ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش | ایران تحصیل

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۶
سیستم پاسخگویی سازمان سنجش
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای استفاده کلیه افراد و داوطلبان کنکوری فعال شد. کلیه متقاضیان می توانند در صورت نیاز به استفاده از سامانه ثبت درخواست سنجش وارد آن شده و درخواست خود را در آن درج فرمایند. البته دقت داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکلی در زمان استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می توانید از پشتیبانی آنلاین سنجش استفاده کنید.

 

از آن جایی که هر یک از افراد و شرکت کنندگان در کنکور سراسری احتمالاً نیاز به مراجعه و استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش را دارند و باید با نحوه ورود و استفاده از آن آشنایی کافی را پیدا کنند اینجاست که یاری خواستن از مشاوری آگاه و خبره در این رابطه می تواند بسیار مفید فایده واقع شود. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه استفاده از سامانه ثبت درخواست سنجش و نحوه برقراری ارتباط با پشتیبانی آنلاین سنجش می توانید با تیم مشاوره ای کاردان و خبره ای در این زمینه تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را برایتان به عمل آورند. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه ورود و استفاده از سیستم آنلاین پاسخگویی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

در صورت داشتن اعتراض به نتیجه کنکور سراسری در مقاطع تحصیلی ارشد، کارشناسی و دکتری می توانید از سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و آمورش کشور استفاده کنید

فهرست محتوا

موارد استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش چیست؟

همواره این امکان برای داوطلبان و کنکوری های عزیز وجود دارد که از نتیجه آزمون خود رضایت کافی را نداشته و تمایل به اعتراض به رتبه و یا نتیجه نهایی کنکور را داشته باشند.

از طرفی، احتمال فراموشی و یا گم کردن شماره پرونده،‌ شماره داوطلبی و یا حتی کد رهگیری کنکور نیز برای افراد و داوطلبان وجود دارد.

اینجاست که می توانید برای ثبت درخواست اعتراض و یا بازیابی شماره داوطلبی و شماره پرونده و یا کد رهگیری خود از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش استفاده کنید.

البته در صورت نیاز به کمک در زمان ورود و استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش یا همان سامانه ثبت درخواست سنجش امکان استفاده از پشتیبانی آنلاین سنجش نیز برای شما وجود دارد و می توانید برای این امر اقدام کنید.

 

 

برای دانلود منابع تافل سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

در مورد امکانات سیستم پاسخگویی سازمان سنجش چه می دانید؟

قبل از استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و برقراری ارتباط با پشتیبانی آنلاین سنجش آشنایی با بخش ها و امکانات مختلف گنجانده شده در آن الزامی و مهم است. در این بخش از نوشته حاضر قصد آشنایی شما را با مهم ترین بخش ها و امکانات مندرج در سامانه ثبت درخواست سنجش داریم.

 

 

. امکان دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده

شمار زیادی از داوطلبان کنکور در حفظ و نگهداری از شماره پرونده و یا داوطلبی خود کوشا نیستند و آن ها را در نزد خود حفظ نمی کنند.

در نتیجه، در روز اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور با مشکل مواجه شده و نمی توانند برای ورود به سامانه جهت اطلاع از نتایج مراجعه کنند.

اینجاست که سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به کمک پشتیبانی آنلاین سنجش می تواند به داد آن ها برسد و امکان بازیابی این شماره های مهم را برایشان فراهم کند.

 

 

برای ورود به سایت ثبت نام کنکور ارشد سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. اعتراض به سؤالات کنکور سراسری

برخی از داوطلبان کنکور پس از اتمام آزمون و انتشار کلید سؤالات رضایت کافی را از نحوه تصحیح پاسخ برگ های خود نداشته و به دنبال اعتراض به پاسخ یک یا چند مورد از سؤالات هستند.

در اینجا باید عرض کنیم که این امر با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای داوطلبان فراهم است و آن ها می توانند با ورود به سامانه ثبت درخواست سنجش و استفاده از کمک پشتیبانی آنلاین سنجش اقدامات لازم را برای اعتراض به سؤالات کنکور سراسری انجام دهند.

 

 

 . اعتراض به رتبه کنکورهای سراسری

افراد زیادی هستند که در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری دکتری، کارشناسی ارشد و یا کارشناسی به رتبه کنکور خود معترض بوده و به نظرشان اشتباهی در تصحیح پاسخ نامه صورت گرفته است.

اینجاست که سازمان سنجش آموزش کشور با راه اندازی سامانه ثبت درخواست سنجش امکان اعتراض به رتبه را برای داوطلبان فراهم کرده و آن ها می توانند با مراجعه به این سایت برای ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

پس از ثبت اعتراض به رتبه کنکورهای کارشناسی ارشد، دکتری و یا کارشناسی در سامانه ثبت درخواست سنجش بررسی های لازم توسط مسئولین این امر صورت می گیرد و نتیجه خدمت داوطلبان و متقاضیان شرکت در انواع کنکورهای آزمایشی اعلام می شود.

 

 

. اعتراض به نتیجه نهایی کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها

به جز امکان اعتراض به رتبه کنکور هر فرد داوطلب کنکوری می تواند برای ثبت درخواست اعتراض خود به نتیجه نهایی آزمون های ارشد، دکتری و همین طور کارشناسی نیز به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کند.

این امر از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و مراجعه به بخش مختص ثبت اعتراض برای هر کدام از متقاضیان و داوطلبان کنکوری صورت می گیرد.

 

 

. ثبت درخواست برای برداشتن محدودیت شرکت در آزمون سراسری

شاید درباره این موضوع شنیده اید که در صورت شرکت در هر یک از کنکورهای مقطع مختلف دکتری،‌کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و قبولی و پذیرش در دوره روزانه دانشگاه ها و عدم حضور در دانشگاه محل قبولی در زمان ثبت نام امکان شرکت در کنکور سال آینده به شما داده نمی شود.

اما سازمان سنجش با راه اندازی سیستم پاسخگویی سازمان سنجش این مشکل را برای شما برطرف کرده و یا مراجعه به این بخش از سامانه می توانید برای رفع این محدودیت اقدامات لازم را انجام دهید.

البته به جز تمامی این موارد گفته شده در صورتی که سهمیه های لازم برای شما در رتبه و یا نتایج نهایی کنکورتان اعمال نشده است و یا اگر مؤفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری خود نشده اید می توانید درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت کنید تا پیگیری های لازم برایتان انجام شود.

 

 

آیا برای استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش نیاز به ثبت نام در سامانه است؟

استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و بهره گیری از امکانات مختلف آن نیاز به ثبت نام در این سامانه دارد.

در واقع، بدون ثبت نام و درج مشخصات لازم در سامانه سنجش امکان استفاده از بخش های مختلف سامانه ثبت درخواست سنجش برای شما دوست عزیز وجود ندارد.

البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام در سایت سنجش آموزش کشور برای شما دوست عزیز داوطلب کنکور الزامی است و می توانید از طریق مشاوری خبره و کاردان برای اطلاع از این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

چگونه می توان برای ورود و استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اقدام کرد؟

آیا با نحوه ورود و استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آشنایی دارید؟ آیا می دانید چگونه می توان از امکانات گنجانده شده در این سامانه بهره برد؟

در این قسمت با شما همراه هستیم تا اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ورود به سامانه ثبت درخواست سنجش دریافت کنید و به صورت تصویری با نحوه وارد شدن و استفاده از این سامانه پرکاربرد و مفید آشنا شوید.

. در اولین قدم باید برای عضویت در سامانه سنجش اقدام کرده و پس از آن آدرس این سایت را در مرورگر خود درج بفرمایید.

 

 

سامانه ثبت درخواست سنجش

 

 

. با درج آدرس این سامانه در مرورگر گوگل نوبت به انتخاب گزینه ورود به سیستم پاسخگویی از اولین صفحه سایت سنجش می رسد.

البته دقت داشته باشید که امکان ورود به آدرس مستقیم request. Sanjesh.org به جای طی این مراحل نیز برای شما دوستان عزیز وجود دارد.

 

 

پشتیبانی آنلاین سنجش

 

 

. پس از کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم صفحه ای برایتان باز می شود که در آن باید بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک بفرمایید.

 

 

پاسخگویی سنجش

 

 

. در قدم بعدی بعدی باید رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی خود را در سامانه فیلدهای گنجانده شده در سامانه وارد کرده و در ادامه گزینه ورود به سیستم را بزنید.

 

 

 

ثبت درخواست سنجش

 

 

. در صورت انجام صحیح و کامل تمامی مراحل ذکر شده در بالا صفحه ای تحت عنوان سیستم ارسال درخواست برایتان باز می شود.

در این صفحه مواردی در سمت راست گنجانده شده که باید از میان آن ها باید گزینه درخواست جدید را انتخاب کنید.

 

سایت سازمان سنجش

 

. با کلیک بر روی گزینه درخواست جدید الزاماً باید از لیست کشویی موجود در صفحه برای انتخاب آزمون و همین طور سال تجصیلی خود اقدام کنید.

. پس از انتخاب این دو مورد مهم (سال و نام آزمون) صفحه جدیدی برایتان باز می شود که در آن براساس درخواست خود باید بر روی یکی از گزینه های به نمایش درآمده کلیک بفرمایید.

 

 

نحوه ثبت درخواست در سنجش

 

 

به عنوان مثال در صورت نیاز به دریافت و بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده باید گزینه دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام را بزنید.

 

 

کد رهگیری کنکور

 

 

. پس از وارد شدن به صفحه ای جدید فیلدهایی برای شما نشان داده می شود که باید در آن ها اطلاعات لازم را وارد کنید.

فیلد اول مربوط به درج نوع مشکل است که باید از لیست کشویی تعبیه شده در سامانه مشکل خود را از میان مشکلات مختلف انتخاب بفرمایید.

دومین فیلد مربوط به عنوان مشکل است که الزاماً‌ باید آن را در فیلد مربوطه درج کنید. فیلد سوم مربوط به درج پیام درخواست است که باید به طور مفصل در رابطه با آن توضیح دهید.

آخرین فیلد مربوط به کد امنیتی است که سیستم به شما می دهد و باید برای درج آن اقدام کرده و در ادامه بر روی دکمه سبز رنگ تأیید بزنید.

 

 

چگونه می توان از نتیجه ثبت درخواست در سامانه سنجش مطلع شد؟

شاید این پرسش مهم در ذهن شما هم ایجاد شود که چگونه می توان برای اطلاع از نتیجه ثبت درخواست حال به هر دلیلی ( اعتراض به نتایج اولیه و یا نهایی کنکور، بازیابی شماره پرونده و غیره) مطلع شد؟

در رابطه با نحوه اطلاع از نتیجه ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش باید خدمت شما عرض کنیم که این کار به صورت اینترنتی برای شما انجام می شود و هیچ نیازی به مراجعه حضوری به سازمان سنجش نیست.

در واقع، پس از ثبت درخواست خود در سامانه ثبت درخواست سنجش کدی هفت رقمی از طریق سیستم برایتان ارسال می شود که باید با استفاده از آن وارد سامانه شده و برای اطلاع از نتیجه ثبت اعتراض و یا درخواست خود اقدام کنید.

 

 

نتیجه ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش چه زمانی اعلام می شود؟

در رابطه با زمان اعلام نتیجه ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که این امر زمان زیادی به طول نمی انجامد.

به این صورت که، به طور معمول پس از ثبت درخواست نتیجه بین یک الی سه روز کاری خدمت داوطلبان اعلام می شود.

 

 

چگونه می توانم از دادن پاسخ به درخواست در سامانه سنجش مطمئن شوم؟

ببینید دوستان عزیز در صورت سبز بودن رنگ درخواست خود می توانید از پاسخ دادن مشاورین سازمان سنجش و آموزش کشور مطمئن شوید.

اما اگر رنگ درخواست شما آبی بود این موضوع به این معناست که هنوز مشاوران در حال بررسی آن هستند و در نتیجه امکان اطلاع از پاسخ برایتان وجود ندارد.

 

 

آیا چیزی در مورد سامانه میز خدمت سازمان سنجش شنیده اید؟

دیگر همه می دانیم که سایه کرونا بر سر مردم کشور سایه انداخته و امکان مراجعه حضوری به مراکز مختلف از جمله سازمان سنجش آموزش کشور برای انجام کارهای اداری بسیار کاهش یافته است.

از این رو و برای رفاه حال داوطلبان کنکور سازمان سنجش تصمیم به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان سامانه میز خدمت را گرفت.

سامانه ای بسیار مفید و کاربردی که می تواند مورد استفاده تمامی داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باشد.

در رابطه با نحوه ثبت درخواست در سامانه میز خدمت سازمان سنجش و آموزش کشور باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که تنها در صورت در اختیار داشتن مستندات و مدارک لازم می توانید برای ثبت درخواست خود در این سامانه اقدام بفرمایید.

در غیراینصورت، استفاده از این سامانه برای ارائه درخواست به هیچ وجه مقدور نیست.

 

 

چگونه می توان برای اطلاع از پاسخ ثبت درخواست در میز خدمت سنجش اقدام کرد؟

شاید این پرسش مهم برای شما دوست عزیز نیز مطرح شود که چگونه می توانم از نتیجه ثبت درخواست در میز خدمت سازمان سنجش و آموزش کشور مطلع شد.

 در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که پس از انجام مراحل ثبت درخواست در سامانه میز خدمت و در انتهای کار کد رهگیری و شماره نامه ای از طرف سیستم برایتان ارسال می شود که باید برای حفظ آن ها کوشا باشید.

به کمک این شماره نامه و کد رهگیری می توانید به راحتی وارد پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات شده و از نتیجه درخواست خود مطلع شوید.

 

 

در زمان ارسال درخواست الکترونیکی در میز خدمت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در این بخش از نوشته حاضر قصد ذکر نکاتی بسیار مهم در رابطه با ارسال درخواست الکترونیکی در میز خدمت را برای شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل داریم.

اولین مورد این که، در زمان ارسال درخواست در میز خدمت الزاماً باید مدارک و مستندات لازم را در سامانه میز خدمت درج کنید.

مورد دوم این که امکان استفاده از سامانه الکترونیکی میز خدمت برای دریافت شماره پرونده و داوطلبی و یا اعتراض به نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری جهت داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها وجود ندارد.

 

 

پس از ثبت درخواست در میز خدمت چه زمانی به آن پاسخ داده می شود؟

شاید این پرسش مهم برای شما هم مطرح شود که آیا بعد از ثبت درخواست در میز خدمت سازمان سنجش سریعاً‌ به آن پاسخ داده می شود یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید عرض کنیم که تیم پشتیبانی آنلاین سنجش در خدمت شما هستند و در اسرع وقت پاسخ درخواست شما را داده و برایتان ارسال می کنند.

با توجه تیم پشتیبانی آنلاین سنجش دیگر نگرانی از بابت پاسخگویی به درخواست های ارسال شده در سایت میز خدمت سنجش وجود ندارد.

 

 

جهت آشنایی با بخش ها و امکانات مختلف سیستم ثبت درخواست سنجش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

sanjesh.org

مشاوره تحصیلی تلفنی سازمان سنجش

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش چیست؟

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سامانه ای است که از طریق ورود به آن می توانید برای ثبت درخواست های مختلف خود اقدامات لازم را انجام دهید.

امکانات سامانه ثبت درخواست سنجش چیست؟

از میان امکانات مندرج در سامانه ثبت درخواست سنجش می توان از بخش ثبت اعتراض به نتایج کنکور و همین طور اعتراض به سهمیه های اعمال نشده در کنکور اشاره کرد.

آیا امکان استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای داوطلبان تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد؟

بله. تمامی داوطلبان در مقاطع مختلف ارشد، دکتری، کارشناسی، کاردانی به کارشناسی و همینطور کاردانی می توانند از این سامانه استفاده کنند.

آیا فرآیند پاسخگویی به درخواست ها در سامانه ثبت درخواست سنجش سریع انجام می گیرد؟

بله. تیم پشتیبانی آنلاین سنجش سعی در پاسخگویی سریع به داوطلبان کنکوری را دارند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  حسین
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام من در رابطه با دریافت رمز عبور برای ورود به سامانه ساهت دچار مشکل هستم و نمیتوانم رمز عبور را دریافت کنم به علت اشتباه وارد کردن بیش از حد کد امنیتی چه کار باید انجام دهم؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر باید از طریق سایت سنجش ، اعتراض خود را ابلاغ نمایید

  • Avatar photo
   امیر
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام ببخشید در رابطه با دریافت رمز عبور در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بدلیل اشتباه در ثبت شماره همراه دچار مشگل شدم برایه بازیابی شماره همراه چه باید کرد؟

   • Avatar photo
    gholizadegan
    ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

    سلام با یک شماره دیگه وارد شوید

 2. Avatar photo
  ندا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام من رشته مورد نظرو در ثبت نام کنکور ب جای تجربی انسانی زده بودن واسم درخواست دادم به سازمان سنجش الان رنگ درخواست شده سبر ولی باید از کجا جوابو ببینم☹️

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت به خیر
   سیستم پاسخگویی سازمان سجنش قسمت پاسخگویی وارد شوید و پاسخ را مشاهده نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس با مشاور