ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

حقوق سرباز امریه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت می‌کنند. سربازان امریه بگیر ارگان‌های دولتی؛ همچون انرژی اتمی، امریه سربازی شرکت نفت و امریه سرباز معلم، مبلغی را تحت عنوان حقوق هر ماه دریافت خواهند کرد که به سربازان عادی تقریبا نزدیک است.

بنابراین حقوق و مزایای سربازان، باتوجه به درجه، میزان تحصیلات و متاهل یا مجرد بودنشان متغیر محسوب می‌شود. واجدین شرایط خدمت سربازی باید برای محاسبه حقوق دریافتی از شرایط و موارد تاثیرگذار در حقوق مطلع باشند. گفتنی است این میزان در هر ارگان، هر سال با تغییراتی روبه‌رو است و نیروهای مسلح در سال جدید، حقوق پایه سربازان را مشخص خواهند کرد.

حقوق سربازان امریه در سال ۱۴۰۳

میانگین حقوق سربازان نیروهای مسلح در سال 1403 به مبلغ 6 میلیون تومان مقرر شده و از ابتدای سال ۱۴۰۰ این مبلغ افزایش داشته است. حقوق سربازان امریه بعد از نام نویسی در سایت ثبت نام امریه سربازی در مناطق عملیاتی، حدود 7 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده و به دلیل شرایط ویژه نیز حداکثر حقوق سربازان تا سقف 9 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. متولی تعیین حداقل دستمزد سربازان نظام وظیفه، ستاد کل نیروهای مسلح (اداره سرمایه انسانی سرباز) است و هرگونه تغییری در حقوق پایه در این اداره تعیین می‌شود.

با تلاش ستاد کل نیروهای مسلح، با توجه به پایین بودن سطح حقوق، به همراه مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و همچنین همراهی نمایندگان مجلس مقرر شد که حقوق سربازان حداقل ۷۲ درصد مصوب قانون کار باشد. از فروردین ماه 1403 کارکنان وظیفه متأهل و نخبه هم افزایش ۱۰۰ درصدی حقوق را تجربه کرده‌اند. حقوق سربازی امریه نیز با توجه به نهاد و ارگانی که در آن مشغول هستند، ممکن است متغیر باشد و عوامل گوناگونی  در تعیین سقف حقوق این دسته از سربازان تاثیر دارد.

موارد تاثیر گذار در میزان حقوق سربازان امریه

به منظور محاسبه حقوق سربازان امریه‌گیر، فاکتورهای مختلفی را می‌بایست در نظر گرفت. باتوجه به اطلاعیه‌های منتشر شده در سامانه رسمی sakha.epolice.ir، فاکتورهای تاثیرگذار در میزان حقوق سربازان امریه عبارت است از:

■ مدرک تحصیلی
■ درجه نظامی
■ متاهل بودن یا نبودن
■ دارای فرزند بودن یا نبودن
■ مقدار فاصله محل زندگی تا محل خدمت و هزینه ایاب و ذهاب

در نتیجه با در نظر گرفتن عوامل بالا، میزان حقوق سربازان امریه‌گیر تعیین می‌شود؛ اما چگونه؟ به این شکل که هر کدام از موارد ذکر شده شامل مبلغی است که در بازه‌های زمانی مشخص به سربازان پرداخت می‌شود و مجموع این پرداختی‌ها، مشخص کننده حقوق سربازان امریه‌گیر است.

موارد تاثیرگذار در میزان حقوق سربازان امریه

نحوه محاسبه حقوق سربازی 1403

نحوه محاسبه حقوق سربازی بر اساس فرمول های تعیین شده از سمت نهاد های مرتبط انجام می‌شود؛ اما مواردی که در این ببین می‌تواند تاثیرگذاری زیادی بر نحوه محاسبه حقوق سربازی 1403 داشته باشد، دستاوردهای خود متقاضی در زمان قبل اعزام است. این موارد را در ادامه مشاهده می‌کنید:

● میزان تحصیلات سربازان

به همان شکل که به کارمندان با مدرک تحصیلی بالا، حقوق بیشتری تعلق می‌گیرد، سربازانی هم که دارای مدرک تحصیلی بالاتری هستند، حقوق بیشتری دریافت می‌نمایند. برای مثال، حقوقی که یک سرباز با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دریافت می‌کند، بیشتر از حقوق یک سرباز با مدرک تحصیلی دیپلم است.
● میزان درجه
میزان تاثیر درجه و تحصیلات در حقوق سربازی رابطه مستقیمی برقرار است، به این معنی که اگر مشمولی دارای مدرک تحصیلی بالاتر باشد، درجه بیشتری نیز هم دریافت می‌کند و در نتیجه هرچه درجه در خدمت سربازی بیشتر باشد، حقوق سرباز نیز بیشتر است.
● منطقه خدمت
این موضوعی است که مشمولان همگی می‌بایست از آن اطلاع داشته باشند و بدانند که مدت زمان خدمت سربازی ( استعلام محل خدمت سربازی با کد ملی ) در مناطق بد آب و هوا و مرزی از مناطق معمولی کمتر است؛ اما اگر مشمولی در مناطق مرزی و بد آب و هوا خدمت کند، ویژگی این مناطق این است که حقوق بیشتری را دریافت می‌کند. در نتیجه، حقوق سربازان مناطق عملیاتی و مرزی بیشتر از سربازان مناطق محروم و بد آب و هوا و سربازان مناطق محروم و بد آب و هوا حقوق بیشتری از سربازان مناطق عادی دریافت می‌کنند.
● سرباز امریه
امکان دارد که در برخی از ارگان‌های امریه بگیر حقوق سربازان را مقداری بیشتر از دیگر سربازان پرداخت نمایند؛ اما تا حدودی می‌توان گفت که سربازان امریه حقوق مساوی با سربازان دیگر دریافت می‌نمایند.
● متاهل بودن
به طور معمول حقوق سربازان متاهل؛ مانند کارمندان متاهل که یک حقوق مربوط به تاهل علاوه بر حقوق اصلی نیز دریافت می‌کنند، مقدار حقوق بیشتری نسبت به سربازان مجرد دارند. اگر مشمولی دارای فرزند نیز باشد، یک حقوق اضافه‌تر از تاهل برای هر فرزند دریافت می‌کند.

میزان حقوق امریه سربازی

افزایش حقوق سربازان امریه در سال 1403

افزایش قابل ملاحظه حقوق کارکنان وظیفه در سال جاری، بر مبنای این اطلاعیه است. جزئیات افزایش حقوق برمبنای محورهای زیر است:
۱) میانگین حقوق سربازان بر این اساس، از 6 میلیون تومان تا 7 میلیون و 500 هزار تومان در سال جاری افزایش و تعیین شده است. بنابراین در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان ذکر شده در مناطق عادی 6 میلیون تومان و حداکثر آن هفت میلیون و پانصد هزار تومان در مناطق عملیاتی است.

۲) به کارکنان وظیفه متأهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل صد درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی است و به سربازان پرداخت می‌گردد. همچنین حداقل آن در مناطق عادی 6 الی 7 میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، پاداش نیز به حقوق اضافه می‌شود.

۳) به تناسب تمامی کارکنان وظیفه در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه یافته، پاداش عملیاتی و پاداش بدی آب و هوا پرداخت می‌گردد که در سال جاری مبلغ آن نیز افزایش داشته است.

۴) بر مبنای بعد مسافت محل سکونت تا محل خدمت، هزینه سفر کارکنان وظیفه به صورت ماهانه و بر مبنای قانون محاسبه و پرداخت می‌شود.

۵) حقوق پرداختی به کارکنان وظیفه در حال حاضر با توجه به اعتبار پیش بینی شده معادل ۷۲ درصد حقوق تعیین شده در قانون خدمت وظیفه عمومی بوده که انتظار می‌رود کسری اعتبار با حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت در سال آینده جبران شود.

حقوق کلیه سربازان در سال 1403

حقوق سربازان در سال 1403 به شرح زیر است:

■ حقوق سرباز ناوی: 60 تا 75 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق سرباز دوم: 61 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق سرباز یکم: 62 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق سر ناوی: 63 تا 75 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق گروهبان سوم: 65 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق گروهبان دوم: 67 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق گروهبان یکم: 69 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق استوار دوم: 71 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق استوار یکم: 73 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق ستوان سوم: 76 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق ستوان دوم: 79 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق ستوان یکم: 82 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه
■ حقوق ستوان یکم پزشک: 90 درصد ضریب حقوقی درجه کارکنان وظیفه

حقوق کلیه سربازان

حقوق و مزایای سربازان امریه دانش بنیان 1403

باتوجه به اهمیت توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، طرحی به نام ثبت نام امریه دانش بنیان برای دانش آموختگان مقاطع تحصیلات تکمیلی در این شرکت‌ها اجرا شده است. در این طرح، دانش آموختگان واجد شرایط می‌توانند به جای خدمت سربازی در ارگان‌های نظامی، دوره سربازی 2 ساله خود را در شرکت‌های دانش بنیان سپری کنند تا از مزایای این ارگان برخوردار شوند.

حقوق پایه سربازان معادل حقوق سربازان وظیفه در یگان‌های آموزشی حدود 6 میلیون تومان در سال 1403 است. این مبلغ معادل حقوق سربازانی است که در مناطق غیرعملیاتی حضور دارند. حقوق سربازان در مناطق عملیاتی معادل 75 درصد؛ یعنی 7 میلیون و پانصد هزار تومان است. در ادامه به مزایای سربازان امریه دانش بنیان خواهیم پرداخت:

 • بیمه تامین اجتماعی
 • بیمه تکمیلی
 • معاف از اضافه خدمت
 • کمک هزینه خوراک
 • تمدید دوره امریه
 • مرخصی استحقاقی و استعلاجی
 • وام ضروری
 • کمک هزینه مسکن
 • استخدام در شرکت دانش بنیان بعد از خدمت
 • امکانات آموزشی و پژوهشی
 • کمک هزینه ایاب و ذهاب

حقوق و مزایای سربازان امریه دانش بنیان

 

 تاریخ واریز حقوق سربازان امریه

تاریخ واریز حقوق سربازان اغلب اوقات اول هر ماه واریز می‌شود؛ اما باز هم مشمولان خدمت سربازی باید توجه داشته باشید که این اطلاعات مربوط به سال‌های قبل است. بخشنامه جدید درباره تعیین حقوق، بیمه خدمات درمانی و مکمل، هزینه خوراک (ماهانه) و پوشاک (سالیانه) کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه‌های غیرنظامی (امریه سربازی) ابلاغ شد. در صورتی که تاریخ واریزی حقوق تغییر کند، بخشنامه‌ای برای این واریزی ارسال خواهد شد.

وزارت خانه های امریه سربازی ۱۴۰۳

سازمان های جذب امریه به شرح زیر است:

● سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
● سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران
● سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران
● سازمان حفاظت محیط زیست
● سازمان بهزیستی
● سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور
● سازمان بازرسی کل کشور
● سازمان هواپیمایی کشوری
● سازمان مدیرت و برنامه ریزی کشور
● سازمان انرژی اتمی
● سازمان ثبت اسناد واملاک کشور
● وزارت جهاد کشاورزی
● وزارت نیرو
● وزارت صنایع ومعادن
● وزارت نفت
● وزارت مسکن و شهرسازی
● وزارت کار و امور اجتماعی
● وزارت اموزش وپرورش
● موسسه استاندارد وتحقیقات
● دانشگاه صنعتی شریف/ دانشگاه تهران/ جهاد
● بنیاد شهید انقلاب اسلامی
● بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
● شهرداری( بخش فرهنگی هنری ) + فرمانداری
● سازمان زندان ها و اقدامات تامینی
● گمرک ها
● سازمان نوسازی مدارس
● نهاد ریاست جمهوری
● سازمان جنگل‌ها و مراتع

شرایط پنج گانه امریه سربازی

افرادی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند برای ارگان‌های مختلف در اولویت جذب سرباز امریه قرار می‌گیرند:

۱) افرادی که متاهل هستند.
۲) افرادی که خانواده شهید، جانباز و ایثارگر هستند.
3) افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.
4) افرادی که سرپرست خانوار هستند.
5) افرادی که معاف از رزم هستند.

این فاکتورها برای تمام ارگان‌هایی که سرباز امریه جذب می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما امکان پذیرش افرادی که هیچ یک از فاکتورهای بالا را دارا نمی‌باشند نیز وجود دارد؛ ولی با اولویت کمتر!

شرایط پنج گانه امریه سربازی

مراحل پذیرش امریه خدمت سربازی

مراحل پدیرش در امریه خدمت سربازی، به ترتیب در این بخش شرح داده شده است:

۱) تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن یک نامه از دانشگاه که باید برای سازمان وظیفه عمومی فرستاده شود.
۲) سر زدن به بخش کارگزینی اداره‌ها و سازمان‌های دولتی که شما می‌خواهید در آن به عنوان امریه پذیرفته شوید و گرفتن قولی از آن‌ها برای پذیرفتن شما هر ارگان دولتی یک‌سری رشته‌های خاص دانشگاهی را که تاریخ اعزام آن ها مطابق با قوانین شان باشد را می‌پذیرند)
۳) هر مشمول تنها 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارد تا مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی ارسال نماید.
۴) به طور متوسط از زمانی که شما مدارک خود را برای سازمان وظیفه عمومی می‌فرستید یک ماه طول می‌کشد تا برگ سبز شما به منزل شما فرستاده شود. بر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام شما درج گردیده است.
۵) واجدین شرایط می‌بایست حداقل 3 ماه جلوتر برگ سبز خود را که تاریخ اعزام آن مطابق با تاریخی است که اداره دولتی مورد نظر به شما اعلام کرده، به اداره دولتی مذکور تحویل دهند. پس باید زمانی مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی بفرستند که بین زمانی که برگ سبز ( گرفتن برگ سبز سربازی ) به دست واجدین شرایط می‌رسد و تاریخ اعزام سربازان، حدود 3 ماه فاصله باشد.
۶) پس از آن که برگ سبز برای شما به وسیله پست آورده شد، سریع و بدون فوت وقت آن را به اداره دولتی مذکور تحویل داده تا جای شما گرفته نشود؛ چرا که هر اداره یا شسازمان دولتی تعداد محدودی امریه می‌پذیرد.
۷) تنها راه ارتباط با سازمان وظیفه عمومی تلفن است و این سازمان سایت خاصی ندارد.
۸) قابل توجه افرادی که امریه می شوند باید دوره آموزشی خود را در پادگان های نظامی بگذرانند.

پیرو بخشنامه شماره ۵۷/۷۱۰ مورخ ۲۳/۱۲/۱۳۹۹، ضمن پیوست تصویر نامه شماره ۹۲۹/۲۸/۳۱۰ مورخ ۲۸/۲/۱۴۰۰ دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح در مورد ابلاغ حقوق و مزایای کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه‌های غیرنظامی در سال ۱۴۴۰۰، موارد زیر به آگاهی می‌رسد:
۱) ضریب ریالی سال ۱۴۰۰ برای کارکنان وظیفه مأمور به میزان ۳۰۴۸ ریال تعیین شده است.
۲) حقوق کارکنان وظیفه مأمور از تاریخ ۱/۱/۱۴۰۰ بر اساس جدول پیوست نامه مذکور قابل پرداخت است. پرداخت هر گونه وجه در قالب اضافه کار، عیدی، پاداش، حق التدریس و حق کارشناسی به کارکنان وظیفه مأمور ممنوع است.
۳) کارکنان وظیفه غیربومی، مشمول دریافت کمک هزینه خوراک و فوق العاده بدی آب و هوا (بر مبنای حقوق پایه) هستند. کمک‌ هزینه‌های مذکور برای کارکنان وظیفه غیربومی به صورت ماهانه در حکم حقوقی آنان درج و پرداخت می‌شود.

خلاصه مقاله حقوق سرباز امریه

حقوق سرباز امریه در سال جدید طبق اطلاعیه نیروی مسلح کشور، افزایش داشته است. سربازان براساس میزان تحصیلات، متاهل و مجرد بودن، در مناطق عملیاتی یا غیرعملیاتی خدمت کردن، حقوق دریافت می‌کنند. حقوق سربازان وطیفه در سال 1403 حدود 6 میلیون تومان اعلام شده است. سربازانی که در مناطق عملیاتی هستند، معادل 75 درصد از حقوق وزارت کار شامل حال آن‌ها می‌شود.

بنابراین میزان حقوق سربازان امریه 7 میلیون و 500 هزار تومان است. اگر این سربازان متاهل باشند، حقوق آنان به 9 میلیون تومان نیز می‌رسد. واجدین شرایط برای اطلاع از حقوق سربازی ارگان‌هایی مانند انرژی اتمی و یا دانش بنیان باید  اطلاعیه‌های رسمی نیروهای مسلح را پیگیری کنند. مزایا و حقوق سربازان براساس درجه‌ای که دارند در سایت نظام وظیفه اعلام می‌شود.

برای دانلود فایل pdf حقوق سرباز امریه کلیک کنید.

2.4/5 - (10 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

حقوق پایه سرباز امریه در سال 1403 محاسبه شده است؟

حقوق سرباز امریه در سال 1403 از 6 میلیون تا 9 میلیون تومان، براساس شرایط و درحه سرباز محاسبه شده است.

سامانه اطلاع رسانی حقوق سرباز امریه کدام است؟

آدرس سامانه حقوق سرباز امریه، sakha.epolice.ir است.

مزایای سربازان امریه چیست؟

مزایای سربازان امریه توسط هر ارگان به صورت اختصاصی مشخص و اعلام می‌شود.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان»

 1. Avatar photo مجید خدادادی گفت:

  سلام وظیفه ای که ارگان مربوطه داده اگه مرتبط با رشته تحصیلی نباشد می‌شود لغو امریه کرد؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   سرباز امریه مشابه سرباز پادگان ملزم به گذراندن خدمت در مرکز مربوطه و انجام مسئولیت های محول شده می باشد.
   برای اطلاع دقیق از شرایط امریه سربازی با کارشناس مربوطه جناب آقای صانعی داخلی 112 از ساعت 17 الی 23 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلقن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 2. Avatar photo سعید گفت:

  آیا با داشتن امریه سربازی برای مهاجرت سخته؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   ارگان محل امریه اهمیت دارد.

 3. Avatar photo میلاد گفت:

  سلام حقوق امریه ما در سال 1402 اصلا افزایش نیافته وکم ترین حقوقو داریم چکار باید کرد ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز مجموعه ی ما در این مورد کمکی نمیتواند بشما کند باید از مراجع مربوطه پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  شرایط ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 اعلام شد. برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن...
 • خرابی دندان در استخدام ارتش

  خرابی دندان در استخدام ارتش + شرایط سال 1403

  خرابی دندان در استخدام ارتش می‌تواند به‌عنوان یکی از موانع اصلی در پذیرش افراد در این نیروها محسوب شود. ارتش به دلیل نیاز به سلامت جسمانی بالا و توانایی انجام وظایف سنگین، معیارهای سختگیرانه‌ای برای انتخاب افراد دارد. یکی از...
 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
تماس با مشاور