ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری 1401+ تعداد مقاله مورد نیاز

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می دانید تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ و یا اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟ از آنجا که رزومه فرد متقاضی برای دکتری از اهمیت بالایی برخودار است، در این مقاله قصد داریم تا در مورد تاثیر داشتن یا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری و بالا رفتن نمره قبولی صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات کامل تر در مورد نحوه جمع آوری یک رزومه خوب و نوشتن مقالات بیشتر، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با میزان تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری و نحوه امتیازبندی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟

 

نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری

 

 

برای اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

 

 

به طورمعمول یکی از مهمترین دغدغه افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، عبور موفقیت آمیز از مرحله دکترا می باشد. بدین ترتیب، متقاضیانی که در آزمون دکترا شرکت کرده و در هنگام اعلام نتایج موفق به کسب نمره و رتبه مجاز شده اند، باید خود را برای مرحله مصاحبه آماده کند.

اما در این میان، یکی از مهمترین فاکتورهای قبولی در مصاحبه دکتری، داشتن مقاله های مورد قبول و معتبر است و به این دلیل سوالات بسیاری برای متقاضیان در این حیطه پیش می آید. برای مثال، اینکه تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ چه تعداد مقاله برای شرکت در مصاحبه دکترا لازم است؟ محاسبه امتیازات پژوهشی به چه نحوی است؟ آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری در پذیرش تاثیر گذار است یا خیر؟ و ابهامات بسیار دیگری که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اما قبل از آن باید اشاره کنیم که تاثیر آزمون دکتری 50% و تاثیر آزمون نیز 50% می باشد. این بدان معناست که همانطور که فرد باید در پاسخ دادن به سوالات آزمون توانمند باشد، بایستی در ارائه کارهای پژوهشی همچون نوشتن مقالات نیز از توانایی خوبی برخوردار باشد.

البته باید بگوییم که این تاثیر ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. چرا که ممکن است حتی در برخی از دانشگاه ها، تنها نمره مصاحبه مد نظر باشد. اما به طور کلی، در هر دانشگاهی نمره آزمون شخص متقاضی با نمره مصاحبه او جمع شده و نمره کل که یک نمره میانگین است به دست می آید.

 

به منظور دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

محاسبه تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

به طور معمول نمره اختصاص یافته برای بخش رزومه پژوهشی دکتر، 40 امتیاز می باشد که در این بین اساتید دانشگاه ها برای هر کدام از انواع مقاله ها، سقف امتیازی در نظر می گیرند که هر دواطلب می تواند در صورت داشتن مقالات علمی، حداکثر 32 امتیاز را به دست آورد. جدول زیر نشان می دهد که امتیاز مقالات به چه نحوی محاسبه می شود.

 

حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی نوع فعالیت

 

 

۲۲ امتیاز

 

برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیاز برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر۳-۱

 

– هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء  

۱-۱ مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

 

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز  

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران۲-۱

 

۴ امتیاز خارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

 

۶ امتیاز هر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء مقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیاز تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیاز عالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

 

 

 

جهت آشنایی با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

رزومه و آنچه که در مصاحبه دکتری تحت عنوان مصاحبه در نظر گرفته می شود، در سه بخش خلاصه می شود. یعنی سوابق آموزشی 30 درصد، سوابق پژوهشی 40 درصد، و ارزیابی های جلسه 30 درصد را شامل می شوند.

واقعیت این است که نمی توان تعداد مشخصی برای مقالات مشخص و تعیین کرد، اما پر واضح است که هر چه تعداد و کیفیت بالاتر باشد، امتیازات نیز بیشتر خواهد بود. در این میان متقاضیان باید توجه داشته باشند که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری از کتاب بالاتر است. به این ترتیب که برای مثال به مقالات در بخش پژوهشی 21 امتیاز، و به کتاب ها حداکثر 4 امتیاز داده می شود. 

 

 

به منظور اطلاع از زمان مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تاثیر کدام مقاله در مصاحبه دکتری بیشتر است ؟

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است

 

 

اگر بخواهیم بر مهمترین نوع مقالات بخش آزموشی مصاحبه دکترا نگاهی بیندازیم، باید بگوییم که به دو دسته اصلی مقالات ژورنالی ( مجله) و مقالات همایشی ( کنفراسی) تقسیم بندی می شوند. بدین ترتیب می توان اصلی ترین این مقالات را تحت عنوان علمی پژوهشی، کنفرانسی، علمی ترویجی، ISI، ISC، SCOPUS و PubMed  بیان کرد.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که تفاوت مقاله های ژورنالی و همایشی چیست؟ و یا تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری کدام یک از این دو نوع بیشتر است؟ در پاسخ بگوییم که بار علمی و اعتبار ژورنال ها به دلیل بازبینی دقیق تری که روی آن ها صورت می گیرد، زحمت بیشتری می طلبد و ژورنال ها نیز سخت گیری بیشتری به خرج می دهند. به همین دلیل، معمولا به مقالات ژورنالی نمره بیشتری نسبت به مقالات کنفراسی  داده می شود.

 

برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

علاوه بر این، هزینه چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات با هزینه همراه استف اما برای مقالات کنفراسی هزینه ایی داده نمی شود و تنها هزینه به شرکت در کنفرانس مربوط می شود. اما در مورد مقایسه امتیاز دهی این دو نوع مقاله، جداول زیر به خوبی پرداخته است. همچنین، برای مقاله های ژورنالی مدت زمان مشخصی داده نمی شود، اما ارائه مقالات کنفراسی تحت بازه زمانی خاصی قابل انجام است.

 

 

امتیازبندی مقالات همایشی و ژورنالی 

 

ردیف نوع فعالیت نحوه ارزیابی حداکثر امتیاز
1 مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی هر مقاله تا 3 امتیاز  6
2 مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با رشته تحصیلی هر مقاله تا 7 امتیاز 
3 مقالات چاپ شده در کنفرانس معتبر داخلی و خارجی خارجی تا 2 و داخلی تا 1 امتیاز 4

 

برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

 امتیاز بندی چاپ مقاله ی استخراج شده از پایان نامه در ژورنال ها و همایش ها

 

ردیف نوع مقاله حداکثر نمره برای هر مقاله توضیحات

 

3 مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی 1.5 حداکثر نمره به مقالات علمی پژوهشی و ISC تعلق می گیرد.

 

2 چاپ مقاله در کنفرانس های داخلی 0.5 داکثر نمره به مقالات ارائه شده در کنفرانس های بین المللی داخلی بصورت شفاهی تعلق می گیرد.

 

1 مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات ISI 2 حداکثر نمره به مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر در رشته مربوطه با 1

 

4 مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی 1
5 چاپ مقاله در کنفرانس های خارجی 1 حداکثر نمره به کنفرانس های معتبر ایندکس شده که مقاله بصورت شفاهی ارائه شده است تعلق می گیرد.

 

6 مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی دانشگاهی بدون درجه 0.5
7 مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات انگلیسی زبان معتبر داخلی و خارجی غیر ISI 1.5 حداکثر نمره به مقاله ایندکس شده در سایر لیست ها نظیر SCOPUS, MEDLINE و … تعلق می گیرد. مدارک اعتبار مقاله می بایست توسط دانشجو ارائه گردد. در غیر اینصورت مجله ایندکس نشده در نظر گرفته می شود.

 

 

برای روشن سازی بیشتر تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری به تعریف چند نوع مقاله می پردازیم.

 

 

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری تاثیر دارد؟

همه داوطلبان دکتری از تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری آگاهند، با این وجود یکی از سوالات بسیار متداول در میان متقاضیان این است که آیا در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری باز هم امکان قبولی وجود دارد یا خیر؟

حقیقت این است که پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد و این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار می تواند فاصله فارغ التحصیلی شما و زمان مصاحبه باشد. مسلما، اساتیدی که کار بررسی رزومه شما را بر عهده دارند، توقع نخواهند داشت که با حجم عظیمی از مقالات مختلف در مقابل آن ها ظاهر شوید. در حالیکه ممکن از از یک متقاضی که مدت هاست مدرک ارشد خود را گرفته، چنین انتظاری رود.

همچنین نوع رشته نیز می تواند در تعداد مقالات قابل ارائه متفاوت باشد. البته، توصیه می شود که اگر تا روز مصاحبه نتوانستید مقاله معتبری را چاپ یا مهیا نمایید، سعی کنید که از امتیازات پژوهشی برای جایگزینی استفاده کنید. برای مثال، می توانید از پایان نامه خود یک چند مقاله را استخراج و در اسرع وقت در چند مجله معتبر به چاپ برسانید. اگر در انجام این کار یا تهیه مقالات معتبر علمی دچار مشکل هستید، می توانید از طریق تماس با مشاوره مصاحبه و آزمون ایران تحصیل، راهنمای نوشتن و چاپ مقالات متعدد را دریافت نمایید.

 

 

برای اگاهی از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

با نکات زیر تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری را افزایش دهید

پر واضح است که تنها صرف آگاهی از اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ، نمی توان قبولی خود در مصاحبه را تضمین کرد، اما مسلما تاثیر بسزای آن بر کسی پوشیده نیست. اما اگر می خواهید میزان تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری خود را بالا ببرید، توصیه می کنیم که به نکات یر توجه کنید.

 

 • بر اساس روال معمول مصاحبه های دکتری، تنها مقالاتی دارای امتیاز هستند که با رشته تحصیلی که فرد برای آن متقاضی شرکت در دکترا شده است، مرتبط باشد. در غیر این صورت، هر چه قدر ه که تعداد مقالات غیر مرتبط زیاد باشد، باز هم امتیاز چندانی به آن ها داده نمی شود.

 

 • یک فاکتور بسیار مهم در امتیاز بندی مقالات، میزان اعتبار مجله و ژرنالی است که در آن به چاپ رسیده است. بر این اساس، دانشگاه ها موقعیت مجله را در زمان چاپ مقاله مورد بررسی قرار می دهند، و می بینند که آیا در لیست سیاه قار دارد یا خیر. البته دانشگاه هایی نیز وجود دارد که حتی در صورت نبود در لیست سیاه، به مقالات مورد نظر امتیازی نمی دهند.

 

 • ترتیب امتیاز دهی به مقالات زیر، به شکل زیر می باشد:
 1. مقاله ISI
 2. مقاله ISC
 3. مقاله علمی پژوهشی
 4. مقاله علمی ترویجی
 5. مقاله همایش بین ‌المللی که میزان امتیاز همایش خارجی عموماً بیشتر از همایش داخلی است
 6. مقاله همایش ملی

 

 • در صورتی که مقالات ارائه شده، از ارزش علمی برخوردار باشند، دیگر وجود اسم استاد لزومی ندارد و به آن ها امتیاز تعلق می گیرد.

 

 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

اهمیت پایان نامه در مصاحبه آزمون دکتری 1401

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین سوالات در روز مصاحبه دکتری، در رابطه با پایان نامه است. برای پاسخ به این سوال لازم است بتوانید دلیل انتخاب تز پایان نامه خود را کاملاً واضح توضیح دهید و یا اگر رشته ارشد شما با رشته انتخابی در مقطع دکتری متفاوت است، این موضوع را نیز به داور توضیح دهید.  در خصوص اهمیت پایان نامه نیز لازم است بدانید که کیفیت پایان نامه ارشد در کل 4 امتیاز دارد. توصیه ما به شما این است که به متن پایان نامه خود نیز تسلط خوبی داشته باشید، تا هر سوالی که پرسیده شد بتوانید پاسخ دهید.

 

 

شیوه پذیرش داوطلبان در دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور”
مواد موثر  آموزشی – پژوهشی پژوهش محور
نمره آزمون کتبی 50 درصد نمره کل 30 درصد نمره کل
تهیه طرحواره 20 درصد نمره کل
مصاحبه و سنجش علمی 30 درصد نمره کل 30 درصد نمره کل
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد نمره کل 20 درصد نمره کل

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله دیدیم که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ ، برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است و در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه باید کرد. 

چنانچه شما نیز قصد ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری را دارید، می توانید برای اطلاع از تمامی مراحل اعم از زمان و شیوه ثبت نام، نحوه شرکت در آزمون، چگونگی قبولی در مصاحبه، روش بال بردن تعداد مقالات معتبر و … از همکاران ما راهنمایی بگیرید.

برای این کار کافی است که از ساعت 8 صبح الی 12 از طریق شماره های مندرج در جدول زیر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

جهت آشنایی با اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی ازغییرات ثبت نام آزمون دکتری 

دانلود دفترچه آزمون سراسری دکتری 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ 

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟

در مورد اطلاع کامل در مورد میزان تاثیر مقالات در قبولی مصاحبه به مقاله مراجعه کنید.

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

نمی توان تعداد دقیقی مشخص کرد و به عوامل مختلفی فاصله زمانی از فارغ التحصیلی، رشته و ... بستگی دارد.

آیا در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری قبولی امکانپذیر است؟

بله. اگر راهکارهای لازم را به کار ببرید می توان قبول شد. بری اطلاع از این راه کارها می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

به جز، مقاله چه چیزی در مصاحبه تاثیر گذار است؟

عواملی همچون، رزومه آموزشی، مقاله، نمره آزمون، پاسخگویی به سوالات و ... تاثیر گذار است. 

نظرات

 1. ابهری
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام من ۵ تا مقاله کنفرانسی خارجی دارم ،چندتاشون پذیرفته می شه؟ ممنون

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما باید حداقل 2 مقاله علمی داشته باشید و بر این اساس نمره مصاحبه به شما تعلق خواهد گرفت.جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. پیمان
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

  سلام . من یه برنامه نویس هستم . میخواستم بدونم پروژه های برنامه نویسی که انجام دادم . تو مصاحبه دکتری تاثیر مثبت داره ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام. بله 100 درصد . پروژه های شما باید ثبت شده باشد و قطعا در مصاحبه دکترا امتیاز لحاظ میشود

مطالب مرتبط

تماس با مشاور