بهترین ساعات مطالعه کنکور برای بازدهی بیشتر و یادگیری بهتر چه زمان هایی است؟

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور
ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور

 

داوطلبان گرامی جهت دریافت برنامه ریزی دقیق برای کنکور و اطلاع از ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور ، روش های مطالعه دروس عمومی کنکور با کارشناسان مجرب و مطرح مرکز مشاره کنکور ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099072952 و تماس از استان تهران 9099072952

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر و پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 12 شب

 

بهترین ساعات مطالعه کنکور چه زمانی است؟

داوطلبان گرامی حتما برای شما هم خیلی مهم است که بدانید بهترین ساعات مطالعه کنکور چه زمانی است؟ یا رتبه های برتر کنکور چه نظری در این زمینه دارند؟ و یا برای موفقیت در کنکور چند ساعت در روز باید مطالعه کرد؟

 

 

بهترین ساعات مطالعه با توجه به ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور به عقیده ی کارشناسان و مشاوران تحصیلی برای افراد متفاوت است بعضی از داوطلبین کنکوری اعتقاد دارند که درس خواندن در شب و به ویژه قبل از خواب اگر مطالعه صورت گیرد ، به دلیل فرآیندهای مغزی، مباحث در ذهن انسان بهتر حفظ می شود و بسیاری نیز عقیده دارند که اوایل صبح که انسان از همه لحاظ آماده و سرحال است ، قدرت یادگیری در بالاترین سطح خود قرار دارد. البته این موضوع بستگی به خود فرد دارد که در چه ساعاتی از شبانه روز جهت مطالعه، گیرایی قوی تر و بیشتری دارد. اما این را باید بدانیم که کنکور به دلیل حجم زیاد کتاب های درسی و مدت زمان محدودی که دارد، این را می طلبد که از ساعات شبانه روز چه در صبح و چه در شب استفاده شود.

 

 

داوطلبان عزیز این نکته را دقت نمایید هم کمیت مطالعه مهم است و هم کیفیت و تنها در اینصورت است که یک شخص می تواند به راحتی موفق شود. ما در این مقاله به بهترین ساعات مطالعه کنکور ، بهترین زمان برای شروع درس خواندن برای کنکور ، ساعت مطالعه هر درس برای کنکور و ساعات افزایش یادگیری مغز اشاره می کنیم و نیز ساعات مطالعه نفرات برتر کنکور را نیز برای شما ذکر می کنیم.

 

 

 

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکورچگونه بوده؟

نیمه شب و ساعت 9 صبح درس بخوانید!

جالب است بدانید که حافظه کوتاه مدت انسان طبق تحقیقات علمی در نیمه های شب است که در بالاترین سطح خود قرار دارد. این عملکرد بالای ذهن به این دلیل است که دمای بدن در این زمان بیشترین کاهش را دارد. در نتیجه برای ذهن انسان، بهترین زمان برای ذخیره اطلاعات نیمه های شب است که کارایی بالایی از خون نشان می  دهد. شما داوطلبان عزیز سعی نمایید مرور دروس را به شب تا نیمه های آن اختصاص دهید. ساعت 9 صبح نیز برای ذخیره اطلاعات زمان مناسبی است و هنوز ذهن کارایی خود را حفظ کرده است.

 

 

ساعت 11 صبح بهترین زمان یادگیری مطالب جدید

قبل از ناهار بهترین زمان برای تصمیم گیری است. تصمیم های دشوار و مشکل را به این زمان موکول نمایید زیرا بین اواسط صبح و اواخر صبح، برای حل مسائل زمان ایده آلی است و این امر آسان تر می شود. با آمدن ظهر، ذهن دچار خستگی می شود و توانی برای حل مسائل نمی ماند.

 

 

ساعت 3 بعد از ظهر حافظه طولانی مدت ما دو برابر قوی تر است

آیا برایتان جالب نیست که بدانید در ساعت 3 بعد از ظهر حافظه بلند مدت بیشتر از هر زمان دیگری کارایی دارد؟ پس در نتیجه داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که اگر مطلب یا نکته ای دارید که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، در این ساعت اقدام نمایید برای به ذهن سپردن آن.

 

 

بهترین زمان برای شروع درس خواندن برای کنکور همانطور که اشاره کردیم، داوطلبان کنکور بنا به شرایط خاصی که دارند و می بایست از بیشتر ساعات شبانه روز استفاده ببرند و مطالعه نمایند، طبیعتا نمی توانند تنها به این دو زمان خاص اکتفا نمایند. پس در نتیجه می بایست برنامه ریزی شما به گونه ای باشد که از تمام ساعات مفید شبانه روز برای مطالعه استفاده نمایید. روش های نوین مطالعه کنکور را یاد بگیرید و تکنیک های تست زنی کنکور را بیاموزید.

 

 

 

داوطلبان گرامی جهت دریافت برنامه ریزی دقیق برای کنکور و اطلاع از ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور و روش های نوین مطالعه کنکور _ روش PQR5 با کارشناسان مجرب و مطرح مرکز مشاره کنکور ایران تحصیل تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

حال در اینجا میزان و ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور در روز را بیان می کنیم :

 

بهترین ساعات مطالعه کنکور از نظر آقای سجاد قاسمی رتبه دوم کنکور انسانی 95

برنامه ریزی روزانه برای کنکور برای کنکور را از اوایل سوم دبیرستان آغاز کردم . در پیش دانشگاهی بهترین ساعات مطالعه کنکور برای من بعد از ظهر و صبح بود و در روز های معمولی بین 2 تا 5 ساعت و در ایام تعطیل بین 8 تا 10 ساعت به مطالعه می پرداختم .

بهترین ساعات مطالعه کنکور از نظر آقای فراز فرح وش رتبه پنجم کنکور ریاضی 95

در روزهای مدرسه معمولا مابین پنج تا هفت ساعت ودر ایام تعطیل و ایام امتحانات حدود هشت تا یازده ساعت در روز به مطالعه می پرداختم .

بهترین ساعات مطالعه کنکور از نظر آقای مهشاد افشار زاده رتبه هشتم کنکور تجربی 95

من به شخصه در تابستان روزانه شش ساعت مطالعه داشتم . سپس ساعات مطالعه خود را آرام آرام افزایش دادم و روزی 12 ساعت مطالعه می کردم.

بهترین ساعات مطالعه کنکور از نظر آقای امیرحسین طبیبیان رتبه ششم کنکور تجربی 95

من با دیپلم ریاضی برای کنکور تجربی تلاش کردم. اوایل هفته ای چهل ساعت مطالعه می کردم و سپس توانستم هفته ای پنجاه ساعت مطالعه نمایم.

بهترین ساعات مطالعه کنکور از نظر آقای پارسا خلفی رتبه چهارم کنکور تجربی 95

روزهای تعطیل ده ساعت و روزهای عادی شش ساعت درس می خواندم و البته با برنامه ریزی دقیق که داشتم و راهنمایی هایی که گرفتم موفق شدم.

بهترین ساعات مطالعه کنکور
بهترین ساعات مطالعه کنکور

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *