ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان ۱۴۰۲ +شرایط و مراحل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
خروج از کشور در فرجه یکساله 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط و مراحل خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان ۱۴۰۲ اعلام شد. بر اساس جدیدترین قوانین وضع شده، مشمولان نظام وظیفه که فاقد کارت پایان خدمت می باشند، در صورت برخورداری از شرایط لازم می توانند با ارائه مدارک و سپرده گذاری وثیقه های مالی در مدت زمان های محدودی برای سفرهای خارجی علمی، نیمه علمی، مطالعاتی، پیگیری درمان، سیاحتی و زیارتی اقدام نمایند. گفتنی است که برای این منظور بایستی درخواست خود را در سایت خدمات الکترونیکی انتظامی به ثبت برسانید.

در ادامه با شرایط و مراحل اخذ مجوز خروج از کشور در فرجه یکساله خروج از کشور در فرجه یکساله  بیشتر آشنا خواهیم شد.  همچنین، مشمولان گرامی چنانچه در مورد روند پذیرش درخواست، مدارک مورد نیاز و مهلت های اختصاص یافته با سوال و ابهامی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان نظام وظیفه ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های جامع دریافت نمایید.

 

 

جهت اطلاع از جدیدترین تغییرات آیین نامه و ضوابط خروج از کشور در فرجه یکساله از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

منظور از خروج از کشور در فرجه یکساله چیست؟

 

منظور از خروج از کشور در فرجه یکساله چیست؟

 

همانطور که می دانید در کشور ما تمامی آقایانی که به سن 18 سال تمام می رسند، مشمول خدمت سربازی می باشند. گذراندن این دوره اجباری بوده و ارائه کارت پایان خدمت اعطا شده برای بسیاری از سازمان و ارگان ها کاربردی است. همچنین، سفر به کشورهای خارجی بدون داشتن این کارت و داشتن گذرنامه یا پاسپورت امکانپذیر نمی باشد.

اما در برخی از مواقع مشمولان به دلایل مختلفی مجبور به خروج از کشور می باشند و در این مورد با مشکل مواجه می شوند. به همین دلیل، قوانینی در نظر گرفته شده است تا مشمولان تحت شرایط خاصی از تسهیلات خروج از کشور در فرجه یکساله استفاده کرده و متناسب با سفر پیش رو، در یک مدت مشخص به کشور خارجی مورد نظر مسافرت نمایند. در ادامه با این شرایط آشنا خواهیم شد.

 

 

شرایط خروج از کشور در فرجه یکساله

 • داشتن برگه معافیت سربازی پزشکی یا معافیت کفالت برای مشمولان فاقد غیبت
 •  مهلت داشتن برای معرفی به نظام پس از از فارغ التحصیلی در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی
 •  برای دانش آموزان یا دانشجویانی که ۱۸ سال کامل را دارند برخورداری از گواهی اشتغال به تحصیل یا برگه معافیت تحصیلی الزامی است
 •  عدم غیبت سربازی
 • مشمولانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، مدت فراغت از تحصیل آنها نباید بیشتر از یک سال بوده و ارائه گواهی فراغت از تحصیل و برگه ثبت اتمام تحصیل الزامی می باشد.
 • پرداخت وثیقه در نظر گرفته شده برای نوع سفر و طول آن ضروری است
 • برخورداری از مجوز سنوات ارفاقی

 

 

حداکثر مدت زمان مجاز برای خروج از کشور  مشمولان

بسته به نوع سفر و هدفی که مشمول دارد ممکن است مدت زمان مجاز در نظر گرفته شده بر اساس آیین نامه خروج از کشور در برج یک ساله متغیر باشد.  در جدول زیر می‌توانید حداکثر مدت زمان  قانونی در در مورد هر کدام از انواع سفر را مشاهده فرمایید.

 

نوع سفر حداکثر مدت زمان مجاز

 

 سفرهای علمی ·        جهت مقالات و کنفرانس های علمی حداکثر ۳۰ روز برای تمامی مقاطع تحصیلی

·       جهت شرکت در کارگاه ها و دوره های آموزشی حداکثر ۴۵ روز برای تمامی مقاطع تحصیلی

 

 سفرهای زیارتی ·        سفرهایی که دانشجویان و طلاب علوم دینی با کسب مجوز از دانشگاه مدیریت حوزه علمیه استان محل تحصیل خود  نهایتاً 30 روز خواهد بود (  این زمان برای حج تمتع 50 روز می باشد)

·       سفر روحانیون در کاروانهای زیارتی نهایتا 60 روز، و برای مبلغین مشروط به اعلام مرکز مدیریت مربوطه نهایتا ۱۸۰ روز خواهد بود.

 

 سفرهای مطالعاتی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد ۶ ماه و دکترا نهایتا 1 سال می باشد (  این مدت غیرقابل تمدید خواهد بود).

 

 سفرهای سیاحتی حداکثر ۳۰ روز

 

برای پیگیری درمان و مداوای بیماری  بستگی به تشخیص  و تایید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان پزشکی داشت و مدت زمان آن قابل تمدید است.

 

متعهدین خدمت به سازمان ها در صورت ارائه مدارک نهایتاً ۹۰ روز

 

 

 

مراحل لازم برای دریافت مجوز خروج از کشور مشمولان

 

مراحل لازم برای دریافت مجوز خروج از کشور مشمولان

 

در حال حاضر برای رفاه حال متقاضیان، مراحل اولیه جهت اخذ مجوز خروج از کشور به شکل اینترنتی می باشد. سپس بایستی از طریق مراجعه حضوری به سازمان ها یا  مراکز تحصیلی مربوطه سایر اقدامات را انجام داد. این مراحل به  ترتیب زیر می باشند:

 

 • دریافت کد سخا از دفاتر پلیس + 10  و وارد شدن به سایت خدمات الکترونیکی انتظامی به نشانی www.services.epolice.ir

 

 • وارد کردن اطلاعات شخصی اعم از نام،  نام خانوادگی، کدملی، آدرس محل سکونت و کد پستی

 

 •  وارد کردن اطلاعات مرتبط با اخذ مجوز خروج از کشور نام کشور مقصد،  تاریخ خروج از کشور و ورود به کشور مقصد، تعیین نوع سفر

 

 •  انتخاب کردن یکی از دو  گزینه دانشجوی و دارندگان برج آماده به خدمت.  اگر گزینه دانشجو را انتخاب نمایید درخواست شما برای دانشگاه ارسال شده و پس از بررسی‌های لازم،  در صورت تایید نشدن معافیت تحصیلی اطلاعات به سامانه وظیفه عمومی منتقل خواهد شد.

 

 •  واریز وجه خواسته شده از طریق درگاه اینترنتی

 

 • در صورت تایید از سوی سازمان وظیفه عمومی بایستی مبلغ ودیعه را از طریق شماره حساب داده شده به شکل اینترنتی واریز نمود

 

 •  با تایید مراحل فوق الذکر،  صفحه با محتوای شماره سریال پرداخت، شماره  درخواست، کد اجرا و غیره برای دادن به نمایش در خواهد آمد که لازم است بعد از تایید نهایی آن را  در نزد خود نگه دارید

 

 •  اطلاعات مربوطه به سازمان وظیفه عمومی ارسال و با بررسی مدارک و اطلاعات شما اپراتور سازمان وظیفه عمومی مجوز خروج از کشور را صادر خواهد کرد.  اطلاعات به سامانه کشور گذرنامه نیز انتقال خواهند یافت

 

 

مدارک مورد نیاز جهت خروج از کشور مشمولان

از آنجا که نوع سفر های خارجی می تواند با اهداف گوناگون باشد، مدارکی که جهت ثبت درخواست لازم است نیز دارای تفاوت هایی است. در ادامه به تفکیک مدارک لازم جهت خروج از کشور در فرجه یکساله برای انواع سفر ذکر خواهیم کرد.

 

 

مدارک لازم برای خروج از کشور در فرجه یکساله

 

 سفرهای علمی خارج از کشور

 

 • داشتن  موافقت نامه دانشگاه محل تحصیل و تاییدیه دانشگاه  منتخب همراه با تعیین محدوده زمانی مشخص شده از سوی مرکز وظیفه عمومی استان محل سکونت یا تحصیل شخص. لازم به ذکر است که تاییدیه اداره کل دانشجویان داخل، وزارت علوم، دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز جهت تایید درخواست در این زمینه مورد قبول می باشد.

 

 • وثیقه ۸۰ میلیون ریالی وبجه نقد از طریق مراجعه به شعب موسسات مالی و اعتباری قوامین در تمامی نقاط کشور و همچنین،  تحویل اصل رسید آن به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت و یا تحویل ضمانت نامه بانکی

 

نکته: بررسی درخواست متقاضی منوط به واریز و ارائه تمامی فیش های بانکی، ضمانت نامه بانکی، تعهد محضری و پر کردن فرم های مربوطه در حوزه های وظیفه عمومی می باشد.

 

سفرهای نیمه علمی

 

 • ارائه موافقت نامه صادر شده از سوی دانشگاه محل تحصیل و تاییدیه دانشگاه منتخب به  همراه تعیین محدوده زمانی سفر مربوطه  توسط مرکز وظیفه عمومی استان محل سکونت و تحصیل.

 

نکته:  اداره کل دانشجویان داخل، وزارت علوم، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی هم می‌توانند درخواست خروج از کشور را برای این گونه سفرها تایید نمایند.

 

 •  واگذاری وثیقه نقدی ۸۰ میلیون ریالی از طریق شعب موسسه مالی اعتباری قوامین در تمامی کشور و ارائه اصل سند آن به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت یا ارائه ضمانتنامه بانکی. توجه داشته باشید که فیش های بانکی، ضمانت نامه بانکی، تعهد محضری و پر کردن فرم های مربوطه جهت بررسی درخواست در روزهای وظیفه عمومی الزامی می باشد.

 

 

 سفرهای مطالعاتی

 •  ارائه موافقتنامه از سوی دانشگاه محل تحصیل و تاییدیه دانشگاه منتخب با مشخص کردن محدوده زمانی مربوطه از سوی مرکز وظیفه عمومی محل سکونت و تحصیل. همچون موارد بالا اداره کل دانشجویان داخل، وزارت علوم، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌توانند  درخواست  خروج از کشور را بررسی و تایید نمایند.

 

 •  واگذاری  وثیقه نقدی ۵۰ میلیون ریالی از طریق شعب موسسه مالی اعتباری قوامین و  ارائه اصل آن به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت  ارائه ضمانت نامه بانکی

 

 • ارائه مدارک لازم جهت مجوز خروج از کشور در فرجه یکساله  برای سفرهای غیر علمی

 

 • واگذاری وثیقه نحوه 150  میلیون ریالی از طریق سوال مالی اعتباری قوامین و ارائه اسناد رسیده آن به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت یا ارائه ضمانت بانکی

 

 

 

 سفرهای زیارتی 

 

 

 • صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویان و دانش آموزان مشمول جهت سفر های زیارتی و سیاحتی عربستان عراق تنها با ارائه درخواست خروج از کشور از دانشگاه یا گواهی اشتغال به تحصیل از اداره آموزش و پرورش امکان پذیر می باشد.

 

نکته: متقاضیان سفر به کشور عراق اعم از دانش آموزان،  تحصیلات یا افرادی که دارای برگه اعزام به خدمت هستند، می بایست نامه صادر شده از سازمان حج و زیارت یا کاروان که در آن  تاریخ سفر تعیین گردیده است را به وظیفه عمومی محل سکونت خود تحویل دهند.

 

نکته: دانش آموزان متقاضی سفر به کشور عربستان لازم است نامه صادر شده از سازمان حج و زیارت به همراه تاریخ و مقصد سفر را به وظیفه عمومی محل سکونت خود ارائه دهند.

 •  دانشجویان متقاضی سفر به کشور عراق و عربستان بایستی گواهی صادر شده توسط دانشگاه را به همراه تاریخ،  مقصد و علت سفر به حوزه وظیفه محل سکونت یا محل تحصیل خود تحویل دهند.

 

 • واگذاری  وثیقه به مبلغ نقدی ۲۰ میلیون ریال از طریق مراجعه به شعب موسسات مالی و اعتباری قوامین در تمامی نقاط کشور و همچنین  ارائه آن به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت خود.

 

 •  پر کردن فرم سند تعهد و تعیین از سوی دفاتر اسناد رسمی

نکته: بررسی درخواست خروج از کشور در  فرجه یک ساله منوط به واریز و پر کردن فیش های بانکی،  ضمانت نامه بانکی،  تعهد محضری، و تکمیل فرم های مربوط به حوزه های وظیفه عمومی است.

 

 فرزندان مشمول مامورین ثابت دولت در خارج از کشور
 •  دانش آموزان و دانش آموزان  بایستی گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهند.
 • پر کردن فرمهای درخواست شده و همچنین ارائه نامه از طرف سازمان های مربوطه
 • واگذاری ضمانت مورد نیاز توسط وزارت امور خارجه و سازمان ذیربط

 

 

 

نکات لازم در مورد ثبت درخواست خروج از کشور سفرهای زیارتی  و سیاحتی مشمولان

 

مدارک مورد نیاز جهت خروج از کشور مشمولان

 

متقاضیان مشمول خروج از کشور در فرجه یکساله باید توجه داشته باشند که جهت ثبت درخواست خود نیازی به مراجعه حضور این بوده و  لازم است که برای سفرهای سیاحتی وزیارتی service.epolice.ir از طریق سایت اقدام نمایند.  همچنین، پس از ثبت درخواست می توانند در روز های اداری جهت ارائه مدارک مورد نیاز به امور دانشجویی مراجعه کنند. علاوه بر این رعایت نکات زیر الزامی است.

 

 • متقاضیان بایستی حتما کد  سخا  را برای به ثبت رساندن درخواست خود وارد کنند.

 

 •  داشتن حساب قرض‌الحسنه به اسم شمس دانشجو جهت پرداخت هزینه درخواست و مبلغ وثیقه ضروری  می باشد.

 

 •  دانشجویان جهت خروج از کشور در هر کدام از مقاطع تحصیلی ملزم به انتخاب واحد در همان نیمسال می باشند و اگر درخواست خروج برای نیمسال بعدی باشد پذیرفته نخواهد شد .

 

 • برای مواردی که چند کشور مقصد دانشجو می باشد کشور اول پذیرفته خواهد شد.

 

 •  ثبت درخواست بایستی حداقل ۲ هفته و حداکثر سه ماه قبل از تاریخ خروج در هر ترم باشد. در غیر این صورت با آن موافقت نخواهد شد.

 

 •  خروج از کشور برای سفرهای زیارتی به عقب ستان نهایتا تا ۳۰ روز مجاز خواهد بود .

 

 • برای اطلاع از آخرین وضعیت درخواست و مراحل انجام کار خود می‌تواند به سایت مذکور مراجعه نمایید.

 

 •  اگر بعد از ارسال  تاییدیه درخواست از سوی نظام وظیفه فاقد پاسپورت بودید، می توانید از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام نمایید.

 

 •  به همراه داشتن نامه کاروان زیارتی فیش تایید شده واریزی در هنگام مراجعه به واحد الزامی است.

 

 

برای دریافت pdf مقاله خروج از کشور در فرجه یکساله  کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله همانطور که مطالعه فرمودید شرایط و مراحل خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان مورد بررسی قرار گرفت و تلاش کردیم تا مدارک لازم جهت ثبت درخواست را نیز ذکر نماییم.

با این وجود، چنانچه هنور در این زمینه با مسئله یا مشکلی مواجه شدید و یا درباره خدمت وظیفه نیازمند دریافت راهنمایی می باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همکاران مجرب ما در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های درج شده در جدول زیر پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند. 

 

 

به منظور آشنایی با میزان دقیق وثیقه لازم جهت اخذ مجوز خروج از کشور در فرجه یکساله از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان چیست؟

به منظور اطلاع از شرایط خروج می توانید مقاله حاضر را مطالعه فرمایید.

برای اخذ مجوز برای خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان به کجا مراجعه نماییم؟

مراحل اولیه جهت اخذ مجوز خروج از کشور به شکل اینترنتی می باشد. سپس بایستی از طریق مراجعه حضوری به سازمان ها یا  مراکز تحصیلی مربوطه سایر اقدامات را انجام داد.

اگر در هنگام درخواست و اخذ مجوز خروج از کشور در فرجه یکساله برای مشمولان با مشکل مواجه شدیم چه باید کرد؟

برای دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تمای حاصل فرمایید.

 

نظرات

 1. پویا
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام روز بخیر،
  من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. در تاریخ ۸ اسفند ۱۴۰۱ از دانشگاه (شبانه) اخراج شدم. معافیت تحصیلی که داشتم تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به اتمام میرسه. الان از یک دانشگاه خارجی برای ارشد پذیرش گرفتم. از نظام وظیفه پرسیدم.به من گفتن من اجازه ادامه تحصیل ندارم ولی اجازه خروج از کشور دارم. دانشگاه برای دانشجوی اخراجی مجوز خروج صادر میکنه؟

  • tahmasebi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام دوست عزیز شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اگر پذیرش قطعی بگیرید و ثبت نام انجام بدید مانعی برای تحصیل و خروج از کشور ندارید.

 2. hasan
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام وقتتون بخیر، برای خروج از کشور در فرجه یکساله، باید چطور اقدام کرد؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   با مراجعه به پلیس +10 و نظام وظیفه میتوانید نسبت ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

   • hasan
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۴

    خیلی ممنون، پس حتما نیاز به مراجعه حضوری هست؟

    • مشاور محمدی
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۷

     سلام وقت به خیر
     بله و برای صدور گذرنامه از طریق سامانه سخا باید اقدام نمایید.

 3. علی اسماعیلی
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام اگر تو فرجه ی یکساله باشیم وقتی واسه مجوز خروج از کشور درخواست میدیم باز هم باید دانشگاه تایید کنه؟؟؟

  • JAVADI
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام روزبخیر
   تو فرجه یک ساله امکان خارج از کشور رفتن ندارید.

   • علی اسماعیلی
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

    تا بهمن ماه امسال معافیت تحصیلی دارما بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم چون دیدم تو سوالات بود که اگر معافیت تحصیلی باشه میتونیم ولی خب ۴ سال لیسانس تموم شه واسه من الان تو فرجه ام

    • karimi
     ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. جواد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام،اگر در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل شویم(ترم 11 یا 12 کارشناسی پیوسته) هم مشکلی برایمان پیش نمی اید و می توانیم قبل تمام شدن یک سال از کشور به جهت مسافرت خارج شویم؟یا مشکلی پیش می اید و باید حتما وارد کارشناسی ارشد شویم تا این اجازه رو به ما بدهند؟(راستش راجب این موضوع جواب های ضد و نقیضی شنیدم)

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. آریا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام در مدت فرجه یکساله بعد از فارغ تحصیلی چند بار می تونیم ورود و خروج داشته باشیم ؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام روز بخیر خیلی نباید تاخیر داشته باشید مگر این که مرخصی بگیرید

 6. امین
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم و تا تاریخ ۱۵ بهمن 1401 معافیت تحصیلی دارم میخواستم بدونم با توجه به داشتن معافیت تحصیلی میتونم از کشور خارج بشم ؟ یا حتما باید دانشجو باشم ؟

  • fathollahi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام بله میتونید در حین معافیت تحصیلی اقدام به درخواست مجوز خروج از کشور کنید

   • علی اسماعیلی
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

    الان ایشون که گفتن بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم و تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم وضعیتمون مثل همدیگس تو فرجه ایم دانشجو نیستیم ولی تو سایت epolice میشه درخواست داد دانشگاه باید تایید کنه؟

    • karimi
     ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 7. نیما
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام
  میخواستم بدونم اگه ترم ۷ با مدرک معادل فوق دیپلم از دانشگاه سراسری انصراف بدیم. فرجه یکساله داریم یا نه ؟ و میشه توی این مدت مسافرت سیاحتی رفت؟ چند روز؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی در هر مقطع یک سال فرصت دارید تاتکلیف خود را مشخص کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور