ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

sanjesh.org + ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور {راهنما جامع}

سامانه سنجش آموزش کشور sanjesh.org
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مرتبط با سامانه سنجش

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

sanjesh.org سامانه سنجش تنها سایتی است که تمامی دانشجوها و فارغ التحصیلان آن را می شناسند. توجه داشته باشید اطلاع از نحوه کار با سایت sanjesh.org از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است عموم افراد در حداقل یک مرحله از زندگی خود با این سایت مواجه خواهند شد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون های سراسری و سایت سنجش انتخاب، رشته استخدامی و دیگر امکانات این سایت، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. لازم به ذکر است، در صورت نبود امکانات و وقت کافی می توانید سوالات خود در خصوص روند ثبت نام آزمون ها در سایت سنجش را تنها از طریق تماس با شماره 9099075307 مطرح کنید و از به روز ترین اخبار آزمون ها نیز، اطلاع یابید.

معرفی سازمان سنجش آموزش کشور

👈 وزارت علوم و فناوری بخش جدیدی جهت گزینش و ارزیابی داوطلبان با عنوان مرکز آزمون‌شناسی را راه‌اندازی نموده تا مقررات لازم برای ورود به مراکز و دانشگاه‌های آموزش عالی زیر نظر این مرکز مربوطه در قالب شرایط خاصی تعیین و تصویب گردد.

در حال حاضر مرکز آزمون‌شناسی وزارت علوم با عنوان سازمان سنجش در میان عموم افراد شناخته‌شده‌و به مرور زمان خدمات گسترده‌ای با اهداف مختلفی مانند سنجش سطح سواد و دانش داوطلبان از طریق برگزاری آزمون‌های مختلف در مقاطع متفاوت تحصیلی، شناسایی استعداد‌های نخبه و افراد برتر، برگزاری آزمون‌های متفاوت برای سازمان‌های دولتی و غیر دولتی به منظور جذب نیروهای مستعد در ارگان‌های مربوطه و برگزاری مسابقات و ثبت نام المپیاد‌های علمی دانشجویی در سطوح ملی و بین‌المللی و… ارائه می‌دهد.

در حقیقت، درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به منظور ایجاد سیستم ارزشمند و هدفمند در زمینه‌های مختلف ارزیابی داوطلبان در زمینه‌های علمی، دانشگاهی، استخدامی و بین‌المللی ایجاد‌شده‌است تا افراد با سطوح مختلف تحصیلی بتوانند بر اساس نیازهای خود اقدامات لازم را انجام دهند.

باید ذکر شود که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن فرایند بسیاری از سازمان ها، تمام خدمات ارائه‌شده‌توسط این مرکز نیز به صورت مجازی از طریق ورود با رمز سنجش ارائه می‌شود.

با ورود به سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش برای هر یک از آزمون‌های دانشگاه‌های آموزش عالی مانند پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزمون‌های استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی، آزمون‌های ملی زبان، آزمون‌های بین‌المللی و… قسمت جداگانه‌ای در نظر گرفته‌شده‌است .

داوطلبان هر مقطع تحصیلی کاردانی به کارشناسی، ارشد و دکتری می‌توانند با مراجعه به هر یک از قسمت‌های مذکور اطلاعیه‌های منتشر‌شده‌در خصوص موضوع مورد نظر را مشاهده نمایند و با توجه به زمان و شرایط ذکر‌شده‌برای هر آزمون مراحل مربوط به ثبت نام، پرداخت هزینه، دریافت کارت، اعلام نتایج و… را انجام دهند.

اطلاعیه

ثبت نام و اعلام نتایج تمامی کنکورهای کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان صورت می گیرد.

معرفی sanjesh سازمان سنجش

کنکورهای سراسری در سایت سازمان سنجش

👈 وظیفه برگزاری آزمون‌های مهم کشوری که شامل کنکورهای کاردانی به کارشناسی، کنکور سراسری، کنکور ارشد و آزمون دکتری است، به عهده سازمان سنجش است. برای ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات آزمون‌های سنجش در هر یک از کنکورهای ذکر شده، از زمان ثبت نام آن‌ها مطلع بوده و سپس با مراجعه به سامانه سنجش، مشخصات و مدارک لازم جهت نام نویسی در فرآیند مورد نظر را ارسال نمایند.

💢 آزمون کاردانی در sanjesh

برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را دارند، نیز سایت مجزایی به آدرس www.sanjesh.org سازمان سنجش  در نظر گرفته‌شده‌است تا این افراد بتوانند با ورود به قسمت سایت کاردانی سنجش، از اطلاعیه‌های منتشر‌شده‌مطلع شوند و بر اساس روند برگزاری این آزمون، به قسمت تعیین‌شده‌برای ثبت نام، کارت، انتخاب رشته، اعلام نتایج و برنامه زمانی مراجعه نمایند.

💢 سایت کنکور سراسری در سازمان سنجش آموزش کشور
تمامی اقدامات مربوط به ثبت نام، پرداخت هزینه، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج و همچنین گرفتن تاییدیه تحصیلی کنکور سراسری از طریق اعلام سایت سازمان سنجش کنکور سراسری به نشانی sanjesh. org منتشر می‌شود. معمولا سازمان سنجش، قبل از هر فرآیند، محدوده زمانی قرار گرفتن لینک هر یک از مراحل پذیرش در کنکور را اعلام کرده تا داوطلبان آمادگی لازم برای انجام اقدامات مورد نیاز را داشته باشند.

💢 وب‌سایت ارشد سازمان سنجش

وب‌سایت ارشد سازمان سنجش، یعنی sanjesh. org، مسئولیت انجام تمام مراحل مربوط به ثبت نام و اعلام نتایج نهایی ارشد را بر عهده دارد. این فرآیندها از طریق بخش مربوط به کارشناسی ارشد سازمان سنجش انجام می‌شود. بنابراین، داوطلبان می‌توانند برای انجام هر یک از مراحل کارشناسی ارشد به وب‌سایت ارشد سنجش مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

💢 سایت دکتری سنجش
همچنین، بخشی با عنوان سایت دکتری سنجش بر روی وب‌سایت سازمان سنجش قابل‌مشاهده است. آزمون دکتری علاوه بر آزمون کتبی، شامل فرآیند مصاحبه دکتری نیز می‌شود و داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دو مرحله به وب‌سایت دکتری سنجش مراجعه کرده و روند هر یک از مراحل آزمون دکتری را پیگیری نمایند.

مشاوره رتبه تک رفمی

مشاوره رتبه تک رفمی

برای مشاهده سوابق تحصیلی سنجش کلیک نمایید.

آشنایی با بخش علمی کاربردی سایت سازمان سنجش

👈 در اینجا بخش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی سازمان سنجش sanjesh. org معرفی می‌شود. دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های داخل کشور است که به صورت مستقل از دانشگاه‌های سراسری و آزاد دانشجو می‌پذیرد.

داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه باید به بخش علمی کاربردی سامانه سنجش مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را انجام دهند. سامانه sanjesh. org و بخش مربوط به علمی کاربردی، امکان ثبت نام دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی را فراهم می‌کند.

همچنین، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند با ورود به این بخش اطلاعیه‌های ثبت نام دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سال گذشته را مشاهده کنند.

آشنایی با بخش پیام نور سایت سازمان سنجش

👈 بخش پیام نور سامانه سازمان سنجش یکی از بخش‌های دیگری است که در سامانه سازمان سنجش قرار دارد و به پذیرش فراگیر پیام نور می‌پردازد.

همه افرادی که قصد اطلاع از شرایط و ضوابط موجود برای ثبت نام و پذیرش فراگیر پیام نور در سال ۱۴۰۳را دارند، می‌توانند به بخش مربوط به پیام نور sanjesh وارد شوند و تمامی اطلاعیه‌های مربوط به آزمون را از طریق این بخش دریافت کنند.

امکانات ارائه‌شده‌در بخش پیام نور سنجش شامل ثبت نام در آزمون فراگیر پیام نور، دریافت کارت ورود به جلسه، دریافت دفترچه راهنمای پذیرش در رشته‌های فراگیر پیام نور، اعلام نتایج آزمون فراگیر پیام نور و… است.

بنابراین، مرجع رسمی اطلاع‌رسانی‌های مربوط به دوره‌های فراگیر پیام نور سامانه سازمان سنجش و بخش پیام نور این سامانه است.

سایت ثبت نام بدون کنکور سازمان سنجش

👈 وب‌سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور  علاوه بر برگزاری آزمون‌های کاردانی تا دکتری، اقدام به جذب دانشجو می‌کند و امکان پذیرش بدون شرکت در آزمون کنکور را نیز در نظر دارد.

ثبت نام در دانشگاه‌های بدون کنکور سراسری بر اساس سوابق تحصیلی در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه صورت می‌گیرد و شرایط آن از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در مقطع کارشناسی ارشد، امکان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی امسال فراهم‌شده‌است و در دانشگاه پیام نور نیز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وجود دارد.

در مقطع دکتری، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از طریق سازمان سنجش وجود ندارد و شرایط پذیرش به عهده هر دانشگاه است.

 sanjesh.org سایت سازمان سنجش بدون کنکور

برای آشنایی با مشکلات رایج سایت سنجش کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون های استخدامی از طریق سایت سنجش

👈 در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی را بیشتر بررسی کنیم. همانطور که می دانید یکی از امکانات سایت سنجش، ثبت نام در آزمون های استخدامی است.

برای ثبت نام در آزمون های استخدامی، نیاز است ابتدا از تاریخ های مربوط به اطلاع رسانی ها اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس از طریق سایت ادامه مراحل را انجام دهید.

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون های استخدامی را مورد بررسی قرار دهیم. شما می توانید در موعد مقرر و طبق راهمای تصویری زیر، نسبت به ثبت نام انواع آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش، اقدام نمایید.

در گام اول به سایت سازمان سنجش، به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از زیر منوی آزمون ها، گزینه سایر آزمون های استخدامی را انتخاب کنید.

ثبت نام آزمون استخدامی

در این مرحله، از کادر موجود در پایین صفحه ( مطابق تصویر ) گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. با توجه به زمان مراجعه شما، لینک های ثبت نام فعال برای شما به نمایش در خواهد آمد، لینک ثبت نام مود نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال ما در تصویر زیر، لینک ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ( ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی / آموزگار ابتدایی استثنایی) سال ۱۴۰۳ را انتخاب کرده ایم.

ثبت نام آزمون های استخدامی

در این مرحله نیز همانند ازمون سراسری، نسبت به خرید کارت اعتباری سازمان سنجش اقدام نموده و هزینه ثبت نام آزمون استخدامی مورد نظر را پرداخت کنید. سپس گزینه تایید و ادامه را انتخاب کرده و مراحل بعدی را تکمیل کنید. توجه کنید که سریال کارت اعتباری را یادداشت کرده و نزد خود نگه داری کنید.

خرید کارت اعتباری آزمون استخدامی

وب‌سایت سازمان سنجش آزمون‌های زبان بین‌المللی

👈 وب‌سایت سازمان سنجش آزمون‌های زبان بین‌المللی خود را به‌صورت رسمی ارائه می‌دهد. ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی و زبان نیز از طریق وب‌سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است.

یکی از آزمون‌های زبان این سازمان، آزمون TOLIMO است که یک آزمون استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است.

این آزمون برای داوطلبان دکترای داخل کشور دانشگاه‌های آزاد و سراسری معتبر بوده و شرایط سنی خاصی برای ثبت‌نام در آن وجود ندارد. البته برای ورود به مقطع دکتری و نیز قبولی در مصاحبه تعیین شده، متقاضیان می‌توانند علاوه بر شرکت در آزمون‌های داخلی زبان و کسب نمره قبولی در آزمون‌های بین‌المللی زبان مانند آزمون آیلتس، شرکت کنند تا شانس قبولی بیشتری را در مصاحبه دکتری داشته باشند.

دریافت مدرک آزمون‌های زبان بین‌المللی نیازمند مطالعه مستمر و تقویت هر یک از ۴ مهارت زبان است. لذا داوطلبان می‌توانند برای شرکت در این آزمون‌های مورد نظر در مراکز تعیین‌شده‌و مجاز برای برگزاری آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنند تا بتوانند با کسب حد نصاب نمره قبولی لازم برای هر مهارت، شرایط دریافت مدرک خود را برای تحصیل و یا سایر امور داشته باشند.

سایت ثبت درخواست سازمان سنجش Request.sanjesh.org

در قسمت های قبلی ما به این موضوع اشاره کرده بودیم که سایت سنجش مجری برگزاری انواع آزمون های وزات علوم است. اما از آنجایی که ممکن است در روند برگزاری آزمون ها مشکلاتی به وجود بیاید، سایت  پاسخگویی سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفته است تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را از طریق این سایت برطرف کنند. برای دسترسی به این سامانه نیاز است آدرس request.sanjesh.org را وارد نمایید.

از جمله کاربردهای این سامانه نیز می توان به مطرح کردن انواع سوالات، بازیابی شماره پرونده، ثبت اعتراض و موارد دیگر اشاره کرد. توجه داشته باشید که تمامی مراحل مربوط به ثبت درخواست ها در این سامانه اینترنتی و غیرحضوری می باشد و نیاز به مراجعه حضوری در هیچ یک از مراحل ثبت نام نیست. پس از ثبت درخواست، داوطلبان می توانند ادامه مراحل را به صورت اینترنتی پیگیری و مشاهده نمایند. برای اینکه بتوانید از این سامانه استفاده کنید، ابتدا باید در آن عضو شوید. برای عضو شدن نیاز است مراحل زیر را طی کنید.

? ابتدا آدرس سایت سنجش را وارد کنید.

? پس از وارد شدن به سایت، در سمت چپ بالای صفحه روی گزینه ورود به سیستم کلیک کرده و لینک مستقیم ورود به سایت request.sanjesh.org را بزنید.

سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش

حالا کافی است روی گزینه عضویت در سامانه کلیک کرده و وارد قسمت ثبت نام شوید. در صفحه ای که باز می شود یک سری کادرهای خالی مربوط به اطلاعات مورد نیاز وجود دارد که باید آن ها را پر کنید. تمامی اطلاعات باید به درستی وارد شده و شماره همراه و ایمیل خود را نیز وارد نمایید. در نهایت نیز پس از وارد کردن اطلاعات باید روی گزینه تایید بزنید.

عضویت در سامانه پاسخگویی اینترنتی

دیگر خدمات سازمان سنجش sanjesh.org

👈 امکانات سامانه سنجش بسیار گسترده است و برای هر یک از امکانات نیز بازه زمانی خاصی وجود دارد که در زمان مقرر در دسترس می باشد. در این قسمت ما به تمامی  امکانات و خدمات ارائه شده توسط سایت سامانه سنجش مانند سایت سنجش انتخاب رشته می پردازیم. شما با ورود به سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org می توانید از خدمات این سایت، نظیر ثبت نام آزمون ها، مشاهده نتایج، دریافت کارد ورود به جلسه و … برخوردار شوید.

دریافت دفترچه ثبت نام و سوالات، پاسخ نامه آزمون ها sanjesh

👈 یکی دیگر از امکانات وبسایت سنجش، امکان مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام انواع آزمون ها می باشد. مطالعه و بررسی دفترچه راهنمای آزمون یکی از اساسی ترین کار هایی است که داوطلبان باید نسبت به انجام دقیق آن کوشا باشند. زمان انتشار دفترچه هر یک از آزمون ها، همزمان با شروع زمان ثبت نام می باشد. برخی از دفترچه هایی که هر ساله در سایت سنجش منتشر می شوند، به شرح زیر است:

✔️ دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری(سازمان سنجش کنکور)

✔️ دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری

✔️ دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد (سایت سنجش انتخاب رشته کارشناسی ارشد)

✔️ دفترچه ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور (سایت سنجش انتخاب رشته پیام نور)

✔️ دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دکتری (سایت سنجش انتخاب رشته دکتری)

✔️ دانلود سوالات و پاسخ نامه کنکور سراسری

✔️ دانلود سوالات و پاسخ نامه کنکور ارشد

و …

دریافت دفترچه ثبت نام و سوالات، پاسخ نامه آزمون ها

دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون sanjesh

👈 یکی دیگر از خدمات سایت سنجش آموزش کشور، امکان دریافت کارت های ورود به جلسه آزمون های مختلف در زمان های مقرر شده می باشد. متقاضیان برای شرکت در هر یک از آزمون ها، باید در موعد تعیین شده که عموما چند روز پیش از برگزاری آزمون می باشد، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند، چرا که حضور در جلسه امتحان، بدون داشتن این کارت، مجاز نمی باشد. انواع کارت های که در سامانه سنجش منتشر ی شوند، به شرح زیر می باشد:

✔️ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

✔️ کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

✔️ کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و …

امکان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون sanjesh

👈 داوطلبان برای ثبت نام هر یک از آزمون ها، باید مبالغ تعیین شده برای ثبت نام را واریز نمایند، که این امکان در سامانه سننجش فراهم شده است و متقاضیان می توانند هزینه ذکر شده را با کارت های عضو شتاب و از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی، پرداخت نمایند. انواع کارت های اعتباری موجود در سایت سنجش به شرح زیر می باشد:

کارت‌های اعتباری در سایت سنجش

✔️ خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور سراسری

✔️ خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

✔️ خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام آزمون دکتری

✔️ خرید کارت اعتباری و هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری

و …

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

مشاهده نتایج و دریافت کارنامه در سامانه سنجش

👈 پس از شرکت در آزمون ها، تمامی داوطلبان بی صبرانه منتظر زمان اعلام نتایج و مشاهده آن هستند. داوطلبانی که در آزمون های برگزار شده توسط سازمان سنجش شرکت کرده اند، می توانند از طریق همین سایت نسبت به مشاهده نتایج آزمون خود اقدام نمایند. برای مشاهده نتایج به منوی آزمون ها مراجعه کرده و آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنند؛ سپس از منوی موجود در پایین صفحه، بر روی گزینه ” اعلام نتایج ” کلیک کنند.

✔️ مشاهده نتایح اولیه و نهایی کنکور سراسری

✔️ مشاهده نتایح اولیه و نهایی کنکور کارشناسی ارشد

✔️ مشاهده نتایح اولیه و نهایی دکتری

✔️ مشاهده نتایج دعوت به مصاحبه دکتری

✔️ مشاهده نتایج آزمون استخدامی

و …

مشاهده نتایج در سایت سنجش

برای اطلاع ازمنابع کنکور هنر سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سیستم پاسخگویی سایت سنجش

👈 در قسمت سمت چپ سایت یک بخش به نام “انتقاد و پیشنهاد” قرار داد که جهت پاسخگویی به مشکلات کاربران و داوطلبان راه اندازی شده است و دارای قسمت های زیر است:

✔️ ورود به سیستم پاسخگویی

✔️ سوالات متداول

✔️ ارسال درخواست

✔️ ارسال انتقادها و پیشنهاد ها

✔️ دریافت شماره پرونده و پیگیری

با کلیک بر روی هر یک از این گزینه ها، صفحه یکسانی برای شما باز می شود که دارای موارد مختلفی است و شما می توانید جهت ثبت درخواست، اعتراض و پیشنهادات خود به این بخش مراجعه کنید. همچنین اگر سوالی در سایت سنجش انتخاب رشته داشتید می توانید در این بخش مطرح کنید یا دریافت کد رهگیری از سازمان سنجش خود را در این قسمت دریافت نمایید.

پنل دسترسی سریع در sanjesh.org

👈 با ورود به صفحه اصلی سایت سنجش، در سمت چپ صفحه، آیکون هایی مشاهده خواهید کرد. آخرین گزینه مربوط به پنل دسترسی سریع می باشد که همانطور که از نامش پیداست، حاوی لینک مستقیم پرکاربرد ترین بخش های سایت می باشد.

✔️ خرید کارت اعتباری

✔️ دریافت فایل

✔️ اطلاعیه بخش حفاظت آزمون های سازمان

✔️ خدمات آزمون سنجش آموزش کشور

✔️ میز خدمت

✔️ سنجش رضایت از خدمات

✔️ بیانیه حریم خصوصی سازمان سنجش

✔️ بیانیه توافق سطح خدمات در تارنمای سازمان سنجش

✔️ راهبرد مشارکت

✔️ گزارش سازمان سنجش آموزش کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم

قبل از اینکه داوطلبان بخواهند در هر آزمونی شرکت کنند باید “کارت اعتباری” خریداری نمایند و سپس فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

در قسمت “دریافت فایل” داوطلبان می توانند تمام دفترچه های راهنما و حذفیاتی که برای آزمون های مختلف قرار دارد را در این بخش مشاهده نمایند.

پنل دسترسی www.sanjesh.org سازمان سنجش

برای دریافت مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش وارد لینک مربوطه شوید.

بخش اخبار در sanjesh.org

👈 در سایت سنجش انواع خبرهای مربوط به آزمون ها، اعلام نتایج کنکور و غیره درج می شود که نیاز است افراد برای اطلاع از جزییات اخبار روی موردهای مورد نظر خود کلیک کنند. به صورت کلی خبرهای سایت سنجش، شامل دو قسمت اخبار و خبرهای ویژه می شود. خبرهای ویژه عموماً مهم تر از خبرهای معمولی بوده و باید به آن ها توجه بیشتری شود.

سامانه جامع آزمون‌های سراسری مای سنجش

👈 سامانه جامع آزمون‌های سراسری مای سنجش my.sanjesh.org، که سازمان سنجش در سال‌های گذشته برای ثبت نام، اعلام نتایج، انتخاب رشته و سایر خدمات مرتبط با آزمون‌های سراسری مانند کنکور فعال می‌کرد، از سال ۱۴۰۳ خدمتی دیگر به کاربران خود ارائه نمود.

برای ورود به این سامانه، ابتدا باید ثبت نام کرده و سپس یک رمز عبور دریافت نمایید. با این عمل، از این پس برای ثبت نام در هر آزمونی نیاز به ثبت اطلاعات هویتی ندارید و تنها با استفاده از کد ملی و رمز عبوری که در دسترس دارید، می‌توانید به راحتی نام نویسی خود را انجام دهید.

دریافت رمز عبور سنجش یکی دیگر از امکانات سایت سنجش می باشد که افراد می توانند از طریق آن رمز خود را بازیابی نمایند.

همچنین برای دریافت نتایج و یا انتخاب رشته نیز به کد ملی و رمز عبور تعین‌شده‌نیاز پیدا می‌کنید. برای ثبت نام در سامانه مای سنجش مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا به سایت my.sanjesh.org ورود کنید و گزینه «ثبت نام کنید» را انتخاب نمایید. برای هر آزمونی یک لینک در صفحه مربوط به خود فعال می‌شود که در نهایت شما را به مای سنجش هدایت خواهد کرد.

بنر انتخاب رشته

شبکه های اجتماعی سایت سازمان سنجش

👈 در سایت سنجش علاوه بر اینکه یک سری پیوندهای مرتبط با سایت های مختلف قرار دارد، یک سری شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد که نشانی اینترنتی کانال های اطلاع رسانی سازمان سنجش در پیام رسانی های داخلی کشور شامل موارد زیر می شود.

شبکه های اجتماعی سایت سازمان سنجش
نام پیام رسان آدرس کانال
سروش sanjeshprnoet
آی گپ prnoetir
گپ prnoetir
بله prnoetir
ایتا prnoetir

برای ورود مستقیم به صفحات سامانه سنجش در هر یک از این شبکه های اجتماعی، کافی است به آدرس سایت سنجش مراجعه کنید.

شبکه های اجتماعی سایت سازمان سنجش

دریافت مشاوره www.sanjesh.org سازمان سنجش

👈 اگر برای استفاده از خدمات و امکانات مختلف سایت سنجش مانند سایت سنجش انتخاب رشته با مشکل رو به رو هستید می‌توانید از خدمات دریافت مشاوره برای استفاده از سایت سنجش استفاده کنید. شما می توانید فرآیند ثبت نام هر یک از آزمون های مورد نظر خود را به کارشناسان مجرب ایران تحصیل بسپارید. برای اینکار کافیست با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

خلاصه مقاله ورود به سایت سازمان سنجش کشور

در این مقاله شما اطلاعات کاملی نسبت به سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org به دست آورده اید. توجه داشته باشید در این مقاله نحوه دریافت دفترچه ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون، نحوه واریز هزینه ثبت نام آزمون ها، بررسی اعلام نتایج کنکور و بسیاری از موارد دیگر را در سامانه سنجش مورد بررسی قرار داده ایم به همین دلیل امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند به بهترین نحو ممکن نیازهای شما را مرتفع سازد. شما می‌توانید سوالات خود را مربوط به سامانه سنجش با کارشناسان ایران تحصیل  با شماره 909075307 میان بگذارید.

برای دانلود pdf کلیک کنید.

 

 

4/5 - (15 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مرتبط با سامانه سنجش

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کاربرد سایت sanjesh.org چیست؟

از سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام و اعلام نتایج کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری استفاده می شود.

ثبت نام در دوره های بدون کنکور و با کنکور در چه سایتی انجام می شود؟

ثبت نام در دوره های با کنکور و بدون کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

چه اطلاعاتی را سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می دهد؟

اطلاعاتی مانند دفترچه های برگزاری آزمون، دریافت کارت ورود به جلسه، نتایج آزمون های سراسری و آزاد، دریافت کارنامه ها و غیره

 

نظرات

45 دیدگاه دربارهٔ «sanjesh.org + ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور {راهنما جامع}»

 1. Avatar photo شادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم نرم افزار دارم و دانشگاه هم کاردانی نرم افزار خوندم
  حالا میخوام تغیر رشته بدم دندون پزشکی بخونم
  باید دیپلم تجربی بگیرم؟
  میشه یکم توضیح بدید و راهنماییم کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما در ابتدا باید دیپلم مجدد تجربی بگیرید با معدل های بالا و بعد کنکور تجربی شرکت کنید

 2. Avatar photo نیما گفت:

  سلام جواب انتخاب رشته دانشگاه آزاد توی سایت سنجش میاد؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر خیر از طریق سایت azmoon.iau.ir باید پیگیری بفرمایید

 3. Avatar photo H.R گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشجوی ورودی سال ۹۴_۹۵ هستم ۲ تا از درسها جمعه ۵ واحد پاس نکردم و دانشگاهی ک بودم کلا جمع شده آیا دانشگاه دیگه ای میتونم ثبت نام کنم وبقیه واحد هارو پاس کنم مدرک بگیرم یا امکان تغییر رشته هست؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط تان با کارشناس ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط:9099075307

 4. Avatar photo یلدا گفت:

  سلام، یه سوال داشتم، نتایج پذیرفته شدگان کاردانی فنی و حرفه ای، رشته های بدون آزمون در سازمان سنجش sanjesh چه تاریخی اعلام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اسامی پذیرفته شدگان در مهر ماه منتشر شده

 5. Avatar photo فرشته گفت:

  سلام اگه یکی ۷سانت پاش کوتاه باشه میتونه بره تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

 6. Avatar photo . گفت:

  سلام ببخشید واسه اعتراض چجوری باید شماره داوطلبی و شماره پرونده رو دریافت کنم میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی از سیستم با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

 7. Avatar photo زاهدی گفت:

  سلام خسته نباشید. آیا دانشگاه آزاد تمدید مجدد انتخاب رشته دکتر در سایت قرار میده؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   گاها بله ممکن است تمدید شود نیاز شما پیگیر سایت مربوطه باشید یا ارسال درخواست به این واحد دانشگاهی انجام دهید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارت ورود به جلسه امتحان نهایی

  کارت ورود به جلسه امتحان نهایی + لینک دریافت My medu ir

  کارت ورود به جلسه امتحان نهایی سال 1403 منتشر شد. دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می‌توانند حداکثر تا 1 ساعت قبل از امتحانات نهایی به سایت my.medu.ir مراجعه و کارت خود را دریافت کنند. همچنین دانش‌آموزان و داوطلبان...
 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
تماس با مشاور