تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام مصاحبه دکتری

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ثبت نام مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا از زمان و نحوه برگزاری ثبت نام مصاحبه دکتری 1400 اطلاع دارید؟ مانند روال هر ساله، داوطلبانی که در مرحله اول، یعنی آزمون کتبی موفق به کسب نمره حد نصاب شده و پس از انتخاب رشته در فهرست افراد پذیرفته شده قرار گرفته اند، بایستی در زمان های مقرر جهت انجام مصاحبه حضوری حاضر شوند. از آنجا که بخش مهمی از پذیرش نهایی متقاضیان به عبور موفقیت آمیز از این مرحله بستگی دارد، در ادامه نه تنها به زمان ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری می پردازیم، بلکه با نحوه آمادگی در آن نیز آشنا می شویم.

همچنین، چنانچه می خواهید نمره بالایی را در مصاحبه کسب کنید، مشاوران خبره ایران تحصیلی می توانند تجربیات بسیار خوبی را به شما عزیزان منتقل کنند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه زمان ثبت نام مصاحبه دکتری 1400 به همراه دریافت نمونه سوالات از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری 1400

 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری 1400

 

افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع دکتری هستند، به خوبی می دانند که تنها کسب نمره حد نصاب در آزمون کتبی پایان ماجرا نیست، بلکه بایستی خود را برای یک مرحله دشوار دیگر به نام مصاحبه آماده کنند. زمانی که نتایج اولیه آزمون کتبی اعلام می شود، روال مرسوم بدین گونه است که هر کدام از شرکت کنندگان می بایست با دانلود دفترچه انتخاب رشته از سایت مرکز سنجش و پذیرش کشور،  برای انتخاب رشته اقدام کنند.

سپس این سازمان با انتشار نتایج انتخاب رشته، اسامی افراد دعوت شده برای مصاحبه را منتشر می کند. این داوطلبان بایستی آمادگی خود را جهت حضور در این مصاحبه در سایت مذکور به ثبت برسانند. البته ذکر این نکته ضروری است که ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با دانشگاه های دیگر دارای تفاوت هایی است که به آن ها اشاره می کنیم.

اما در مورد ثبت نام مصاحبه دکتری 1400 باید بگوییم که لینک نام نویسی در تاریخ 28 اردیبهشت برای داوطلبان دانشگاه های سراسری آزاد بر روی سایت های مربوطه فعال شد. این مهلت تا 4 خرداد ادامه داشت. 

 

 

جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد ثبت نام مصاحبه دکتری خود را در سایت سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می دهد. در توضیحات زیر به مراحل ثبت نام مصاحبه مربوط به دانشگاه آزاد پرداختیم. ثبت نام سایر دانشگاه ها نیز فرایندی مشابه دارد، با این اختلاف که بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه نمود.

 

 • وارد کردن آدرس سامانه ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به آدرس www.azmoon.org و کلیک بر روی لینک ” ثبت نام به منظور شرکت در مصاحبه ازمون دکتری تخصصی “

 

نحوه ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 

 

 • وارد کردن کد دسترسی که در قسمت پایین کارنامه دریافت صادر شده برای داوطلب و کد ملی. در نهایت دکمه ” ورود” را انتخاب نمایید

 

تاثیر مصاحبه دکتری

 

 

 • کلیک بر روی گزینه انتخاب فایل حاوی سوابق  تحصیلی. در این مرحله بایستی رشته مجاز مورد نظر خود را انتخاب نمایید
 • مکان مورد نظر برای مصاحبه را از میان لیست برگزینید ( البته در شرایط موجود مصاحبه ها غالبا به صورت مجازی برگزار می شوند و این مکان مربوط به محل حضور داوران است)

 

مصاحبه دکتری

 

 • واریز هزینه خواسته شده به صورت اینترنتی و از طریق کارت عابر بانک عضو شبکه شتاب

 

 

به منظور دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مدارک لازم برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

بعد از اینکه اسامی افراد پذیرفته شده در مرحله انتخاب رشته مشخص شد، بایستی برای حضور در محل مصاحبه یک سری مدارک اختیاری و اجباری را به همراه داشته باشند. نکته مهم آن است که مدارک اجباری باید حتما در هنگام ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سایت بارگذاری شده و در روز مصاحبه نیز به همراه وی باشد.

از سویی دیگر  مدارک اختیاری همانطور که از نامشان پیداست، ارائه آن ها الزامی نیست. اما اگر متقاضی آن ها را به داوران عرضه کند، نشان دهنده  توانایی علمی و رزومه قبولی فرد خواهد بود و می تواند نظر داوران را بیشتر به خود جلب نماید. بنابراین توصیه می شود که حتما برای زمان ثبت نام مصاحبه دکتری و حضور در مکان مربوطه، آن ها را گرد آوری نمایید. در جدول زیرف این مدارک را قید کرده ایم.

 

 

مدارک الزامی مصاحبه دکتری 

 

شناسنامه و کارت ملی

 

اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات مقطع مذکور

 

اصل مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات این دوره تحصیلی

 

کپی پایان نامه کارشناسی ارشد ( البته اگر دفاع از آن انجام شده باشد)

 

مدارک اختیاری مصاحبه دکتری 

 

مدرک معتبر زبان انگلیسی

 

کپی از مقالات ( درصورت انتشار مقاله ) و کتب ( ترجمه یا تالیف )

 

مدارک نشان دهنده شرکت در جشنواره و مسابقات بین المللی و المپیاد های معتبر

 

کپی مدارک نشان دهنده شرکت در اختراع ثبت شده

 

کپی مدارک مبنی بر شرکت در جشنواره های علمی معتبر

 

 

 

برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مدارک لازم برای مصاحبه دانشگاه های سراسری

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی و حضوری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری تقریبا با یکدیگر مشابه هستند. اما برای اطمینان بیشتر و اطلاع از تفاوت های جزئی، آن ها در مرور می کنیم.

 

 • ارائه مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • فیش واریزی مربوط به ثبت نام مصاحبه دکتری
 • مدرک لیسانس و کارنامه دارای ریز نمرات ( به دلیل آنکه مدارک دوره های روزانه موقت هستند، لزومی به ارائه اصل مدرک نیست)
 • مدرک فوق لیسانس و کارنامه ریز نمرات ( دانشجویان در حال تحصیل لزومی برای ارائه این مدرک ندارند)
 • کارنامه مربوط به مرحله اول آزمون و دعوت به آزمون دکتری
 • توصیه نامه از اساتید مقاطع قبلی ( این مورد و تعداد آن به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. اما بهتر است در هر صورت توصیه نامه مخصوصا از جانب استاد راهنمای پایان نامه را با خود به همراه داشته باشید)
 • فرم رزومه حاوی سوابق آموزشی
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره مورد قبول

 

 

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

زمان برگزاری آزمون مصاحبه دکتری

داوطلبانی که برای ثبت نام مصاحبه دکتری اقدام کرده بودند، بایستی در زمان های مشخصی که هر کدام از دانشگاه ها اعلام می کنند، در محل مربوطه حاضر شوند. از این رو، نمی توان یک تاریخ معین را برای همه دانشگاه ها معرفی نمود. البته زمان های اعلام شده در سال گذشته برای این منظور، به دلیل شیوع بیماری کرونا دستخوش تغییراتی شد و شاید بتوان گفت در سال جاری نیز احتمال چنین امری را می توان داد.

لازم به ذکر است که برای شرکت و ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری هر کدام از دانشگاه ها، باید هزینه مشخصی را واریز نمود.

همچنین، هر دانشگاهی در سایت خود برای اطلاع داوطلبان، زمان مصاحبه را در سایت خود منتشر می کند. اما از آنجا که ممکن است دسترسی و آگاهی از این تاریخ ها برای برخی از متقاضیان امکانپذیر نباشد، کارشناسان ایران تحصیل می توانند جدول زمانبندی مصاحبه دکتری همه دانشگاهی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. برای این امر، با شماره های موجود در جداول این مقاله با ما تماس بگیرید.

 

 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

اعلام نتایج مصاحبه دکتری

پس از اینکه متقاضیان در ثبت نام مصاحبه دکتری شرکت کرده و مصاحبه را پشت سر گذاشتند، می بایست منتظر اعلام نتایج بمانند. دانشگاه مربوطه پس از اینکه مدارک، رزومه و نحوه پاسخگویی داوطلب را مورد بررسی قرار داد، نتیجه نهایی را در اختیار افراد قرار می دهد.

نتایج نهایی مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری در سایت  sanjesh.org، و دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org منتشر می شوند.

به دلیل آنکه هنوز مصاحبه های دکتری 1400 هنوز برگزار نشده است، نمی توان تاریخ دقیقی برای انتشار نتایج تعیین کرد. اما بمحض اعلام این مورد، مقاله کنونی به روزرسانی خواهد شد.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه اعتراض به نتایج مصاحبه دکتری

ممکن است برخی از شرکت کنندگان در مصاحبه دکتری پس از اینکه نتایج نهایی را دریافت کردند به آن معترض باشند. برای چنین مواقعی بخشی در سایت های ثبت نام مصاحبه دکتری در نظر گرفته شده است تا متقاضیان بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست بازبینی خود را ارسال کنند.

این افراد می توانند به سیستم پاسخگویی اینترنتی قرار داده شده سامانه، با وارد کردن اطلاعات خود، درخواست مربوطه را ارسال نمایند. البته نباید فراموش کرد که یک بازه زمانی خاص برای این منظور در نظر گرفته می شود که درز صورت پایان یافتن، دیگر امکان درخواست بررسی وجود ندارد.

 

 

برای دانلود سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید

 

 

چند نکته مهم در مورد ثبت نام مصاحبه دکتری

 • با وجود شرایط کرونایی موجود، به احتمال زیاد مصاحبه ها همانند ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به شکل مجازی باشند.

 

 • در وارد کردن اطلاعات خود به هنگام نام نویسی دقت و صداقت کافی را داشته باشید. چرا که اگر در هر مرحله ایی مشخص شود که تناقضی در اطلاعات وارد شده با حقیقت وجود دارد، حتی در صورت پذیرش نهایی، قبولی لغو می شود و عواقب بعدی متوجه فرد خواهد بود

 

 • سعی کنید حتما در تاریخ های اعلام شده همه کارهای مربوط به ثبت نام مصاحبه دکتری را انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است تمدید مهلتی در نظر گرفته نشود و دچار مشکل شوید.

 

 • به طور معمول سوابق تحصیلی، علمی و آموزشی و پژوهشی را می توان از سامانه دریافت کرد. در هنگام بارگذاری بایستی حداکثر حجم های مجاز برای آپلود فایل را رعایت کنید و آن ها در فرمت پی دی اف ارسال نمایید.

 

 • تنها زمانی می توانید هزینه ثبت نام مصاحبه دکتری را واریز کنید که فایل های مربوط به سوابق علمی و تحصیلی بارگذاری کرده باشید.

 

 • پس از اینکه فرایند هزینه مربوطه پرداخت گردید و فرایند نام نویسی به اتمام رسید، چنانچه داوطلب منصرف شده یا قصد لغو آن را داشته باشد، مبلغ واریز شده به هیچ وجه قابل عودن نیست.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

تاثیر مصاحبه بر قبولی دکتری

 

 

مدارک لازم برای مصاحبه دکتری

 

تا به اینجا ذکر کردیم که تنها قبولی در آزمون کتبی نمی توان تضمین کننده قبولی باشد و مصاحبه نیز یک بخش مهم به شمار می رود. اما برای افرادی که ثبت نام مصاحبه دکتری را انجام داده اند، این سوال مطرح می شود که سهم آزمون، مصاحبه و سوابق تحصیلی هر کدام در قبولی نهایی چقدر است.

ابتدا باید بگوییم که پذیرش مقطع دکتری بر اساس دو شیوه ” آموزشی-پژوهشی محور” و ” پژوهش محور ” صورت می گیرد. در هر کدام از این شیوه ها، تاثیر مصاحبه و سوابق تحصیلی متفاوت است. در جدول زیر  می توان جدیدترین قوانین ذکر شده در سنجش و پذیرش  این حیطه را دریابید.

 

نوع دکتری تاثیر ازمون متمرکز تاثیر سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش عملی تهیه طرحواره

 

دکتری آموزشی-پژوهشی محور 50 درصد 20 درصد 30 درصد
دکتری پؤوهش محور 30 درصد 20 درصد 30درصد 20 درصد

 

 

به منظور دانلود دفترچه آزمون سراسری دکتری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

نحوه برگزاری مصاحبه مجازی

در سال های گذشته افرادی که مدارک خود را در ثبت نام مصاحبه دکتری ارسال می کردند و حائز شرایط لازم نیز بودند، به صورت چهره به چهره از سوی داوران مورد مصاحبه قرار می گرفتند. اما با تغییر شکل این شیوه و احتمال برگزاری آن به شیوه مجازیف به دلیل جدید بودن آن ممکن است برخی از متقاضیان در مورد نحوه برگزاری کنجکاو باشند.

در این باره قبل از هر چیز باید بگوییم که به طور معمول، هر دانشگاهی توضیحات لازم را در این باره در اختیار داطلبان قرار می دهند و توضیحات لازم ارائه می شود. اما اگر به دنبال اطلاعات دقیق تر هستید، توصیه می شود از اطلاعات سایت ایرات تحصیل استفاده نمایید.

 

 

مشاوره قبولی پس از ثبت نام مصاحبه دکتری

یکی از مشکلاتی که همواره در پیش رو مصاحبه شوندگان است، سردرگمی و ناآگاهی از فضای حاکم و اتفاقاتی است که قرار است در آنجا اینده فرد را رقم بزند. بدین هدف، قصد داریم چند نکته بسیار مهم را یادآور شویم تا با اعتماد بنفس بالاتری در محل حاضر شده و مصاحبه خوبی را پشت سر بگذارید.

 

 • سعی کنید آمادگی های اولیه اعم از جمع آوری رزومه، مدارک و اطلاعات را به روزهای پایانی واگذار نکنید و آن ها را با دقت تکمیل نمایید.

 

 • در روز آزمون حداقل 30 دقیقه قبل از برگزاری حاضر شوید تا دچار تاخیرهای احتمالی نشوید.

 

 • لباس مناسب و آراسته بپوشید، چرا که این امر خود می تواند در نظر داوران نسبت به شما تاثیرگذار باشد.

 

 • خود را با اعتماد بنفس نشان دهید و استرس را با روش های مناسب از خود دور نماید.

 

 • چنانچه سوالی از شما پرسیده شد که جواب آن را نمی دانید یا حضور ذهن ندارید، بهتر با صداقت رفتار کنید و سعی در گول زدن داوران نداشته باشید

 

 • نقاط قوت خود را بارز کنید و توجه داوران را به آن ها جلب نمایید.

 

 • سطح دانش زبان شما یکی از مواردی که معمولا در مصاحبه ها مورد ارزیابی قرار می گیرذد و دارای اهمیت زیادی است.

 

 

 • به همین دلیل باید همواره قبل از رسیدن روزهای مصاحبه به تقویت آن بپردازید و حداقل خود را به یک سطح متوسط برسانید

 

 • در آنجا غالبا از علایق و موضوعاتی که به حیطه کار مصاحبه کنندگان مربوط می شود، سوال می گردد.

 

 • بهتر است از قبل در مورد مصاحبه کنندگان، سوابق علمی و شخصیت آن ها اطلاعات کلی را بدست آورید.

 

 

 • کارهای علمی از جمله پایان نامه ارشد و مقالات خود را به خوبی مرور کنید. حتما در این موارد ازشما سوالاتی پرسیده می شود که اگر به آن ها واقف نباشید، برایتان نقطه ضعف محسوب می شود.

 

برای آگاهی از تغییرات ثبت نام آزمون دکتری  لینک قرمز را انتخاب کنید

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به توضیح زمان، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد پرداختیم و تلاش کردیم تا اطلاعات مفید در این زمینه به داوطلبان عزیز عرضه کنیم.

از آنجا که این مرحله دارای حساسیت بالایی است و بسیاری از متقاضیان از سوالات پیش رو در مصاحبه و منابع آن ها اطلاع ندارند، استرس زیادی را متحمل می شوند. کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل با تسلط و تجربه بالایی که در انوان مصاحبه ها دارند، آماده ارائه هر گونه راهنمایی به دوستان گرامی هستند. برای این منظور کافی است که از ساعت 8 صبح الی 1 شب در همه روزهای هفته با ما در تماس باشید.

 

 

به منظور دریافت راهنمای ثبت نام مصاحبه دکتری همه دانشگاه ها و شرایط لازم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری

دکتری بدون آزمون برای همه دانشگاه های کشور

دکتری بدون آزمون پردیس

ثبت نام مصاحبه دکتری

به این پست امتیاز دهید

ثبت نام مصاحبه دکتری در چه زمانی است؟

ثبت نام مصاحبه دکتری سال جاری در 28 اردیبهشت آغاز و تا 4 خرداد ادامه داشت.

مدارک لازم ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد چیست؟

در این مقاله می توانید مدارک لازم برای مصاحبه دکتری دانشگاه های روزانه و آزاد را مشاهده فرمایید.

چگونه خود را برای مصاحبه دکتری آماده کنیم؟

داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت مشاوره قبولی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرند.

آیا امکان اعتراض به نتایج مصاحبه دکتری وجود دارد؟

بله. افرادی که به نتایج معترض هستند می توانند به سیستم پاسخگویی سامانه مربوطه مراجعه فرمایند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 2. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099072952
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

ایران تحصیل
تماس با مشاور