تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 

دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401

دفترچه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که بدون آزمون دانشجو می پذیرد به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی هستند. شایان ذکر است بدانید دفترچه دانشگاه علمی کاربردی در هر سال برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه منتشر می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی دانشجویان که قصد دارند در مقطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند باید دفترچه علمی کاربردی را دانلود نمایند. لازم به ذکر است که دفترچه کاردانی و کارشناسی  علمی کاربردی به صورت جداگانه منتشر می شود. شرایط پذیرش در دفترچه کاردانی و کارشناسی برای متقاضیان ثبت نام علمی کاربردی متفاوت خواهد بود لذا متقاضیان گرامی قبل از هر گونه اقدامی حتما به صورت کامل و جامع باید دفترچه ها را مطالعه کنند.

در ادامه اطلاعات کاربردی درباره دفترچه و جزئیات آن، همچنین شرایط ثبت نام و ضوابط آن آورده شده است. در صورت وجود هرگونه ابهام میتوانید با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

اطلاعیه

دانش آموختگان مشمول مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل مجدد در رشته های مقطع كارداني دانشگاه علمی کاربردی نیستند.

 

دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، لازم است با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای و یا دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای اقدام به مطالعه دقیق ضوابط و شرایط و جداول رشته های موجود کنند. متقاضیان پیش از شروع نیمسال اول تحصیلی لازم است با مطالعه دفترچه راهنما اقدام به بررسی کد رشته ها و انتخاب انها بر اساس اولویت خود کنند.

برای اطلاع از جزئیات، دفترچه دوره انتخابی خود را دریافت نمایید:

 

 دفترچه راهنمای  دانشگاه علمی کاربردی نوبت اول لینک دانلود
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی سال 1401 دانلود دفترچه 
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی سال 1401 دانلود دفترچه

 

دانشگاه علمی کاربردی در هر دو نیمسال، دانشجو می پذیرد. دفترچه نیمسال دوم تحصیلی به محض انتشار در مطلب قرار خواهد گرفت.

 

جزئیات دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

در گام اول بهتر است اطلاعاتی را نسبت به جزئیات دفترچه دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه باید ذکر کنیم دفترچه دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن ماه دارای مباحثی است که از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل هر داوطلب قبل از ثبت نام حتما باید موارد درج شده در دفترچه را به خوبی مطالعه کند. اگر اطلاعاتی نسبت به موارد درج شده در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی ندارید نگران نباشید زیرا ما تصمیم داریم قسمت های مختلف دفترچه دانشگاه علمی کاربردی را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم تا شما اطلاعات کاملی در مورد قسمت های مختلف دفترچه دانشگاه علمی کاربردی به دست بیاورید و با دید باز برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنید.

مقدمه 

اولین بخش که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم مقدمه دفترچه دانشگاه علمی کاربردی می باشد. در این بخش ذکر شده است که هدف دانشگاه علمی کاربردی از پذیرش دانشجو چیست، در نتیجه اگر شما مقدمه را به صورت کامل مطالعه کنید متوجه خواهید شد که آیا معیارهای شما با اهداف دانشگاه در یک راستا قرار دارد یا خیر.

تعاریف

در این بخش از دفترچه دانشگاه علمی کاربردی به شفاف سازی عبارات مبهم که در دفترچه به کار رفته، پرداخته شده است. در واقع هر داوطلب زمانی که این بخش از دفترچه را مطالعه می کند می تواند در صورت مواجه شدن با عبارات و کلمات مبهم در کل دفترچه معنی آنها را درک کند.

 

دانلود دفترچه علمی کاربردی

دانلود دفترچه علمی کاربردی

 

شرایط پذیرش داوطلبان

یکی از مهمترین بخش‌های دفترچه علمی کاربردی و دفترچه کارشناسی علمی کاربردی شرایط پذیرش داوطلبان است. زیرا دانشگاه علمی کاربردی شرایط عمومی و اختصاصی برای داوطلبان در نظر گرفته است. این نکته را در نظر داشته باشید شرایط عمومی برای داوطلبان مقطع کاردانی و کارشناسی یکسان می باشد اما شرایط اختصاصی مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تفاوت وجود دارد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران 

همانطور که از نام این بخش از دفترچه مشخص می باشد، دانشگاه علمی کاربردی در این بخش به قوانین حاکم بر سهمیه رزمندگان و ایثارگران به صورت مجزا پرداخته است.

 

اطلاعیه

مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمي باشند و در صورت قبولي، مجوز تحصيلي براي آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نیستند.

 

روش پذیرش دانشجو

دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش دانشجو موارد مختلفی همچون معدل مقطع قبل، سهمیه های دانشجو، پذیرش متمرکز و بومی گزینی داوطلب را در اولویت قرار می دهد. به همین دلیل در قسمت روش پذیرش دانشجو اطلاعات دقیقی در مورد ملاک جذب دانشجو ذکر شده است.

ثبت نام 

زمانی که دانلود دفترچه علمی کاربردی را انجام دهید، در آن یک بخش به نام ثبت نام وجود دارد که دانشگاه برای آگاهی کامل داوطلبان نحوه و مراحل ثبت نام، معرفی سایت، بررسی هزینه ها، زمان و مدارک ثبت نام را قید کرده است. داوطلبان در صورت مطالعه کامل این بخش به راحتی می توانند تمامی مراحل ثبت نام را بدون مواجه شدن با هیچ مشکلی طی کنند.

 

 

جهت مطلع شدن از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

راهنمای انتخاب رشته

اگر اطلاعاتی نسبت به انتخاب رشته ندارید بهتر است بدانید با دانلود دفترچه علمی کاربردی و مطالعه بخش راهنمای انتخاب رشته، می توانید اطلاعات کاملی نسبت به سهمیه شاغل یا آزاد به دست بیاورید. در این بخش نحوه انتخاب رشته در چهار گروه آموزشی ارائه شده است.

شهریه

شهریه یکی از مهمترین بخش‌های دفترچه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی است که توسط بیشتر داوطلبان مطالعه می شود. این نکته را در نظر داشته باشید دانشگاه علمی کاربردی در این بخش اطلاعات کاملی نسبت به شهریه ثابت شهریه متغیر و مواردی همچون دروس عمومی، دروس اصلی، دروس تخصصی و دروس پایه در اختیار شما قرار داده است.

جداول

در جداول شرایط اختصاصی بعضی از رشته های مهندسی، لیست رشته های محل ارائه شده و رشته های مورد پذیرش در هر گروه آموزشی در این بخش از دفترچه قید شده است.

دفترچه کاردانی علمی کاربردی

دفترچه کاردانی علمی کاربردی

فرم ها و کاربرگ ها

در انتهای این بخش از مقاله بهتر است به فرم ها و کاربرگ ها اشاره کنیم. توجه داشته باشید که کاربرگ ها هر کدام مربوط به یک مبحث می باشند. برای مثال کاربرگ ۱۰۱ مربوط به سهمیه شاغل، کاربرگ 103 مربوط به تایید معدل، کاربرگ 220 مربوط به سهمیه ورزشکاران و کاربرگ های زیادی وجود دارد که مربوط موارد دیگر می باشد. در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید که فرم ها و کاربرگ ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته

یکی از شرایط مندرج در دفترچه کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مربوط به مدرک کاردانی است. توجه داشته باشید هر داوطلب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی باید دارای مدرك كارداني مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا دیگر مراکز معتبر باشد.

داوطلبی که رشته ای غیر از گروه آموزشی مقطع کاردانی را انتخاب نموده است، پس از قبولی باید تمامی دروس پيش نياز يا جبراني رشته قبولي را با نظر گروه آموزشي مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند. همچنین مي بايست در حین ثبت نام، فارغ التحصیل شده باشند و مدارك را به مراكز آموزشی ارائه کنند.

 

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

قوانین دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

در این بخش از مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد قوانین موجود در دفترچه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات نسبت به این قوانین، موارد زیر را مطالعه نمایید:

 1. دانش آموختگان مشمول مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل مجدد در رشته های مقطع كارداني دانشگاه علمی کاربردی نیستند.
 2. مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمي باشند و در صورت قبولي، مجوز تحصيلي براي آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نیستند.
 3. كاركنان وظيفه مجاز به تحصيل همزمان با انجام خدمت نيستند. تمامی پذيرفته شدگان سال تحصيلي 1401 جهت اخذ معافيت تحصيلي باید به دفاتر پليس + 10 شهرستان محل قبولي دانشگاه مراجعه نمايند.
دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

 

اخبار مربوط به دانشگاه علمی کاربردی

بازنگری ۱۰۴ عنوان برنامه درسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

بر اساس اعلام معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، بازنگری ۱۰۴ عنوان برنامه درسی در این دانشگاه تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

جذب نخبگان در دانشگاه علمی کاربردی

مسئولان از تسهیل شرایط جذب نخبگان در دانشگاه خبر داده اند که دانشگاه علمی کاربردی نیز جزء آن ها بوده است.

 

خلاصه مطلب

بسیاری از افراد در گام اول برای دانلود دفترچه علمی کاربردی اقدام می کنند. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد جزئیات دفترچه دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما قرار داده شده است که این بخش از مقاله میتواند به شما کمک کند شرایط آسانتری برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی داشته باشید. در ادامه شرایط و قوانین ثبت نام در این دانشگاه را مورد بررسی قرار دادیم. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دانلود فایل PDF این محتوا بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

 

3.7/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه علمی کاربردی در چه سامانه ای قرار می گیرد؟

برای دانلود دفترچه علمی کاربردی می توانید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

آیا دفترچه کاردانی علمی کاربردی برای گروه های آزمایشی مختلف متفاوت می باشد؟

خیر. دفترچه علمی کاربردی برای تمامی داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف یکسان است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی منتشر می شود؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط اکثر افراد مطرح میشود، توجه داشته باشید دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی همزمان با شروع ثبت نام منتشر می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. حشمت
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام روزبخیر؛ دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی از طریق چه سایتی ممکن هست؟ من هرچقدر می گردم پیدا نمیکنم!

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام روز بخیر بله سایت ازاد ازمون دات او ار جی و سایت سازمان سنجش

 2. فاطمه زهرا
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلامم وقتتون بخیر، من سوالی که دارم اینه که تاریخ انتشار دفترچه دانشگاه علمی کاربردی رو در چه زمانی می توان دانلود کرد؟

 3. Melika
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام به ایران تحصیل برای دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید به کدام سایت مراجعه کرد

  • مشاور ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت بخیر در همین مقاله لینک دانلود گذاشته شده و می توانید دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را دانلود کنید .

ایران تحصیل
تماس با مشاور