تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 + راهنمای جامع | ایران تحصیل

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 + راهنمای جامع | ایران تحصیل

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 + راهنمای جامع | ایران تحصیل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

باید عرض کنیم که ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری هر ساله برای کلیه متقاضیان و علاقمندان انجام می شود. کلیه داوطلبان می توانند بعد از مطالعه لیست رشته های معرفی شده، نحوه ثبت نام و همین طور شرایط در نظر گرفته شده جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اقدامات لازم برای ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی و دیگر مراکز دانشگاهی را انجام دهند. ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی در هر سال تحصیلی در 2 مرحله انجام می گیرد. در واقع، متقاضیان محترم ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی سراسری و آزاد، در دو نیمسال مهر و بهمن می توانند وارد دانشگاه شوند.

اگر شما و یا یکی از عزیزانتان جز افرادی هستید که می خواهید بدون شرکت در کنکور، در دانشگاه های سراسری و یا آزاد درس بخوانید، نمرات شما باید بالا باشد تا بتوانید بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شوید. برای اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی، نحوه ثبت نام، شرایط ثبت نام و …. در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان به طور کامل و مفصل بیان خواهیم کرد. 

 

 

اطلاعیه مهم:

طبق مندرجات دفترچه کنکور سال 1401، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای سال ۱۴۰۱ پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.

 

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

با توجه به اینکه ثبت نام برای هر یک از داوطلبان در هر دانشگاهی در دو ترم مهر و بهمن صورت می پذیرد، لذا برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور ترم مهر می توانید همزمان با سایر رشته های با آزمون اقدام نمایید. زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی برای داوطلبان در سال گذشته برای ترم مهر از اوایل مرداد و برای ترم بهمن ثبت نام از اواخر آذر آغاز شده بود. هنوز زمان دقیقی از سمت سازمان سنجش برای سال تحصیلی 1401-1402 اعلام نشده است. به محض اعلام این سازمان، زمان ثبت نام را به شما عزیزان بیان خواهیم کرد. البته، شما متقاضیان عزیز و گرامی می توانید از طریق سایت ایران تحصیل و تماس با مشاوران ما نیز از این زمان اطلاع یابید. 

متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ثبت نام محدود می باشد و به همین دلیل در زمان تعیین شده اقدام نمایید. امکان ثبت نام برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز وجود خواهد داشت. دانش آموزان پایه دوازدهم در صورتی می توانند در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند که مدرک دیپلم خود را تا شهریور ماه دریافت نموده باشند.

 

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی چیست؟

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری تحت شرایط و ضوابط خاصی برای داوطلبان و متقاضیان صورت می گیرد. در حقیقت، شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی آن قدر مهم هستند که در صورت عدم وجود، شما داوطلبان گرامی باید قید ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی را بزنید. اگر مایل به اطلاع از شرایط و قوانین ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

شرایط عمومی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

 • پیروی از جمهوری اسلامی و اعتقاد به دین اسلام
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • نداشتن سوءسابقه 
 • نداشتن عضویت یا وابستگی به گروه های معاند و ضد نظام و اسلام
 • عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 • نداشتن فساد اخلاقی

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی چیست؟

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی چیست؟

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

 • ارائه تعهد جهت ادامه تحصیل در یکی از رشته های محل قبولی
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان
 • ارائه مدرک دیپلم نظام قدید یا جدید و یا ارائه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی (برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند.)
 • ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام جدید برای رشته های کاردانش، هنرستان، فنی حرفه ای و نظری (برای افرادی که می خواهند در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.)
 • تفاوت درصد اعمـال معدل کتبی در صورتی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی متفاوت باشد.

 

 

برای ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و سراسری، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری چگونه است؟

کلیه داوطلبان و متقاضیان جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام باید منتظر انتشار اطلاعیه ای از طرف سایت سازمان سنجش آموزش کشور باشند. پس از اعلام سازمان سنجش، شما عزیزان می توانید به صورت اینترنتی، فرایند ثبت نام را انجام دهید. البته، دقت داشته باشید که فرآیند و نحوه ثبت نام جهت پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، برای هر کدام از دو نیمسال اول و دوم کاملاً با یکدیگر یکسان می باشند. نحوه ثبت نام در هر دو نیم سال و مراحل آن ها، شامل موارد زیر می باشند: 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور نحوه ثبت نام دانشگاه دولتی و سایر دانشگاه ها یعنی پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و پردیس خودگردان برای ورودی های مهر به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می گیرد.

در ادامه به مراحل انجام این ثبت نام مطابق سوابق تحصیلی را خدمت شما دوستان عرض می کنیم.

 • در ابتدا و جهت ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل کتبی مقطع سوم متوسطه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه بفرمایید.
 • بعد از این کار از منوی موجود در سمت راست سایت سازمان سنجش گزینه سراسری را کلیک کنید.
 • برای اطلاع از رشته ها و دانشگاه های موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه با سوابق سال سوم این دفترچه را دانلود کنید.
 • بخش های مختلف مندرج در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی از جمله لیست رشته های بدون کنکور، مدارک و همین طور شرایط ثبت نام مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری را با دقت بالایی مورد مطالعه قرار دهید.
 • بعد از پیدا کردن کد رشته محل های مورد علاقه تان به سامانه در نظر گرفته شده برای ثبت نام مراجعه کنید.
 • به وسیله واریز وجه ثبت نام اقدام به تهیه کارت اعتباری ثبت نام بر طبق سوابق تحصیلی کنید.
 • پس از این مراحل عکس خود را در سایت انتخاب رشته آپلود نمایید (عکس 4×3)
 • بعد از آپلود و بارگذاری عکس اقدام به پر کردن فرم انتخاب رشته با حداکثر یکصد کد رشته محل کنید.
 • کد پیگیری شانزده رقمی و شماره پرونده شش رقمی ثبت نام را دریافت کنید و تا زمان اعلام نتایج آن را در نزد خود داشته باشید.

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی

همان طور که بیان شد شما عزیزان باید برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری، مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهید. در مرحله اول، شما عزیزان باید وارد سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه « سراسری » را انتخاب کنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 

نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

 

 

در مرحله دوم شما عزیزان باید گزینه « سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال 1401 » را انتخاب نموده و پیش از انتخاب رشته نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام کنید. برای پرداخت هزینه باید از منوی سمت راست گزینه « خرید کارت اعتباری » کلیک کنید.

 

 

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی چگونه است؟

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی چگونه است؟

 

 

در مرحله سوم، شما عزیزان باید بر روی عبارت « سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 » کلیک کرده و گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب کنید.

 

راهنمای تصویری و گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

راهنمای تصویری و گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

 

 

در مرحله بعدی، باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده و در نهابت گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب نمایید.

 

راهنمای گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

راهنمای گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

 

 

این مرحله، بسیار حساس و مهم است زیرا در این مرحله به شما کدی داده می شود که باید آن را یادداشت کرده و حتما نزد خود نگهدارید. پس از یادداشت رمز، باید اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد کرده و سپس بر روی عبارت پرداخت کلیک کنید.

 

 انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

 

 

پس از پرداخت هزینه، مجدد باید به صفحه اول بازگردید و هم اکنون گزینه « ثبت نام جدید » را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

در این مرحله باید سریال ثبت نام خریداری شده را که بیان کرده بودیم یاد داشت نموده و نگهدارید، وارد کرده و در نهایت گزینه « تایید » را انتخاب نمایید. 

 

 

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

 

 

ثبت نام با معدل کتبی دیپلم در کدام دانشگاه ها انجام می شود؟

شناخت و اطلاع از دانشگاه های پذیرنده دانشجو در دوره بدون کنکور از جمله مواردی است که در زمان انتخاب رشته نباید از آن غافل شد. شاید بپرسید دلیل اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون چه می تواند باشد؟  باید عرض کنیم که شناخت این دانشگاه ها از جهت مسافت آن تا محل زندگی، امکانات رفاهی مختلف از جمله خوابگاه، سالن ورزشی و غیره اهمیت زیادی چه برای داوطلبان و چه برای والدین آن ها دارد.

به این جهت که هر فرد باید با اطلاع از این موارد و تطبیق آن ها با شرایط زندگی خود اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید تا مشکلی برایش به وجود نیاید. پس همواره بعد از شناخت کامل دانشگاه ها و اوضاع تحصیل در آن ها اقدام به گزینش این مراکز دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کنید. بهترین و مطمئن ترین راه شناخت دانشگاه های پذیرنده چه از جهت رتبه علمی آن ها و چه از نظر موارد ذکر شده در بالا کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خبره و ماهر همچون ایران تحصیل است. شما داوطلبان عزیز می توانید با ما تماس گرفته و از دانشگاه ها مطلع شوید. علاوه بر این، می توانید مقاله زیر را نیز به خوبی مطالعه نمایید. 

 

 

برای آشنایی با دانشگاه های بدون کنکور 1401، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی، به شرح زیر می باشد: 

 

گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان های خارجی 100 100 100 100 100

 

 

قوانین پذیرش ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به این که سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام تمامی داوطلبان می نماید، این سازمان در واقع تمامی اطلاعات ثبت نامی هر یک از داوطلبان را ذخیره نموده و در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد داد. برای پذیرش هر یک از داوطلبان با استفاده از معدل، داوطلبان دارای بهترین معدل در اولویت قرار می گیرند. همچنین در این رابطه آنچه حائز اهمیت خواهد بود، ظرفیت تعیین شده برای هر یک از رشته ها می باشد. داوطلبانی که در هر یک از رشته های مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر است در صورتی به اعتراض آنان رسیدگی خواهد شد که از شرایط لازم برخوردار باشند. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در صورتی مجاز به مصاحبه با داوطلبان خواهند بود که در رشته هایی ثبت نام نموده باشند که دارای شرایط خاص باشند. در غیر این صورت دانشگاه هایی که تخلف نموده اند باید پاسخگو باشند. متقاضیان در بین تمامی انتخاب های خود تنها امکان پذیرش در یکی از دانشگاه ها و رشته ها را دارند. 

 

 

برای اطلاع از نحوه ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

 • بر اساس مصوبات تعیین شده 25 درصد ظرفیت هر یک از کد رشته محل ها برای خانواده های همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص داده شده است.
 • 5 درصد ظرفیت تعیین شده برای پذیرش در هر رشته ای مربوط به جانبازان زیر 25 درصد می باشد که برای همسر و فرزندان آنان تعیین شده است.
 • 5 درصد سهمیه پذیرش در هر رشته ای برای افراد دارای سهمیه ستاد کل نیروهای مسلح، داوطلبان بسیجی و جهاد سازندگی اختصاص خواهد داشت.
 • چنانچه ظرفیت تعیین شده برای سهمیه 25 درصدی خانواده های ایثارگران تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده و باقی مانده را می توانند مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.

در صورتی ظرفیت تعیین شده مشمولین سهمیه های ایثارگران و جانبازان برای هر یک از رشته ها تکمیل نشود، سایر داوطلبان می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

 

 

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 

شما داوطلبان عزیز برای دریافت اطلاعات کامل و کافی در رابطه با تمامی مندرجات داخل دفترچه، بهتر است که دفترچه کنکور را دانلود کرده و آن را به خوبی مطالعه کنید. البته، لازم به ذکر است تا بدانید که برخی از اطلاعات این دفترچه ممکن است تغییر کنند. لذا، باید دفترچه مربوط به سال تحصیلی که در آن درس می خوانید را انتخاب نموده و مطالعه نمایید. دفترچه سال تحصیلی 1401 هنوز از سمت سازمان سنجش منتشر نشده است. به همین دلیل، ما دفترچه سال گذشته را در هر دو نیمسال به شما عزیزان ارائه می دهیم. با دانلود و مطالعه این دفترچه می توانید یک شناخت کلی نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام و … به دست آورید. 

 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400 دانلود دفترچه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1400 دانلود دفترچه

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

 

شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور۱۴۰۱

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال ۱۳۸۴ تا ۱۴۰۰ شاخه نظری نظام “سالی واحدی” یا “ترمی واحدی” و همچنین نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسالمی صادر شده است.

 

ثبت‌ نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور تمدید شد

 با توجه به درخواست های  پذیرفته شدگانی که موفق به ثبت نام در تاریخ مقرر نشده بودند بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور مهلت ثبت نام تا تاریخ هشتم بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

 

نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دوره کاردانی پیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه  www.azmoon.org  قرار گرفت.

اطلاعیه مهم:

آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1400 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام، می توانند رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه مهر ماه و یا بهمن ماه را که شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی می شوند، انتخاب کنند.

 

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که در زمان ثبت نام اطلاع داوطلبان از رشته های مورد پذیرش ارائه شده در دانشگاه های مختلف من جمله پیام نور، غیرانتفاعی و غیره اهمیت بسیاری دارد. پس دقت داشته باشید که به جز اطلاع از این رشته ها از طریق دفترچه ثبت نام باید از کمک مشاوری باتجربه و کاردان نیز جهت اطلاع از این رشته های تحصیلی بهره بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. برای دریافت مشاوره، کافی است تا با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در کم ترین زمان ممکن به شما یاری خواهند رساند. 

 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی چه زمانی است؟ 

زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری هنوز دقیقاً مشخص نشده است اما در مقاله به زمان تقریبی در دو ترم مهر و بهمن اشاره کرده ایم.

پذیرش براساس سوابق تحصیلی 1401 چگونه انجام می گیرد؟ 

پذیرش براساس سوابق تحصیلی 1401 برای دوره اول به صورت غیرحضوری و برای مرحله دوم احتمالا به صورت حضوری انجام می شود.

آیا در رشته های پیراپزشکی امکان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی سراسری وجود خواهد داشت؟

بله. دانشگاه آزاد هر ساله در برخی از واحدهای خود دانشجویان را پذیرش می نماید.

برای ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 دانشگاه های سراسری به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

انجام ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش صورت خواهد پذیرفت.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیرمهدی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام
  امسال دانشگاه ها ورودی بهمن با سوابق تحصیلی میگیرن؟

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت به خیر
   معمولا دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی،پیام نور و علمی کابردی برای ورودی مهر و بهمن ماه پذیرش دارند.

 2. احمد
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  باسلام،بنده شهریور باید امتحان بدم،حالا برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی توی سایت چه نمره ای رو برای معدل کتبی وکل وارد کنم؟اگر وارد نکنم باید صفر بزنم چون نمیشه خالی گذاشت اینجوری ام قبول نمیشم ک!!!؟ باید حضوری برم دانشگاه برای رزرو؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. هانیه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم با سوابق تحصیلی میتونم توی رشته های هنر ثبت نام کنم؟

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   باید ببینید معدل شما به اون دانشگاه میخوره یا نه و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

   • ساحل محمدی
    ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

    سلام من سال ۹۹ پیام نور براساس سپابق قبول شدم. الان برای روزانه دولتی براساس سوابق ثبت نام کردم ولی نمیخوام دانشگاه پیام نور رو دیگه ادامه بدم . درصورت قبولی در دانشگاه روزانه مشکلی برای ثبت نام ندارم؟

    • obeidavi obeidavi
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

     سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعت بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاص فرمایید.

 4. مرشدی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام وقت بخیر من تو ثبت نام مشکل دارم همه مراحل رو درست انجام میدم اما تو قسمت 39 که نوشته نشانی هرچه نشانی رو می‌نویسم قبول نمیکنه اسم خیابان میدان بلوار شهر استان رو هم امتحان کردم اما همش خطا میزنه و نمی‌دونم باید چکار کنم و تلفن ثابت هم ندارم که تماس بگیرم با مشاوران شما ممکنه راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. محمد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام
  من سال ۹۸ با کنکور رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه شدم و ترم ۶ هستم آیا می تونم‌ با سوابق تحصیلی، انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و دانشگاه جدید برم؟

  • maleki
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شما باید در مرحله اول از دانشگاه فعلی خود انصراف بدهید

 6. محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  استان آذربایجان غربی دارای شرایط انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی رو داره؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام بله البته در دفتر چه ای که در سایت سنجش و سایت ازمون او ار جی بر اساس سوابق تحصیلی هست باید نگاه کنید که چه دانشگاه هایی پذیرش دارند

 7. فاطی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام من سال 98طبق سوابق تحصیلی کاردانی خوندم الان میخام ببینم آیا میشه الان طبق سوابق تحصیلی یه رشته دیگه ثبت نام کنم کاردانی؟

  • karimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 8. sahra
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روزانه هستم که با کنکور وارد دانشگاه شدم و امسال میخوام بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم میخواستم بدونم امکانش هست بعد دیدن نتایج قبولی بر اساس سوابق تحصیلی از دانشگاه قبلی خودم انصراف بدم ؟

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام بله امکانش هست چون با کنکور شرکت کردید در جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 9. ....
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من تصمیم دارم شهریور ترمیم معدل کنم ایا میتونم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی برایورودی مهر شرکت کنم ؟

  • mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلاموقت بخیر ترمیم معدل برای کنکور سراسری است و مختص ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نمیباشد .برای ثبت نام رنج معدل تعیین نشده لزا با هر معدلی شرایط ثبت نام را دارید

 10. n.kari
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  با سلام برای ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای شریعتی دولتی با شرط معدل سال ۱۴۰۱ از چه تاریخی ثبت نام شروع میشه اگر اطلاع دارید ممنون میشم بگید

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر برای ثبت ام دانشگاه فنی و حرفه ای براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در حال حاضر انجام میشود که برای نحوه ثبت نام ان بهتر است با تیم مشاوران ما تماس بگیرید موفق باشید

 11. کمند ملایی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام من فارق التحصیل رشته طراحی و دوخت از هنرستان فنی هستم، میخوام بدونم تاریخ ثبتنام براساس سوابق تحصیلی دانشگاههای فنی و سراسری 1401 هم مرداده؟ پس این تاریخ ۱۴ تا ۲۱ تیر که واسه ثبتناما گذاشتن واسه چیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین کاملا گیج شدم

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام تاریخ ها را حتما چک کنید از سایت سنجش که سایت معتبر اعلام نتایج و اخبار مهم دیگر است

 12. Hedona
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام
  به نظر شما با معدل کتبی پیش دانشگاهی(فارغ‌التحصیل ۹۱) ۱۹.۲۵ ریاضی فیزیک چه رشته هایی رو می تونم در تجربی قبول شوم؟

  • mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 13. Honey
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید با معدل کتبی نهایی دیپلم ۱۷/۳۵ میتونم برم دانشگاه سوره یا پارس توی رشته های بدون کنکورشون؟

  • ekhlasi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر برای رشته های سوابق تحصیلی با این معدل قبولی شما محتمل میباشد

 14. امیر
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

  سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم بدونم که دقیقا معدلی که توی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نقش داره معدل کل ۳ سال دبیرستان هست یا فقط کتبی نهایی دوازدهم؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

   با سلام برای ثبت ننام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 فقط نمره دوازدهم مهم است

   • امیر
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

    مرسی از جوابتون
    فقط یه سوال اینکه کل نمره دوازدهم(نوبت اول و دوم) یا فقط نهایی ها؟

    • bagheri
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

     با سلام به نوع دیپلم شما بستگی دارد که خرداد باشد یا سالانه نظری خرداد است برای ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

     • امیر
      ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

      من الان دوازدهم تجربی هستم،الان میشه تشخیص داد برای من معدل کل دوازدهم تاثیر داره یا فقط کتبی نهایی ها؟

     • fathollahi
      ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

      سلام برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی معدل کتبی نهایی تاثیر دارد

 15. رامین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام وقت بخیر . من سال دوازدهم هستم یکی از دورس امتحان نهایی غیبت داشتم که شهریور امتحان میدم و دیپلم میگیرم . میتونم در پذیرش صرفا سوابق تحصیلی امسال (مهر 1401 ) شرکت کنم ؟

  • fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که تا سی و یک شهریور فارغ التحصیل شوید میتوانید برای ورودی مهر صرفا سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 16. حسنا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  با سلام سوالی دارم: اگه من آذرماه براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم ، میتونم در کنکور سراسری هم شرکت کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر در صورتی که قبولی روزانه در دانشگاه های براساس سوابق تحصیلی نباشه مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری سال 1401 نیست و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه باید بررسی شود که کافیست با امشاورین مرکز تماس بگیرید تا در این زمینه راهنمایی شوید موفق باشید

 17. میلاد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من برای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه به گواهی مدرک تحصیلی نیاز دارم
  اما امروز به مدرسه مراجعه کردم گفتن قبولی های شهریور هنوز مدرکشون اماده نیست
  بدون گواهی مدرک تحصیلی نمیشه تو سامانه گلستان برای دانشگاه ثبت نام کرد
  باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام برگه سفید ارسال کنید

ایران تحصیل
تماس با مشاور