ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کد سخا چیست؟ دریافت آنلاین اینترنتی از services.epolice.ir

کد سخا
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای دریافت، بازیابی و تغییر کد سخا

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که واجد شرایط برای انجام خدمت سربازی هستند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و مشخصات خود را به صورت کامل ارائه دهند. کد سخا (سایت خدمات الکترونیک انتظامی)، یک کد پنج رقمی است که هر یک از افرادی که در شرف اعزام به پادگان‌ها جهت خدمت نظام وظیفه هستند، لزوما باید آن را در اختیار داشته باشند.

تمامی افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند باید این کد را جهت انجام کلیه امور سربازی خود مانند مراحل اعزام و غیره دریافت کنند. سامانه خدمات الکترونیک سخا به نشانی services.epolice.ir برای کلیه افراد آماده به خدمت سربازی در پادگا‌ن‌های مختلف، جهت دریافت کد سخا به صورت اینترنتی فعال شد.

شاید بپرسید که در اختیار داشتن این کد پنج رقمی چگونه امکان پذیر است؟ آیا استعلام این کد از طریق پیامک نیز امکان پذیر است؟ اما سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که نحوه دریافت این کد به صورت اینترنتی به چه صورت انجام می‌شود؟ و یا این کد را از کجا بگیریم؟

در این نوشته، توضیحاتی درباره سامانه دریافت کد سخا آنلاین برای شما عزیزان داریم و از طرفی می‌خواهیم درباره نحوه دریافت این کد نیز نکاتی را خدمتتان عرض کنیم. حال اگر شما هرگونه سوال و مشکلی داشته باشید می‌توانید جهت دستیابی سریع به جواب سوالات خود با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

کد سخا نظام وظیفه چیست؟

کد سخا نظام وظیفه به مشمولین بالای 18 سال داده می‌شود. این کد همانند کد ملی که نشان دهنده هویت افراد جامعه است، به عبارتی هویت مشمولین خدمت سربازی می‎باشد. بنابراین تمامی مشمولین نظام وظیفه دارای کد سخا هستند. اما سوالی که ذهن عده‌ای را درگیر کرده، این است که کد سخا چیست؟

کد سخا یک کد 5 رقمی است که مشمولین خدمت سربازی قبل از اینکه در ارگان مورد نظر مشغول به خدمت شوند، با داشتن این کد می‌توانند به سایت نظام وظیفه عمومی مراجعه کنند و از وضعیت خود باخبر شوند. اطلاعاتی که کد سخا در اختیار کاربران می‌گذارد، شامل وضعیت خدمت، معافیت و یا تاریخ پایان خدمت است.

کاربرد کد سخا چیست؟

پس از دریافت کد سخا آنلاین، بایستی از طریق سامانه خدمات وظیفه عمومی همانند عکس بالا وارد پنل شخصی خود شوید. از جمله خدمات الکترونیکی مهم سامانه نظام وظیفه، اعلام زمان اعزام هر مشمول و اینکه در چه جایی قرار است خدمت کند، نمایان می‌‎کند.

مشمولان همچنین می‌توانند درباره انواع معافیت‌ها همچون، معافیت تک پسری سال ۱۴۰۳، معافیت پزشکی، معافیت تحصیل، معافیت جریمه غایب، معافیت دندان، چشم، بیماری های گوارشی و معافیت موارد خاص اطلاع یابد و بدانند که آیا با درخواست او موافقت شده یا خیر.

همچنین بسیاری از افراد به دنبال کسب امریه سربازی هستند، چرا که شرایط آن نسبت به خدمت در پادگان بهتر است. بعد از دریافت شماره سخا خدماتی که در سایت نظام وظیفه انجام آن‌ها به وسیله این کد امکان پذیر است، شامل موارد زیر می‌باشد:

🟢 درخواست تعجیل در اعزام به خدمت مقدس سربازی و یا تمدید زمان آن

🟢 دادن درخواستی جهت خروج از ایران

🟢 اطلاع سرباز نظام وظیفه از محل خدمت

بنر معافیت تحصیلی

بنر معافیت تحصیلی

دریافت کد سخا به صورت اینترنتی

اخذ شماره سخا برای کلیه مشمولان خدمت نظام وظیفه از واجبات و ضروریات است و می‌تواند کاربرد زیادی برای آن‌ها داشته باشد.

نکته مهمی که باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که بدون در اختیار داشتن این کد مهم، انجام و پیگیری کلیه امور مربوط به خدمت نظام وظیفه سربازان نظام وظیفه در سایت مربوطه یعنی services.epolice.ir غیرممکن است.

در واقع، از شماره سخای پنج رقمی می‌توان برای پیگیری و انجام تمامی کارهای مربوط به سربازی هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه استفاده کرد. به طور مثال اگر فرد مشمول بخواهد پیگیر کارهای معافیت یا کسری خدمت خود باشد، باید از شماره منحصر به فرد سخا استفاده کند و آن را در اختیار داشته باشد.

یا اگر بخواهید پیگیر درخواست خود برای امریه نظام وظیفه در سایت services.epolice.ir باشید، می‌توانید با دریافت کد سخا آنلاین یا آفلاین، پیگیر این موضوع باشید.

اما در این جا این سؤال مهم و اساسی مطرح می‌شود که اصلا استعلام دریافت کد سخا به صورت اینترنتی به چه صورت انجام می‌شود؟ آیا برای اخذ کد سخا باید از طریق سامانه خدمات الکترونیک سخا اقدام کرد یا این که نه روش دیگری هم جهت دریافت کد سخا به جز سامانه خدمات الکترونیک سخا وجود دارد؟

نحوه بازیابی کد سخا نظام وظیفه

مشمولین نظام وظیفه‌ای که کد سخا 5 رقمی خود را گم کرده و یا فراموش کنند، می‌توانند برای بازیابی آن وارد سامانه epolice.ir شوند. برای آشنایی با مراحل بازیابی کد سخا، مراحل زیر را طی کنید:

 • سامانه نظام وظیفه epolice.ir را در مرورگر گوگل جستجو کنید.

services.epolice.ir

 • کد ملی و کد سخا برای ورود به سامانه ضروری است. بنابراین بر روی فراموشی کلمه عبور کلیک کنید.

ورود به سایت epolice.ir برای کد سخا

 • نام کاربری و شماره موبایل خود را وارد کنید تا رمز عبور کد سخا 5 رقمی برای شما پیامک شود.

بازیابی رمز عبور کد سخا

مراحل دریافت کد سخا مشمولین خدمت

بسیاری از مشمولان نمی‌دانند که کد سخا چیست و چگونه و از کجا  آن را باید تهیه نمایند. به همین دلیل از کارشناسان ایران تحصیل می‌پرسند که نحوه دریافت کد سخا به صورت اینترنتی چیست؟

بسیاری به دنبال آشنایی با نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامک هستند. اما برخی تصور می‌کنند که به دلیل پیامکی بودن این کد، می‌توانند آن را از طریق سایت و اینترنت دریافت کنند.

به همین خاطر در ادامه به این مسئله می‌پردازیم و روش‌های اخذ شماره سخا را توضیح می‌دهیم.

🟢 ابتدا مشمولان عزیز به منظور معرفی و دریافت دفترچه خدمت به یکی از دفاتر پلیس +10 محل سکونت خود مراجعه می‌کنند.

🟢 همراه داشتن تمامی مدارک لازم، اعم از وضعیت فراغت به تحصیل، کارت ملی، شناسنامه و غیره ضروری است.

🟢 کارمندان و مسئولین مربوطه پس از ارائه دفترچه خدمت سربازی، برگه سبز خدمت را در اختیار مشمول عزیز قرار می‌دهند. در این برگه زمان اعزام مشخص شده است.

🟢 پس از ورود و ثبت تمامی اطلاعات مربوطه، کارمند مربوطه یک کد پنج رقمی به نام شماره سخا را در اختیار فرد مراجعه کننده قرار می‌دهد.

🟢 از این به بعد برای بررسی و اطلاع از تمامی موارد مرتبط با خدمت سربازی، باید از طریق این کد وارد سامانه سخا شوید.

🟢 مشمولان گرامی بایستی در حفظ و نگهداری این کد کوشا باشند و آن را تا روزهای پایان خدمت در اختیار داشته باشند.

مراحل دریافت کد سخا مشمولین خدمت

 

روش های دریافت کد سخا

در حال حاضر دریافت این کد از سه طریق پیامکی، سایت و تلفن گویا امکان پذیر است. هر کدام از این روش‌ها را به صورت خلاصه به شما توضیح خواهیم داد. همچنین برای کسب اطلاع بیشتر درباره استعلام وضعیت نظام وظیفه می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

دریافت کد سخا از طریق پیامک

چنانچه قصد استفاده از سامانه پیامکی را دارید، می‌توانید علامت سوال را به شماره 110206010 ارسال نمایید. سپس از بین گزینه‌های موجود، متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال به منظور اطلاع از آخرین وضعیت مشمولان بایستی عدد (1) را به همراه کد سخایی که قبلا دریافت نموده‌اید و همچنین کد ملی خود پیامک کنید.

دریافت کد سخا به صورت اینترنتی از طریق سامانه epolice.ir

روش دیگر ارتباط با سازمان نظام وظیفه سامانه اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی – epolice.ir است. در این سامانه نیز پیگیری تمامی موارد مرتبط با خدمت سربازی امکان پذیر است.

شما می‌توانید پس از ورود به سایت پرتابل نظامی، کد سخا و شماره خود را وارد کرده و هر کدام از گزینه‌های مد نظر خود را از قبیل کسری خدمت، معافیت، زمان خدمت و غیره انتخاب نمایید.

دریافت کد سخا از طریق تلفن گویا

روش دیگری که به وسیله آن می‌توان این کد را دریافت کرد، استفاده از تلفن گویا است. سامانه تلفن گویای این سازمان با یک کار منظم به طور شبانه روزی در دسترس بوده و خدمات ارائه می‌دهد.
هنگام ورود، به شما چهار گزینه معرفی می‌شود که هر کدام به بخش خاصی مربوط می‌گردد. برای دریافت شماره تلفن گویا و نحوه کار با هر کدام از سامانه‌های استعلام گیری سازمان نظام وظیفه عمومی می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.
روش های دریافت کد سخا

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد سخا اینترنتی

قبل از هر چیز مشمولان بایستی مدارک عمومی را که شامل یک برگه است، تکمیل نمایند. توصیه می‌کنیم که حتما تمامی قسمت ها را به دقت پاسخ دهید، چرا که سازمان نظام وظیفه حساسیت بالایی دارد.

✔️ پس از این مرحله نوبت به انجام معاینات اولیه می‌شود. مشمولان با مراجعه به پزشک ویژه این سازمان، یک سری آزمایشات اولیه را انجام داده و بعد از آن نسبت به تکمیل برگه معاینات اولیه اقدام نمایند.

✔️ پلیس +10 تمامی برگه را در اختیار این عزیزان قرار می‎‌دهد. علاوه بر این، انجام واکسیناسیون نیز در این مرحله الزامی است.

✔️ وقتی همه مراحل ذکر شده به اتمام رسید و تحویل دفتر پلیس +10 گردید، به مشمولان شماره سخای 5 رقمی داده می‌شود.

خلاصه مقاله کد سخا

کد سخا، یکی از کدهای بسیار مهمی است که مشولین خدمت باید آن را دریافت کنند تا بتوانند به خدمت اعزام شوند. این کد یک کد منحصر به فرد ۵ رقمی است که شما بعد از دریافت آن‌ها باید تا پایان دوره خدمت خود داشته باشید.

روش‌های زیادی برای دریافت کد سخا وجود دارند؛ روش پیامکی، آنلاین و تلفن گویا از جمله آن‌ها هستند. نحوه دریافت کد سخا در هر کدام از آن‌ها بسیار آسان است که مراحل آن را برای شما عنوان کردیم. حال اگر در هر کدام از مراحل دریافت کد سخا آنلاین و آفلاین مشکل داشته باشید می‌توانید جهت دریافت پاسخ با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت دریافت pdf کلیک کنید.

4.2/5 - (12 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای دریافت، بازیابی و تغییر کد سخا

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کاربرد داشتن کد سخا چیست؟

یکی از مهم‌ترین کاربردهای کد سخا، اطلاع سرباز نظام وظیفه از محل خدمت است.

سایت epolice.ir چیست؟

این سایت همان سامانه نظام وظیفه عمومی است.

امکان بازیابی کد سخا در صورت فراموشی وجود دارد؟

بله؛ در صورتی فراموشی کد سخا امکان بازیابی آن از طریق سامانه services.epolice.ir وجود دارد.

نظرات

29 دیدگاه دربارهٔ «کد سخا چیست؟ دریافت آنلاین اینترنتی از services.epolice.ir»

 1. Avatar photo حجت گلزار احمدی گفت:

  سلام حقوق آخرین ماه خدمت هم واریز میشود مثلا من برج ۱۱ تصویه هستم حقوق برج ۱۰ واریز میشود

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

 2. Avatar photo زرآبادی گفت:

  میشه از پلیس +10 کد سخا گرفت؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله برای دریافت کد سخا به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید

  2. Avatar photo سیدابوالفضلشیدائی خلجان گفت:

   کد سخا میخوام

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر به پلیس +10 مراجعه کنید

 3. Avatar photo سیروس گفت:

  درود بر شما
  ایا برای تحویل خودرو به خانمها هم نیاز به کد سخا هست ایران خودرو به خواهر من گفته باید کد سخا بگیرید
  درسته

 4. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  سلام من میخوام از خدمت انصراف بدم
  آیا تمام اطلاعاتی که ثبت شده حذف میشه؟؟

  1. Avatar photo gholizadegan گفت:

   سلام روزتان بخیر بله احتمال دارد

 5. Avatar photo امیر گفت:

  سلام
  من سخا ثبت نام کردم برای خرید ماشین از نمایندگی محل سکونت تایید شده ولی مشخصات فردی هیچ عکسی ندارم نمیدونم چه جوری میشه عکس فرستاد برای سایت

  1. Avatar photo gholizadegan گفت:

   سلام روز بخیر خود سایت گزینه اسکن عکس دارد

 6. Avatar photo احمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجو هستم و تا سال ۱۴٠۵ معافیت تحصیلی دارم
  میخوام توی مراسم اربعین امسال شرکت کنم
  آیا برای خروج از کشور و ورود به کشور عراق حتما باید ودیعه ی ۵ میلیون تومانی پرداخت کنم یا مشکلی برای خروج نخواهد داشت؟

  1. Avatar photo mohammadi گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای صدور مجوز خروج از کشور پرداخت ودیعه الزامی است.

 7. Avatar photo بایرام داوری گفت:

  گم شدن پایان خدمت

  1. Avatar photo ekhlasi گفت:

   سلام وقت بخیر از طریق کد سخا در سامانه اقدام نمایید

 8. Avatar photo پارسا گفت:

  سلام من الان دوازدهم هستم و امتحانات امروز تموم شده و من تا آذر 1402 مفاف از خدمت هستم میخواستم بدونم برای گرفتن پاسپورت با توجه به اینکه هنوز کارنامه و پرونده من دست مدرسه است میتونم مفافیت تحصیلی همین مدرسه رو تحویل بدم یا باید تا مهر صبر کنم برای ثبت نام تو دانشگاه و از اون طریق اقدام کنم ؟ و اینکه با دریافت کد سخا مفافیتم تا ۱۴۰۲ از بین نمیره ؟

  1. Avatar photo fathollahi گفت:

   سلام میتونی از معافیت تحصیلی استفاده کنی و کد سخا دریافت کنی

 9. Avatar photo امیر گفت:

  سلام من معاف شدم وحالا ک توی بخش استعلام/معافیت پزشکی/ سامانه سخا میرم زده صدور کارت،میخواستم بدونم منظور از صدور کارت اینه ک ارسالش کردن یا تازه کار های اداریش انجام شده

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   کاره های شما انجام شده و صدور کارت داره انجام میشود

 10. Avatar photo محسن گفت:

  سلام
  بنده بعد از تکمیل کارای اعزام به خدمت کد سخا رو دریافت کردم
  الان وارد سامانه سخا شدم نام کاربری کد ملی و پسورد کد سخا رو میزنم ارور میده ک نام کاربری یا پسورد نادرست وارد شده مشکل چیه؟ البته ی گزینه دیگه هم داره (ثبت نام)، باید ثبت نام کنم؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   اگر قبلا ثبت نام نکرده باشین ابتدا باید ثبت نام کنید

 11. Avatar photo بهراد گفت:

  دلیل غیر فعال شدن کاربر هنگام ورود به سامانه چی هست؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقتتون بخیر جهت پیگیری با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 12. Avatar photo محمد مهدی جمشیدی گفت:

  سلام تورو خدا جوابمو بدین
  من برای خروج از کشور باید وثیقه بزارم رفتم سازمان نظام وظیفه گفتن باید توی سایت کارای وثیقتو انجام بدی رفتم پلیس+۱٠ کد سخا رو گرفتم رفتم تو کافی نت کدملی رو زد کد سخا رو هم زد بعد گفت که یه رمز عبور دلخواه خودم میخواد هرچی زدیم ثبت نشد بعد سایت بسته شد الان هرچی میزنم تو سایت میزنه ارائه
  خدمات امکان پذیر نیست الان چکار کنم لطفا راهنماییم کنین🙏

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر باید حضوری تشریف ببرید پلیس +10

 13. Avatar photo شهرام گفت:

  سلام
  تورو قران جواب بدین من چندین جای دیگه پیام گذاشتم اما چواب ندادن
  من ورودی نیمسال دوم 96 پیام نور هستم وتا 30 بهمن 1401 هم بهم معافیت تحصیلی داده شده
  اما تا الان فقط انتخاب واحد انجام دادم و توی هیچ امتحانی شرکت نکردم
  از طرفی میخوام تو کنکور 1401 شرکت کنم
  میخواستم ببینم اگه قبول شم وانصراف بدم از دانشگاه مشکل نظام وظیفه ندارم با این وجود ک تو این مدت هیپی توی دانشگاه پاس نکردم
  تورو خدا جواب بدین

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقتتون بخیر تا زمانی که معافیت تحصیلی دارید میتونید ازش استفاده کنید و منعی برای شما وجود ندارد

 14. Avatar photo داریوش گفت:

  نوع سازمان جذبی الکترونیکی و نوع جذبی يعني چه؟

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام جهت دریافت کد سخا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور