تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
مصاحبه دکتری

مصاحبه دکتری 1401 + نحوه طرح سوالات پایان نامه

مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از زمان و نحوه دعوت به  مصاحبه دکتری  1401 برای تمامی متقاضیانی که در آزمون کتبی موفق به کسب نمره حد نصاب شده اند، الزامی می باشد. علاوه بر این، به دلیل اهمیتی که میزان نمره کسب شده در در این مرحله دارد، داوطلبان باید بدانند که چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ و اینکه سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری به چه نحوای است و برای آمادگی بیشتر چه اقداماتی لازم است؟

در این مقاله قصد داریم تا مطابق با جدیدترین قوانین و تغییرات اعمال شده در شیوه برگزاری مصاحبه دکتری ، مهم ترین نکات لازم جهت پاسخگویی به سوالات، جلب نظر مصاحبه کنندگان و ارائه یک رزومه قوی صحبت نماییم. همچنین، چنانچه متقاضیان گرامی نیازمند کسب راهنمایی در مورد بالا بردن نمره علمی خود در مصاحبه، زمان فراخوان دانشگاه ها، تکنیک های جواب دادن به پرسش ها و … می باشند، می توانند با کارشناسان دکتری ایران تحصیل تماس بگیرند. 

 

 

اطلاعیه:

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1401 در هفته سوم اردیبهشت ماه می باشد.

 

 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 

همه داوطلبانی که در ثبت نام آزمون دکتری شرکت کرده اند، می دانند که قبول شدن در این آزمون مستلزم عبور از دو مرحله مهم کتبی و مصاحبه است. افرادی که در آزمون کتبی موفق به کسب رتبه مجاز شده و انتخاب رشته نموده اند، حال بایستی خود را سوالات مصاحبه آزمون دکتری آماده سازند.

حال سوال این است که زمان دقیق مصاحبه دکتری چه زمانی است؟ بر اساس روال مرسوم هر ساله، همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، مشخص می شود که چه افرادی برای مصاحبه چند برابر ظرفیت دعوت شده اند. به نحوی که در کارنامه هر متقاضی نمره مجاز جهت دعوت به مصاحبه هر دانشگاه ذکر شده و اگر تراز فرد مساوی یا بیشتر از حد نصاب مذکور باشد، می تواند در مصاحبه شرکت نمایند.

در مورد تاریخ دقیق برگزاری و نحوه دعوت به مصاحبه دکتری نیز می توان گفت که هر دانشگاه بر اساس زمانبندی های خاص خود عمل می کند. اما به طور میانگین، همه دانشگاه ها در یک بازه زمانی 7 الی 15 روزه بعد از انتشار کارنامه ها، مصاحبه دکتری را برگزار می نمایند. داوطلبان گرامی می توانند برای اطلاع دقیق از زمان مصاحبه دکتری هر دانشگاه در آزمون پیش رو، با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایند.

 

 

سوالات مصاحبه آزمون دکتری

 

 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری بعد از اعلام نتایج خواهد بود؛ اما این که چند روز بعد از اعلام نتایج می باشد، هنوز مشخص نیست و به تاریخ های اعلام شده از سمت سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها بستگی دارد. لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که زمان برگزاری مصاحبه هر یک از رشته ها در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد و تاریخ های آن نیز توسط اعلامیه های منتشر شده از سوی دانشگاه ها می باشد.

برای ثبت نام و اطلاع از زمان ثبت نام نیز داوطلبان باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

 

 

نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری 

در خصوص نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری باید به شما بگوییم که ثبت نام به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام خواهد شد. در سال های گذشته و با توجه به غیر حضوری بودن دانشگاه ها، ثبت نام به صورت غیر حضوری انجام میشد. مراحل ثبت نام غیر حضوری نیز توسط هر دانشگاه اطلاع رسانی شده بود که داوطلبان با مراجعه به اطلاعیه های منتشر شده می توانستند به راحتی ثبت نام خود انجام دهند.

در سال جاری با توجه به حضوری شدن دانشگاه ها، به احتمال زیاد نحوه ثبت نام در مصاحبه دکتری نیز حضوری خواهد بود و از داوطلبان خواسته خواهد شد که در روز مشخصی همراه ما با مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه نمایند.

 

برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

راهنمای دعوت به مصاحبه دکتری

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه دعوت به مصاحبه دکتری را بررسی کنیم. همانطور که ذکر شد، پس از مشخص شدن امکان یا عدم امکان دعوت به مصاحبه در کارنامه هر داوطلب، دیگر دانشگاه ها خود تعیین کننده زمان و نحوه دعوت به مصاحبه دکتری هستند. متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت هر کدام از دانشگاه هایی که از جانب آن ها دعوت به مصاحبه شده اند، از تمامی جزئیات مطلع شوند.

توجه داشته باشید که محدودیتی از نظر تعداد مصاحبه ها وجود ندارد. اما به هر ترتیب، پس از مراجعه به سایت دانشگاه (های) مربوطه لازم است که فرم بررسی صلاحیت های عمومی تکمیل شده و همچنین هزینه درخواست شده نیز به صورت اینترنتی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز گردد.

در غیر این صورت، از گزینش فرد ممانعت به عمل خواهد آمد. نکته دیگر آنکه، هر کدام از دانشگاه ها در پایگاه های اطلاع رسانی خود به خوبی روند تشکیل پرونده و ارئه مدارک مورد نیاز را اطلاع رسانی کرده و نیز مشخص می کنند که آیا مصاحبه شما حضوری خواهد بود یا مجازی.

مجوز حضور شما در مرحله مصاحبه را کسب حد نصاب نمره تراز مشخص می کند. اگر فردی این نمره را کسب کرده باشد، برای مصاحبه و بررسی سابقه علمی و پژوهشی دعوت خواهد شد.افرادی که روز مصاحبه در جلسه حضور نمی یابند، حکم افراد انصرافی را خواهند داشت.

 

 

سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری

 

 

مدارک  مورد نیاز  برای حضور در مصاحبه دکتری

پس از اطلاع از نحوه دعوت به مصاحبه دکتری، لازم است از مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه اطلاعات لازم را بدست آورید. از آنجا که حضور و پاسخ دادن به سوالات مصاحبه آزمون دکتری بدون ارائه برخی مدارک امکانپذیر نخواهد بود، در ادامه به مهم ترین مدارک لازم اشاره خواهیم کرد. البته باید ذکر کنیم که این مدارک به دو بخش مدارک اجباری و امتیازی تقسیم بندی می شوند. همانطور که از نام آن ها پیداست، مدارک اجباری یا الزامی، اصلی ترین مدارک برای ارائه به دانشگاه محسوب می شوند که توسط سازمان سنجش اعلام می گردد. اما مدارک امتیازی، به بالا بردن امتیاز متقاضی کمک می کنند. ما در اینجا تنها به مدارک الزامی اعلام شده از سوی سازمان سنجش و برخی از دانشگاه ها اشاره خواهیم کرد و توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات در مورد مدارک امتیازی از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

 

 

نام مدرک توضیحات
اصل شناسنامه و یا کارت ملی به منظور بررسی صحت اطلاعات شناسنامه ایی معرفی شده و اطلاعات اصلی متقاضی
فیش واریزی مربوط به هزینه مصاحبه دکتری
اصل مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، بایست مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند
اصل مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات دانشجویان شاغال به تحصیل در ترم آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ایی، لازم است اصل گواهی فراغت از التحصیل را ارائه کنند
اصل گواهی مربوط به مربیان دانشگاه ها این مورد ویژه افرادی است که از سهمیه مربیان استفاده نموده اند
مدارک مربوطه به سوابق علمی و پژوهشی
مدرک زبان انگلیسی مدرک آیلتس، مدرک   msrt ، آزمون tolimo ، آزمون تافل
گواهی ثبت اختراع
توصیه نامه اساتید مقطع کارشناسی ارشد
رزومه علمی همچون کتاب، مقالات، رزومه و سابقه تدریس و … .

 

 

اطلاعیه:

تاثیر مصاحبه و آزمون کتبی به صورت پنجاه درصد است. در سال 1401 اهمیت هر کدام به اندازه 50 درصد تعیین شده است.

 

 

چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟

یکی از مواردی که همواره از سوی دعوت شدگان به مصاحبه مطرح می شود، آن است که چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ به دلیل آنکه سوالات مصاحبه کنندگان در هر دانشگاهی می تواند با دیگری متفاوت باشد، نمی توان دقیقا به چند مورد خاص اشاره کرد. اما به طور معمول، یک سری حوزه های رایج وجود دارد که منبع اصلی این پرسش ها هستند. از جمله آن ها می توان به سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری اشاره کرد که حتما بایستی خود را برای آن آماده نمایید. ما در ادامه به طور خلاصه، حوزه های سوالات مصاحبه آزمون دکتری را ذکر می کنیم. اما بهتر است که نمونه سوالات بیشتری را در این زمینه بدست بیاورید.

 

 

حوزه سوالات مصاحبه آزمون دکتری توضیحات

 

معرفی خود و توضیحاتی در مورد اهداف شغلی، تحصیلی و یک بیوگرافی کوتاه امکان دارد که درباره دانشگاه محل تحصیل و معدل دوره های کارشناسی و کارشنسی ارشد نیز سوال شود
پرسش در مورد مقاله ها و فعالیت های پزوهشی متقاضی در مورد دست آوردهای پژوهشی مصاحبه شونده، اعم از کتاب ها، مقالات، ثبت اختراع، همایش، کنفرانس و همچنین روش تحقیق وی سوال مطرح می شود
سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری در مورد موضوع پایان نامه، روش تحقیق، روش های ارجاع دهی، اطلاعات به روز، و سوالات انگلیسی در مورد آن
دانش به روز و اطلاع از جدیدترین تغییرات در مورد جدیدترین مقالات و کتب انتشار یافته در رشته خود و تغییرات آن در یکی دو سال گذشته مطلع شوید
کتاب ها، مقالات و دروس تدریس شده معمولا اساتید به دلیل تسلطی که بر روی مقالات و کتاب های منتشر شده خود دارند، سوالاتی را از داوطلب می پرسند. به همین دلیل است که توصیه می شود حتما قبل از روز مصاحبه در مورد اساتید مصاحبه کننده تحقیق کنید
سوالات به زبان انگلیسی معمولا از داوطلب خواسته می شود از روی کتاب یا مقاله روخوانی کرده و یا در مورد لغات و اصطلاحات تخصصی رشته مربوطه از او سوال می شود
سوالات عمومی ، عقیدتی و مذهبی موضوع آخرین کتابی که خوانده اید، مسائل دینی و سیاسی

 

 

نحوه آمادگی برای سوالات مصاحبه آزمون دکتری

حال که دیدیم چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ و با مهم ترین دسته بندی آن ها آشنا شدیم، خوب است که اطلاعاتی را در مورد نحوه آمادگی و پاسخگویی نیز کسب کنیم. چرا که جلب نظر مصاحبه کنندگان تاثیر بسزایی در  بالا بردن موفقیت در مصاحبه دکتری دارد. بخشی از این آمادگی مربوط به روزهای قبل از مصاحبه می باشد و بخشی دیگر به روز برگزاری آن. ما به صورت تیتروار مهم ترین توصیه های را در این مورد به متقاضیان گرامی یادآور می شویم.

 

 • روی اعتماد به نفس خود در جلسه مصاحبه کار کنید.

 

 • اصلاً برای پاسخ به سوالات عجله نداشته باشید.

 

 • سعی کنید به هر سوال پاسخ کوتاه و معقولانه دهید.

 

 • توجه داشته باشید که برای طراحی سوالات الگوی خاص و قابل پیش بینی وجود ندارد؛ اگر برای یک سوال جوابی نداشتید حتماً صادقانه به مصاحبه کننده بگویید.

 

 • مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه را  از چند روز قبل به طور کامل آماده نموده و در یک پوشه به صورت مرتب قرار دهیم. بهتر است که برای مواردی همچون توصیه نامه اساتید  از کپی رنگی استفاده نمایید. همچنین از تمام سوابق علمی و پژوهشی خود نیز علاوه بر اصل آنها، بهتر است کپی تهیه کنید.

 

 • در مورد جدیدترین یافته های علمی رشته خود مطالعه داشته باشید و  یک یا چند موضوع مورد علاقه تان را را مورد بررسی قرار دهید. یادتان باشد که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری بسیار زیاد است.

 

 •  بهتر است که برای سوال های زبان انگلیسی نیز آماده باشید. حتی اگر تسلط چندانی ندارید،نحوه معرفی، روخوانی از چند پاراگراف و لغات مهم را را تمرین نمایید.

 

 • در روز مصاحبه حتماً قبل از زمان مقرر در محل حاضر شوید و آزمون شدن به سوی دانشگاه معرفی شده را به دقایق پایانی واگذار نکنید.  همچنین از لباسهای آراسته متناسب با با چنین جلسه ای استفاده کنید.

 

 •  در مورد اساتیدی که که قرار است در روز مصاحبه از شما سوال کنند تحقیق کنید. با این کار متوجه خواهید شد که سوالات مصاحبه آزمون دکتری شما بیشتر در چه حیطه هایی خواهد بود.

 

 • مصاحبه را بیش از حد بزرگ کرده و به توانایی های ایمان داشته باشید تا بتوانید بر اساس احتمالی غلبه نمایید.

 

 • از آنجا که سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری یکی از اصلی ترین سوالات میباشد، اکیداً توصیه می کنیم که  پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را مجدداً با دقت مطالعه کرده و حتی درباره موضوعات پیرامون آن اطلاعات به روز را به دست آورید.

 

 • در هنگام پاسخگویی به سوالات با اعتماد به نفس و صدای رسا صحبت کنیم. داشتن نشاط و امید حرکات و حتی صورت شما ما بسیار مهم است.

 

 • زمانی که از شما در مورد هدف آینده و انگیزه جهت ادامه تحصیل سوال پرسیده شد، سعی کنید که یک برنامه ریزی منظم و جذاب ارائه دهید. البته داشتن صداقت در این زمینه نیز یک مورد مهم می باشد. 

 

 • دستاوردهای علمی خود را با تسلط و  بدون دستپاچگی به ترتیب به حضار نشان داده و در مورد آنها توضیح دهید.

 

 •  چنانچه در حیطه های کامپیوتری و و علوم فناوری دانشی دارید حتماً روی آن مانور ده خریدید

 

 •  همانند زمان نحوه دعوت به مصاحبه دکتری ، برای پاسخگویی به سوالات مربوط به نقاط ضعف و قوت هوشیارانه عمل کنید. لازم نیست که غلو یا  زیاده گویی داشته باشید، اما در بیان نقاط ضعف هم می توانید مواردی را ذکر نمایید که بر پذیرش شما خدشه وارد نکند. 

 

 

اطلاعیه:

نتایج نهایی مصاحبه دکتری از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

 

نحوه دعوت به مصاحبه دکتری

 

 

نکاتی که در روزمصاحبه دکتری باید به آن توجه داشته باشید

 

 • حتماً به موقع در جلسه حضور یابید.

 

 • قبل از آغاز جلسه گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید.

 

 • ممکن است از شما خواسته شود چند دقیقه ای را به انگلیسی صحبت کنید که موضوع صحبت نیز عمومی خواهد بود. به طور مثال بیان انگیزه از تحصیل در مقطع دکتری، معرفی خودتان و یا بسیاری موارد دیگر.

 

 • سعی کنید با تمامی دقت و تمرکز خود در جلسه حضور یابید.

 

 • ممکن است شما در جلسه غافل گیر شوید به همین دلیل باید خودتان را برای هر سوالی آماده کرده باشید.

 

 • حتماً با ظاهری آراسته در جلسه حضور یابید.

 

 • زبان بدن شما در جلسه مصاحبه زیر ذره بین قرار می گیرد پس به آن توجه کافی داشته باشید.

 

 • هرگز ناامید نشوید و تا آخرین لحظه تمامی تلاش خود را بکنید.

 

 • قبل از پاسخ به هر سوال فکر کنید.

 

 • اگر نسبت به خودتان سوالاتی پرسیده شد، حتماً صادقانه پاسخ دهید.

 

 • یکی از سوالات مهمی که از شما پرسیده می شود، علاقه در خصوص رساله دکتری و سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری است. حتماً به این موضوع فکر کرده و پاسخ های خود را آماده کرده باشید.

 

 

دریافت مشاوره برای شرکت در مصاحبه دکتری

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات مشاوره قبل از حضور در جلسه مصاحبه است. زیرا جلسه مصاحبه دکتری بسیار سرنوشت ساز بوده و ممکن است به دلیل خطاهای کم اهمیت امتیاز شما کمتر از میزانی که حق تان است محاسبه شده و در نتیجه فرصتی خوب را از دست بدهید. در جلسات مشاوره ابتدا وضعیت داوطلبان به صورت کامل آنالیز شده و سپس براساس وضعیت هر فرد توصیه هایی خاص ارائه می شود. اگرچه یک سری نکات کلی نیز در نظر گرفته شده و به افراد اعلام می شود. به طور مثال نحوه محاسبه امتیازات، این که چه مواردی در روز مصاحبه مهم است و باید در نظر گرفته شود و بسیاری موارد دیگر توضیح داده می شود. کارشناسان ایران تحصیل نیز در این زمینه آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای هستند. یکی از کارهای مهم قبل از حضور در جلسه مصاحبه تهیه چک لیست است که ما در این مورد نیاز به شما کمک کرده و با تهیه چک لیست مورد نیازتان از سوالات و مهارت هایی که باید در روز مصاحبه داشته باشید، به شما کمک خواهیم کرد.

 

 

امتیازبندی مصاحبه دکتری به چه نحوی است؟

یکی از مواردی که علاوه بر این پرسش که چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ اهمیت دارد، آگاهی از نحوه و ملاک نمره دهی آن است. به طور کلی نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری پژوهش محور و دکتری آموزشی با یکدیگر متفاوت می باشد. در جدول زیر این تفاوت ها را مشاهده می فرمایید. 

 

 

دکتری پژوهش محور  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 نمره)

2- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره)

3- تهیه طرح واره (20 نمره

 

دکتری آموزشی و پژوهشی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 نمره)

2- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره)

 

 

 

چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟

 

 

اعلام نتایج مصاحبه دکتری چه زمانی است؟

پس از پاسخگویی به سوالات پایان نامه و سایر موضوعات در مصاحبه دکتری و اتمام آن، شرکت کنندگان منتظر اعلام نتایج می باشند. این نتایج پس از بررسی کیفیت حضور متقاضی در جلسه و چگونگی سوابق علمی و پژوهشی او تعیین می گردد. علیرغم آنچه که در مورد نحوه دعوت به مصاحبه دکتری دیدیم و بیان نمودیم که دانشگاه ها تصمیم گیرنده زمان آن هستند، اما اعلام نتایج توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

به عنوان مثال، در آخرین آزمون که سال گذشته برگزار شد،اعلام نتایج آزمون دکتری در 24 مرداد ماه بود. البته بسته به زمان برگزاری جلسه کنکور، این تاریخ ممکن است دچار تغییراتی شود.

اما به طور کلی، به محض اطلاع رسانی در مورد انتشار نتایج مصاحبه دکتری، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود، کارنامه را دریافت نمایند.

 

 

اطلاعیه:

روند مصاحبه و ارسال مدارک دکتری در سال گذشته مجازی بود؛ برای سال جاری هنوز مشخص نیست که به محض انتشار اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

برای قبولی در مصاحبه تا چه میزان امکان خطا وجود دارد؟

قطعاً در تمامی فعالیت های انسانی درصدی خطا وجود خواهد داشت؛ اما شما اگر با تکنیک های حضور در جلسه مصاحبه آشنایی داشته باشید، می توانید این خطاها را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید.

در محاسبه امتیازهای مربوط به فعالیت های پژوهشی این مورد کم تر پیش می آید.

اما در بررسی های روانشناسی و یا بررسی انگیزه افراد از ادامه تحصیل ممکن است درصدی خطا وجود داشته باشد؛ زیرا در این موارد درک مصاحبه کننده  و نظری که او از شما طی جلسه مصاحبه به دست می آورد بسیار مهم خواهد بود. به علاوه فرد مصاحبه شونده نیز باید خود را به صورتی کامل ارائه دهند تا تمامی جوانب مثبت و منفی وی به صورت شفاف مورد بررسی قرار بگیرد. برای کاهش این خطاها و کسب بیشترین امتیاز در جلسه مصاحبه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

مصاحبه دکتری موضوعی بود که ما در این مطلب بررسی کردیم. از آنجایی که شرایط حضور در جلسه مصاحبه دکتری بسیار مهم است و می تواند روی سرنوشت کاری و شغلی افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد ما این موضوع را برای بررسی انتخاب کردیم. به علاوه موضوعاتی همچون سوالات مصاحبه آزمون دکتری و سوالات مصاحبه آزمون دکتری نیز مورد بررسی قرار گرفت. ما سعی کردیم به صورت کلی به بررسی موضوعاتی همچون، سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری نیز بپردازیم و نمات کلی و اصلی را ارائه دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه دعوت به مصاحبه دکتری و یا چه سوالاتی در مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ داشتید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مصاحبه دکتری سال 1401 مجازی است یا حضوری؟

هنوز این موضوع مشخص نشده است؛ اما انتظار می رود که حضوری باشد.

سوالات مصاحبه آزمون دکتری شامل چه مواردی می شوند؟ 

سوالات مصاحبه آزمون دکتری موارد مختلفی شامل اطلاعات فردی، تحصیلی و سؤالاتی در رابطه با پایان نامه را در برمی گیرند.

آیا امکان پرسیدن سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری وجود دارد؟ 

بله. در نتیجه باید تسلط کافی به محتوای پایان نامه خود داشته باشید.

آیا در تعداد افراد دعوت شده به مصاحبه محدودیت وجود دارد؟

همیشه چند برابر ظرفیت دانشگاه ها افراد برای مصاحبه دعوت خواهند شد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. احمدی
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۵

  با سلام و درود چاپ کتاب هم تاثیر مثبتی در مصاحبه دکتری دارد حتی تبدیل پایان نامه به کتاب بنده کتابم رو در انتشارات آریا دانش چاپ کردم و راضی بودم

  • haghipor
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر
   چاپ کتاب و پروژه علمی تاثیر مثبتی بر مصاحبه دکتری دارد

 2. هاشم
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام، برای شرکت در مصاحبه دکتری چگونه باید ثبت نام کرد؟

  • irani
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   فرایند ثبت نام مصاحبه دکتری هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر می باشد و هر ساله در بازه زمانی مشخص از سوی خود دانشگاه اعلام می شود.

 3. sina nikdel
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام روز بخیر.
  میشه لطفا مدارک مورد نیاز برای حضور در مصاحبه دکتری رو کامل تر بهم بگید؟

 4. sisi
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

  سلام مصاحبه دکتری در چه زمانی انجام میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   در صورتی که نتایج اعلام شد برای مصاحبه با شما تماس گرفته میشود

ایران تحصیل
تماس با مشاور