ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه دکتری 1402 + لینک مستقیم دانلود

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
دفترچه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه دکتری 1402 برای متقاضیان منتشر شد. راهنمای ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی، تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس sanjesh.org در تاریخ 22 آبان ماه 1401 در دسترس داوطلبان قرار گرفته است. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در دو سامانه جداگانه در دسترس داوطلبان قرار می گیرند. به عبارت دیگر، فرد باید دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد و سراسری را از طریق دو سامانه متفاوت انجام دهد. اما توجه کنید که دانلود دفترچه ثبت نام دکتری آزاد و سراسری فقط در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای متقاضیان انجام می شود.

از آنجا که زمان دریافت دفترچه راهنمای آزمون دکتری همزمان با آغاز فرایند اسم نویسی خواهد بود، این متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام و اسم نویسی در این آزمون را بررسی کنند و قبل از اقدام برای شروع مراحل ثبت نام، از موارد اعلام شده در دفترچه مطلع شوند. چنانچه شما داوطلبان گرامی در ارتباط با دانلود دفترچه دکتری 1402 نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر هستید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ایران تحصیل ر ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

👈آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری 1402 را دارند، قبل از شروع فرایند اسم نویسی باید حتما دفترچه دکتری 1402 را از سایت مجری برگزار کننده این آزمون یعنی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند. داوطلبان با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری می توانند از تمام جزئیات و شرایط حضور در آزمون مطلع شوند. از زمان فعال شدن لینک ثبت نام آزمون، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مذکور دفترچه را دانلود نمایند. 

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

👈در ابتدا باید عرض کنیم که در حال حاضر شاهد ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسری و به دنبال آن انتشار دفترچه ای مشترک جهت ثبت نام در آزمون ورودی این دو دانشگاه هستیم. از آنجا که فرایند اسم نویسی برای آزمون دکتری 1402 در آبان ماه شروع شد، دفترچه دکتری 1402 نیز در تاریخ 22 آبان ماه در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر شد. فرایند ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری از تاریخ 22 تا 29 آبان ماه صورت گرفت و داوطلبان می بایستدر این بازه زمانی مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. 

📣 اطلاعیه 📣 

چنانچه شما داوطلبان گرامی در ارتباط با زمان انتشار دفترچه آزمون دکتری سوال و ابهامی دارید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه ایران تحصیل شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

 

دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1402

👈همانگونه که اشاره شد آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت یکپارچه برگزار می شود. بر همین اساس دفترچه واحدی به عنوان دفترچه دکتری 1402 در نظر گرفته شده است که داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org این دفترچه را دریافت نمایند. برای راحت تر شدن دسترسی شما عزیزان به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402، در ادامه لینک مستقیم دانلود آن را در اختیار قرار خواهیم داد. 

 

🔗 برای دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک کلیک نمایید.  

 

نحوه انتشار دفترچه آزمون دکتری چگونه است؟

👈با توجه به بحث مهم مطرح شده در بالا یعنی ادغام آزمون های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری شاهد انتشار این دفترچه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور هستیم. سامانه ای به آدرس sanjesh.org که می توانید در آن اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری کنید. 

مندرجات دفترچه آزمون دکتری چیست؟

👈پس از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری نوبت به مطالعه دقیق مطالب مندرج در آن می رسد. توصیه ما این است هرگز بدون مطالعه مندرجات و محتویات این دفترچه اقدام به ثبت نام نکنید. قبل از هر چیز سعی کنید به طور کامل دفترچه دکتری را بعد از دانلود آن بررسی نمایید. در رابطه با مندرجات دفترچه ثبت نام دکتری بگوییم که بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری می توانید موارد اساسی و مهمی همچون تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان، سهمیه های در نظر گرفته شده، مقررات نظام وظیفه و همین طور شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام را در آن ملاحظه بفرمایید.

محتوای کلی دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

معمولاً در صفحه های ابتدایی دفترچه موارد کلی آزمون درج می شوند که شامل موارد زیر می باشند:

✔️مقدمه و معرفی مندرجات دفترچه 

✔️اهداف و تعاریف مفاد ارائه شده در دفترچه راهنما

✔️قوانین آموزشی دکتری تخصصی (ph.D)

✔️درج شرایط عمومی

✔️راهنمای شرایط اختصاصی

✔️قوانین و مقررات نظام وظیفه عمومی (داوطلبان آقا)

✔️قوانین مربوط به ثبت نام اتباع خارجی

✔️شرایط پذیرش بورس خارج از کشور

✔️راهنمای سهمیه های آزمون دکتری

اطلاعات مربوط به مراحل ثبت نام و اجرای آزمون 

قسمت دوم دفترچه شامل بیان مراحل آزمون است که به شرح زیر می باشد:

✔️مراحل برگزاری آزمون دکتری

✔️مدارک لازم جهت ثبت نام و حضور در آزمون دکتری

✔️شرایط تکمیل فرم و تقاضانامه برای  ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری

✔️چگونگی پذیرش دانشجو

اطلاعات مربوط به فرم ها

در پابان دفترچه راهنمای ثبت نام آژمون دکتری 1402 نیز موارد زیر عنوان شده است:

✔️ضریب مربوط به سر فصل های امتحانی در هر کدام از رشته‌ های ارائه شده

✔️نکات اصلی در ارتباط با نحوه ثبت نام 

✔️جداول مربوط به کد و نام استان، کد و نام شهرستان محل تولد و اقامت

✔️رشته‌ ها و مفاد امتحانی همه گروه‌ های آزمایشی

✔️فرم های درج معدل داوطلبان

✔️نمونه ای از فرم پیش نویس تقاضانامه جهت اسم نویسی در آزمون

مندرجات دفترچه کنکور دکتری چیست؟

🔗 قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته دوره دکتری با مشاوری خبره و کاردان مشورت کنید.  

 

مهم ترین موارد ذکر شده در دفترچه دکتری 1402

👈در ادامه شما را با برخی از موارد که مهم ترین موارد ذکر شده در دفترچه هستند و می توانید بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری آن را ملاحظه کنید. به طور مفصل آشنا می کنیم.

✔️تسهیلات و سهمیه های مندرج در دفترچه آزمون

👈بعد از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری متوجه بخشی می شوید که مربوط به سهمیه ها و تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان می شود. در واقع، هر ساله شاهد پذیرش شماری از داوطلبان بر طبق سهمیه های اختصاص داده شده هستیم. به طور مثال، با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری متوجه این موضوع می شوید که 25 درصد از ظرفیت پذیرش انواع دانشگاه های سراسری و آزاد مختص افرادی است که سهمیه ایثارگران و رزمندگان دارند. جهت اطلاع کامل از سهمیه ها و تسهیلات اختصاص داده شده به داوطلبان دوره دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

✔️اطلاعاتی در مورد مقررات وظیفه عمومی 

👈با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ملاحظه می کنید که بخشی از این آن به ذکر قوانین و مقررات مربوط به نظام وظیفه داوطلبان دکتری اختصاص داده شده است. از میان قوانین نظام وظیفه مندرج در دفترچه دکتری می توان به این مورد اشاره کرد که هیچ یک از مشمولان غایب امکان ادامه تحصیل را نداشته و در صورتی که در آزمون دکتری ثبت نام کنند و قبول شوند به هیچ وجه امکان دریافت معافیت تحصیلی را ندارند. در نتیجه، هیچ کدام از دانشگاه ها نمی توانند اقدام به ثبت نام از آن ها کنند.  مورد دیگر ذکر شده در دفترچه دکتری این است که تمامی دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده اند تا زمان گرفتن معافیت دائم و یا تا زمان اتمام دوره خدمت به هیچ وجه امکان ادامه تحصیل ندارند.

✔️شرایط اختصاصی درج شده در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

👈یکی دیگر از بخش هایی که با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری می توانید آن را مورد مطالعه قرار دهید بخش شرایط اختصاصی در نظر گرفته شده برای ثبت نام است. در ادامه شماری از شرایط اختصاصی مندرح در دفترچه دکتری را خدمت شما عرض می کنیم.

✔️هیچ کدام از افراد پذیرفته شده در کنکور دکتری اگر از دانشگاه هم انصراف داده باشند، اجازه شرکت مجدد در آزمون دکتری و ثبت نام در آن را ندارند.

✔️دقت داشته باشید که رشته مورد امتحان هر داوطلب در کنکور دکتری باید کاملاً با رشته وی در دوره ارشد همخوانی و تناسب داشته باشد.

✔️ اگر از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی هستید و قصد شرکت در آزمون دکتری را دارید، لزوماً باید قبل از انجام ثبت نام وضعیت خود را برای شرکت و ثبت نام در آزمون دکتری اعلام کنید. 

✔️گفتنی است در صورت عدم رعایت این قانون عواقب آن بر عهده خودتان است.

تغییرات دفترچه ثبت نام دکتری 1402

👈هر ساله دفترچه آزمون تخصصی دکتری، دچار تغییراتی خواهد شد. اساسی ترین تغییر دفترچه دکتری 1402 این است که محرومیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره روزانه برداشته شده است و افرادی که جزء پذیرفته شدگان آزمون سال قبل بوده اند و نتوانستند پذیرفته شوند، می توانند در آزمون مقطع دکتری 1402 اسم نویسی خود را انجام دهند. 

👈اما باید اشاره کرد داوطلبانی که در حال تحصیل در دوره روزانه دکتری می باشند، تنها با انصراف قطعی این امکان را دارند که در این آزمون شرکت نمایند. دانشجویان دوره های غیر روزانه، بدون انصراف نیز می توانند اسم نویسی خود را برای دکتری 1402 انجام دهند.

تغییرات دفترچه ثبت نام دکتری

📣 اطلاعیه 📣 

لازم به ذکر است که متقاضیانی که دارای مدرک دکتری هستند، در صورتی می توانند مجدد در آزمون دکتری 1402 شرکت کنند که در نیمسال اول فارغ التحصیل شوند.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

👈کلیه داوطلبان و متقاضیانی که در آزمون دکترای آزاد شرکت کرده و پذیرفته می شوند باید در مهلت تعیین شده دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از سایت مورد نظر دانلود کنند و انتخاب رشته خود را براساس معیارها و ملاک های تعیین شده انجام دهند. طبق روال هر ساله در اردیبهشت ماه شاهد انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و شروع زمان انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج آزاد بودیم. برای زمان انتشار راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال آینده نیز فعلاً نمی توانیم تاریخ دقیق و مشخصی را خدمت شما عرض کنیم و باید صبر کرد.

نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چگونه است؟

👈در رابطه با نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید بگوییم که دانشگاه آزاد هر ساله در سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org امکان دریافت آن را در اختیار داوطلبان و متقاضیان قرار می دهد. در نتیجه، برای دانلود دفترچه دانشگاه آزاد و انجام انتخاب رشته مراجعه به این سایت الزامی است و حتما قبل اقدام برای شروع مراحل اسم نویسی، شرایط و جزیئات را مطالعه نمایید. 

🔗 جهت اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

نکات مهم در رابطه با انتخاب رشته دکتری آزاد

👈در رابطه با فرآیند انتخاب رشته در این مقطع از دانشگاه آزاد باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بعد از دانلود آن از سایت دانشگاه آزاد کاملاً ضروری به نظر می رسد. در واقع، هر فرد باید قبل از اقدام به انتخاب رشته از اسامی رشته های مورد پذیرش، دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت هر کدام از رشته های دانشگاه ها مطلع شود.

👈مورد مهم دیگر این که، با توجه به اهمیت زیاد فرآیند انتخاب رشته دکتری آزاد بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با مشاور تحصیلی خبره در این زمینه مشورت کنید. مشاوری که بتواند اطلاعات بیشتری را با توجه به موارد مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد در اختیارتان قرار دهد و در داشتن انتخاب رشته ای بی عیب و نقص به شما کمک کند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

👈دفترچه انتخاب رشته دکترای سراسری هر ساله حدوداً در اواخر فروردین پس از اعلام نتایج آزمون دکتری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری از سایت مربوطه کنند. برای زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای سال آینده نیز فعلاً زمانی اعلام نشده و نمی توان زمانی مشخصی را اعلام کنیم. اما پیش بینی می شود طبق روال هر سال این دفترچه در اواخر فروردین ماه در اختیار داوطلبان قرار گیرد. 

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

مهمترین مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 

👈دفترچه انتخاب رشته دکترای سراسری از سه فصل مهم تشکیل شده که در هر کدام موارد خاصی ذکر شده است. در ادامه توضیح مختصری را در رابطه با محتویات و مندرجات هر بخش خدمتتان ارائه می کنیم.

✔️اولین فصل- شرایط و ضوابط و کلیات

👈در اولین فصل از دفترچه انتخاب رشته سراسری شاهد درج موارد مهمی همچون شیوه انتخاب رشته دکتری، سهمیه های مؤثر در کنکور دکتری، جزئیات و موارد مهم درج شده در کارنامه اولیه فرد داوطلب و غیره هستیم.

✔️دومین فصل- جداول مختص کد رشته محل ها

👈در بخش دوم از دفترچه انتخاب رشته سراسری جداولی حاوی انواع رشته های تحصیلی انواع گروه های آزمایشی از جمله زبان، هنر، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی درج شده اند. در این جداول، ظرفیت پذیرش هر یک از رشته ها در هر یک از نیمسال های تحصیلی، اسم و گرایش های هر رشته و نام مؤسسه یا دانشگاه محل تحصیل همراه با کد رشته محل ها آورده شده است.

✔️سومین فصل- شرایط و ضوابط اختصاصی و عمومی کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و فرم ها

👈در آخرین قسمت از دفترچه انتخاب رشته سراسری ضوابط و قوانین دانشگاه ها جهت جذب دانشجو، فرم پیش نویس ثبت نام کنکور و همین طور فرم مختص معدل جهت ثبت نام در این دوره عنوان شده است. ذکر این نکته ضروری است که تنها دانشجویان سال آخر و یا ارشد باید فرم مخصوص معدل را پر کنند و داوطلبان دیگر شامل این موضوع نمی شوند.

 

🔗 برای آشنایی با نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری بر روی لینک کلیک کنید. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون آزمون دکتری 1402

📌 امکان دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری 1402

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مقطع دکترا 1402 بیست و دوم آبان ماه از سوی سازمان سنجش منتشر شد. لینک دانلود دفترچه راهنما که شامل رشته‌ های امتحانی، رشته‌ های مجاز و نیز سر فصل‌ های دروس آزمون است، از طریق مراجعه به سایت سنجش قابل دریافت است. 

📌 امکان ثبت نام همه دانشجویان دکتری در کنکور 1402 بدون انصراف

دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های روزانه و غیر روزانه مقطع دکتری این امکان را دارند که بدون انصراف از تحصیل نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 1402 اقدام کنند. ضمناً دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های روزانه و غیر روزانه دکتری (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) می توانند بدون انصراف از تحصیل، در آزمون دکتری سال 1402 ثبت نام و شرکت نمایند.

جدیدترین اخبار پیرامون آزمون دکتری

خلاصه مطالب

دفترچه دکتری 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزار کننده آزمون قابل دریافت خواهد بود. داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت در بازه زمانی اعلام شده برای دریافت دفترچه ادامه نمایند. از آنجا که فرایند برگزاری آزمون دکترای سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده است، بنابراین تنها یک دفترچه راهنمای واحد در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org بارگذاری خواهد شد و متقاضیان می توانند به راحتی فایل آن را دریافت نمایند. 

قابل ذکر است لینک دریافت دفترچه ثبت نام آزمون قرار داده شده و شما داوطلب گرامی می توانید با ورود به لینک مذکور، با جزئیات و شرایط مندرج در دفترچه راهنما آشنا شوید. چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل که همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه منتشر می شوند؟

بله. هر یک از دفترچه ها به صورت جداگانه در سایت های مختلفی منتشر می شوند.

امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در کدام سایت میسر است؟ 

امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در سایت سازمان سنجش میسر است.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه زمانی منتشر می شود؟ 

در حال حاضر زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مشخص نیست و نمی توان زمان دقیقی را برای آن مشخص کرد.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)