تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
نتایج اولیه آزمون دکتری

نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 + راهنمای مشاهده

نتایج اولیه آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 از طریق سایت در نظر گرفته شده انجام شد. در نتیجه، کلیه داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری و کارنامه اولیه آزمون دکتری به سامانه اینترنتی مراجعه کنند. مورد مهمی که باید عرض کنیم این است که اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری در یک سایت انجام می شود. پس از اعلام نتایج اولیه دکتری و دریافت کارنامه آزمون دکتری و همچنین مشاهده نتایج آزمون دکتری نوبت به انتخاب رشته دکتری برای هر کدام از داوطلبان می رسد. در این زمان هر داوطلب با توجه به رتبه و تراز خود باید دست به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط به خود بزند. در این نوشته، اطلاعات کافی را در رابطه با اعلام نتایج اولیه دکتری از جمله نحوه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری خدمت شما دوستان عرض کنیم.

 

 

شما جهت ثبت نام آزمون دکتری و ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، برگزاری آزمون دکتری، منابع آزمون دکتری، هزینه ثبت نام در آزمون دکتری، دفترچه آزمون دکتری و رشته‌های آزمون دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور  

9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در چه زمانی انجام می شود؟

به علت جلوگیری از شیوع ویروس مهلک کرونا زمان برگزاری کنکور دکتری سال جاری با تعویق مواجه شد.

 بر طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار بود که کنکور دکتری سراسری و آزاد در اسفند ماه سال گذشته (نهم اسفند) برگزار شود.

اما براساس تصمیم ستاد ملی کرونا زمان برگزاری کنکور دکتری به اواخر تیر ماه (بیست و ششم تیر) موکول شد.

 

 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

 

 

براساس محتویات دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دکتری اعلام نتایج اولیه دکتری و دریافت کارنامه آزمون دکتری باید در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری انجام می شد و چند روز بعد هم انتخاب رشته آغاز می گردید.

اما متأسفانه با توجه به تغییر رخ داده در زمان برگزاری کنکور دکتری و همین طور انتشار کارنامه اولیه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور نمی توان زمان دقیقی را برای اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام کرد.

برای اطلاع از زمان مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری و دریافت کارنامه آزمون دکتری در کنکور پیش رو با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا زمان دقیق اعلام نتایج اولیه دکتری را خدمت شما دوستان عزیز داوطلب اعلام کنند.

 

 

شما جهت اعلام نتایج آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری چگونه است؟

کلیه افراد و متقاضیان بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری و دریافت کارنامه آزمون دکتری می توانند برای مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری به سامانه در نظر گرفته شده مراجعه کنند.

سامانه در نظر گرفته شده برای اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و دریافت کارنامه آزمون دکتری همان سایت سنجش است.

در واقع، با ادغام صورت گرفته در آزمون دکتری آزاد و سراسری دیگر شاهد مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری در یک سایت یعنی همان سایت سنجش هستیم.

در ادامه با راهنمای تصویری اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در خدمت شما دوستان و داوطلبان عزیز هستیم.

 

 

برای بازیابی شماره پرونده و داوطلبی آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری

 

 

در قدم اول و بعد از ورود به سامانه سنجش و آموزش کشور لزوماً باید وارد بخشی به نام دکترای تخصصی در بخش سمت راست این سامانه شوید.

در قدم دوم، در ابتدا باید بر روی عبارت کارنامه اعلام نتایج آزمون دکتری کلیک بفرمایید.

پس از کلیک بر روی عبارت مورد نظر به آسانی می توانید وارد سیستم مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری شوید.

در صفحه باز شده پیش رویتان دو روش متفاوت برای مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری به شما دوستان عزیز پیشنهاد شده است که از هر کدام مایل بودید می توانید استفاده کنید.

 

 

نتایج اولیه کنکور دکتری

 

 

اولین روش برای اعلام نتایج اولیه دکتری این است که شما با درج شماره شناسنامه، شماره پرونده و همین طور سال تولد خود می توانید اقدام به مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری کنید.

اما در روش دوم، مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری از طریق وارد کردن سه مورد شماره داوطلبی، سال تولد و همین طور نام و نام خانوادگی در فیلدهای مربوطه برای داوطلب میسر است.

 

 

شما جهت پیگیری ثبت نام آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

آیا امکان اعتراض به نتیجه در زمان مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری وجود دارد؟

شاید این سؤال برای شما دوست عزیز داوطلب کنکور دکتری هم مطرح شده باشد که آیا امکان اعتراض به نتیجه آزمون دکتری در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری برای من وجود دارد یا خیر؟

در جواب باید عرض کنیم که بله دوست عزیز. در صورتی که از نتیجه آزمون دکتری خود رضایت ندارید می توانید اعتراض بزنید.

به طور مثال، شما از رتبه و نمره خود در کنکور دکتری راضی نیستید و یا تصور می کنید که سهمیه شما در رتبه کنکورتان اعمال نشده است.

اینجاست که دست به اعتراض می زنید. حال چگونه می توان این اعتراض را بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری ثبت کرد و به اطلاع مسئولین امر رساند؟

در جواب باید عرض کنیم که امکان اعتراض به نتیجه اولیه آزمون بعد از مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای شما داوطلب عزیز وجود دارد.

به این معنا که بعد از ورود به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org باید وارد بخشی تحت عنوان پاسخگویی اینترنتی سایت شوید و درخواست اعتراض خود را ثبت کنید.

فقط دقت داشته باشید که برای این اعتراض خود باید دلیل موثقی را هم ارائه کنید.

 اگر به دنبال اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه و یا زمان اعتراض به نتیجه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری هستید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

 

 

جهت سوالات آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

آیا میتوان به نتایج اولیه آزمون دکتری اعتراض کرد

 

 

نتیجه بررسی اعتراض به نتیجه آزمون دکتری چه زمانی اعلام می شود؟

آیا می دانید جواب اعتراض به نتیجه آزمون دکتری شما چه زمانی اعلام می شود؟ آیا از این موضوع اطلاع دقیقی دارید؟

با توجه به تعویق آزمون سراسری و آزاد دکتری در سال جاری مسلماً نمی توان تاریخ دقیق و مشخصی را برای آن اعلام کرد و به مراتب چاره ای جز صبر نیست.

 

 

آیا امسال شاهد برگزاری تکمیل ظرفیت دوره دکتری هستیم؟

دوره تکمیل ظرفیت در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فرصتی خاص و استثنایی برای تمامی داوطلبان به شمار می رود.

زیرا هر فرد در صورت عدم قبولی در مرحله اولیه می تواند شانس خود را در مرحله دوم یا همان تکمیل ظرفیت امتحان کند.

چه بسیار داوطلبانی که در مقاطع مختلف از طریق ثبت نام و شرکت در طرح تکمیل ظرفیت به دانشگاه راه یافته اند و از قضا در بهترین رشته و دانشگاه هم پذیرفته شده اند.

اما متأسفانه از چند سال گذشته تاکنون دیگر شاهد برگزاری تکمیل ظرفیت برای دوره های گوناگون همچون دوره دکتری نبودیم.

در اینجا این سؤال مطرح می شود که آیا در سال جاری هم خبری از برگزاری دوره تکمیل ظرفیت نیست؟ آیا هیچ داوطلبی نمی تواند در این دوره از جذب دانشجو شرکت کند؟

راستش را بخواهید فعلاً نمی توانیم نظر قطعی در رابطه با برگزاری و یا عدم برگزاری دوره تکمیل ظرفیت برای مقطع دکتری دانشگاه سراسری و یا آزاد بدهیم.

فعلاً باید صبر کرد تا کنکور دکتری برگزار شود، اعلام نتایج اولیه دکتری خدمت داوطلبان اعلام شود و در انتها نتایج نهایی خدمت داوطلبان اعلام گردد تا بعد ببینیم تصمیم مسئولین مربوطه بر چه اساسی قرار می گیرد.

 

 

شما جهت نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

 

تکمیل ظرفیت نتایج آزمون دکتری

 

 

انتخاب رشته قدم مهمی بعد از اعلام نتایج اولیه دوره دکتری

بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری و مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری به همراه دریافت کارنامه آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور نوبت به طی مرحله سخت انتخاب رشته برای ورود و تحصیل در دکتری می رسد.

مرحله ای که هر داوطلب برای گذر از آن باید دقت زیادی را به خرج بدهد و با احتیاط و وسواس عمل کند.

زیرا در صورت داشتن انتخاب رشته ای نادرست و به دور از عقل و منطق عواقب آن فقط گریبان داوطلب را می گیرد.

باید عرض کنیم که با رعایت اصول و نکاتی چند می توانید بهترین و حرفه ای ترین انتخاب رشته را در دوره دکتری آزاد و سراسری داشته باشید.

انتخاب رشته ای که از هر نظر عالی است و تمام اصول در چینش رشته های تحصیلی دکتری در آن رعایت شده است.

لازمه این امر چیست؟ لازمه این امر استفاده از کمک مشاوری خبره و کاردان در حوزه انتخاب رشته دکتری و توجه به راهنمایی های وی در این زمینه است.

مطمئن باشید که در صورت انتخاب بهترین مشاوران می توانید در بهترین رشته و مرکز دانشگاهی قبول شوید. در واقع، به آنچه شایسته و لایق شماست برسید.

برای اطلاع از از اصول، زمان، نحوه و همین طور شرایط لازم برای انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

حتی مشاوران ما می توانند با توجه به علایق شما دوست عزیز داوطلب و با در نظر گرفتن شرایط فردی و خانوادگی تان بهترین و دقیق ترین انتخاب رشته را در این دوره برایتان انجام دهند.

فقط توجه داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته تمام جزئیات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد و یا سراسری را با دقت زیاد مورد مطالعه قرار دهید.

 

 

برای دریافت دفترچه دکتری  و رشته های دکتری غیرانتفاعی روی لینک کلیک کنید.

 

 

آیا انتخاب رشته دکتری آزاد و سراسری در یک سامانه انجام می شود؟

سؤالی که ممکن است در ذهن شما دوست عزیز داوطلب دکتری ایجاد شده باشد این است که آیا انتخاب رشته دکتری آزاد و سراسری در یک سامانه انجام می گیرد یا خیر؟

در جواب به شما دوستان عزیز باید عرض کنیم که خیر انتخاب رشته در دو سایت متفاوت صورت می گیرد.

به عبارت دیگر، انتخاب رشته دکتری آزاد در سایت دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب رشته دکتری سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

 

 

جهت دریافت لیست آدرس دانشگاه های آزاد اسلامی با شماره تماس روی لینک کلیک کنید.

 

 

انتخاب رشته آزمون کنکور دکتری

 

 

بعد از مشاهده کارنامه آزمون دکتری باید چه کاری انجام دهیم؟

بعد از مشاهده کارنامه آزمون دکتری نوبت به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مورد آزمون خود می رسد.

در این زمان باید گام به گام و با رعایت اصولی خاص پیش بروید.

در واقع، فرآیند انتخاب رشته بعد از دریافت کارنامه آزمون دکتری چیزی است که بسیار سخت به نظر می رسد و باید در انجام آن نهایت دقت را به خرج داد.

پس همواره سعی کنید قبل از انجام انتخاب رشته در ابتدا دفترچه انتخاب رشته را کامل مطالعه کنید و به تمام جزئیات و نکات مندرج در آن توجه لازم را مبذول دارید.

از لیست رشته های ارائه شده به خوبی آگاه شوید و از طرف دیگر دانشگاه های پذیرنده دوره دکتری را شناسایی کنید.

دقت داشته باشید که شناخت دانشگاه ها و رشته های تحصیلی دکتری بعد از مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری و قبل از هر گونه اقدامی برای پر کردن برگه انتخاب رشته موجود در سامانه های معرفی شده برای انتخاب رشته اهمیت زیادی دارد.

 

 

اطلاعات مربوط به رشته مورد آزمون

یکی دیگر از بخش های مندرج در کارنامه اولیه آزمون دکتری مربوط به اطلاعات مربوط به رشته مورد آزمون است.

این اطلاعات شامل نام رشته امتحانی، گروه آزمایشی، شماره داوطلبی و همین طور درصدهای زده شده در هر کدام از دروس و نام درس ها می شود.

 

اطلاعات نتایج اولیه آزمون دکتری

 

 

در صورت گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی چطور باید نتایج را ببینیم؟

اگر شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده بودید لازم است به sanjesh.org مراجعه کرده و از سمت چپ روی قسمت سیستم پاسخگویی شوید.

در این قسمت با افزودن یک درخواست جدید و سپس فشردن گزینه دکتری می توانید روی گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام»  کلیک کنید.

 

 

جهت آشنایی در مورد نتایج اولیه آزمون دکتری، هزینه ثبت نام در آزمون دکتری، رشته‌های دکتری وزارت بهداشت، بازار کار رشته های دکتری،  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور

9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط:

رشته های دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری سال 1401

مشاوره انتخاب رشته دکتری 

مصاحبه دکتری

نتایج اولیه آزمون دکتری 

نتایج اولیه آزمون دکتری چه زمانی اعلام می شود؟ 

زمان اعلام نتایچ آزمون دکتری در سال جاری هنوز مشخص نیست و نمی توان زمان دقیقی را برای آن اعلام کرد.

مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری در چه سایتی انجام می شود؟ 

مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

آیا امکان اعتراض به نتایج اولیه آزمون دکتری برای داوطلبان وجود دارد؟ 

بله، برای کسب اطلاعاتی بیشتر در این رابطه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور