ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور + راه حل | ایران تحصیل

نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور مشکلی است که دانش آموزان سال آخری با آن مواجه هستند؛ زیرا هنگام ثبت نام کنکور هنوز در امتحانات خرداد ماه شرکت نکرده اند و به همین دلیل از معدل خود آگاه نمی باشند. تمامی داوطلبان موظف هستند که حتی صدم اعشار معدل کل دیپلم را به درستی وارد کنند زیرا این نمره در رتبه آن‌ها تاثیر گذار است. این موضوع اینقدر اهمیت بالایی دارد که اشتباه وارد کردن معدل تخلف محسوب می‌شود و اگر داوطلب قبول شده باشد، قبولی او هم ملغی می‌گردد. البته افراد می توانند مغایرت معدل را ویرایش کنند.

سازمان سنجش قوانین به خصوصی را درباره معدل کل دیپلم اعمال می‌کند و همه داوطلبان باید به این قوانین عمل کنند. یکی از مهم‌ترین این قوانین درست وارد کردن نمره معدل است، اما دانش آموزان دوازدهمی که می‌ خواهند در کنکور ثبت نام کنند نمره کل معدل دیپلم خود را در دست ندارند و این مورد برایشان مشکل ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید راه حل نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور را بدانید با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

معدل کل دیپلم چیست و چه تفاوتی با معدل کتبی نهایی دارد؟

معدل کل دیپلم در واقع معدل سه سال آخر دبیرستان است و معدل کتبی نهایی معدل نمره دروسی است که به صورت نهایی برگزار می‌شود. معدل کل دیپلم که میانگین معدل های سه سال آخر دبیرستان یعنی دهم، یازدهم و دوازدهم است ۴۰ درصد در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل درست وارد کردن آن در فرم ثبت نام بسیار مهم است.
نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور باعث می‌شود که دانش آموز هنگام پر کردن فرم کمی گیج و حتی نگران شود، اما در ادامه راه حل این موضوع را ارائه می‌دهیم.

برای کسب اطلاع از استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

راه حل رفع مشکل نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

اگر با مشکل نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور مواجه شده اید بهتر است بدانید که تمامی دانش آموزان دوازدهمی با این مشکل رو به رو هستند و شما تنها نیستید. از این رو استرس را از خود دور کنید و مطمئن باشید برای این موضوع راه حلی وجود دارد.

اگر شما هم هنوز از نمره معدل دیپلم خود آگاهی کامل ندارید می‌توانید در فرم ثبت نام معدل ترم اول خود را وارد کنید و بعد از این‌که معدل درست خود را دریافت کردید آن را اصلاح کنید. معمولا در زمانی که می‌توانید کارت ورود به جلسه را پرینت بگیرید صفحه ویرایش اطلاعات فعال می‌شود و بهترین زمان برای اصلاح معدل خواهد بود. این امکان را خود سازمان سنجش در اختیار دانش آموزان قرار داده است تا دانش آموزان دوازدهمی هم بتوانند بدون هیچ مشکلی فرم را تکمیل کنند؛ بنابراین نداشتن معدل دیپلم روند ثبت نام را برای این دانش آموزان مختل نمی‌کند.

راه حل رفع مشکل نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

عواقب اشتباه وارد کردن و نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

یکی از شایع‌ترین موارد که در هر سال باعث درگیر شدن داوطلبان کنکور می شود، مغایرت معدل کل دیپلم است. اگر در زمان دریافت کارت ورود به جلسه داوطلب متوجه شود که معدل دیپلم وی اشتباه درج شده است می‌بایست برای رفع این مغایرت و ویرایش اطلاعات اقدام نماید. در این بین دانش آموزانی که معدل خود را عمدا بالاتر از نمره واقعی خود نوشته باشند یا به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور معدل ترم اول خود را وارد کرده باشند و فراموش کنند که آن را ویرایش کنند در صورت قبولی اجازه ثبت نام در دانشگاه را نخواهند داشت.

بنابراین باید هنگام دریافت کارت ورود به جلسه دقت کنید که معدل شما حتی در کوچکترین رقم اعشارش هم درست درج شده باشد. اگر به هر دلیلی نتوانستید معدل خود را در زمان ویرایش اطلاعات ویرایش کنید قبل از برگزاری آزمون می‌بایست به صورت حضوری به باجه های رفع نقص بروید و معدل خود را اصلاح کنید.

از آنجایی که درست وارد کردن معدل اهمیت بسیار بالایی دارد دانش آموزان امکان این را دارند که درخواست ویرایش معدل خود را در سازمان سنجش ارائه دهند و اطلاعات معدل را در اختیار کارشناسان سازمان بگذارند تا خود مجموعه برای رفع مغایرت معدل به دانش آموز کمک کند.

رفع مغایرت معدل به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

از آنجایی که ثبت نام کنکور توسط سامانه سازمان سنجش به صورت اینترنتی انجام می‌شود امکان ثبت اشتباه اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلبان هم بالاست و گاهی آن ها به علت بی دقتی و یا بارگذاری نادرست مدارک اشتباهاتی داشته باشند؛ به همین دلیل سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات را در اختیار همه داوطلبان با شرایط یکسان می گذارد و آن ها باید هم در هنگام ثبت نام و هم در هنگام ویرایش آن دقت کنند.

فرم ثبت نام کنکور بخش های مختلفی دارد و هر داوطلب موظف است به درستی این بخش ها را پر کند. دانش آموزان دوازدهمی به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور اجازه دارند معدل ترم اول خود را در فرم وارد کنند و هنگام دریافت کارت ورود به جلسه که مطمئنا تا آن زمان کارنامه خود را دریافت کرده اند، معدل را ویرایش کنند. البته امکان ویرایش در چند مرحله برای تمامی داوطلبان وجود دارد. مثلا یک ماه بعد از اتمام زمان ثبت نام داوطلب می تواند معدل و یا سایر اطلاعات خود را ویرایش کند.

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه هم دوباره امکان ویرایش معدل به خصوص برای دانش آموزان دوازدهمی وجود دارد. اگر حتی در این زمان هم داوطلب موفق به رفع مغایرت نشد می تواند به صورت حضوری به باجه های رفع نقص برود و تمامی اطلاعات خود را ویرایش کند. اهمیت ثبت درست معدل از همین موضوع به خوبی مشخص است و به دلیل امکان چند مرحله ای ویرایش اطلاعات هیچگونه عذری از داوطلبی که معدل خود را اشتباه وارد کرده باشد پذیرفته نیست. همچنین معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور سراسری 1402 متفاوت است و روی سرنوشت داوطلبان دیگر هم تاثیر می گذارد.

رفع مغایرت معدل به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

راهنمای نحوه ارسال درخواست ویرایش معدل

در صورتی که به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور معدل خود را اشتباه وارد کرده اید و در هیچ کدام از مراحل موفق به ویرایش آن نشده اید می توانید وارد سایت sanjesh.org شوید و از منویی که در سمت چپ سایت قرار دارد گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را بزنید. در ابتدا باید با کد ملی و تلفن تماس و ایمیل در این سیستم ثبت نام کنید و سپس با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که به ایمیل شما ارسال شده است درخواست خود را ثبت نمایید.

به یاد داشته باشید که حتما شماره پرونده، شماره داوطلبی، کد ملی، نام و نام خانوادگی و کد پیگیری خود را در متن درخواست خود بنویسید و دلایل خود را برای عدم ویرایش معدل در زمان مقرر شرح دهید. این دلایل باید موجه باشند.

راهنمای نحوه ارسال درخواست ویرایش معدل

خلاصه مطلب

درج معدل درست در هنگام ثبت نام کنکور اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل دانش آموزانی که به علت نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور آن را اشتباه وارد فرم کرده اند باید در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آن را ویرایش کنند و اگر به دلیل موجهی نتوانند این کار را انجام دهند حتما قبل از آزمون به صورت حضوری به باجه های رفع نقص مراجعه کنند و آن را ویرایش کنند. البته دانش آموزان می توانند از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش هم درخواست اصلاح معدل خود را ارسال کنند که در این نوشتار مراحل آن را شرح داده ایم. اگر هنوز هم در خصوص نحوه ثبت نام بدون داشتن معدل کل دیپلم سوال دارید می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس بگیرید و با کارشناسان متخصص ما صحبت کنید، همچنین می توانید برای انجام مراحل ثبت نام هم روی کمک ما حساب کنید.

برای دانلود مطالب مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اگر معدل را اشتباه وارد کنیم چه اتفاقی می افتد؟

برای ثبت نام در دانشگاهی که در آن قبول شده اید با مشکل مواجه خواهید شد.

دانش آموزان دوازدهمی که معدل دیپلمشان را هنوز نمی دانند باید چگونه ثبت نام کنند؟

در این نوشتار راه حل این مشکل را توضیح داده ایم.

چه زمانی می توانیم معدل خود را ویرایش کنیم؟

تا قبل از برگزاری کنکور فرصت ویرایش معدل را به روش هایی که در این مقاله شرح داده ایم دارید.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور + راه حل | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo احمدکافی گفت:

  سلام خسته نباشید بنده کنکوری هستم قبل کنکور برای ثبت نام کنکور مراجعه کردم به کافی نت معدل دیپلم هنوز برای من صادر نشده نمی‌دونم معدل دیپلم رو کی برام ثبت کرده معدل دیپلم رد شده ۱۵ در صورتی که اصلا معدل دیپلم من هنوز نگرفتم کنکور هم چند روز پیش بود چکار کنم لطفاً بگید لطفااااا

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   برای مشاوره تماس بگیرید

  2. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تماس بفرمایید بامشاورین ما

  3. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما باید صبر کنید تا زمان انتخاب رشته
   اون تایم دوباره ویرایش باز میشود و میتوانید معدلتون را تغییر بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور