تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

برای امتحان چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

مسلما برای فردی که در حال تحصیل است فهم اینکه چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند؟ بسیار مهم است. پاسخ به این دست سوالات و اینکه چگونه درس را بفهمم ؟ را می توان از 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس الگو گرفت. چرا که حضور در کلاس نه تنها سطح یادگیری را بالا می برد، بلکه در این محیط علمی خواهیم فهمید چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟

 

 

 برای دریافت مشاوره درمورد اینکه چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ – تکنیک های های افزایش تمرکز و بازدهی مطالعه با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

برای کنکور چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

 

برای کنکور چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

برای کنکور چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

 

یاد نگرفتن و در حافظه نماندن دروس زمانی دردآور می شود که به موفق نشدن ما در تحصیل ختم شود. بهمین خاطر دغدغه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان این است که چگونه درس را بفهمم ؟ پاسخ اصلی به این سوال را باید در کلاس جستجو کرد. به یاد داشته باشید که عادت های مثبت مطالعاتی از همان کلاس و قبل از بیرون آمدن شکل می گیرد.

اینکه چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ به این بستگی دارد که ما سر کلاس تا چه حد با دقت به توضیحات معلم گوش می دهیم، در مورد ابهامات سوال می کنیم، ذهن خود را پویا می نماییم و یا به سوالات معلم پاسخ می دهیم. 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس نشان می دهد که آمادگی و حضور فیزیکی و ذهنی اهمیت بسیار بزرگی دارد.

اما در این میان بعضی دروس به مطالعه دقیق تری نیاز دارند، چرا که دارای جزئیات و پیچیدگی بیشتر و البته اهیت بیشتری هستند. حال چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟ در این نوع کتب نیز بهترین روش حضور فیزیکی و ذهنی در سر کلاس و سپس مطالعه و تمرین مداوم  در خارج از کلاس است که با مشاوره و برنامه ریزی قابل دستیابی است. در ادامه با جزئیات بیشتری به این موضوع می پردازیم.

 

 

6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس

 

6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس

6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس

 

بخش بسیار بزرگی از آنچه که ما یاد می گیریم در گرو حضور در کلاس است. یکی از دلایل بی علاقگی و فرار از درس خواندن، نداشتن حضور با کیفیت در کلاس است. بنابراین شاید اگر دانش آموزی با وجود درس خواندن زیاد باز هم گیرایی قوی ندارد و می پرسد که چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ باید اشکال را در کلاس جستجو کرد. 

 

چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ آمادگی قبل از کلاس

اگر به دنبال راز درس خواندن رتبه های تک رقمی باشید، اکثر قریب به اتفاق آن ها به شما دوره دروس قبل از آمدن به کلاس را شما معرفی خواهند کرد. وقتی معلم یا استاد در جلسه بعدی قرار است درس جدیدی را ارائه دهد، در روز قبل حتما یک نگاه هر چند کوتاه به مبحث بی اندازید. با این روش، رمز اینکه چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟ را به چنگ خواهید آورد.

علاوه بر این، وقتی به خانه می آیید هم مروری به آنچه سر کلاس تدریس شده داشته باشید. این روش تاثیر فوق العاده ایی در افزایش راندمان مطالعه دارد. هنگامی که دارید مرور می کنید سعی کنید به نکته های کلیدی، نتیجه گیری ها، استثناعات و بخش های پر سوال دقت بیشتری داشته باشید. مرورهای بعد از کلاس نیز فراموش نکیند و اجازه دهید که درس به حافظه بلند مدت شمابرود. بدین ترتیب مباحث در ذهن شما حک خواهند شد. 

 

2. دغدغه و اضطراب نداشته باشید

یک دلیل مهم در یاد نگرفتن سر کلاس، داشتن استرس و دغدغه ذهی است. گاهی این اضطراب ناشی از ضعف در دروس و نداشتن آمادگی برای پاسخ به سوالات معلم است. در چنین شرایطی فرد به جای تمرکز بر درس جدید، ترس از اینکه معلم از او بپرسد به او اجازه دقیق شدن به مطالب را نمی دهد. علت دیگری که باعث می شود فرد نداند چگونه درس را بفهمم ؟ و استرس داشته باشد ترس از معلم است.

شرایط و مشکلات شخصی و خانوادگی نیز می تواند ذهن ما را مشغول کنند. طبیعتا نباید اجازه دهید چنین افکاری به همراه شما بر سر کلاس بیایند. اما اگر نمی دانید با وجود این مشکلات چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ و یا ترس غیر طبیعی از کلاس یا معلم خود دارید، می توانید از مشاوران ایران تحصیل راهنمایی بگیرید. صحبت با یک مشاور و دریافت راهکارهای درست به شما در حفظ ارامش و یادگیری خوب کمک می کند. 

 

3. با تکنیک درس بخوانید

درس خواندن هم مثل هر کار دیگری به استراتژی های خاص خود نیاز دارید. مثلا اگر عربی می خوانید و برای کنکور خود را آماده می کنید، سعی کنید از تکنیک های ترجمه عربی کنکور استفاده کنید تا به سرعت بر آن مسلط شوید. علاوه بر این، یکی از 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس که، خود را محک می رنند. پس اگر می خواهید بدایند چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟ حتما با تست زدن و گرفتن آزمون های کوچک از خودتان، میزان درک خود را بیازمایید.

 

4. چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ یادداشت برداری کنید.

این طبیعی است که وقنی معلم نکته ایی را در سر کلاس می گوید، شما با خودتان فکر کنید که همیشه در ذهنتان خواهد ماند. اما حقیقت این است که مطلب مورد نظر تنها به حافظه کوتاه مد شما رفته و به احتمال قوی فراموش می شود. سعی کنید همان لحظه در دفترچه یادداشت خود بنویسید. این روش همچنین به هنگام مرور بقیه مطالب بسیار کمک می کند و بهترین روش صحیح خلاصه نویسی به حساب می آید. 

5. گرسنه بر سر کلاس نروید

ذهن و جسم در هنگام مطالعه سوخت و ساز دارد. اگر تغذیه و انرژی به آن نرسد بازدهی خوبی نخواهد داشت. علاوه بر خوردن صبحانه یا نهار خوب، توصیه می شود که برای مدرسه نیز خوراکی های سالم همراه داشته باشید. تاثیر تغذیه خوب در یادگیری را بسیار جدی بگیرید و به آن توجه داشته باشید.

 

6. ذهن پرسشگری داشته باشید

وقتی که معلم یا استاد در حال تدریس است، سعی کنید به دنبال علت و معلول ها باشید. از خود بپرسید که چرا اینطور یا آنطور شد و اگر به نتیجه نرسیدید حتما از معلم برسید. یک نکته مهم دیگر آنکه خودتان را به هیچ وجه به کتاب هایی که جواب مسائل دروس فرمولی را می نویسند، عادت ندهید. در مقابل، مثلا برای حل مسائل شیمی، روش محاسبات سریع شیمی زا یاد بگیرید و ذهن خود را پویا نمایید.

برای کتب تخصصی چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟

علاوه بر 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس ، یک نکته مهم را باید اضافه کرد. دروس تخصصی را به دلیل داشتن جزئیات بالا و سنگینی مطالب، نمی توان سطحی گرفت. سعی کنید که همیشه در محیطی خلوت و به دور از سر و صدا درس بخوانید تا تمرکز داشته باشید. البته ممکن است همیشه هم اوضاع بر وفق مراد شما نباشد. هنر شما در این است که با روش های درس خواندن در سر و صدا را به کار برده و مطالعه با کیفیتی داشته باشید.
توصیه دیگر برای اینکه بدانید چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ این است که مطالب را در ذهن سازماندهی کنید. شیوه های خلاصه نویسی درختی برای این منظور تکنیک بسیار عالی است. گذشته از این، با بارز کردن نکات مهم از طریق هایلایت یا حاشیه نویسی نیز به مرتب کردن مباحث کمک می کند.
خلاصه مطالب
در این مقاله تلاش شد با ارائه 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس کمک شود تا بدانیم چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟ اگر در بخاطر سپاری مطالب درسی مشکل دارید و نمی دانید چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس گرفته و در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 1 شب از طریق شماره های تماس های 9099072952 (شهرستانی ها) و 9099072952 (تهرانی ها) راهنمایی راهکار بگیرید.
مطالب مرتیط

روش های ایجاد انگیزه برای درس خواندن

چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سراسری

چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

 

5/5 - (3 امتیاز)

برای مطالب را زود فراموش می کنم، چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟

یادگیری با تمرین، تکرار و مرور تثبیت می شود. مرور را حتما در برنامه ریزی خود بگنجانید و با تمرکز بالا درس بخوانید.

با وجود استرس چگونه مفهومی درس بخوانیم ؟

استرس عامل مخربی در یادگیری است که حتما باید آن را از خود دور کنید. اگر نمیدانید چطور باید استرس را مهار کرد و با آرامش به مطالعه پرداخت، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس گرفته و مشکل را رفع نمایید.

من مدرسه می روم اما نمی دانم چگونه درس را بفهمم ؟ 

حضور در کلاس صرفا نمی تواند فیزیکی باشد و نیاز به تمرکز و تلا دارد. اگر 6 راز رتبه ها برای فهمیدن درس در کلاس را مطالعه کنید، می توانید کیفیت یادگیری خود را در سر کلاس بالا ببرید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور