساله
  از طریق سایت سنجش میتونم جهشی برم پیش دانشگاهی؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   با سلام وقت بخیر خیر از آموزش پرورش اقدام کنید

 7. Avatar photo
  elegans
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  salam
  ?Sanjesh.org errore 500 mide yani chi

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز سایت درست است

 8. Avatar photo
  نازنین زینب
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام، وقتتون بخیر، من امسال کنکور دارم و سوالی که دارم اینه که اعلام نتایج کنکور سراسری از طریق سایت سنجش هست یا نه؟

  • Avatar photo
   aria
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقتتون بخیر، مواردی اعم ثبت نام کنکور سراسری و اعلام نتایج تماما از طریق سایت سنجش امکان پذیر است.

 9. Avatar photo
  HO3EIN
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام
  سایت سنجش برای ثبت نام انتخاب رشته ارشد کی باز میشه؟

  • Avatar photo
   aria
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقتتون بخیر، ثبت نام انتخاب رشته ارشد طبق نظر دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر خواهد بود، برای اطلاع از تاریخ دقیقا با ما و مشاورین ایران تحصیل همراه باشید.

 10. Avatar photo
  sina
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  برای نقل و انتقالات دانشگاه سراسری با سایت سازمان سنجش باید اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   aria
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام، با استفاده از پنل سمت راست سایت سازمان سنجش می توانید از گزینه نقل و انتقال هم استفاده نمایید.

 11. Avatar photo
  moshaverarshad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  ثبت نام phdکیه

تماس با مشاور