ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته دکتری 1401 + راهنمای جامع

انتخاب رشته دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته دکتری یکی از مهمترین دغدغه های پذیرفته شدگان می باشد، چرا که تنها پس از مدتی پروسه انجام آن بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری انجام می گیرد و اشخاصی که بر اساس کارنامه کتبی خود مجاز به انتخاب رشته شده و حدنصاب نمره موردنظر را کسب کرده اند، امکان انتخاب رشته را دارند.

انتخاب رشته دکتری به نحوی موفقیت آمیز است که همراه با مطالعه دقیق دفترچه، مشخص کردن بهترین و مناسب ترین کدرشته ها و همگی این موارد با کمک مشاوران خبره باشد و بر اساس تجربه بلندمدت و سابقه درخشان مشاورانی که به عنوان همراه شما در این مسیر قرار می گیرند، انجام گیرد.

بنابراین اطلاع از زمان، نحوه، شرایط، مطالعه دقیق دفترچه و در نهایت به حداقل رساندن احتمال خطا در پروسه انتخاب رشته دکتری، امری ضروری است چرا که بروز هر موردی ممکن است به قیمت عدم قبولی و یا قبولی در رشته و دانشگاهی که دلخواه داوطلب نیست، تمام شود. پس برای انتخاب آگاهانه و صحیح تا انتهای این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید و از طریق مشاوره انتخاب رشته با کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

 

اطلاعیه :

تاریخ انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 از 25 تا 28 فروردین 1401 می باشد.

 

 

زمان انتخاب رشته دکتری

زمان انجام فرآیند انتخاب رشته، هرساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، از طریق انتشار اطلاعیه به واسطه سامانه خود به نشانی sanjesh.org اعلام می‌گردد و پذیرفته شدگان می‌بایست در بازه زمانی مشخص شده به سایت مراجعه کرده و به انتخاب رشته دکتری بپردازند.

آن‌دسته از افرادی كه براساس مندرجات كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي شده‌اند، مي‌بايست از روز پنجشنبه مورخ 1401/01/25 تا روز یکشنبه مورخ 1401/01/28 نسبت به ثبت كدرشته‌محل‌هاي انتخابي خود (حداكثر 50 كدرشته محل درصورت وجود) اقدام کنند.

به این داوطلبان توصیه می کنیم که ابتدا دفترچه انتخاب رشته را مطالعه کرده و سپس برای وارد کردن کد رشته ها اقدام کنند.

 دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان از روز چهار‌شنبه مورخ 1401/01/24 در اختيار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

 

 

سامانه انتخاب رشته دکتری

همانطور که در موارد فوق اشاره کردیم داوطلبان آزمون دکتری می توانند برای انتخاب رشته در این مقطع، از تاریخ 25 فروردین ماه اقدام نمایند برخی از داوطلبان در مورد سامانه ای که برای انتخاب رشته فعال است سوال می پرسند که در این خصوص باید بگوییم سامانه انتخاب رشته، همان سامانه سنجش است. البته در این سامانه داوطلبان کنکور سراسری می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد باید به سامانه مربوط به این مرکز در www.azmoon.org مراجعه نمایند.

 

انتخاب رشته آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

 

مراحل انتخاب رشته مقطع دکتری

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل انتخاب رشته دکتری را به صورت کامل بررسی کنیم. پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند برای انجام آن اقدام کنند. جهت انتخاب رشته نیز لازم است در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه کرده و کدهای مورد نیاز را ثبت نمایید.

 • در مرحله اول لازم است به به نشانی sanjesh.org مراجعه و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منو سمت راست صفحه کلیک کنید.
 • در مرحله بعدی به صفحه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1401” وارد خواهید شد.
 • حال نیاز است یک سری نکاتی را که به شما نشان داده شده مطالعه کرده و سپس تایید و ادامه گام بعدی را بفشارید.
 • در مرحله بعدی از شما یک سری اطلاعات خواسته می شود که باید آن ها وارد کرده و سپس گزینه ورود به سیستم را نیز بفشارید.
 • توجه داشته باشید که اطلاعات خواسته شده از شما، شامل دو نوع خواهد بود:
 • روش اول: ثبت شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و عبارت امنیتی در کادرهای موردنظر
 • روش دوم: وارد نمودن شماره پرونده، شماره داوطلبی، کد ملی و عبارت امنیتی در بخش مربوطه
 • هنگامی که با یکی از روش های فوق وارد سامانه می شوید، اطلاعات شما قابل مشاهده خواهد بود و باید حالا برای وارد کردن 50 کد رشته انتخابی خود اقدام کنید.
 • کد رشته ها را به ترتیب اولویت وارد کرده و در نهایت یک بار دیگر همه کدها را چک کنید.
 • در آخر نیز به شما کد رهگیری 15 رقمی داده خواهد شد که باید آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خودتان نگاه دارید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه سوالات آزمون دکتری وارد شوید.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری

قبل از هرگونه اقدام در راستای انتخاب رشته دکتری ابتدا باید دفترچه آن را با دقت مطالعه کرده و سپس باقی مراحل را ادامه دهید. زیرا در دفترچه یک سری نکات مانند سهمیه ها، امکانات دانشگاه ها، شرایط انتخاب رشته و جداول کد رشته ها درج شده است که اگر آن ها را به دقت مطالعه نکنید، ممکن است با مشکل در آینده مواجه شوید.

دفترچه انتخاب رشته سال جاری نیز در روز چهارشنبه 24 فروردین ماه منتشر خواهد شد. اما قبل از قرار گرفتن این دفترچه می توانید از لینک زیر دفترچه سال قبل را مطالعه کرده و نسبت به آن اطلاعات کلی را بدست آورید.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 کلیک کنید.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 کلیک کنید.

 

اطلاعیه :

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 روز چهارشنبه مورخ 24 فروردین ماه 1401 می باشد.

 

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

به صورت کلی نتایج پس از به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته خواهد بود. افرادی که انتخاب رشته کرده اند می توانند برای مشاهده نتایج نهایی به وبسایت sanjesh.org مراجعه کنند. در سال گذشته تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته در 28 اردیبشهت ماه بود و به همین دلیل پیش بینی می شود برای سال جدید نیز احتمالاً تا اواخر اردیهشت نتایج منتشر گردد.

 

 

 

انتخاب رشته دکتری

نتایج اولیه آزمون دکتری، پس از ثبت نام آزمون دکتری و برگزاری آن، در قالب کارنامه اولیه دکتری از طریق سایت sanjesh.org منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

براساس این کارنامه، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ می باشند، باید در زمان مشخص شده به سایت انتخاب رشته مراجعه کرده و نسبت به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

در صورتی که داوطلب مجاز شده باشد، در این مرحله امکان انتخاب کد رشته محل از بین دوره های مختلف دانشگاه های سراسری (روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) وجود دارد.

پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری، متقاضیان می بایست شرایط، ضوابط و رشته محل های مرتبط با رشته امتحانی خود را بررسی کرده و مطابق آن فرم اینترنتی انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

 

 

 

دفترچه انتخاب رشته دکتری در زمان انتخاب رشته در مقطع دکتری 1401 منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

 

 

نحوه انتخاب رشته دکتری 1401

به جز دوره دانشگاه آزاد که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد آن با پرداخت هزینه لازم و در سامانه azmoon.org انجام می گیرد، داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه شده اند، باید در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و مطابق راهنمای تصویری زیر بر اساس اولویت بندی خود به ثبت کدرشته های موردنظر بپردازند.

 

داوطلبین گرامی: برای انتخاب رشته باید به سایت سنجش sanjesh.org مراجعه کنید.

 

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته

۱) مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک برروی گزینه “دکترای تخصصی” از منو سمت راست صفحه

 

 

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته دکتری

 

 

۲) ورود به صفحه “انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1401”

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری

 

 

۳) پس از مطالعه نکات ذکر شده در این صفحه، کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

 

 

انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی

 

 

۴) درج نمودن اطلاعات خواسته شده از طریق یکی از دو روش زیر و سپس فشردن دکمه “ورود به سیستم”

 

▪︎روش اول: ثبت شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و عبارت امنیتی در کادرهای موردنظر

▪︎روش دوم: وارد نمودن شماره پرونده، شماره داوطلبی، کد ملی و عبارت امنیتی در بخش مربوطه

 

 

فرآیند انتخاب رشته سایت سازمان سنجش

 

 

۵) اطلاعات شما، پس از ورود به سیستم، قابل مشاهده می باشد که می توانید تعداد 50 مورد از کدرشته های انتخابی خود را به ترتیب اولویت در فرم مربوطه درج نمایید. پس از کسب اطمینان از صحت اطلاعات رویت شده، لازم است بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

 

 

فرم پیش نویس انتخاب رشته

 

 

۶) در نهایت نیز شماره پرونده 6 رقمی و رسید انتخاب رشته 15 رقمی خود را از سامانه دریافت نمایید و آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری نزد خود نگه دارید.

 

انتخاب رشته دکتری براساس علاقه و فاکتورهای داوطلب آزمون دکتری انجام می‌شود.

 

نحوه چینش رشته محل ها در انتخاب رشته دکتری سراسری

داوطلبان می بایست پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری بر اساس علاقه و فاکتورهای مد نظر خود، کد رشته محل های استخراج شده از دفترچه راهنما را مرتب کنند و نحوه چینش انتخاب ها باید به گونه ای باشد که دعوت داوطلب به مصاحبه را در کدرشته های انتخابی افزایش دهد.

با مشاهده کارنامه های پذیرفته شدگان سال های گذشته و نرم افزار انتخاب رشته، متقاضیان می توانند در چینش و الویت بندی انتخاب های خود با دقت بیشتری عمل کنند.

پیشنهاد می‌کنیم 10 کد رشته محل اولیه خود را به صورت خوش بینانه انتخاب کنید. انتخاب های خوش بینانه انتخاب هایی هستند که احتمال پذیرفته شدن در آن ها با توجه به رتبه قبولی دکتری و نمره کل کسب شده شما، بسیار کم می باشد اما با این حال نباید از ثبت آن ها غافل شد.

انتخاب های واقع بینانه را به 30 انتخاب بعدی اختصاص دهید. با توجه به توضیحات کارنامه دکتری و ظرفیت دانشگاه ها، احتمال قبولی داوطلبان در این کد رشته محل ها به نسبت 10 کد رشته پیشین، بیشتر است و امکان دارد متقاضی از میان همین رشته ها برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دعوت شود.

انتخاب های بدبینانه شامل 10 انتخاب آخر می باشند و دلیلش این است که داوطلبان به دلایل مختلفی مانند مسافت دانشگاه از محل زندگی، شهریه پرداز بودن دانشگاه، نداشتن امکانات خوابگاهی و … کمترین تمایل را دارند تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شوند.

به همین خاطر در بدبینانه ترین حالت ممکن اگر در انتخاب های پیشین خود قبول نشوند، حداقل در یکی از این انتخاب ها به مصاحبه دکتری دعوت خواهند شد.

طبق روال هر سال، پس از انجام انتخاب رشته در بازه زمانی مقرر، فرصت جدیدی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور جهت اصلاح و ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری تعیین می شود که به متقاضیان امکان تجدید نظر در کد رشته محل های انتخابی را می دهد.

 

 

نحوه چینش رشته محل ها در انتخاب رشته دکتری

 

 

نکاتی که در زمان انتخاب رشته دکتری باید به آن ها توجه داشته باشید

در هنگام ورود به سایت، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، اطلاعاتی که در زمان ثبت نام خود در سیستم وارد کرده اند را مشاهده می کنند.

این مشخصات شامل معدل و نام موسسه فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین اطلاعات مربوط به میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری است که باید صحیح باشند.

● اگر این اطلاعات مورد تایید داوطلبان واقع شود، می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. در غیر این صورت باید ابتدا به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون پرداخته و سپس به سامانه انتخاب رشته مراجعه کنند.

● سازمان سنجش پس از پایان مهلت انتخاب رشته، با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته‌های انتخابی وی، نتایج انتخاب رشته را بر اساس ظرفیت دانشگاه ها در سایت خود منتشر می کند.

● پذیرفته شدگانی که به مصاحبه دعوت شده اند، باید متناسب با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در جلسه آن حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری می باشد.

● دانشجویان برخی مواقع به دلیل کسب رتبه تک رقمی، حساب ویژه ای بر روی رتبه آزمون کتبی باز می کنند؛ اما این نکته را باید در نظر بگیرید که تنها کسب رتبه عالی و تک رقمی ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه های برتری مثل دانشگاه صنعتی شریف و یا دانشگاه تهران نیست. بنابراین توصیه می شود که تنها به رتبه آزمون اکتفا نکرده و بدون در نظر گرفتن این مورد اقدام به انتخاب رشته نکنید.

● انجام مصاحبه، از مهم ترین موارد در پروسه پذیرش دانشجوی دکتری می باشد که باید از ابتدا آمادگی لازم را جهت حضور در جلسه آن را بدست آورید. در نتیجه بایستی هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مورد نظر مشخص کرده و در صورت تغییر گرایش نیز دلایل منطقی و قانع کننده ای داشته باشید، در غیر این صورت در مصاحبه شانس کمتری جهت موفقیت دارید.

● دانشجویانی که اقدام به تغییر رشته و یا گرایش می کنند، توجه داشته باشند که اساتید هنگام مصاحبه دلیل این تغییر را جویا می شوند؛ بنابراین حتما گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را ابتدا در اولویت قرار دهید و اگر تصمیم به تغییر آن دارید، با دلایل منطقی و معقول و همچنین پشتوانه علمی اقدامات لازم را به انجام برسانید؛ در غیر این صورت مصاحبه کنندگان برداشت خوبی نسبت به این قضیه نخواهند داشت.

● در نظر داشته باشید، داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، باید از طریق مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود از طریق سایت رسمی این دانشگاه به آدرس azmoon.org اقدامات لازم را به انجام برسانند و در صورت قبولی برای مصاحبه آن آماده شوند.

 

 

داوطلبین مجاز در انتخاب رشته دکتری، می‌توانند مشخصات خود (معدل و نام موسسه فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد) را در سایت سنجش مشاهده کنند.

 

 

جداول کدرشته محل ها

 

 

مشاوره انتخاب رشته دکتری 1401

برای دانستن اینکه در چه دوره هایی برای انجام یک انتخاب رشته اصولی، باید ابتدا کارنامه اولیه آزمون را با دقت بررسی کنید. چرا که احتمال دارد، داوطلبی هم در دوره های روزانه و هم غیرروزانه و یا فقط در دوره های غیرروزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد. در تمامی این مراحل کارشناسان ایران تحصیل همراه شما هستند تا با خیال راحت انتخاب رشته خود را انجام دهید.
 
توصیه می شود بعد از بررسی کارنامه اولیه و پیش از تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته، دفترچه راهنمای انتخاب رشته​ را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید و سپس 50 کد رشته محل را از دفترچه و براساس رشته امتحانی خود با توجه به فاکتور های علاقه، کیفیت، مسافت دانشگاه تا محل سکونت و شهریه دکتری، انتخاب کنید.
 
پیشنهاد می کنیم که فرم پیش نویس انتخاب رشته دکتری سراسری را دانلود و پرینت آن را دریافت کرده و اولویت های خود را در آن به صورت پیش فرض وارد نمایید و بعد از مشاهده نهایی ترتیب انتخاب های خود به سایت سازمان سنجش مراجعه و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به قسمت انتخاب رشته دکتری سراسری 1401 رفته و کد رشته محل ها را به ترتیب علاقه از شماره 1 تا 50 در فرم اینترنتی وارد کنید و در نهایت برای اطمینان از اینکه انتخاب رشته خود را به بهترین نحو ممکن انجام داده اید، با مشاوران خبره مجموعه ایران تحصیل تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

 

 

کاربران عزیز، برای مشاوره انتخاب رشته دکتری وارد شوید.

 

 

اطلاعات دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 1401

این دفترچه شامل 3 فصل می باشد که در هر فصل، نکات بسیار مهمی ذکر شده و مطالعه دقیق آن به تمامی داوطلبان توصیه می شود. در ادامه به جزئیات هر یک از فصل ها به صورت مختصر توضیح می پردازیم.
 
■ فصل اول: كلیات، شرایط و ضوابط
در فصل اول دفترچه مجددا سهمیه های موثر در آزمون دکتری، جزئیات مندرج در کارنامه اولیه دکتری، نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری، نکاتی مهم پیرامون مرحله علمی یا همان مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی و توصیه های مهم شرح داده شده است.
 
■ فصل دوم: جداول کدرشته محل ها
در فصل ۲، هفت جدول مجزا از هم برای تمامی گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، دامپزشکی و زبان به تفکیک دوره تحصیلی، کدرشته محل، نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل، نام رشته تحصیلی، نام گرایش، ظرفیت پذیرش در دو نیم سال اول و دوم و همچنین توضیحات دانشگاه های خاص درج شده است.
 
■ فصل سوم: فرم مخصوص معدل و فرم پیش نویس انتخاب رشته
در فصل آخر، شرایط و ضوابط برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری و فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون دکتری درج شده است.

 

 

اطلاعیه :

تکمیل فرم معدل مخصوص دانشجویان سال آخر كارشناسی ارشد و یا دكتری حرفه ای می باشد و داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند نیازی به تکمیل این فرم ندارند.

 

اخبار پیرامون انتخاب رشته دکتری

 

 • آخرین مهلت انتخاب رشته

به گفته سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۱ در تاریخ ۳۰ فروردین ماه پایان می‌یابد و تمدید نخواهد شد.

 • انتخاب رشته بیش از ۸۳ هزار داوطلب

در انتخاب رشته دکتری 1401 بالغ بر ۸۳ هزار و ۸۰۰ نفر در آزمون دکتری انتخاب رشته کردند.

 • زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401

حدود یک الی دو روز پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری یا به صورت همزمان با آغاز روند انتخاب رشته منتشر می شود. که در تاریخ 24 فروردین ماه می باشد.

 • حذف سربازی برای آزمون دکتری

حذف سربازی برای دکتری هنوز وضعیت مشخصی ندارد و در دست بررسی است.

 • اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ چه موقع است؟

نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱ بعد از زمان انتخاب رشته در پایان اردیبهشت به واسطه صفحه اعلام نتایج دکتری sanjesh.org اعلام می شود

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

 

انتخاب رشته دکتری یکی از مراحل مهم و بسیار تاثیرگذار است به طوریکه افراد پیش از هرتصمیمی به مشاورین متخصص در این حوزه مراجعه می‌کنند تا در این باره از کمک آن‌ها استفاده کنند. انتخاب اشتباه و یا سهل‌انگاری در انتخاب رشته موجب می‌شود تمام زحمات افراد از بین برود.

هرچند پس از موفقیت در انتخاب رشته می‌بایست در مصاحبه دکتری هم نمره قبولی دریافت کنید که بتوانید در دانشگاه مدنظر خود تحصیل کنید.

ولی همچنان انتخاب رشته یکی از با اهمییت ترین بخش‌های شرکت در آزمون دکتر محسوب می‌شود. در مقاله انتخاب رشته دکتری به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با مراحل آن آشنا می‌شوید و به شما نکاتی در این خصوص گفته می‌شود تا به راحتی در این زمینه به کمک همکاران متخصص ما در بهترین دانشگاهی که مدنظرتان است قبول شوید. در صورت هرگونه ابهام پس از مطالعه توضیحات بالا می‌توانید با مشاورین ما در سایت ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 در چه بازه زمانی آغاز می شود؟

تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نیست اما پیش بینی می شود در نیمه اول اردیبهشت ماه سال 1401 آغاز گردد.

انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و آزاد 1401 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

انتخاب رشته دکتری سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و برای دانشگاه آزاد از طریق سامانه azmoon.org صورت می گیرد.

در فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 داوطلبان چند کد رشته محل می توانند انتخاب کنند؟

داوطلبان می توانند نسبت به ثبت حداکثر 50 رشته اقدام نمایند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  irani
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام، وقتتون بخیر، میخواستم بدونم که زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری چه وقتی هست؟

 2. Avatar photo
  erfun
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  انتخاب رشته دکتری 1401 در چه ماهی نتایجش میاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   در اواخر خرداد نتیجه نهایی دکتری میاید

تماس با مشاور