ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام آزمون دکتری 1402

ثبت نام آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برخی از افراد پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، علاقمند به تحصیل در مقطع دکتری هستند؛ آن ها باید در زمان مقرر برای ثبت نام آزمون دکتری اقدام نمایند. تمامی این افراد برای ثبت نام در این آزمون، باید شرایطی را دارا بوده و مدارکی را دارا باشند. سپس، اطلاعات کاملی را در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری به دست آورده و برای این کار اقدام نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ثبت نام کنکور دکتری در سال 1402، 22 الی 29 آبان ماه است و این مهلت از سمت سازمان سنجش تمدید خواهد شد. 

 

اطلاعیه

تاریخ نام نویسی آزمون دکتری، از 22 آبان ماه شروع شده و تا 29 آبان ماه 1401 ادامه خواهد داشت.

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402

یکی از نکاتی که در رابطه با آزمون دکتری می بایست مورد توجه قرار گیرد، تاریخ ثبت نام آزمون دکتری می باشد. بدون اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام برای این آزمون تمام تلاش های شما بی نتیجه خواهد بود چرا که نمی توانید در این آزمون شرکت نمایید. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان شرکت در آزمون دکتری می توانند از تاریخ 22 آبان ماه الی 29 آبان ماه سال 1401 ثبت نام کنکور دکتری سال 1402 را نهایی کنند. با توجه به روند سال های گذشته، امکان تمدید مهلت ثبت نام نیز وجود دارد ولی توصیه ما به شما این است که با توجه به مشکلات به وجود آمده در سال های گذشته ثبت نام را به روزهای پایانی موکل نکنید. تمامی متقاضیان شرکت کننده در ثبت نام تنها امکان انتخاب یک رشته امتحانی را خواهند داشت. بنابراین در وارد نمودن کد رشته امتحانی در زمان ثبت نام آزمون دکتری دقت لازم را داشته باشید.

برای دانلود دفترچه دکتری روی لینک زیر کلیک نمایید.

دفترچه دکتری 1401

زمان ثبت نام آزمون دکتری

 

تمدید زمان ثبت نام آزمون دکتری

هر ساله سازمان سنجش بلافاصله پس از اتمام زمان ثبت نام آزمون دکتری، یک بازه زمانی 2 الی 3 روزه را به عنوان فرصتی مجدد برای جاماندگان در نظر می گیرد. لذا، افرادی که نتوانستند در بازه زمانی اعلام شده فرایند ثبت نام را انجام دهند، می توانند در زمان تمدید، این کار را انجام دهند. در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام در این کنکور، هنوز اطلاعیه ای از سمت سازمان سنجش، ابلاغ نشده است. در صورتی که این سازمان اطلاعیه را ابلاغ کند، شما عزیزان را از آن مطلع خواهیم کرد. لذا، برای این کار می توانید از همکاران ما در ایران تحصیل نیز یاری بگیرید. لازم به ذکر است تا بدانید که به طور کلی زمان ثبت نام آزمون دکتری در سال 1401، زمان دریافت کارت ورود به جلسه و … به شرح زیر می باشند: 

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ + ویرایش ثبت نام ۲۲ تا ۲۹ آبان ۱۴۰۱
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری  چند روز قبل از برگزاری آزمون دکتری 
زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ صبح روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری  حدود اواخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت سال بعد
انتخاب رشته اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته حدود اواخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت سال بعد
اعلام نتایج نهایی آزمون اواخر مرداد یا اوایل شهریور سال بعد

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 

برای ثبت نام کنکور دکتری تنها متقاضیانی می توانند اقدام نمایند که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد باشند. توجه داشته باشید که مدرک این متقاضیان باید معتبر و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات باشد. سایر شرایط مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری به شرح زیر می باشند:

شرایط عمومی ثبت نام کنکور دکتری 

 • اعتقاد به دین اسلامی و یا یکی از ادیان به رسمی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و عمل به احکام عملی اسلام با انجام واجباب و دوری از محرمات
 • نداشتن عناد و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن ها

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور دکتری 

 • تشکیل کلاس ها در هر یک از رشته های مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد. لذا داوطلبانی که در هر ارگان و سازمان ها و… مشغول به کار می باشند، لازم است هماهنگی های لازم را جهت حضور در کلاس ها قبل از زمان ثبت نام آزمون دکتری به انجام رسانیده باشند.
 • انتخاب رشته امتحانی تنها بر اساس جداول و کد رشته های موجود در دفترچه ثبت نام امکان پذیر است. بدیهی است که این رشته باید مرتبط با رشته کارشناسی ارشد آنان باشد.
 • مطابق با مصوبه های موجود شورای عالی انقلاب فرهنگی، ازجمله شرایط ثبت نام آزمون دکتری، برای دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیانی که مدرک خود را در سال های 77 الی 81 اخذ نموده اند مجوز ثبت نام برای دوره های بالاتر صادر شده است.
 • آن دسته از دانشجویانی که شاغل به تحصیل می باشند در صورتی که انصراف خود را ارائه ننمایند، امکان ثبت نام کنکور دکتری مجدد را نخواهند داشت.
 • دانشجویانی که ترم آخر و یا سال آخر می باشند، در صورتی که تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیلان شوند، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. این مورد برای داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری عمومی ضروری می باشد.
 • از نظر معدلی نیز متقاضیان در صورتی می توانند برای ثبت نام کنکور دکتری اقدام نمایند که معدل آنان کمتر از 14 نباشد. لازم به ذکر است که ارائه کارنامه در زمان مقرر و ثبت نام حضوری لازم است کارنامه خود را ارائه نمایند.

 

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 

 

 

شرایط نظام وظیفه ثبت نام دکتری

داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع دکتری آقا که تکلیف آنان از نظر نظام وظیفه مشخص نشده است، در صورت دارا بودن شرایط زیر می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. این شرایط عبارتند از:

 • متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری باید دارای کارت پایان خدمت هوشمند باشند. در صورت عدم تعویض کارت خود لازم است حتما در اولین فرصت کارت هوشمند خود را دریافت نمایند.
 • در صورتی که خدمت وظیفه را به انجام نرسانده اید، کارت معافیت دائم خدمت سربازی خود را ارائه نمایید.
 • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی می باشند و برگه اعزام به خدمت را دریافت نموده اند اما قبل از تاریخ اعزام به خدمت در دانشگاه پذیرفته شده اند، می توانند برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی مطابق با سنوات تعیین شده می توانند در آزمون دکتری ثبت نام نمایند، در صورتی که در تاریخ ثبت نام آزمون دکتری بیش از یک سال از فراغت تحصیل آنان نگذشته باشد و همچنین وارد دوره غیبت نشده باشند.
 • کارکنان پایور شاغل که در نیروهای مسلح در صورتی که گواهی اشتغال به خدمت را ارائه نمایند و همچنین سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل موافقت خود را اعلام نموده باشد می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

برای آشنایی با رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش از مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور دکتری می پردازیم. داوطلب می بایست پیش از اعلام تاریخ ثبت نام آزمون دکتری تمامی این مدارک را تهیه کرده و آماده داشته باشد تا در زمان ثبت نام با مشکل رو به رو نشود. از این رو داشتن لیست کاملی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ضروری است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری عبارت است از:

 • اطلاعات شناسنامه (نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه)
 • اطلاعات کارت ملی (شماره ملی)
 • عکس داوطلب (عکس اسکن شده داوطلب)
 • کد پستی (کد ده رقمی)
 • ‏شماره تلفن ثابت (تلفن منزل)
 • ‏شماره تلفن همراه (شماره موبایل) ‏برای دریافت پیامک
 • آدرس محل سکونت (آدرس محل دقیق سکونت داوطلب)
 • کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری (‏دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام بعد از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری)
 • مدارک سهمیه (داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان که قصد استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران را دارند می بایست کد پیگیری 12 رقمی سهمیه مربوطه را وارد کنند.)
 • کد وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان ذکور باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ مشخص کرده و در فرم ثبت نام وارد نمایند.)
 • مدارک داوطلبان معلول (داوطلبان معلول برای شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ می بایست در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.)
 • تکمیل فرم معدل (تکمیل فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری برای داوطلبانی که در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای هستند الزامی می باشد.)

خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون دکتری مرحله ای است که پس از آماده کردن اطلاعات و مدارک ثبت نام دکتری می باشد. داوطلبان برای این کار می بایست به لینک ثبت نام آزمون دکتری در سایت سنجش مراجعه کرده و بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنند.

 

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 

لازم به ذکر است تا بدانید که این بخش از مقاله از اهمیت بسیاری برخوردار است. با اجرای مرحله به مرحله گام های گفته شده در این بخش می توانید به درستی ثبت نام کنکور دکتری خود را نهایی کنید. جهت راحتی بیشتر شما متقاضیان گرامی در این بخش راهنمای تصویری مراحل نیز ارائه شده است. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که حتما در تمامی مراحل اطلاعات خواسته شده از شما را به دقت و به درستی وارد نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید. 

 

آموزش تصویری نحوه ثبت نام کنکور دکتری

در مرحله نخست می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “دکترای تخصصی” را از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت انتخاب نمایید. 

 

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی

 

در مرحله بعد بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک نمایید. (در این تصویر به علت عدم آغاز تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 را مشاهده می کنید.)

 

ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D)

 

در مرحله سوم می بایست گزینه “خرید کارت” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

 

راهنمای گام به گام ثبت نام کنکور دکتری

 

سپس بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” در قسمت دکتری کلیک کرده و در نهایت گزینه “تایید و ادامه” را در پایین صفحه انتخاب نمایید. (در این تصویر به علت عدم آغاز تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 را مشاهده می کنید.)

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام کنکور دکتری

 

در این گام می بایست مشخصات خواسته شده از شما را جهت ورود به درگاه پرداخت وارد نمایید.

 

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری

 

 سپس گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت نام کنکور دکتری

 

اطلاعات کارت بانکی خود را جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون وارد نمایید.

 

مراحل ثبت نام در کنکور دکتری

 

سپس مجددا به صفحه اول ثبت نام بازگشته و بند های موجود را به دقت مطالعه نمایید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

برای ورود مستقیم به صفحه زیر روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام در آزمون دکتری چگونه است؟

 

شماره سریال ثبت نام خود را وارد نمایید و عبارت امنیتی مربوطه را در کادر های تعیین شده وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری

 

پس از ورود به صفحه ثبت نام می بایست عکس داوطلب را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید و فرم تقاضا نامه را تکمیل کنید.

 

سهمیه های ثبت نام آزمون دکتری 

 

پس از تکمیل فرم ثبت نام و ثبت نهایی، ثبت نام شما به اتمام خواهد رسید و سامانه برای هر داوطلب اگر تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشد، یک کد پیگیری صادر خواهد کرد. 

 

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 

داوطلبانی که در این سامانه ثبت نام نموده اند و در حال حاضر مشغول به تحصیل می باشند، لازم است در زمان قرار داده شده جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به ویرایش اطلاعات وارد شده اقدام نمایند. با توجه به تاثیر معدل بر رتبه و تراز داوطلبان قبل از شرکت در آزمون مهلت خواهید داشت تا نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید. بنابراین تصحیح اطلاعات شما باید قبل از دریافت کارت ورود به جلسه صورت پذیرد. لازم به ذکر است که فرم مربوط به ثبت نام آزمون دکتری را داوطلبان باید در یک نسخه نزد خود نگاه دارند و در نسخه دوم نیز به حوزه معاونت آموزشی محل فارغ التحصیلی خود ارائه نمایند. پرونده داوطلب باید در دانشگاه محل تحصیل او موجود باشد. برای آشنایی بیشتر با نحوه ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام این آزمون، می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید. 

برای مطالعه مقاله نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری کلیک کنید.

نحوه پذیرش آزمون دکتری 

پس از ثبت نام آزمون دکتری، هر یک از داوطلبان لازم است در آزمون دکتری شرکت نمایند. در زمان اعلام نتایج کنکور پس از انتشار کارنامه مورد نظر می توانند از نمرات خام، تراز، نمره کل و… آگاه شوند. هم چنین از وضعیت انتخاب رشته خود مطلع شوند. لازم به ذکر است که رتبه تعیین شده داوطلبان با توجه به احتساب معدل، سهمیه و … می باشد. بنابراین این رتبه، رتبه نهایی شما خواهد بود که بر اساس آن در مرحله بعدی می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید.

 

 

نحوه پذیرش آزمون دکتری 

 

قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون داوطلبان در صورتی که رتبه و شرایط لازم را برای دانشگاه مربوطه و مورد نظر خود داشته باشند لازم است در مصاحبه دکتری شرکت نمایند. در صورتی که بتوانید در مصاحبه نمره لازم و کافی را دریافت نمایند می توانید پذیرش خود را نهایی نمایند. بدیهی است در صورت عدم شرکت در مصاحبه، پذیرش شما ملغی خواهد شد. پس از شرکت در مصاحبه و تطبیق رتبه و همچنین تراز داوطلبان در شهریور ماه کارنامه نهایی منتشر خواهد شد و در صورت پذیرش نهایی می توانید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نمایید.

برای مطالعه مقاله مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری استعداد درخشان 

برخلاف مقطع کارشناسی ارشد که شما برای ثبت نام در استعداد درخشان نیازمند کسب معدل بالاتری در بین ورودی های رشته خود می باشید، در مقطع دکتری در صورتی که دارای معدل بالای 17 کارشناسی ارشد باشید و همچنین معدل شما در دوره کارشناسی بالای 16 بوده باشد، امکان ثبت نام در فراخوان دانشگاه ها را خواهید داشت.

یکی از شروط تعیین شده برای داوطلبان استعداد درخشان مقطع دکتری این است که حتما دفاع پایان نامه خود را انجام داده باشند و همچنین مقاله مربوط به پایان نامه را به چاپ رسانده باشند. (شرایط مذکور مربوط به دانشگاه های سراسری می باشد). با توجه به اینکه فراخوان هر یک از دانشگاه ها نیازمند ثبت نام و همچنین ارسال رزومه دارد، لذا پس از ارسال مدارک خود و همچنین شرکت در مصاحبه دکتری مورد نظر، در صورتی که رزومه شما کافی باشد، می توانید در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید.

 

سهمیه های ثبت نام آزمون دکتری 

 • آن دسته از داوطلبانی که حداقل شش ماه در جبهه و یا بسیج شرکت نموده اند و همچنین عضو فعال بسیج می باشند، با مراجعه به سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان و یا سازمان بسیج می باشند، لازم است با مراجعه به سازمان های ذی ربط جهت دریافت کد 12 رقمی اقدام نمایند. وارد نمودن این کد، به هنگام تکمیل فرم ثبت نام ضروری می باشد.
 • با توجه به اینکه کد 12 رقمی مربوط به واجدین شرایط و همچنین افراد دارای سهمیه متفاوت می باشند، به همین منظور لازم است کد رهگیری جدید را وارد نمایند.
 • نیرو های عضو بسیج عادی و یا فعال، مشمول طرح استفاده از سهمیه های مربوط به رزمندگان نمی باشند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان می باشند برای دریافت کد رهگیری 12 رقمی لازم است به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. دریافت این کد تنها از طریق سامانه مربوطه امکان پذیر است.

 

هزینه ثبت نام کنکور دکتری

هر یک از داوطلبان عزیز برای ثبت نام در این آزمون باید هزینه را پرداخت کنند. مبلغ این هزینه، هر ساله تغییر کرده و افزایش می یابد. هزینه ثبت نام آزمون دکتری در سال گذشته 209 هزار و پانصد تومان با احتساب هزینه استفاده از خدمات پیامکی بود. این مبلغ برای آزمون دکتری ۱۴۰۲ با افزایش 15 الی 25 درصد همراه خواهد بود. لازم به ذکر است تا بدانید که پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ از طریق خرید کارت اعتباری با استفاده از خدمات پیام کوتاه می باشد. 

 

 

هزینه ثبت نام کنکور دکتری

 

نکات مهم ثبت نام آزمون دکتری 

چنانچه جهت انجام ثبت نام آزمون دکتری به مراکز کافی نت ها مراجعه می نمایید، توصیه می کنیم که تمامی مراحل ثبت نام را خود به صورت جداگانه چک کنید. زیرا امکان اشتباه وجود خواهد داشت. با توجه به توضیحات کامل و کافی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه دکتری ذکر شده است، در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد نمودن اطلاعات هر یک از داوطلبان و تخلف در آن مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می باشد و همچنین برابر قوانین و مقررات با داوطلب برخورد خواهد شد. ثبت نام شما زمانی به اتمام رسیده است و در سازمان سنجش و آموزش کشور به ثبت رسیده است که شما پرونده 6 رقمی و همچنین کد پیگیری 16 رقمی را دریافت نموده باشید. حتما پس از پایان ثبت نام فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.

برای مشاهده مقاله نحوه پیگیری ثبت نام آزمون دکتری برو روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار مرتبط با آزمون دکتری

آمار ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری اعلام شد

علیرضا کریمیان، مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان ثبت نام در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ از روز گذشته برای ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کردند و تاکنون حدود ۶ هزار نفر ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

دانشجویان دکتری می‌توانند در کنکور دکتری ۱۴۰۲ ثبت‌نام کنند

دانشجویان دکتری که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام کنند.

زمان مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله اول دکتری دانشگاه معارف اعلام شد

معاونت آموزشی دانشگاه معارف اسلامی اعلام کرد: مصاحبه علمی کلیه پذیرفته‌ شدگان مرحله اول آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۴۰۱ (دوره روزانه) دانشگاه معارف اسلامی که مدارک مصاحبه را در وقت مقرر تحویل داده و ثبت‌نام کرده‌اند، طبق جداول زمانبندی ذیل برگزار خواهد شد.

خلاصه مقاله

در این مقاله به طور مفصل به بررسی ثبت نام آزمون دکتری پرداختیم و تمامی نکات مورد نیاز را بیان کردیم. با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری، شرایط مورد نیاز، نحوه ثبت نام، چگونگی تاثیر سهمیه ها و سایر موارد به دست خواهید آورد. با اجرای مرحله به مرحله موارد مطرح شده در این مقاله می توانید بدون نیاز به شخص دیگری ثبت نام کنکور دکتری خود را نهایی کنید. فراموش نکنید که در این مسیر ما همراه شما هستیم. پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با اشکال و یا سوالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهند شد. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 در چه تاریخی انجام می شود؟

جهت ثبت نام در آزمون دکتری 1402 می بایست از بازه زمانی 22 تا 29 آبان ماه سال 1401 اقدام نمایید.

آیا امکان ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 برای پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال 1401 وجود دارد؟

بله؛ داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه آزمون دکتری سال گذشته می توانند در آزمون دکتری سال 1402 نیز ثبت نام نمایند.

آیا امکان ویرایش اطلاعات داوطلب برای داوطلبانی که در مرحله ثبت نام دکتری شرکت کرده اند، وجود دارد؟

 بله؛ سازمان سنجش به متقاضیان آزمون دکتری امکان ویرایش ثبت نام دکتری را در زمان ثبت نام و تمدید این مهلت، برای داوطلبان امکان پذیر کرده است. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  فریماه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل نشیم نمیتونیم برای ثبت نام کنکور دکتری اقدام کنیم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در مصاحبه ردتون میکنن.

 2. Avatar photo
  نازنین
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام خسته نباشبد، ببخشید هزینه ثبت نام ازمون دکتری امسال چقدره؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی هزینه ثبت نام آزمون دکتری حدودا 300 هزار تومان می باشد.

 3. Avatar photo
  سپیده
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  چرا دفترچه کنکور دکترا دانلود نمیشه

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت بخیر
   از سایت سنجش دانلود کنید.

 4. Avatar photo
  سپیده
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  چرا دفترچه کنکور ۱۴۰۲ دکترا دانلود نمیشه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی سامانه رو رفرش کنید.

 5. Avatar photo
  سپیده
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  چرا نمیتوان دفترچه را دانلود کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی سایت رو رفرش کنید.

 6. Avatar photo
  کارشناس ارشد
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام . چشم

 7. Avatar photo
  Asal
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  ممنون از مقاله خوبتون در زمینه دکتری ممنون

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   ممنون کاربر گرامی در صورتی که هرگونه سوال یا ابهامی در توضیحات مندرج در مقاله ثبت نام دکتری داشته باشید مشاوران ایران تحصیل پاسخگوی شما هستند

 8. Avatar photo
  امیررضا
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام و درود وقت بخیر
  برای ثبت نام دکتری چه اقداماتی باید انجام داد ممنون از ایران تحصیل

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

   با سلام و احترام جهت ثبت نام دکتری 1401 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید ابتدا کلیه شرایط شما بررسی می شود سپس ثبت نام اینترنتی شما از طریق مشاوران ما یا با راهنمایی مشاوران ایران تحصیل انجام خواهد شد
   با تشکر از حسن اعتماد شما

 9. Avatar photo
  حمیدرصا
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۹

  سلام ایا کسی که دوره ارشد اموزش محور بوده برای مصاحبه داشتن مدرک زباک الزامی است که جبران امتیازات اموزشی را بکند؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   با سلام جهت ثبت نام آزمون دکتری 1401 مطابق شرایط جدید در دفترچه آزمون دکتری داشتن مدرک زبان الزامی است و هیچ ارتباطی به سوابق آموزشی شما ندارد جهت توضیحات بیشتر در رابطه ثبت نام و شرایط کنکور دکتری 1401 با مشاوران مرکز تماس بگیرید

تماس با مشاور