تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری 1400

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اطلاع از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری 1400 و همین طور مدارک مصاحبه دکتری برای کلیه افرادی که قصد ورود به این دوره را دارند الزامی است. در واقع، هر داوطلب باید از حد نصاب نمره مصاحبه دکتری اطلاع حاصل کند و بعلاوه توانایی خود را در مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری بالا ببرد تا بدین ترتیب بتواند قبولی را از آن خود کند. نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری براساس موارد مختلفی همچون امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری و غیره تعیین می شود. دقت داشته باشید که نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری می تواند امتیاز منفی برای شما باشد.

 

در این نوشته، با ارائه نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری در خدمت شما هستیم. علاوه بر این، سعی داریم راهکارهایی را نیز جهت قبولی در مصاحبه دکتری خدمت شما داوطلبان و متقاضیان عزیز ارائه دهیم. پس ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که باید در رابطه با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بیاموزید.

 

 

جهت دریافت مشاوره قبولی در مصاحبه دوره دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

مدارک مصاحبه دکتری

 

 

چرا باید از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری اطلاع داشته باشیم؟

شاید بسیاری از شما خوانندگان این نوشته از داوطلبان ورودی دکتری در سال جدید باشید و برای قبولی در مصاحبه کفش آهنی پوشیده اید.

اما به خاطر داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای قبولی در مصاحبه دکتری باید در مورد نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری اطلاعات دقیقی را بدست آورید.

اطلاع از این موضوع می تواند کمک زیادی به شما جهت قبولی و پذیرش شما در مصاحبه دکتری و به دنبال آن پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظرتان داشته باشد.

پس هرگز اطلاع از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری را فراموش نکنید و از آن غافل نشوید.

 

 

با دریافت بهترین مشاوره ها می توانید قبولی خود را در مصاحبه دکتری تضمین کنید. 

 

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری چگونه است؟

در رابطه با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری باید خدمت شما عرض کنیم که موارد زیادی می توانند امتیاز شما را در این مصاحبه تعیین کنند.

 به عبارت دیگر، نمره کتبی بدست آمده از کنکور دکتری، داشتن مدرک زبان، سابقه تدریس در مصاحبه دکتری، فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی، دانشگاه های محل تحصیل در دوره های قبل، پایان نامه دوره ارشد و معدل مقاطع قبلی تحصیلی شما می توانند امتیاز شما در این مصاحبه رقم بزنند.

در ادامه نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری برای هر کدام از این موارد مذکور را خدمت شما دوستان داوطلب عرض می کنیم.

 

 

برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

امتیاز کتاب و مقاله در مصاحبه کنکور دکتری

از مواردی که می تواند حد نصاب نمره مصاحبه دکتری را برای شما به بار آورد تألیف مقاله و کتاب است.

در واقع، ترجمه و یا تألیف کتب مربوط به رشته، مقاله های خارجی و یا داخلی به چاپ رسیده در انواع کنفرانس های معتبر، مقاله های ترویجی-علمی مربوط به رشته دانشگاهی و همین طور مقاله های علمی-پژوهشی خارجی و یا داخلی می تواند امتیاز مثبتی برایتان باشند و شما را به قبولی نزدیک کنند.

البته توجه داشته باشید که، نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری در هر کدام از موارد ذکر شده بستگی به نظر اساتید و کارشناسان حاضر در جلسه مصاحبه دارد.

همواره به این موضوع توجه داشته باشید که نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری و همین طور نداشتن کتابی تألیف شده می تواند قبولی شما را کمی سخت تر کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، داشتن مقام در انواع جشنواره های علمی همچون فارابی و خوارزمی و همین طور ثبت اختراعات مختلف و داشتن طرح های تحقیقاتی و پژوهشی مختلف می تواند موجب کسب حد نصاب نمره مصاحبه دکتری برای شما شود.

در جدول ارائه شده در زیر با ذکر حداکثر امتیازات، انواع مقاله، کتاب و ثبت اختراع در خدمت شما هستیم.

 

 

نوع فعالیت های انجام شده سقف امتیاز شیوه ارزیابی
سطح کیفی پایان نامه ارشد     

     4

بسیار خوب: 2 امتیاز

عالی: 4 امتیاز

ترجمه یا تألیف کتاب مربوط به رشته دانشگاهی 4
مقاله های به چاپ رسیده در انواع کنفرانس های خارجی یا داخلی 4

 

 

 

مقاله های داخلی: 1 امتیاز

مقاله های خارجی: 2 امتیاز

مقاله های علمی-ترویجی مربوط به رشته 6 هر کدام از مقاله ها تا 2 امتیاز براساس آیین نامه ارتقاء
 

کلیه افراد برگزیده در انواع جشنواره های علمی معتبر

22

 

 

 

برگزیده های خارجی: 7 امتیاز

برگزیده های داخلی: 3 امتیاز

 

گواهی ثبت اختراع که باید به تأیید سازمان پژوهش های صنعتی و علمی ایران رسیده باشد

گواهی ثبت اختراع داخلی: 5 امتیاز

گواهی ثبت اختراع خارجی: 7 امتیاز

 

مقاله های علمی-پژوهشی (خارجی و داخلی) مربوط به رشته دانشگاهی

هر کدام از مقاله ها براساس آیین نامه ارتقاء تا 7 امتیاز مثبت را به خود اختصاص می دهند

 

 

نوع فعالیت انجام شده سقف امتیاز شیوه ارزیابی
داشتن مدرک معتبر زبان 8 براساس مدارک به دست آمده در آزمون های مختلف زبان
 

 

افراد برگزیده در انواع المپیادهای علمی دانشجویی

5

 

 

رتبه 13 تا 15: یک امتیاز

رتبه 10 تا 12: 2 امتیاز

رتبه 7 تا 9: سه امتیاز

رتبه 4 تا 6: چهار امتیاز

رتبه 1 تا 3: پنج امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره ارشد ناپیوسته 3 براساس نظر تیم مصاحبه کننده
طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی 3 براساس نظر تیم مصاحبه کننده
کیفیت دانشگاه محل تحصیل در دوره ارشد و معدل این دوره 5 براساس نظر تیم مصاحبه کننده
کیفیت دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی و معدل این دوره 6

براساس نظر تیم مصاحبه کننده

 

 

 

حد نصاب نمره مصاحبه دکتری

 

 

امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری

در مورد امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری چه می دانید؟ باید عرض کنیم که در طول سال های گذشته برگزاری مصاحبه دکتری امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری آیتم مهم و مجزایی محسوب می شده است.

حتی شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در رابطه با امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری تعداد سال هایی که فرد داوطلب تدریس در مصاحبه دکتری مورد بسیار مهمی بوده است.

شاید بپرسید که چرا سابقه و تعداد سال های تدریس فرد داوطلب اهمیت داشته است؟

در پاسخ باید عرض کنیم که در گذشته تصور بر این بود که داشتن سابقه تدریس به معنی تسلط زیاد به موضوعات و مفاهیم درسی و همین طور اعتماد مؤسسه آموزشی و یا دانشگاه به وی برای تدریس به دانشجویان است.

حتی شاید باور نکنید اما امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری آنقدر مهم بود که امکان داشت در طول مصاحبه از فرد در رابطه با مباحثی که تاکنون تدریس کرده هم سؤالاتی پرسیده شود.

ولی در حال حاضر، شاهد کاهش اهمیت تدریس در مصاحبه دکتری هستیم. حتی امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری به وسیله مسئولین امر حذف گردید.

اما با این حال هرگز تصور نکنید که داشتن امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری هیچ اثری ندارد.

هر چند شماری از دانشگاه ها به هیچ وجه امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری را در نظر نمی گیرند. ولی برخی از مراکز دانشگاهی هنوز توجه ویژه ای به امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری دارند.

توجه کنید که در برخی از رشته هایی که آموزش در آن ها مهم بوده و به عنوان یکی از اصول اساسی در آن رشته در نظر گرفته می شود بحث توجه به امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری اهمیت ویژه ای پیدا می کند. 

به عنوان مثال، رشته ای همچون آموزش زبان را در نظر بگیرید که علاوه بر سابقه تدریس در دانشگاه ها باید سابقه تدریس در انواع آموزشگاه های آزاد را نیز باید در نظر گرفت.

 

 

امتیاز داشتن مدرک زبان در مصاحبه

هر چند از نظر بعضی از داوطلبان ارائه مدرک زبان در زمان شرکت در مصاحبه دکتری حیاتی نیست و این موضوع می تواند در نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری آن ها تأثیری نداشته باشد.

ولی باید عرض کنیم که، ارائه مدرک زبان معتبر می تواند شاخص بسیار مهمی در زمان ارزیابی شما در مصاحبه دکتری به شمار رود و موجب کسب حد نصاب نمره مصاحبه دکتری نیز برای شما شود.

براساس تجربیات داوطلبان در طول سال های گذشته، داشتن مدرک زبان از جمله مدرک تافل، تولیمو، آیلتس و MSRT می تواند اثری عالی بر نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری برای هر داوطلب داشته باشد و تمامی فرآیند مصاحبه دکتری را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

برای اطلاع از حداکثر امتیازات در نظر گرفته شده برای هر کدام از مدارک زبان ملی و یا بین المللی در مصاحبه دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری

 

 

اهمیت تقویت مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری

تقویت هر چه بیشتر مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری از اهمیت زیادی برای هر کدام از داوطلبان برخوردار است.

شاید بپرسید که اهمیت تقویت مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری چیست؟ چرا داوطلبان تا این حد به تقویت مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری اهمیت می دهند؟

در پاسخ باید عرض کنیم که در طول جلسه مصاحبه دکتری از شما می خواهند که خود را به زبان انگلیسی معرفی بفرمایید.

حتی امکان دارد از شما درخواست شود که در رابطه با موضوع پایان نامه ارشد خود به زبان انگلیسی توضیحاتی را عرض کنید.

 در صورت تقویت زیاد مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری می توانید این کار را به آسانی انجام دهید و حد نصاب نمره مصاحبه دکتری را از آن خود کنید.

 پس حتماً جهت تقویت مکالمه انگلیسی در مصاحبه دکتری از مطالعه زیاد، حل تمرینات مختلف و شرکت در کلاس های مختلف زبان و همین طور کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی غافل نشوید تا بتوانید حد نصاب نمره مصاحبه دکتری را بدست آورید.

 

 

آیا اطلاعی از مدارک مصاحبه دکتری دارید؟

آیا می دانید که در روز مصاحبه دکتری نیاز به ارائه مدارک مصاحبه دکتری دارید؟ آیا می دانید مدارک مصاحبه دکتری شامل چه مواردی می شوند؟

آيا از لیست مدارک مصاحبه دکتری مطلع هستند؟ از میان مدارک مصاحبه دکتری می توان از مدرک زبان، رزومه تحصیلی و کاری، اصل مدرک ارشد متقاضی همراه با کارنامه ریز نمره ها و همین طور اصل مدرک کارشناسی یا کارنامه ریز نمره های این مقطع یاد کرد.

جهت اطلاع دقیق از مدارک مصاحبه دکتری می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه مشورت بفرمایید.

 

 

در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه کاری انجام دهیم؟

نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری می تواند موجب کاهش امتیاز شما در این مصاحبه شود.

 در واقع، اگر نگاهی به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری انداخته باشید متوجه این موضوع می شوید که اثر داشتن و نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است و تا چه حد می تواند امتیاز شما را بالا یا پایین ببرد.

اما در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه کاری می توان انجام داد؟ آیا با نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری باید قید قبولی در این مصاحبه را بزنیم؟

یا نه در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری جایگزینی برای آن وجود دارد؟

در این رابطه و برای یافتن پاسخ این سؤال که آیا جایگزینی برای مقالات مختلف علمی و پژوهشی در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری وجود دارد یا خیر با مشاوران ایران تحصیل مشورت بفرمایید.

 

 

برای اطلاع از زمان شرکت در مصاحبه دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری 

مشاوره انتخاب رشته دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چقدر است؟ 

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری

5/5 - (1 امتیاز)

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری چگونه است؟ 

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری براساس مواردی همچون مقالات، دانشگاه محل تحصیل در مقاطع قبلی و مواردی از این دست مشخص می شود.

مدارک مصاحبه دکتری برای بدست آوردن حد نصاب نمره مصاحبه دکتری چیست؟ 

مدارک مصاحبه دکتری شامل مواردی همچون مدرک تحصیلی، ریز نمره ها و مدرک زبان ملی و بین المللی می شود.

آيا تقویت مکالمه زبان انگلیسی در مصاحبه دکتری الزامی است؟ 

بله. زیرا سؤالاتی هم به زبان انگلیسی از شما پرسیده می شود.

آيا در حال حاضر شاهد در نظر گرفتن امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری هستیم؟ 

در حال حاضر شماری از دانشگاه ها این مورد را لحاظ می کنند و برایشان اهمیت زیادی دارد.

آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری می تواند امتیاز منفی برای هر فرد محسوب شود؟ 

بله. پس بهتر است قبل از شرکت در مصاحبه دکتری مقاله هایی را آماده کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور