ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
صدور گواهی اشتغال به تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران معافیت موقت و گواهی اشتغال به تحصیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرحضوری و حضوری، به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نمی‌باشد. دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی دانشجویان دانشگاه‌های سراسری از طریق سامانه گلستان، دریافت گواهی اشتغال به تحصیل آنلاین دانشجویان آزاد از طریق سامانه آموزشیار است.

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی نیز می‌توانند برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل آنلاین از طریق سامانه هم آوا اقدام کنند. نکته‌ای که دانشجویان بایستی به آن توجه داشته باشند، داشتن رمزعبور و نام کاربری است. در صورتی که فرد نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده باشد، باید برای بازیابی آن نیز اقدام نماید.

گواهی اشتغال به تحصیل و کاربرد آن

گواهی اشتغال به تحصیل، برگه‌ای با مهر دانشگاه است که نشان دهنده در حال تحصیل بودن دانشجو می‌باشد. بر روی این گواهی اطلاعات مهمی درج شده است که شامل مقطع تحصیلی فرد، نام دانشگاه، نام رشته و غیره می‌شود. از این رو تمامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، پیام نور، آزاد، علمی کاربردی و غیرانتفاعی می‌توانند در پایه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از این گواهی استفاده نمایند.

این گواهی کاربردهای متفاوتی در جامعه دارد که دانشجویان می‎‌‌توانند آن را به صورت اینترنتی مراحل دریافت آن را در سامانه دانشگاهی دانشگاهی خود به ترتیب انجام دهند. بنابراین در این بخش قصد داریم به موارد پرتکرار آن بپردازیم:

👈 گواهی نامه رانندگی برای آقایان

👈 معافیت تحصیلی برای آقایان

👈 اشتغال در سازمان‎‌‌های دولتی و خصوصی

👈 شرکت در همایش‌های داخلی و خارجی

👈 دریافت بورسه و تحصیل در خارج از کشور

👈 گواهی اشتغال به تحصیل به تامین اجتماعی

👈 گواهی اشتغال به تحصیل به ثبت اسناد و املاک

اهمیت صدور گواهی اشتغال به تحصیل

گواهی اشتغال به تحصیل، همانطور که از نام آن بر می‌آید، نشان دهنده شاغل به تحصیل بودن دانش آموز یا دانشجو است. در بسیاری از موارد با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل، دانشجویان می‌توانند از تسهیلات خاصی استفاده کنند. همچنین نحوه دریافت گوا   هی اشتغال به تحصیل اینترنتی همواره اهمیت دارد و روند آن در هر دانشگاهی متفاوت است.  اگر به طور خلاصه در مورد کاربردهای صدور گواهی اشتغال به تحصیل بخواهیم توضیحاتی ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

برای ثبت گواهی اشتغال به تحصیل تامین اجتماعی روی لینک کلیک کنید.

اهمیت صدور گواهی اشتغال به تحصیل

 • لزوم دریافت گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان آقا:

دانشجویان آقا مشمول خدمت سربازی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نیستند، برای تحصیل در دوره جدید بایستی گواهی اشتغال به تحصیل دریافت کنند.

 • دریافت کردن معافیت تحصیلی:

مشمولانی که می‌‎خواهند برای اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند، باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را دریافت نموده و آن را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند.

 • ارائه به محل کار:

شاغلین برای ورود به محل کار باید گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه نمایند.

 • ارائه برای دریافت گواهینامه رانندگی:

آقایان برای احراز نمودن مشکل نظام وظیفه جهت دریافت گواهینامه رانندگی باید به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نموده و گواهی اشتغال به تحصیل دریافت کنند.

 • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور ( البته در چنین مواقعی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان باید ترجمه گردد)
 • تحصیل در یکی از دانشگاه‌های داخل کشور
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل برای اخذ مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که قصد سفرهای زیارتی دارند.
 • حضور در سمینارهای علمی که در خارج از کشور تشکیل می‌شوند و اخذ مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در این مقاطع

 

گفتنی است که برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل می‌توان به دو روش عمل کرد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها، اقدام از طریق سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی مثل سامانه سجاد، سازمان امور دانشجویی و روش دیگر ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه محل تحصیل است. در ادامه با هر دو این روش‌ها آشنا خواهید شد.

اهمیت صدور گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟

دریافت گواهی اشتغال به تحصیل سراسری از سایت گلستان

سوال بیشتر دانشجویان دانشگاه سراسری این است که از کدام سامانه بایستی گواهی اشتغال به تحصیل را دریافت نماییم؟ یکی از روش‌های دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی، مراجعه به سامانه گلستان  سراسری است. به این منظور، می‌توانید مراحل زیر را طی نمایید:

 • ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه محل تحصیل و کلیک بر روی بخش آموزش. از این به ترتیب، گزینه دانشجو، درخواست‌ها، و درخواست گواهی اشتغال به تحصیل را انتخاب نمایید.

گام اول صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

 

 • چنانچه در ترم جاری انتخاب واحد کرده و وضعیت فعال داشته باشید، فرمی به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود. دکمه ” درخواست جدید” را لمس کنید تا به مرحله بعد بروید.

گام دوم صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

 

 • در این قسمت، لازم است که اطلاعات خواسته شده را پر کنید. چند نکته را مورد توجه داشته باشید در فیلد نوع گواهی، مشخص نمایید که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان را برای چه منظوری می‌خواهید. اگر مورد شما در میان گزینه‌ها موجود نبود می‌توانید باکس ” سایر” را بزنید.
 1. محدود نمودن نام شهرها و ادارات، می‌توانید نام را به همراه علامت % در اول آن قرار داده و سپس آیکون ” ؟ ” را انتخاب نمایید.
 2. اگر نوع اداره و شهر مورد نظر موجود نبود، گزینه ” سایر” را کلیک و نام را به صورت دستی وارد کنید.

گام سوم صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

 

 • چنانچه گواهی به تایید نیاز داشت، برای چاپ بایستی حتما آن را تایید نمایید.

گام چهارم صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

 

درخواست اینترنتی گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد

همانطور که قبلا گفته شد، برای ورود به بخش درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد، بیش از هر چیز باید ثبت نام صورت گیرد. در ادامه مراحل گام به گام دریافت گواهی اشتغال به تحصیل آنلاین در این سایت را ارائه کرده‌ایم.

 • آدرس اینترنتی saorg.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نموده و پس از ورود به صفحه اصلی، گزینه ” ثبت نام که در بالای صفحه واقع شده است را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد، پس از خواندن قوانین و مقررات، عبارت ” با قوانین موافق هستم”.
 • در مرحله بعد بایستی چند فیلد را عنوان های نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، پست الکترونیک و رمز عبور پر کنید.

گام اول درخواست اینترنتی گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد

 

 • در گام بعد باید گزینه مربوط به محلی که می‌خواهید گواهی را به آنجا ارائه کنید، انتخاب نمایید.

گام دوم درخواست اینترنتی گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد

 

 • در نهایت، نام کاربری ( کد ملی) و رمز عبور ( که خودتان آن را تعیین کردید) به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر اطلاعات خود را در تا یک ماه بعد تکمیل نکنید، حساب کاربری باطل خواهد شد. از این پس می‌‎توانید با انتخاب گزینه ” ورود” برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان اقدام کنید.

 

به منظور دریافت راهنمای ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی لینک مربوطه را انتخاب کنید.

نحوه صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد

بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد برای دریافت استغال به تحصیل با مشکل  روبه‌رو هستند. شایان ذکر است واحدهای دانشگاه آزاد، سامانه‎‌‌های متفاوتی دارد و دانشجویان می‌توانند برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل از طریق این سامانه‌ها اقدام کنند.

سامانه آموزشیار یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است و افراد می‌توانند با وارد شدن به این سامانه درخواست خود را برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی ثبت کنند. در ادامه راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل آنلاین در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را ارائه کرده‌ایم.

👈 ابتدا وارد به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir شده و مطابق تصویر بخش “دانشجو” را انتخاب کنید.

گام اول صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد

 

👈 در گام بعد شماره دانشجویی خود را با کد امنیتی در کادرهای مربوطه ثبت کرده و پس از ثبت اطلاعات درخواستی گزینه تایید را انتخاب نمایید.

گام دوم صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد

 

👈 در گام بعد وارد صفحه اصلی آموزشیار می‌شوید و باید نام کاربری، شماره دانشجویی و کد تصویر را ثبت کنید. برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل، وارد قسمت امور دانشجویان شوید تا فرم ثبت درخواست گواهی اشتغال به تحصیل و خروج از کشور را مشاهده کنید.

گام سوم صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد

 

👈 در این مرحله همه بندهای این فرم پر کنید و در آخر بر روی گزینه ثبت فرم کلیک نمایید تا درخواست شما از سوی کارشناسان بررسی و گواهی اشتغال به تحصیل صادر شود.

برای اطلاع از گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور کلیک کنید.

نحوه صدور گواهی اشتغال به تحصیل علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی سامانه هم آوا را برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل راه اندازی کرده است. دانشجویان برای ثبت درخواست صدور گواهی باید مراحل زیر را طی کنند:

👈 ابتدا وارد سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد پورتال اصلی شوید.

گام اول صدور گواهی اشتغال به تحصیل علمی کاربردی

 

👈 در گام بعد از صفحه اصلی سامانه هم آوا گزینه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل را انتخاب کنید.

گام دوم صدور گواهی اشتغال به تحصیل علمی کاربردی

 

👈 برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه هم آوا، دانشجو باید فرم گواهی اشتغال به تحصیل را تکمیل کرده و در آن مشخصات شخصی را به همراه محل ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ثبت کنند.

گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری پیام نور

دانشگاه پیام نور که از جمله دانشگاه‌هایی است که دانشجویان آن به صورت حضوری و غیر حضوری تحصیل می‌کنند نیز صدور گواهی اشتغال به تحصیل را به صورت اینترنتی انجام می‌دهد. اما دانشجویان این دانشگاه سوال دارند گواهی اشتغال به تحصیل را از کجا بگیریم؟

👈 چندی پیش مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور، اعلام کرد که دانشجویان متقاضی دریافت گواهی اشتغال می‌توانند با مراجعه به سایت جامع گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و تکمیل موارد خواسته شده، برای این منظور اقدام نمایند.

برای مطالعه اشتغال به تحصیل آموزشیار روی لینک کلیک کنید.

گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری پیام نور

 

همچنین، در گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری می‌توان عناوین و محتوایی همچون مشخصات شناسنامه‌ای، مشخصات سازمان گیرنده گواهی نامه، شماره دانشجویی، ترم تحصیلی در حال اشتغال، و مهر و امضای مسئول ذیربط را مشاهده نمود. مراحل استعلام مدرک دانشگاه علمی کاربردی و دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی دانشجویان پیام نور به ترتیب زیر است:

 • ارائه درخواست از طریق مراجعه به سایت گلستان و ورود به بخش آموزش
 • اخذ تایید کارشناس خدمات آموزشی مرکز
 • تایید ریاست دانشکده یا واحد آموزشی
 • چاپ گواهی صادر شده به همراه مهر و امضای ریاست مرکز

قوانین صدور گواهی اشتغال به تحصیل

خوشبختانه سازمان امور دانشجویی با راه اندازی سامانه سجاد، این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق ورود به سامانه سجاد برای استعلام گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری و حضوری اقدام نمایند. البته قبل از اینکه با روش دریافت این گواهی بیشتر آشنا شویم، بهتر است چند نکته را مد نظر داشته باشید.

 • ورود به سامانه سجاد به آدرس saorg.ir و ثبت نام برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل تنها برای دانشجویانی است که در داخل کشور مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور می بایست به به صفحه انگلیسی این سامانه مراجعه نمایند.
 • ورود آدرس ایمیل و شماره موبایل معتبر دانشجو الزامی است. چرا که برای انجام فرایند ثبت نام، در طول فرایند کدهای تاییدیه به آدرس ایمیل و شماره تلفن این افراد ارسال خواهد شد.
 • دانشجو باید حتما آدرس ایمیل و شماره موبایل شخصی خود را وارد نماید تا بتواند از اطلاع رسانی‌های بعدی مطلع شود.
 • دریافت از دو مرحله ثبت نام و ورود تشکیل شده است و دانشجو باید این دو مرحله را طی نماید.
 • پس از انجام ثبت نام و اتمام آن، دانشجو می‌تواند برای ورود از نام کاربری (کد ملی) استفاده کرده و درخواست خود را به ثبت برساند.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

خلاصه مقاله صدور گواهی اشتغال به تحصیل

در این مقاله با نحوه درخواست و صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری آشنا شدیم و دیدیم که از چند روش می‌توان برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی اقدام کرد. دانشجویان دانشگاه سراسری که سوال دارند گواهی اشتغال به تحصیل را از کجا بگیریم؟ باید از طریق سامانه گلستان درخواست دهند.

چنانچه شما نیز قصد دارید برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل آنلاین اقدام کنید، می‌توانید راهنمایی‌های لازم در مورد روند اخذ آن در هر کدام از دانشگاه های کشور، نحوه ترجمه و برخورداری از کاربردهای مختلف، و یا هر گونه مورد این چنینی را از مشاوران ایران تحصیل دریافت نمایید. همچنین راهنمایی و مراحل گواهی اشتغال هر کدام از دانشگاه‌های سراسری، آزاد و پیام نور متفاوت است.

برای دریافت PDF کلیک کنید.

3/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران معافیت موقت و گواهی اشتغال به تحصیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل چه باید کرد؟

برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل، دانشجویان به صورت غیر حضوری می‌توانند به سایت جامع گلستان یا سامانه سجاد مراجعه نمایند.

کاربردهای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان چیست؟

از جمله کاربردهای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان شامل معافیت تحصیلی آقایان و خروج از کشور برای ادامه تحصیل است.

برای ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل چه اقداماتی لازم است؟

دانشجویان برای ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می‌توانند از دانشگاه و یا مراکز ترجمه آزاد کمک بگیرند.

نظرات

22 دیدگاه دربارهٔ «صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما»

 1. Avatar photo ali گفت:

  سلام
  چرا تو سایت بیمه تامین اجتماعی علیرغم داد کد مجوز از سایت وزارت علوم پیام میزنه در اجرای فرمان شما خطایی رخ داده مشکل از چی هست

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید اشتغال به تحصیل رو حضوری به شعبه بیمه ببرین

 2. Avatar photo سیمین گفت:

  سلام اشتغال به تحصیل فقط برای آقایونه یا برای خانوما هم ممکنه نیاز بشه؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. اگر نیاز باشد برای خانمها هم صادر میشود.

 3. Avatar photo محمدحسن گفت:

  سلام من بخاطر بیماری از 9 سالگی مدرسه رفتم و الان 20 سالمه. امکانش هست که برای من گواهی اشتغال به تحصیل صادر کنن؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله میتونید در این مورد به اداره آموزش و پرورش شهرتون مراجعه کنید.

 4. Avatar photo Shahrzad گفت:

  سلام
  من به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شدم آبا میتوانم بایبت سال های تحصیلم گواهی اشتغال به تحصیل دریافت کنم

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز گواهی اشتغال به تحصیل مخصوص افرادی است که مشغول تحصیل باشند شما فارغ التحصیل هستید.

 5. Avatar photo Felo گفت:

  سلام من کارشناسی رو ۷ ترمه تموم کردم دانشگاه تا چه زمانی به من گواهی اشتغال به تحصیل میده؟

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   پس از پایان مقط تحصیلی می توانید گواهی اشتغال دریافت نمایید

 6. Avatar photo ehsan گفت:

  سلام خسته نباشید برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل برای ارشد باید اول دانشگاه ثبت نام کنیم ؟ گواهی رو خوده دانشگاه از سازمان وظیفه درخواست میزنه؟ یا اینکه خودمون باید درخواست بدیم

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اول ثبت نام کنید بعد از سخا درخواست ثبت کنید.

 7. Avatar photo امیر محمدم گفت:

  من باز مانده از تحصیل هستم خرداد ۱۳۸۲ دوم متوسطه هستم میتونم برای فارغاتحصیلی دیپلم ادامه تحصیل بدم یا باید برم خدمت بعد ادامه تحصیل بدم از طرفی ام معافیت پزشکی میتونم بگیرم موندم چکار کنم چون معافیت پزشکی استخدام اردارات وارگان دولتی مشکل پیدا پیکنم از طرفی ب.رم خدمت چون سابقه تشنج دارم میترسم چور دیگه به مشکل بخورم لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   گرفتن معافیت پزشکی محدودیت های شغلی داردتا اتمام 20 سالگی فرصت گرفتن دیپلم را دارید.

 8. Avatar photo ببب گفت:

  سلام وقت به خیر من دانشگاه آزاد درس می‌خوانم برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل میگن باید کل شهریه را واریز کنم آیا راهی دیگری هست که بتوانم گواهی بگیرم

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام با آموزش رای زنی کنید

 9. Avatar photo رضا گفت:

  سلام وقت بخیر،از چه زمانی میشه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفت؟منظورم اینه که امکانش هست بلافاصله بعد از ثبت نام در دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل رو گرفت؟یا باید چند ماهی از تحصیل بگذره؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز بعد از ثبت نام قطعی میتونید گواهی رو دریافت کنید.

 10. Avatar photo reza گفت:

  سلام مدت زمان اعتبار گواهی اشتغال ب تحصیل در دانشگاه پیام نور چند سال است؟

  1. Avatar photo behrouzi گفت:

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله مدت زمان برای کار شناسی 5 سال و برای کارشناسی ارشد 3 سال است ولی بستگی به این دارد که چند ترمه مقطع تحصیلی خود را به پایان می رسانید برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 11. Avatar photo ali گفت:

  سلام من فارغتحصبل شدم امسال و شروع 18 سالگیم در اواخر شهریور ماه هست و میخام پشت کنکور بمونم برای بار اول من اشتغال به تحصیل لازم دارم برای پشت کنکور موندن ؟ الان اقدام کنم یا شهریور ؟ شهریور من مدرسه ای تحصیل نمیکنم اشتغال به تحصیلم شرایتش چیمیشه؟

  1. Avatar photo mohammadi گفت:

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیل در هر مقطع از سوی نظام وظیفه 6 ماه تا یکسال بر حسب شرایط فرصت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • وام ازدواج دانشجویی

  ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 1403 + شرایط، مدارک + مبالغ | راهنما ثبت نام

  امکان ثبت نام وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است. از آنجایی که هزینه‌ های زندگی در دوران دانشجویی یکی از مهم‌‎ترین دغدغه‌های دانشجویان است. برای رفع و کاهش این دغدغه‌‌ها، دانشگاه‌‌ها تسهیلاتی را با عنوان وام...
 • شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها

  شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳

  موضوع مهمی که دانشجویان دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد  و دیگر دانشگاه ها به منظور تغییر محل تحصیل خود باید به آن ها توجه کنند این است که باید در آغاز واجد شرایط لازم باشند. البته لازم است خدمتتان...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • معدل پایین کارشناسی

  اهمیت معدل کارشناسی + ایا معدل لیسانس مهم است؟ | ایران تحصیل

  اهمیت معدل پایین کارشناسی ممکن است برای بسیاری از دانشجویان موضوعی نگران‌کننده باشد و می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر فرصت‌های آتی تحصیلی و شغلی فرد داشته باشد. دانشجویانی که معدل بالایی دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر...
تماس با مشاور