ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مصاحبه دکتری 1403 + نحوه طرح سوالات پایان نامه | ایران تحصیل

مصاحبه دکتری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از زمان و نحوه دعوت به مصاحبه دکتری 1403 برای تمامی متقاضیانی که در آزمون کتبی موفق به کسب حداقل نمره لازم شده‌اند، الزامی می باشد. علاوه بر این، لازم به ذکر است که در صورت رد شدن در مصاحبه دکتری فرد باید برای تحصیل در این مقطع تا سال آتی منتظر بماند؛ به همین جهت هم اطلاع از نمونه سوالات و نحوه بالا بردن آمادگی برای شرکت در این آزمون برای متقاضیان بسیار حیاتی است. سوالات پایان‌نامه در مصاحبه دکتری میتواند هر سال متغیر باشد و به همین دلیل توصیه می شود از مشاوره برای اطلاع از اینکه چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ استفاده نمایید. 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری معمولاً پس از قبولی در آزمون کتبی از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد. اما آنچه که قبل از هر چیز دارای اهمیت است، میزان آمادگی شما برای شرکت در این مصاحبه می باشد؛ عدم آشنایی با فضا و سوالات این مصاحبه می تواند تحصیل شما در این مقطع را حداقل یک سال به تاخیر بیاندازد؛ از همین جهت به شما توصیه می کنیم تا با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ به کمک مشاورین با تجربه ایران تحصیل از موارد مهم شرکت در این مصاحبه اطلاع کسب کنید و با نمونه سوالات احتمالی این جلسه آشنا شوید.

بنر کال تو اکشن

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1403

👈🏾همه داوطلبانی که در ثبت نام آزمون دکتری شرکت کرده‌اند، می دانند که قبول شدن در این آزمون مستلزم عبور از دو مرحله مهم کتبی و مصاحبه است. افرادی که در آزمون کتبی موفق به کسب رتبه مجاز شده و انتخاب رشته نموده اند، حال بایستی خود را سوالات مصاحبه آزمون دکتری آماده سازند.

👈🏾حال سوال این است که زمان دقیق مصاحبه دکتری چه زمانی است؟ بر اساس روال مرسوم هر ساله، همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، مشخص می شود که چه افرادی برای مصاحبه چند برابر ظرفیت دعوت شده اند. به نحوی که در کارنامه هر متقاضی نمره مجاز جهت دعوت به مصاحبه هر دانشگاه ذکر شده و اگر تراز فرد مساوی یا بیشتر از حد نصاب مذکور باشد، می تواند در مصاحبه شرکت نمایند.

👈🏾در مورد تاریخ دقیق برگزاری و نحوه دعوت به مصاحبه دکتری نیز می توان گفت که هر دانشگاه بر اساس زمانبندی های خاص خود عمل می کند. اما به طور میانگین، همه دانشگاه ها در یک بازه زمانی 7 الی 15 روزه بعد از انتشار کارنامه ها، مصاحبه دکتری را برگزار می نمایند. 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری

📣  اطلاعیه 📣 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1403 به طور دقیق اعلام نشده است.

 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری 1403

🔸زمان ثبت نام مصاحبه دکتری بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی خواهد بود؛ اما این که چند روز بعد از اعلام نتایج می باشد. زمان ثبت نام مصاحبه دکتری، به تاریخ های اعلام شده از سمت سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها بستگی دارد. لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که زمان برگزاری مصاحبه هر یک از رشته ها در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد و تاریخ های آن نیز توسط اعلامیه های منتشر شده از سوی دانشگاه ها می باشد. برای ثبت نام و اطلاع از زمان ثبت نام نیز داوطلبان باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

🔸در حال حاضر هنوز زمان دقیق اسم نویسی برای مصاحبه دکتری مشخص نشده است. به محض اعلام تاریخ مصاحبه، این مقاله بروزرسانی خواهد شد. پیش بینی می شود زمان دعوت مصاحبه دکتری 1403 طبق روال سال های گذشته در اواخر اردیبهشت ماه آغاز شود.

 

اطلاعیه :

بر اساس آخرین اخبار، زمان اعلام نتایج دکتری اوایل اردیبهشت ماه است. زمان مصاحبه دکتری 1403 نیز از نیمه دوم خردادماه اعلام شده است.

 

نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری 1403 

🔸در خصوص نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری 1403 باید به شما بگوییم که ثبت نام به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام خواهد شد. در سال های گذشته و با توجه به غیر حضوری بودن دانشگاه ها، ثبت نام به صورت غیر حضوری انجام می شد. مراحل ثبت نام غیر حضوری نیز توسط هر دانشگاه اطلاع رسانی شده بود که داوطلبان با مراجعه به اطلاعیه های منتشر شده می توانستند به راحتی ثبت نام خود انجام دهند.

🔸در سال جاری با توجه به حضوری شدن دانشگاه ها، به احتمال زیاد نحوه ثبت نام در مصاحبه دکتری نیز حضوری خواهد بود و از داوطلبان خواسته خواهد شد که در روز مشخصی همراه ما با مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری

🔗 برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

کال تو اکشن تماس

راهنمای دعوت به مصاحبه دکتری

🔸در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه دعوت به مصاحبه دکتری را بررسی کنیم. همانطور که ذکر شد، پس از مشخص شدن امکان یا عدم امکان دعوت به مصاحبه در کارنامه هر داوطلب، دیگر دانشگاه ها خود تعیین کننده زمان و نحوه دعوت به مصاحبه دکتری هستند. متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت هر کدام از دانشگاه هایی که از جانب آن ها دعوت به مصاحبه شده اند، از تمامی جزئیات مطلع شوند.

🔸توجه داشته باشید که محدودیتی از نظر تعداد مصاحبه ها وجود ندارد. اما به هر ترتیب، پس از مراجعه به سایت دانشگاه (های) مربوطه لازم است که فرم بررسی صلاحیت های عمومی تکمیل شده و همچنین هزینه درخواست شده نیز به صورت اینترنتی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز گردد، در غیر این صورت، از گزینش فرد ممانعت به عمل خواهد آمد. نکته دیگر آنکه، در ارتباط با نحوه دعوت به مصاحبه دکتری، هر کدام از دانشگاه ها در پایگاه های اطلاع رسانی خود به خوبی روند تشکیل پرونده و ارئه مدارک مورد نیاز را اطلاع رسانی کرده و نیز مشخص می کنند که آیا مصاحبه شما حضوری خواهد بود یا مجازی.

🔸مجوز حضور شما در مرحله مصاحبه را کسب حد نصاب نمره تراز مشخص می کند. اگر فردی این نمره را کسب کرده باشد، برای مصاحبه و بررسی سابقه علمی و پژوهشی دعوت خواهد شد. افرادی که روز مصاحبه در جلسه حضور نمی یابند، حکم فرد انصرافی را خواهند داشت.

 

مدارک  مورد نیاز برای حضور در مصاحبه دکتری 1403

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری

👈🏾پس از اطلاع از نحوه دعوت به مصاحبه دکتری، لازم است از مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه اطلاعات لازم را بدست آورید. از آنجا که حضور و پاسخ دادن به سوالات مصاحبه آزمون دکتری بدون ارائه برخی مدارک امکانپذیر نخواهد بود، در ادامه به مهم ترین مدارک لازم اشاره خواهیم کرد.

👈🏾البته باید ذکر کنیم که این مدارک به دو بخش مدارک اجباری و امتیازی تقسیم بندی می شوند. همانطور که از نام آن ها پیداست، مدارک اجباری یا الزامی، اصلی ترین مدارک برای ارائه به دانشگاه محسوب می شوند که توسط سازمان سنجش اعلام می گردد. اما مدارک امتیازی، به بالا بردن امتیاز متقاضی کمک می کنند. ما در اینجا تنها به مدارک الزامی اعلام شده از سوی سازمان سنجش و برخی از دانشگاه ها اشاره خواهیم کرد و توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات در مورد مدارک امتیازی از مشاوران ما در اکادمی ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

نام مدرک توضیحات
اصل شناسنامه و یا کارت ملی به منظور بررسی صحت اطلاعات شناسنامه ایی معرفی شده و اطلاعات اصلی متقاضی
فیش واریزی مربوط به هزینه مصاحبه دکتری
اصل مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، بایست مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند
اصل مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات دانشجویان شاغال به تحصیل در ترم آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ایی، لازم است اصل گواهی فراغت از التحصیل را ارائه کنند
اصل گواهی مربوط به مربیان دانشگاه ها این مورد ویژه افرادی است که از سهمیه مربیان استفاده نموده اند
مدارک مربوطه به سوابق علمی و پژوهشی
مدرک زبان انگلیسی مدرک آیلتس، مدرک   msrt ، آزمون tolimo ، آزمون تافل
گواهی ثبت اختراع
توصیه نامه اساتید مقطع کارشناسی ارشد
رزومه علمی همچون کتاب، مقالات، رزومه و سابقه تدریس و …

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری

📣 اطلاعیه 📣 

تاثیر مصاحبه و آزمون کتبی پنجاه درصد است. در سال 1403 اهمیت هر کدام به اندازه 50 درصد تعیین شده است.

 

چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟

حوزه سوالات دکتری

👈🏾 یکی از مواردی که همواره از سوی دعوت شدگان به مصاحبه مطرح می شود، آن است که چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ به دلیل آنکه سوالات مصاحبه کنندگان در هر دانشگاهی می تواند با دیگری متفاوت باشد، نمی توان دقیقا به چند مورد خاص اشاره کرد. اما به طور معمول، یک سری حوزه های رایج وجود دارد که منبع اصلی این پرسش ها هستند. از جمله آن ها می توان به سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری اشاره کرد که حتما بایستی خود را برای آن آماده نمایید. ما در ادامه به طور خلاصه، حوزه های سوالات مصاحبه آزمون دکتری را ذکر می کنیم. اما بهتر است که نمونه سوالات بیشتری را در این زمینه بدست بیاورید.

حوزه سوالات مصاحبه آزمون دکتری توضیحات
معرفی خود و توضیحاتی در مورد اهداف شغلی، تحصیلی و یک بیوگرافی کوتاه امکان دارد که درباره دانشگاه محل تحصیل و معدل دوره های کارشناسی و کارشنسی ارشد نیز سوال شود
پرسش در مورد مقاله ها و فعالیت های پزوهشی متقاضی در مورد دست آوردهای پژوهشی مصاحبه شونده، اعم از کتاب ها، مقالات، ثبت اختراع، همایش، کنفرانس و همچنین روش تحقیق وی سوال مطرح می شود
سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری در مورد موضوع پایان نامه، روش تحقیق، روش های ارجاع دهی، اطلاعات به روز، و سوالات انگلیسی در مورد آن
دانش به روز و اطلاع از جدیدترین تغییرات در مورد جدیدترین مقالات و کتب انتشار یافته در رشته خود و تغییرات آن در یکی دو سال گذشته مطلع شوید
کتاب ها، مقالات و دروس تدریس شده معمولا اساتید به دلیل تسلطی که بر روی مقالات و کتاب های منتشر شده خود دارند، سوالاتی را از داوطلب می پرسند. به همین دلیل است که توصیه می شود حتما قبل از روز مصاحبه در مورد اساتید مصاحبه کننده تحقیق کنید
سوالات به زبان انگلیسی معمولا از داوطلب خواسته می شود از روی کتاب یا مقاله روخوانی کرده و یا در مورد لغات و اصطلاحات تخصصی رشته مربوطه از او سوال می شود
سوالات عمومی ، عقیدتی و مذهبی موضوع آخرین کتابی که خوانده اید، مسائل دینی و سیاسی

اگر شما عزیزان پس از مطالعه سوالات مصاحبه آزمون دکتری نیاز به تجربه افراد موفق در سال های گذشته داشتید می توانید بدون نگرانی تنها با یک تلفن مشاوره از افراد موفق در یک حوزه را کسب نمایید. برای ارتباط با متخصصین و مشاورین خبره آکادمی ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با اطلاعات کامل تری برای مصاحبه حضور پیدا نمایید.

🔗 برای دانلود سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک نمایید.

 

نحوه آمادگی برای سوالات مصاحبه آزمون دکتری 1403

👈🏾حال که متوجه شدید چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود و با نحوه دغعوت به مصاحبه دکتری آشنا شدید، خوب است که اطلاعاتی را در مورد نحوه آمادگی و پاسخگویی نیز کسب نمایید، چرا که جلب نظر مصاحبه کنندگان تاثیر بسزایی در بالا بردن موفقیت در مصاحبه دکتری دارد. بخشی از این آمادگی مربوط به روزهای قبل از مصاحبه می باشد و بخشی دیگر به روز برگزاری آن. ما به صورت تیتروار مهم ترین توصیه های را در این مورد به متقاضیان گرامی یادآور می شویم:

هنگام دعوت به مصاحبه دکتری، اعتماد به نفس و آرامش خود را حفظ کنید. 

اصلاً برای پاسخ به سوالات عجله نداشته باشید.

سعی کنید به هر سوال پاسخ کوتاه و معقولانه دهید.

توجه داشته باشید که برای طراحی سوالات الگوی خاص و قابل پیش بینی وجود ندارد؛ اگر برای یک سوال جوابی نداشتید حتماً صادقانه به مصاحبه کننده بگویید.

مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه را  از چند روز قبل به طور کامل آماده نموده و در یک پوشه به صورت مرتب قرار دهیم.

بهتر است که برای مواردی همچون توصیه نامه اساتید از کپی رنگی استفاده نمایید. همچنین از تمام سوابق علمی و پژوهشی خود نیز علاوه بر اصل آنها، بهتر است کپی تهیه کنید.

در مورد جدیدترین یافته های علمی رشته خود مطالعه داشته باشید و یک یا چند موضوع مورد علاقه تان را را مورد بررسی قرار دهید. یادتان باشد که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری بسیار زیاد است.

بهتر است که برای سوال های زبان انگلیسی نیز آماده باشید. حتی اگر تسلط چندانی ندارید،نحوه معرفی، روخوانی از چند پاراگراف و لغات مهم را را تمرین نمایید.

در روز مصاحبه حتماً قبل از زمان مقرر در محل حاضر شوید و آزمون شدن به سوی دانشگاه معرفی شده را به دقایق پایانی واگذار نکنید. همچنین از لباسهای آراسته متناسب با با چنین جلسه ای استفاده کنید.

 در مورد اساتیدی که که قرار است در روز مصاحبه از شما سوال کنند تحقیق کنید. با این کار متوجه خواهید شد که سوالات مصاحبه آزمون دکتری شما بیشتر در چه حیطه هایی خواهد بود.

مصاحبه را بیش از حد بزرگ کرده و به توانایی های ایمان داشته باشید تا بتوانید بر اساس احتمالی غلبه نمایید.

از آنجا که سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری یکی از اصلی ترین سوالات میباشد، اکیداً توصیه می کنیم که  پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را مجدداً با دقت مطالعه کرده و حتی درباره موضوعات پیرامون آن اطلاعات به روز را به دست آورید.

در هنگام پاسخگویی به سوالات با اعتماد به نفس و صدای رسا صحبت کنیم. داشتن نشاط و امید حرکات و حتی صورت شما ما بسیار مهم است.

زمانی که از شما در مورد هدف آینده و انگیزه جهت ادامه تحصیل سوال پرسیده شد، سعی کنید که یک برنامه ریزی منظم و جذاب ارائه دهید. البته داشتن صداقت در این زمینه نیز یک مورد مهم می باشد. 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری، دستاوردهای علمی خود را با تسلط و بدون دستپاچگی به ترتیب به حضار نشان داده و در مورد آنها توضیح دهید.

چنانچه در حیطه های کامپیوتری و و علوم فناوری دانشی دارید، حتماً روی آن مانور دهید.

برای پاسخگویی به سوالات مربوط به نقاط ضعف و قوت هوشیارانه عمل کنید. لازم نیست که غلو یا زیاده گویی داشته باشید، اما در بیان نقاط ضعف هم می توانید مواردی را ذکر نمایید که بر پذیرش شما خدشه وارد نکند. 

 

نحوه آمادگی برای سوالات مصاحبه آزمون دکتری

📣 اطلاعیه 📣 

نتایج نهایی مصاحبه دکتری از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

نکاتی که در روز مصاحبه دکتری باید به آن توجه داشته باشید

نکاتی برای مصاحبه دکتری

✔️حتماً به موقع در جلسه حضور یابید.

✔️قبل از آغاز جلسه گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید.

✔️ممکن است از شما خواسته شود چند دقیقه ای را به انگلیسی صحبت کنید که موضوع صحبت نیز عمومی خواهد بود. به طور مثال بیان انگیزه از تحصیل در مقطع دکتری، معرفی خودتان و یا بسیاری موارد دیگر.

✔️سعی کنید با تمامی دقت و تمرکز خود در جلسه حضور یابید.

✔️ممکن است شما در جلسه غافل گیر شوید به همین دلیل باید خودتان را برای هر سوالی آماده کرده باشید.

✔️حتماً با ظاهری آراسته در جلسه حضور یابید.

✔️زبان بدن شما در جلسه مصاحبه زیر ذره بین قرار می گیرد، پس به آن توجه کافی داشته باشید.

✔️هرگز ناامید نشوید و تا آخرین لحظه تمامی تلاش خود را بکنید.

✔️قبل از پاسخ به هر سوال فکر کنید.

✔️اگر نسبت به خودتان سوالاتی پرسیده شد، حتماً صادقانه پاسخ دهید.

✔️یکی از سوالات مهمی که از شما پرسیده می شود، علاقه در خصوص رساله دکتری و سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری است. حتماً به این موضوع فکر کرده و پاسخ های خود را آماده کرده باشید.

 

دریافت مشاوره برای شرکت در مصاحبه دکتری

👈🏾پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات مشاوره قبل از حضور در جلسه مصاحبه است، زیرا جلسه مصاحبه دکتری بسیار سرنوشت ساز بوده و ممکن است به دلیل خطاهای کم اهمیت امتیاز شما کمتر از میزانی که حق تان است محاسبه شده و در نتیجه فرصتی خوب را از دست بدهید. در جلسات مشاوره ابتدا وضعیت داوطلبان به صورت کامل آنالیز شده و سپس براساس وضعیت هر فرد توصیه هایی خاص ارائه می شود. اگرچه یک سری نکات کلی نیز در نظر گرفته شده و به افراد اعلام می شود.

👈🏾به طور مثال نحوه محاسبه امتیازات، این که چه مواردی در روز مصاحبه مهم است و باید در نظر گرفته شود و بسیاری موارد دیگر توضیح داده می شود. کارشناسان ایران تحصیل نیز در این زمینه آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای هستند. یکی از کارهای مهم قبل از حضور در جلسه مصاحبه تهیه چک لیست است که ما در این مورد نیاز به شما کمک کرده و با تهیه چک لیست مورد نیازتان از سوالات و مهارت هایی که باید در روز مصاحبه داشته باشید، به شما کمک خواهیم کرد.

مشاوره شرکت در مصاحبه دکتری

🔗 برای اطلاع از نحوه شرکت در زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید. 

 

امتیازبندی مصاحبه دکتری به چه نحوی است؟

یکی از مواردی که علاوه بر این پرسش که چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ اهمیت دارد، آگاهی از نحوه و ملاک نمره دهی آن است. به طور کلی نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری پژوهش محور و دکتری آموزشی با یکدیگر متفاوت می باشد. در جدول زیر این تفاوت ها را مشاهده می فرمایید. 

دکتری پژوهش محور  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 نمره)

2- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره)

3- تهیه طرح واره (20 نمره

 

دکتری آموزشی و پژوهشی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 نمره)

2- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره)

 

اعلام نتایج مصاحبه دکتری چه زمانی است؟

🔸پس از پاسخگویی به سوالات پایان نامه و سایر موضوعات در مصاحبه دکتری و اتمام آن، شرکت کنندگان منتظر اعلام نتایج می باشند. این نتایج پس از بررسی کیفیت حضور متقاضی در جلسه و چگونگی سوابق علمی و پژوهشی او تعیین می گردد. علیرغم آنچه که در مورد نحوه دعوت به مصاحبه دکتری دیدیم و بیان نمودیم که دانشگاه ها تصمیم گیرنده زمان آن هستند، اما اعلام نتایج توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

🔸به عنوان مثال، در آخرین آزمون که سال گذشته برگزار شد، اعلام نتایج آزمون دکتری در 24 مرداد ماه بود. البته بسته به زمان برگزاری جلسه کنکور، این تاریخ ممکن است دچار تغییراتی شود. اما به طور کلی، به محض اطلاع رسانی در مورد انتشار نتایج مصاحبه دکتری، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود، کارنامه را دریافت نمایند.

سوالات مصاحبه در آزمون دکتری

 

📣 اطلاعیه 📣 

روند مصاحبه و ارسال مدارک دکتری در سال گذشته مجازی بود؛ نحوه دعوت به مصاحبه دکتری برای سال جاری هنوز مشخص نیست.

 

برای قبولی در مصاحبه تا چه میزان امکان خطا وجود دارد؟

قطعاً در تمامی فعالیت های انسانی درصدی خطا وجود خواهد داشت؛ اما شما اگر با تکنیک های حضور در جلسه مصاحبه آشنایی داشته باشید، می توانید این خطاها را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید.

در محاسبه امتیازهای مربوط به فعالیت های پژوهشی این مورد کم تر پیش می آید.

اما در بررسی های روانشناسی و یا بررسی انگیزه افراد از ادامه تحصیل ممکن است درصدی خطا وجود داشته باشد؛ زیرا در این موارد درک مصاحبه کننده و نظری که او از شما طی جلسه مصاحبه به دست می آورد بسیار مهم خواهد بود.

به علاوه فرد مصاحبه شونده نیز باید خود را به صورتی کامل ارائه دهد تا تمامی جوانب مثبت و منفی وی به صورت شفاف مورد بررسی قرار بگیرد. برای کاهش این خطاها و کسب بیشترین امتیاز در جلسه مصاحبه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

میزان خطا در مصاحبه دکتری

🔗 جهت اطلاع از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون مصاحبه دکتری

📌 آغاز مهلت مجدد ثبت‌ نام آزمون دکتری 1403

به گزارش پایگاه خبری آزمون دکتری، ثبت نام با تاخیر جاماندگان آزمون دکتری ‍1403 از امروز یکشنبه 13  آذر آغاز شد. بر اساس اعلام سازمان سنجش، دکتر حسن مروتی گفت: درخواست تعدادی از داوطلبانی که از تاریخ ۲۲ آبان تا ۳ آذر ماه موفق به ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌ متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ نشده‌ اند در شورای سازمان سنجش آموزش کشور مطرح و مقرر شد به منظور مساعدت به این داوطلبان فرصت مجددی برای ثبت نام این آزمون در نظر گرفته شود.

📌 شرکت 5 هزار و 700 نفر در مهلت مجدد اسم نویسی آزمون دکتری 1403

به گزارش پایگاه خبری آزمون دکتری ،مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون 5 هزار و 700 نفر در مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1403 فرم ثبت‌نام را تکمیل کرده‌اند.

 

🔗 برای آشنایی با مهم ترین نکات موفقیت در مصاحبه دکتری بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی مصاحبه دکتری و نحوه طرح سوالات پایان نامه پرداختیم. از آنجایی که شرایط حضور در جلسه مصاحبه دکتری بسیار مهم است و می تواند روی سرنوشت کاری و شغلی افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد، باید برای گذر از این آزمون، آمادگی کامل داشته باشید. ما سعی کردیم به سوالات شما مبنی بر اینکه چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ نیز پاسخ دهیم.

در این مقاله موضوعاتی همچون سوالات مصاحبه آزمون دکتری و سوالات مصاحبه آزمون دکتری و همچنین نحوه دعوت به مصاحبه دکتری مورد بررسی قرار گرفت و ما سعی کردیم به صورت کلی به بررسی موضوعاتی همچون، سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری نیز بپردازیم و نکات کلی و اصلی را ارائه دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه دعوت به مصاحبه دکتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و به بهترین نحو شما عزیزان را راهنمایی کنند. 

 

 📎 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

پادکست صوتی مقاله

5/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مصاحبه دکتری سال 1403 مجازی است یا حضوری؟

به احتمال زیاد حضوری خواهد بود.

سوالات مصاحبه آزمون دکتری شامل چه مواردی می شوند؟ 

سوالات مصاحبه آزمون دکتری موارد مختلفی شامل اطلاعات فردی، تحصیلی و سوالاتی در رابطه با پایان نامه را در برمی گیرند.

آیا امکان پرسیدن سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری وجود دارد؟ 

بله؛ در نتیجه باید تسلط کافی به محتوای پایان نامه خود داشته باشید.

نظرات

19 دیدگاه دربارهٔ «مصاحبه دکتری 1403 + نحوه طرح سوالات پایان نامه | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo قاسم گفت:

  سلام وقتتون بخیر، تاریخ دعوت به مصاحبه دکتاری چه زمانی است؟ آیا این زمان زمان ثابتی هست یا طبق الگوی خاصی جلو می رود؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام وقتتون بخیر، تاریخ دعوت به مصاحبه دکتری به صورت دقیق مشخص نیست اما با توجه به الگوی سال های قبل مصاحبه دکتری همواره چند روز بعد از روز برگذاری آزمون بوده و هست.

 2. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر، من مدرک زبان آیلتس و تافل دارم اما چندان نمرات خوبی رو در این آزمون کسب نکردم، میخواستم بدونم که آیا این موضوع تاثیری داره؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر، داشتن مدرک زبان برای دکتری الزامی هست، اما هرچقدر نمره آیلتس یا تافل شما بالاتر باشه قطعا برای مصاحبه دکتری شما بهتر هست.

 3. Avatar photo محمدی گفت:

  در مصاحبه دکتری مدرک زبان آیلس ۴.۵ کفایت میکنه؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   درمصاحبه دکترا هرچه نمره ایلس بالاتر باشد امتیاز شما بیشتر می شود هرنمره یک امتیاز خاصی دارد.
   جهت اطلاع بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 4. Avatar photo Mohamahdi گفت:

  سلام وقت بخیر مصاحبه دکتری امسال کی هست؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت اظلاع اززمان ثبت نام دکترا و هم چنین دانشگاه در مقطع دکترا با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo بهزاد گفت:

  سلام. وقت بخیر. زمان ثبت نام مصاحبه دکتری قابل تمدیده؟

  1. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   سلام روزتون بخیر دولتی ها معمولا خیر اما امکانش برای ازاد هست

 6. Avatar photo علی رضا گفت:

  با سلام. زمان دعوت به مصاحبه دکتری همنیجا اعلام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   سلام روزتون بخیر از طریق دانشگاهتون باید پیگیری کنید

 7. Avatar photo احمدی گفت:

  با سلام و درود چاپ کتاب هم تاثیر مثبتی در مصاحبه دکتری دارد حتی تبدیل پایان نامه به کتاب بنده کتابم رو در انتشارات آریا دانش چاپ کردم و راضی بودم

  1. Avatar photo haghipor گفت:

   سلام وقت بخیر
   چاپ کتاب و پروژه علمی تاثیر مثبتی بر مصاحبه دکتری دارد

 8. Avatar photo هاشم گفت:

  سلام، برای شرکت در مصاحبه دکتری چگونه باید ثبت نام کرد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   فرایند ثبت نام مصاحبه دکتری هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر می باشد و هر ساله در بازه زمانی مشخص از سوی خود دانشگاه اعلام می شود.

 9. Avatar photo sina nikdel گفت:

  سلام روز بخیر.
  میشه لطفا مدارک مورد نیاز برای حضور در مصاحبه دکتری رو کامل تر بهم بگید؟

 10. Avatar photo sisi گفت:

  سلام مصاحبه دکتری در چه زمانی انجام میشه؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   در صورتی که نتایج اعلام شد برای مصاحبه با شما تماس گرفته میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره تحصیلی تلفنی با موبایل

  مشاوره تحصیلی تلفنی با موبایل

  متقاضیان دریافت مشاوره می‌توانند از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با موبایل ایران تحصیل بهره‌مند شوند. به دلیل اینکه امروزه مردم مشغله‌های فراوانی دارند دیگر کمتر زمان مراجعه به مراکز مشاوره را دارند که در این صورت استفاده از مشاوره تلفنی...
 • منابع آزمون وکالت

  منابع آزمون وکالت 1403 + 12 منبع طلایی از نظر رتبه ها!

  منابع آزمون وکالت 1403 اعلام شد. بسیاری از داوطلبان سوال دارند که برای قبولی در وکالت چه کتابی بخوانیم؟ برای کلیه دانشجویان دارای مدرک کارشناسی رشته حقوق که قصد دارند جهت اخذ پروانه وکالت و اشتغال به کار اقدام به...
 • سوالات مصاحبه علمی قضاوت

  سوالات مصاحبه علمی قضاوت 1403 + پاسخنامه pdf

  سوالات مصاحبه علمی قضاوت با پاسخ 1403 از جمله موارد مهمی است که بیشتر داوطلبان مصاحبه آزمون قضاوت، به دنبال آن هستند. پیش از شروع آزمون بهتر است سوالات سال‌های گذشته را بررسی کرده تا بتوانید برای مصاحبه نهایی که...
 • مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

  مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1403 + سوالات و پاسخ | ایران تحصیل

  دانشگاه علوم پزشکی تهران سالانه آزمونی را برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی که دارای مدرک لیسانس هستند برگزار می کند و به آن ها فرصت رقابت برای اخذ پذیرش پزشکی را می دهد. اما تنها کسب نمره قبولی در...
تماس با مشاور