ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 {آزاد، سراسری} 100% قبولی

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه در سامانه سنجش و آموزش کشور، نیازمند مشاوره انتخاب رشته ارشد هستند تا بتوانند با توجه به علایق، بازار کار رشته، دانشگاه‌هایی که شانس پذیرش بالایی دارند، مسافت و حتی بودجه برای رفت‌وآمد نیز تصمیم درستی در این باره اتخاذ کنند.

از این رو مرحله انتخاب رشته نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که اگر اولویت‌بندی با توجه به تراز و رتبه انجام نشود، امکان قبولی در دانشگاه‌های پذیرنده آن رشته غیرممکن است. به این ترتیب با مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری و دولتی می‌توانید شانس خود را در زمان پذیرش اعلام نتایج نهایی افزایش دهید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد چیست؟

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید اولویت‌های خود را به ترتیب مشخص کنند تا نتایج نهایی اعلام شود. در این راستا، مشاوره انتخاب رشته ارشد می‌تواند به افراد برای قبولی در بهترین دانشگاه‌ها مطابق با رشته‌ای که به آن علاقه دارند نیز کمک‌کننده باشد.

از این رو بسیاری از داوطلبان برای اینکه با کد ضریب کنکور آشنا شوند و بر اساس تراز و رتبه قبولی دست به انتخاب رشته بزنند، با انتخاب رشته ارشد آنلاین یا به صورت تلفنی و حضوری می‌توانند از تجربه و علم متخصصین انتخاب رشته بهره‌مند شوند. چراکه هر رشته دارای چند گرایش است و هر گرایش یک کد ضریب دارد. رتبه و تراز متقاضیان بر اساس هر گرایش متفاوت بوده و در کارنامه اولیه آزمون ارشد، قابل مشاهده و بررسی است.

به این ترتیب، مشاوره کارشناسی ارشد به معنی راهنمایی یک متخصص مطابق با توانایی، علاقه، رتبه و تراز، بازار کار و کد ضریب کنکور داوطلب است. افراد با کمک بهترین مشاوره‌های تحصیلی ارشد می‌توانند اولویت‌بندی درستی برای انتخاب رشته داشته باشند تا شانس قبولی خود را برای ورود به دانشگاه‌های سراسری و آزاد تضمین کنند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد چیست؟

مزایای انتخاب رشته ارشد آنلاین

یکی از مواردی که باعث گیج شدن داوطلبان در انتخاب رشته ارشد شده، کد ضریب گرایش هر کد رشته محل است. بیشتر متقاضیان با کد ضریب‌ها نا آشنا هستند و به خاطر همین مورد نمی‌توانند به خوبی یک چینش درست و اولویت‌بندی منطقی داشته باشند. به عنوان مثال، رشته حقوق برای ارشد دارای 12 کد ضریب است که می‌توان آن را در دفترچه راهنمای ثبت نام و در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و نتایج اولیه کنکور ارشد نیز مشاهده کرد.

با این حال برخی افراد نمی‌توانند با توجه به کد ضریب‌ها که گاهی بین چند گرایش نیز مشترک است، به درستی انتخاب رشته کنند. به همین خاطر از مهم‌ترین مزایای انتخاب رشته ارشد آنلاین، راهنمایی یک مشاور باتجربه و آگاه از کد ضریب گرایش هر رشته است. به غیر از این مورد، مزایای دیگری نیز در مشاوره کارشناسی ارشد وجود دارد که در ادامه به صورت مفصل به هر یک خواهیم پرداخت:

دسترسی به اطلاعات و منابع انتخاب رشته

کارشناسان و مشاوران تحصیلی انتخاب رشته ارشد با استفاده از منابع و ابزارهای کارآمد برای محاسبه تراز و رتبه قبولی و رشته مورد علاقه داوطلب، می‌توانند به سرعت شانس قبولی متقاضی را برای در اولویت قرار دادن آن رشته تشخیص دهند. به این ترتیب، افراد با مشاوره انتخاب رشته ارشد به راحتی می‌توانند به اطلاعاتی نظیر چینش مناسب برای انتخاب رشته‌ها ارشد، بر اساس توانایی و علایق خود دسترسی پیدا کنند.

محاسبه احتمال قبولی داوطلب در کم‎‌ترین زمان

مشاوران ارشد با تجربه و ابزارهای دقیقی که دارند در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانند رتبه و تراز داوطلبان را در هر کد ضریب به دست آورند و رشته و دانشگاه‌هایی که امکان قبولی در آن وجود دارد را پیشنهاد دهند. در حالی که انجام این کار برای کسی که اطلاعات چندان زیادی در اینباره ندارد و به تنهایی می‌خواهد انتخاب رشته کند، فرآیندی طولانی است.

کاهش اضطراب و افزایش آگاهی در انتخاب رشته

انتخاب رشته برای بیشتر داوطلبان با استرس و اضطراب همراه است. به همین خاطر افراد با مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد یا سراسری می‌توانند نسبت به گرایش‌ها، شرایط پذیرش، دانشگاه‌ها، بازار کار و حتی بودجه‌ای که باید در این مسیر کنار بگذارند؛ به خوبی آگاه شوند. اطلاع از این موارد می‌تواند به مدیریت استرس و حفظ آرامش داوطلب کمک قابل توجهی کند.

مزایای انتخاب رشته ارشد انلاین

مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

برخی از متقاضیان با در نظر گرفتن رتبه‌ و ترازی که دارند، به دنبال انتخاب رشته برای دانشگاه‌های آزاد هستند. از آنجایی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد، افراد تنها 100 کد رشته محل را می‌توانند انتخاب کنند، بهتر است به صورت منطقی؛ طبق توانایی، علاقه و بازار کار آن رشته اولویت‌های خود را مشخص نمایند. به عنوان مثال اگر فردی توانسته رتبه دو رقمی کنکور ارشد انسانی را کسب کند، می‌تواند گرایش‌های رشته حقوق را بر اساس کد ضریب کارنامه اولیه کنکور برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری مثل تهران و شهید بهشتی بچیند.

این در حالی است که اگر داوطلبی بعد از انتشار کارنامه نتایج اولیه، با رتبه چهار رقمی کنکور ارشد انسانی مواجه شود؛ بهتر است با مشاوره رایگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مشورت کند و دانشگاه‌هایی را برگزیند که شانس قبولی در آن بیشتر است. پس در صورتی که آگاهی از رتبه، تراز، کد ضریب و سایر نکات مهم دیگر را ندارید و برای انتخاب رشته بعد از انتشار کارنامه اولیه دچار مشکل شده‌اید؛ با مشاوره انتخاب رشته ارشد آزاد تماس بگیرید.

متخصصین باتجربه ارشد می‌توانند در این زمینه به خوبی عمل کنند و داوطلبان را از یک انتخاب نادرست نجات دهند. به عنوان مثال فردی توانسته در آزمون ارشد رتبه سه رقمی کسب کند؛ اما به دلیل انتخاب نادرست در رشته‌ گرایش‌ها، شانس پذیرش خود را در دانشگاه‌های آزاد دیگر از دست داده است.

مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری و دولتی

داوطلبانی که پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور ارشد در سامانه سنجش و آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری و دولتی می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های کشور پذیرفته شوند. از آنجایی که ظرفیت قبولی دانشگاه‌های دولتی به موضوعی مهم تبدیل شده است، افراد جای هیچگونه خطایی برای انتخاب رشته ندارند.

به همین خاطر استفاده از اطلاعات، منابع و راهنمایی‌های یک مشاور باتجربه و خبره در این زمینه می‌تواند به متقاضی برای قبولی در انتخاب رشته کنکور سراسری ارشد کمک کند. همچنین هر داوطلب تنها امکان انتخاب 100 کد رشته محل را دارد که اهمیت اولویت‌بندی رشته‌های اصلی و شناور را نیز دو چندان نموده است؛ چراکه متقاضیان تنها 5 بار می‌توانند برای ویرایش کد رشته‌ها وارد سامانه شوند که علاوه بر محدودیت در تعداد ویرایش کدها، بازه زمانی در نظر گرفته شده برای این کار نیز کوتاه است.

به این ترتیب داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، چه افرادی که رتبه آن‌ها تک رقمی است و چه افرادی که رتبه آن‌ها سه رقمی یا چهار رقمی است برای اینکه اشتباهی در چینش کد رشته‌ محل‌ها نداشته باشند، باید برای دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد نیز اقدام کنند. ظرفیت دانشگاه‌های روزانه برای هر رشته نهایت 15 الی 20 نفر است. این موضوع باعث شده انتخاب دانشگاه‌های سطح یک و دو کشور نیز برای متقاضیان سخت‌تر از تعیین رشته برای پذیرش دانشگاه‌های آزاد باشد.

مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری دولتی

نکات تکمیلی مشاوره انتخاب رشته ارشد

انتخاب رشته ارشد آنلاین نیازمند توجه به یکسری نکاتی است که هر داوطلب باید پیش از تعیین رشته و ارتباط با یک متخصص نیز اطلاع داشته باشد. به عنوان مثال افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید از علاقه، توانایی، شرایط و معیارهایی که برای ورود به دانشگاه‌ دارند نیز مطمئن باشند تا پس از اعلام نتایج اولیه، این اطلاعات را برای ارزیابی در اختیار مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری/ دولتی، آزاد، پیام نور و غیره نیز قرار دهند.

متخصصین انتخاب رشته با استفاده از کارنامه و میانگین معدل داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد، دفترچه راهنمای ثبت نام، آمار و اطلاعات مربوط به بازار کار رشته‌ها، اطلاعات دقیق درباره تراز و رتبه قبولی و نرم افزارهای محاسبه پذیرش انتخاب رشته نیز می‌توانند به راحتی در کم‌ترین زمان؛ راهنمایی‌های لازم را به متقاضیان نیز ارائه دهند.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که سابقه کار، تخصص و  تجربه می‌تواند در نتیجه‌بخش بودن اولویت‌بندی رشته‌ها نیز تاثیرگذار باشد. به این ترتیب داوطلبان باید به جای تمرکز بر روی هزینه مشاوره که بر اساس حضوری یا غیرحضوری بودن آن متفاوت است، به تخصص و تجربه فردی که به عنوان مشاور قرار است انتخاب رشته آن‌ها را تعیین کند نیز توجه داشته باشند.

برای دانلود PDF مشاوره انتخاب رشته ارشد روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مهم‌ترین مرحله مشاوره انتخاب رشته ارشد کدام است؟

اولین و مهم‌ترین مرحله مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد، مصاحبه با داوطلب و جمع‌آوری اطلاعاتی مثل تراز و رتبه است.

هزینه مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چقدر است؟

به طور کلی هزینه مشاوره انتخاب رشته ارشد بستگی به زمان، حضوری یا غیرحضوری بودن مشاوره و عوامل دیگر دارد.

دلیل اهمیت انتخاب رشته ارشد انلاین چیست؟

افراد بدون مراجعه حضوری و صرف هزینه بالا می‌توانند با مشاوره آنلاین در کوتاه‌ترین زمان، لیست رشته‌ و دانشگاه‌های مورد پذیرش را دریافت کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • رشته های مجاز برای دکترای داروسازی

  رشته های مجاز برای دکترای داروسازی + تغییرات ۱۴۰۳

  رشته های مجاز برای دکترای داروسازی شامل مجموعه‌ای از تخصص‌ها و گرایش‌های متنوع است که داوطلبان می‌توانند بر اساس علاقه و توانایی‌های خود انتخاب کنند. با توجه به تغییرات اخیر در نحوه برگزاری آزمون دکتری داروسازی وزارت بهداشت، داوطلبان باید...
 • تغییر حوزه امتحانی کنکور ارشد

  تغییر حوزه امتحانی کنکور ارشد 1403 + مراحل درخواست

  تغییر حوزه امتحانی کنکور ارشد تنها زمانی امکان‌پذیر است که سازمان سنجش و آموزش کشور تاریخ مشخصی را برای این مورد مشخص و اعلام کند. برخی متقاضیان به دلایلی مثل تغییر محل سکونت یا دوری مسافت، مایل به تغییر حوزه...
 • ویرایش اطلاعات کنکور ارشد

  ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 + راهنمای تصویری

  زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 اعلام شد. اطلاع از نحوه و مراحل ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 بسیار مهم است. زیرا اگر اطلاعات اشتباه در هنگام ثبت نام وارد کرده باشید، پس از اعلام نتایج و در هنگام مراجعه...
 • شهریه کارشناسی ارشد آزاد

  شهریه کارشناسی ارشد آزاد + جدول هزینه 1403-1404

  شهریه ارشد دانشگاه آزاد هر سال ممکن است با سال‌های گذشته متفاوت باشد. زیرا این شهریه هر ساله مقداری افزایش دارد و به همین دلیل برای کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل در این مراکز را دارند، لازم است نسبت به...
تماس با مشاور