ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

صدور گواهی اشتغال به تحصیل 

راهنمای صدور گواهی اشتغال به تحصیل

صدور گواهی اشتغال به تحصیل 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری و حضوری به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. از آنجا که ارائه این گواهی در موارد بسیاری کاربرد دارد، در ادامه خواهیم دید که چگونه می توان آن را اخذ نمود و با اهمیت آن بیشتر آشنا خواهیم شد. همچنین، می توانید سوالات و ابهامات خود را در این زمینه با کارشناسان ایران تحصیل مطرح نموده و در اسرع وقت پاسخ دریافت کنید.

 

 

به منظور دریافت راهنمای صدور گواهی اشتغال به تحصیل همه دانشگاه های کشور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت صدور گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟

 

 

اهمیت صدور گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟

 

 

گواهی اشتغال به تحصیل، همانطور که از نام آن بر می آید نشان دهنده شاغل به تحصیل بودن دانش آموز یا دانشجو می باشد. در بسیاری از موارد با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان می توان از تسهیلات خاصی استفاده کرد و به همین دلیل، نحوه دریافت آن همواره اهمیت داشته است. اگر به طور خلاصه در مورد کاربردهای صدور گواهی اشتغال به تحصیل صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 • جهت اخذ معافیت موقت سربازی
 • ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور ( البته در چنین مواقعی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان باید ترجمه گردد)
 • تحصیل در یکی از دانشگاه های داخل کشور
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل برای اخذ مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که قصد سفرهای زیارتی دارند
 • حضور در سمینارهای علمی که در خارج از کشور تشکیل می شوند و اخذ مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در این مقاطع
 • اخذ گواهینامه

 

گفتنی است که برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل می توان به دو روش عمل کرد. یکی از ساده ترین راه ها، اقدام از طریق سامانه سجاد سازمان امور دانشجویی و دیگیر ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه محل تحصیل است. در ادامه با هر دو این روش ها آشنا می شویم.

 

 

جهت ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی-emt.medu.ir بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

نحوه صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

یکی از روش های دریافت اینترنتی صدور گواهی اشتغال به تحصیل ، مراجعه به سامانه گلستان می باشد. برای این منظور، می توانید مراحل زیر را طی نمایید:

 

 • ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه محل تحصیل و کلیک بر روی بخش آموزش. از این به ترتیب، گزینه دانشجو، درخواست ها، و درخواست گواهی اشتغال به تحصیل را انتخاب نمایید.

 

 

 • چنانچه در ترم جاری انتخاب واحد کرده و وضعیت فعال داشته باشید، فرمی به شکل زیر برای شما ظاهر می شود. دکمه ” درخواست جدید” را لمس کنید تا به مرحله بعد بروید.

 

 

 • در این قسمت، لازم است که اطلاعات خواسته شده را پر کنید. چند نکته را مورد توجه داشته باشید.
 1. در فیلد نوع گواهی، مشخص نمایید که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان را برای چه منظوری می خواهید. اگر مورد شما در میان گزینه ها موجود نبود می توانید باکس ” سایر” را بزنید.
 2. برای محدود نمودن نام شهرها و ادارات، می توانید نام را به همراه علامت % در اول آن قرار داده و سپس آیکون ” ؟ ” را انتخاب نمایید.
 3. اگر نوع اداره و شهر مورد نظر موجود نبود، گزینه ” سایر” را کلیک و نام را به صورت دستی وارد کنید.

 

مزایای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان

 

 • چنانچه گواهی به تایید نیاز داشت، برای چاپ بایستی حتما آن را تایید نمایید.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

ردرخواست اینترنتی گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد

همانطور که قبلا گفته شد، برای ورود به بخش درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه سجاد، بیش از هر چیز باید ثبت نام صورت گیرد. به همین دلیل ابتدا مراحل گام به گام نام نویسی در این سایت آشنا شویم.

 

 • آدرس اینترنتی saorg.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نموده و پس از ورود به صفحه اصلی، گزینه ” ثبت نام که در بالای صفحه واقع شده است را انتخاب کنید.

 

 • در صفحه بعد، پس از خواندن قوانین و مقررات، عبارت ” با قوانین موافق هستم”.

 

 

 • در مرحله بعد بایستی چند فیلد را عنوان های نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، پست الکترونیک و رمز عبور پر کنید.

 

 

 • در این قسمت بر روی گزینه ” تماس” کلیک کنید تا به طور اتوماتیک با شما تماس گرفته شده و کد فعال سازی برایتان ارسال گردد. همچنین اگر دکمه ” پیامک” را انتخاب نمایید، کد فعال سازی به صورت پیامک ارسال می شود. توجه داشته باشید که برای وارد کردن این کد تنها 5 دقیقه فرصت دارید). اگر کد را دیر وارد کردید و منقضی شد، می توانید مجددا برای ارسال آن کلیک کنید.

 

 

 • در نهایت، نام کاربری ( کد ملی) و رمز عبور ( که خودتان آن را تعیین کردید) به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر اطلاعات خود را در تا یک ماه بعد تکمیل نکنید، حساب کاربری باطل خواهد شد.

 

 

از این پس می توانید با انتخاب گزینه ” ورود” برای مواردی همچون گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان فرم های مربوطه را تکمیل نمایید.

 

 

 

 • اگر قصد دارید اصلاحاتی را اعمال و یا درخواست را حذف کنید، می توانید بر روی گزینه ” اصلاح ” یا ” حذف ” کلیک کنید.

 

 

به منظور دریافت راهنمای ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی لیتنک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

قوانین صدور گواهی اشتغال به تحصیل

خوشبختانه سازمان امور دانشجویی با راه اندازی سامانه سجاد، این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق ورود به سامانه سجاد برای استعلام گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری و حضوری اقدام نمایند. البته قبل از اینکه با روش دریافت این گواهی بیشتر آشنا شویم، بهتر است چند نکته را مد نظر داشته باشید.

 

 • ورود به سامانه سجاد به آدرس saorg.ir و ثبت نام برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل تنها برای دانشجویانی است که در داخل کشور مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور می بایست به به صفحه انگلیسی این سامانه مراجعه نمایند.

 

 • ورود آدرس ایمیل و شماره موبایل معتبر دانشجو الزامی می باشد. چرا که برای انجام فرایند ثبت نام، در طول فرایند کدهای تاییدیه به آدرس ایمیل و شماره تلفن این افراد ارسال خواهد شد.

 

 • دانشجو باید حتما آدرس ایمیل و شماره موبایل شخصی خود را وارد نماید تا بتواند از اطلاع رسانی های بعدی مطلع شود.

 

 • دریافت از دو مرحله ثبت نام و ورود تشکیل شده است و دانشجو باید این دو مرحله را طی نماید.

 

 • پس از انجام ثبت نام و اتمام آن، دانشجو می تواند برای ورود از نام کاربری (کد ملی) استفاده کرده و درخواست خود را به ثبت برساند.

 

برای ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir بر روی لینک کلیک کنید.

گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری پیام نور

دانشگاه پیام نور که از جمله دانشگاه هایی است که دانشجویان آن به صورت حضوری و غیر حضوری تحصیل می کنند نیز صدور گواهی اشتغال به تحصیل را به صورت اینترنتی انجام می دهد.

چندی پیش مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور، اعلام کرد که دانشجویان متقاضی دریافت گواهی اشتغال می توانند با مراجعه به سایت جامع گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و تکمیل موارد خواسته شده، برای این منظور اقدام نمایند.

همچنین، در گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری می توان عناوین و محتوایی همچون مشخصات شناسنامه ایی، مشخصات سازمان گیرنده گواهی نامه، شماره دانشجویی، ترم تحصیلی در حال اشتغال، و مهر و امضای مسئول ذیربط را مشاهده نمود. مراحل گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان به ترتیب زیر می باشند:

 

 • ارائه درخواست از طریق مراجعه به سایت گلستان و ورود به بخش آموزش
 • اخذ تایید کارشناس خدمات آموزشی مرکز
 • تایید ریاست دانشکده یا واحد آموزشی
 • چاپ گواهی صادر شده به همراه مهر و امضای ریاست مرکز

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت استعلام مدرک دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با نحوه درخواست و صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری آشنا شدیم و دیدیم که از چند روش می توان برای این امر اقدام نمود.

چنانچه شما نیز قصد دارید تا این گواهی را به هر دلیلی دریافت کنید، می توانید راهنمایی های لازم در مورد روند اخذ آن در هر کدام از دانشگاه های کشور، نحوه ترجمه و برخورداری از کاربردهای مختلف، و یا هر گونه مورد این چنینی را از مشاوران ایران تحصیل دریافت نمایید. برای این منظور، کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 1 شب با ما در ارتباط باشید. 

 

 

برای آشنایی با روند حضوری و غیر حضوری صدور گواهی اشتغال به تحصیل و کاربردهای آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

 آیا می دانید کد سوابق دیپلم چیست؟

راهنمای دریافت کد رهگیری از سازمان سنجش

ورود به سامانه درخواست تاییدیه تحصیلی mypishkhan.com

صدور گواهی اشتغال به تحصیل 

چگونه شماره گواهی نامه مفقودی را پیدا کنیم؟

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای صدور گواهی اشتغال به تحصیل چه باید کرد؟

برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیر حضوری می توان به سایت جامع گلستان یا سامانه سجاد مراجعه نمود.

کاربردهای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان چیست؟

در این مقاله، همه توضیحات لازم در این باره را ذکر کرده ایم.

برای ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل چه اقداماتی لازم است؟

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد نحوه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا دانشگاه ژیام نور هم گواهی اشتغال به تحصیل را به صورت اینتزنتی صادر می کند؟

بله. تقریبا تمامی دانشگاه های کشور، گواهی اشتغال به تحصیل را به صورت غیر حضوری ارائه می دهند.

 

 

 

نظرات

 1. reza
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام مدت زمان اعتبار گواهی اشتغال ب تحصیل در دانشگاه پیام نور چند سال است؟

  • behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله مدت زمان برای کار شناسی 5 سال و برای کارشناسی ارشد 3 سال است ولی بستگی به این دارد که چند ترمه مقطع تحصیلی خود را به پایان می رسانید برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 2. ali
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام من فارغتحصبل شدم امسال و شروع 18 سالگیم در اواخر شهریور ماه هست و میخام پشت کنکور بمونم برای بار اول من اشتغال به تحصیل لازم دارم برای پشت کنکور موندن ؟ الان اقدام کنم یا شهریور ؟ شهریور من مدرسه ای تحصیل نمیکنم اشتغال به تحصیلم شرایتش چیمیشه؟

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیل در هر مقطع از سوی نظام وظیفه 6 ماه تا یکسال بر حسب شرایط فرصت دارید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور