ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 لازم است پس از اطلاع از رشته های موجود در واحدهای دانشگاهی مختلف و همچنین شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی، جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام، ورود اطلاعات هویتی و تکمیل روند ثبت نام اقدام نمایند. متقاضیان محترم جهت پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی واحد های دانشگاهی علمی کاربردی سراسر کشور می توانند با ورود به سامانه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی، دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را مطالعه نمایند و سپس از میان رشته های ارائه شده، دست به انتخاب رشته بزنند.

لازم به ذکر است قبل از ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی متقاضیان محترم باید حتما نسبت به تکمیل اطلاعات خود در رابطه با شرایط پذیرش و لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند و در مرحله بعد نیز در زمان اعلام شده می بایست برای تکمیل فرایند ثبت نام خود به سامانه انشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند.

جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

چگونگی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

پذیرش ترم مهر در 2 مقطع کاردانی و کارشناسی انجام می شود. همچنین برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی ناپیوسته داشتن مدرک کاردانی در هر یک از دانشگاه های وزارت علوم و آموزشگاه های مورد تایید آموزش پرورش کل کشور نیاز می باشد. داوطلبان پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته، باید حداکثر تا پایان شهریور ماه مدرک کاردانی خود را گرفته باشند. از دیگر شرایط ثبت نام می توان موارد زیر را نام برد:

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 • نداشتن اعتیاد به هر گونه مواد مخدر
 • داشتن وضعیت جسمانی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن کارهای غیراخلاقی در دوران تحصیل و کار

 

شرایط اختصاصی 

 • داشتن مدرک دیپلم نظام جدید یا قدیم در کلیه رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش
 • داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه ورودی نیمسال اول ترم مهر، باید حداکثر تا شهریور مدرک خود را گرفته باشند.
 • دانشجویانی که در مقطعی به غیر از رشته خود، قصد ادامه تحصیل دارند باید دروس جبرانی را رشته مد نظر را بگذرانند.
 • دارا بودن کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • پذیرش در این دانشگاه بر اساس معدل کل و سهمیه های شهدا، جانباز و ایثارگر انجام می گیرد.

 

برای آشنایی بیشتر با شرایط ورود به دانشگاه علمی کاربردی، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی

کلیه داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند جهت ثبت نام از سایت دانشگاه علمی کاربردی یا همان سامانه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir مراجعه نمایند. در واقع زمان پذیرش دانشگاه علمی کاربردی هر سال تا آخر مهر ماه ادامه خواهد داشت. شایان ذکر است شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تاثیر گذار خواهد بود. در ضمن منظور از شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی، تاثیر معدل کتبی دیپلم در پذیرش داوطلب در دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

پذیرش علمی کاربردی ترم مهر فقط از طریق سایت سنجش و یا تماس با مرکز امکان پذیر خواهد بود. امسال نیز فرایند اسم نویسی مانند روال سال های گذشته بصورت اینترنتی بوده، اما گاها سابقه ثبت نام حضوری در مواردی هم وجود داشته است. فرآیند ثبت نام به این شکل است که در طول زمان ثبت نام علمی کاربردی تعیین شده با خرید کارت اعتباری، فرم ثبت نام را تکمیل نموده و انتخاب های خود را مشخص می نمایند. منظور از انتخاب، همان رشته ها و دانشگاه هایی هست که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در آن ها هستند. تعداد این انتخاب ها برای داوطلبان ورودی نیمسال دوم ، بیست انتخاب خواهد بود.

 

ثبت نام در نیم سال اول مهر ماه 1402 – 1401

امسال زمان ثبت نام برای مقطع کاردانی ناپیوسته نوبت مهر ماه از 1 تا 4 شهریور ماه و برای کارشناسی ناپیوسته نیز در همین بازه زمانی اعلام شد. داوطلبان عزیز می بایست جهت ثبت نام به صورت اینترنتی به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام در نیم سال دوم بهمن ماه 1402 – 1401

در سال گذشته جهت ورود به این دوره برای مقطع کاردانی از 16 تا 22 دی ماه و برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی از 17 تا 23 دی ماه شروع شد. داوطلبان جهت ثبت نام در این دانشگاه می توانند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش در زمان مقرر شده اقدام کنند.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

اطلاعیه

همه رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند.

 

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه انجام عملیات ثبت نام و راهنمای تصویری آن را ارائه دهیم. در ابتدا مراحل را به صورت کلی بررسی کرده و سپس با جزئیات شرح می دهیم. مراحل کلی ثبت نام به شرح زیر است:

ابتدا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد سامانه شوید. سپس با دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن شرایط را با دقت مطالعه کنید. در مرحله بعد نیاز است مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را آماده کنید. با خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام، فرم ثبت نام در سایت مربوطه برای تکمیل نشان داده می شود. در مرحله آخر نیز برای تایید مراحل و دریافت رسید ثبت نام باید اقدام کنید.

برای شرح مراحل نیز ابتدا طبق تصویر زیر وارد سایت سنجش شوید. سپس گزینه ” دانشگاه جامع علمی کاربردی ” از منوی سمت راست سایت سنجش انتخاب نمایید.

 

"<yoastmark

 

در آخر هم باید طبق شکل زیر کارت بخرید و فرم ها را تکمیل کنید.

 

"مراحل

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

برای اینکه داوطلبان بتوانند ثبت نام خود را در این دانشگاه تکمیل نمایند باید مدارک خود را در سامانه آپلود کنند یا به صورت حضوری مراجعه نمایند تا اطلاعات هویتی آن ها تائید شود که ما در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی را برای شما ذکر می کنیم.

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه اصل مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا جدید
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کپی از صفحه اول دفترچه بیمه
 • فرم تاییدیه معدل برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و هنوز گواهینامه پایان تحصیلات برای آنها صادر نشده است.
 • ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسئول مربوطه
 • داوطلبانی که شاغل هستند باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد خود را ارائه نمایند.

برای اطلاع از سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید. 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کپی از صفحه اول دفترچه بیمه
 • فرم تاییدیه معدل برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و هنوز گواهینامه پایان تحصیلات برای آنها صادر نشده است.
 • ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسئول مربوطه
 • داوطلبانی که شاغل هستند باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد خود را ارائه نمایند.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

جزئیات ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول در تمامی رشته های موجود در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته امکان پذیر خواهد بود، ضمنا با توجه به عدم امکان ویرایش لازم است داوطلبان محترم دقت لازم را در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند و موارد را به دقت وارد نمایند تا مشکلی در پذیرش آن ها بوجود نیاید. به منظور تسهیل در امور ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی داوطلبان می توانند کلیه امور ثبت نامی خود را از طریق تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل انجام دهند و از آدرس و اطلاعات رشته ها و شرایط ثبت نام علمی کاربردی آگاهی داشته باشند.

شایان ذکر است کلیه داوطلبان می بایست شرایط را دارا بوده و اقدام به ثبت نام نمایند. بدیهی است در صورتی که داوطلبی شرایط را دارا نباشد و اقدام به ثبت نام کند ثبت نام وی باطل تلقی شده و دانشگاه علمی کاربردی هیچ مسئولیتی در قبال این افراد نخواهد داشت. دانشگاه علمی کاربردی یکی از برترین مراکز علمی آموزشی ایران است که بیش از هزار واحد آموزشی در سراسر کشور دارد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. جهت اطلاع از رشته های دانشگاه علمی کاربردی در شهر خود می‌ توانید به سایت دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir مراجعه کنید. کلیه داوطلبان ورودی نیمسال اول مهر قبل از اقدام با مشاورین مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس گرفته تا ضمن آشنایی با رشته های بدون کنکور جامع علمی کاربردی از شرایط ثبت نام در این دانشگاه مطلع شوند.

برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد علمی کاربردی بر روی لینک کلیک نمایید. 

جزئیات دفترچه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی 

رشته های هنر و زبان های خارجی نمونه ای از رشته های بدون آزمون پر متقاضی دانشگاه علمی کاربردی می‌ باشند. در دانشگاه جامع علمی کاربردی تنوع رشته ها بسیار است و داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌ توانند در مجموعه زبان‌های خارجی، انگلیسی، فرانسوی و در گروه هنر، هنرهای تجسمی، طراحی و دوخت لباس، صنایع دستی، سینما و رشته موسیقی را انتخاب کنند. همچنین گروه صنعت جامع علمی کاربردی نیز دارای رشته های خوبی است که شامل تمام رشته های فنی و مهندسی مهم نیز می شود، ثبت نام ورودی نیمسال اول نیز شامل این رشته های هم خواهد بود. در ثبت نام امسال برای لیست رشته ها در گروه صنعت می‌ توانید کلیه رشته‌های مهندسی اعم از مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی مواد (متالوژی)، مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT را نیز پیدا کنید. در ادامه به فرهست رشته های ارائه درج شده بیشتر خواهیم پرداخت. 

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی 1402 – 1401 

همانگونه که اشاره شد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع مختلف در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود. داوطلبان گرامی باید علاوه بر اطلاع از ضوابط دانشگاه، از لست رشته محل های ارائه شده از سوی دانشگاه نیز مطلع باشند. همه اطلاعات مربوط به رشته های قابل پذیرش در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است. در ادامه نیز به تعدادی از این رشته ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی اشاره خواهیم کرد. 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی 1402 – 1401
کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) کاردانی فنی اویونیک هواپیما کاردانی فنی برق _ الکتریک نیروگاه کاردانی فنی برق _ انتقال
کاردانی فنی برق _ برق صنعتی کاردانی فنی برق – برق ماشین آلات سنگین کاردانی فنی برق – برق مترو کاردانی فنی برق – تاسیسات الکتریکی ساختمان
کاردانی فنی برق – تعمیر و نگهداری ماشین های الکتریکی کاردانی فنی برق – توزیع کاردانی فنی ربات کاردانی فنی رسانه – ارتباطات فنی
کاردانی فنی کنترل کاردانی فنی مخابرات – ارتباطات داده ها کاردانی فنی مخابرات – کابل و فیبرنوری کاردانی فنی الکترونیک صنعتی
کاردانی فنی سیستم های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد کاردانی فنی انرژی های تجدیدپذیر کاردانی فنی اتوماسیون صنعتی کاردانی فنی بازرسی جوش
کاردانی فنی جوشکاری کاردانی فنی طلا و جواهر – ریخته گری کاردانی فنی طلا و جواهر – زنجیرسازی فلزات قیمتی کاردانی فنی طلا و جواهر – ورقکاری
اردانی فنی متالورژی – آزمون فلزات کاردانی فنی متالورژی – تولید آلومینیوم  کاردانی فنی متالورژی – ریخته گری کاردانی فنی متالورژی – نورد فولاد
کاردانی فنی آسانسور و پله برقی کاردانی فنی ابزار دقیق کاردانی فنی تعمیر و نگهداری هواپیما کاردانی فنی صنایع چاپ – ماشین آلات
کاردانی فنی کنترل کیفیت خودرو کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی کاردانی فنی گازرسانی کاردانی فنی لوازم خانگی
کاردانی فنی مکانیک – تاسیسات مکانیکی ساختمان  کاردانی فنی مکانیک – تعمیرات ماشین آلات صنعتی کاردانی فنی مکانیک – ساخت و تولید قالب های پلاستیک کاردانی فنی مکانیک – ساخت و تولید قالب های فلزی
 کاردانی فنی مکانیک – ساخت و تولید قالب های فورج کاردانی فنی مکانیک – ماشین افزار کاردانی فنی مکانیک – مکانیک تاسیسات صنعتی کاردانی فنی مکانیک – مکانیک ماشین های راهسازی
 کاردانی فنی مکانیک – نیروگاه حرارتی کاردانی فنی مکانیک خودرو  کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی کاردانی فنی مکانیک – مکانیک خودروهای زرهی
کاردانی فنی مکانیک مترو کاردانی فنی مکانیک – پمپ و کمپرسور  کاردانی فنی مکانیک – تجهیزات ثابت فرآیندی کاردانی فنی روانکاری ماشین آلات
کاردانی فنی نگهداری و تعمیر بالگرد کاردانی فنی نصب و نگهداری جرثقیل کاردانی فنی مکانیک – تولید گیربکس کاردانی فنی مکانیک – تعمیر و نگهداری گیربکس
کاردانی فنی تعمیر و بهره برداری دستگاه های آب شیرین کن کاردانی فنی بازیسازی رایانه ای کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – خدمات الکترونیکی شهر کاردانی فنی فناوری اطلاعات – رسانه کاردانی فنی کامپیوتر – سیستم های کامپیوتری کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری کاردانی فنی توسعه دهنده وب – (Back End) کاردانی فنی توسعه دهنده وب – (Front End) کاردانی فنی کسب و کارهای دیجیتالی
کاردانی فنی تعمیر موبایل کاردانی فنی اینترنت اشیا کاردانی فنی برنامه سازی بازی کاردانی فنی برنامه سازی موبایل
کاردانی فنی بصری سازی داده کاردانی فنی پایگاه داده کاردانی فنی پشتیبانی سیستم های رایانه ای کاردانی فنی پشتیبانی وب و شبکه های اجتماعی
کاردانی فنی تجهیزات شبکه کاردانی فنی تست سامانه های نرم افزاری کاردانی فنی تست نفوذ شبکه های رایانه ای کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی
کاردانی فنی تولید واقعیت مجازی کاردانی فنی داده کاوی – کاردانی فنی رایانش ابری کاردانی فنی شبکه های رایانه ای
کاردانی فنی تعمیر کامپیوتر و لپتاپ اردانی فنی مرکز عملیات امنیت شبکه های رایانه ای کاردانی فنی بهره برداری راه آهن کاردانی فنی شهرسازی
کاردانی فنی عمران – امور پیمان ها کاردانی فنی عمران – ترافیک شهری کاردانی فنی عمران – تونل سازی کاردانی فنی عمران – حمل و نقل شهری
کاردانی فنی عمران – خط و ابنیه مترو کاردانی فنی عمران – راهسازی کاردانی فنی عمران – سازه های آبی کاردانی فنی عمران – سازه های پیش ساخته
کاردانی فنی عمران – سازه های مترو کاردانی فنی عمران – شبکه و تصفیه خانه آب کاردانی فنی عمران – شبکه و تصفیه خانه فاضلاب کاردانی فنی عمران – نقشه برداری مسیر
کاردانی فنی عمران – نگهداری و مرمت ساختمان کاردانی فنی معماری – معماری شهری کاردانی فنی عمران – بتن کاردانی فنی نقشه برداری کارگاهی
کاردانی فنی ممیزی انرژی – ساختمان کاردانی فنی ممیزی انرژی – صنعت کاردانی فنی صنایع سرامیک – خط تولید – کاردانی فنی صنایع سرامیک – آزمایشگاه
کاردانی فنی معدن – استخراج کاردانی فنی معدن – اکتشاف کاردانی فنی معدن – حفاری کاردانی فنی معدن – فرآوری سنگ های تزئینی
کاردانی فنی معدن – فرآوری مواد معدنی  کاردانی فنی مواد – تولید سیمان کاردانی فنی ایمنی زمینی فرودگاهی  کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی فنی ایمنی مترو کاردانی فنی ایمنی پرواز و زمینی بالگرد کاردانی فنی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معادن کاردانی فنی تجهیزات پزشکی اتاق عمل
کاردانی فنی تجهیزات پزشکی – تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی کاردانی فنی تجهیزات پزشکی – تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون کاردانی فنی صنایع دارویی – کنترل کیفیت کاردانی فنی صنایع دارویی – تولید دارو
کاردانی فنی تجهیزات تصویربرداری پزشکی – رادیوگرافی کاردانی فنی تجهیزات دندانپزشکی کاردانی فنی هوانوردی – خلبانی PPL کاردانی فنی دیسپچری پرواز
کاردانی فنی لجستیک و تامین قطعات خودرو کاردانی فنی پلیمر – قطعات پلاستیک، لاستیک و تزئینی خودرو کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – شوینده ها، آرایشی و بهداشتی کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – صنعتی
کاردانی فنی صنایع پلاستیک کاردانی فنی صنایع شیمیایی – پالایش گاز کاردانی فنی صنایع شیمیایی – رنگ خودرو کاردانی فنی صنایع شیمیایی – رنگ سازی
کاردانی فنی صنایع لاستیک کاردانی فنی نفت – عملیات تولید و فرآورش کاردانی فنی تصفیه آب و پساب صنایع غذایی کاردانی فنی گاز طبیعی فشرده (CNG)
کاردانی فنی صنایع شیمیایی – خط تولید کلر آلکالی کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – غذایی کاردانی فنی صنایع غذایی – آرد کاردانی فنی صنایع غذایی – روغن خوراکی
کاردانی فنی صنایع غذایی – شیرینی سازی کاردانی فنی صنایع غذایی – قند کاردانی فنی صنایع غذایی – نان کاردانی فنی صنایع غذایی – ذخیره سازی محصولات کشاورزی
کاردانی فنی کنترل کیفیت مواد غذایی کاردانی فنی تولید کفش کاردانی فنی صنایع چوب – تولید مبلمان – کاردانی فنی صنایع نساجی – ریسندگی
کاردانی فنی صنایع خمیر و کاغذ کاردانی فنی صنایع مبلمان صفحه ای – کاردانی فنی صنایع نساجی – بافندگی تاری – پودی – کاردانی فنی صنایع نساجی – رنگرزی و تکمیل پارچه
کاردانی فنی صنایع دخانی اردانی فنی ساخت عدسی و قطعات اپتیکی کاردانی فنی ساخت فریم عینک و محافظ های چشمی کاردانی فنی راهبری لکوموتیو
کاردانی فنی راهبری قطار شهری کاردانی فنی منابع طبیعی – احیا مناطق بیابانی – کاردانی فنی منابع طبیعی – جنگلداری کاردانی فنی منابع طبیعی – حفاظت و حمایت منابع طبیعی
کاردانی فنی منابع طبیعی – مرتعداری کاردانی فنی امور زراعی – تولید دانه های روغنی کاردانی فنی امور زراعی – تولید گندم و جو کاردانی فنی امور زراعی – تولید نیشکر
کاردانی فنی امور زراعی – تولیدات زراعی کاردانی فنی باغبانی – تولید قارچ های خوراکی  کاردانی فنی باغبانی – تولید و پرورش نهال کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری پسته
کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری خرما کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری زعفران کاردانی فنی باغبانی – تولیدات باغی کاردانی فنی باغبانی – تولیدات گلخانه ای
کاردانی فنی باغبانی – گل و گیاهان زینتی کاردانی فنی باغبانی – گیاهان دارویی و معطر – کاردانی فنی گیاه پزشکی کاردانی حرفه ای بهداشت یاری دامپزشکی
کاردانی حرفه ای علوم آزمایشگاهی دامپزشکی  کاردانی فنی دامپروری – پرورش اسب کاردانی فنی دامپروری – پرورش زنبور عسل کاردانی فنی دامپروری – پرورش صنعتی طیور
کاردانی فنی دامپروری – پرورش صنعتی گاو کاردانی حرفه ای بهداشت آبزیان کاردانی فنی شیلات – تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی کاردانی فنی شیلات – تکثیر و پرورش ماهیان گرمآبی
کاردانی فنی شیلات – تکثیر و پرورش میگو کاردانی فنی شیلات – تکثیر و پرورش آبزیان زینتی کاردانی فنی شیلات – فرآوری محصولات شیلاتی  کاردانی حرفه ای ترویج کشاورزی – توسعه روستایی
کاردانی فنی آب و خاک – انتقال و توزیع آب کشاورزی کاردانی فنی آب و خاک – عمران اراضی کشاورزی کاردانی حرفه ای بهداشت محصولات دامی کاردانی فنی صنایع غذایی – شیر و فرآورده های لبنی
کاردانی فنی صنایع غذایی – گوشت و فرآورده های گوشتی کاردانی فنی مکانیزاسیون کشاورزی کاردانی حرفه ای امور تعاون کاردانی حرفه ای امور حج و زیارت
کاردانی حرفه ای امور دهیاری و شوراها کاردانی حرفه ای خدمات پس از فروش خودرو کاردانی حرفه ای خدمات مشترکین صنعت آب و برق کاردانی حرفه ای مدیریت – امور اداری
کاردانی حرفه ای مدیریت – امور تشریفات کاردانی حرفه ای مدیریت – بهره وری واحدهای صنفی کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی تشکل های صنفی کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی مجتمع های تجاری
کاردانی حرفه ای میهمانداری هواپیما کاردانی حرفه ای تاکسیرانی کاردانی حرفه ای امور دفتری کاردانی حرفه ای سرپرستی کارگاههای مبلمان
کاردانی حرفه ای اتوبوسرانی درون شهری کاردانی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی کاردانی حرفه ای دستیاری حقوقی دستگاه های اجرایی کاردانی حرفه ای دستیاری حقوقی امور قضایی
کاردانی حرفه ای دستیاری مشاغل حقوقی کاردانی حرفه ای حقوق حمل و نقل کاردانی حرفه ای حقوق خدمات مالی کاردانی حرفه ای حقوق کارگزاری خدمات عمومی
– کاردانی حرفه ای اصلاح و تربیت کاردانی حرفه ای کودک یاری کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – اورژانس اجتماعی کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مددکاری خانواده
کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مددکاری کودک کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مراقبت سالمندان  کاردانی حرفه ای مشارکتهای مردمی کاردانی حرفه ای تسهیل گری توانبخشی مبتنی بر جامعه
کاردانی حرفه ای خدمات هتلداری بیمارستان کاردانی حرفه ای تربیت مربی آموزش های شهروندی  کاردانی حرفهای تربیت مربی پیش دبستانی کاردانی حرفه ای تربیت مربی خانه کودک و نوجوان
کاردانی حرفه ای تربیت مربی کودکان با نیازهای ویژه کاردانی حرفه ای تربیت مربی کودکان کم توان ذهنی کاردانی حرفه ای تربیت مربی مهدکودک کاردانی حرفه ای تربیت مروج سیاسی
کاردانی حرفه ای تکنولوژی آموزشی کاردانی حرفه ای اطفای حریق شهری کاردانی حرفه ای امداد سوانح کاردانی حرفه ای امداد و نجات شهری
کاردانی حرفه ای ایمنی و حفاظت تصرفات ساختمانی کاردانی حرفه ای توانمندسازی آسیب دیدگان در حوادث کاردانی حرفه ای مدیریت – خدمات بندری کاردانی حرفه ای مدیریت – خدمات بندری
کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی توزیع کالا و خدمات کاردانی حرفه ای مدیریت – لجستیک و زنجیره تامین کاردانی حرفه ای آمادگی دفاعی سازمان های مردم نهاد کاردانی حرفه ای امور ایمنی و حفاظت سازمانی
کاردانی حرفه ای تامین فیزیکی اطلاعات کاردانی حرفه ای جمع آوری اطلاعات نظامی کاردانی حرفه ای امور حفاظت اطلاعات سازمانی کاردانی حرفه ای عملیات ویژه انتظامی
کاردانی حرفه ای جمع آوری اطلاعات سیگنالی کاردانی حرفه ای انتظامات و حراست فیزیکی کاردانی حرفه ای پیشگیری انتظامی کاردانی حرفه ای عملیات مرزبانی (زمینی)
کاردانی حرفه ای کشف و پیجویی سرقت کاردانی حرفه ای کنترل ترافیک کاردانی حرفه ای امور بانکی کاردانی حرفه ای امور بورس
کاردانی حرفه ای امور بیمه کاردانی حرفه ای بازاریابی کاردانی حرفه ای بازرگانی – امور گمرکی کاردانی حرفه ای بازرگانی – امور نمایشگاهی
کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری کاردانی حرفه ای بازرگانی – خدمات مشاوره املاک  کاردانی حرفهای خدمات مشاوره معاملات خودرو کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی حرفه ای تکنیک های فروش کاردانی حرفه ای حسابرسی کاردانی حرفه ای حسابداری امور مالی کاردانی حرفه ای حسابداری بهای تمام شده
کاردانی حرفه ای امور فروشگاه کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه تیراندازی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه آمادگی جسمانی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه بسکتبال
کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه بوکس کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه پرورش اندام کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه تکواندو – کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه جودو
 کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه دو و میدانی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه دوچرخه سواری کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه ژیمناستیک کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه سنگ نوردی و صعودهای ورزشی
کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه سوارکاری کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه شطرنج کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه شنا کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه غواصی
کاردانی حرفهای تربیت بدنی – مربیگری پایه فوتبال کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه فوتسال کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه کشتی – کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه هندبال
کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه واترپلو کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه والیبال کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه ورزش پهلوانی و زورخانه ای کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه ورزش رزم ملی ایران
کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه وزنهبرداری کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه کاراته کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه کوهپیمایی و کوهنوردی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری ورزش معلولین
کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری ورزش سالمندان کاردانی حرفه ای خبرنگاری ورزشی کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار ورزشی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه کانگ فوتوآ- 21
کاردانی حرفه ای مربیگری پایه دفاع شخصی – کاردانی حرفه ای مربیگری پایه ووشو کاردانی حرفه ای مربیگری پایه بدمینتون کاردانی حرفه ای مربیگری پایه تنیس
کاردانی حرفه ای مربیگری پایه تنیس روی میز کاردانی حرفه ای مربیگری پایه یوگا کاردانی حرفه ای مربیگری پایه ورزشهای رزمی کاردانی حرفه ای مربیگری پایه نجات غریق
کاردانی حرفه ای مربیگری پایه ورزش های سه گانه کاردانی حرفه ای آرایش زنانه کاردانی حرفه ای پیرایش زنانه کاردانی حرفه ای پیرایش مردانه
کاردانی حرفه ای امور فرهنگی کاردانی حرفه ای امور فرهنگی کاردانی حرفه ای امور فرهنگی – امور موزه کاردانی حرفه ای امور کتابداری و اطلاع رسانی
کاردانی حرفه ای تبلیغات کاردانی حرفه ای خبرنگاری کاردانی حرفه ای روابط عمومی کاردانی حرفه ای تربیت مربی امور فرهنگی کودک و نوجوان
کاردانی حرفه ای تربیت مربی قرآن کریم کاردانی حرفه ای مدیحه و مرثیه سرایی کاردانی حرفه ای مروج اندیشه و تربیت اسلامی کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی – آثار دیداری و شنیداری
کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی – آثار مکتوب و متون رسمی کاردانی حرفه ای مترجمی زبان فرانسوی – آثار دیداری و شنیداری  کاردانی حرفه ای مترجمی زبان چینی – آثار مکتوب و متون رسمی کاردانی حرفه ای چاپ – چاپ پوشاک
کاردانی حرفه ای چاپ – طراحی چاپ کاردانی حرفه ای چاپ و نشر کاردانی حرفه ای صنایع دستی – سفال و کاشی سنتی کاردانی حرفه کاردانی حرفه ای صنایع دستی – مصنوعات چوبیای صنایع دستی – فرش دستباف
کاردانی حرفه ای صنایع دستی – مصنوعات چوبی کاردانی حرفه ای طلا و جواهر – تراش سنگ های قیمتی کاردانی حرفه ای طلا و جواهر – ساخت زیورآلات با دست کاردانی حرفه ای طلا و جواهر – گوهرنشانی
 کاردانی حرفه ای زیلوبافی کاردانی حرفه ای عکاسی خبری کاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی کاردانی حرفه ای خوشنویسی
کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – عکاسی کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – نقاشی کاردانی حرف های هنرهای تجسمی – نقاشی ایرانی کاردانی حرف های طراحی گرافیک
کاردانی حرف های دوخت و تکنولوژی لباس کاردانی حرف های طراحی لباس کاردانی حرف های آشپزی کاردانی حرف های قنادی
کاردانی حرف های گردشگری کاردانی حرف های هتلداری کاردانی حرفه ای انیمیشن کاردانی حرفه ای بازیگری
کاردانی حرفه ای سینما – تدوین فیلم کاردانی حرفه ای سینما – تصویربرداری کاردانی حرفه ای سینما – تهیه و تولید فیلم کاردانی حرفه ای سینما – فیلم سازی
کاردانی حرفه ای سینما – فیلم نامه نویسی کاردانی حرفه ای کارگردانی هنری بازی های رایانه ای کاردانی حرف های کمک کارگردانی کاردانی حرفه ای گریم
کاردانی حرفه ای هنرهای نمایشی – دستیاری کارگردان کاردانی حرفه ای تربیت مربی نمایش کودک کاردانی حرفه ای موسیقی – آواز ایرانی کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی
کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی کاردانی حرفه ای نوازندگی ساز کلاسیک کاردانی حرفه ای موسیقی نواحی ایران کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز زهی
کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز بادی کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی پیانو کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز کوبهای کاردانی حرفه ای موسیقی – آواز تلفیقی

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401
مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – بهره برداری از سیستمهای مخابراتی مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات سیار – مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات نوری مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی
مهندسی فناوری اویونیک هواپیما مهندسی فناوری برق مترو مهندسی فناوری شبکه های انتقال برق مهندسی فناوری شبکه های توزیع برق
مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیق  مهندسی فناوری کنترل – فرآیند مهندسی فناوری مکاترونیک صنعتی مهندسی فناوری انرژی های تجدیدپذیر
مهندسی فناوری شبکه های هوشمند برق مهندسی فناوری برق صنعتی مهندسی فناوری بازرسی جوش مهندسی فناوری جوش
مهندسی فناوری فرآوری مواد معدنی فلزی مهندسی فناوری متالورژی – ذوب فلزات مهندسی فناوری تولید صنعتی زیورآلات مهندسی فناوری معدن – استخراج معادن زیرزمینی
مهندسی فناوری بهره برداری کارخانجات سیمان مهندسی فناوری سرامیک – کاشی و چینی مهندسی فناوری آتشکاری مهندسی فناوری بهره برداری نیروگاه
مهندسی فناوری ساخت و تولید – قالب سازی مهندسی فناوری طراحی و نقشه کشی صنعتی مهندسی فناوری ماشین های کنترل عددی (CNC) مهندسی فناوری مکانیک – ماشین آلات راهسازی و راهداری
مهندسی فناوری مکانیک خودرو مهندسی فناوری مکانیک خودرو مهندسی فناوری مکانیک هواپیما مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
– مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار مهندسی فناوری عیب یابی و بازسازی پهپاد مهندسی فناوری آسانسور و پله برقی مهندسی فناوری مکانیک – طراحی و ساخت گیربکس
مهندسی فناوری اطلاعات – آنالیز ورزشی مهندسی فناوری اطلاعات – امنیت اطلاعات مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک مهندسی فناوری اطلاعات – خدمات رایانه ای در شهرداری
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات مهندسی فناوری معماری و مدیریت امنیت اطلاعات مهندسی فناوری اینترنت اشیا مهندسی فناوری رایانش ابری
مهندسی فناوری شبکه های رایانه ای مهندسی فناوری مراکز داده و مجازی سازی مهندسی فناوری امنیت اینترنت اشیا مهندسی فناوری ارزیابی امنیتی فناوری اطلاعات و ارتباطات
مهندسی فناوری امنیت رایانش ابری مهندسی فناوری امنیت و دفاع سایبری مهندسی فناوری برنامه سازی وب مهندسی فناوری تضمین کیفیت نرم افزار
مهندسی فناوری تولید و توسعه سخت افزار مهندسی فناوری تولید و مدیریت محتوای دیجیتالی مهندسی فناوری سامانه های نرم افزاری مهندسی فناوری طراحی و مدیریت پایگاه داده
مهندسی فناوری طراحی وب مهندسی فناوری علوم داده مهندسی فناوری کسب و کار دیجیتالی مهندسی فناوری مدیریت و پشتیبانی فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری محیط زیست – بازیافت پسماند مهندسی فناوری محیط زیست – کنترل آلاینده ها مهندسی فناوری معماری – طراحی فضاها و اماکن ورزشی مهندسی فناوری بهره برداری راه آهن
مهندسی فناوری عمران – آب و فاضلاب مهندسی فناوری عمران – حمل و نقل شهری مهندسی فناوری عمران – راه سازی مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
مهندسی فناوری عمران – نقشه برداری مهندسی فناوری معماری – طراحی و نوسازی بافت های فرسوده مهندسی فناوری شهرسازی – مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت آرد
مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت روغن خوراکی مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت شیرینی و شکلاتمهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت قند مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت قند مهندسی فناوری صنایع غذایی – تضمین کیفیت
مهندسی فناوری پلیمر – رنگ سازی مهندسی فناوری صنایع شیمیایی مهندسی فناوری صنایع لاستیک مهندسی فناوری صنایع شیمیایی – تولید کلر آلکالی
 مهندسی فناوری لجستیک و زنجیره تامین خودرو مهندسی فناوری تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی مهندسی فناوری تجهیزات پزشکی – اتاق عمل مهندسی فناوری هوانوردی – خلبانی (IR&CPL)
مهندسی فناوری ایمنی، سلامت و محیط زیست (HSE) مهندسی فناوری حریق مهندسی فناوری جنگلداری تلفیقی مهندسی فناوری منابع طبیعی – جنگل کاری و پارک های جنگلی
مهندسی فناوری باغبانی – تولیدات گلخانه ای مهندسی فناوری باغبانی – گل و گیاهان زینتی مهندسی فناوری باغبانی – گیاهان دارویی و معطر مهندسی فناوری زراعت – تولید ذرت
مهندسی فناوری گیاه پزشکی – مدیریت تلفیقی آفات مهندسی فناوری دامپروری – پرورش اسب مهندسی فناوری دامپروری – پرورش صنعتی طیور مهندسی فناوری دامپروری – پرورش صنعتی گاو
مهندسی فناوری دامپروری – پرورش زنبور عسل و فراوری محصولات آن  مهندسی فناوری آبیاری – شبکه های آبیاری و زهکشی کارشناسی حرفه ای بهداشت مواد غذایی با منشا دامی مهندسی فناوری زیستی مواد غذایی
مهندسی فناوری صنایع بسته بندی – محصولات کشاورزی مهندسی فناوری صنایع غذایی – شیر و فرآورده های لبنی مهندسی فناوری صنایع غذایی – گوشت و فرآورده های گوشتی  مهندسی فناوری شیلات – تکثیر و پرورش آبزیان
کارشناسی حرفه ای آسیبشناسی اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد کارشناسی حرفه ای اصلاح و تربیت کارشناسی حرفه ای مددکاری اجتماعی – کودک کارشناسی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مراکز اورژانس اجتماعی
کارشناسی حرفه ای مددکاری اجتماعی – خانواده کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت سالمندان  کارشناسی حرفه ای مدیریت آموزش های شهروندی کارشناسی حرفه ای توانبخشی افراد کم توان ذهنی
کارشناسی حرفه ای مدیریت رفاه اجتماعی کارشناسی حرفه ای مددکاری روانی – اجتماعی در بحران (سوانح طبیعی) کارشناسی حرفه ای دیپلماسی بشردوستانه کارشناسی حرفه ای مدیریت بورس
کارشناسی حرفه ای مدیریت بیمه – بیمه اشخاص کارشناسی حرفه ای مدیریت بیمه – بیمه اموال کارشناسی حرفه ای مدیریت شعب بانک کارشناسی حرفه ای مدیریت تجاری سازی
کارشناسی حرفه ای امور گمرکی کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار کارشناسی حرفه ای مدیریت بازاریابی بیمه کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار اینترنتی
کارشناسی حرفه ای طراحی و استقرار محیط های کسب و کار کارشناسی حرفه ای حسابداری بانکی کارشناسی حرفه ای حسابداری امور مالی کارشناسی حرفه ای حسابداری بهای تمام شده
کارشناسی حرفه ای حسابداری بخش عمومی کارشناسی حرفه ای حسابداری مالیاتی کارشناسی حرفه ای حسابرسی کارشناسی حرفه ای مدیریت فروشگاه های زنجیرهای
کارشناسی حرفه ای مدیریت تعاون کارشناسی حرفه ای مدیریت امور نمایشگاهی کارشناسی حرفه ای مشاوره املاک و مستغلات کارشناسی حرفه ای مدیریت دفتری
کارشناسی حرفه ای مدیریت امور اداری و منابع انسانی کارشناسی حرفه ای مددکاری قضایی کارشناسی حرفه ای خدمات حقوقی ارشاد و معاضدت قضایی کارشناسی حرفه ای حقوق ثبت اسناد و املاک
کارشناسی حرفه ای خدمات حقوقی امور قضایی کارشناسی حرفه ای خدمات حقوقی امور ورزشی کارشناسی حرفه ای حقوق اصناف کارشناسی حرفه ای حقوق بازار سرمایه
کارشناسی حرفه ای حقوق تجاری بین المللی کارشناسی حرفه ای حقوق داوری کارشناسی حرفه ای حقوق شرکت های تجاری کارشناسی حرفه ای حقوق گردشگری
کارشناسی حرفه ای حقوق بیمه کارشناسی حرفه ای حقوق ساختمان کارشناسی حرفه ای حقوق فناوری اطلاعات کارشناسی حرفه ای حقوق مالیاتی
کارشناسی حرفه ای حقوق معماری و شهرسازی کارشناسی حرفه ای تربیت مربی پیش دبستانی کارشناسی حرفه ای هدایتگری سیاسی کارشناسی حرفه ای کوچینگ شغلی
کارشناسی حرفه ای کوچینگ کسب و کار کارشناسی حرفه ای روانشناسی ورزشی کارشناسی حرفه ای مدیریت اماکن ورزشی کارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی – ورزشی
کارشناسی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری تکواندو کارشناسی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری آمادگی جسمانی کارشناسی حرفه ای مربیگری شطرنج کارشناسی حرفه ای مربیگری فوتسال
کارشناسی حرفه ای مربیگری ژیمناستیک – کارشناسی حرفه ای مربیگری شنا کارشناسی حرفه ای مربیگری تیراندازی – کارشناسی حرفه ای مربیگری ورزش رزم ملی ایران
کارشناسی حرفه ای مربیگری بوکس کارشناسی حرفه ای مربیگری کوهپیمایی و کوهنوردی کارشناسی حرفه ای مربیگری سنگ نوردی و صعودهای ورزشی کارشناسی حرفه ای مربیگری ورزش پهلوانی و زورخانه ای
کارشناسی حرفه ای مربیگری جودو کارشناسی حرفه ای مربیگری کاراته کارشناسی حرفه ای مربیگری والیبال کارشناسی حرفه ای مربیگری بسکتبال
 کارشناسی حرفه ای مربیگری پرورش اندام کارشناسی حرفه ای مربیگری وزنه برداری کارشناسی حرفه ای مربیگری ورزش معلولان کارشناسی حرفه ای مربیگری فوتبال
کارشناسی حرفه ای مربیگری کشتی کارشناسی حرفه ای مربیگری سوارکاری کارشناسی حرفه ای مربیگری هندبال کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های میدانی
کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های توپ و تور کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های راکتی کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های رزمی کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های آبی
کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های تیراندازی کارشناسی حرفه ای داوری ورزش های قدرتی کارشناسی حرفه ای داوری ورزشی آمادگی جسمانی کارشناسی حرفه ای داوری ورزشی پیست و کوهستان
کارشناسی حرفه ای حفاظت و پیشگیری از حریق و حوادث کارشناسی حرفه ای مدیریت امداد سوانح طبیعی کارشناسی حرفه ای مدیریت امداد سوانح غیرطبیعی کارشناسی حرفه ای مدیریت عملیات امداد و نجات
کارشناسی حرفه ای مدیریت و فرماندهی عملیات در حریق و حوادث کارشناسی حرفه ای مدیریت بحران در اماکن کارشناسی حرفه ای آماد و پشتیبانی در سوانح کارشناسی حرفه ای پدافند غیرعامل
کارشناسی حرفه ای اطلاعات نظامی کارشناسی حرفه ای حفاظت اطلاعات سازمانی کارشناسی حرفه ای عملیات روانی کارشناسی حرفه ای مدیریت بحران در عملیات انتظامی
کارشناسی حرفه ای مدیریت آماد و کنترل اموال در نیروی انتظامی کارشناسی حرفه ای مدیریت ترابری در نیروی انتظامی – کارشناسی حرفه ای مدیریت لجستیک بنادر کارشناسی حرفه ای مدیریت لجستیک و زنجیره تامین – گرایش بازرگانی
کارشناسی حرفه ای مدیریت خدمات حمل و نقل بین المللی کارشناسی حرفه ای مدیریت تامین و فروش محصولات غذایی کارشناسی حرفه ای خدمات بازرگانی بین المللی کارشناسی حرفه ای تکنولوژی آموزش های فرهنگی و هنری
کارشناسی حرفه ای خبرنگاری – اجتماعی و فرهنگی کارشناسی حرفه ای خبرنگاری – ورزشی کارشناسی حرفه ای خبرنگاری – سیاسی و اقتصادی کارشناسی حرفه ای روابط عمومی – امور رسانه
کارشناسی حرفه ای روابط عمومی – الکترونیک کارشناسی حرفه ای روابط عمومی – رفتار اجتماعی و افکارسنجی کارشناسی حرفه ای علوم کتابداری و اطلاع رسانی کارشناسی حرفه ای مدیریت اسناد و مدارک
ارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی – امور همایش ها و جشنواره ها – کارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فرهنگی کارشناسی حرف های مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فعالیت های قرآنی و مذهبی کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات تجاری
کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات سیاسی کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات فرهنگی کارشناسی حرفه ای مربی هنر کودک کارشناسی حرفه ای تربیت مربی – امور فرهنگی کودک و نوجوان
کارشناسی حرفه ای طراحی و توسعه برند – کارشناسی حرفه ای تربیت مبلغ قرآن کریم کارشناسی حرفه ای تلاوت و قرائت قرآن کریم کارشناسی حرفه ای چاپ – طراحی و آماده سازی
کارشناسی حرفه ای مدیریت امور چاپ کارشناسی حرفه ای آشپزی – آشپزی ایرانی کارشناسی حرفه ای آشپزی – آشپزی ملل کارشناسی حرفه ای مدیریت گردشگری
کارشناسی حرفه ای مدیریت هتلداری کارشناسی حرفه ای بازاریابی گردشگری کارشناسی حرفه ای گردشگری سلامت کارشناسی حرفه ای گردشگری دفاع مقدس
کارشناسی حرفه ای صنایع دستی – صنایع چوبی کارشناسی حرفه ای فرش – طراحی کارشناسی حرفه ای طراحی پوشاک – کیف و کفش کارشناسی حرفه ای طراحی زیورآلات
کارشناسی حرفه ای طراحی مبلمان  کارشناسی حرفه ای عکاسی – تبلیغات کارشناسی حرفه ای عکاسی – مد و پوشاک کارشناسی حرفه ای عکاسی خبری
کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط بیرونی کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط بیرونی کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط داخلی کارشناسی حرفه ای نقاشی – نقاشی
کارشناسی حرفه ای نقاشی – نقاشی رایانه ای کارشناسی حرفه ای خوشنویسی کارشناسی حرفه ای طراحی گرافیک – تصویرسازی کارشناسی حرفه ای طراحی گرافیک – طراحی محیطی
کارشناسی حرفه ای طراحی گرافیک – رسانه های چاپی کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس اجتماعی و مشاغل کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس اقوام کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس کودک و نوجوان
کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس مجلسی و خانگی ارشناسی حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت کارشناسی حرفه ای سینما – تصویربرداری کارشناسی حرفه ای انیمیشن – کارگردانی
کارشناسی حرفه ای سینما – فیلمسازی  کارشناسی حرفه ای سینما – کارگردانی کارشناسی حرفه ای فیلمنامه نویسی کارشناسی حرفه ای گویندگی و دوبله
کارشناسی حرفه ای هنرهای نمایشی – تئاتر کاربردی کارشناسی حرفه ای سینما – تدوین فیلم کارشناسی حرفه ای بازیگری کارشناسی حرفه ای هنرهای دیجیتال – گرافیک متحرک
کارشناسی حرفه ای موسیقی – آهنگسازی ایرانی کارشناسی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی کارشناسی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز کلاسیک کارشناسی حرفه ای نوازندگی پیانو ایرانی
– کارشناسی حرفه ای موسیقی – آواز ایرانی کارشناسی حرفه ای تربیت مربی موسیقی کارشناسی حرفه ای مترجمی – خبر انگلیسی کارشناسی حرفه ای مترجمی همزمان انگلیسی
کارشناسی حرفه ای گریم – آرایش و پیرایش مو کارشناسی حرفه ای گریم – چهره پردازی ___ ___

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

کلیه داوطلبان موظفند دارای شرایط که در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی ذکر شده را دارا باشند تا ثبت نام نهایی انجام شود. در ادامه جدول شهریه هر کدام از گروه رشته های این دانشگاه ارائه شده است. لازم به ذکر است این ارقام نسبت به سال گذشته با افزایشی در حدود 20 الی 25 درصد همراه بوده است، همچنین قابل ذکر است که شهریه دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد کمتر و در برخی موارد بیشتر و یا برابر با شهریه دانشگاه پیام نور می باشد.

 

شهریه مقطع کاردانی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401
گروه آزمایشی شهریه
صنعت 2 میلیون تومان الی 2 میلیون و 500 هزار تومان
کشاورزی 1میلیون و 800 هزار تومان الی 2 میلیون و 200 هزار تومان
مدیریت و خدمات اجتماعی 1میلیون و 500 هزار تومان الی 2 میلیون تومان
فرهنگ و هنر 1 میلیون و 800 هزار تومان الی 2 میلیون و 400 هزار تومان
شهریه مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401
گروه آزمایشی شهریه
صنعت 2 میلیون و 500 هزار تومان الی 3 میلیون تومان
کشاورزی 2 میلیون و 300 هزار تومان الی 3 میلیون و 800 هزار تومان
مدیریت و خدمات اجتماعی 2 میلیون و 200 هزار تومان الی 2 میلیون و 700 هزار تومان
فرهنگ و هنر 2 میلیون و 300 هزار تومان الی 2 میلیون و 500 هزار تومان

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

اطلاعیه

اسم نویسی و فرایند انتخاب رشته این دانشگاه هر ساله در مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت، فرایند ثبت نام خود را تکمیل کنند. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه صورت می پذیرد و چند روز قبل از شروع ثبت نام برای هر یک از دوره ها، دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

نحوه اعطای وام “شهریه” دانشگاه علمی‌کاربردی اعلام شد/ ۱۶ آذر، آخرین مهلت ثبت درخواست

دکتر سلیمان عباسی ضمن اعلام این خبر، گفت:دانشجویان متقاضی وام شهریه می‌ ­توانند با مراجعه به سامانه صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی افزود: از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبلغ وام شهریه دانشجویان ۱۵ میلیون ریال برای هر نیمسال تحصیلی در نظر گرفته شده است. 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با نحوه و زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر و بهمن 1402 – 1401 آشنا نماییم. به صورت کلی برای ثبت نام در این دانشگاه کافی است از تاریخ های که اعلام می شود، اطلاعات لازم را بدست آورید و سپس طبق مراحل مورد نیاز عملیات ثبت نام را انجام دهید. از آنجا که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن صورت می گیرد، لذا لازم است در جریان جدیدترین اخبار از زمان ثبت نام باشید. 

توصیه می‌ نماییم که فرایند انتخاب رشته را با توجه به اینکه موضوع حساس و بسیار نیازمند دقت عمل می‌ باشد، به کارشناسان متخصص در این زمینه بسپارید و در وارد نمودن کد انتخاب رشته خود، نهایت دقت عمل را داشته باشید. وارد نمودن حتی یک کد اشتباه، منجر به هدایت شما در رشته‌ هایی غیر از رشته‌های انتخابی خود می‌ شود. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا به کمک مشاوران ما نیاز داشته باشید، با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

4.6/5 - (22 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی قبل از اخذ مدرک دیپلم وجود دارد؟

چنانچه بتوانید مدرک خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایید، امکان ثبت نام را خواهید داشت.

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

متقاضیان محترم می توانند در بازه زمانی یک هفته الی 10 روزه در بهمن ماه ثبت نام کنند.

پس از ثبت نام اینترنتی در دانشگاه علمی کاربردی چه اقدامی انجام دهیم؟

اولین مرحله پس از ثبت نام ارسال مدارک هویتی و تحصیلی به دانشگاه و دریافت شماره دانشجویی می باشد برای راهنمایی بیشتر مقاله را مطالعه فرمایید.

نظرات

 1. علی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی واسه نیمسال بهمن هنوز اعلام نشده؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام وقت بخیر
   خیر متعاقبا اعلام خواهد شد جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. مرتضی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام. میشه هر وقت زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واسه نیمسال بهمن معلوم شد، اطلاع بدید؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. ..
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام
  میشه از علمی کاربردی برای ادامه تحصیل ب پیام نور رفت؟

  • مشاور صادقی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   برای بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مرکز تماس بگیرید

 4. محجدرضا
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام
  برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی حدنصاب معدل دیپلم باید چقدر باشه؟

  • مشاور محمدی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی ثبت تعیین نشده.

 5. ..
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام خسته نباشید
  ۱-میشه از مشهد به دانشگاه علمی کاربردی شیراز رفت؟
  ۲- برای ادامه تحصیل میشه از دانشگاه علمی کاربردی به پیام نور رفت؟

  • karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام برای نقل وانتقال میخواین یاثبت نام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. ساسان
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام من کاردانی رشته تکنولوژی آموزشی از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم اما دانشگاه علمی کاربردی رشته کارشناسی این رشته را ارائه نداده تو دفترچه هم نگاه کردم ندیدم الان باید چکار کنیم

  • mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بررسی نمایید.

 7. نورا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام من در دانشگاه علمی کاربردی رشته مهندسی طراحی وب قبول شدم برای ترم مهرماه، اما دانشگاه اعلام کرد که رشته ما به حد نصاب تشکیل کلاس نرسیده، رشته ی دیگه ای هم که دانشگاه داشت مورد علاقه ی من نبود، میخوام بدونم بخشنامه ی عدم حدنصاب چه زمانی میاد باتوجه به اینکه کلاس ها شروع شده برای انتقال رشته یاجابجایی دیر نمیشه؟

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با هماهنگی دانشگاه مبدا اقدام به انتقالی فرمایید.

 8. Asal
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

  سلام، بعد از ثبت نام اینترنتی و اعلام نتایج تو سایت سنجش و قبولی در واحد مورد نظر، باید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه رفت؟؟ ممنون میشم فرایندشو راهنمایی کنید

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   هر واحد دانشگاهی تاریخ ثبت نام را اعلام میکند .

 9. فرزانه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  باسلام باتوجه به اینکه اعلام شده بود نتایج علمی کاربردی تا پایان شهریور اعلام میشه ولی هنوز نشده ،بفرمایید چقدر دیگه باید منتظر بمونیم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر نتایج اعلام شده است.

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام الان اعلام شده

 10. حسن
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام خسته نباشید ایا پس از ثبت نام اینترنتی کارشناسی جهت ثبت نام گواهی موقت کاردانی کفایت میکند یا حتما باید اصل مدرک به دانشگاه ارائه شود

  • obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. علیرضا
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام عرض خسته نباشید
  کاردانی به کارشناسی رشته برق(انتقال و توزیع) علمی کاربردی کرج داره؟

  • behrouzi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   باید ببینید که امسال اراعه دادن یا نه شما میتونید دفترچه رو از سایت سنجش بگیرید

 12. هلیا نهاوندی
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  آیا رشته داروسازی هم دانشگاه علمی کاربردی دارد؟

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی نا پیوسته پذیرش دارد.

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام روزتون بخیر خیر

 13. ارسلان
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام روزبخیر؛ آیا ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای زیر شاخه های فنی حرفه ای هم امکان پذیر است؟

 14. زینب
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام. از جدول 5 دفترچه که مربوط به رشته های سهمیه شاغل هست میشه هر رشته ای رو انتخاب کرد؟ اگر نه از کجا باید بفهمیم چه رشته هایی رو مجازیم انتخاب کنیم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 15. سفید
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

  سلام من دانشجوی ترم اول ادبیات فارسی پیام نور هستم خواستم بدونم علاوه بر تحصیل در پیام نور میشه در علمی کاربردی هم رشته دوخت و تکنولوژی لباس رو خوند؟

  • haghipor
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر
   تحصیل همزمان در دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور امکان پذیر نیست

 16. فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام آیا امکان ورود به دانشگاه علمی کاربردی با کنکور هست؟
  آیا دانشگاه علمی کاربردی دولتی هست؟

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه علمی کاربردی پذیرش بدون آزمون دارد.

 17. وحید
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام.من کارشناسی رو تو رشته IT علمی کاربردی تموم کردم.الان میخوام ارشد بخونم.علمی کاربردی ارشد داره مطابق به رشتم یا تو رسته رشته خودم؟

  • gholizadegan
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام خیر

 18. Mobina
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام خسته نباشید ثبت نام علمی‌کاربردی چون انتخاب رشته باید بکنیم، منکه کنکور ثبت نام کردم موقع‌نتایح کنکور خاستم انصراف بدم میتونم؟ بعد برای کنکور که بخام انتخاب رشته کنم مشکل ایجاد نمیشه؟

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام وقت بخیر نخیر مشکلی ایجاد نمیشود . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع نمایید

 19. صنم نیک پرتو
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام‌وقت به خیر. دانشگاه علمی کاربردی دکتری حقوق هم دارد؟

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. عرفان
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۴

  سلام ، من دانشجوی انصرافی برق پیوسته دانشگاه آزاد هستم
  میتونم رشته آی تی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم و تطبیق واحد بدم؟

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

   سلام وقت بخیر نظام وظیفه با تحصیل برگشت به عقب موافقت نمیکند

 21. زهرامقدم
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام من رشته تحصیلیم طراحی دوخت بود
  میخواستم بدونم الان میتونم بهداشت بخونم

  کسی میدونه چکار باید کنم لطفا جواب بده

  دلم میخاد بخونم البیته بعد 20 سال

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام وقت بخیر بله می توانید شرکت کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 22. Mester
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام.
  شرط معدل دانشگاه جامع واسه ثبت نام چنده؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   با سلام شرط معدل برای ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی 1401 وجود ندارد و متقییر است

 23. Asal
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام من میخوام رشته هتلداری بخونم کدوم واحد این رشته رو داره میشه لطفا شماره تماس و ادرس واحد رو بزارید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 24. دانشجو
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

  با سلام
  در واحد ۵۶ دانشگاه علمی و کاربردی واقع در سهروردی ثبت نام کردم و شهریه واریز کردم ولی دانشگاه بسته است و کسی پاسخگو نیست
  امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

   با سلام.با دانشگاه های دیگر تماس بگیرید و پیگیری کنید.

 25. سید ابوالقاسم شمندی
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام وعرض ادب
  ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد کی هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر برای ثبتر نام ارشد دانشگاه پیام نور باز شده لینکش میتونید ثبت نام کنید که برای باقی دانشگاهها فعلا اطلاع رسانی نشده برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • زهرا صابری
    ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۱

    سلام وقت بخیر ، میخواستم بدونم کسی که شهرستانی هستش میتونه دانشگاه علمی و کاربردی تهران و ثبت نام کنه؟

    • behrouzi
     ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

     سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 26. احمد
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام، با اینکه ترم شروع شده، میخواستم ببینم امکان ثبت نام هست یا باید تا ترم مهر صبر کنیم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر
   زمان ثبت نام علمی و کاربردی تموم شده ولی باز میتونین حضوری مراجعه کنین

 27. ناصر رفیعی مجومرد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام
  من در مقطع کاردانی رشته روابط عمومی ، دی ماه پایان کاردانی بوده برای کارشناسی ، چون امتحانات ترم به پایان نرسیده بود ثبت نام نکردم . لطفاً جهت ثبت نام راهنمایی بفرمایید. با سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   باید به دانشگاه مد نظر مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات در خصوص کاردانی به کارشناسی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 28. فرشته
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام اگه سازمان سنجش ثبت نام نکرده باشم و الان بخوام دانشگاه ثبت نام کنم سایت هم بسته شده باشه ولی هنوز ترم که شروع نشده
  ثبت نام در محل حضوری ندارید ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شما مراجعه حضوری داشته باشید در صورت داشتن ظرفیت و داشتن سهمیه ایثارگری احتمال ثبت نام هست

 29. نادیا
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام وقت بخیر،من دانشجوی کارشناسی در یک دانشگاه دولتی هستم آیا میتونم هم زمان یک رشته هم در دانشگاه علمی کاربردی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر
   در مورد تحصیل هم زمان نیازه که شما در یک بازده شروع و در یک بازده زمانی تموم کنید برای اطلاع بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 30. محمد
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۰

  سلام
  ببخشید به طور مثال یه ترم 18 واحدی شهریه ش چقدر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام دانشگاه علمی کابردی داز طریق سایت سنجش انجام می شود.شهریه هر رشته متفاوت است و بستگی به رشته ی انتخابی شما دارد.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 31. Nooshin
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام لطفا زمان ثبت نام را اطلاع بدید ؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن 1400 در بازه زمانی دی یا بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش انجام میشود برای بررسی بیشتر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 32. پویا نیک پ
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۳

  سلام ایا لیسانس حقگق ازین دانشگاه بگیریم اراعه کنیم ترفیع درجه میدن بهمون یا ن بعد برلی تحصیل باید از ارگان محل خدمت اجازه بگیرم یا ن

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر دانشگاه علمی کاربردی اعتبار پایینی دارد ولی اگر مرکزی که شاغل هستید قبول دارن این مدرک رو منعی ندارد چون داخل ایران معتبر هست

 33. قندهاری
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

  سلام تکمیل ظرفیت برا ورودی مهر ۱۴۰۰ علمی کاردانی اعلام میشه آیا؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر معلوم نیست جهت اطلاع از شرایط جدید ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از مشاوران مرکز راهنمایی بگیرید

 34. نازنین
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام وقت بخیر. ببخشید من الان میتونم رشته گرافیک بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رو ثبت نام کنم ؟ کی میتونم ثبت نام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام
   در حال حاضر ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به پایان رسیده.باید برای ورودی بهمن اقدام کنید

 35. احمدی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۶

  سلام کدام دانشگاه علمی کاربردی دراراک رشته طراحی دوخت رو دردوره کاردانی داره ادرس دقیق و میزان شهریه رو میخواستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام روز بخیر این رشته رو دانشگاه علمی کاربردی اراک نداره

 36. احمدی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۰

  سلام کدام دانشگاه علمی کاربردی دراراک رشته طراحی دوخت در مقطع کاردانی رو داره ادرس دقیقش رو میخواستم و میزان شهریه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر 1400
   اراك – انتهاي خيابان امام خميني (ره)- جنب مدارس استعدادهاي درخشان-تيزهوشان
   تلفن 086-34172400

 37. نیلاسلیمی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام، دیپلم ریاضی دارم نظام قدیم، میتونم کاردانی حسابداری ادامه تحصیل بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام برای بررسی بیشتر شرایطتون با شماره مرکز تماس بگیرید.

   • علی
    ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

    سلام
    آیا هنوز هم امکان ثبت نام برای دیپلم فنی و حرفه ای وجود دارد یا نه؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

     سلام وقت بخیر ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1400 به پایان رسیده جهت ثبت نام ترم بهمن سریعا با مرکز تماس بگیرید

 38. میثم
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام الان که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری شروع شده باید ثبت نام کنیم برای داشنگاه های علمی کاربردی یا تایمش هنوز مشخص نشده؟

 39. نوروزی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بپرسم ایا کسی که کاردانی یه رشته رو گذرونده و حالا
  دوره ی کارشناسی یه رشته متفاوت رو داره میخونه میتونه تطبیق واحد انجام بده یا نه؟

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام نوروزی
   در صورتی که واحدهایی که دانشگاه برای رشته جدید میده یکی باشه بله میتونید

   • Fatima
    ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

    سلام وقت بخیر ،من رشته ی امور اداری دارم کاردانش آیا میتونم برای مهندسی عمران اقدام کنم ؟ چون مهندسی عمران هم زیر نظر فنی حرفه ای هست

    • karimi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 40. نوروزی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بپرسم کسی که کاردانی یه رشته رو گذرونده و حالا
  دوره ی کارشناسی یه رشته متفاوت رو داره میخونه میتونه تطبیق واحد انجام بده یا نه؟

 41. مهدی سیدونی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر 1400 از چه تاریخی شروع میشود دقیقا.

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در اواسط یا اواخر مرداد ماه زمان ثبت نامش شروع میشود و از طریق سایت سنجش اقدام به ثبت نام میتوانید انجام دهبد موفق باشید

 42. مهسا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  براي ثبت نام اين دانشگاه شرط معدل لازمه ؟

 43. مهدی سیدونی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است.

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام بله داخل کشور مدرک علمی کاربردی اعتبار داره ولی برای خیلی از کشورها ترجمه نمیشود

 44. مهدی سیدونی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام می خواستم ببینم رشته فناوری اطلاعات چند واحد درسی است در مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی.

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام حدودا72 واحد برای کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی

 45. مهدی سیدونی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام ببخشین میخواستم ببینم رشته فناوری اطلاعات در مقطع کاردانی چند واحد درسی است ؟ علمی کاربردی

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام معمولا رشته های کاردانی در علمی کاربردی ها 72 واحد هستن

 46. مهدی سیدونی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

  آیا با توجه به شرایط کنونی کرونا کلاس های دانشگاه علمی کاربردی برای ترم جدید مهر 1400 آیا کلاس ها حضوری برگزار میشود یا غیر حضوری

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

   ثبت نام علمی کاربردی که بصورت غیرحضوری هست تشکیل کلاسها فعلا معلوم نیست

 47. مهدی سیدونی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام تاریخ دقیق ثبت نام برای مهر 1400 هنوز اعلام نشده من به مرکز دانشگاه خودم مراجعه کردم میگن از تو مرداد ثبت نام شروع میشه .

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام اره تقریبا اواخر مرداد ثبت نام علمی کاربردی شروع میشه

 48. مهدی سیدونی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  چند روز بعد از اعلام نتایج ثبت نام قطعی رو دانشگاه انجام میده و ثبت نام قطعی رو هم باید در دانشگاه انجام بدیم یا در کافی نت هم می توانیم انجام بدیم.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام معمولا علمی کاربردی برای وروردی مهر1400 شهریور اعلام نتایج میکنه و بعدش میتونی هم حضوری هم غیرحضوری ثبت نام کنی

 49. مهدی سیدونی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱

  چند روز بعد از اعلام نتایج ثبت نام قطعی رو دانشگاه انجام میده و ثبت نام قطعی رو باید در دانشگاه انجام بدیم یا در کافینت.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   میتونی بعد از اعلام نتایج بلافاصله اقدام کنی

 50. مهدی سیدونی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

  سلام برای دانشگاه علمی کاربردی معدل کل مهم است یا معدل کتبی دیپلم و حتما باید سهمیه شاهد داشته باشیم یا خیر ممنون میشم اگر بهم جواب بدهید.

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام معدل کل و کتبی باهم.کلا پذیرش در علمی کاربردی از همه دانشگاه ها راحتتره و اصلا به سهمیه نیازی نیس ولی اگه داری ممکنه از معدلت چشم پوشی کنن

   • مهدی سیدونی
    ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

    پس سازمان سنجش و دانشگاه پذیرشم می کنه ممنون از راهنماییتون .

    • moshaverarshad
     ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

     بله نتایج رو خود سنجش اعلام میکنه

 51. مهدی سیدونی
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

  با سلام می خواستم ببینم که با معدل 13.51 همه ی رشته های علمی کاربردی را بدون کنکور می توانم پذیرش بشم یا خیر یا معدل اولویت بندی داره با دیگران

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام اره علمی کاربردی به نسبت ازاد پذیرش راحت تری داره برای مهر 1400 دفترچه نیومده هنوز

 52. Sajjadi
  ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
  من قبلا در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی واحد پاس کردم اما کاملا تمام نکردم که مدرک بگیرم الان بعد مدت ها میتونم برگردم و بقیه واحدهارو بخونم دوست دارم ادامه بدم لطفا من را راهنمایی کنید با تشکر

 53. امید
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

  ببخشید اگر مراکز علمی کاربردی اگر رشته خالی داره بگین لطفا

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام و وقت بخیر
   جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر و بهمن 99-1400 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 54. ناهید امامی
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

  با سلام فوق دیپلم کامپیوتر هستم میخوام بدون حضور درکلاس ویا ندرتا در رشته لیسانس اموراداری ثبت نام کنم آیا امکانش هست یا اون رشته در تبریز نیست لطفا راهنمائی فرمائید و ازآنجا که شاغلم نمی خوان به کارم صدمه بخوره .

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۷

   با سلام و وقت بخیر برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر و بهمن 99-1400 و همچنین اطلاع از لیست رشته ها با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 55. Nahid
  ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴

  سلام براي ثبت نام دانشگاه علمي كاربردي مي تونيم با مركز مشاوره ايران تحصيل تماس بگيريم؟

  • hosseini
   ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۴

   سلام بله میتونید با شماره 9099075307 با خط ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید
   تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221120 با خط ثابت بدون پیش شمارهشظپظ

 56. علی اصغر
  ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۸

  سلام. من مدرک لیسانس برق پیوسته دارم. یعنی مدرک کاردانی ندارم. میتونم کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم؟ پرسیدم گفتن میشه

  • مشاور ارشد
   ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 57. مرتضی
  ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام،دانشگاه علمی کاربردی تفکیک شده در تهران هست؟

  • irantahsil
   ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام جناب مرتضی شما جهت آگهی از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال دوم بهمن 97-98 وهمچنین اطلاع از دانشگاه هایی ک تفکیک شدند با شماره های مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنمایی های لازم صورت گیرد.

 58. javad
  ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸

  با سلام
  آیا دانشگاه های علمی کاربردی برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد؟
  و آیا برای این مقطع ، ورودی بهمن بدون کنکور وجود دارد؟

  • irantahsil
   ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۲

   سلام شما جهت اطلاع از شرایط موجود با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 59. arezo
  ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶

  سلام به ایران تحصیل برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی رشته حقوق ثبتی چه اقداماتی باید انجام داد تشکر

  • irantahsil
   ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۵

   سلام جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول مهر 97-98 رشته حقوق ثبتی با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 60. mohii
  ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام و عرض ادب میخواستم یپرسم زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول 97-98 چه زمانی هست و اینکه در چه سایتی باید ثبت نام کرد و دقیقا چه مدارکی لازم است ؟ .تشکر

  • irantahsil
   ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۱

   سلام برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی نیمسال اول مهر 97 و اطلاع از زمان دقیق ثبت نام علمی کاربردی عضو کانال تلگرامی ایران تحصیل شوید

 61. الهه
  ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام و عرض ادب خدمت مشاوران خوب سامانه ایران تحصیل من برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیم سال اول چه قدر زمان دارم ؟

  • مشاور ارشد
   ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر شما برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید از اواسط مرداد ماه اقدام نمایید برای آگاهی بیشتر می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در ارتباط باشید

 62. ایران تحصیل
  ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴

  با سلام جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول مهر 97 تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور