تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه دکتری

دفترچه دکتری 1401 + لینک مستقیم دانلود

دفترچه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه دکتری 1401 برای متقاضیان منتشر شد. این دفترچه آزمون تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته و همین طور دفترچه ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در دو سامانه جداگانه در دسترس داوطلبان قرار می گیرند. به عبارت دیگر، فرد باید دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد و سراسری را از طریق دو سامانه متفاوت انجام دهد. اما توجه کنید که دانلود دفترچه ثبت نام دکتری آزاد و سراسری فقط در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای متقاضیان انجام می شود.

در این نوشته، قصد داریم به طور مفصل در رابطه با دفترچه مقطع دکتری آزاد و سراسری چه دفترچه های انتخاب رشته و چه دفترچه های ثبت نام با شما صحبت کنیم و اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهیم. اطلاعاتی که مسلماً در صورت تمایل به انتخاب رشته و ثبت نام در دوره دکتری ( هزینه ثبت نام آزمون دکتری ) به کار شما می آیند.

 

جهت اطلاع از نحوه و زمان ثبت نام در کنکور دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری

 

 

دفترچه دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

در ابتدا باید عرض کنیم که در حال حاضر شاهد ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسری و به دنبال آن انتشار دفترچه ای مشترک جهت ثبت نام در آزمون ورودی این دو دانشگاه هستیم. در رابطه با زمان انتشار دفترچه باید عرض کنیم که کار انتشار دفترچه و ثبت نام برای آزمون سال جاری در آذر ماه انجام شد و کلیه داوطلبان توانستند در بازه زمانی مشخص شده کار ثبت نام خود را انجام دهند. ( ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتریاما در رابطه با زمان انتشار این دفترچه برای کنکور سال آینده فعلاً نمی توان نظر دقیقی داد و همچنان باید منتظر اعلام سازمان های مربوطه ماند. ( پیگیری ثبت نام آزمون دکتری)

 

نحوه انتشار دفترچه دکتری چگونه است؟

با توجه به بحث مهم مطرح شده در بالا یعنی ادغام آزمون های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری شاهد انتشار این دفترچه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور هستیم. سامانه ای به آدرس sanjesh.org که می توانید در آن اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری کنید.

مندرجات دفترچه کنکور دکتری چیست؟

 پس از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ( ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری ) نوبت به مطالعه دقیق مطالب مندرج در آن می رسد. در واقع، هرگز نباید بدون مطالعه مندرجات و محتویات این دفترچه اقدام به ثبت نام کنید. پس مطالعه کامل دفترچه دکتری  را بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری فراموش نکنید. در رابطه با مندرجات دفترچه ثبت نام دکتری باید عرض کنیم که بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری می توانید موارد اساسی و مهمی همچون تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان، سهمیه های در نظر گرفته شده، مقررات نظام وظیفهمشاوره رایگان نظام وظیفه ) و همین طور شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام را در آن ملاحظه بفرمایید.

در ادامه شما را با این موارد که از قضا مهم ترین موارد ذکر شده در دفترچه هستند که می توانید بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری آن را ملاحظه بفرمایید به طور مفصل آشنا می کنیم.

تسهیلات و سهمیه های مندرج در دفترچه آزمون

بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری متوجه بخشی می شوید که مربوط به سهمیه ها و تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان می شود. در واقع، هر ساله شاهد پذیرش شماری از داوطلبان بر طبق سهمیه های اختصاص داده شده هستیم. به طور مثال، با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری متوجه این موضوع می شوید که 25 درصد از ظرفیت پذیرش انواع دانشگاه های سراسری و آزاد مختص افرادی است که سهمیه ایثارگران و رزمندگان دارند. جهت اطلاع کامل از سهمیه ها و تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان دوره دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

اطلاعاتی در مورد مقررات وظیفه عمومی 

با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ملاحظه می کنید که بخشی از این آن به ذکر قوانین و مقررات مربوط به نظام وظیفه داوطلبان دکتری اختصاص داده شده است. از میان قوانین نظام وظیفه مندرج در دفترچه دکتری می توان به این مورد اشاره کرد که هیچ یک از مشمولان غایب امکان ادامه تحصیل را نداشته و در صورتی که در آزمون دکتری ثبت نام کنند و قبول شوند به هیچ وجه امکان دریافت معافیت تحصیلی را ندارند. در نتیجه، هیچ کدام از دانشگاه ها نمی توانند اقدام به ثبت نام از آن ها کنند.  مورد دیگر ذکر شده در دفترچه دکتری این است که تمامی دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده اند تا زمان گرفتن معافیت دائم و یا تا زمان اتمام دوره خدمت به هیچ وجه امکان ادامه تحصیل ندارند.

شرایط اختصاصی درج شده در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

یکی دیگر از بخش هایی که با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری می توانید آن را مورد مطالعه قرار دهید بخش شرایط اختصاصی در نظر گرفته شده برای ثبت نام است. در ادامه شماری از شرایط اختصاصی مندرح در دفترچه دکتری را خدمت شما عرض می کنیم.

. هیچ کدام از افراد پذیرفته شده در کنکور دکتری حتی اگر از دانشگاه هم انصراف داده باشند اجازه شرکت مجدد در آزمون دکتری و ثبت نام در آن را ندارند.

. دقت داشته باشید که رشته مورد امتحان هر داوطلب در کنکور دکتری باید کاملاً با رشته وی در دوره ارشد همخوانی و تناسب داشته باشد.

. اگر از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی هستید و قصد شرکت در آزمون دکتری را دارید لزوماً باید قبل از انجام ثبت نام وضعیت خود را از جهت شرکت و ثبت نام در آزمون دکتری نداشته باشید.

در صورت عدم رعایت این قانون عواقب آن بر عهده خودتان است.

 

 

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

کلیه داوطلبان و متقاضیانی که در آزمون دکترای آزاد شرکت کرده و پذیرفته می شوند باید در مهلت تعیین شده دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از سایت مورد نظر دانلود کنند و انتخاب رشته خود را براساس معیارها و ملاک های تعیین شده در دفترچه انجام دهند. در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد در سال جاری باید نکته مهمی را خدمت شما عرض کنیم و آن هم این که با توجه به اوضاع ایران و شیوع ویروس کرونا در جامعه زمان انتشار این دفترچه هنوز مشخص نیست. اما در سال های قبل هر ساله در اوایل اردیبهشت شاهد انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و شروع زمان انتخاب رشته بعد از انتشار دفترچه آزاد بودیم. برای زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال آینده نیز فعلاً نمی توانیم تاریخ دقیق و مشخصی را خدمت شما عرض کنیم و باید صبر کرد.

 

 

 

قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته دوره دکتری با مشاوری خبره و کاردان در این زمینه مشورت کنید.

 

 

 

 

نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چگونه است؟

در رابطه با نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید عرض کنیم که دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هر ساله در سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org در دسترس داوطلبان و متقاضیان قرار می گیرد. در نتیجه، برای دانلود دفترچه دانشگاه آزاد و انجام انتخاب رشته مراجعه به این سایت الزامی است.

نکاتی مهم در رابطه با انتخاب رشته دکتری آزاد

در رابطه با فرآیند انتخاب رشته در این مقطع از دانشگاه آزاد باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بعد از دانلود آن از سایت دانشگاه آزاد کاملاً ضروری به نظر می رسد. در واقع، هر فرد باید قبل از اقدام به انتخاب رشته از اسامی رشته های مورد پذیرش، دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت هر کدام از رشته های دانشگاه ها مطلع شود. مورد مهم دیگر این که، با توجه به اهمیت زیاد فرآیند انتخاب رشته دکتری آزاد بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با مشاور تحصیلی خبره در این زمینه مشورت کنید. مشاوری که بتواند اطلاعات بیشتری را با توجه به موارد مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد در اختیارتان قرار دهد و در داشتن انتخاب رشته ای بی عیب و نقص به شما کمک کند.

 دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه انتخاب رشته دکترای سراسری هر ساله حدوداً در اواخر فروردین در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری از سایت مربوطه کنند.

در مورد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری تراز آزمون سنجش برای پزشکی نیز باید عرض کنیم که این زمان در سال جاری به علت عدم برگزاری کنکور این مقطع تحصیلی در زمان تعیین شده (اسفند ماه) هنوز مشخص نیست و به هیچ وجه نمی توانیم زمان مشخصی را خدمتتان بگوییم. در همین رابطه باید خبر مهمی را به شما بدهیم و آن هم این که با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمال به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور سراسری دکتری بر طبق تصمیم مسئولین وجود دارد. برای زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای سال آینده نیز فعلاً زمانی اعلام نشده و نمی توان زمانی مشخصی را در این نوشته خدمت شما عرض کنیم. اما مسلماً‌ تا آن زمان اوضاع جامعه از نظر شیوع ویروس کرونا و خطر بروز بیماری بهتر می شود و امکان برگزاری انتخاب رشته دکتری در زمان مقرر وجود دارد.

محتوای دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری از چه مواردی تشکیل شده است؟

دفترچه انتخاب رشته دکترای سراسری از سه فصل مهم تشکیل شده که در هر کدام موارد خاصی ذکر شده اند. در ادامه توضیح مختصری را در رابطه با محتویات و مندرجات هر بخش خدمتتان ارائه می کنیم.

اولین فصل- شرایط و ضوابط و کلیات

در اولین فصل از دفترچه انتخاب رشته سراسری شاهد درج موارد مهمی همچون شیوه انتخاب رشته دکتری، سهمیه های مؤثر در کنکور دکتری، جزئیات و موارد مهم درج شده در کارنامه اولیه فرد داوطلب و غیره هستیم.

دومین فصل- جداول مختص کد رشته محل ها

در بخش دوم از دفترچه انتخاب رشته سراسری شاهد درج جداولی حاوی انواع رشته های تحصیلی انواع گروه های آزمایشی از جمله زبان، هنر، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی هستیم.

در این جداول، ظرفیت پذیرش هر یک از رشته ها در هر یک از نیمسال های تحصیلی، اسم و گرایش های هر رشته و نام مؤسسه یا دانشگاه محل تحصیل همراه با کد رشته محل ها آورده شده است.

سومین فصل- شرایط و ضوابط اختصاصی و عمومی کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و فرم ها

در آخرین قسمت از دفترچه انتخاب رشته سراسری شاهد ذکر ضوابط و قوانین دانشگاه ها جهت جذب دانشجو، فرم پیش نویس ثبت نام کنکور و همین طور فرم مختص معدل جهت ثبت نام در این دوره هستیم. بازیابی شماره پرونده و داوطلبی آزمون دکتری

ذکر این نکته مهم است که تنها دانشجویان سال آخر و یا ارشد باید فرم مخصوص معدل را پر کنند و داوطلبان دیگر شامل این موضوع نمی شوند. اعلام نتایج آزمون دکتری

 

 

برای آشنایی با رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دوره دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

رشته های دکتری غیرانتفاعی 

شهریه دکتری غیرانتفاعی

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه آزمون دکتری 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه منتشر می شوند؟

بله. هر یک زا دفترچه ها به صورت جداگانه در سایت های مختلفی منتشر می شوند.

امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در کدام سایت میسر است؟ 

امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در سایت سازمان سنجش میسر است.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه زمانی منتشر می شود؟ 

در حال حاضر زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مشخص نیست و نمی توان زمان دقیقی را برای آن مشخص کرد.

دانلود دفترچه ثبت نام دکتری سراسری در چه زمانی انجام می شود؟ 

دفترچه ثبت نام دکتری سراسری معمولاً در فروردین ماه منتشر می شود. اما برای سال جاری با توجه به انتشار ویروس کرونا نمی توان زمان دقیقی را برای آن اعلام کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور