ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری {لینک دانلود pdf 1403} | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه دکتری دانشگاه آزاد 1403 منتشر شد. پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، یکی از مهم‌ترین فرآیندی که داوطلبان باید آن را با حساسیت انجام دهند، انتخاب رشته دکتری است. به این ترتیب قبول شدگان پیش از انتخاب رشته باید دفترچه انتخاب رشته سراسری را از سایت سنجش sanjesh.org دانلود نموده تا اولویت‌‌ها و کد رشته محل‌ها را تعیین کنند. لازم به ذکر است متقاضیان رشته‌های ارائه شده دانشگاه آزاد نیز باید از طریق سایت azmoon.iau.ir دفترچه راهنما را دریافت کنند.

هر سال مراکز برگزار کننده کنکور دکتری، قبل از آغاز مراحل انتخاب رشته، دستورالعملی را به عنوان دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری در درگاه اطلاع رسانی خود منتشر می کند تا داوطلبین بتوانند با بررسی و مطالعه بخش های مختلف آن انتخاب استاندارد و اصولی داشته باشند. چراکه انتخاب رشته صحیح می‌تواند باعث موفقیت فرد در این مرحله پس از آزمون دکتری شود. از این رو؛ بسیار اهمیت دارد داوطلبان این دفترچه راهنما را دریافت و بررسی کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، افرادی که در آزمون کتبی قبول شده‌اند، بایستی پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری  از طریق سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد سامانه شده و آن را دریافت کنند.

مطالعه و بررسی دفترچه انتخاب رشته و همچنین استخراج کد رشته‌های مورد نظر و ثبت آن‌ها براساس اولویت در سامانه انتخاب رشته آزمون دکتری، مهم ترین فرایندی است که داوطلبان باید انجام دهند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سال ۱۴۰۳ به عنوان راهنمای مشترک برای متقاضیانی که قصد دارند در آزمون دکتری دانشگاه‌های سراسری شرکت کنند، در تاریخ 28 فروردین ماه منتشر شده است.

علاوه بر این امکان اصلاح کد انتخابی تا پایان زمان انتخاب رشته وجود دارد و داوطلبان می‌توانند برای مشاهده جزئیات آن به قسمت ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری مراجعه نمایند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1403 منتشر شد.

بنر کال تو اکشن

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403

داوطلبانی که در دانشگاه‌های سراسری اعم از دوره‌های روزانه و شبانه نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی مجاز به انتخاب رشته، می‌توانند برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند تا از ضوابط و مقررات مربوط به فرایند انتخاب رشته و دیگر جزئیات آگاهی یابند.

همچنین داوطلبان آزمون دکتری سراسری که در یکی از دانشگاه‌های دولتی، روزانه یا شیانه و پردیس خودگردان قبول شده‌اند، باید برای دریافت دفترچه دکتری سراسری به سامانه سنجش و اموزش کشور مراجعه کنند. این در حالی است که قبول شدگان آزمون دکتری دانشگاه آزاد بایستی مابقی مراحل را در سایت دانشگاه آزاد طی کنند.

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب رشته در سال ۱۴۰۳ حداکثر می‌‎توانید ۵۰ کد رشته محل را در سایت سازمان سنجش کشور ثبت کنید. البته داوطلبانی که آزمون دکتری آزاد قبول شده‌اند تا 80 کد رشته نیز حق انتخاب دارند. اکنون برای دسترسی آسان به دفترچه در ادامه فایل pdf دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳ درج شده است.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری کلیک کنید.

برای دانلود اصلاحیه اول دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری کلیک کنید.

برای دانلود اصلاحیه دوم دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری کلیک کنید.

آشنایی با مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403

مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری شامل شرایط، ضوابط، کد رشته محل‌ها و پیشنویس انتخاب رشته است که پذیرفته شدگان باید آن را از سایت سنجش دانلود کرده و بعد از بررسی موارد و نکات مهم آن، انتخاب رشته کنند. دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری شامل سه بخش است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

بخش 1: دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

کلیات که شامل: مقدمه _ اهداف و تعاریف _ سهميه‌ها _ شرايط عمومی و اختصایی داوطلبان _ شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی _ مقررات وظيفه عمومی _  مقررات آموزشی (Ph.D)  _ شرايط اختصاصی ويژه بورس خارج از كشور.

بخش 2: دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

مراحل آزمون دکتری _ امتحانات و نحوه پذيرش دانشجو _ مدارک لازم برای ثبت نام و شركت در آزمون دکتری _ تكاليف متقاضیان براي شركت در آزمون و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتی.

بخش 3: دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

رشته‌ها و مواد امتحانی در كليه گروه های آزمايشی _ كد و نام استان‌ها _ رشته‌ها و مواد امتحانی در كليه گروه‌های آزمايشی _ ضرايب دروس مواد آزمونی رشته های امتحانی.

آشنایی با مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

نکات مهم دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403

داوطلبانی که برای آزمون دکتری شرکت کرده‌اند و پس از نتایج انتخاب رشته دکتری می‌خواهند انتخاب رشته کنند، باید علاوه بر آشنایی با مواردی که در دفترچه آمده است، به نکات مهم آن اشراف کامل داشته باشند. در ادامه به این نکات به صورت مفصل پرداخته‌ایم:

 1. متقاضیان شرکت در آزمون دکتری سراسری باید توجه داشته باشند که در درج مشخصات شناسنامه، كد ملی، نام خانوادگی، ارسال عكس، تعیین رشته امتحانی مورد نظر، نام شهرستان و تمامی اطلاعات لازم ديگر دقت و توجه كافی به عمل آورند. در صورتی که در اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباهی رخ دهد، با داوطلب به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.
 2.  داوطلبان در انتخاب كدرشته امتحانی و اطلاعات شخصی و محل امتحان باید دقت کنند، زیرا پس از پايان مهلت ثبت نام دیگر نمی‌توان اطلاعات را ویرایش کرد.
 3. پذیرش دانشجو در آزمون دکتری 1403 به صورت نیمه متمرکز در دوره های روزانه و شبانه در دانشگاه‎‌‌های آزاد، سراسری، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، و موسسات آموزش عالی صورت خواهد گرفت.
 4. داوطلبان پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403 و تكميل شرایط ثبت نام دکتری 1403 و دريافت شماره پرونده و كد پيگيری بهتر است یک نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه کنند و پس از مطالعه تقاضانامه را نگه دارند.
 5. فارغ التحصيلان برای  اطلاع از نحوه ی درج معدل كل مقطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و يا دكترای حرفه‌ای و دانشجويان سال آخر مقطع كارشناسی ارشد و يا دكترای 1401 توضيحات مربوط به معدل را مطالعه کنند یا می‌توانند در صورت تمایل با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشند تا از نحوه درج معدل آگاهی لازم را کسب کنند.

در صوررتی که این نکات را پیش از انتخاب رشته نخوانده‌اید و اکنون می‌خواهید برخی از اطلاعات خود را تغییر دهید، ضروری است از زمان ویرایش انتخاب رشته سراسری مطلع شده و برای اصلاح آن در سامانه سنجش اقدامات لازم را انجام دهید.

دفترچه دکتری دانشگاه آزاد 1403

شرکت‌کنندگان آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ که می‌خواهند رشته‌های دانشگاه‌های آزاد را انتخاب کنند، ابتدا باید دفترچه دکتری دانشگاه آزاد را مطالعه کنند. این دفترچه حاوی جزئیات مهمی از جمله کد رشته‌های موجود و دانشگاه‌های مرتبط با رشته های ارائه شده است. توجه داشته باشید که دفترچه دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون با دفترچه انتخاب رشته با آزمون تفاوت دارد.

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از دستورالعمل‌های خاص خود برای انتخاب رشته و مراحل مصاحبه آگاه می‌شوند. این مراحل به‌طور جداگانه توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه، زمان شروع مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق اطلاعیه‌های مربوطه اعلام می‌شود. در ادامه لینک دفترچه دکتری دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون 1403 را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

برای دانلود دفترچه دفترچه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای دانلود دفترچه دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون کلیک کنید.

دفترچه دکتری دانشگاه آزاد

 خلاصه مقاله دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری ۱۴۰۳ منتشر شد. افرادی که در آزمون کتبی قبول شده‌اند، باید برای انتخاب اولویت‌های خود در زمان مقرر از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، کد رشته محل خود را که حداکثر ۵۰ انتخاب در صورت وجود آن رشته است را ثبت کنند.

تاریخ انتشار دفترچه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری هر ساله چند روز پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری است. هم اکنون دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و آزاد ۱۴۰۳ منتشر شده و تا افراد برای اطلاع از بخش‌های مختلف دفترچه راهنما به لینک مورد نظر در سامانه های معرفی شده مراجعه کنند.

 برای دانلود PDF مقاله دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403 چگونه قابل دریافت است؟

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403 به سایت سنجش مراجعه کنید.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 1403 چه تاریخی است؟

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1403 در تاریخ 28 فروردین ماه منتشر شده است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری شامل چه بخش‌هایی است؟

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری دارای بخش‌های مختلفی از جمله شرایط اختصاصی و عمومی و سهمیه‌ها و... است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی

  ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی 1403 + بارگزاری مدارک | sanjeshp.ir

  اطلاع از نحوه و زمان ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی وزارت بهداشت در سال 1403 بسیار اهمیت دارد. کنکور دکتری تخصصی داروسازی هر سال در دو مرحله کتبی و مصاحبه از سوی سازمان سنجش پزشکی کشور برگزار می‌شود. داوطلبانی که...
 • ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

  ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1403- زمان و شرایط

  ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد یکی از مراحل مهم در فرآیند پذیرش دانشجویان دکتری است. این مرحله شامل ارزیابی علمی و مصاحبه حضوری با داوطلبان است. شرایط و ضوابط ثبت نام به‌طور معمول از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه آزاد...
 • کارت ورود به جلسه دستیاری

  کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری 1403 + دریافت pdf

  کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری یکی از مدارک مهم و ضروری برای شرکت در آزمون دستیاری است. این کارت شامل اطلاعات شخصی داوطلب، شماره داوطلبی، محل برگزاری آزمون و زمان دقیق برگزاری است. داوطلبان باید این کارت را در...
 • دکتری بدون آزمون

  دکتری بدون آزمون 1403 + زمان، شرایط و مراحل پذیرش

  پذیرش دکتری بدون آزمون 1403 اصلی‌ترین گزینه برای تحصیل افرادی است که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را ندارند؛ اما مسئله حائز اهمیت این است که امکان پذیرش دکتری بدون کنکور برای همه افراد وجود ندارد و صرفا برخی...
تماس با مشاور