ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری 1401 + تکنیک های مصاحبه

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

موفقیت در مصاحبه دکتری با توجه به حساسیت های آن در گرو استفاده از راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری است. در این راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری می توان کلیه تکنیک های مصاحبه دکتری را فرا گرفت و از طرفی با تجربیات مصاحبه دکتری افرادی که سابق بر این در مصاحبه شرکت کرده اند نیز آشنا شد.

دقت داشته باشید که در صورت عدم شرکت در مصاحبه دکتری علی رغم کسب رتبه ای عالی در آزمون کتبی نمی توانید به دانشگاه راه پیدا کنید. پس با مطالعه راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری همواره تمام تلاش خود را برای قبولی در این مرحله به خرج دهید و از فکر عدم شرکت در مصاحبه دکتری بیرون بیایید.

در این نوشته مربوط به راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری شما را با تکنیک های مصاحبه دکتری آشنا می کنیم. استفاده از این تکنیک های مصاحبه دکتری می تواند بهترین کمک به شما برای قبولی در این مصاحبه باشد.

 

اطلاعیه: با توجه به اعلام سازمان سنجش، مصاحبه های دکتری 1401 به صورت حضوری برگزار خواهد می‌شود.

 

اهمیت استفاده از راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری چیست؟

اگر تصمیمتان برای ورود به دوره دکتری کاملاً جدی است و به دنبال قبولی در مصاحبه ( زمان مصاحبه دکتری ) هستید باید عرض کنیم که استفاده از راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری برای شما ضروری است.

ببینید دوستان عزیز در هر حالت شما باید بدانید که تکنیک های مصاحبه دکتری شامل چه مواردی می شوند. باید بدانید قبل از شرکت در مصاحبه و علی الخصوص حین مصاحبه چه کارهایی باید انجام دهید. 

البته یکی از مزیت های مهم و اساسی استفاده از راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری این است که هر فرد می تواند با تجربیات مصاحبه دکتری افرادی که در طول سال های قبل در این مصاحبه شرکت کرده اند هم آشنایی لازم را پیدا کند.

زیرا معمولاً در راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری بخش هایی تحت عنوان مصاحبه با داوطلبان و قبول شدگان سال های گذشته نیز به چشم می خورد. 

بخش هایی که در آن ها داوطلبان از تجربیات مصاحبه دکتری خود برای شما تعریف کرده اند تا با استفاده از آن ها بتوانید قبولی خود را تا حدی تضمین کنید.

به عنوان مثال، فرد در مورد کارهایی که قبل از شرکت در مصاحبه انجام داده همچون سعی در تسلط به زبان انگلیسی، مطالعه کامل پایان نامه، نگارش چندین و چند مقاله ( تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری ) جهت انتشار در نشریات داخلی و خارجی و مواردی از این قبیل صحبت کرده است.

اطلاع از این موارد به عنوان تجربیات مصاحبه دکتری افراد قبول شده که معمولاً‌ در راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری گنجانده شده است می تواند به شما جهت قبولی و گذر از این مرحله سخت و جان فرسا کمک شایان توجهی کند. 

 

تکنیک های مصاحبه دکتری

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه سوالات آزمون دکتری وارد شوید.

 

 

چگونه می توانم به راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری دسترسی داشته باشم؟

سؤالی که حتماً در اینجا برای شما دوستان عزیز هم مطرح می شود این است که چگونه می توانم به راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری دسترسی داشته باشم؟

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری چیزی است که می توانید از طریق یک مشاور خبره و کاردان آن را دریافت کرده و به آن دسترسی داشته باشید. 

در واقع، مشاوری با داشتن اطلاعاتی عالی در رابطه با مصاحبه کنکور دکتری ( سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و کسی که آشنایی کافی را با تکنیک های مصاحبه دکتری دارد می تواند راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری را در اختیار شما دوستان عزیز داوطلب قرار دهد.

پس لطفاً از حضور در مصاحبه دکتری سرباز نزنید و عدم شرکت در مصاحبه دکتری حتی به ذهنتان هم خطور نکند.

چون داوطلبان زیادی هستند که تا اسم مصاحبه دکتری به میان می آید تن و بدنشان می لرزرد و اظهار می کنند که ما همان راه عدم شرکت در مصاحبه دکتری را در پیش می گیریم.

این مصاحبه‌ انقدر سخت و مشکل است که مگر می شود در آن قبول شد. انقدر شانس قبولی مان پایین است که ترجیح می دهیم اصلاً شرکت نکنیم و همان عدم شرکت در مصاحبه دکتری برایمان بهتر است.

اما دوستان عزیز توجه کنید که همین عدم شرکت در مصاحبه دکتری هیچ معنایی به جز نداشتن اعتماد به نفس و همین طور عدم باور به توانایی ها و استعدادهای خود نیست. 

پس یک یا علی بگویید و با پشتکار و اراده ای عالی پیش بروید. مطمئن باشید که اگر از راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری استفاده کنید ( کارنامه اولیه آزمون دکتری ) و با تکنیک های مصاحبه دکتری آشنا شوید مؤفقیت شما در این مرحله قطعی است.

البته نقش استفاده از تجربیات مصاحبه دکتری را نمی توان نادیده گرفت و این مورد می تواند کمکی اثربخش به شما دوستان عزیز داوطلب شرکت کننده در مصاحبه دکتری باشد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

آیا با تکنیک های مصاحبه دکتری آشنایی دارید؟

آیا می دانید تکنیک های مصاحبه دکتری شامل چه مواردی می شوند؟ آیا اطلاع دقیقی از این تکنیک های مصاحبه دکتری دارید؟

در این بخش، می توانید تکنیک های مصاحبه دکتری را مطالعه کنید.

البته همان طور که بالاتر اشاره کردیم اطلاع از این تکنیک های مصاحبه دکتری از طریق مصاحبه با قبول شدگان سال های گذشته و استفاده از تجربیات مصاحبه دکتری این افراد هم امکانپذیر است.

اول این که، یادتان باشد که شاید فقط همین یک بار فرصت شرکت در مصاحبه دکتری را داشته باشید و احتمال این که دیگر نتوانید در این مرحله حضور پیدا کنید به مراتب برایتان وجود دارد.

در نتیجه، تمام سعی خود را بکنید که با یادگیری تکنیک های مصاحبه دکتری قبولی خود را در مصاحبه تضمین کنید.

با ما همراه باشید تا با تکنیک های مصاحبه دکتری که معمولاً در راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری ( مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری ) در رابطه با آن صحبت می شود آشنا شوید.

 

تجربیات مصاحبه دکتری

 

مصاحبه را مثل بازی فوتبال در نظر بگیرید

دوستان یادتان باشد که مصاحبه را هم مثل بازی فوتبال بدانید. همان طور که بازیکنان فوتبال تا دقیقه نود هم ناامید نمی شوند و تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی دارند شما هم این گونه عمل کنید.

اگر جوابی نادرست به سؤالی دادید اصلاً‌ ناامید نشوید و سریع استرس نگیرید. اتفاق خاصی نیفتاده است. سعی کنید بقیه مصاحبه را خوب پیش بروید.

دوستان عزیز هیچ وقت فراموش نکنید که ممکن است رقیبان شما هم چندان اطلاعات زیادی نداشته باشند.

 

برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

در طول کل جلسه نیازی به برخورد رسمی ندارید

دوستان باور کنید که هیچ نیازی به رسمی بودن در کل مدت مصاحبه ندارید. راحت باشید.

حتی گاهی برخوردی دوستانه داشته باشید. گاهی لبخند بزنید.

هیچ وقت پاها را روی هم نیندازید و با بیخیالی تمام پای رویی خود را نلرزانید.

انجام این کار موجب منحرف کردن توجه شخص مقابل می شود و البته حس ناامنی و میزان ناراحتی شما را نشان می دهد.

حس خستگی خود را بروز ندهید

 دوستان عزیز یکی از مواردی که در راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری می توانید از یک مشاور دریافت کنید این است که هرگز در طول مصاحبه خود را ملول و خسته نشان ندهید. همین که مدام به ساعت خود نگاه کنید و یا سرتان را بخارانید این یعنی خسته شده اید و مایل به ترک جلسه مصاحبه هستید.

خود را دست کم نگیرید

هرگز خود را دست کم نگیرید. شما به آسانی می توانید عقاید و نظرات اساتید مصاحبه کننده را در مورد خود تغییر دهید. این موضوع بسیار مهم است. باید با صداقت و زیرکی علاقه خود را بروز دهید و در اوقاتی مناسب اطلاعاتی را از توانایی ها و سوابق کاری خود ارائه کنید.

 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1401 در هفته سوم اردیبهشت ماه می باشد.

 

اگر چیزی را بلد نبودید سریع خود را نبازید

امکان دارد اساتید سؤالاتی را از شما بپرسند که یا پاسخشان را نمی دانید یا جواب ها یادتان نمی آید. در این شرایط سعی در پیچاندن آن ها نداشته باشید. بلکه کاملاً صادقانه اظهار کنید که جواب را نمی دانید.

انگیزه و علاقه تان را به رشته تحصیلی خود نشان دهید

دوستان عزیز داوطلب در طول جلسه همواره سعی کنید چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم علاقه و رغبت خود را به رشته دانشگاهی خودتان نشان دهید. بعلاوه، از ذکر این موضوع غافل نشوید که برای آینده تحصیلی و شغلی در رشته خود برنامه ای عالی دارید و بی هدف وارد این رشته نشده اید. هرگز فراموش نکنید که انگیزه داشتن رمز مؤفقیت شما در مصاحبه دکتری است.

اعتماد بنفس خود را در زمان ورود به جلسه حفظ کنید

سر وقت در جلسه مصاحبه حاضر شوید. اگر دیر برسید مسلماً استرس می گیرید. در زمان دست دادن با مصاحبه کنندگان دستشان را محکم و با اعتماد بنفش بفشارید. نکته مهم این که، در تمام طول مصاحبه لبخند را فراموش نکنید. همین لبخند ساده وجود اعتماد بنفس را در شما نشان می دهد.

آراسته و پیراسته در جلسه حضور پیدا کنید

هیچ نیازی به پوشیدن کت و شلوار در جلسه مصاحبه ندارید. ولی هرگز شلخته نباشید و آراسته باشید. داشتن ظاهری مرتب و آراسته در سر جلسه توجه مصاحبه کنندگان را جلب می کند.

 

جهت اطلاع از نحوه مصاحبه دکتری کلیک نمایید.

 

قبول نشدن در مصاحبه به معنای تمام شدن دنیا نیست!!!!

دوستان عزیز اگر در مصاحبه قبول نشدید ( نتایج مصاحبه دانشگاه آزاد ) فکر نکنید دنیا تمام شده و باید سر خود را زمین بگذارید و بمیرید.

بخدا هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. این آخر راه نیست!!! روش های دیگری هم برای ورود به دوره دکتری هست.

باور کنید. فقط یک لحظه به تحصیل در دانشگاهی در کشوری دیگر فکر کنید… 

عالی نیست؟! چقدر خوب می شود اگر وارد دانشگاهی خارجی در کشوری دیگر شوید. اینطور نیست؟؟

فقط کافیست چم و خم کار را بدانید و از نحوه مهاجرت و گرفتن بورس تحصیلی مطلع شوید. این کار را به مشاوران خبره ایران تحصیل بسپارید و از دریافت به روزترین و بهترین اطلاعات مطمئن باشید. 

مشاوران ایران تحصیل همراه و همقدم شما برای ادامه تحصیل و مشاوره تحصیل در خارج از کشور هستند و تا آخر راه با شما می آیند. 

 

اخبار پیرامونی راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری

 • نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه معارف اسلامی دی ماه اعلام می‌شود

اوایل دی ماه سال 1401 نتایج اولیه آزمون ورودی اختصاصی دکتری دانشگاه معارف اسلامی اعلام می‌شود. پذیرفته‌شدگان نهایی از ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ مشغول به تحصیل خواهند شد.

 • نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نخستین نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.  برخی از متقاضیان این دوره به دلیل نقص مدارک ارسالی در زمان ثبت نام به صورت مشروط اعلام شده است.  لازم است حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 26 خرداد ماه  از ریز نمرات که متشکل از معدل و نمره پایان نامه است به صورت یک فایل PDF بارگذاری کنند.

 • نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد/ بیش از ۳۸ هزار داوطلب به دانشگاه‌ها معرفی شدند.

نتایج انتخاب رشته متقاضیان آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

 • نتایج اولیه پذیرفته شدگان بدون آزمون دکتری دانشگاه تهران اعلام شد.

متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون (استعداد‌های درخشان) دانشگاه تهران در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که فرم ثبت نام خود را از سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران تکمیل کرده‌اند، با استفاده از شناسه کاربری و رمزعبور برای آگاهی از وضعیت بررسی اولیه پرونده الکترونیکی در سامانه اقدام کنید.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

تمامی افرادی که در آزمون دکتری شرکت می‌کنند با مشکلات متعددی روبرو هستند که می‌توان به مواردی که در بالا به آن پرداختیم مراجعه کرده و مجددا مطالعه کنید. بسیاری از داوطلبین نیاز به مشاوره و مشورت با اساتید این حوزه دارند تا با مواردی که به آن‌ها گفته می‌شود راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری صورت گیرد در متن بالا به صورت کامل به دغدغه‌های افراد پرداخته شده است و به شما کمک می‌کند تا با کنترل احساسات و استرس خود و مطالعه دقیق و حساب شده در این آزمون موفق شوید.

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری باید چه کاری انجام دهم؟ 

برای دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری باید از کمک مشاوری خبره در این حوزه مشورت کنید.

تکنیک های مصاحبه دکتری شامل چه مواردی می شود؟ 

تکنیک های مصاحبه دکتری شامل مواردی از جمله استفاده از تجربیات مصاحبه دکتری داوطلبان سال های گذشته، سر وقت حاضر شدن در سر جلسه مصاحبه، تقویت زبان انگلیسی و مواردی از این قبیل می شود.

آيا در صورت عدم شرکت در مصاحبه دکتری باز هم می توان برای حضور در آن اقدام کرد؟ 

خیر. هر داوطلب کنکور دکتری تنها یک بار می تواند در جلسه مصاحبه حضور داشته باشد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  احمدی
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۷

  با سلام و درود چاپ کتاب هم تاثیر مثبتی در مصاحبه دکتری دارد حتی تبدیل پایان نامه به کتاب بنده کتابم رو در انتشارات آریا دانش چاپ کردم و راضی بودم

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام مرسی ازنظرطون

 2. Avatar photo
  مرادی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  شرکت کردم اما ازم الویت دانشگاه انتخابی رو پرسید گفتم اول علامه بعد شاهد، دیگه ازم سوال نپرسیدن و گفتن اگه اینجا قبول نشی انشاءالله جای دیگه قبول میشی خیلی ناراحت شدم، حالا برای علامه و الزهرا و خوارزمی مصاحبه دارم خیلی استرس دارم و تا امیدم

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام وقت بخیر نگران نباشید برای مصاحبه هر دانشگاهی که دعوت شدید با روحیه بالا و امادگی کامل حضور پیدا کنید .سوالات عقیدتی سیاسی و مذهبی -سوالاتی درباره ی رشته انتخابی و علایق -سوالاتی در خصوص علت انتخاب رشته و….. از شما پرسیده خواهد شد

 3. Avatar photo
  مرادی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

  با سلام و درود، من مصاحبه دکتری فلسفه تعلیم و تربیت شرکت کردم، رتبه ام ۱۷ و یک مقالهisc و یک کتاب دارم، ده سال پیش از ارشد فارغ‌التحصیل شدم، از دانشگاه الزهرا و دوره ارشدم شاگرد اول بودم. برای مصاحبه دانشگاه شاهد

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام سوالتو رو بفرمایید//؟؟!!

 4. Avatar photo
  مرادی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

  ,با سلام و درود، من برای دکتری فلسفه تعلیم و تربیت شرکت کردم، رتبه ام ۱۷ شده و یک مقالهisc و یک کتاب دارم، ده سال پیش فارغ تحصیل شدم، معلم هستم، بنظرتون روزانه قبول میشم، البته دوره ارشدم شاگرد اول در دانشگاه الزهرا بودم، مصاحبه شاهد رو دادم، اما ازم پرسیدن الویت کجا زدم، من گفتم اول علامه بعد شاهد، بعد این حرف دیگه ازم نپرسیدن گفتن اگه اینجا قبول نشدی انشاءالله جای دیگه قبول میشی خیلی ناراحت شدم، الان برای علامه و الزهرا و خوارزمی مصاحبه دارم اما خیلی ناامید و استرس دارم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

   با سلام وقت بخیر برای راهنمایی مصاحبه باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشود تماس بگیرید

 5. Avatar photo
  حشمت
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام، من برای اولین باری هست که قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارم، میخواستم این پرسش را مطرح کنم که گزینش اعتقادی هم در این مصاحبه وجود دارد یا صرفا سوالات پیرامون موارد علمی و تحصیلی مطرح می شوند؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام، خیر گزینش اعتقادی برای قبولی در مصاحبه دکتری ملاک نمی باشد.

 6. Avatar photo
  هاشم
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام، من برای قبولی مصاحبه دکتری نیاز به راهنمایی دارم، میخواستم بدونم که در صورتی که مصاحبه کننده در این آزمون یک سوال رو مطرح کرد که من نسبت به جواب اون بی اطلاع بودم چیکار باید کنم؟ و اینکه اگر به یک سوال جواب ندادم رد میشم؟ تا چه میزان فرصت خطا وجود داره؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام، همانطور که در مقاله راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری گفته شد بهتر است در صورتی که یک پاسخ سوالی را نمی دانستید نسبت به عدم دانایی خود در این باره اظهار داشته باشید، علاوه بر این صرفا عدم پاسخ به یک سوال نمی تواند فرایند مصاحبه را تحت تاثیر قرار دهد و کلیت فرایند مصاحبه روی پذیرش و یا عدم پذیرش شما تاثیر گذار می باشد.

 7. Avatar photo
  قادر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام، ممنون بابت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری که ارائه دادید، میخواستم بدونم در این نوع مصاحبه هم مثل مصاحبه استخدامی مراکز دولتی نوع پوشش و لباس هایی که میپوشیم هم حائز اهمیت هست؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام، پوشش و موارد عقیدتی عموما برای پذیرش در ادارات دولتی حائز اهمیت می باشد و همانطور که در راهنمای قبولی مصاحبه دکتری ذکر شد پوشش اهمیت چندانی ندارد، اما از جایی که کار از محکم کاری عیب نمی کند بهتر است که پوششی در عرف جامعه داشته باشید.

تماس با مشاور