تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام آزمون دکتری

ثبت نام آزمون دکتری 1402 + راهنما جامع و رشته محل ها | ایران تحصیل

ثبت نام آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد، برخی از افراد علاقمند برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام می نمایند. مقطع دکتری نیز همانند سایر مقاطع در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد و پیام نور و در نهایت موسسه های آموزش عالی غیر انتفاعی برگزار می شود. متقاضیان توجه داشته باشند که زمان ثبت نام آزمون دکتری در دانشگاه های آزاد و سراسری در یک مرحله به صورت هماهنگ انجام خواهد شد لازم به ذکر است پذیرش متقاضیان گرامی به صورت نیمه متمرکز بر اساس امتیاز دو مرحله آزمون و مصاحبه علمی انجام می شود که در ادامه به بررسی دقیق تر شرایط لازم،تاریخ ثبت نام آزمون دکتریو دیگر جزئیات مهم از این آزمون خواهیم پرداخت. پس از مطالعه این مقاله و تهیه مدارک لازم جهت ثبت نام، می توانید ثبت نام کنکور دکتری خود را نهایی نمایید. تا انتهای مقاله همراه ما باید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402

یکی از نکاتی که در رابطه با آزمون دکتری می بایست مورد توجه قرار گیرد، تاریخ ثبت نام آزمون دکتری می باشد. بدون اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام برای این آزمون تمام تلاش های شما بی نتیجه خواهد بود چرا که نمی توانید در این آزمون شرکت نمایید. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان شرکت در آزمون دکتری می توانند از تاریخ 22 آبان ماه الی 29 آبان ماه سال 1401 ثبت نام کنکور دکتری سال 1402 را نهایی کنند. با توجه به روند سال های گذشته، امکان تمدید مهلت ثبت نام نیز وجود دارد ولی توصیه ما به شما این است که با توجه به مشکلات به وجود آمده در سال های گذشته ثبت نام را به روزهای پایانی موکل ننمایید. تمامی متقاضیان شرکت کننده در ثبت نام تنها امکان انتخاب یک رشته ی امتحانی را خواهند داشت. بنابراین در وارد نمودن کد رشته امتحانی در زمان ثبت نام آزمون دکتری دقت لازم را داشته باشید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری

 

اطلاعیه:

طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری سال 1402 در روز پنجشنبه، 11 اسفند ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402

برای ثبت نام کنکور دکتری تنها متقاضیانی می توانند اقدام نمایند که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد باشند. توجه داشته باشید که مدرک این متقاضیان باید معتبر و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات باشد. سایر شرایط مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری عبارت است از:

 • تشکیل کلاس ها در هر یک از رشته های مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد. لذا داوطلبانی که در هر ارگان و سازمان ها و… مشغول به کار می باشند، لازم است هماهنگی های لازم را جهت حضور در کلاس ها قبل از زمان ثبت نام آزمون دکتری به انجام رسانیده باشند.
 • انتخاب رشته امتحانی تنها بر اساس جداول و کد رشته های موجود در دفترچه ثبت نام امکان پذیر است. بدیهی است که این رشته باید مرتبط با رشته کارشناسی ارشد آنان باشد.
 • مطابق با مصوبه های موجود شورای عالی انقلاب فرهنگی، ازجمله شرایط ثبت نام آزمون دکتری، برای دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیانی که مدرک خود را در سال های 77 الی 81 اخذ نموده اند مجوز ثبت نام برای دوره های بالاتر صادر شده است.
 • آن دسته از دانشجویانی که شاغل به تحصیل می باشند در صورتی که انصراف خود را ارائه ننمایند، امکان ثبت نام کنکور دکتری مجدد را نخواهند داشت.
 • دانشجویانی که ترم آخر و یا سال آخر می باشند، در صورتی که تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیلان شوند، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. این مورد برای داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری عمومی ضروری می باشد.
 • از نظر معدلی نیز متقاضیان در صورتی می توانند برای ثبت نام کنکور دکتری اقدام نمایند که معدل آنان کمتر از 14 نباشد. لازم به ذکر است که ارائه کارنامه در زمان مقرر و ثبت نام حضوری لازم است کارنامه خود را ارائه نمایند.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 1402

در این بخش از مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور دکتری می پردازیم. داوطلب می بایست پیش از اعلام تاریخ ثبت نام آزمون دکتری تمامی این مدارک را تهیه کرده و آماده داشته باشد تا در زمان ثبت نام با مشکل رو به رو نشود. از این رو داشتن لیست کاملی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ضروری است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری عبارت است از:

 • اطلاعات شناسنامه (نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه)
 • اطلاعات کارت ملی (شماره ملی)
 • عکس داوطلب (عکس اسکن شده داوطلب)
 • کد پستی (کد ده رقمی)
 • ‏شماره تلفن ثابت (تلفن منزل)
 • ‏شماره تلفن همراه (شماره موبایل) ‏برای دریافت پیامک
 • آدرس محل سکونت (آدرس محل دقیق سکونت داوطلب)
 • کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری (‏دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام بعد از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری)
 • مدارک سهمیه (داوطلبان دارای سهیمه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان که قصد استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران را دارند می بایست کد پیگیری 12 رقمی سهمیه مربوطه را وارد کنند.)
 • کد وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان ذکور باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ مشخص کرده و در فرم ثبت نام وارد نمایند.)
 • مدارک داوطلبان معلول (داوطلبان معلول برای شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ می بایست در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.)
 • تکمیل فرم معدل (تکمیل فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری برای داوطلبانی که در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای هستند الزامی می باشد.)

خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون دکتری مرحله ای است که پس از آماده کردن اطلاعات و مدارک ثبت نام دکتری می باشد. داوطلبان برای این کار می باست به لینک ثبت نام آزمون دکتری در سایت سنجش مراجعه کرده و بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنند.

 

ویژگی های عکس داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری 1402

عکس داوطلب از مهمترین مدارک داوطلبان آزمون دکتری در زمان ثبت نام این آزمون می باشد و به همین دلیل نیز بخش جداگانه ای را برای این مطلب در نظر گرفته ایم. برای اینکه در مرحله بارگذاری عکس دچار مشکل نشوید، پیشنهاد می کنیم نکات زیرا را حتما رعایت فرمایید

 • عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6 گرفته شده در سال جاری
 • عکس اسکن شده تنها با فرمت JPG
 • اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400*300 پیکسل و حداقل 300*200 باشد.
 • تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه باشد.
 • حجم فایل ذخیره شده عکس نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
 • حاشیه های زائد عکس اسکن شده، حذف شود.
 • تا جای ممکن عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید رنگ باشد.
 • اسکن عکس از روی کارت های شناسایی ( کارت ملی، شناسنامه و … ) قابل قبول نمی باشد.
 • عکس بانوان دارای حجاب و صورت کامل مشخص باشد.
 • ثبت نام داوطلب در صورت ارسال عکس غیر معتبر، باطل شده و حق شرکت در آزمون دکتری از وی سلب می گردد.

 

نکته مهم:

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با مشکلات به وجود آمده در رابطه با تصویر داوطلبان به هنگام ثبت نام کنکور دکتری متقاضیان حتما باید از نرم افزار های مناسب ویرایش عکس استفاده نمایند. برای اطلاع از نحوه انجام این مورد با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1402

این بخش از مقاله از اهمیت بسیاری برخوردار است. با اجرای مرحله به مرحله گام های گفته شده در این بخش می توانید به درستی ثبت نام کنکور دکتری خود را نهایی کنید. جهت راحتی بیشتر شما متقاضیان گرامی در این بخش راهنمای تصویری مراحل نیز ارائه شده است. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که حتما در تمامی مراحل اطلاعات خواسته شده از شما را به دقت و به درستی وارد نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید. در صورتی که در هر یک از مراحل با سوال و یا اشکال مواجه شدید می توانید با مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما شما را در این مسیر یاری خواهند کرد. 

 

برای مشاهده نحوه بازیابی شماره پرونده و داوطلبی آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل ثبت نام آزمون دکتری عبارت است از:

در مرحله نخست می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “دکترای تخصصی” را از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت انتخاب نمایید.

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی در سامانه سنجش

در مرحله بعد بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک نمایید. (در این تصویر به علت عدم آغاز تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 را مشاهده می کنید.)

ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D)

در مرحله سوم می بایست گزینه “خرید کارت” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

خرید کارت اعتباری آزمون دکتری تخصصی

سپس بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” در قسمت دکتری کلیک کرده و در نهایت گزینه “تایید و ادامه” را در پایین صفحه انتخاب نمایید. (در این تصویر به علت عدم آغاز تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 را مشاهده می کنید.)

انتخاب سریال ثبت نام آزمون دکتری در سامانه سنجشدر این گام می بایست مشخصات خواسته شده از شما را جهت ورود به درگاه پرداخت وارد نمایید.

تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه سنجش

 

 سپس گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

ادامه روند پرداخت خرید کارت اینترنتی سازمان سنجش

اطلاعات کارت بانکی خود را جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون وارد نمایید.

وارد کردن اطلاعات بانکی در سامانه سنجش

سپس مجددا به صفحه اول ثبت نام بازگشته و بند های موجود را به دقت مطالعه نمایید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

مطالعه دقیق نکات ثبت نام آزمون دکتری

شماره سریال ثبت نام خود را وارد نمایید و عبارت امنیتی مربوطه را در کادر های تعیین شده وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

ثبت شماره سریال ثبت نام آزمون دکتری تخصصی

پس از ورود به صفحه ثبت نام می بایست عکس داوطلب را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید و فرم تقاضا نامه را تکمیل کنید.

بارگزاری تصویر داوطلب در سامانه سنجش

 

پس از تکمیل فرم ثبت نام و ثبت نهایی، ثبت نام شما به اتمام خواهد رسید و سامانه برای هر داوطلب اگر تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشد، یک کد پیگیری صادر خواهد کرد. 

 

برای مطالعه مقاله نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری کلیک کنید.

 

نکته: دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را در زمان اتمام فرآیند نام نویسی فراموش نکنید.

 

شرایط نظام وظیفه ثبت نام دکتری 1402

داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع دکتری آقا که تکلیف آنان از نظر نظام وظیفه مشخص نشده است، در صورت دارا بودن شرایط زیر می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. این شرایط عبارتند از:

 • متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری باید دارای کارت پایان خدمت هوشمند باشند. در صورت عدم تعویض کارت خود لازم است حتما در اولین فرصت کارت هوشمند خود را دریافت نمایند.
 • در صورتی که خدمت وظیفه را به انجام نرسانده اید، کارت معافیت دائم خدمت سربازی خود را ارائه نمایید.
 • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی می باشند و برگه اعزام به خدمت را دریافت نموده اند اما قبل از تاریخ اعزام به خدمت در دانشگاه پذیرفته شده اند، می توانند برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی مطابق با سنوات تعیین شده می توانند در آزمون دکتری ثبت نام نمایند، در صورتی که در تاریخ ثبت نام آزمون دکتری بیش از یک سال از فراغت تحصیل آنان نگذشته باشد و همچنین وارد دوره غیبت نشده باشند.
 • کارکنان پایور شاغل که در نیروهای مسلح در صورتی که گواهی اشتغال به خدمت را ارائه نمایند و همچنین سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل موافقت خود را اعلام نموده باشد می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

 

برای مطالعه مقاله نحوه امتیاز بندی مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سهمیه های ثبت نام آزمون دکتری 1402

 • آن دسته از داوطلبانی که حداقل شش ماه در جبهه و یا بسیج شرکت نموده اند و همچنین عضو فعال بسیج می باشند، با مراجعه به سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان و یا سازمان بسیج می باشند، لازم است با مراجعه به سازمان های ذی ربط جهت دریافت کد 12 رقمی اقدام نمایند. وارد نمودن این کد، به هنگام تکمیل فرم ثبت نام ضروری می باشد.
 • با توجه به اینکه کد 12 رقمی مربوط به واجدین شرایط و همچنین افراد دارای سهمیه متفاوت می باشند، به همین منظور لازم است کد رهگیری جدید را وارد نمایند.
 • نیرو های عضو بسیج عادی و یا فعال، مشمول طرح استفاده از سهمیه های مربوط به رزمندگان نمی باشند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان آجا می باشند برای دریافت کد رهگیری 12 رقمی لازم است به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. دریافت این کد تنها از طریق سامانه مربوطه امکان پذیر است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نحوه پذیرش آزمون دکتری 1402

پس از ثبت نام آزمون دکتری، هر یک از داوطلبان لازم است در آزمون دکتری شرکت نمایند. در زمان اعلام نتایج کنکور پس از انتشار کارنامه مورد نظر می توانند از نمرات خام، تراز، نمره کل و… آگاه شوند و هم چنین از وضعیت انتخاب رشته خود مطلع شوند. لازم به ذکر است که رتبه تعیین شده داوطلبان با توجه به احتساب معدل، سهمیه و … می باشد. بنابراین این رتبه، رتبه نهایی شما خواهد بود که بر اساس آن در مرحله بعدی می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید.

قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون داوطلبان در صورتی که رتبه و شرایط لازم را برای دانشگاه مربوطه و مورد نظر خود داشته باشند لازم است در مصاحبه دکتری شرکت نمایند. در صورتی که بتوانید در مصاحبه نمره لازم و کافی را دریافت نمایند می توانید پذیرش خود را نهایی نمایند. بدیهی است در صورت عدم شرکت در مصاحبه، پذیرش شما ملغی خواهد شد. پس از شرکت در مصاحبه و تطبیق رتبه و همچنین تراز داوطلبان در شهریور ماه کارنامه نهایی منتشر خواهد شد و در صورت پذیرش نهایی می توانید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نمایید.

 

برای مطالعه مقاله مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نحوه پذیرش دکتری استعداد درخشان 1402

برخلاف مقطع کارشناسی ارشد که شما برای ثبت نام در استعداد درخشان نیازمند کسب معدل بالاتری در بین ورودی های رشته خود می باشید، در مقطع دکتری در صورتی که دارای معدل بالای 17 کارشناسی ارشد باشید و همچنین معدل شما در دوره کارشناسی بالای 16 بوده باشد، امکان ثبت نام در فراخوان دانشگاه ها را خواهید داشت.

یکی از شروط تعیین شده برای داوطلبان استعداد درخشان مقطع دکتری این است که حتما دفاع پایان نامه خود را انجام داده باشند و همچنین مقاله مربوط به پایان نامه را به چاپ رسانده باشند. (شرایط مذکور مربوط به دانشگاه های سراسری می باشد).

با توجه به اینکه فراخوان هر یک از دانشگاه ها نیازمند ثبت نام و همچنین ارسال رزومه دارد، لذا پس از ارسال مدارک خود و همچنین شرکت در مصاحبه دکتری مورد نظر، در صورتی که رزومه شما کافی باشد، می توانید در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید.

 

برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نکات مهم ثبت نام آزمون دکتری 1402

چنانچه جهت انجام ثبت نام آزمون دکتری به مراکز کافی نت ها مراجعه می نمایید، توصیه می کنیم که تمامی مراحل ثبت نام را خود به صورت جداگانه چک کنید . زیرا امکان اشتباه وجود خواهد داشت. با توجه به توضیحات کامل و کافی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه دکتری ذکر شده است، در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد نمودن اطلاعات هر یک از داوطلبان و تخلف در آن مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می باشد و همچنین برابر قوانین و مقررات با داوطلب برخورد خواهد شد. ثبت نام شما زمانی به اتمام رسیده است و در سازمان سنجش و آموزش کشور به ثبت رسیده است که شما پرونده 6 رقمی و همچنین کد پیگیری 16 رقمی را دریافت نموده باشید. حتما پس از پایان ثبت نام فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.

 

برای مشاهده مقاله نحوه پیگیری ثبت نام آزمون دکتری برو روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 1402

داوطلبانی که در این سامانه ثبت نام نموده اند و در حال حاضر مشغول به تحصیل می باشند، لازم است در زمان قرار داده شده جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به ویرایش اطلاعات وارد شده اقدام نمایند.

با توجه به تاثیر معدل بر رتبه و تراز داوطلبان قبل از شرکت در آزمون مهلت خواهید داشت تا نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید. بنابراین تصحیح اطلاعات شما باید قبل از دریافت کارت ورود به جلسه صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که فرم مربوط به ثبت نام آزمون دکتری را داوطلبان باید در یک نسخه نزد خود نگاه دارند و در نسخه دوم نیز به حوزه معاونت آموزشی محل فارغ التحصیلی خود ارائه نمایند. پرونده داوطلب باید در دانشگاه محل تحصیل او موجود باشد. 

 

اخبار مرتبط با آزمون دکتری

عبدالرسول پورعباس با اعلام خبر اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری، گفت: آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۸۶ هزار داوطلب برگزار شد که از این تعداد ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و پس از طی مرحله دوم آزمون در دانشگاه ها شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و … در نهایت بیش از ۲۲ هزار و پانصد نفر در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شدند.

وی افزود: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کد رشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد ثبت نام از پذیرفته شدگان، نیز تصریح کرد: متقاضیانی که اسامی آن ها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کد رشته محل های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شده است، لازم است از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۵/۳۰ برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود و پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای اطلاع از تاریخ، مدارک و نحوه ثبت نام در مراکز قبولی به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

پورعباس همچنین اظهار نمود: برای متقاضیان واجد شرایط در اول شهریورماه کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

 

خلاصه مقاله

در این مقاله به طور مفصل به بررسی ثبت نام آزمون دکتری پرداختیم و تمامی نکات مورد نیاز را بیان کردیم. با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری، شرایط مورد نیاز، نحوه ثبت نام، چگونگی تاثیر سهمیه ها و سایر موارد به دست خواهید آورد. با اجرای مرحله به مرحله موارد مطرح شده در این مقاله می توانید بدون نیاز به شخص دیگری ثبت نام کنکور دکتری خود را نهایی کنید. فراموش نکنید که در این مسیر ما همراه شما هستیم. پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با اشکال و یا سوالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهند شد. 

 

برای مطالعه متن کامل پی دی اف مقاله ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 در چه تاریخی انجام می شود؟

جهت ثبت نام در آزمون دکتری 1402 می بایست از بازه زمانی 22 تا 29 آبان ماه سال 1401 اقدام نمایید.

آیا امکان ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 برای پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال 1401 وجود دارد؟

بله؛ داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه آزمون دکتری سال گذشته می توانند در آزمون دکتری سال 1402 نیز ثبت نام نمایند.

آیا امکان ویرایش اطلاعات داوطلب برای داوطلبانی که در مرحله ثبت نام دکتری شرکت کرده اند، وجود دارد؟

 بله؛ سازمان سنجش به متقاضیان آزمون دکتری امکان ویرایش ثبت نام دکتری را در زمان ثبت نام و تمدید این مهلت، برای داوطلبان امکان پذیر کرده است. جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری می توانید به مقاله فوق مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. تیم پشتیبانی پایگاه دکتری
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام و عرض ادب

  جهت دریافت مشاوره تحصیلی برای آزمون دکتری و دریافت 10% منابع دکتری و سرفصل های پرتکرار از طریق واتس اپ به شماره 09306406058 پیام دهید یا روی لینک زیر بزنید:

  مشاوره در واتساپ

  در هرصورت شما میتوانید در اینستاگرام هم به اخبار آزمون دکتری و مشاوره دسترسی داشته باشید:

  برای دیدن صفحه رسمی phdphd.org در اینستاگرام کلیک کنید.

  تیم پشتیبانی پایگاه دکتری

 2. حمید
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  https://www.karzar.net/21941
  با سلام لطفا در کارزار کاهش طول دوره دکتری شرکت فرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

   سلام . چشم

 3. Asal
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  ممنون از مقاله خوبتون در زمینه دکتری ممنون

  • irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   ممنون کاربر گرامی در صورتی که هرگونه سوال یا ابهامی در توضیحات مندرج در مقاله ثبت نام دکتری داشته باشید مشاوران ایران تحصیل پاسخگوی شما هستند

 4. امیررضا
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام و درود وقت بخیر
  برای ثبت نام دکتری چه اقداماتی باید انجام داد ممنون از ایران تحصیل

  • irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

   با سلام و احترام جهت ثبت نام دکتری 1401 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید ابتدا کلیه شرایط شما بررسی می شود سپس ثبت نام اینترنتی شما از طریق مشاوران ما یا با راهنمایی مشاوران ایران تحصیل انجام خواهد شد
   با تشکر از حسن اعتماد شما

 5. حمیدرصا
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۹

  سلام ایا کسی که دوره ارشد اموزش محور بوده برای مصاحبه داشتن مدرک زباک الزامی است که جبران امتیازات اموزشی را بکند؟

  • irantahsil
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   با سلام جهت ثبت نام آزمون دکتری 1401 مطابق شرایط جدید در دفترچه آزمون دکتری داشتن مدرک زبان الزامی است و هیچ ارتباطی به سوابق آموزشی شما ندارد جهت توضیحات بیشتر در رابطه ثبت نام و شرایط کنکور دکتری 1401 با مشاوران مرکز تماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور