مصاحبه دکتری 98

مصاحبه دکتری 98 یکی از مراحل سختی است که داوطلبان ورود به مقطع دکتری تخصصی لازم است از آن عبور نمایند. آن دسته از داوطلبانی که در ثبت‌نام آزمون دکتری شرکت نموده‌اند، و پس از دریافت نتایج اولیه دکتری موفق به کسب رتبه مجاز شده‌اند، می‌توانند در انتخاب رشته شرکت نمایند. مرحله بعدی پس از نتایج نهایی آزمون دکتری ، مربوط به مشاوره آزمون و مصاحبه می‌باشد.

مصاحبه دکتری 98 در رشته‌های مختلف با استفاده از چندین متخصص در همان رشته صورت می پذیرد. لذا آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد می‌باشند، لازم است ابتدا از میزان شهریه دکتری، اطلاعات لازم را کسب نمایند. همچنین آمادگی کامل را تا زمان مصاحبه  دکتری آزاد 98 ، ایجاد نمایند تا بتوانند به بهترین شکل در مصاحبه پذیرفته شوند.

با استفاده از سامانه ثبت‌نام دکتری ایران تحصیل ، ثبت‌نام در مراحل اولیه قبل از مصاحبه دکتری 98 به صورت الکترونیکی امکان پذیر می‌باشد. همچنین داوطلبان محترم با استفاده از این سامانه می توانند از مدارک لازم در زمان مصاحبه دکتری آزاد 98 آگاه شوند. بخشی از آمادگی که متقاضیان لازم است دارای آن باشند به موضوع آمادگی ذهنی و روانی آنان برای آزمون مربوط می‌شود . 

 

جهت اطلاع دقیق از مصاحبه دکتری 98  ، مشاوره آنلاین دکتری و همچنین دریافت سوالات آزمون دکتری در هر رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 سراسر کشور 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

سوالات مصاحبه دکتری 98 

 

سوالات مصاحبه دکتری 98
سوالات مصاحبه دکتری 98

 

سؤالات مصاحبه دکتری 98 بسته به رشته‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اما در تمامی جلسات مصاحبه ، معمولاً چندین فرد متخصص در همان رشته مشغول به پرسیدن سوال و آنالیز اطلاعات تخصصی می باشند. که هر یک از آنان وظایف و سؤالات مشخصی را دارند. به عنوان مثال چنانچه در رشته‌های غیر از روانشناسی مشغول به تحصیل می‌باشید حتماً این مورد را ملاحظه خواهید نمود که یک متخصص روانشناس و یا مشاور در جلسه درمان حضور خواهد داشت.

با توجه به اینکه مقطع دکتری یکی از مهم‌ترین مقاطع برای تمامی افرادی که مایل به ادامه تحصیل می‌باشند محسوب می‌گردد. لذا لازم است افرادی را در این مقطع تحصیلی بپذیرند که از تخصص بالایی برخوردار باشد. به عنوان مثال یکی از سوالاتی که حتماً در این جلسه از داوطلبان پرسیده می‌شود، به موضوع پایان‌نامه کارشناسی ارشد، روند آن و توضیحات در رابطه با آن می‌باشد.

از دیگر سوالاتی که در مصاحبه دکتری 98 حتماً مورد پرسش قرار می‌گیرد، به موضوع انگیزه افراد برای ادامه تحصیل باز می گردد. به عنوان مثال ، چه عاملی موجب شده است که شما را راغب به ادامه تحصیل نماید؟ مثلاً اگر در پاسخ شما به موضوع علم دوستی اشاره نمایید، خواهند پرسید مگر نمی‌توانستید تمام کتاب‌ها را خودتان مطالعه نمایید؟ پس نیازی به ورود به دانشگاه دوباره نبود.

برخی از سوالاتی که در مصاحبه در مقطع دکتری 98 پرسیده می‌شوند، به سؤالات چالشی مربوط می‌شوند. بدین معنا که می‌خواهند فرد را در دام انگیزه‌ها و سؤالات پی در پی می اندازند، تا متوجه شوند چه عامل واقعی و انگیزشی برای داوطلب وجود دارد؟ بنابراین بهتر است تا زمان مصاحبه دکتری آزاد 98 ، خود را برای تمامی چالش‌ها و سوالات آماده نمایید. برای بهرمندی از مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری می توانید روی عبارت کلیک نمایید .

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد 98

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد 98
زمان مصاحبه دکتری آزاد 98

 

با توجه به مجزا بودن انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ، اعلام نتایج انتخاب رشته نیز، ثبت نام دکتری زمان متعدد و متفاوتی با یکدیگر برای این دو دانشگاه صورت می پذیرد. لذا هر یک از داوطلبان لازم است در زمان های مختلفی خود را برای مصاحبه در مقطع دکتری آماده نمایند. زمان مصاحبه دکتری آزاد 98 برای کلیه داوطلبان در تیر ماه می باشد.

زمان مصاحبه دکتری آزاد 98 با توجه به جدول زمان بندی دانشگاه آزاد اسلامی ممکن است اندک جابه جایی را در روز و ماه داشته باشد. به همین دلیل نمی توان به صورت قطعی در هر سال ، یک روز خاص را برای این مصاحبه اعلام نمود. به همین دلیل کلیه داوطلبان عزیز می توانند باشماره تلفن‌های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9092305587 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

 

پذیرش در مصاحبه دکتری 98 تا حدود زیادی منوط به اطلاعات و داشتن رزومه قوی و همچنین تخصص بالا در رشته تحصیلی می باشد.

 

 

 

 

جدول مصاحبه دکتری 98

 

جدول نحوه محاسبه امتیازات آموزشی (حداکثر 30 امتیاز)

ردیفحداکثر امتیازنوع فعالیتنحوه ارزیابی
۶تا ۶ امتیازمعدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسیطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۷تا ۵ امتیازمعدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی
ارشد ناپیوسته
طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
8۳ امتیازطول مدت تحصیل در دوره کارشناسیطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
9۳ امتیازطول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوستهطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
10۵ امتیازبرگزیدگان المپیادهای علمی دانشجوییرتبه ۱ تا ۳ ، ۵ امتیاز. رتبه ۴ تا 6 ، ۴ امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز، رتبه 13 تا 15، 1 امتیاز
11۸ امتیازمدرک زبان معتبرطبق جدول مرتبط با زبان
جمع30 امتیاز

جزئیات مصاحبه دکتری 98

 

جزئیات مصاحبه دکتری 98
جزئیات مصاحبه دکتری 98

 

در رابطه با جزئیات مصاحبه دکتری 98 باید بگوییم که این مصاحبه با پیچیدگی های فرا.انی همراه خواهد بود که لازم است داوطلبان با استفاده از تمامی نکات و موارد لازم برای رعایت آن بتوانند در مصاحبه موفق به پذیرش شوند. بنابراین برای آمادگی در مصاحبه لازم است ابتدا در رابطه با جمع آوری رزومه خود به صورت کامل و دقیق اقدام نمایید. یکی از موادری که بسیار می تواند به شما جهت موفقیت در این مصاحبه کمک نماید، دارا بودن رزومه قوی است.

نحوه ایستادن ، نشستن ، تن صدا ، نحوه پاسخگویی به سوالات می تواند بسیاری از مطالب را برای متخصصینی که در حال آنالیز شما می باشند مشخص نماید. به عنوان مثال حتی اگر دارای اطلاعات کمی باشید، اما بتوانید به خوبی تحلیل کنید، شانس شما برای موفقیت در زمان مصاحبه دکتری آزاد بسیار بالا خواهد بود. علاوه بر اطلاعات و رزومه قوی ، بهتر است از فنون لازم برای مصاحبه نیز اطلاعات لازم را کسب نمایید.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 

همانطور که ذکر گردید ، بسته به اعلام نتایج اولیه ، زمان انتخاب رشته ، زمان مورد نیاز برای بررسی انتخاب رشته داوطلبان و … می توان زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را در تیر ماه، اما در روزهای متفاوت این ماه دانست. بسیار مهم است که شما بتوانید از این زمان به صورت دقیق مطلع گردید. زیرا گزینش داوطلبان و همچنین انجام مصاحبه برای آنان با استفاده از این زمان امکان پذیر می باشد.

در زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، لازم است داوطلبانی که دارای مدرک آیتلس می باشند، مدارک خود را ارائه نمایند. اما چنانچه شما هنوز موفق به اخذ مدرک مربوطه نشده اید، می توانید در مصاحبه پذیرفته شده و پس از ثبت نام در دانشگاه، به اخذ این مدرک مبادرت نمایید. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که دارا بودن این مدرک برای مقطع دکتری الزامی می باشد.

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با مصاحبه دکتری ، مشاوره انتخاب رشته دکتری  و همچنین اطلاع دقیق در رابطه با سوالاتی که ممکن است از داوطلبان به هنگام مصاحبه پرسیده شود، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

کانال اطلاع رسانی مصاحبه دکتری
کانال اطلاع رسانی مصاحبه دکتری

مصاحبه دکتری چگونه است؟

مصاحبه  دکتری دانشگاه آزاد چگونه است ؟ 

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد چیست ؟

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

برای اطلاع از تمام مراحل و سوالات خود در رابطه با مصاحبه مقطع دکتری در تمامی رشته ها می توانید

با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایید 

 

مطالب مرتبط :

دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

آزمون لیسانس به پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.