ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بانک سوالات تحلیلی تیزهوشان + پاسخنامه تشریحی | ایران تحصیل

سوالات تحلیلی تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سوالات آزمون تیزهوشان در دو دسته مختلف قرار می گیرند که یکی از آن ها سوالات تحلیلی تیزهوشان است. به دلیل مشکل بودن این سؤالات هر یک از دانش آموزان و داوطلبان این آزمون بهتر است به نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه دسترسی داشته باشند و آن ها را با دقت زیادی مورد مطالعه و بررسی قرار دهند. از طریق بررسی سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه می توان با نحوه طراحی سوالات تحلیلی تیزهوشان تا حد زیادی آشنایی پیدا کرد و با اعتماد بنفس بیشتری در سر جلسه آزمون تیزهوشان حاضر شد و پاسخگوی سؤالات تحلیلی تیزهوشان بود.

 

در این نوشته، بحثی مفصل با شما در رابطه با سوالات تحلیلی تیزهوشان داریم. البته بد نیست اگر کمی هم در رابطه با همین طور نحوه قبولی در آزمون تیزهوشان با شما عزیزان صحبت کنیم. پس ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که باید در رابطه با سوالات تحلیلی تیزهوشان و موارد مطرح شده در بالا فرا بگیرید.

 

 

برای اطلاع از نحوه طراحی سوالات تحلیلی آزمون جامع تیزهوشان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه

 

 

آیا برای پاسخگویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان باید منبع خاصی را مطالعه کنم؟

با توجه به مشکل بودن سوالات تحلیلی تیزهوشان هر یک از دانش آموزان به دنبال اطلاع از منابع مورد نیاز برای پاسخگویی به این دسته از سؤالات هستند.

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که متأسفانه منبع مشخصی برای مطالعه جهت پاسخگویی به سؤالات تحلیلی تیزهوشان در بازار کتاب وجود ندارد.

اما این گونه هم نیست که هیچ کتابی را نتوانید برای مطالعه جهت پاسخگویی کامل به سوالات تحلیلی تیزهوشان پیدا کنید.

در واقع، در بازار کتاب کتب کمک آموزشی در دسترس شما دانش آموزان عزیز قرار گرفته اند که می توانید با مطالعه آن ها به تسلط خوبی برای پاسخگویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان دست پیدا کنید.

اما به این موضوع توجه داشته باشید که شما دوست عزیز دانش‌ آموز باید بهترین و کامل ترین کتاب کمک آموزشی را از میان صدها کتاب موجود در بازار انتخاب کنید.

حتماً‌ می پرسید این کتاب کمک آموزشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد که بتوانم به آن اعتماد کنم؟

در ادامه این نوشته پاسخگوی این سؤال مهم برای شما دوستان و عزیزان دانش آموز هستیم.

 

 

برای دریافت نمونه سوالات آزمون مدارس تیزهوشان در مقاطع مختلف تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید. 

 

 

در مورد سوالات تحلیلی تیزهوشان چه اطلاعاتی دارید؟

در آزمون های تیزهوشان سال های گذشته شاهد طرح سوالات تحلیلی تیزهوشان از کتاب های درسی علوم تجربی، ریاضی و فارسی برای دانش آموزان و داوطلبان شرکت کننده در این آزمون بودیم.

در این سال ها، تعداد 60 سوال تستی و همین طور 5 سوال تشریحی برای پاسخگویی در اختیار دانش آموزان عزیز قرار داده می شد.

البته باید اشاره کنیم که هر یک از دانش آموزان حدود 50 دقیقه برای پاسخگویی به سؤالات تستی و حدود 10 دقیقه هم برای جواب دادن به سؤالات تشریحی زمان داشتند.

 اما از آزمون سال گذشته قضیه به طور کل عوض شد. در واقع، سوالات تحلیلی تیزهوشان در قالب 100 پرسش مختلف با 80 دقیقه زمان پاسخگویی مطرح شدند.

از طرف دیگر، همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان عرض کردیم به هیچ وجه خبری از طراحی سؤالات از منبع درسی خاصی نبود.

 در واقع، با نگاهی به این سؤالات می توان به این موضوع پی برد که سؤال ها براساس درک منطقی و روابط ریاضی، عبارت های کلامی و همین طور استدلال های فضایی، تصویری و تحلیلی مطرح شده اند.

 

 

بهترین کتاب کمک آموزشی برای پاسخگویی به سوالات تحلیلی آزمون تیزهوشان چیست؟       

ببینید دوستان عزیز اگر به دنبال تهیه و خرید بهترین کتاب کمک آموزشی برای پاسخگویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان هستید لزوماً باید کتابی را تهیه کنید که ویژگی های خاص و منحصربه فردی داشته باشد.

در بخش های بالا خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم که کارشناسان و طراحان سؤال سوالات تحلیلی تیزهوشان را براساس منبع خاصی طراحی نمی کنند.

در نتیجه، محتوا و همین طور سؤالات آورده شده در کتاب های کمک آموزشی با توجه به منبع و کتاب درسی خاصی نیستند.

اما باز هم باید به جامع بودن این کتب توجه کرد و آن را مدنظر قرار داد. البته دقت داشته باشید که تا قبل از سال 98 شاهد طرح سوالات تحلیلی تیزهوشان از کتب درسی مشخصی بودیم.

اما دقیقاً از سال گذشته تاکنون سؤالات تحلیلی تیزهوشان براساس کتاب درسی خاصی طراحی نمی شوند.

دوستان عزیز در زمان تهیه کتب کمک آمورشی برای پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات تحلیلی تیزهوشان به این موضوع توجه داشته باشید که این کتب سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی را نیز در خود جای داده باشند.

این گونه با مطالعه سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی می توانید با سوالات تحلیلی تیزهوشان مطرح شده در آزمون تیزهوشان سال گذشته آشنایی لازم را پیدا کنید.

در نتیجه با بررسی و ارزیابی دقیق نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه امید بیشتری به پاسخگویی هر چه بیشتر به سوالات تحلیلی تیزهوشان و در نتیجه قبولی در آزمون تیزهوشان پیدا می کنید.

اگر شما دانش آموز عزیز نیز به دنبال تهیه کتاب های کمک آموزشی برای شرکت در آزمون تیزهوشان و پاسخگویی هر چه کامل تر به سوالات تحلیلی تیزهوشان هستید می توانید در این زمینه از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل بهره بگیرید.

مشاوران مجموعه ما می توانند بهترین کتب کمک آموزشی را برای مطالعه خدمت شما دوستان و عزیزان معرفی کنند.

پس با ما تماس بگیرید و نگرانی از جهت تهیه کتب کمک آموزشی جهت مطالعه برای پاسخگویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان نداشته باشید.

 

 

چگونه می توانم به نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه دسترسی داشته باشم؟

در این جا این سؤال مهم مطرح می شود که چگونه می توان به نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه دسترسی داشت؟

این موضوع از آن جایی اهمیت دارد که شما دوست دانش آموز باید سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی را از مؤسسه ای معتبر و شناخته شده تهیه بفرمایید تا بدین ترتیب از کامل بودن آن اطمینان داشته باشید.

در صورتی که نیاز به مطالعه دقیق نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه دارید می توانید از طریق مرکز مشاوره ایران تحصیل برای این امر اقدام کنید.

مشاوران ما می توانند نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه را به راحتی در اختیار شما عزیزان دانش آموز قرار دهند.

دقت کنید که با توجه به ایجاد تغییراتی در سوالات تحلیلی تیزهوشان سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی ارائه شده به وسیله مشاوران ما تنها مربوط به آزمون سال گذشته هستند.

در واقع سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی تنها سوالات یک دوره را شامل می شوند.

 

 

اگر به دنبال اطلاع از منابع قبولی در آزمون تیزهوشان  در پایه ششم به هفتم تحصیلی هستید بر روی لینک حاضر کلیک کنید

 

 

آیا تعداد سوالات تحلیلی آزمون تیزهوشان هر ساله یکسان است؟

همان طور که در بخش های بالاتر خدمت شما یاران همیشه همراه عرض کردیم در آزمون تیزهوشان سال قبل شاهد تعداد متفاوت سؤالات این آزمون در مقایسه با سال های قبل البته با زمان پاسخ گویی متفاوتی بودیم.

از این رو نمی توان نظر قطعی در رابطه با ثابت بودن تعداد سؤالات مطرح شده در آزمون سال جاری و همین طور سال های آینده داد.

زیرا امکان ایجاد تغییراتی در رابطه با تعداد سوالات آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون مهم وجود دارد.

تنها راه ممکن پیشنهادی صبر تا زمان فرا رسیدن زمان اعلام مسئولین مربوطه در رابطه با سؤالات و البته جزئیات مربوط به این آزمون مهم است.

 

 

 

سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه تشریحی

 

 

چگونه می توانم به قبولی قطعی در آزمون تیزهوشان برسم؟

قبولی و مؤفقیت در آزمون تیزهوشان راهکارهایی دارد که هر فرد دانش آموز برای قبولی نیاز به اطلاع از آن ها دارد.

در این بخش، با ذکر این راهکارهای مفید در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

 

راهکار اول- داشتن تلاش و پشتکار زیاد

یکی از راهکارهای مناسب و کاربردی برای مؤفقیت در آزمون تیزهوشان در انواع پایه های تحصیلی داشتن پشتکار و تلاش زیاد است.

رک خدمتتان عرض کنم که بدون تلاش و پشتکار باید قید قبولی در این آزمون را بزنید.

برای مؤفقیت در هر کاری داشتن پشتکار و تلاش زیاد لازم است مخصوصاً اگر پای شرکت در آزمونی همچون آزمون تیزهوشان در میان باشد.

اگر واقعاً قصد قبولی در این آزمون را دارید و تصمیم جدی خود را برای ورود به مدارس تیزهوشان گرفته اید لازم است که از بخشی از تفریحات خود بزنید و بیشتر وقت خود را برای مطالعه اختصاص دهید.

مطمئن باشید اگر زحمت بکشید و مطالعه کافی داشته باشید مطمئناً نتیجه این زحمات و تلاش خود را می بینید.

 

 

راهکار دوم- برنامه ای اصولی و دقیق را برای مطالعه در پیش بگیرید

ببینید دوستان عزیز داشتن برنامه ای دقیق و اصولی برای مطالعه جهت قبولی در آزمون تیزهوشان الزامی است.

 بدون برنامه درس خواندن مساوی با شکست شما دوست عزیز دانش آموز است. داشتن برنامه به درس خواندن شما نظم می دهد و آن را برایتان لذت بخش تر می کند.

اما شاید ندانید که برنامه اصولی چگونه تدوین می شود و اصلاً اصول برنامه ریزی بی عیب و نقص چیست. از این رو نمی توانید بهترین برنامه را برای درس خواندن خود جهت قبولی در آزمون تیزهوشان طراحی کنید.

پس بهتر است این کار را به فردی متخصص در این زمینه بسپارید. مشاوران ایران تحصیل می توانند با ارائه بهترین برنامه ریزی جهت مطالعه در خدمت شما عزیز دانش آموز باشند.

فقط کافیست ریش و قیچی را به دست آن ها بسپارید تا برنامه ریزی دقیق و اصولی را خدمت شما ارائه دهند.

آن هم برنامه ریزی که دقیقاً مطابق شرایط و وضعیت درسی شما باشد و تنها مختص شما طرح ریزی شود.

 

 

راهکار سوم- از تهیه بهترین و جامع ترین کتاب های کمک آموزشی غافل نشوید

کتاب های کمک آموزش معتبر و شناخته شده می توانند کمک بزرگی به شما برای قبولی باشند. البته همه این ها در صورتی است که از میان این کتاب ها بهترین آن ها را تهیه کنید.

آیا می دانید چه کتاب های کمک آموزشی برای مطالعه بهترین هستند؟ با توجه به اهمیت این موضوع و این که لازم است بهترین ها را جهت قبولی در اختیار داشته باشید باید در این زمینه از کمک مشاوری خبره استفاده کنید.

اگر به دنبال شناخت و اطلاع از جامع ترین کتاب های کمک آموزشی برای دروس مختلف مورد آزمون هستید می توانید روی کمک مشاوران ما حساب باز کنید.

 

 

راهکار چهارم- شناخت بهترین روش های مطالعه 

چهارمین راهکار پیشنهادی ما به شما دوست عزیز شناخت و اطلاع از بهترین و کاربردی ترین روش های مطالعه است.

روش هایی که به کمک استفاده از آن ها بتوانید مؤفقیت در آزمون تیزهوشان را از آن خود کنید و دیگر نگرانی بابت قبولی و پذیرش در آزمون تیزهوشان نداشته باشید. 

دوستان عزیز روش های مطالعه زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

به طور مثال، روش خلاصه نویسی، مرور مطالب و همین طور تکنیک پیش خوانی جهت تثبیت هر چه بیشتر و بهتر مطالب درسی چند مورد از این روش های مؤثر برای مطالعه هستند. 

اگر به دنیال شناخت هر چه بیشتر این روش های اصولی مطالعه جهت یادگیری هر چه بیشتر هستید می توانید از کمک مشاوران ایران تحصیل در این زمینه استفاده کنید تا بهترین ها را خدمت شما عزیزان ارائه کنند. 

مشاورانی با تجربه و کاردان که از هیچ کوششی برای کمک به شما دوستان و عزیزان دانش آموز دریغ نمی کنند و تا زمان قبولی هم گام و هم قدم شما هستند. 

 

 

برای دریافت نمونه سوالات تحلیلی آزمون تیزهوشان در قالب پکیجی کامل و همراه با پاسخنامه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان

دفترچه تیزهوشان نهم به دهم

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم

جزوه قبولی آزمون تیزهوشان  

خرید کتاب درسی دبیرستان

دانلود اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر

سایت خرید کتاب درسی دبیرستان

سامانه تحت وب شاد

دانلود برنامه شاد

 تست هوش آزمون تیزهوشان

سوالات تحلیلی تیزهوشان

4.7/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا برای پاسخ گویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان باید منبع خاصی را مطالعه کرد؟ 

خیر. منبع خاصی برای پاسخ گویی به سوالات تحلیلی تیزهوشان وجود ندارد.

چگونه می توانم به نمونه سوالات هوش سمپاد با پاسخنامه دسترسی داشته باشم؟ 

از طریق تماس با مشاوران مجموعه ایران تحصیل می توانید به نمونه سوالات هوش تحلیلی تیزهوشان با پاسخنامه دسترسی داشته باشید.

مزیت مطالعه سوالات تحلیلی تیزهوشان سال گذشته چیست؟ 

این گونه می توانید با نحوه طراحی سؤالات و همین طور تعداد سؤالات مطرح شده در آزمون تیزهوشان آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «بانک سوالات تحلیلی تیزهوشان + پاسخنامه تشریحی | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo یه دختر گفت:

  سلام مدرسه فرزانگان دوره اول و دوره دوم متوسطه شهر جدید پرند هفتم به هشتم تکمیل ظرفیت میگیرند

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. هر مدرسه ای تکمیل ظرفیت دارد اما باید این ظرفیت خالی برای مدرسه وجود داشته باشد.

 2. Avatar photo دانش آموز گفت:

  سلام وقت به خیر میخواستم بپرسم ششم به هفتم تکمیل ظرفیت و یه چیز دیگر نمونه سوالات که برای ورود به مدرسع تیز هوشان هست بفرستین مال ششم به هفتم

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   تکمیل ظرفیت در اولویت دوم و سوم شما وجود دارد
   برای آشنایی با سوالات ششم به هفتم تماس بگیرید

 3. Avatar photo دلوین گفت:

  سلام،من پایه هشتم هستم،علاقه شدیدی به رشته تجربی دارم نمره هام هم ۲۰ و معلمام خیلی ازم راضی ان،دوست دارم تو مدارس تیزهوشان درس بخونمシ
  ولی باین که درسم خوبه بازم میترسم که قبول نشم….

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر
   ازمون تیز هوشان ازمون سطح بالایی است و کسانی که ضریب هوشی بالایی دارند اجازه ورود به این مدارس را دارند با یه برنامه ریزی دقیق و درست میتوان برای این ازمون اماده شد برای مشاوره و برنامه ریزی با مشاورین ما تماس بگیرید

 4. Avatar photo فاطمه فخره گفت:

  سلام من هشتمم همه نمراتم 20 بوده میتونم برای نهم انتقال داده بشمم مدرسه تیز هوشان

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر امکانش هست در صورتی که ظرفیت داشته باشن و هر ساله پذیرش ندارن

 5. Avatar photo دانش آموز گفت:

  سلام روز بخیر می خوتستم بپرسم آزمون تیزهوشان هفتم به هشتم تکمیل ظرفیت برگزار می شود آخه این همه مدت من هیچ خبری از این موضوع نداشتم می شه لطفا جواب بدهید؟ خیلی ممنونم پيشاپيش از شما

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام بله معمولا تیزهوشان از هفتم به هشتم هم تکمیل ظرفیت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور