تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت شکایت تاخیر پست

ثبت شکایت تاخیر پست + سامانه eop.post.ir

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ثبت شکایت تاخیر پست
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت شکایت تاخیر پست برای آن دسته از مشتریانی که به هر دلیلی از عملکرد این اداره رضایت ندارند، امکانپذیر می باشد. بدین منظور هموطنان گرامی می توانند از طریق تلفن گویا یا سامانه شکایت از اداره پست به آدرس اینترنتی eop.post.ir اقدام نمایند. همچنین، می توان عدم رضایت خود را از اداره پست به واسطه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز اعلام نمود.

در ادامه ما قصد داریم تمام مراحل و جزئیات ثبت شکایت تاخیر پست را با استفاده از روش‌های ذکر شده بررسی کنیم، این مسئله باعث می شود تا شما با نحوه پیگیری و سایر موارد مربوطه به طور کامل آشنا شوید. در انتها پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات کامل نسبت به تلفن شکایت از اداره پست و سامانه شکایت از اداره پست تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

برای ثبت شکایت تاخیر پست می توانید به سامانه شكايت از اداره پست (eop.post.ir) مراجعه کنید

 

ثبت شکایت تاخیر پست برای چه مواردی است؟

گرچه شرکت پست چندین دهه می باشد که با خدمت رسانی به مردم، نقش بسزایی در تسهیل و سرعت بخشیدن به نقل و انتقال کالاهای مردم داشته، اما در سال های اخیر با اینترنتی شدن بسیاری از خرید ها، نیاز و تراکم کاری این اداره بیش از پیش شده است. از سوی دیگر، با توجه به لزوم  بموقع رساندن بسته ها و حفظ سلامت آن ها، امکان دارد که برخی از ارسال کنندگان یا گیرندگان از عملکرد پست راضی نباشد.

به همین دلیل، تدبیری اندیشیده شده است تا این افراد بتوانند بوسیله تلفن یا سامانه شکایت از اداره پست ، اعتراض یا نارضایتی خود را به اطلاع مسئولین مربوطه رسانده و خدمات بهتری دریافت نمایند. اما ثبت شکایت تاخیر پست بیشتر به چه مواردی مربوط می شود؟ بر اساس آمارهایی که در این زمینه انجام شده است، بیشترین شکایات ثبت شده در زمینه علت نرسیدن مرسوله پستی به پست پیشتاز ارتباط دارد. اما به طور کلی شکایت های معمول را می توان موارد زیر دانست.

 • تاخیر فرستادن یا دریافت بسته های پیشتاز
 • گم شدن بسته ها
 • آسیب دیدن بسته ها
 • عدم تحویل بموقع بسته توسط کارکنان به درب منزل
 • عدم رضایت از رفتار پرسنل
 • بسته های سفارشی

 

برای کسب اطلاعات نسبت به علت نرسیدن مرسوله پستی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

چند روش برای ثبت شکایت تاخیر پست وجود دارد؟

همگام با گسترش کاربرد پست و کاربران آن، سرویس های بیشتری نیز جهت رسیدگی و رهگیری مرسولات پستی نیز در نظر گرفته شده است. به طوری که در مجموع 5 روش جهت ثبت شکایت تاخیر پست وجود دارد. در زیر به صورت تیتروار این شیوه ها را ذکر کرده ایم، اما در ادامه به تفکیک هر کدام را توضیح خواهیم داد.

 • مراجعه به سامانه شكايت از اداره پست eop.post.ir
 • برقراری تماس با تلفن مرکز پاسخگویی شرکت پست
 • مراجعه به سامانه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات یا تماس با تلفن گویای 195
 • پیگیری شکایت از طریق سازمان بررسی کل کشور ( این این راه تنها برای مواردی است که با وجود روش ها قبلی به نتیجه نرسیده اند).

 

 

به منظور آشنایی با نحوه دریافت شماره گواهینامه از طریق پیامک وارد لینک شوید

 

مراحل مراجعه به سامانه شكايت از اداره پست

اگر قصد دارید تا از طریق سامانه شكايت از اداره پست ، درخواست رسیدگی خود را ثبت کنید، کافی است که به سایت eop.post.ir مراجعه نمایید. در این سامانه علاوه بر ثبت شکایت تاخیر پست گزینه های متفاوت دیگری اعم از پیگیری شکایت ثبت شده، ورود کاربران، ثبت گزارشات مردمی، و فایل راهنما نیز گنجانده شده است. بنابراین، بسته به موضوع مورد نظرتان می توانید وارد هر کدام از بخش های مربوطه شوید. در زیر به صورت گام به گام توضیح می دهیم که ثبت شکایت به چه صورتی خواهد بود.

آدرس سامانه شكايت از اداره پست را در موتور جستجوگر خود وارد کنید تا صفحه اصلی برایتان باز شود. زمانی که وارد صفحه اصلی وب سایت رسمی اداره پست می شوید با صفحه زیر مواجه خواهید شد که امکانت زیادی از جمله ( ثبت شکایت، پیگیری شکایت ثبت شده، ثبت گزارشات مردمی، فایل راهنما و ورود کاربران) را در اختیار شما قرار می دهد. با مشاهده این تصویر می توان به این استنباط رسید که باید بر روی ثبت شکایت کلیک کرد. 

 

مراحل مراجعه به سامانه شكايت از اداره پست

مراحل مراجعه به سامانه شكايت از اداره پست

 

حال با سه منو تحت عنوان ثبت شکایت مشتریان، همکاران و پیمانکاران روبرو خواهید شد. در این قسمت از کار باید بر روی ثبت شکایت مشتریان کلیک کنید.

 

سامانه شكايت از اداره پست چیست

سامانه شكايت از اداره پست چیست

 

در صفحه بعد همانطور که می بینید یک سری توضیحات درج شده است. اگر با وجود توضیحات داده شده هنوز هم مایل به ارسال اعتراض خود هستید، باید گزینه بیشتر از 72 ساعت از ارسال مرسوله من می گذرد و مایل به ثبت شکایت می باشم. یا شکایت دیگری دارم  را فعال کنید، قادر خواهید بود تا به مرحله بعد بروید. البته یک گزینه دیگر با عنوان (از من هزینه اضافه دریافت شده است) هم وجود دارد که این تیک را باید زمانی هزینه بیشتر از شما دریافت شد فعال کنید.

آشنایی با سامانه شكايت از اداره پست

آشنایی با سامانه شكايت از اداره پست

 

در این مرحله باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد تایید برای شما ارسال شود. انجام این کار اجباری است زیرا در این صورت اداره پست میتواند ثبت شکایت های تقلبی را کاهش دهد.

 

 

اطلاعیه

یکی از راه های ثبت شکایت تاخیر پست برقراری تماس با تلفن مرکز پاسخگویی شرکت پست است که شماره آن ۸۴۴۷۰۰۰۰ می باشد

 

 

در گام نهایی بایستی اطلاعات خواسته شده اعم از استان محل شکایت، شهر محل شکایت، عنوان سرویس، تاریخ، شهرستان محل شکایت و موضوع شماره یا بارکد مرسوله را وارد کنید. دقت داشته باشید که ثبت اطلاعات ستاره دار اجباری می شود و اگر آن ها را به اشتباه وارد نمایید، به درخواستتان رسیدگی نخواهد شد. نکته دیگر آنکه برای مشخص کردن عنوان سرویس و موضوع کافی است که بر روی علامت فلش کلیک کنید.

 

سامانه شكايت از اداره پست

سامانه شكايت از اداره پست

 

پس از تکمیل همه موارد و به اتمام رساندن فرایند، با پنجره ایی به محتوای زیر روبرو خواهید شد که در آن موفقیت آمیز ثبت شکایت تاخیر پست به اطلاع شما می رسد.

 

تلفن شکایت از اداره پست

تلفن شکایت از اداره پست

 

روش پیگیری در سامانه شكايت از اداره پست

پس از آنکه ثبت شکایت تاخیر پست با موفقیت به انجام رسید، یک کد پیگیری به کاربر داده می شود تا از طریق آن برای اطلاع از وضعیت درخواست خود اقدام نماید. البته این کد در تمامی اشکال ثبت شکایت در اختیار فرد قرار داده می شود. اما زمانی که شما به شیوه سامانه شكايت از اداره پست عمل می نمایید، کد مربوطه به شماره موبایلتان ارسال خواهد شد. بدین ترتیب، کافی است که مراحل زیر را طی نمایید تا شکایت خود را پیگیری نمایید.

 • آدرس eop.post.ir را وارد کرده و این بار گزینه پیگیری را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد لازم است که اطلاعاتی همچون کد ملی، شماره پیگیری و عبارت امنیتی را درج نمایید. سپس گزینه جستجو را لمس نماید.
 • در مرحله بعد می توانید از وضعیت درخواست خود آگاه شوید.

 

برای آگاهی از  روش پیگیری کارت خودرو از پست وارد لینک قرمز شوید 

 

شماره تلفن شکایت از اداره پست

علاوه بر سامانه شكايت از اداره پست ، یک تلفن گویا نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است. به نحوی که افراد می توانند با شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰ تماس گرفته و مورد خود را با متصدیان در میان بگذارنند. بدین ترتیب، دلایل شکایت توسط کارکنان به ثبت رسیده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین، این شماره ها شنونده نتقادات و پیشنهادات مشتریان نیز می باشند و آن ها را به مسئولان زیربط انتقال خواهند داد.

 

اطلاعیه

یکی از سادهترین روش‌ها برای ثبت شکایت تاخیر پست تماس با سامانه 195 می باشد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پاسخگو شما خواهد بود

 

سامانه 195 ( سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)

خوشبختانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز شرایط را فراهم آورده است تا علاوه بر تلفن و سامانه شکایت از اداره پست ، افراد بتوانند هر گونه نارضایتی خود را از طریق سامانه این سازمان اعلام نمایند. البته این سامانه موارد دیگری همچون ارتباطات و فناوری اطلاعات که تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان را شامل می شود نیز پوشش می دهد. اگر مایل هستید تا ثبت شکایت تاخیر پست را به این شیوه انجام دهید می توانید به سایت سازمان تنظیم مقررات مراجعه کرده یا با تلفن گویای 195 تماس بگیرید.

سامانه 195 ( سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)

سامانه 195 ( سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)

 

دریافت نتیجه شكايت از اداره پست

زمان دریافت نتیجه پس از ثبت شکایت تاخیر پست برای کاربران بسیار اهمیت دارد. بر اساس قوانینی که در این باره در نظر گرفته شده است، مسولان شرکت پست موظف هستند تا پاسخ شکایات را نهایتا تا 24 ساعت بعد به اطلاع کاربران برسانند.

بنابراین، کارمندان مربوطه بایستی انتقادات را سریعا بررسی و پیگیری نموده و هر چه سریعتر نتیجه را اعلام نموده و به رضایت مشتریان را جلب نمایند. علاوه بر این، اگر شکایت در حیطه گم شدن بسته باشد، شرکت پست می بایست هزینه و غرامت معادل با بسته را پرداخت نماید.

 

اخبار پیرامون ثبت شکایت تاخیر پست

بر اساس اعلام مدیر کل اداره پست اگر مبلغ ثبت شکایت کمتر از 100 هزار تومان باشد با استفاده از شماره شبا به متقاضی پرداخت می‌گردد.

طبق مدیر کل کیفیت و پاسخگویی به مشتریان شرکت ملی پست در سال جدید 4 روش برای ثبت شکایت در نظر گرفته شده است که میتواند باعث بهبود خدمات اداره پست گردد.

به گزارش ایسنا ثبت شکایت مبنی بر تاخیر در تحویل توسط اداره پست در سال 1401 حدود به 13% کاهش یافته است.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا شما دوستان گرامی را با چگونگی ثبت شکایت تاخیر پست آشنا کرده و نشانی سامانه و شماره تلفن شکایت از اداره پست را معرفی نماییم. با توجه به این مسئله که گاهی کاربران مدارک مهمی همچون کارت سوخت، کارت بنزین، کارت پایان خدمت یا بسیاری از اقلام ضروری و گران‌بهای دیگر را از طریق شرکت پست به دست گیرندگان می‌رسانند و روش پیگیری از آخرین وضعیت ارسال مهم است ما این مقاله را تولید کردیم تا شما به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید و در نهایت هم امیدواریم محتویات این مقاله تواسنته باشد نیاز شما را برطرف کند.

 

 برای دانلود فایل PDF مقاله ثبت شکایت تاخیر پست بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت شکایت تاخیر پست به چه نحوی است؟

در این محتوا می توانید تمامی اطلاعات لازم جهت ثبت شکایت تاخیر پست را مطالعه فرمایید، تمام مراحل با استفاده از متن و تصویر اموزش داده شده است.

چگونه به سامانه شكايت از اداره پست مراجعه کنیم؟

همه افرادی که قصد به ثبت رساندن شکایت یا انتقاد از شرکت پست را دراند می توانند از طریق سامانه eop.post.ir، تلفن گویا، سامانه 195 و سازمان بررسی کل کشور اقدام کنند.

شماره تلفن شکایت از اداره پست چند است؟

شماره مرکز پاسخگویی شرکت پست در مقاله کنونی گنجانده شده است.

چگونه می توان شکایت از اداره پست را پیگیری نمود؟

پس از آنکه ثبت شکایت تاخیر پست با موفقیت به انجام رسید، یک کد پیگیری به کاربر داده می شود. کافی است که این کد را در بخش پیگیری سامانه مربوطه وارد نمایید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور