ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه دانشگاه علمی کاربردی + دانلود مستقیم دفترچه کاردانی و کارشناسی

دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه راهنمای ثبت نام  و انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی همزمان با آغاز نام نویسی در سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. لازم به ذکر است این دانشگاه در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو پذیرش می نماید. نکته قابل توجه اینکه پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد و به صورت بدون آزمون می باشد لذا متقاضیان نام نویسی در این دانشگاه ها  می بایست حتما دفترچه دانشگاه علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند تا از شرایط و ضوابط پذیرش آگاه شوند.

یادآور می شویم در صورت عدم دانلود دفترچه علمی کاربردی و مطالعه آن، کلیه عواقب رعایت نکردن موارد ذکر شده در دفترچه متوجه فرد متقاضی می شود. همراهان گرامی می توانند برای اطلاع از محتویات دفترچه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی با مشاوران آکادمی ایران با شماره 9099075307 از طریق تلفن ثابت تماس بگیرند تا کلیه اطلاعات موجود در دفترچه در کمترین زمان به صورت تلفنی برای آن ها شرح داده شود.

 

📢 اطلاعیه 📢

دانش آموختگان مشمول مقطع كاردانی مجاز به شروع به تحصيل مجدد در رشته های مقطع كاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیستند.

دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که بدون آزمون دانشجو می پذیرد به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در این دانشگاه  هستند.

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، لازم است با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای و یا دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای برای مطالعه دقیق ضوابط و شرایط و جداول رشته های موجود اقدام کنند.

نکته مهم اینکه دفترچه دانشگاه علمی کاربردی در هر سال برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه منتشر می شود لذا تمامی دانشجویان که قصد دارند در مقطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند باید دفترچه علمی کاربردی را دانلود و مطالعه نمایند.

همچنین لازم به ذکر است دفترچه کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی به صورت جداگانه منتشر می شود و شرایط پذیرش در دفترچه کاردانی و کارشناسی برای متقاضیان ثبت نام علمی کاربردی متفاوت خواهد بود بنابراین با توجه به نکته ذکر شده متقاضیان گرامی قبل از هر گونه اقدامی می بایست حتما به صورت کامل و جامع دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

برای اطلاع از جزئیات، دفترچه دوره انتخابی خود را از طریق کلیک بر لینک های زیر دریافت نمایید:

 دفترچه راهنمای  دانشگاه علمی کاربردی نوبت اول لینک دانلود
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ دانلود دفترچه 
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ دانلود دفترچهدانلود اصلاحیه دفترچه 
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ دانلود دفترچه
دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ دانلود دفترچهدانلود اصلاحیه دفترچه 

 

دانشگاه علمی کاربردی در هر دو نیمسال، دانشجو می پذیرد. دفترچه نیمسال دوم تحصیلی به محض انتشار در مطلب قرار خواهد گرفت.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

جزئیات دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

در گام اول بهتر است اطلاعاتی را نسبت به جزئیات دفترچه دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه باید ذکر کنیم دفترچه دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن ماه دارای مباحثی است که از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل هر داوطلب قبل از ثبت نام حتما باید موارد درج شده در دفترچه را به خوبی مطالعه کند. اگر اطلاعاتی نسبت به موارد درج شده در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی ندارید نگران نباشید زیرا ما تصمیم داریم قسمت های مختلف دفترچه دانشگاه علمی کاربردی را در این قسمت مورد بررسی قرار دهیم تا شما اطلاعات کاملی در مورد قسمت های مختلف دفترچه دانشگاه علمی کاربردی به دست بیاورید و با دید باز برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنید.

 مطالعه دفترچه کاردانی علمی کاربردی

مقدمه 

اولین بخش که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم مقدمه دفترچه دانشگاه علمی کاربردی می باشد. در این بخش ذکر شده است که هدف دانشگاه علمی کاربردی از پذیرش دانشجو چیست، در نتیجه اگر شما مقدمه را به صورت کامل مطالعه کنید متوجه خواهید شد که آیا معیارهای شما با اهداف دانشگاه در یک راستا قرار دارد یا خیر.

تعاریف

در این بخش از دفترچه دانشگاه علمی کاربردی به شفاف سازی عبارات مبهم که در دفترچه به کار رفته، پرداخته شده است. در واقع هر داوطلب زمانی که این بخش از دفترچه را مطالعه می کند می تواند در صورت مواجه شدن با عبارات و کلمات مبهم در کل دفترچه معنی آنها را درک کند.

شرایط پذیرش داوطلبان

یکی از مهمترین بخش‌های دفترچه علمی کاربردی و دفترچه کارشناسی علمی کاربردی شرایط پذیرش داوطلبان است. زیرا دانشگاه علمی کاربردی شرایط عمومی و اختصاصی برای داوطلبان در نظر گرفته است. این نکته را در نظر داشته باشید شرایط عمومی برای داوطلبان مقطع کاردانی و کارشناسی یکسان می باشد اما در شرایط اختصاصی مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تفاوت وجود دارد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران 

همانطور که از نام این بخش از دفترچه مشخص می باشد، دانشگاه علمی کاربردی در این بخش به قوانین حاکم بر سهمیه رزمندگان و ایثارگران به صورت مجزا پرداخته است.

 

📢 اطلاعیه 📢

مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند و در صورت قبولی، مجوز تحصيلی برای آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نیستند.

روش پذیرش دانشجو

دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش دانشجو موارد مختلفی همچون معدل مقطع قبل، سهمیه های دانشجو، پذیرش متمرکز و بومی گزینی داوطلب را در اولویت قرار می دهد. به همین دلیل در قسمت روش پذیرش دانشجو اطلاعات دقیقی در مورد ملاک جذب دانشجو ذکر شده است.

ثبت نام 

زمانی که دانلود دفترچه علمی کاربردی را انجام دهید، در آن یک بخش به نام ثبت نام وجود دارد که دانشگاه برای آگاهی کامل داوطلبان نحوه و مراحل ثبت نام، معرفی سایت، بررسی هزینه ها، زمان و مدارک ثبت نام را قید کرده است. داوطلبان در صورت مطالعه کامل این بخش به راحتی می توانند تمامی مراحل ثبت نام را بدون مواجه شدن با هیچ مشکلی طی کنند.

دانلود دفترچه علمی کاربردی

🔔 جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

راهنمای انتخاب رشته

اگر اطلاعاتی نسبت به انتخاب رشته ندارید بهتر است بدانید با دانلود دفترچه علمی کاربردی و مطالعه بخش راهنمای انتخاب رشته، می توانید اطلاعات کاملی نسبت به سهمیه شاغل یا آزاد به دست بیاورید. در این بخش نحوه انتخاب رشته در چهار گروه آموزشی ارائه شده است.

شهریه

شهریه یکی از مهمترین بخش‌های دفترچه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی است که توسط بیشتر داوطلبان مطالعه می شود. این نکته را در نظر داشته باشید دانشگاه علمی کاربردی در این بخش اطلاعات کاملی نسبت به شهریه ثابت شهریه متغیر و مواردی همچون دروس عمومی، دروس اصلی، دروس تخصصی و دروس پایه در اختیار شما قرار داده است.

جداول

در جداول شرایط اختصاصی بعضی از رشته های مهندسی، لیست رشته های محل ارائه شده و رشته های مورد پذیرش در هر گروه آموزشی در این بخش از دفترچه قید شده است.

فرم ها و کاربرگ ها

در انتهای این بخش از مقاله بهتر است به فرم ها و کاربرگ ها اشاره کنیم. توجه داشته باشید که کاربرگ ها هر کدام مربوط به یک مبحث می باشند. برای مثال کاربرگ ۱۰۱ مربوط به سهمیه شاغل، کاربرگ 103 مربوط به تایید معدل، کاربرگ 220 مربوط به سهمیه ورزشکاران و کاربرگ های زیادی وجود دارد که مربوط موارد دیگر می باشد. در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید که فرم ها و کاربرگ ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

برای آشنایی با لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته

یکی از شرایط مندرج در دفترچه کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مربوط به مدرک کاردانی است. توجه داشته باشید هر داوطلب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی باید دارای مدرك كارداني مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا دیگر مراکز معتبر باشد.

داوطلبی که رشته ای غیر از گروه آموزشی مقطع کاردانی را انتخاب نموده است، پس از قبولی باید تمامی دروس پيش نياز يا جبراني رشته قبولي را با نظر گروه آموزشي مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند. همچنین مي بايست در حین ثبت نام، فارغ التحصیل شده باشند و مدارك را به مراكز آموزشی ارائه کنند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته

🔔 جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

قوانین دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

قوانین دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

در این بخش از مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد قوانین موجود در دفترچه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات نسبت به این قوانین، موارد زیر را مطالعه نمایید:

 1. دانش آموختگان مشمول مقطع كاردانی مجاز به شروع به تحصيل مجدد در رشته های مقطع كاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیستند.
 2. مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند و در صورت قبولی، مجوز تحصيلی براي آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نیستند.
 3. كاركنان وظيفه مجاز به تحصيل همزمان با انجام خدمت نيستند. تمامی پذيرفته شدگان سال تحصيلی ۱۴۰۲ جهت اخذ معافيت تحصيلی باید به دفاتر پليس + 10 شهرستان محل قبولي دانشگاه مراجعه نمايند.
 4. داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم نظام جدیدی ۶-۳-۳ یا دیپلم نظام سالی-واحدی ترمی-واحدی یا دیپلم نظام قدیم باشند. ( برای مقطع کاردانی)
 5. دارا بودن شرایط جسمی لازم برای رشته‌ی انتخابی
 6. داوطلبان اجازه تغییر رشته و مهمانی را در ترم اول نخواهند داشت.
 7. مهمانی و انتقالی بر اساس قوانین دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است.
 8. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرط مرتبط و تجانس رشته وجود ندارد. داوطلبان بدون توجه به مدرک کاردانی می‌توانند در هر رشته‌ی غیر مرتبط ادامه تحصیل دهند.
 9. داوطلبان در صورت پذیرش در رشته‌ ی غیرمتجانس، باید دروس پیش نیاز و اصلی را طبق نظر گروه آموزشی را بگذرانند.

زمان انتشار دفترچه راهنما دانشگاه های علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی صورت می پذیرد و به همین علت دو دفترچه جداگانه برای هر کدام از این مقطع ها منتشر می شود که باید یادآور شویم با توجه به متفاوت بودن زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای هریک از این مقاطع، دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هر مقطع در تاریخی مجزا روی سایت سنجش قرار می گیرد.

 

📢 اطلاعیه 📢

دفترچه نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی ناپیوسته در نیمسال اول (مهرماه) در تاریخ  14 تیر ۱۴۰۲ و دفترچه کارشناسی ناپیوسته آن در 1 تیر ماه منتشر شد. شایان ذکر است این دفترچه برای نیمسال دوم ( بهمن ماه) سال ۱۴۰۲ هنوز منتشر نشده است و به محض انتشار مقاله حاضر به روز رسانی می شود.

بررسی اهمیت مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که پیش از این اشاره شد دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه ها حاوی مطالب مهمی هستند که لازم است داوطلبان حتما پیش از انجام فرآیند نام نویسی یا انتخاب رشته خود، به دانلود دفترچه علمی کاربردی پرداخته و آن را مطالعه کنند تا از تمام شرایط و ضوابط پذیرش مطلع گردند.

لازم به ذکر این نکته است که مطالعه دفترچه راهنما به حدی ضروری است که در صورت عدم انجام این کار ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای داوطلب ایجاد شود مثلا این امکان وجود دارد که در برخی موارد به دلیل آن که داوطلب ضوابط ذکر شده در دفترچه را رعایت نکرده است پذیرش قطعی او لغو شده باشد.

07گاهی مطالعه این دفترچه به دلیل کمبود وقت یا عدم دسترسی امکان پذیر نیست بنابراین پیشنهاد می کنیم با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن از تمامی نکات کلیدی و مهمی که برای انجام فرآیند پذیرش و یا انتخاب رشته خود نیاز دارید مطلع شوید. شما عزیزان می توانید از سراسر کشور برای دریافت مشاوره با شماره 9099075307 ارتباط برقرار نمایید.

اخبار مربوط به دانشگاه علمی کاربردی

اخبار مربوط به دانشگاه علمی کاربردی

بازنگری ۱۰۴ عنوان برنامه درسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

بر اساس اعلام معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، بازنگری ۱۰۴ عنوان برنامه درسی در این دانشگاه تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

جذب نخبگان در دانشگاه علمی کاربردی

مسئولان از تسهیل شرایط جذب نخبگان در دانشگاه خبر داده اند که دانشگاه علمی کاربردی نیز جزء آن ها بوده است.

خلاصه مطلب 📝

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های علمی کاربردی با استقبال افراد زیادی مواجه شده است بنابراین در این مقاله در مورد دفترچه دانشگاه علمی کاربردی صحبت کردیم و جزئیات آن را برای اطلاع شما عزیزان شرح دادیم. 

افزون بر این، لینک دانلود دفترچه علمی کاربردی را در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به همراه دفترچه اصلاحیه آن ها در مقاله قرار دادیم. همانطور که تاکید کردیم، پیش از فرآیند ثبت نام و انتخاب واحد حتما این دفترچه راهنما باید مطالعه شود تا از بروز مشکل برای داوطلبان جلوگیری گردد.

امیدواریم مطالعه مطالب ذکر شده در مورد دفترچه دانشگاه علمی کاربردی برای شما عزیزان مفید بوده باشد. شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید یا سوال خود را به صورت کامنت در انتهای همین مقاله برای ما بنویسید تا مشاوران مجرب ایران تحصیل در زمان کوتاه پاسخگوی شما باشند.

 

🔔 برای دانلود فایل PDF این محتوا بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

4/5 - (10 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه علمی کاربردی در چه سامانه ای قرار می گیرد؟

برای دانلود دفترچه علمی کاربردی می توانید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

آیا دفترچه کاردانی علمی کاربردی برای گروه های آزمایشی مختلف متفاوت می باشد؟

خیر. دفترچه علمی کاربردی برای تمامی داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف یکسان است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی منتشر می شود؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط اکثر افراد مطرح میشود، توجه داشته باشید دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی همزمان با شروع ثبت نام منتشر می شود.

نظرات

 1. Avatar photo
  Narges
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام برای رشته کارشناسی تربیت بدنی آمادگی جسمانی
  با معدل 11 الی 12 هم ثبت نام میکنید؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام دوست عزیز، بله امکان قبولی دارید.

 2. Avatar photo
  الهه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  دفترچه دانشگاه علمی کاربردی رو میشه از سایت سنجش دانلود کرد؟ سایت دانشگاه دفترچه رو برای دانلود آپلود نمیکنه؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام وقت بخیر
   بله از طریق سایت سنجش میتونید دفترچه علمی کاربردی ورودی مهر را دریافت کنید

 3. Avatar photo
  eli
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

  برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ضروریه که حتما دفترچه رو مطالعه کنیم؟ من شنیده بودم دفترچه کاردانی و کارشناسی جداست. این موضوع صحت داره؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته پذیرش دارد.

 4. Avatar photo
  حشمت
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام روزبخیر؛ دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی از طریق چه سایتی ممکن هست؟ من هرچقدر می گردم پیدا نمیکنم!

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام روز بخیر بله سایت ازاد ازمون دات او ار جی و سایت سازمان سنجش

 5. Avatar photo
  فاطمه زهرا
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلامم وقتتون بخیر، من سوالی که دارم اینه که تاریخ انتشار دفترچه دانشگاه علمی کاربردی رو در چه زمانی می توان دانلود کرد؟

 6. Avatar photo
  Melika
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام به ایران تحصیل برای دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید به کدام سایت مراجعه کرد

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت بخیر در همین مقاله لینک دانلود گذاشته شده و می توانید دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را دانلود کنید .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور