تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کد سخا

کد سخا چیست؟ | راهنمای دریافت کد سخا

کد سخا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

افرادی که واجد شرایط برای انجام خدمت سربازی هستند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و مشخصات خود را به صورت کامل ارائه دهند. کد سخا، کدی است در پنج رقم، که هر یک از افرادی که در شرف اعزام به پادگان ها جهت خدمت نظام وظیفه هستند، لزوماً باید آن را در اختیار داشته باشند.

تمامی افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند باید این کد را جهت انجام کلیه امور سربازی خود مانند مراحل اعزام و غیره دریافت کنند. سامانه خدمات الکترونیک سخا به نشانی services.epolice.ir برای کلیه افراد آماده به خدمت سربازی در پادگان های مختلف، جهت دریافت این کد به صورت اینترنتی فعال شد.

شاید بپرسید که در اختیار داشتن این کد پنج رقمی چگونه امکان پذیر است؟ آیا استعلام این کد از طریق پیامک نیز امکان پذیر است؟ در مورد سامانه services.epolice.ir و استعلام سربازی با کد ملی چه می دانید؟

اما سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که نحوه دریافت این کد به صورت اینترنتی به چه صورت انجام می شود؟ و یا این کد را از کجا بگیریم؟ در این نوشته، توضیحاتی درباره سامانه استعلام کد سخا برای شما عزیزان داریم و از طرفی می خواهیم درباره نحوه دریافت این کد نیز نکاتی را خدمتتان عرض کنیم.

 

 • متقاضیان گرامی دقت فرمایید کلیه امور مربوط به سامانه استعلام اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی اعم از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و ثبت درخواست ها به صورت اینترنتی از طریق نشانی اینترنتی services.epolice.ir انجام می گیرد.
 • در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی در روند انجام امور در این سامانه می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید. شایان ذکر است ایران تحصیل یک مرکز مشاوره تحصیلی خصوصی است که هیچ ارتباط سازمانی با سامانه استعلام اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی ندارد.

 

کد سخا

 

جهت اطلاع از نحوه استعلام آنلاین کد سخا و دریافت اینترنتی کد سخا سازمان نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آیا جهت دریافت کد سخا باید به سامانه خدمات الکترونیک سخا وارد شد؟

دریافت کد سخا

 

همان طور که در بخش بالا هم اشاره شد، اخذ کد سخا برای کلیه مشمولان خدمت نظام وظیفه از واجبات و ضروریات است و می تواند کاربرد زیادی برای آن ها داشته باشد.

 

برای ورود یه سامانه سخا حوزه علمیه کلیک کنید.

 

نکته مهمی که باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که بدون در اختیار داشتن این کد مهم، انجام و پیگیری کلیه امور مربوط به خدمت نظام وظیفه سربازان نظام وظیفه در سایت مربوطه یعنی services.epolice.ir غیرممکن است.

در واقع، از کد سخای پنج رقمی می توان برای پیگیری و انجام تمامی کارهای مربوط به سربازی هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه استفاده کرد.

به طور مثال اگر فرد مشمول بخواهد پیگیر کارهای معافیت یا کسری خدمت خود باشد، باید از کد سخا استفاده کند و آن را در اختیار داشته باشد.

یا اگر بخواهید پیگیر درخواست خود برای امریه نظام وظیفه در سایت services.epolice.ir باشید می توانید با داشتن این کد مهم، پیگیر این موضوع باشید.

اما در این جا این سؤال مهم و اساسی مطرح می شود که اصلاً استعلام دریافت کد سخا به چه صورت انجام می شود؟

آیا برای اخذ کد سخا باید از طریق سامانه خدمات الکترونیک سخا اقدام کرد یا این که نه روش دیگری هم جهت دریافت کد سخا به جز سامانه خدمات الکترونیک سخا وجود دارد؟

 

استعلام دریافت اینترنتی کد سخا - services.epolice.ir

 

کد سخا را از کجا بگیریم؟

بسیاری از مشمولان نمی دانند که این شناسه را چگونه و از کجا باید تهیه نمایند و از ما می پرسند که نحوه دریافت کد سخا چیست؟ حتی برخی تصور می کنند که به دلیل پیامکی بودن این کد، می توان آن را از طریق سایت و اینترنت گرفت.

به همین خاطر در ادامه به این مسئله می پردازیم و روش های اخذ کد سخا را توضیح می دهیم.

 • ابتدا مشمولان عزیز به منظور معرفی و دریافت دفترچه خدمت به یکی از دفاتر پلیس +10 محل سکونت خود مراجعه می کنند.
 • همراه داشتن تمامی مدارک لازم، اعم از وضعیت فراغت به تحصیل، کارت ملی، شناسنامه و غیره ضروری است.
 • کارمندن و مسئولین مربوطه پس از ارائه دفترچه خدمت سربازی، برگه سبز خدمت را در اختیار مشمول عزیز قرار می دهند. در این برگه زمان اعزام مشخص شده است.
 • پس از ورود و ثبت تمامی اطلاعات مربوطه، کارمند مربوطه یک کد پنج رقمی به نام کد سخا را در اختیار فرد مراجعه کننده قرار می دهد.
 • از این به بعد برای بررسی و اطلاع از تمامی موارد مرتبط با خدمت سربازی، باید از طریق این کد وارد سامانه سخا شوید.
 • مشمولان گرامی بایستی در حفظ و نگهداری این کد کوشا باشند و آن را تا روزهای پایان خدمت در اختیار داشته باشند.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامک وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

کاربرد کد سخا چیست؟

 

کاربرد کد سخا چیست؟

 

پس از دریافت کد سخا، بایستی از طریق سامانه خدمات وظیفه عمومی همانند عکس بالا وارد پنل شخصی خود شوید. از جمله خدمات الکترونیکی مهم سامانه نظام وظیفه، اعلام زمان اعزام هر مشمول و اینکه در چه جایی قرار است خدمت کند می باشد.

مشمولان همچنین می توانند درباره انواع معافیت ها همچون، معافیت تک پسری سال 1400، معافیت پزشکی، معافیت تحصیل، معافیت جریمه غایب، معافیت دندان، چشم، بیماری های گوارشی و معافیت موارد خاص اطلاع یابد و بداند که آیا با درخواست او موافقت شده یا خیر.

همچنین بسیاری از افراد به دنبال کسب امریه سربازی هستند، چرا که شرایط آن نسبت به خدمت در پادگان بهتر است.

بعد از دریافت کد سخا خدماتی که در سایت نظام وظیفه انجام آن ها به وسیله این کد امکان پذیر است، شامل موارد زیر می باشد:

 • درخواست تعجیل در اعزام به خدمت مقدس سربازی و یا تمدید زمان آن
 • دادن درخواستی جهت خروج از ایران
 • اطلاع سرباز نظام وظیفه از محل خدمت

 

روش های دریافت کد سخا

در حال حاضر دریافت این کد از سه طریق پیامکی، سایت و تلفن گویا امکان پذیر است، که هر کدام از این روش ها را به طور خلاصه به شما توضیح می دهیم.

 

دریافت کد سخا از طریق پیامک

چنانچه قصد استفاده از سامانه پیامکی را دارید، می توانید علامت سوال را به شماره 110206010 ارسال نمایید.

سپس از گزینه های موجود متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. برای مثال به منظور اطلاع از آخرین وضعیت مشمولان بایستی عدد (1) را به همراه کد سخایی که قبلا دریافت نموده اید و همچنین کد ملی خود پیامک کنید.

 

دریافت کد سخا از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سخا

روش دیگر ارتباط با سازمان نظام وظیفه سامانه اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی – epolice.ir می باشد. در این سامانه نیز پیگری تمامی موارد مرتبط با خدمت سربازی امکان پذیر است.

شما می توانید پس از ورود به سایت پرتابل نظامی، کد سخا و شماره خود را وارد کرده و هر کدام از گزینه های مد نظر خود را از قبیل کسری خدمت، معافیت، زمان خدمت و غیره انتخاب نمایید.

دریافت کد سخا از طریق تلفن گویا

روش دیگری که به وسیله ی آن می توان این کد را دریافت کرد استفاده از تلفن گویا است. سامانه تلفن گویای این سازمان با یک کار منظم به طور شبانه روزی در دسترس بوده و خدمات ارائه می دهد.
هنگام ورود، به شما چهار گزینه معرفی می شود که هر کدام به بخش خاصی مریوط می شود. برای دریافت شماره تلفن گویا و نحوه کار با هر کدام از سامانه های استعلام گیری سازمان نظام وظیفه عمومی می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد سخا چیست؟

قبل از هر چیز مشمولان بایستی مدارک عمومی را که شامل یک برگه است، تکمیل نمایند. توصیه می کنیم که حتما تمامی قسمت ها را به دقت پاسخ دهید، چرا که سازمان نظام وظیفه حساسیت بالایی دارد.

پس از ین مرحله نوبت به انجام معاینات اولیه می شود. مشمولان با مراجعه به پزشک ویژه این سازمان، یک سری آزمایشات اولیه را انجام داده و بعد از آن نسبت به تکمیل برگه معاینات اولیه اقدام می نمایند.

پلیس +10 تمامی برگه را در اختیار این عزیزان قرار می دهد. علاوه بر این، انجام واکسیناسیون نیز در این مرحله الزامی است.

وقتی همه مراحل ذکر شده به اتمام رسید و تحویل دفتر پلیس +10 گردید، به مشمولان کد سخای 5 رقمی داده می شود.

 

نحوه ی بازیابی کد سخا

ممکن است که یک سری از مشمولان نظام وظیفه کد سخای خود را فراموش کنند که امکان بازیابی این کد، برای عزیزان فراهم شده است. برای بازیابی کد باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا به سامانه services.epolice.ir مراجعه کرده و در قسمت پایین بر روی گزینه ی “فراموشی کلمه عبور” کلیک کنید.

فراموشی کد سخا

 

سپس در مرحله ی بعد در فیلدهای مربوطه کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کرده و بر روی گزینه ی “ارسال پیامک” کلیک کنید تا بازیابی کد سخا برای شما انجام شود.

بازیابی کد سخا

 

کاربرد سامانه services.epolice.ir چیست؟

دیگر همه می دانیم که هیچ کس دلش نمی خواهد به خدمت سربازی برود و به قول جوانان امروزی عمر خود را تلف کند.

اینجاست که همه به دنبال راهی برای دریافت معافیت سربازی، حال به هر قیمتی که شده هستند.

یعنی جدیت آن ها در گرفتن معافیت سربازی و نرفتن به خدمت زیر پرچم آن قدر بالاست که اگر هم نتوانند معافیت بگیرند در نهایت به دریافت امریه خدمت سربازی روی می آورند و تمام تلاش خود را برای گرفتن امریه سربازی به خرج می دهند.

حتی عده ای هم هستند که مدام در جستجوی گرفتن معافیت موقت و یا هر چه سریع تر تمام شدن این مدت طولانی و طاقت فرسا هستند.

اما همه این کارها در صورتی امکان پذیر است که شما درخواستتان را در سامانه نظام وظیفه عمومی یعنی سایت services.epolice.ir جهت رسیدگی و ارزیابی ثبت بفرمایید.

ولی دوستان دقت داشته باشید که بدون داشتن کد سخا هیچ کدام از این اقدامات را نمی توانید در سایت services.epolice.ir انجام دهید.

زیرا دسترسی به کد سخا برای ورود به سایت services.epolice.ir و استفاده از خدمات ارائه شده در آن الزامی به نظر می رسد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای آشنایی با کاربردهای کد سخا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

پروژه کسری خدمت عمران

قانون استخدام سربازان وظیفه

استخدام سپاه پاسداران

بیمه افراد بدون کارت پایان خدمت

فراموشی کد سخا

شرایط و نحوه دریافت امریه سربازی

کد سخا

4.9/5 - (7 امتیاز)

آيا برای استعلام دریافت کد سخا، باید از طریق مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک سخا اقدام کنیم؟ 

خیر. امکان دریافت کد سخا به صورت اینترنتی وجود ندارد و جهت اخذ این کد، باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

آیا امکان استعلام سربازی با کد ملی برای داوطلبان و مشمولان وجود دارد؟ 

برای کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با امکان یا عدم امکان استعلام سربازی با کد ملی با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

سایت epolice.ir چیست؟ 

این سایت همان سامانه نظام وظیفه است.

آیا امکان استعلام کد سخا از طریق پیامک نیز وجود دارد؟ 

خیر. برای دریافت کد سخا تنها باید به صورت حضوری اقدام کرد.

آیا امکان بازیابی کد سخا در صورت فراموشی وجود دارد؟

بله. در صورتی فراموشی کد سخا امکان بازیابی آن از طریق سامانه services.epolice.ir وجود دارد.

کد سخا در چه مواردی کاربرد دارد؟

اخذ کد سخا در مواردی مانند انواع معافیت ها، خروج از ایران و غیره کاربرد دارد که می توانید در سایت مطالعه کنید یا با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی خسروی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام ممنون میشم جوابم رو بدید
  من از سایت سنجش درخواست رفع محرومیت و تقاضای اشتباه در انتخاب رشته و بررسی اولویت های بعدی رو کردم
  میخواستم بدونم اگ با من موافقت کنن حالا هرکدومش، اگه پشیمون بشم از درخواست هایی که دادم مشکلی برام نداره
  من دانشگاه روزانه قبول شدم و مثلا دیگه بخوام همینو ادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقتتون بخیر اگر با درخواستتون موافقت کنند شما نمیتوانید از درخواست خود انصراق دهید و ادامه بدید.

 2. محمد حسین بیات
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

  سلام ممنون میشم جوابمو بدید و منو از نگرانی در بیارید من سال 1401 کنکور چهارمم میشه من سال پیش که پیام نور ثبت نام کردم یه ترم انتخاب واحد و یه ترمم مرخصی گرفتم الان ترم اول 1400 هم مرخصی دومم رو گرفتم الان میخوام کنکور 1401 شرکت کنم میتونم ترم بهمن انصراف بدم و یه سال از سربازی فراغت داشته باشم یا باید یه ترمم دوباره انتخاب واحد کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام برای اینکه بتونی کنکور 1401 شرکت کنی باید تا بهمن ماه انصراف بزنی

 3. علی
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

  من کد سخا رو دارم اما وقتی کد ملی و مد سخا رو میزنم و بعد روی گزینه ورود کلیک می کنم می نویسه { ارائه سرویس امکانپذیر نمی باشد }

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام باید مرورگر خود را تغییر دهید

 4. عبدالعلی کریمیان
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام و عرض ادب خدمت فرمانده مرکز آموزش 07 ارتش کازرون بنده پدر کامران کریمیان بنام ع کریمیان هستم از مددجویان بهزیستی فسا هستم فرزندم بنام کامران مدتی است به آن مرکز جهت آموزش اعزام شده است ایشان قبلا عقد غیر رسمی کرده که بعدا انشااله عقد محضری کنه و موضوع دیگر اینکه فرزندم قبلا بوسیله موتور زمین خورده و رباط پایش پاره شده و نیاز به جراحی داره اگه می شه کمکش کنید تا از رزم معاف شود و به یکی از شهرهای محل خودش فسا یا زاهدشهر اعزام شود چون بنده نیاز به سرپرستی ایشان دارم وی خیلی در کارها به من کمک می کرد خودم معلول 30 درصد هستم و از طرفی جزء ایثارگران هستم سنم نیز 55 سال هست بنده تقاضا دارم در این ارتباط مرا یاری کنید تا فرزندم به یکی از شهرهای نزدیک محل زادگاهش اعزام شود خداوند انشاء اله به همه شماها عزت و سربلندی عنایت فرماید مرا راهنمایی نمائید تا مدارک خدمتتان ارسال نمایم.

 5. امیر رمضانی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام خسته نباشید من مرز خدمت میکنم بعد چند مدت میشه انتقالی بگیرم و اینکه انتقالی بگیرم چند ماه کسری که مرز خدمت میکنم حساب میشه
  چند ماه باید خدمت کنم حساب بشه ک بتونم بعدش انتقالی بگیرم
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر.بعد از شش ماه خدمت در مرز میتونید انتقالی بگیرید.

 6. علی بخشی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام خسته نباشید
  من وبرادر دوقلوم برج 2 همزمان اعزام شدیم
  الان برادرم ارتش زاهدان ومن مرزبانی جکیگور خدمت میکنم
  من درخواست انتقالی دادم ولی 2 ماهه هیچ خبری نشده چیکار کنم
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام بخشی
   شما ممکن با توجه به تشخیص فرمانده یگانتون شرایط انتقالی ندارین

  • سجاد نعمتی چکان
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   جواب میره تهران کمیسیون میشه یه کم زمان میبره۰

 7. مسعود
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقت بخیر
  سرباز سپاه هستم در شهر خودم ۹ ماه خدمت کردم.
  مابقی خدمتم رو میتونم برم مناطق درگیر مرزی ؟؟
  کسری ۱۷ ماه شامل من میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقتتون بخیر.
   باید شما از ارگان مربوطه استعلام لازم را بگیرید و اگر نیرو احتیاج داشته باشند، به احتمال قوی کسری خدمت بهتون تعلق خواهد گرفت.

 8. حسن حسن زاده
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام خسته نباشید من 10ماهه اصفهان در گروه 44خدمت میکنم 6ماه که شدم نامه انتقالیم اومده تهران برگشت پادگان بلامانع حفاظت هم گرفتم الان 3ماه منتظرم از آژدانی پادگان هم هی پیوست میزنن خبری نیست لطفاً جواب دهید واقعا مشکل دارم خیلی وقته منتظر جواب تهرانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام برای گرفتن جئاب انتقالی باید از نیروی انسانی محل خدمتت پیگیری کنی

 9. محمد
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام لطفا جواب بدید من خودم مال شهر اهوازم ولی خدمتم در دزفول هستش خونه خواهرم دزفول هستش من میخوام دزفول بومی بگیرم ایا میشه بومی دزفول بگیرم بعد در شهر خودم که اهواز هست انتقالی بگیرم لطفا جواب بدیدیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام وقت بخیر ببینید شرایط انتفالی گرفتن خیلی سخت است و فقط در یک سری شرایط سخت انتقالی میدن

 10. محمد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۵

  سلام یه سوال داشتم داداشم تو تهران ستاد کل پدافند هوایی ارتش خدمت میکنه الان یه هفتس عقد کرده گفتن مدارک بیار میفرستیم شهر خودت و نزدیک شهر ماهم که آذربایجان غربی هیچ پادگان پدافندی نیست نزدیک ترینش تو تبریزه که مال استان دیگست و 200 کیلومتر با ما فاصله داره نزدیک شهر ماهم فقط نیرو زمینی هست الان تکلیف داداشم چی میشه میفرستنش تبریز یا میاد تو نیرو زمینی نزدیک شهرش ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقتتون بخیر.
   لطفا از طریق ارگان مربوطه در شهر خودتون پیگیری کنید.

 11. اهواز
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۰

  سلام اگر در حین انجام خدمت باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام خیر فقط یکباردفترچه ارسال میشه کرد

ایران تحصیل
تماس با مشاور