ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

rahgiri.sanjesh.org + سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور

rahgiri.sanjesh.org
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ارتباط با کارشناسان پیگیری مشکلات sanjesh.org

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org از سوی این سازمان ایجاد شده است تا متقاضیان گرامی بتوانند به صورت غیر حضوری و اینترنتی جهت ثبت درخواست سازمان سنجش اقدام کنند. در این سامانه هم چنین می توان سوالات متداول از سازمان سنجش را مشاهده کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت کرد. توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها از طریق سایت درخواست سنجش به نشانی ذکر شده است که می توان سوالی را پرسیده و درخواستی را ثبت و پیگیری کرد و راه حضوری وجود ندارد.

این سامانه از اواخر سال 98 و همزمان با گسترش ویروس کرونا در کشور، راه اندازی شد تا متقاضیان بتوانند بدون اینکه به سازمان سنجش مراجعه کنند، درخواست های خود را پیگیری کنند و در اسرع وقت نتیجه آن را دریافت کنند. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت درخواست سازمان سنجش نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش rahgiri.sanjesh.org

تمامی فرآیند‌های آزمون‌ های سراسری، استخدامی دستگاه‌ های اجرایی، بین المللی، استعداد های درخشان، آزمون‌ های زبان و… از طریق سازمان سنجش آموزش کشور با نشانی اینترنتی sanjesh.org برگزار می‌ شوند، بنابراین پاسخ به تمامی سوالات مرتبط با این موضوعات، بر عهده سازمان سنجش کشور می باشد.

این سازمان نیز جهت تسریع پاسخگویی به سوالات متداول از سامان سنجش، سامانه ای ویژه را راه اندازی کرد تا صرفا سامانه ای برای پاسخگویی به سوالات و درخواست سنجش باشد و داوطلبان تمامی آزمون ها بتوانند در کمترین زمان به صورت اینترنتی به این سامانه مراجعه کرده و برای تایید ثبت درخواست خود مدارک مستند ارائه کنند.

سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش

پس از ثبت درخواست، از طریق پیامک شماره پیگیری و کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌ شود. داوطلبانی که شماره پیگیری و کد خود را از طریق پیامک دریافت کردند، می‌ توانند به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات در سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی rahgiri.sanjesh.org وارد شوند و نتایج درخواست خود را پیگیری کنند. متقاضیان برای ثبت درخواست سازمان سنجش باید مراحل زیر را انجام دهند:

 •  به آدرس rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنند.
 •  شماره پیگیری و کد رهگیری دریافتی از سامانه درخواست سنجش را وارد کنند.
 •  کد نمایش داده شده را وارد کنند.
 •  بر روی گزینه مشاهده کلیک کنند.

داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که ضروری است مشخصات خود را به صورت دقیق و صحیح در سامانه مذکور وارد کنید چرا که به درخواست‌ های ناقص و مبهم پاسخی داده نمی‌ شود. و توجه داشته باشید که پس از عضویت نمی‌ توانید اطلاعات شخصی خود را ویرایش کنید. پس باید در پر کردن صحیح و دقیق اطلاعات دقت لازم را به کار بگیرید.

در صورتی که در هر یک از مراحل گفته شده با مشکلی مواجه شدید و یا پاسخ سوال خود را از بخش سوالات متداول از سازمان سنجش دریافت نکردید، می توانید با مشاوران مجرب مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید. مشاوران ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

زمان پاسخ‌ دهی به درخواست سازمان سنجش

متقاضیانی که درخواست خود را در سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش به نشانی الکترونیکی request.sanjesh.org ثبت کرده‌‌ اند، برای بررسی نتایج و مشاهده آن باید به سامانه اصلی پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنند. معمولا 24 الی 48 ساعت طول می کشد تا درخواست متقاضیان از سوی کارشناسان سامانه درخواست سنجش بررسی شده و نتیجه آن اعلام شود.

با ورود به بخش پیگیری درخواست چندین رنگ را در عنوان درخواست خود مشاهده خواهید کرد که هر یک بیانگر یک مفهوم خاص خواهند بود. اگر عنوان درخواست زرد رنگ باشد، به این معنا است که درخواست شما توسط کارشناسان سامانه درخواست سنجش در حال بررسی است، بالاخره اگر عنوان درخواست سبز رنگ باشد مشخص می‌ کند که درخواست شما توسط کارشناسان سایت پاسخ داده شده است و در صورت آبی بوده، بیانگر این است که درخواست در صف بررسی است.

زمان پاسخ‌دهی به درخواست سازمان سنجش

چنانچه با ورود به سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش متوجه شدید که پاسخی به درخواست شما داده نشده است، بهتر است کمی بیشتر منتظر بمانید و از مراجعه حضوری، تماس‌ تلفنی و انجام مکاتبات در این زمینه خودداری کنید. سیستم پاسخگویی سازمان سنجش توانایی پاسخ و پیگیری تمامی مشکلات داوطلبان عزیز را به صورت شبانه‌ روزی دارد.

اگر پس از گذشت بیش از 72 ساعت از زمان ثبت درخواست سازمان سنجش، پاسخی دریافت نکردید، درخواست خود را بررسی مجدد کنید چرا که ممکن است اطلاعات خود را به اشتباه درج کرده باشید. در صورتی که هیچ اطلاعاتی اشتباه درج نشده بود، برای اطلاع از نحوه رفع مشکل ایجاد شده با کارشناسان ما به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید.

موارد ثبت درخواست سازمان سنجش در rahgiri.sanjesh.org

بعد از ثبت درخواست، داوطلبان برای مشاهده نتیجه به سامانه پیگیری درخواست سایت سنجش مراجعه و نتیجه درخواست خود را پیگیری می‌ کنند. از جمله مواردی که از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش می‌ توانید انجام دهید، به موارد زیر اشاره می‌ شود:

دریافت شماره پرونده یا دریافت شماره داوطلبی

دریافت رسید انتخاب رشته

درخواست ارزشیابی مجدد نمره

اعتراض به نتایج آزمون

اعتراض به کلید سوالات آزمون

بررسی خطاهای انتخاب رشته و تقاضای اولویت‌ بعدی

اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه

موارد ثبت درخواست سازمان سنجش در rahgiri.sanjesh.org

برای اطلاع از نحوه مشاهده و دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نکات ضروری سامانه درخواست سنجش rahgiri.sanjesh.org

این سامانه فقط برای درخواست‌ هایی است که دارای مدارک مستند از جمله نامه، مدارک شناسایی، یا درخواست کتبی هستند. لذا باید متن درخواست به همراه مشخصات شناسنامه، ثبت نام، آدرس و نوع درخواست را، از طریق این سامانه ارسال کنید.

ضمنا جهت گرفتن راهنمایی درباره موضوعاتی نظیر شماره پرونده، شماره داوطلبی، کد رهگیری، فرآیند برگزاری آزمون، مشکلات پیرامون ثبت نام و غیره می‌ توانید از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش به آدرس request.sanjesh.org اقدام کنید.

جهت بررسی نتایج درخواست خود، به سامانه پیگیری درخواست‌ سنجش به نشانی اینترنتی rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

نکات ضروری سامانه درخواست سنجش rahgiri.sanjesh.org

هیچ اقدامی در رابطه با ثبت نام بدون تهیه و بارگذاری مدارک مستند و مکتوب انجام نخواهد شد.

از بارگذاری تصاویر بسیار کوچک و بدون کیفیت که قابل خواندن نباشند، خودداری کنید.

درخواست‌ هایی با موضوع خاص باید یک بار ثبت شوند. درخواست‌ های با موضوعات مشابه و تکراری بایگانی می‌ شوند و متقاضیان می توانند پاسخ آن ها را در بخش سوالات متداول از سازمان سنجش مشاهده کنند. بنابراین از ثبت درخواست‌ های مکرر و پاسخ داده شده، خودداری کنید.

متقاضیان دقت داشته باشند، اطلاعات می‌ بایست دقیق و صحیح درج شده باشند، به درخواست‌ های ناقص و مبهم پاسخی داده نخواهد شد.

 

جهت کسب آگاهی از نحوه دریافت کد رهگیری از سازمان سنجش روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت درخواست سازمان سنجش

سرنوشت داوطلبان شبهه‌ دار آزمون سراسری چیست؟

معاون آزمون‌ های سازمان سنجش آموزش کشور، علی صدر در خصوص وضعیت دانشجویانی که به عنوان متخلف در آزمون های سراسری شناخته شده اند، (البته با نظر هیات رسیدگی به تخلفات) گفت: ما طبق قانون عمل می کنیم؛ یعنی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و استفساریه‌ ای که مجلس از شورای نگهبان داشته است موظف هستیم که با متخلفان برخورد کنیم.

علی صدر در رابطه با وضعیت تحصیلی داوطلبانی که متخلف نامیده می شوند ولی از قبل وارد دانشگاه شده، دانشجو بوده و چندین ترم تحصیلی را گذرانده اند و پس از آن مشخص شده است که داوطلب شبهه دار هستند و اجازه تحصیل آن ها گرفته شده است، گفت: براساس قانون ما نمی توانیم برای متخلفینی که در حال حاضر دانشجو هستند حکم بدهیم اما وضعیت داوطلبان شبهه داری که هنوز دانشجو نشده اند و حکم قطعی آن ها قبل از تاریخ استفساریه صادر شده است، بررسی خواهد شد.

معاون آزمون‌ های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: این افراد همانطور که از نامشان پیداست هنوز متهم قطعی نیستند و فقط مشکوک به تخلف هستند؛ در قانون هم دو مورد برای چنین شرایطی وجود دارد که اگر داوطلب مشمول آن باشد، داوطلب شبهه دار شناخته می شود. چنین افرادی می توانند با شرکت مجدد در آزمونی که از آن ها گرفته می شود، شک ایجاد شده را بر طرف کنند.

بنر کال تو اکشن


خلاصه مطلب

سازمان سنجش و آموزش کشور برای تسریع در روند ارزیابی و ثبت درخواست داوطلبان، دو سایت request.sanjesh.org و rahgiri.sanjesh.org را برای داوطلبان آزمون های این سازمان راه اندازی کرده است. سیستم اول برای ثبت درخواست‌ سنجش داوطلبان، و سیستم دوم با عنوان سامانه اصلی پیگیری و سامانه پاسخگویی اینترنتی سنجش آموزش کشور طراحی شده است. در مقاله فوق نحوه ورود و پیگیری درخواست به همراه مدت زمانی که طول می کشد تا درخواست بررسی شود، بیان شده است.

داوطلبان عزیز چنانچه از بخش سوالات متداول از سازمان سنجش، پاسخ درخواست خود را نیافتند می توانند با ثبت درخواست سازمان سنجش در سریع ترین زمان ممکن از نتیجه درخواست خود مطلع شوند. پس از مطالعه مقاله فوق چنانچه در خصوص موضوعاتی مثل شماره پرونده، شماره داوطلبی، کلید سوالات آزمون و خطا در انتخاب رشته و مشکلات بوجود آمده در زمان ثبت نام و … سوالی داشتید می توانید با کارشناسان آکادمی ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

 

برای دانلود pdf کلیک کنید.

 

4/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ارتباط با کارشناسان پیگیری مشکلات sanjesh.org

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا سامانه‌ ای برای پیگیری درخواست الکترونیکی خود در سایت سنجش وجود دارد؟

متقاضیان گرامی می توانند برای پیگیری و بررسی نتایج به سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور به آدرس rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنند. برای اطلاع از نحوه ورود، به مقاله بالا مراجعه کنید.

چگونه می توانم درخواست الکترونیکی خود در سامانه سنجش پیگیری کنم؟

به rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید. شماره نامه و کد رهگیری دریافتی از سامانه ارسال درخواست ارباب رجوع را وارد کنید. کد نمایش داده شده را درج کنید سپس بر روی گزینه مشاهده کلیک کنید.

چه درخواست‌ هایی در سامانه اصلی پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور پاسخ داده می‌ شود؟

این سامانه صرفاً جهت ارسال درخواست‌ هایی است که نیاز به مستندات از قبیل نامه، مدارک شناسایی و درخواست مکتوب دارند. برای مشاهده لیست کامل درخواست هایی که می توان از این سامانه پیگیری کرد، به مقاله بالا مراجعه کنید.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «rahgiri.sanjesh.org + سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور»

 1. Avatar photo لادن گفت:

  سلام ثبت اعتراض نتایج کنکور هم باید بریم توی همین سایت پیگیری سنجش؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اعتراض نتایج کنکور از طریق سیستم پاسخگویی سارمان سنجش اقدام نمایید

 2. Avatar photo ملارضایی گفت:

  سلام به جز همین سایت رهگیری سنجش راه دیگه ای نیست برای پرسیدن سوال؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   از سایت request.sanjesh.org اقدام کنید

 3. Avatar photo m گفت:

  سلام سایت rahgiri برای من باز نمیکنه
  چطور میتونم وارد سایت بشم؟ اصلا سایت فعال هست؟

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   لطفا تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • فراگیر دانشگاه آزاد

  ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1403 + شرایط، رشته ها و شهریه

  دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد، فرصت‌های آموزشی متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد، امکان تحصیل را برای افرادی که به دلایل مختلف امکان حضور فیزیکی در ترم اول دانشگاه را ندارند،...
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 + شرایط و رشته ها

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک فرصت برای دانش‌آموزان نخبه و ممتاز در حوزه‌های مختلف، امکان می‌دهد تا با ارائه سوابق و عملکرد برجسته‌ خود، بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور، به تحصیل در این دانشگاه...
 • کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی

  کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی + جدول رشته اصلی و مرتبط 1403

  کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی وظیفه بررسی مدارک تحصیلی داوطلبان آزمون نظام مهندسی و تعیین صلاحیت آن‌ها برای شرکت در آزمون را بر عهده دارد. در این مقاله به طور کامل به شرح وظایف، شرایط مراجعه و مراحل بررسی مدارک...
 • سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور

  راهنما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه از سایت سازمان سنجش 1403

  سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور و اعلام نتایج آن را بر عهده دارد. در چند سال اخیر این امکان برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل دارند، فراهم آمده است که از طریق سوابق تحصیلی و بدون کنکور وارد دانشگاه...
تماس با مشاور