ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور + درخواست و پیگیری | سایت گلستان

گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

گواهی اشتغال به تحصیل برگه ای است که توسط دانشگاه محل تحصیل صادر می شود و نشان می دهد که این شخص در دانشگاه مربوطه مشغول به تحصیل است؛ این گواهی در طول دوران تحصیل برای ارائه به نظام وظیفه، محل کار و … ممکن است خواسته شود به همین دلیل هم دانشجویان باید از نحوه دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان یا سامانه دانشگاه محل تحصیل خود مطلع شوند. اگر دانشجوی یکی از واحد های دانشگاه پیام نور هستید، در این مقاله می توانید نمونه، نحوه گرفتن و پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان را مشاهده کنید.

خوشبختانه در چند سال اخیر امکان درخواست اینترنتی گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان فراهم شده است و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفتر آموزش دانشگاه نمی باشد. دانشجویان گرامی چنانچه در رابطه با نحوه گرفتن و یا پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان سوالی داشتید می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

نحوه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دانشجویان این دانشگاه در تمامی واحد های کشور می توانند از این به بعد به صورت غیر حضوری درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان داده و از طریق این سامانه هم درخواست خود را پیگیری و گواهی خود را دریافت کنند. مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور گفت: در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به دانشجویان، امکان درخواست و اخذ گواهی اشتغال به تحصیل در پیشخوان سامانه جامع گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir فراهم شده است.

نحوه گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

دانشجویان گرامی در صورت داشتن سوال در رابطه با هر یک از مراحل گفته شده، و یا در صورت بروز مشکل در روند درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل، کافیست با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز ایران تحصیل شما را در خصوص نحوه رفع مشکل ایجاد شده راهنمایی کنند.

برای مشاهده راهنما دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از سایت آموزشیار آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

راهنمای دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان

حال که با مراحل کلی نحوه گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور آشنا شده اید، در این قسمت می توانید راهنمای تصویری از مرحله به مرحله دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان را مشاهده کنید. این مراحل عبارتند از:

◀ در ابتدا لازم است تا وارد سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir شوید. (برای ورود مستقیم به سامانه می توانید بر روی لینک ذکر شده کلیک کنید.) پس از ورود به سامانه لازم است تا گزینه «ورود به سیستم» را که در قسمت بالای صفحه در گوشه سمت چپ قرار دارد، انتخاب کنید.

مرحله اول راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

◀ به این ترتیب وارد صفحه ورود خواهید شد. پس از وارد کردن شناسه کاربری، رمز عبور و کد امنیتی نشان داده شده در تصویر، وارد صفحه کاربری خود خواهید شد.

مرحله دوم راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

◀ در این قسمت لازم است تا وارد بخش پیشخوان خدمت شده و از میان گزینه های نشان داده شده در ستون شخصی، گزینه «گواهی اشتغال به تحصیل» را انتخاب کرده و سپس بر روی «درخواست جدید» کلیک کنید.

مرحله سوم راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

◀ نوع درخواست خود را انتخاب کنید. (در واقع در این بخش باید نام سازمان یا ارگانی را وارد کنید که از شما گواهی اشتغال به تحصیل را خواسته است.) در بخش «گواهی شامل موارد» 1 تا 6 مورد در فیلدهای متفاوت برای شما قرار داده شده است که می توانید در صورت نیاز معدل کل، تعداد واحد اخذ شده ترم، نیمسال ترم ورود و … را انتخاب و وارد کنید تا در انتها یا پایین گواهی اشتغال به تحصیل درج شود.

مرحله چهارم راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

◀ برای بررسی وضعیت درخواست خود می توانید بر روی گزینه «بررسی تغییرات» کلیک کنید. در صورتی که اشکالی در درخواست شما وجود نداشته باشد، پيغام سبز رنگ «مشکلی برای درخواست گواهی اشتغال به تحصيل وجود ندارد» به شما نشان داده خواهد شد.

◀ پس از آن می توانید با کليک بر روی گزینه «ایجاد» درخواست خود را ثبت نهایی کنید. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، پيغام سبز رنگ «عمليات درخواست گـواهی اشتغال به تحصيل با موفقيت به پايان رسيد» ظاهر خواهد شد. توجه داشته باشید که بدون انتخاب گزینه «ایجاد»، درخواست شما ثبت نخواهد شد.

◀ پس از آن گواهی شما برای بررسی درخواست به مسئولین مربوطه ارسال می شود. اگر قصد پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور را داشته باشید، می بایست مجددا به بخش «پیشخوان خدمت» و بخش «گواهی اشتغال به تحصیل» مراجعه کنید. در این صورت وضعیت درخواست شما در ستون وضعیت نشان داده خواهد شد.

◀ برای پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور کافیست مانند تصویر بر روی گزینه نشان داده شده کلیک کنید.

نحوه پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان

◀ در صورتی که مشکلی در درخواست شما وجود نداشته باشد و به تایید کارشناسان مربوطه رسیده باشد، برای دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان می بایست مانند تصویر زیر بر روی آیکون «گزارش» کلیک کنید. بدین صورت می توانید برای پرینت گرفتن از گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور اقدام کنید.

صدور و نحوه گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان

◀ فراموش نکنید که پس از پرینت گرفتن، حتما درخواست خود را تایید کنید. (بر روی تیک سبز رنگ کلیک کنید) بدین صورت گردش کار شما خاتمه می یابد.

برای مشاهده راهنما پرداخت شهریه در سامانه گلستان پیام نور و اطلاع از گام به گام مراحل، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور

در بخش های قبلی نحوه گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان را مشاهده کردید. همانطور که مشاهده کردید با انتخاب گزینه گزارش امکان مشاهده گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور خود وجود دارد. در تصویر زیر می توانید نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور را مشاهده کنید.

با کلیک بر روی گزینه «آماده سازی جهت چاپ»، گواهی شما برای پرینت گرفتن آماده می شود.

مرحله اول صدور نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور

در نهایت با انتخاب گزینه print فایل پی دی اف گواهی اشتغال به تحصیل خود را دریافت خواهید کرد. اگر دستگاه پرینتر داشته باشید و لپ تاپ یا کامپیوتر شما متصل به آن باشه، پرینت گواهی خود را دریافت خواهید کرد.

مرحله دوم صدور نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور

همانطور که در نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور مشاهده می کنید، در این گواهی اطلاعات فردی و تحصیلی دانشجو درج شده است و نشان می دهد که در چه رشته، چه مقطع، چه دوره و نیمسالی دانشجو در حال تحصیل است و قصد دارد تا این گواهی را به چه سازمان و ارگانی ارائه کند.

توجه داشته باشید که گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور، آزاد، سراسری و … دارای اعتبار است که در برگه گواهی درج می شود و پس از تمام شدن اعتبار آن باید مجددا درخواست دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان داده و مراحل ثبت درخواست و پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور را طی کنید.

دانشجویان گرامی در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا داشتن سوال می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان ایران تحصیل به بهترین نحو پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سیستم بازیابی و تغییر رمز عبور سیستم گلستان پیام نور و مشاهده مراحل بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خلاصه مطلب

گاه برای احراز شرایط تحصیلی افراد، از آن ها گواهی اشتغال به تحصیل خواسته می شود؛ یعنی اگر فرد ادعا کند که مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور، آزاد، سراسری و … است، از وی خواسته می شود تا مدرکی مبنی بر ادعای خود ارائه کند که همان گواهی اشتغال به تحصیل می باشد. اگر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستید، برای مشاهده نحوه گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان می توانید راهنمای تصویری بالا را مشاهده کنید. هم چنین امکان مشاهده نحوه دریافت، پیگیری و نمونه گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور از سامانه گلستان را نیز خواهید داشت.

سیستم گلستان امکانات و خدمات گوناگونی را به دانشجویان ارائه می کند که دریافت اشتغال به تحصیل از سامانه گلستان یکی از آن هاست. این سایت نه تنها برای گرفتن و پیگیری گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور مورد استفاده است، بلکه قابل استفاده برای دانشگاه های سراسری و فرهنگیان نیز می باشد. در صورت بروز مشکل در هر یک از مراحل درخواست صدور گواهی، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید.

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل پیام نور از سایت گلستان چگونه است؟

برای گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل از سیستم گلستان دانشجویان گرامی می بایست وارد پنل کاربری خود شده و سپس به بخش پیشخوان خدمت مراجعه کنند. در مقاله بالا می توانید راهنمای تصویری ثبت درخواست گواهی اشتغال به تحصیل را مشاهده کنید.

در گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه پیام نور چه اطلاعاتی درج می شود؟

در گواهی اشتغال به تحصیل می توانید اطلاعات فردی و تحصیلی دانشجو مانند در چه رشته، چه مقطع، چه دوره و نیمسالی دانشجو در حال تحصیل است و گواهی را به چه سازمان و ارگانی ارائه خواهد کرد و ... را مشاهده کنید.

آیا امکان اصلاح یا حذف درخواست گواهی اشتغال به تحصیل از سایت گلستان وجود دارد؟

بله؛ تا هنگامی که دانشجو برای چاپ گواهی اشتغال به تحصیل خود اقدام نکرده باشد، می تواند درخواست اصلاح و یا حذف گواهی را در سیستم ثبت کند. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام دانشگاه پیام نور

  ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 + زمان، شرایط و رشته ها

  زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 اعلام شد. داوطلبانی که علاقه‌مند به ورود به دانشگاه‌های پیام نور هستند، می‌توانند از دو طریق با کنکور و بدون کنکور به رشته مورد علاقه خود وارد و ادامه تحصیل دهند....
 • ثبت نام وام دانشجویی پیام نور

  ثبت نام وام دانشجویی پیام نور + شرایط، زمان، مدارک و مبلغ 1403

  شرایط ثبت نام وام دانشجویی پیام نور اعلام شد. دانشگاه پیام نور به منظور تسهیل روند آموزشی و کم کردن بار هزینه‌های مالی دانشگاه از دوش دانشجویان، هر ساله اقدام به واگذاری وام دانشجویی به متقاضیان سراسر کشور می‌کند. واگذاری...
 • نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور

  نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور + آموزش تصویری

  اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور برای دانشجویان جدیدالورود بسیار ضروری است، چراکه که در مراحل باید باید فرایند انتخاب واحد و پرداخت شهریه را در این سامانه انجام دهند. متقاضیان رشته‌های مختلف با آزمون و...
 • حذف اضطراری دانشگاه پیام نور

  حذف اضطراری دانشگاه پیام نور + قوانین جدید 1403

  با حذف اضطراری دانشگاه پیام نور reg.pnu.ac.ir لازم نیست نگران عدم حضور در جلسه امتحان و یا ثبت نمره صفر در کارنامه باشید. برای دانشجویان دانشگاه پیام نور این امکان وجود دارد که در تاریخ‌های معینی قبل از امتحانات ترم،...
تماس با مشاور