ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

rahgiri.sanjesh.org + سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور

سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org از سوی سازمان سنجش آموزش ایجاد شده است. این سامانه درخواست متقاضیان را به صورت غیرحضوری بررسی می‌کند و پاسخ آن‌ها را از طریق همین سامانه می‌دهد تا دانشجویان قادر باشند پیگیری درخواست‌های خود را از طریق سایت سنجش انجام دهند. در سال‌های گذشته، داوطلبانی که در آزمون سازمان سنجش حاضر می‌شدند، برای رفع ابهام و سوالات خود، به صورت حضوری به سازمان سنجش کشور مراجعه می‌کردند و با ثبت درخواست، پاسخ سوالات خود را دریافت می‌کردند.

از اواخر سال 98 و گسترش ویروس کرونا در کشور، سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ثبت نام و پیگیری داوطلبان فقط از طریق الکترونیکی امکان پذیر است؛ از این رو سازمان سنجش آموزش کشور که یکی از پرکاربردترین سایت‌ها در ایران است با راه‌اندازی این سامانه به فرآیند ارزیابی و پاسخگویی به درخواست‌های داوطلبان سرعت بخشیده است. در ادامه این مقاله توضیحات کامل و جامعی در خصوص سامانه پیگیری درخواست الکترونیکی سازمان سنجش rahgiri.sanjesh.org ارائه شده است.

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش rahgiri.sanjesh.org

تمامی فرآیند‌های آزمون‌های سراسری، دستگاه‌های اجرایی، بین المللی، استعدادهای درخشان، آزمون‌های زبان و غیره از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org برگزار می‌شوند، بنابراین پاسخ به تمامی سوالات مرتبط با این موضوعات، در اختیار سازمان سنجش کشور قرار دارد. سیستم پاسخگویی سازمان سنجش در چند سال اخیر شکل سریع‌تری بخود گرفته است. اما به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در سال های اخیر، از پذیرش مستقیم متقاضیان جلوگیری به عمل آمد و سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش به آدرس اینترنتی darkhast.sanjesh.org به همین دلیل ایجاد شد. لذا برای تسریع ارزیابی و ثبت نام الکترونیکی درخواست‌های خود می‌توانید به این سامانه مراجعه کرده و برای تایید ثبت درخواست خود مدارک مستند ارائه دهید.

پس از ثبت درخواست، از طریق پیامک شماره پیگیری و کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌شود. داوطلبانی که شماره پیگیری و کد خود را از طریق پیامک دریافت کردند، می‌توانند به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات در سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور rahgiri.sanjesh.org ورود کنند. پس از ثبت درخواست، داوطلبان می‌توانند با استفاده از سامانه رهگیری الکترونیکی سازمان سنجش، نتایج درخواست خود را پیگیری کنند. متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید موارد زیر را انجام دهند:

🔷 به آدرس rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

🔷 شماره پیگیری و کد رهگیریِ دریافتی از سامانه را وارد کنید.

🔷 کد نمایش داده شده را وارد کنید.

🔷 بر روی گزینه مشاهده کلیک کنید.

داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که در صورت مواجه شدن با مشکل، می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی آنلاین، به آدرس request.sanjesh.org ارسال کنند. ضروری است داوطلبان مشخصات خود را به درستی و دقیق وارد کنند. به درخواست‌های ناقص و مبهم پاسخ داده نمی‌شود. پس از عضویت نمی‌توانید اطلاعات شخصی خود را ویرایش کنید. معیارهای پیگیری و پاسخگویی، اطلاعات ثبت شده در مرحله ثبت نام است. پس باید در پر کردن صحیح و دقیق اطلاعات دقت لازم را به کار بگیرید. بعلاوه متقاضیان گرامی می‌توانند برای انجام صحیح این فرآیند، از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید تا بدون خطا این فرآیند را تکمیل کنند.

زمان پاسخ‌دهی به درخواست سازمان سنجش

زمان پاسخ‌دهی به درخواست سازمان سنجش

متقاضیانی که درخواست خود را در darkhast.sanjesh.org ثبت کرده‌‌اند، برای بررسی نتایج به سامانه اصلی پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه نمایند. پس از مراجعه به صفحه، داوطلب می‌بایست شماره پیگیری و کد رهگیریِ ارائه شده توسط سامانه ارسال درخواست را وارد کرده و برای مشاهده نتیجه، روی گزینه مشاهده کلیک کنند. پیگیری این درخواست‌ها منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی امکان‌پذیر است، بنابراین از مراجعه حضوری، تماس‌ تلفنی و انجام مکاتبات در این زمینه خودداری فرمایید.

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش توانایی پاسخ و پیگیری تمامی مشکلات داوطلبان عزیز را بصورت شبانه‌روزی دارد. در صورتی که روند ثبت نام و ثبت درخواست را بودن مشکل انجام داده باشید، سریع‌ترین و بهینه‌ترین راه پیگیریِ یک موضوع، استفاده از سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش است. 

 

برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت سازمان سنجش کنکور روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

موارد ثبت درخواست در rahgiri.sanjesh.org

بعد از ثبت درخواست، داوطلب برای مشاهده نتیجه به سامانه پیگیری درخواست سایت سنجش مراجعه و نتیجه درخواست خود را پیگیری می‌کند. از جمله مواردی که از طریق ثبت درخواست الکترونیکی می‌توانید انجام دهید، به موارد زیر اشاره می‌شود:

🔶 دریافت شماره پرونده یا دریافت شماره داوطلبی

🔶 دریافت رسید انتخاب رشته

🔶 درخواست ارزشیابی مجدد نمره

🔶 اعتراض به نتایج آزمون

🔶 اعتراض به کلید سوالات آزمون

🔶 بررسی خطاهای انتخاب رشته و تقاضای اولویت‌ بعدی

🔶 اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه

نکات ضروری سامانه rahgiri.sanjesh.org

📌 این سامانه فقط برای درخواست‌هایی است که دارای مدارک مستند از جمله نامه، مدارک شناسایی، یا درخواست کتبی هستند. لذا باید متن درخواست به همراه مشخصات شناسنامه، ثبت نام، آدرس و نوع درخواست را، از طریق این سامانه ارسال کنید.

📌 ضمنا جهت گرفتن راهنمایی درباره موضوعاتی نظیر شماره پرونده، شماره داوطلبی، کد رهگیری، فرآیند برگزاری آزمون، مشکلات پیرامون ثبت نام و غیره می‌توانید از طریق سامانه پاسخگویی آنلاین به آدرس request.sanjesh.org اقدام کنید.

📌 جهت بررسی نتایج درخواست خود، به سامانه پیگیریِ درخواست‌های سنجش rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

📌 هیچ اقدامی در رابطه با ثبت نام بدون تهیه و بارگذاری مدارک مستند و مکتوب انجام نخواهد شد.

📌 از بارگذاری تصاویر بسیار کوچک و بدون کیفیت که قابل خواندن نباشند، خودداری کنید.

📌 درخواست‌هایی با موضوع خاص باید یک بار ثبت شوند. درخواست‌های با موضوعات مشابه و تکراری بایگانی می‌شوند. بنابراین از ثبت درخواست‌های مکرر خودداری کنید.

📌 متقاضیان دقت داشته باشند، اطلاعات می‌بایست دقیق و صحیح باشد، به درخواست‌های ناقص و مبهم پاسخ داده نخواهد شد.

موارد ثبت درخواست در rahgiri.sanjesh.org

جهت کسب آگاهی از نحوه دریافت کد رهگیری از سازمان سنجش روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اخبار پیرامون سامانه پیگیری درخواست سنجش

🎉 درباره دو سامانه اینترنتی رهگیری و درخواست

در این مقاله سعی شد نحوه کاربری سامانه رهگیری درخواست را بررسی کنیم. اما این سامانه به نوعی هم‌خانواده و موازی با سامانه ثبت درخواست سنجش عمل می‌کند. سه سال قبل سازمان سنجش به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و کاهش مراجعات حضوری داوطلبان، و همچنین تسریع بررسی و ثبت درخواست‌های متقاضیان، دو سامانه اینترنتی به نشانی darkhast.sanjesh.org و rahgiri.sanjesh.org را راه‌اندازی کرد. سامانه اول به منظور ثبت درخواست داوطلبان به همراه مستندات از جمله نامه و مدارک شناساییِ مکتوب تهیه شده و سامانه دوم به منظور دریافت پاسخ‌ درخواست ایجاد شده است.

متقاضیانی که درخواست خود را همراه با مستندات در سایت darkhast.sanjesh.org ثبت کرده‌اند، برای پیگیری و دریافت پاسخِ درخواستِ خود، باید به صورت جداگانه در سامانه دوم که برای رهگیری درخواست ایجاد شده، به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنند. بصورت کلی برای ثبت درخواست الکترونیکی و پیگیریِ پاسخِ آن درخواست، باید در هر دو سامانه ثبت نام خود را بصورت کامل انجام دهید.

🎉خلاصه مطلب

سازمان سنجش و آموزش کشور برای تسریع در روند ارزیابی و ثبت درخواست داوطلبان، دو سایت darkhast.sanjesh.org و rahgiri.sanjesh.org را در اختیار متقضیان قرار داده است. سیستم اول برای ثبت درخواست‌های داوطلبان، و سیستم دوم با عنوان سامانه اصلی پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور، برای دریافت پاسخ‌های درخواست طراحی شده است.

متقاضیان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و بسته به نوع آزمونی که شرکت کرده‌اند، اطلاعیه‌ها و دفترچه‌های مخصوص به آزمون‌های خود را مطالعه کنند. داوطلبان عزیز درخواست‌های خود در رابطه با موضوعاتی مثل شماره پرونده، شماره داوطلبی، کلید سوالات آزمون و خطا در انتخاب رشته و مشکلات بوجود آمده در زمان ثبت نام و غیره را می‌توانند در سامانه ثبت کنند، سپس برای مشاهده نتایج به سامانه پیگیری درخواست سایت سنجش rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنند.

جهت دانلود مطالب این صفحه بصورت pdf کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا سامانه‌ای برای پیگیری درخواست الکترونیکی خود در سایت سنجش وجود دارد؟

برای پیگیری و بررسی نتایج به سامانه پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور به آدرس rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

چگونه می توانم درخواست الکترونیکی خود در سامانه سنجش پیگیری کنم؟

به rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید. شماره نامه و کد رهگیری دریافتی از سامانه ارسال درخواست ارباب رجوع را وارد کنید. کد نمایش داده شده را درج کنید سپس بر روی گزینه مشاهده کلیک کنید.

چه درخواست‌هایی در سامانه اصلی پیگیری درخواست سنجش آموزش کشور پاسخ داده می‌شود؟

این سامانه صرفاً جهت ارسال درخواست‌هایی است که نیاز به مستندات از قبیل نامه، مدارک شناسایی و درخواست مکتوب دارند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)