ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ثبت نام آزمون دکتری + تغییرات ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ برای هر فرد مایل به ادامه تحصیل در این مقطع ضروری به نظر می رسد. شرایط شرکت در آزمون دکتری هر ساله در زمان ثبت نام در این کنکور در دفترچه ثبت نام درج می شود. باید عرض کنیم که شرایط شرکت در کنکور دکتری در دو دسته عمومی و اختصاصی قرار می گیرند. به خاطر داشته باشید که در صورت عدم برخورداری از شرایط ثبت نام آزمون دکتری امکان ثبت نام در این آزمون مهم برای افراد متقاضی وجود ندارد.

در این نوشته با ذکر شرایط شرکت در آزمون دکتری در خدمت شما هستیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری و مهمی را در رابطه با شرایط شرکت در کنکور دکتری به دست آورید. اگر نیاز به کسب اطلاعاتی درست و صحیح در رابطه با این شرایط مهم و اساسی دارید حتماً از کمک مشاوری خبره استفاده کنید. مشاوری که با توجه به سال کنکور دکتری شما بتواند اطلاعاتی به روز را در اختیار شما دوست عزیز داوطلب قرار دهد.

 

برای اطلاع از نحوه و شرایط شرکت در مصاحبه دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

اهمیت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری چیست؟

همان طور که در بالا گفتیم شرایط ثبت نام آزمون دکتری در دو گروه عمومی و همین طور اختصاصی قرار دارند.

هر فرد باید قبل از ثبت نام در این کنکور از شرایط شرکت در آزمون دکتری مطلع شوند و از داشتن شرایط شرکت در کنکور دکتری اطمینان حاصل کنند.

اهمیت وجود و داشتن شرایط ثبت نام آزمون دکتری به اندازه ای است که اگر فرد این شرایط شرکت در آزمون دکتری هزینه ثبت نام آزمون دکتری، را نداشته باشد باید قید ثبت نام در کنکور دکتری را بزند.

پس حتماً قبل از انجام ثبت نام شرایط ثبت نام آزمون دکتری را از طریق دفترچه دکتری ثبت نام مورد بررسی قرار دهید و از این که این شرایط عمومی و اختصاصی را دارید مطمئن شوید.

 

 

 

شرایط شرکت در کنکور دکتری

شرایط شرکت در کنکور دکتری

 

 

 

 

برای تحصیل در دوره دکتری تحصیل در دانشگاه های برتر کشورهایی همچون کانادا، انگلستان و آلمان می تواند بهترین گزینه برای شما باشد

 

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری چه مواردی را شامل می شوند؟

در این بخش، جهت اطلاع دقیق شما دوستان عزیز داوطلب با ذکر شرایط شرکت در آزمون دکتری یعنی همان شرایط عمومی و اختصاصی در خدمت شما عزیزان داوطلب هستیم. برای کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در ر ابطه با شرایط شرکت در آزمون دکتری ثبت نام با تاخیر کنکور دکتری با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

شرایط شرکت در آزمون دکتری (شرایط عمومی)

. نداشتن هیچ گونه دشمنی و عنادی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

. فرد متقاضی باید نسبت به انجام احکام عملی دین مقدس اسلام تعهد داشته باشد و از انجام محرمات خودداری کند. (البته سایر اقلیت های دینی به شرطی که مخالف احکام اسلامی نباشند و مخالفت خود را اعلام نکنند از این قانون مهم مستثنی هستند)

. اعتقاد و باور قلبی به یکی از ادیان متداول در میان مردم از جمله دین مقدس اسلام

 البته تبصره هایی که در رابطه با شرایط ثبت نام آزمون دکتری (شرایط عمومی) وجود دارد که در زیر به ذکر آن ها برای شما می پردازیم.

. انجام ندادن اعمال و کارهایی برخلاف شئونات تحصیلی و شغلی در زمان اشتغال به کار و یا تحصیل

. نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی برای شرکت در کنکور دکتری

. عدم برخورداری از سابقه عضویت در گروه های معاندی همچون فراماسونری و همین طور ساواک

. اگر فرد قبلاً دشمنی و یا عنادی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشد در حال حاضر این تغییر نظر وی باید کاملاً مشخص و محرز گردد.

 

جهت اطلاع از بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

شرایط شرکت در کنکور دکتری (شرایط اختصاصی)

در این بخش از نوشته مربوط به شرایط ثبت نام آزمون دکتری با ذکر شرایط اختصاصی این ثبت نام در خدمت شما هستیم. دقت داشته باشید که وجود این شرایط از ملزومات است. این شرایط را می توانید در بخش شرایط شرکت در آزمون دکتری دفترچه ثبت نام کنکور دکتریدفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ) پیدا کنید و توضیحات مفصل داده شده در رابطه با آن ها را به طور دقیق مورد مطالعه قرار دهید.

هر فرد داوطلب در زمان شرکت در کنکور دکتری باید مدرک دکترای عمومی، ارشد و یا حتی گواهی اشتغال به تحصیل در آخرین سال تحصیل در دو مقطع مذکور را داشته باشد.

البته دقت داشته باشید که این مدارک حتماً باید به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشند.

تبصره شماره یک

کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان انواع رشته های گروه پزشکی که خواستار شرکت در کنکور مقطع دکتری هستند حتماً باید قبل از هر گونه اقدامی برای انجام ثبت نام از نظر تعهد خدمتی که به وزارت بهداشت دارند شرایط و وضعیت خود را تعیین کنند.

 به عبارت دیگر، باید اطمینان حاصل کنند که هیچ منعی برای شرکت در کنکور دکتری و ثبت نام در آن از نظر وزارت خانه نام برده شده ندارند. در صورتی که وزارت بهداشت ( تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم ) با تحصیل آن ها مخالف باشد و شخص داوطلب باز هم اقدام به ثبت نام کند عواقب آن بر عهده خود شخص است.

تبصره شماره دو

با توجه به تمام وقت بودن ادامه تحصیل در دوره دکتری کلیه داوطلبان مشغول به کار در انواع نهادها و سازمان های دولتی و همین طور وزارتخانه ها لزوماً باید پیش از انجام ثبت نام در دوره دکتری در جهت کسب رضایت و مؤافقت محل کار خود جهت ادامه تحصیل بربیایند. البته این موضوع باید به صورت کتبی باشد و فرد داوطلب ملزم به نگهداری از برگه مربوطه در نزد خود است.

تبصره شماره 3

از دیگر شرایط ثبت نام آزمون دکتری می توان به این موضوع اشاره کرد که رشته مورد امتحان داوطلب در مقطع دکتری لزوماً باید با رشته دوره دکتری عمومی و یا ارشد وی کاملاً تناسب داشته باشد.

تبصره شماره 4

کلیه افراد دارنده انواع مدارک تحصیلی باید از شرایط موجود در آیین نامه شرکت افرادی که مدارک غیر رسمی و معدل را در آزمون های ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر را دارند کاملآً برخوردار باشند.

تبصره شماره 5

تمامی افراد دارای مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که در طول سال های 77 تا 81 به این دوره راه پیدا کرده اند امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند.

2. بر طبق مصوبه جلسه شماره 368 در رابطه با مدارک تحصیلی که به وسیله حوزه علمیه خراسان رضوی و یا حوزه علمیه استان قم صادر شده است، کلیه طلاب و فضلا حوزه های علمیه که مؤفق به گذراندن سطح سه شده اند و یا حداکثر تا تاریخ سی و یکم شهریور سال جاری از تحصیل فارغ می شوند امکان شرکت در یکی از کد رشته های گروه انسانی در دوره دکتری را دارند.

البته، این قبیل از افراد در صورت پذیرش و قبولی لزوماً باید دروس پیش نیازی را نیز بگذرانند.

نکته: این قبیل از افراد حتماً‌ باید مدرک فراغت از تحصیل را که به وسیله مدیریت حوزه های علمیه صادر شده را ارائه دهند.

3. از دیگر شرایط شرکت در آزمون دکتری می توان به این مورد اشاره کرد که کلیه افراد دانشجوی مشغول به تحصیل در دوره دکتری اگر تا پایان زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند امکان شرکت و ثبت نام در آزمون دکتری را به هیچ وجه ندارند.

4. یکی از شرایط شرکت در کنکور دکتری این است که بر طبق مصوبه چهارمین جلسه از شورای سنجش و پذیرش دانشجو کلیه افراد پذیرفته شده در دوره روزانه دکتری نیمه متمرکز هر فرد حتی در صورت انصراف و یا عدم ثبت نام در آزمون دکتری به هیچ وجه امکان شرکت و ثبت نام در آزمون دکتری سال آینده را ندارد.

5. کلیه داوطلبان و متقاضیان فارغ التحصیل باید معدل دکتری، ارشد و یا کارشناسی خود را در فیلدهای موجود در تقاضانامه موجود وارد کنند.

بعلاوه، تمامی متقاضیان فارغ التحصیل تا سی و یکم شهریور علاوه بر معدل مقطع کارشناسی باید میانگین نمره های تمامی واحدهای درسی پاس شده در دوره دکتری عمومی یا ارشد را تا آخرین روز از شهریور ماه در برگه تقاضانامه وارد کنند.

 بعد از درج معدل، هر فرد باید کلیه اقدامات ضروری برای تأیید و یا تکمیل فرم معدل را از جانب دانشگاه محل تحصیل در دوره دکتری عمومی و یا ارشد انجام دهد.

 

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری

زمان ثبت نام آزمون دکتری

 

 

تبصره شماره 1

آن گروه از دانشجویانی که آخرین سال تحصیل خود را می گذرانند و حداکثر تا تاریخ سی و یکم شهریور و یا سی ام بهمن ماه سال جاری به عنوان دانش آموخته دوره دکتری عمومی و یا ارشد شناخته می شوند امکان درج و یا ویرایش میانگین نمره های دروس پاس شده و یا معدل فارغ التحصیلی خود را در زمان اخذ کارت ورود به جلسه آزمون دکتری را دارند.

تبصره شماره 2

کلیه فارغ التحصیلان و یا دانشجویان دوره دکتری و یا ارشد و یا حتی دانشجوهای آخرین سال تحصیل در این دوره ها (البته به جز افراد فارغ التحصیل دکتری پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی و ارشد پیوسته) که معدلی پایین تر از چهارده دارند امکان شرکت و ثبت نام در آزمون دکتری را ندارند.

تذکر:

کلیه داوطلبان باید در زمان حضور در دانشگاه مورد قبولی معدل خود را البته با مدرکی معتبر به دانشگاه تقدیم کنند.

6.کلیه افراد پذیرفته شده در کنکرو دکتری با عنایت به تعهدات دریافت آموزش رایگان لزوماً باید در زمان ثبت نام معادل دوره تحصیل در مقطع دکتری تعهد بدهند که در صورت احتیاج در مکان مورد تأیید وزارت علوم به خدمت مشغول شوند.

7. در صورت تمایل فرد به استفاده از مأموریت آموزشی این امر در صورت تبعیت از مقررات مربوطه انجام می شود و نباید از حضور و شرکت در کنکور دکتری این گونه برداشت شود که با شرکت فرد در مأموریت های آموزشی مؤافقت شده است.

 

جهت اطلاع از نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

در مورد شرایط شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد چه می دانید؟

در رابطه با شرایط ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه‌ آزاد باید خدمت شما دوستان و داوطلبان عزیز عرض کنیم که شرایط شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد هم دقیقاً مشابه شرایط شرکت در آزمون دکتری دانشگاه سراسری است.

شاید بپرسید که چرا شرایط ثبت نام آزمون دکتری دقیقاً مشابه شرایط شرکت در آزمون دکتری دانشگاه سراسری است؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این امر به دلیل ادغام آزمون دوره دکتری آزاد و سراسری اتفاق می افتد.

در واقع، از سال گذشته تاکنون دفترچه ثبت نام آزمون دکتری آزاد همان دفترچه مورد استفاده برای کنکور دکتری سراسری در سایت سازمان سنجش برای داوطلبان دانشگاه سراسری منتشر می شود.

با این اوصاف، تمامی شرایط شرکت در کنکور دکتری ذکر شده در بالا برای دانشگاه سراسری در رابطه با دانشگاه آزاد هم صدق می کند.

در رابطه با زمان ثبت نام آزمون دکتری چه می دانید؟

در بالا شرایط ثبت نام آزمون دکتری توضیحات مفصلی را خدمت شما دوستان عزیز داوطلب توضیح داده ایم. در رابطه با زمان ثبت نام در این آزمون باید عرض کنیم که هر فرد بعد از اطلاع از شرایط شرکت در آزمون دکتری می تواند اقدامات لازم برای ثبت نام را در زمان تعیین شده انجام دهد.

اما زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام در این آزمون چه زمانی است؟ باید عرض کنیم که ثبت نام کنکور دکتری معمولاً در آذر ماه انجام می شود. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کنکور دکتری با توجه به شرایط ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام در کنکور دکتری چگونه است؟

آیا با نحوه ثبت نام در کنکور دکتری با توجه به شرایط شرکت در آزمون دکتری مطلع هستید؟ آیا می دانید چه مراحلی را باید برای ثبت نام طی کنید؟

برای اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام در کنکور دکتری، ثبت نام مصاحبه دکتری، مصاحبه دکتری با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید تا مشاوران ما اطلاعات دقیقی را در این زمینه به شما دوستان عزیز ارائه کنند. 

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

برای ثبت نام در آزمون دکتری لازم است مدارک مورد نیاز را نیز آماده کنید. این مدارک را در این قسمت بررسی خواهیم کرد.

عکس داوطلبی

از جمله شرایط ثبت نام آزمون دکتری آماده کردن عکس سه در چهار شناسنامه باید تمام رخ بوده و در سال جاری گرفته شده باشد. لازم است این عکس با فرمت jpg بارگزاری شود و همچنین اندازه آن در طول حداکثر 300 و حداقل 200 و در عرض حداقل 300 و حداکثر 400 باشد.

 • این عکس باید کاملاً واضح بوده و هیچگونه جای مهر، منگنه و لک نداشته باشد.
 • حداکثر حجم آن نیز باید 70 کیلو بایت باشد.
 • عکس رنگی و با زمینه سفید باشد.
 • حداکثر حجم فایل ذخیره شده، 70 کیلوبایت باشد.

تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت

اگر داوطلبان دارای معلولیت خاصی هستند باید این مورد را در فرم ثبت نام مشخص کرده و با تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی آن را به اداره بهزیستی اطلاع دهند. زیرا اگر سازمان بهزیستی معلولیت را تایید نکند، امکانات مورد نیاز در روز کنکور برای آن ها فراهم نخواهد شد.

اطلاعات هویتی و تحصیلی

از جمله شرایط شرکت در کنکور دکتری می توان به آماده کردن مدارم هویتی و تحصیلی اشاره کرد که لازم است ارائه شود.

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ + شرایط شرکت در کنکور دکتری و همچنین نحوه ثبت نام کنکور دکتری، تغییرات ایجاد شده در رابطه با تاریخ ثبت نام کنکور دکتری، زمان نام نویسی کنکور دکتری مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که سوالاتی در مورد آزمون دکتری، اعلام نتایج آزمون دکتری و همچنین مشاوره انتخاب رشته دکتری  و نیز نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری در ذهن شما وجود دارد می توانید این موضوع را با مشاوران مجموعه ایران تحصیل مطرح نمایید.

 

جهت آشنایی با زمان انتخاب رشته دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

بازیابی شماره پرونده و داوطلبی آزمون دکتری

نتایج آزمون دکتری 

تکمیل ظرفیت دکتری 

دفترچه آزمون سراسری دکتری

کارنامه اولیه آزمون دکتری

رشته های دکتری غیرانتفاعی 

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام آزمون دکتری شامل چه مواردی می شود؟ 

شرایط شرکت در آزمون دکتری شامل شرایط عمومی و اختصاصی می شود. برای اظلاع دقیق از شرایط شرکت در کنکور دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا برای ثبت نام در کنکور دکتری داشتن شرایط شرکت در کنکور دکتری الزامی است؟ 

بله. در صورت نداشتن شرایط امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد.

آیا امکان تغییر شرایط ثبت نام آزمون دکتری وجود دارد؟ 

بله. امکان تغییر شرایط از سالی تا سال دیگر وجود دارد.

شرایط شرکت در کنکور دکتری به چه صورت است؟

شرایط شرکت در کنکور دکتری در دو دسته عمومی و اختصاصی قرار می گیرند که باید این شرایط را دارا باشید.

نظرات

 1. علی حیدری
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

  من اتباع هستم می توانم ثبت دانشگاه شوم و رشته مورید علاقه ام بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   شما اتباع کدام کشور هستین؟؟؟
   بله شما میتوانید ثبت دانشگاه شوید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)