تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

داوطلبان متقاضی ورود به مقطع ارشد موسسات آموزش عالی پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 در سایت سازمان سنجش می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند. متقاضیان دانشگاه آزاد برای دانلود دفترچه آزمون ارشد لازم است به سامانه سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه نمایند.

مطابق با آیئن نامه های دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تنها آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند پس از دانلود دفترچه ، فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

 

 

جهت دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 – اطلاع از شرایط ثبت نام و نحوه پذیرش در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و انجام ثبت نام از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

با توجه به اینکه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در سال های اخیر ادغام شده است، به همین دلیل کارنامه اولیه آزمون ارشد در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. جهت انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری (دوره های روزانه و شبانه) ؛ پیام نور، غیر انتفاعی لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد متقاضیان این دانشگاه لازم است به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در همین سامانه به صورت جداگانه منتشر خواهد شد. به طور معمول نتایج دانشگاه آزاد چند روز پس از دانشگاه های سراسری منتشر خواهد شد.

به دلیل تغییرات به وجود آمده در زمان برگزاری آزمون سراسری ارشد در سال 99 ، شاهد انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در زمان دیگری بودیم. احتمال انتشار دفترچه 99 اواخر تیر تا اوایل مرداد ماه متغیر خواهد بود. لذا برای اطلاع از زمان دقیق آن می توانید با شماره پشتیبانی 9099072952 (تماس از سراسر کشور) ، 9099072952 (تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

 

نحوه دانلود دفترچه آزمون ارشد

 

نحوه دانلود دفترچه آزمون ارشد

نحوه دانلود دفترچه آزمون ارشد

 

برای دانلود دفترچه آزمون ارشد دانشگاه های سراسری ؛ همانطور که ذکر گردید، می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. به نکته مهمی در این رابطه توجه داشته باشید که امکان دانلود دفترچه در سایت سازمان سنجش حتی پس از چندماه نیز وجود خواهد داشت. اما سامانه مذکور تنها در زمان تعیین شده امکان تکمیل فرم انتخاب رشته را فراهم می نماید.

جهت دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. سپس در قسمت مربوط به «ارشد» در بین منو سمت راست سایت می توانید بر روی منوی کارشناسی ارشد که به رنگ نارنجی است کلیک کنید و یا در محتوای اصلی سایت در قسمت کارشناسی ارشد به دنبال لینک دانلود دفترچه باشید و دفترچه مورد نظر را دانلود نمایید.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیز می توانید با استفاده از نشانی AZMOON.ORG به سامانه مورد نظر وارد شوید. در همان قسمت لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته قرار داده شده است با کلیک بر روی آن می توانید فایل مربوطه را به صورت PDF دانود نموده و به صورت دقیق به مطالعه آن بپردازید. چنانچه اشتباهی در وارد نمودن کد رشته محل های مربوطه داشته اید، می توانید در زمان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری آن را اصلاح نمایید.

 

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

قبل از انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری حتما ابتدا به صورت دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را مطالعه نمایید و پس از آن بر اساس رتبه کسب شده خود و شرایط مجاز شدن در هر یک از زیرگروه های مورد نظر، اقدام به انتخاب رشته نمایید. انتخاب کد رشته محل ها بهتر است بر اساس اولویت های داوطلبی شما باشد. در ادامه به برخی از نکات مهم انتخاب رشته اشاره خواهیم نمود.

 • در صورتی که در ستون ملاحظات مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی در هر یک از رشته ها شده اید، می توانید در صورت تمایل آن را انتخاب نمایید.
 • در کنار عنوان مربوط به هر یک از رشته های تحصیلی ، کد ضریب مربوطه نیز درج شده است که می توانید برای انتخاب رشته آن را وارد نمایید.
 • امکان تغییر کد رشته محل ها برای دانشگاه های سراسری پس از تائید نهایی وجود نخواهد داشت.
 • برای انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد امکان ویرایش در نظر گرفته شده است (زمان ویرایش محدود می باشد).
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی آنان غیر مرتبط می باشد، برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم است واحد های پیش نیاز را بگذرانند.
 • مطابق با دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری لازم است قبل از انتخاب رشته، انصراف قطعی خود را ثبت نموده باشند.
 • دانشجویانی که انصراف خود را ثبت نموده اند در صورت پذیرش نهایی ،به هیچ عنوان امکان تحصیل مجدد در همان مقطع را نخواهند داشت.

 

 

نکات مهم در رابطه با معدل کارشناسی ارشد

 

نکات مهم در رابطه با معدل کارشناسی ارشد

نکات مهم در رابطه با معدل کارشناسی ارشد

 

 • منظور از معدل : نمره ثبت شده در گواهینامه موقت و یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی برای فارغ التحصیلان و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر می باشد.
 • دانشجویانی که به هنگام ثبت نام در کنکور سراسری ارشد دانشجوی سال آخر می باشند، لازم است میانگین نمرات خود را وارد نمایند.
 • مطابق با مفاد دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ، آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام دانشجو بوده اما به هنگام برگزاری آزمون فارغ التحصیل شده اند، قبل از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون باید معدل خود را وارد نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ناپیوسته مطابق با دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد لازم است معدل دوره کاردانی خود را نیز وارد نمایند.
 •  دانشجویان دوره های کارشناسی ناپیوسته علاوه بر وارد نمودن معدل کاردانی، میانگین معدل دوره کارشناسی را نیز لازم است وارد نمایند.
 • متقاضیان طلاب شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد رشته های دانشکده صدا و سیما، علوم ارتباطات اجتماعی ، رشته های تولید سیما و ادبیات نمایشی مطابق با دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در بند 23 وارد نمایند.
 • داوطلبان گرامی که در انتخاب رشته خود پذیرفته شده اند، در صورتی که عمدا و یا سهوا معدل خود را اشتباه وارد نموده باشند، برابر با قوانین و مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با مفاد دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 و همچنین نحوه دانلود دفترچه آزمون ارشد سراسری و آزاد اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. چنانچه در رابطه با دانلود دفترچه آزمون ارشد آزاد و سراسری دچار مشکلی شده اید و یا مایل به دریافت مشاوره انتخاب رشته می باشید، می توانید با مشاوران مرکز ما تماس حاصل نمایید تا تمامی اطلاعات را به شما ارائه نمایند.

 

 

مطالب مرتبط

به این پست امتیاز دهید

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 در چه سامانه ای قابل دریافت است؟

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 می توانید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

 

برای دانلود دفترچه آزمون ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی ، علمی کاربردی به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و دفترچه مورد نظر را دانلود نمایید.

 

آیا تعداد رشته های مجاز برای انتخاب رشته های آزاد و سراسری با یکدیگر متفاوت است؟

برای اطلاع از این مورد بهتر است دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور