ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
ثبت نام دانشگاه صدا و سیما
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما برای افراد و متقاضیان آغاز شد. کلیه افراد می توانند بعد از اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما و همین طور زمان ثبت نام دانشگاه صدا و سیما اقدامات لازم را برای ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه انجام دهند. البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با مراحل و نحوه ثبت نام دانشگاه صدا و سیما هم برای داوطلبان و متقاضیان الزامی و مهم به نظر می رسد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان، نحوه و شرایط ثبت نام و همین طور انتخاب رشته های تحصیلی در این دانشگاه برای هر یک از افراد داوطلب الزامی و مهم به نظر می رسد در نتیجه یاری خواستن از مشاوری آگاه و خبره در این رابطه می تواند بسیار مؤثر و مفید باشد. برای سهولت کسب اطلاع در رابطه با زمان ثبت نام دانشگاه صدا و سیما، نحوه و ضوابط و شرایط ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما و انتخاب رشته در مرکز داشگاهی صدا و سیما می توانید با تیم مشاوره خبره و کاردان در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات مورد نیازتان از جمله زمان ثبت نام در مزکر دانشگاهی صدا و سیما را از وی دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه صدا و سیما و همین طور لیست رشته های ارائه شده در این دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما تحت شرایطی خاص برای هر یک از افراد متقاضی صورت می گیرد

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

 

 

چه زمانی می توان برای ثبت نام دانشگاه صدا و سیما اقدام کرد؟

ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما برای دوره با کنکور در سایت مربوطه و در زمان تعیین شده انجام می گیرد.

در رابطه با زمان ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما باید خدمت شما عرض کنیم که هر یک از افراد در صورت داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما می توانند در تاریخ تعیین شده اقدامات لازم را برای ثبت نام مرکز دانشگاهی صدا و سیما انجام دهند.

در مورد زمان ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما در سال جاری باید بگوییم که ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما و انتخاب رشته های ارائه شده در این مرکز دانشگاهی در مقطع کارشناسی در سال جاری در هفته اول مهر ماه برای داوطلبان آغاز شد و تا مدتی بعد نیز ادامه داشت.

 

 

برای اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما شامل چه مواردی می شوند؟

ثبت نام در این دانشگاه تحت شرایطی برای هر یک از داوطلبان و افراد متقاضی انجام می گیرد. شرایطی که در دو گروه اختصاصی و عمومی قرار می گیرند و هر فرد قبل از انجام ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما باید از آن ها مطلع شود.

در ادامه این بحث با ذکر شرایط ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما در قالب شرایط عمومی و اختصاصی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

برای آشنایی با گواهی اشتغال به تحصیل کلیک کنید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

. فرد مایل به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته های این دانشگاه به هیچ وجه نباید شاغل و در مؤسسات دولتی یا غیردولتی مشغول به کار باشد.

. سن داوطلب به هیچ وجه نباید از بیست و پنج سال بالاتر باشد.

. اگر هر دانشجو بعد از مدتی تحصیل در دانشگاه صدا و سیما تصمیم به انصراف و یا گرفتن انتقالی داشت و یا از دانشگاه اخراج شد الزاماً باید هزینه ای را به عنوان خسارت پرداخت کند.

. پرداخت تسهیلاتی همچون خوابگاه و وام برای دانشجویان دوره روزانه دانشگاه صدا و سیما انجام می شود.

 

 

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

. داشتن تعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

. برخورداری از مدرک پیش دانشگاهی و همین طور دیپلم دوران متوسطه

. داشتن سلامت روحی و جسمی لازم برای انتخاب رشته مورد نظر

 

 

برای اطلاع از لیست تمامی دانشگاه ها مجازی ایران وارد لینک مربوطه شوید

در مورد مراحل ثبت نام دانشگاه صدا و سیما چه می دانید؟

ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما برای هر یک از افراد متقاضی تحت مراحل و فرآیندهایی صورت می گیرد که هر فرد باید قبل از هر گونه اقدامی از این مراحل مطلع باشد.

دقت داشته باشید که ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org برای تمامی داوطلبان و متقاضیان صورت می گیرد.

به عبارت دیگر هر داوطلب باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شده و در آن جا با پرداخت هزینه ای برای پر کردن فرم انتخاب رشته و درج رشته های موجود در دانشگاه صدا و سیما اقدام کند.

 

 

آیا ثبت نام دانشگاه صدا و سیما در دوره بدون کنکور هم انجام می شود؟

شاید این پرسش به ذهن شما دوست عزیز داوطلب هم برسد که آیا ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما در دوره بدون کنکور هم انجام می شود یا اینکه امکان ثبت نام داوطلبان تنها در دوره با آزمون این دانشگاه وجود دارد؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید عرض کنیم که ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما تنها در رشته های با کنکور صورت می گیرد.

علت این امر هم وجود مراحل مختلف برای پذیرش در این مرکز دانشگاهی از جمله مرحله مصاحبه است.

 

 

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما در چه رشته هایی انجام می گیرد؟

یکی از مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در مرکز دانشگاهی صدا و سیما باید به آن توجه کرد در رابطه با رشته های مورد پذیرش این مرکز دانشگاهی است.

با توجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور منتشر شده در سال جاری در دانشگاه صدا و سیما در دوره روزانه و شبانه تعداد محدودی از رشته های تحصیلی ارائه می شوند که در ادامه با ذکر اسامی آن ها در خدمتتان هستیم.

 

 

رشته های دانشگاه صدا و سیما (مقطع کارشناسی)
تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کارگردان تلویزیون (گرایش نمایش و مستند)
روزنامه نگاری

 

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه های مجازی وارد لینک مربوطه شوید

ظرفیت رشته های دانشگاه صدا و سیما چقدر است؟

ظرفیت رشته های دانشگاه صدا و سیما در سال جاری با توجه به آخرین دفترچه انتخاب رشته منتشر شده در سال جاری کم است و این گونه نیست که شمار زیادی از داوطلبان در این دانشگاه پذیرفته شوند.

به عنوان مثال، ظرفیت پذیرش در رشته کارگردان تلویزیونی دانشگاه صدا و سیما در دوره روزانه برابر با ده نفر و در رشته کارگردان تلویزیون برای آقایان پنجاه و پنج و برای خانم ها پنج نفر بوده است.

 

 

آیا امکان پذیرش قطعی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما در این سازمان وجود دارد؟

شاید این پرسش هم به ذهن شما برسد که آیا دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه صدا و سیما به طور قطع در این مرکز استخدام می شوند یا این که خیر؟

در جواب باید عرض کنیم که این استخدام و جذب نیرو در صدا و سیما در صورت نیاز این سازمان از بین افراد متبحر و کارآزموده انجام می گیرد.

اما دقت داشته باشید که در صورت تحصیل در دوره روزانه دانشگاه صدا و سیما شانس قبولی و پذیرش شما در طرح استخدامی صدا و سیما به مراتب بیشتر است.

 

 

آیا پذیرش دانشجو در دانشگاه صدا و سیما آسان است؟

در رابطه با پذیرش دانشجو در دانشگاه صدا و سیما بعد از انجام ثبت نام دانشگاه صدا و سیما باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این جذب و پذیرش دانشجو در این مرکز دانشگاهی به همین راحتی ها هم انجام نمی شود و گاو نر می خواهد و مرد کهن.

به این معنا که شما به جز شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها الزاماً باید در مرحله مصاحبه هم شرکت داشته باشید و امتیازات لازم را نیز در این مرحله بدست آورید.

مصاحبه ای که باید به خوبی از عهده پاسخگویی به سؤالات پرسیده شده در آن بربیایید تا بدین ترتیب قبولی خود را در این دانشگاه قطعی کنید.

در ادامه در رابطه با مرحله مصاحبه دانشگاه صدا و سیما با شما صحبت می کنیم.

 

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

 

 

مدارک مورد نیاز برای حضور در مرحله مصاحبه دانشگاه صدا و سیما

حضور در مرحله مصاحبه بعد از انجام ثبت نام و قبولی در آزمون ورودی به تهیه مدارکی هم نیاز دارد. مدارکی بسیار مهم که قبل از شرکت در مرحله مصاحبه باید برای تهیه آن ها اقدامات لازم را انجام دهید.

در ادامه شما را با لیست مدارک مورد نیاز برای حضور در مرحله مصاحبه دانشگاه صدا و سیما در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

. ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن یا نگذراندن دوران خدمت نظام وظیفه و یا حتی کارت معافیت دائمی

. ارائه ده قطعه عکس به صورت پشت نویسی شده و در اندازه 4×3

. تهیه اصل و تصویر شناسنامه فرد متقاضی

. ارائه گواهی سهمیه داوطلبان شاهد یا ایثارگران

. ارائه کپی از مدرک سال چهارم یا همان پیش دانشگاهی

 

 

مصاحبه دانشگاه صدا و سیما چه زمانی برگزار می شود؟

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در رابطه با مصاحبه برگزار شده برای ورود به دانشگاه صدا و سیما باید به آن توجه کرد در رابطه با زمان برگزاری این مصاحبه است.

دقت داشته باشید که بعد از برگزاری آزمون سراسری و انتشار نتایج اولیه در صورت داشتن شرایط ورود به دانشگاه صدا و سیما می توانید با مراجعه به آدرس سایت این دانشگاه یعنی iribu.ac.ir از زمان برگزاری مصاحبه مطلع شوید.

 

 

چه سؤالاتی در مرحله مصاحبه دانشگاه صدا و سیما پرسیده می شود؟

در مرحله مصاحبه دانشگاه صدا و سیما سؤالات مختلف و زیادی از فرد داوطلب پرسیده می شود که از میان آن ها می توان به سؤالاتی همچون نحوه گذراندن اوقات فراغت، نحوه انتخاب رهبر و غیره اشاره کرد.

 

 

پس از قبولی در مرحله مصاحبه چه کاری باید انجام داد؟

پس از شرکت در مرحله مصاحبه و در صورت قبولی در زمان انتشار نتایج الزاماً باید خود را برای ثبت نام قطعی در دانشگاه صدا و سیما اقدام فرمایید.

دقت داشته باشید که ثبت نام قطعی در دانشگاه صدا و سیما و شروع دوران تحصیلی در این دانشگاه طی دو مرحله یعنی ثبت نام حضوری و ثبت نام غیرحضوری انجام می شود.

در واقع، در ابتدا باید با مراجعه به سایت گلستان این دانشگاه اقدامات لازم را برای ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک انجام داده و در ادامه برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کنید.

 

 

آیا تحصیل در دانشگاه صدا و سیما نیاز به پرداخت شهریه دارد؟

از آن جایی که دانشگاه صدا و سیما جزء دانشگاه های روزانه به حساب می آید در نتیجه به پرداخت شهریه ثابت و متغیر برای ادامه تحصیل در این مرکز دانشگاهی نیازی نیست.

مگر این که در دوره شبانه دانشگاه صدا و سیما پذیرفته شوید که در این صورت به مراتب ملزم به پرداخت شهریه ثابت و متغیر هستید.

مبلغ شهریه ثابت در هر ترم تحصیلی این دانشگاه همواره و تا زمان اتمام تحصیل هیچ تغییری نمی کند. اما در رابطه با شهریه متغیر این قضیه متفاوت است و هر ساله به میزان ده درصد به میزان آن افزوده می شود.

البته به جز مقطع کارشناسی پرداخت شهریه برای دوره های تحصیلی دیگر این دانشگاه از جمله دوره کارشناسی ارشد نیز منظور می شود.

 

 

لزوم دریافت مشاوره برای ثبت نام و پذیرش در دانشگاه صدا و سیما

دانشگاه صدا و سیما یکی از به نام ترین دانشگاه های ایران بوده که ادامه تحصیل در آن تحت شرایطی خاص و با برگزاری مرحله مصاحبه انجام می گیرد.

اما نکته مهم این است که از قبل با موارد مهمی از جمله شرایط اختصاصی ثبت نام و همین طور نحوه برگزاری مصاحبه ورودی اطلاعات کافی را بدست آورید.

کسب اطلاعاتی در رابطه با تمامی این موارد در گرو یاری خواستن از مشاوری کاردان و خبره است.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در دانشکده صدا و سیما از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

معرفی دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه امام باقر (ع)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه صدا و سیما

شرایط بورسیه دانشگاه صدا و سیما ۱۴۰۳ + راهنما مراحل

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما در چه زمانی صورت می گیرد؟

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما همزمان با انتخاب رشته کنکور و در مهر ماه انجام شد.

شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما چیست؟

از میان مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه صدا و سیما می توان از شرط سنی یاد کرد که سن فرد به هیچ وجه نباید از بیست و پنج سال کمتر باشد.

برای ثبت نام دانشگاه صدا و سیما چه مراحلی را باید طی کرد؟

برای اطلاع از مراحل ثبت نام دانشگاه صدا و سیما با تیم مشاوره ایران تحصیل در این رابطه تماس بگیرید.

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما در کدام سامانه انجام می شود؟

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما در سامانه سنجش انجام می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • معدل پایین کارشناسی

  اهمیت معدل کارشناسی + ایا معدل لیسانس مهم است؟ | ایران تحصیل

  اهمیت معدل پایین کارشناسی ممکن است برای بسیاری از دانشجویان موضوعی نگران‌کننده باشد و می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر فرصت‌های آتی تحصیلی و شغلی فرد داشته باشد. دانشجویانی که معدل بالایی دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر...
 • آخرین تراز قبولی پزشکی 1402 + نمونه کارنامه ها

  کارنامه‌‌های آخرین تراز قبولی پزشکی 1402 از اطلاعات مفیدی است که در مسیر کنکور سراسری می‌تواند به داوطلبان کمک شایانی کند. طبق پیش بینی‌های مشاوران ایران تحصیل، مقدار تراز مجاز برای پذیرش کلیه رشته‌های پزشکی 1403 تا مقدار 7000 برای...
 • شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  دانش‌جویان دانشگاه‌های غیر دولتی، اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟ دانشجویان قبل از تصمیم‌گیری، باید هزینه‌های تحصیلی و امکانات ارائه‌ شده‌ توسط هر دو نوع موسسه را مقایسه کنند تا انتخابی...
تماس با مشاور