ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + راهنما کامل | ایران تحصیل

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 اعلام شد. بر این اساس، آن دسته از داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه اولیه موفق به کسب رتبه مجاز در رشته امتحانی خود شده‌اند، می‌توانند ضمن دانلود دفترچه راهنما و مطالعه دقیق آن، برای تکمیل فرم تقاضانامه و انتخاب رشته آزمون ارشد اقدام نمایند.

مطابق با راهنما انتخاب رشته ارشد، متقاضیان دانشگاه‌های سراسری بایستی به سامانه سازمان سنجش و داوطلبان دانشگاه‌های آزاد به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و اولویت‌های خود را به ثبت برسانند. با توجه به اهمیت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، در ادامه با جزئیات  پبیشتری به نحوه انتخاب رشته ارشد می‌پردازیم.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403

برای داوطلبانی که پس از ثبت نام کنکور ارشد در جلسه حضور یافته و به سؤالات پاسخ داده‌اند، اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه و انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد؛ چرا که همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد، دفترچه انتخاب رشته منتشر شده و آن دسته از متقاضیانی که رتبه مجاز را کسب نموده‌اند، می‌توانند فرم تقاضانامه را بر اساس علاقه مندی های خود تکمیل نمایند.

طبق اعلام سازمان سنجش، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1403 در دهه دوم خرداد ماه خواهد بود. پیشبینی می‌شود پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته، مهلت دیگری برای انتخاب رشته متأخرین نیز در نظر گرفته شود؛ با این حال پیشنهاد می‌کنیم انتخاب رشته خود را در بازه اصلی انجام دهید و به روزهای پایانی موکول نکنید.

زمان انتخابب رشته کارشناسی ارشد از دهم خرداد 1403 آغاز می‌شود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

تاثیر  کارنامه در انتخاب رشته ارشد

یکی از سؤالات رایج داوطلبان کنکور ارشد، در مورد تاثیر  کارنامه در این آزمون و اینکه معدل چقدر روی آن تاثیر گذار خواهد بود می‌باشد. پذیرش دانشگاه‌ها و گزینش نهایی در آزمون ارشد بر اساس نمره کل به این صورت انجام می‌گیرد که 80 درصد نمره کسب شده در آزمون و 20 درصد معدل کارشناسی به صورت تراز شده اعمال خواهد شد. درصد نمره کل دانشجو نیز با فرمول درصدهای دانشجو ضرب در 0.08 و معدل مؤثر دانشجو ضربدر 0.02 در نظر گرفته می‌شود.

این معدل همان معدل مؤثری است که به عنوان بیست درصد از تراز شما اعمال می‌شود. اینکه در در هر دانشگاه دقیقاً چقدر از معدل در نظر گرفته شود، متفاوت بوده و براساس طبقه‌بندی دانشگاه‌ها اعمال خواهد شد.

توجه داشته باشید که ضریب معدل مؤثر در کنکور ارشد با معدلی که شما وارد کرده‌اید متفاوت بوده و 20 درصد از آن در نظر گرفته می‌شود. در واقع معدل مؤثر از ضریبی که سازمان سنجش در نظر گرفته به دست خواهد آمد.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403

هر ساله پس از انتشار نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد، فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آغاز می‌شود. در ابتدا داوطلبان باید به مشاهده کارنامه اولیه خود بپردازند. برای مشاهده کارنامه خود می‌توانید به سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید و پس از ورود به بخش آزمون‌ها، کارشناسی ارشد، بر روی گزینه “اعلام نتایج” کلیک کنید. ما در ادامه به راهنما انتخاب رشته ارشد می‌پردازیم.

برای انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نیز باید مراحل زیر را طی کنید:

مراجعه به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ← sanjesh.org

دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و مطالعه بررسی دقیق آن

استخراج رشته محل‌های متناسب با مجموعه امتحانی خود

اولویت‌بندی رشته محل‌های مورد علاقه

تکمیل فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

ثبت رشته‌های محل‌های انتخابی در فرم الکترونیک

مطالعه دفترچه راهنما نیز از جمله موارد مهم است. زیرا در دفترچه انواع شرایط و ضوابط خاصی که وجود دارد، اعلام می‌شود. قابل توجه است که برای دریافت دفترچه نیاز است داوطلبان به سایت سنجش مراجعه نمایند. سایر مواردی که در دفترچه به آنها اشاره می‌شود شامل، ظرفیت پذیرش، سهمیه‌ها و تسهیلات، تأثیر معدل و سایر شرایط و ضوابط این مرحله می‌باشد.

برای استخراج اولویت‌ها نیز هر فردی باید با توجه به تمایل خود این کار را انجام دهد. برای استخراج اولویت‌ها می‌توانید از ابتدا فرم پیش نویسی که در انتهای دفترچه قرار دارد، استفاده کنید.

مراحل انتخاب رشته ارشد

راهنمای تصویری انتخاب رشته ارشد 1403

در این مرحله قصد داریم به بررسی نحوه انتخاب رشته ارشد برای افرادی بپردازیم که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. راهنما انتخاب رشته ارشد به شرح زیر است:

برای انتخاب رشته ارشد نیاز است به ابتدا به سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید. سپس با انتخاب گزینه کارشناسی ارشد از سمت راست صفحه ادامه مراحل را دنبال کنید.

ورود به سایت سنجش

در ابتدا نیاز است روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (کارنامه اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.

کارنامه اولیه و انتخاب رشته ارشد

در مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید کلید “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد

در مرحله سوم راهنما انتخاب رشته ارشد، به صورت کلی دو روش برای ورود به سیستم خواهید داشت.

روش اول: وارد کردن شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

روش دوم: درج شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتی

 

ورود به سیستم

در مرحله چهارم راهنما انتخاب رشته ارشد به میز کارتان دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید روی گزینه انتخاب رشته کلیک کنید.

گام 5 انتخاب رشته ارشد

در مرحله پنجم راهنما انتخاب رشته ارشد، نیاز است تمامی کادرهای صفحه را با اطلاعات خواسته شده پر نمایید.

گام 6 انتخاب رشته ارشد

در مرحله ششم در راهنما انتخاب رشته ارشد، نیز امکان انتخاب حداکثر 100 کد رشته را با توجه به رشته امتحانی خود خواهید داشت و پس از زدن دکمه تأیید و ادامه می‌توانید ادامه مراحل را طی نمایید.

گام 7 انتخاب رشته ارشد

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 1403

دفترچه انتخاب رشته ارشد 1403 از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اول دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد به کلیات، شرایط، سهمیه‌ها و نحوه انتخاب رشته و قسمت دوم دفترچه به لیست رشته‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده پرداخته است.

این دفترچه معمولاً بعد از اعلام نتایج روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. زمان قرارگیری دفترچه برای سال جاری از 11 خرداد ماه شروع شده و تا 16 خرداد ماه ادامه دارد.

توجه داشته باشید که دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه‌های آزاد و سراسری به طور مجزا منتشر می‌شود. دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه‌های سراسری در سایت sanjesh.org دفترچه دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org قرار می‌گیرد. این دفترچه شامل موارد زیر می‌شود:

جزئیات مرتبط با انتخاب رشته

شرایط و ضوابط

سهمیه‌ها

شیوه‌های آموزشی

شرایط پذیرش سهمیه استعداد درخشان ارشد

جداول کد رشته محل‌ها

فایل‌های پیوست (شهریه‌ها، فرم‌ها و…)

از آنجا که هنوز دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 منتشر نشده، دفترچه سال گذشته را قرار داده‌ایم. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته سال جاری، متن مقاله بروزرسانی خواهد شد.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

 

بنر کال تو اکشن

نکات مهم در زمان انتخاب رشته ارشد

پس از شرکت در کنکور و انتشار کارنامه، یکی از مراحل حساس تحصیل در مقطع ارشد، انتخاب رشته است. اگر در نحوه انتخاب رشته ارشد اشتباهی را مرتکب شده و یا از قوانین مربوط به آن اطلاعات کافی را نداشته باشید، ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شوید؛ بنابراین به نکات زیر تجه داشته باشید:

ثبت علاقه‌مندی رشته‌های پیام نور و غیرانتفاعی که به صورت جداگانه انجام خواهد شد.

بهتر است پیش از آغاز مراحل انتخاب رشته ازسهمیه‌ ‎ها، امتیازات، نحوه و میزان تأثیر معدل در کنکور ارشد اطلاعات لازم را بدست آورید.

در مرحله انتخاب رشته به داوطلبان امکان انتخاب 100 کد رشته محل داده خواهد شد، که باید به ترتیب اولویت وارد شوند.

آن دسته از داوطلبانی که رشته محل‌های دارای آزمون عملی و مصاحبه را انتخاب نموده‌اند، می‌بایست مطابق با زمان‌بندی اعلام شده در آزمون عملی و مصاحبه‌ها شرکت کنند.

یکی از فعالیت‌های مهمی که مشاوران قبل از انتخاب رشته ارشد پیشنهاد می‌دهند، بررسی کارنامه‌های سال‌های‌ گذشته می‌باشد؛ زیرا با این کار می‌توانید از آمار قبولی‌های سال‌های گذشته اطلاعات بهتری را بدست آورید.

داوطلبان برای اطلاع از شرایط خود در انتخاب کد رشته محل‌های مختلف لازم است درک خوبی از اعداد و ارقام ثبت شده در کارنامه اولیه داشته باشند که شامل ضریب برای دانشگاه‌های روزانه و غیر روزانه می‌شود.

داوطلبان برای اولویت‌بندی بهتر است رتبه خود در کارنامه اولیه را با آخرین رتبه مجاز در دوره‌های روزانه و دوره‌های غیر روزانه شامل رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه‌های شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد مقایسه کنند تا اطلاعات بهتری از نحوه انتخاب رشته داشته باشند.

توجه داشته باشید که داوطلبان رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور باید ابتدا هزینه مربوط به انتخاب رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون را به صورت جداگانه بپردازند.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اولین اولویت‌های انتخابی شما همان رشته‌هایی باشد که مورد علاقه شما بوده و یا امکان تحصیل در آن را خواهید داشت.

از شرایط اخذ خوابگاه برای انتخاب دانشگاه‌های سایر استان‌ها مطلع شوید.

در رابطه با شرایط تحصیل در هر یک از دانشگاه‌ها، مزایا و معایب تحصیل و همچنین هزینه‌های مربوط به خوابگاه و سایر امکانات رفاهی قبل از انتخاب رشته، اطلاعات لازم را به دست آورید.

تصمیم‌گیری در رابطه با نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان، پس از پذیرش در دانشگاه برعهده سازمان سنجش نمی‎‌باشد؛ به همین دلیل در تکمیل نمودن فرم اینترنتی و انتخاب محل دانشگاهی دقت لازم را داشته باشید.

در صورتی که تعداد پذیرفته‌شدگان دوره‌های مجازی و بین الملل پردیس‌های خودگردان به حد نصاب نرسد، امکان تشکیل کلاس‌ها وجود نخواهد داشت و در این صورت به سایر اولویت‌های داوطلبان رسیدگی خواهد شد. چنانچه امکان پذیرش در هیچ یک از اولویت‌های بعدی وجود نداشته باشد، داوطلب باید در آزمون سال آینده شرکت نماید و مجدداً جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد اقدام نماید.

ابتدا تمامی کد رشته محل‌های انتخابی خود را در برگه‌ای جداگانه یادداشت کرده و سپس تمامی اطلاعات خود را در زمان تعیین شده در سامانه مورد نظر و فرم اینترنتی وارد نمایید.

دارا بودن شرایط تعیین شده مندرج در دفترچه برای تمامی داوطلبان الزامی بوده و همچنین در صورتی که مطابق با دفترچه راهنمای انتخاب رشته امکان انتخاب رشته دانشگاه‌های شرایط خاص را داشته باشید، می‌توانید نسبت به انتخاب رشته محل اقدام نمایید.

پذیرش در برخی از رشته‌ها منوط به کسب ضرایب مورد نیاز است؛ به همین دلیل بر اساس رتبه کسب شده هر یک از داوطلبان، لازم است متناسب با نتیجه موجود در کارنامه خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در کنار عنوان رشته امتحانی، کد ضریب مربوط به همین منظور درج شده است.

امکان انتقالی و همچنین اخذ مهمانی در برخی از دانشگاه‌ها وجود نخواهد داشت؛ از این رو توصیه می‌کنیم که که قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم مربوط به انتخاب رشته، از جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته محل اطلاعات لازم را به دست آورید.

پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد که مدرک کارشناسی آن‌ها غیر مرتبط با با رشته قبولی خود است، حتماً باید دروس پیش نیاز یا همان دروس جبرانی را گذرانده و همچنین مبالغ تعیین‌شده برای هر درس (یا همان شهریه هر واحد) را پرداخت نمایند.

در جلسه مشاوره بنابر نیاز کاربران ممکن است اطلاعات مختلفی در اختیار آن‌ها قرار داده شود. به طور مثال برخی از داوطلبان در رابطه با نحوه اولویت بندی رشته‌ها می‌پرسند که در این مورد نیز نظرات متعددی وجود دارد. ما در ادامه مهم‌ترین معیارهایی را که لازم است داوطلبان بدانند، بررسی خواهیم کرد.

چهار معیار انتخاب رشته ارشد شامل موارد زیر می‌شود:

 • اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل
 • نزدیکی به محل زندگی شما
 • وجود امکانات رفاهی و خوابگاه
 • موقعیت‌های کاری آینده

طبیعی است که اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل بسیار مهم است. پیشنهاد می‌شود بر اساس رتبه خود، رشته‌هایی را که انتخاب کرده‌اید را براساس اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل مرتب نمایید.

مورد حائز اهمیت دیگر، نزدیکی دانگشگاه به محل زندگی است. اکثر داوطلبان ارشد تمایل به کار در حین تحصیل دارند و یا حتی ممکن است بسیاری از آن‌ها قبل از ورود به دانشگاه شاغل باشند. از طرفی برخی خانم‌های متأهل و یا حتی مجرد نیز ممکن است تمایلی برای تحصیل در شهری غیر از شهر محل زندگی خود نداشته باشند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید به این موضوع توجه کرده و شهرهایی را انتخاب نمایید که نزدیک به محل زندگی‌تان هستند.

پس از همه این موارد باید انتخاب‌های خود را به سه صورت خوش‌بینانه، واقع‌بینانه و کف قبولی تقسیم‌بندی کنید.

انتخاب‌های خوش‌بینانه را در اولویت قرار داده و انتخاب‌های میانی یا واقع‌بینانه خود را با دقت و تمرکز بیشتری در بخش دوم بنویسید. توجه داشته باشید که انتخاب‌های میانی شما باید حداقل 50 مورد از کل لیست انتخاب رشته را تشکیل داده باشد.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

شیوه گزینش در انتخاب رشته ارشد

داوطلبانی که راهنما انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به درستی اعمال می‌کنند، می‌بایست با نحوه گزینش در این مقطع نیز آشنا باشند. بدین منظور به نکات زیر دقت نمایید؛ اما برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره انتخاب رشته ارشد می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

✅ تنها از میان متقاضیانی که بر اساس نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته‌های انتخابی ذکر شده در کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، گزینش نهایی انجام خواهد گرفت.

✅ اگر رشته مربوطه دارای آزمون عملی باشد، نمره کل اکتسابی پس از آزمون عملی محاسبه خواهد شد.

✅ 10% از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل، به رتبه‌های اول دوره کارشناسی که دارای شرایط لازم باشند، اختصاص داده خواهد شد.

✅ سهم نمره کل آزمون و معدل دوره کارشناسی در گزینش نهایی به ترتیب 80% و 20% است.

✅ تأثیر معدل 20% خواهد بود.

✅ هر داوطلب می‌تواند 100 کد رشته محل را به ترتیب اولویت و علاقه مندی وارد نماید.

✅ در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد داوطلبانی که در دو کد رشته محل پذیرفته شده‌اند، می‌توانند برای هر دو کد رشته محل اقدام به انتخاب رشته نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که تنها مجاز به انتخاب رشته دو کد رشته محل خواهند بود.

✅ دانشگاه‌هایی که شرایط خاصی دارند، از این قاعده مستثنی خواهند بود و پذیرش در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد آنان منوط به پذیرش در مصاحبه خواهد بود.

 

هزینه انتخاب رشته کنکور ارشد

آیا مهلت انتخاب رشته ارشد تمدید می‌شود؟

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مدت زمان مشخصی را برای انتخاب رشته تمامی داوطلبان در نظر می‌گیرند که به طور معمول تمدید انتخاب رشته ارشد تنها برای چند روز است.

سازمان سنجش در صورت اتمام زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد طی اطلاعیه‌ای مهلت دو روزه‌ای را جهت ثبت‌نام به داوطلبان می‌دهد و در همین زمان هر یک از متقاضیان می‌توانند به انجام انتخاب رشته خود بپردازند.

خلاصه مقاله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1403 از دهه دوم خرداد ماه شروع می‌شود. برای انجام فرایند انتخاب رشته، داوطلبان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد، باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شده و از طریق گزینه مربوطه، فرایند گزینش اولویت‌ها را انجام دهند.

توجه داشته باشید که اولویت‌بندی مناسب رشته‌ها تاثیر بسزایی در قبولی شما دارد؛ از این رو باید انتخاب‌های خوش‌بینانه را در اولویت قرار دهید تا شانس پذیرش شما افزایش یابد. برای داشتن انتخاب رشته موفق، می‌توانید با مشاوران تحصیلی در ارتباط باشید.

برای دانلود فایل PDF مقاله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته آزمون ارشد چه زمانی آغاز می شود؟

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1403 از دهه دوم خرداد ماه شروع می شود.

چگونه می‌توان فرم انتخاب رشته ارشد را دریافت کرد؟

فرم مربوط به انتخاب رشته در انتهای دفترچه راهنما و همچنین سامانه دانشگاه آزاد و سایت سازمان سنجش موجود است.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، چه تعداد کد رشته محل می توان وارد کرد؟

متقاضیان می توانند حداکثر 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.

نظرات

27 دیدگاه دربارهٔ «انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + راهنما کامل | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo امیرمسعود گفت:

  سلام ، ببخشید بنده با رتبه ۳۹ سهیمه ۵درصدی و رتبه ۳۸۸ بدون سهمیه و معدل موثر ۱۸/۶۷ آیا شانس قبولی در ارشد نقشه برداری گرایش فتوگرامتری یا ژئودزی یا سنجش از راه دور را دارم در یکی از دانشگاه‌های تهران یا اصفهان یا همدان یا شیراز یا اراک ، نوبت روزانه یا نوبت دوم ،؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به رتبه ذکر شده شانس پذیرش برای شماوجود دارد در نظر بگیرید علاوه بر رتبه نحوه انتخاب رشته سایر گروه داوطلبان در پذیرش شما تاثیر گذار است

 2. Avatar photo خالقی گفت:

  سلام و عرض ادب الان به هیچ روش نمیشه یه اولویت رو توی انتخاب رشته آزمون ارشد تغییر داد؟ اگر مراجعه حضوری به سازمان سنجش کنم چی؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. خیر دوست عزیز این امکان وجود ندارد.

 3. Avatar photo جاوید گفت:

  سلام خسته نباشید
  عزیزان انتخاب رشته کنکور فوق لیسانس هم مثه لیسانس دو دفعه در سال شده؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر ارشد فقط 1 بار در سال برگزار میشود .

 4. Avatar photo حسین گفت:

  با سلام خدمت بزرگواران من کنکور کارشناسی ارشد در نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شدم اما بخاطر مشکل اینترنت موفق به تایید نهایی انتخاب رشته نشدم خواهشمندام یه راهنمایی جهت انجام انتخاب رشته این حقیر که درشته مکانیک که خیلی وقت خود ونیاز به مدرک ارشد دارملحاظ بفرمایید

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.متاسفانه درحال حاضر راهی برای انجام انتخاب رشته مجدد وجود ندارد.

 5. Avatar photo ایمان. گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگر من انتخاب رشته آزمون ارشد سراسری شرکت کنم آیا می تونم در انتخاب رشته بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد هم شرکت کنم؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام بله

 6. Avatar photo داود. گفت:

  سلام روز بخیر
  انتخاب رشته آزمون ارشد برای دانشگاه آزاد به چه صورت هستش؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام از طریق سایت
   azmoon.org

 7. Avatar photo نگار گفت:

  سلام وقت بخیر – اگر انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد انجام بدم و قبول هم بشم اما نرم میتونم سال بعد هم کنکور بدم یا محروم میشم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز خیر محدودیتی ندارید و میتونید مجدد شرکت کنید.

 8. Avatar photo نبات گفت:

  سلام
  با رتبه در سهمیه ۹۷
  بدون سهمیه ۹۹۰
  تراز ۳۷۴۱
  آموزش زبان انگلیسی
  سهمیه ۵ درصد
  امکان پذیرش روزانه اراک، شهرکرد، کاشان، لرستان وجود داره؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   امکان ثبت نام بری مناطق 2 و3 وجود دارد

 9. Avatar photo Fafa گفت:

  سلام خسته نباشید عذر میخوام بنده انتخاب رشته ی ارشد رو انجام دادم اما رسید ۱۵ رقمی بهم نداد و فقط یه رسید ۱۶ رقمی با عنوان رسید ثبت نام / انتخاب رشته رو داده ، بنظرتون انتخاب رشتم انجام شده یا نه ؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . بله انجام شده

 10. Avatar photo سوگند گفت:

  سلام اگر من ارشد مستقیم باشم بخوام انتخاب رشته هم بکنم بعدا میتونم از انتخاب رشته ام انصراف بدم؟

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید

  2. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   در کل انصراف دادن ارتباطی با رشته و مقطع شما ندارد مگر برای رشته های شرایط خاص

 11. Avatar photo محراب باقر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رتبه 126 سهمیه ازاد کنکور کارشناسی ارشد صنایع غذایی کسب کردم .
  شانس قبولی در نوبت روزانه و شبانه دارم ؟
  فقط دانشگاه های تهران , مشهد ، اصفهان ، شیراز ، زنجان ،ساری ، گیلان – رشت , گرگان
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای شهرستان ها در نوبت دوم شانس دارید .

 12. Avatar photo هاشم گفت:

  سلام وقت بخیر، من قصد انتخاب رشته کنکور ارشد دارم، میخواستم بپرسم که برای انجام این کار به چه سامانه ای باید مراجعه کنم؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام، وقت شما هم بخیر؛ برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد باید به سامانه sanjesh.org مراجعه کنید و با طی کردن مراحلی که در مقاله توضیح داده شد اقدام به انجام انتخاب رشته نمایید.

 13. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام، من برای انتخاب رشته کنکور ارشد نیازمند مشاوره هستم، سوالی که داشتم اینه یک مشاور خوب برای انتخاب رشته چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می توانید با برقراری تماس با ایران تحصیل از خدمات مشاورین ایران تحصیل استتفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره انتخاب رشته ارشد

  مشاوره انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

  پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد، یکی از مهم ترین مواردی که لازم است مد نظر داشته باشید، استفاده از راهنمایی‌های مشاوره انتخاب رشته ارشد است. مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تا حدودی با مشاوره انتخاب رشته ارشد سراسری...
 • ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد

  ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳+ راهنمای گام به گام | azmoon.org

  ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد یکی از فرصت هایی است که در آن کلیه داوطلبان عزیز می‌توانند اقدام به ویرایش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد کنند. اشخاص داوطلب که بر اساس عواملی چون سهل انگاری، تغییر اولویت‌ها و… تصمیم به...
 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

  دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + دانلود pdf | ایران تحصیل

  دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در زمان مقرر توسط سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد و با فعال‌سازی لینک دانلود این دفترچه، داوطلبان می‌توانند از تمامی ضوابط و شرایط آزمون مطلع شوند. متقاضیان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیز...
تماس با مشاور