دانشگاه امام محمد باقر

امکان تحصیل داوطلبان در دانشگاه امام باقر (ع) در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی برای داوطلبان کنکوری فراهم شد. کلیه افراد می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه و شرایط پذیرش در دانشگاه امام باقر (ع) اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند. البته در این میان آشنایی با رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه امام باقر (ع) در هر یک از مقاطع تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه نیز برای هر فرد متقاضی ثبت نام در این دانشگاه الزامی و مهم به نظر می رسد. اینجاست که دریافت اطلاعاتی در رابطه با این دانشگاه و معرفی دانشگاه امام باقر می تواند کمک بزرگی به شما دوستان عزیز قبل از ورود به این مرکز دانشگاهی باشد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه امام باقر (ع) از جمله شرایط پذیرش، آدرس، شماره تماس، رشته های تحصیلی، تاریخچه، شهریه دریافتی از دانشجویان و همین طور اساتید مشغول به تحصیل در این دانشگاه برای هر فرد مایل به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه امام باقر الزامی و مهم به نظر می رسد از این جهت یاری خواستن از مشاوری توانا و کاردان جهت معرفی دانشگاه امام باقر می تواند بسیار مفید فایده واقع باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه امام باقر(ع) و همین طور سطح علمی این دانشگاه می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید. این مشاوران خبره می توانند به معرفی دانشگاه امام باقر به طور کامل برای شما بپردازند.

 

 

جهت اطلاع از لیست رشته ها و سطح علمی دانشگاه امام باقر و همینطور شهریه پرداختی برای هر ترم تحصیل در این مرکز دانشگاهی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قبولی دردانشگاه امام باقر برای تمامی افراد و متقاضیان ورود به این دانشگاه تحت شرایطی خاص صورت می گیرد

 

 

Contents

در مورد تاریخچه دانشگاه امام باقر (ع) چه می دانید؟

در ابتدای این نوشته سعی داریم به معرفی دانشگاه امام باقر برای شما دوستان داوطلب تحصیل در این مرکز دانشگاهی بپردازیم. باید عرض کنیم که دانشگاه امام باقر (ع) که به نام دانشگاه وزارت اطلاعات و امنیت ملی هم شناخته شده است سال ها قبل یعنی در سال 1362 تأسیس گردید.

در واقع، هدف اصلی از احداث و راه اندازی دانشگاه امام باقر (ع) به عنوان مرکزی فعال تحت نظارت و وابسته به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران چیزی به جز بالا بردن سطح اطلاع و آگاهی طلاب در مقاطع مختلف تحصیلی نبود.

بعد از گذشت دو سال از احداث این مرکز دانشگاهی تصمیم به ثبت این مرکز تحت عنوان مؤسسه گرفته شد و در نهایت در حدود پانزده سال قبل یعنی در سال 1384 نام دانشگاه را بر آن گذاشتند.

دانشگاهی که هر ساله افراد زیادی برای قبولی و پذیرش در آن به عنوان دانشجوی هر یک از مقاطع تحصیلی تلاش می کنند.

 

 

برای اطلاع ازهمه چیز درباره دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

چه مقاطع تحصیلی در دانشگاه امام باقر (ع) ارائه می شوند؟

دانشگاه امام باقر (ع) از آن دست دانشگاه هایی که با ارائه هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری در خدمت متقاضیان و داوطلبان است.

در هر یک از این مقاطع تحصیلی رشته هایی خاص و متفاوت ارائه می شوند که در صورت تمایل می توانید برای انتخاب و ادامه تحصیل در آن ها اقدام فرمایید.

 

 

برای اطلاع از شرایط و نحوه استخدام وزارت اطلاعاتبر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

در رابطه با رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه امام باقر (ع) چه می دانید؟

رشته های تحصیلی در دانشگاه امام باقر (ع) با عناوین خاصی ارائه می شوند و با رشته های تحصیلی ارائه شده در دیگر دانشگاه های کشور کاملاً متفاوت هستند.

در ادامه این مقاله در رابطه با معرفی دانشگاه امام باقر با ذکر رشته های ارائه شده در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه امام باقر (ع)
مدیریت اطلاعات و ارتباطات
فناوری اطلاعات و ارتباطات
علوم فنی امنیت
ضد تروریسم
حفاظت اطلاعات
پژوهشگری امنیت
امنیت نرم
امنیت بین الملل
امنیت اقتصادی
امنیت اطلاعات

 

 

رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام باقر (ع)
بیوتروریسم
رشته های مجموعه اطلاعات
علوم جرم شناسی امنیتی
مخابرات امنیتی
مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت

 

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های دارای رشته امنیت اطلاعاتبر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

در رابطه با سطح علمی دانشگاه امام باقر (ع) چه می دانید؟

یکی از موضوعاتی که در زمان انتخاب رشته در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه امام باقر برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد در رابطه با سطح علمی آن هاست.

در این نوشته مرتبط با معرفی دانشگاه امام باقر باید خدمت شما عرض کنیم که سطح علمی این دانشگاه بسیار بالاست و اساتید مجرب و با سابقه ای در آن به کار تدریس و آموزش دانشجویان مشغول هستند.

اساتیدی که شمار زیادی از آن ها عضو هیأت علمی دانشگاه بوده و با داشتن اطلاعاتی بالا می توانند بهترین و باکیفیت ترین خدمات را به دانشجویان ارائه کنند.

 

 

مبلغ شهریه دانشگاه امام باقر (ع) چقدر است؟

یکی از موضوعاتی که در زمان انتخاب رشته در دانشگاه های مختلف از جمله مرکز دانشگاهی امام باقر ذهن دانشجویان را به خود مشغول می کند در رابطه با شهریه پرداختی برای هر ترم تحصیلی است.

در رابطه با شهریه پرداختی برای هر ترم تحصیل در دانشگاه امام باقر باید عرض کنیم که تحصیل در این مرکز آموزش عالی کاملاً رایگان است و نیازی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر برای گذراندن مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه ندارید.

 

 

در مورد شرایط پذیرش در دانشگاه امام باقر (ع) چه می دانید؟

شرایط پذیرش دانشگاه امام باقر
شرایط پذیرش دانشگاه امام باقر

جذب و پذیرش در دانشگاه امام باقر (ع) تحت شرایطی برای هر یک از افراد صورت می گیرد. شرایطی بسیار مهم که در دو دسته عمومی و اختصاصی قرار می گیرند و هر فرد باید با توجه به آن ها اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند.

در ادامه این مبحث با ذکر این شرایط مهم عمومی و اختصاصی برای ثبت نام در این دانشگاه مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

 

 

در رابطه با شرایط اختصاصی پذیرش در دانشگاه امام باقر چه می دانید؟

. پذیرش داوطلبان در صورت صلاحدید و تأیید وزارت اطلاعات انجام می شود.

. سن فرد متقاضی ثبت نام و پذیرش در دانشگاه امام باقر (ع) به هیچ وجه نباید از بیست و سه سال بیشتر باشد.

. در صورت استخدام و اشتغال در مؤسسه یا سازمانی دولتی و یا خصوصی به هیچ وجه امکان پذیرش در دانشگاه امام باقر را ندارید.

. معدل افراد فارغ التحصیل در رشته های گروه نظری (ریاضی، انسانی و تجربی) برای ورود به دانشگاه امام باقر به هیچ وجه نباید از پانزده کمتر باشد.

. در صورت نداشتن مدرک سال چهارم و یا پیش دانشگاهی امکان ثبت نام برای داوطلبان و افراد متقاضی وجود ندارد.

 

 

در رابطه با شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه امام باقر چه می دانید؟

. برخورداری از سلامت کامل روحی و جسمی برای ثبت نام در دانشگاه امام باقر

. فرد در صورت داشتن سوء پیشینه کیفری امکان ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه را ندارد.

. عضو نبودن در گروه ها و احزاب سیاسی

. التزام عملی و باور به دین مقدس اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران

. باور به ولایت فقیه و اطلاعات از فرمان های وی

. ایرانی الاصل بودن و داشتن تابعیت ایرانی یکی از مهم ترین شروط ثبت نام در دانشگاه امام باقر است.

 

 

برای اطلاع ازلیست تمامی دانشگاه ها مجازی ایران وارد لینک مربوطه شوید

 

 

تحصیل در دانشگاه امام باقر (ع) با چه مزایایی همراه است؟

ادامه تحصیل در دانشگاه امام باقر با مزیت های زیادی برای همه دانش آموزان و داوطلبان همراه است.

از میان این مزیت ها می توان به امکان استفاده دانشجویان مجرد از خوابگاه، دریافت کمک هزینه در طول زمان تحصیل، اخذ کارت معافیت نظام وظیفه بعد از اتمام تحصیل، یادگیری و تسلط پیدا کردن به یکی از زبان های زنده دنیا اشاره کرد.

 

 

در مورد شرایط انصراف از دانشگاه امام باقر چه می دانید؟

شاید بعد از مدتی از تحصیل در دانشگاه امام باقر (ع) تصمیم به انصراف بگیرید و تمایل به انتخاب دانشگاه دیگری برای تحصیل داشته باشید.

اما دقت داشته باشید که شرط این امر پرداخت جریمه به دانشگاه است و الزاماً‌ باید آن را واریز بفرمایید تا کارهای انصراف شما انجام شود.

 

 

در رابطه با ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاه امام باقر چه می دانید؟

اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه امام باقر (ع) یکی از آن مواردی است که هر یک از افراد مایل به ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه باید از آن اطلاع داشته باشند.

دانشگاه امام باقر هر ساله به میزان 3 برابر بیشتر از ظرفیت پذیرش خود برای مصاحبه از داوطلبان دعوت به عمل می آورد و در انتها از هر سه نفر شرکت کننده یک نفر قطعاً‌ در لیست افرادی با پذیرش قطعی قرار می گیرد.

با توجه به دفترچه کنکور سراسری سال جاری ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه سی نفر بود.

 

 

آیا هم خانم ها و هم آقایان امکان ورود به دانشگاه امام باقر را دارند؟

شاید این پرسش برای شما هم مطرح شود که آیا امکان ورود و تحصیل در دانشگاه امام باقر برای داوطلبان و متقاضیان وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش باید عرض کنیم که تنها آقایان می توانند برای ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه امام باقر اقدام کنند و خانم ها نمی توانند به این دانشگاه راه پیدا کنند.

 

 

در رابطه با مصاحبه ورودی دانشگاه امام باقر (ع) چه می دانید؟

مرحله مصاحبه یکی از مهم ترین مراحل جذب و پذیرش در دانشگاه امام باقر است که باید تمام تلاش خود را موفقیت آمیز بودن آن به خرج دهید.

دقت داشته باشید که مرحله مصاحبه از دو بخش متفاوت تشکیل شده که شامل معاینات پزشکی بدنی و همین طور آزمون هوش و تست شخصیت شناسی می شوند.

از میان موارد مطرح شده در این مصاحبه می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

. طرح سؤالاتی در رابطه با مسائل مختلف اجتماعی و همین طور اقتصادی و همین طور ولایت فقیه

. درخواست روخوانی سلیس قرآن از داوطلب

. تاریخ های اتفاقات مهم از جمله انقلاب اسلامی ایران و تاریخ های مرتبط به امام باقر

 

 

برای اطلاع ازلیست رشته های دانشگاه های مجازیوارد لینک مربوطه شوید

 

 

زمان برگزاری مصاحبه دانشگاه امام باقر (ع)

اطلاع از زمان برگزاری مصاحبه دانشگاه امام باقر یکی از مهم ترین مواردی است که هر یک از داوطلبان مایل به ورود و ادامه تحصیل در این مرکز دانشگاهی باید به آن توجه لازم را مبذول دارند.

در رابطه با زمان برگزاری مصاحبه ورودی دانشگاه امام باقر باید عرض کنیم که به طور معمول این زمان در حدود یک هفته پیش از اعلام نتیجه نهایی به اطلاع داوطلبان می رسد.

 

 

چگونه می توان از زمان و مکان برگزاری مصاحبه دانشگاه امام باقر مطلع شد؟

در رابطه با چگونگی اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه دانشگاه امام باقر باید عرض کنیم که این موارد مهم طی تماس تلفنی با فرد داوطلب به اطلاع وی می رسد.

در نتیجه، باید منتظر برقراری تماس تلفنی از طرف دانشگاه در رابطه با زمان و مکان برگزاری مصاحبه دانشگاه امام باقر بمانید.

 

 

برای اطلاع ازلیست بهترین دانشگاه های غیرانتفاعی شیراز وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شماره تماس و آدرس دانشگاه امام باقر چیست؟

دانشگاه امام باقر (ع) در استان تهران واقع شده است و برای برقراری ارتباط با مسئولیت این مرکز دانشگاهی می توانید با شماره 021- 88094001 تماس حاصل فرمایید.

 

 

حقوق و مزایای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه امام باقر چقدر است؟

همان طور که بالاتر نیز خدمت شما دوستان توضیح دادیم ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه امام باقر با پرداخت حقوق و مزایایی هم برای دانشجویان مشغول به تحصیل همراه است.

دریافتی دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه مبلغ مناسبی است که به طور مرتب برای آن ها واریز می شود.

 

 

برای آشنایی با مقاطع تحصیلی مورد پذیرش در دانشگاه امام باقر و دریافت شماره تماس و آدرس این دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معرفی دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه های دارای رشته امنیت اطلاعات

حقوق دانشجویان دانشگاه امام باقر

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

دانشگاه امام باقر (ع)

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه امام باقر (ع) در کدام شهر قرار دارد؟

دانشگاه امام باقر در شهر تهران است.

شرایط پذیرش در دانشگاه امام باقر چیست؟

از میان مهم ترین شرایط پذیرش در دانشگاه امام باقر (ع) می توان از نداشتن سن بیشتر از بیست و سال یاد کرد.

آیا برای ادامه تحصیل در دانشگاه امام باقر (ع) باید شهریه ای پرداخت کنم؟

خیر. ادامه تحصیل در دانشگاه امام باقر رایگان است.

چگونه می توانم اطلاعات دقیق و به روزی را در رابطه با دانشگاه امام باقر بدست آورم؟

برای این امر با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا کار معرفی دانشگاه امام باقر را به طور کامل برایتان انجام دهند.