تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا می دانید تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ و یا اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟ از آنجا که رزومه فرد متقاضی برای دکتری از اهمیت بالایی برخودار است، در این مقاله قصد داریم تا در مورد تاثیر داشتن یا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری و بالا رفتن نمره قبولی صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات کامل تر در مورد نحوه جمع آوری یک رزومه خوب و نوشتن مقالات بیشتر، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با میزان تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری و نحوه امتیازبندی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟

 

نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری

 

 

به طورمعمول یکی از مهمترین دغدغه افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، عبور موفقیت آمیز از مرحله دکترا می باشد. بدین ترتیب، متقاضیانی که در آزمون دکترا شرکت کرده و در هنگام اعلام نتایج موفق به کسب نمره و رتبه مجاز شده اند، باید خود را برای مرحله مصاحبه آماده کند.

اما در این میان، یکی از مهمترین فاکتورهای قبولی در مصاحبه دکتری، داشتن مقاله های مورد قبول و معتبر است و به این دلیل سوالات بسیاری برای متقاضیان در این حیطه پیش می آید. برای مثال، اینکه تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ چه تعداد مقاله برای شرکت در مصاحبه دکترا لازم است؟ محاسبه امتیازات پژوهشی به چه نحوی است؟ آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری در پذیرش تاثیر گذار است یا خیر؟ و ابهامات بسیار دیگری که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اما قبل از آن باید اشاره کنیم که تاثیر آزمون دکتری 50% و تاثیر آزمون نیز 50% می باشد. این بدان معناست که همانطور که فرد باید در پاسخ دادن به سوالات آزمون توانمند باشد، بایستی در ارائه کارهای پژوهشی همچون نوشتن مقالات نیز از توانایی خوبی برخوردار باشد.

البته باید بگوییم که این تاثیر ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. چرا که ممکن است حتی در برخی از دانشگاه ها، تنها نمره مصاحبه مد نظر باشد. اما به طور کلی، در هر دانشگاهی نمره آزمون شخص متقاضی با نمره مصاحبه او جمع شده و نمره کل که یک نمره میانگین است به دست می آید.

 

به منظور دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

محاسبه تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

به طور معمول نمره اختصاص یافته برای بخش رزومه پژوهشی دکتر، 40 امتیاز می باشد که در این بین اساتید دانشگاه ها برای هر کدام از انواع مقاله ها، سقف امتیازی در نظر می گیرند که هر دواطلب می تواند در صورت داشتن مقالات علمی، حداکثر 32 امتیاز را به دست آورد. جدول زیر نشان می دهد که امتیاز مقالات به چه نحوی محاسبه می شود.

 

حداکثر امتیازنحوه ارزیابینوع فعالیت

 

 

۲۲ امتیاز

 

برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیازبرگزیدگان در جشنواره علمی معتبر۳-۱

 

– هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء 

۱-۱ مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

 

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز 

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران۲-۱

 

۴ امتیازخارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیازمقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

 

۶ امتیازهر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاءمقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیازتالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیازعالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیازکیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

 

 

 

جهت آشنایی با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

رزومه و آنچه که در مصاحبه دکتری تحت عنوان مصاحبه در نظر گرفته می شود، در سه بخش خلاصه می شود. یعنی سوابق آموزشی 30 درصد، سوابق پژوهشی 40 درصد، و ارزیابی های جلسه 30 درصد را شامل می شوند.

واقعیت این است که نمی توان تعداد مشخصی برای مقالات مشخص و تعیین کرد، اما پر واضح است که هر چه تعداد و کیفیت بالاتر باشد، امتیازات نیز بیشتر خواهد بود. در این میان متقاضیان باید توجه داشته باشند که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری از کتاب بالاتر است. به این ترتیب که برای مثال به مقالات در بخش پژوهشی 21 امتیاز، و به کتاب ها حداکثر 4 امتیاز داده می شود. 

 

 

به منظور اطلاع از زمان مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تاثیر کدام مقاله در مصاحبه دکتری بیشتر است ؟

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است

 

 

اگر بخواهیم بر مهمترین نوع مقالات بخش آزموشی مصاحبه دکترا نگاهی بیندازیم، باید بگوییم که به دو دسته اصلی مقالات ژورنالی ( مجله) و مقالات همایشی ( کنفراسی) تقسیم بندی می شوند. بدین ترتیب می توان اصلی ترین این مقالات را تحت عنوان علمی پژوهشی، کنفرانسی، علمی ترویجی، ISI، ISC، SCOPUS و PubMed  بیان کرد.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که تفاوت مقاله های ژورنالی و همایشی چیست؟ و یا تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری کدام یک از این دو نوع بیشتر است؟ در پاسخ بگوییم که بار علمی و اعتبار ژورنال ها به دلیل بازبینی دقیق تری که روی آن ها صورت می گیرد، زحمت بیشتری می طلبد و ژورنال ها نیز سخت گیری بیشتری به خرج می دهند. به همین دلیل، معمولا به مقالات ژورنالی نمره بیشتری نسبت به مقالات کنفراسی  داده می شود.

علاوه بر این، هزینه چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات با هزینه همراه استف اما برای مقالات کنفراسی هزینه ایی داده نمی شود و تنها هزینه به شرکت در کنفرانس مربوط می شود. اما در مورد مقایسه امتیاز دهی این دو نوع مقاله، جداول زیر به خوبی پرداخته است. همچنین، برای مقاله های ژورنالی مدت زمان مشخصی داده نمی شود، اما ارائه مقالات کنفراسی تحت بازه زمانی خاصی قابل انجام است.

 

 

امتیازبندی مقالات همایشی و ژورنالی 

 

ردیفنوع فعالیتنحوه ارزیابیحداکثر امتیاز
1مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلیهر مقاله تا 3 امتیاز 6
2مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با رشته تحصیلیهر مقاله تا 7 امتیاز 
3مقالات چاپ شده در کنفرانس معتبر داخلی و خارجیخارجی تا 2 و داخلی تا 1 امتیاز4

 

 

 امتیاز بندی چاپ مقاله ی استخراج شده از پایان نامه در ژورنال ها و همایش ها

 

ردیفنوع مقالهحداکثر نمره برای هر مقالهتوضیحات

 

3مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی1.5حداکثر نمره به مقالات علمی پژوهشی و ISC تعلق می گیرد.

 

2چاپ مقاله در کنفرانس های داخلی0.5داکثر نمره به مقالات ارائه شده در کنفرانس های بین المللی داخلی بصورت شفاهی تعلق می گیرد.

 

1مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات ISI2حداکثر نمره به مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر در رشته مربوطه با 1

 

4مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی1
5چاپ مقاله در کنفرانس های خارجی1حداکثر نمره به کنفرانس های معتبر ایندکس شده که مقاله بصورت شفاهی ارائه شده است تعلق می گیرد.

 

6مقالات پذیرش ی چاپ شده در مجلات علمی دانشگاهی بدون درجه0.5
7مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات انگلیسی زبان معتبر داخلی و خارجی غیر ISI1.5حداکثر نمره به مقاله ایندکس شده در سایر لیست ها نظیر SCOPUS, MEDLINE و … تعلق می گیرد. مدارک اعتبار مقاله می بایست توسط دانشجو ارائه گردد. در غیر اینصورت مجله ایندکس نشده در نظر گرفته می شود.

 

 

برای روشن سازی بیشتر تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری به تعریف چند نوع مقاله می پردازیم.

 

 

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری تاثیر دارد؟

همه داوطلبان دکتری از تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری آگاهند، با این وجود یکی از سوالات بسیار متداول در میان متقاضیان این است که آیا در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری باز هم امکان قبولی وجود دارد یا خیر؟

حقیقت این است که پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد و این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار می تواند فاصله فارغ التحصیلی شما و زمان مصاحبه باشد. مسلما، اساتیدی که کار بررسی رزومه شما را بر عهده دارند، توقع نخواهند داشت که با حجم عظیمی از مقالات مختلف در مقابل آن ها ظاهر شوید. در حالیکه ممکن از از یک متقاضی که مدت هاست مدرک ارشد خود را گرفته، چنین انتظاری رود.

همچنین نوع رشته نیز می تواند در تعداد مقالات قابل ارائه متفاوت باشد. البته، توصیه می شود که اگر تا روز مصاحبه نتوانستید مقاله معتبری را چاپ یا مهیا نمایید، سعی کنید که از امتیازات پژوهشی برای جایگزینی استفاده کنید. برای مثال، می توانید از پایان نامه خود یک چند مقاله را استخراج و در اسرع وقت در چند مجله معتبر به چاپ برسانید. اگر در انجام این کار یا تهیه مقالات معتبر علمی دچار مشکل هستید، می توانید از طریق تماس با مشاوره مصاحبه و آزمون ایران تحصیل، راهنمای نوشتن و چاپ مقالات متعدد را دریافت نمایید.

 

 

برای اگاهی از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

با نکات زیر تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری را افزایش دهید

پر واضح است که تنها صرف آگاهی از اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ، نمی توان قبولی خود در مصاحبه را تضمین کرد، اما مسلما تاثیر بسزای آن بر کسی پوشیده نیست. اما اگر می خواهید میزان تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری خود را بالا ببرید، توصیه می کنیم که به نکات یر توجه کنید.

 

  • بر اساس روال معمول مصاحبه های دکتری، تنها مقالاتی دارای امتیاز هستند که با رشته تحصیلی که فرد برای آن متقاضی شرکت در دکترا شده است، مرتبط باشد. در غیر این صورت، هر چه قدر ه که تعداد مقالات غیر مرتبط زیاد باشد، باز هم امتیاز چندانی به آن ها داده نمی شود.

 

  • یک فاکتور بسیار مهم در امتیاز بندی مقالات، میزان اعتبار مجله و ژرنالی است که در آن به چاپ رسیده است. بر این اساس، دانشگاه ها موقعیت مجله را در زمان چاپ مقاله مورد بررسی قرار می دهند، و می بینند که آیا در لیست سیاه قار دارد یا خیر. البته دانشگاه هایی نیز وجود دارد که حتی در صورت نبود در لیست سیاه، به مقالات مورد نظر امتیازی نمی دهند.

 

  • ترتیب امتیاز دهی به مقالات زیر، به شکل زیر می باشد:
  1. مقاله ISI
  2. مقاله ISC
  3. مقاله علمی پژوهشی
  4. مقاله علمی ترویجی
  5. مقاله همایش بین ‌المللی که میزان امتیاز همایش خارجی عموماً بیشتر از همایش داخلی است
  6. مقاله همایش ملی

 

  • در صورتی که مقالات ارائه شده، از ارزش علمی برخوردار باشند، دیگر وجود اسم استاد لزومی ندارد و به آن ها امتیاز تعلق می گیرد.

 

 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله دیدیم که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ ، برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است و در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه باید کرد. 

چنانچه شما نیز قصد ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری را دارید، می توانید برای اطلاع از تمامی مراحل اعم از زمان و شیوه ثبت نام، نحوه شرکت در آزمون، چگونگی قبولی در مصاحبه، روش بال بردن تعداد مقالات معتبر و … از همکاران ما راهنمایی بگیرید.

برای این کار کافی است که از ساعت 8 صبح الی 12 از طریق شماره های مندرج در جدول زیر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

جهت آشنایی با شیوه های افزایش تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری و نوشتن مقالات معتبر از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی ازغییرات ثبت نام آزمون دکتری 

دانلود دفترچه آزمون سراسری دکتری 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ 

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟

در مورد اطلاع کامل در مورد میزان تاثیر مقالات در قبولی مصاحبه به مقاله مراجعه کنید.

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

نمی توان تعداد دقیقی مشخص کرد و به عوامل مختلفی فاصله زمانی از فارغ التحصیلی، رشته و ... بستگی دارد.

آیا در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری قبولی امکانپذیر است؟

بله. اگر راهکارهای لازم را به کار ببرید می توان قبول شد. بری اطلاع از این راه کارها می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

به جز، مقاله چه چیزی در مصاحبه تاثیر گذار است؟

عواملی همچون، رزومه آموزشی، مقاله، نمره آزمون، پاسخگویی به سوالات و ... تاثیر گذار است. 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور